een goedgekeurde Trekhond Voorzichtig I uitsluitend PUROL A. F. BORG brengt men in verband met oen vroeger plan om bij het postkantoor in de Kerk straat een postauto te overvallen, welk plan toen ter kennis van de politie kwam. Zij nam de noodige maatregelen, maar daarvan lekte een en ander uit, zoodat de plannenmakers niet kwamen opdagen. Ook in die richting wordt nu natuurlijk ge zocht, maar de politie staat vooor een zeer moeilijk geval, dat haar aandacht nog wel even zal vergen! Ernstige auto-botsing te Velsen. Een der wagens geheel vernield. Op den Rijksweg nabü het pontveer te Velsen had Vrijdagmiddag om halfvier een ernstige botsing plaats tusschen twee personenauto's. De heer K., wonende te Heemstede, reed met zijn auto met groote snelheid naar de pont. In de bocht, die met keien is bestraat, slipte de wagen en zigzagde over den weg. Juist kwam van den anderen kant een auto aangereden, bestuurd door den heer W. te Broek op Langedijk en waarin behalve den be stuurder diens echtgenoot© en dochter tje zaten. De familie W. was op weg naar Haarlem om aldaar het St. Nicolaasfeest te vieren. De heer W. trachtte vergeefs door uit te wijken een aanrijding te voor komen en met groote kracht botsten de auto's op elkaar, ten gevolge waarvan de auto uit Broek bijna geheel werd ver nield. Mevrouw W. en haar dochtertje be kwamen snijwonden en werden naar het Anthonius-Ziekenhuis te IJmuiden over gebracht om te worden verbonden. De heer K. bleef ongedeerd, doch ook zijn auto werd ernstig beschadigd. Roeiboot omgeslagen. Twee arbeiders verdronken. Zaterdagmiddag kwamen de gebroeders W. en P. Rijke, oud resp. 20 en 22 jaar, en A. v. Dinteren, oud. 70 juar, werkzaam in den' Biesbosch door den polder Gesterd van hun werk, ziji begaven zich naar Hahk (N.-B.). Plotseling is het ijzeren roeibootje, waarin zij: zich naar huis begaven, door onbekende oorzaak omgeslagen. De ge broeders Rijke zijn verdronken. Eenige in de nabijheid zijnde arbeiders hebben v. D. kunnen redden. De slachtoffers waren on gehuwd. Hun lijken waren Zaterdagavond nog niet gevonden. Smokkelarij van cocaïne. Uit Maastricht wordt gemeld: De politie in ZuMnLimburg was sedert geruimen tijd bekend met het feit, dat er in Limburg een bende cocaïne-smokke- laars aan den gang was. De bende bestond uit zes personen, zoowel Nederlanders als Duitschers. De hoofdzetel is het naburige Aken. De j)olitie ging op onderzoek uit en bespeurde, dat men een hoeveelheid co caïne trachtte te verkoopen aan een echt paar uit Spekihoizerheide-Kerkrade. De levering geschiedde Zaterdag te Maastricht, doch het bleek, dat de gele verde cocaïne met aardappelmeel was ver mengd. Korten tijd' nadat de vervalsching was ontdekt, heeft men de vijf personen aangehouden. Zij zijn van Kerkrade naar Maastricht overgebracht, en daar opge sloten. Voorts is te Maubach nabij Kerk rade in het huis van den voomaamsten verdachte 1500 gram cocaïne in beslag ge nomen. EEN SMOKKELAUTO. Vrijdagochtend vroeg hebben Duitsche douanen een vergeefsche jacht gemaakt op een Nederlandsohen smokkel-auto, op den weg van Nieuwstadt (Limburg) naar Isenbrugh (D.). Twee Duitsche kommie zen sommeerden den chauffeur te stop pen, waarop deze „vol gas" gaf. De kom- nriezen losten een twintig revolverschoten op den auto, doch de auto, die gepantserd bleek te zijn, verdween in groote vaart in de richting Heinsberg. VERDRONKEN. Een ongeveer 40-jarige opvarende van den in de vissóhershaven te IJmuiden liggenden Duitacben stoomtreller S.D. 130 uit Altona is Zondagavond in beschonken toestand te water geraakt en verdronken. UIT EEN TREIN GESPRONGEN. Buitenland. Zaterdagmiddag is een ambtenaar bij het staatstoezicht op de mijnen, die per terin van Geleen kwam en aan het station Heerlen, waar hij had willen uitstappen, was blijven zitten, voorbij Heerlen uit den trein gesprongen. Hij heeft een been ge broken en werd naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd. INSLUIPER AAN HET WERK TE ROTTERDAM. Kistje met waardevollen Inhoud Zaterdagavond tusschen 6 en 10 uur heeft een onbekende zich met behulp van een valschen sleutel toegang verschaft tot de woning van H. M. aan den Dordtsche Straatweg 480 te Rotterdam. Bij zijn thuiskomst vermiste de heer M. een kistje inhoudende 100 aan bank papier, een horloge met ketting en eenige polissen. ONDER EEN KAR. Een landbouwer overleden- Vrijdagmiddag sloeg te Westerbroek, terwijl de 27-jarige, ongehuwde zoon van landbouwer B. Buurman bezig was mest te vervoeren, het paard op hol. De jonge man geraakte onder de wipkar en verd jnet zwiare verwondingen opgenomen, Hi is naar het Academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar hö Zater dagnacht te overleden, Een groote scheepsramp. Volgens een gerucht 300 men Bchen verdronken. Volgens berichten uit Chineesche bron zijn meer dan 300 menschen (w.o. ook vrouwen en kinderen) Dinsdagavond ver- dronken bij 't vergaan van de passagiers- stoomboot Sjentau, welke in de vaart was tusschen Hankon en Sjansja, omgeslagen en gezonken is bij Sinti. Het juiste aantal verongelukten is niet bekend. Aardbeving op Formosa. Berichten uit Formosa maken melding van aardschokken die zich over een groo te uitgestrektheid van de provincie Tai- nan (Zuid-West-Formosa) deden gevoelen. Er zijn vier dooden en drie gekwetsten; 850 huizen zijn vernield. Vergiftigde soep. Vijftig Brltsch-Indlsche studen ten omgekomen. Te Bombay zijn vijftig studenten ge storven, na het eten van soep, waarin een vergiftige hagedis lag. Oud-gezant van Georgië te Parijs vermoord. Éen landgenoot de dader. De vroegere gezant van Georgië te Pa rijs, Ramichvile, is Zondagmiddag drie uur, toen hij op de Place d'Italie te Parijs uit zijn auto stapte, door een Georgisch werkman vermoord. Deze had zich achter een schutting verborgen en trad plotse ling naar voren om met een automatisch pistool twee schoten op Ramichvile te los sen. Een der kgoels doorboorde diens hart, waardoor onmiddellijk de dood in trad. De moordenaar trachtte te ontsnap pen, doch werd onmiddellijk gearresteerd. Tijdens' de korte worsteling bij zijn ar restatie werden twee personen licht ge wond. Hij beweerd den moord om poli tieke redenen te hebben bedreven, doch voorloopig onderzoek heeft uitgemaakt, dat hij ten deele ook door persoonlijken wrok werd gedreven. De moordenaar is een ,35-jarige Georgiër met name Tsja- noekwadse Barmeny. Aardverschuivingen in Griekenland. Ernstige materieel© schade. Naar uit Thessalie wordt gemeld, wor den de berichten over ernstige aardver schuivingen in de buurt van de stad Trik- kala bevestigd. Daarbij zijn zeven huizen ingestort en geheel vernield, terwijl vele andere huizen ernstig werden bescha digd. Er heeft zich een paniek van de be volking meester gemaakt. Het aantal ge wonden bedraagt tot dusver ruim twintig. De bewoners der streek overnachten in de open lucht. De corruptie te New-York. Afpersing van speculanten ln plaatsbewijzen. Het verdere gerechtelijk onderzoek naar* het gedrag der „Magistrates' Courts" te New York en naar de omstandigheden, waaronder verscheidene magistraten wer den benoemd, heeft nieuw materiaal op geleverd wat betreft de beweerde corruptie onder de magistraten en de politie. Bij de jongste verhooren werd verklaard, dat alle opkoopers van plaatsbewijzen, die zij vóór de schouwburgen en andere amusements lokalen aan den man brengen, gedwongen waren, aan de politie per dag vijf dollar te betalen om ongemolesteerd hun straat handel te mogen uitoefenen. De aldus be taalde omkoopgelden werden op 365.000 dollar per jaar geschat Van tijd tot tijd werden deze speculanten gearresteerd; hun voorraad plaatsbewijzen werd dan ver beurd verklaard. Deze gingen dan niet naar de zg. „property clerk" van het hoofdbureau van politie, doch werden uit gedeeld- onder de klerken op de verschil lende politiebureaus, hetgeen verklaarde hoe het kwam, dat magistraten en ander rechterlijk personeel vaak op zulke goede plaatsen in de schouwburgen zaten en speculanten zelden voor de rechtbank verschenen. met het verhandelen van geldswaardige papieren. Van verschillende effectenbe zitters had de 'bank ongeveer zeven mil- lioen francs aan papieren in- haar bezit, die zich in het bankdepot moesten bevin den. In werkelijkheid bleek zich in het depot nog slechts voor 2H millioen francs aan waarden te bevinden. De rest hadden de drie commissarissen ten eigen behoeve aangewend. EEN ENGELSCHMAN MET EEN PARTIJ DIAMANT AANGEHOUDEN. Naar uit Wilna wordt gemeld, is aan het Poolsohe grensstation Stolpce, een En- gelschman, zekere Harrys, die uit Mos kou kwam, vastgehouden, omdat men op hem een partij diamant had gevonden. Na legitimatie kon Harrys, na 200.000 Zloty aan douanerechten te hebben betaald, de reis naar de grens voortzetten, onder be geleiding van twee Poolsche douaneambte naren. Harrys bevindt zich op weg naar Engeland. 1 CALLANTSOOG. ST. NICOLAASFEEST. Zaterdagmiddag j.1. werd het St. Nico laasfeest voor de schooljeugd gehouden in de lokaliteit van den heer P. de Haan. Tegen 2 uur was de zaal vol kinderen en belangstellende ouders. Even over twee rijdt de auto voor, waarna Sinterklaas en Pieterbaas statig de zaal doorschreden naar hun zetels, die op het tooneel klaar stonden. Nadat de kinderen Sinterklaas eenige liederen toegezongen hadden, liet de Sint eenige kinderen bij zich komen en deelde berispingen en pluimpjes uit. Hierna voerden de 'kleintjes, le en 2e 'klas, eenige aardige gebareniliedjes uit Vervolgens tractatie der kinderen-. De meisjes der hoogste klassen zongen toen eenige min der bekende Sinterklaasliederen. Eenige jongens der hoogst© klassen voerden hierna een aardig kabouterstukje op. Jammer, dat door het gerucht in de zaal alles niet goed tot zijn recht kwam. Nadat de kinderen nogmaals gefcracteerd waren, brachten de 3e en 4e klas eenige typische kampliedjes ten gehoore, die werden gezongen in „natuurlijke" omge ving, n.L rond een nagebootst kampvuur, te midden van eenige tenten. Sinterklaas vertrok inmiddels, daar die goede bisschop nog meer bezoeken had af te leggen. Tot slot werd elk kind een St. Nicolaas- pakket overhandigd, waarna de jeugd vol daan huiswaarts ging. Bij verwonde of bij ruwe huid 't ZAND. Vijf kinderen door gas gestikt. In de voorstad van Brussel Ukkel had de echtgenoote van een ambte naar Zaterdagavond haar vijf kinde ren te bed gelegd en den gashaard aangestoken, teneinde de kamer wat te verwarmen. Toen zij omstreeks middernacht weer in de kamer kwam om SinterMaasgeschenkenj voor de kleinen gereed te zetten, stelde zij tot hare wan hopige ontsteltenis vast, dat het vuur was uitgegaan, maar dat het -gas verder was blijven ontsnappen, met het gevolg, dat de vijf -kinderen, geen1 toeken van leven meer gaven. Alle pogingen om de levens geesten weer op te wekken bleven vruch teloos. Het oudste kind was 6H jaar, het jongste zeven maanden. NIEUW BANKSCHANDAAL IN FRANKRIJK. Twee commissarissen gearres teerd, een derde voortvluchtig. 'De Parijsche politie heeft Vrijdag twee loden van denj raad van. commissarissen van de Banque Commerciale de France ge arresteerd. Een derde commissaris, tegen wien eveneens een- arrestatiebevel was uitgevaardigd, was tijdig gevlucht. De bank hield zich voornamelijk bezig DE MELKPRIJS OVER NOVEMBER. De »Hollandia« Hollandsohe fabriek van melkproducten en voedingsmiddelen te Purmerend, betaalde j.1. Donderdag aan haar leveranciers te 't Zand e. o. voor de over de maand Nov. 1930 geleverde melk f 8.66 per 100 L. EEN BRIEVENBUS AAN DE WESTZIJDE VAN HET KANAAL. We vernamen dat binnenkort ten ge rieve van de bewoners aan de Westzijde van *het Nd. Holl. Kanaal, aan dien kant een brievenbus zal worden geplaatst, zoo dat men dan niet voor een reisje naar de bus, b.v. zoo'n kwartiertje voor de post heen en terug behoeft te rekenen. BILJARTSEANCE. Op Zondag 14 dezer a.s., zal de heer H. Dros, prof. biljarten, een séance geven bij den heer G. de Wit, alhier, des avonds 8 uur. Tegen den heer Dros zal spelen de heer Hoogland, van Alkmaar. De partij zal voor Dros bestaan uit 600 car. cadre, terwijl Hoogland er 475 voor krijgt. Daar wij bekend zijn met het spel van Hoog land, moet Dros al een buitengewoon kunstenaar zijn om deze partij te winnen. Het beloofd een intressante avond voor liefhebbers; een avond van kunstgenot. FORD 1027 Mooie 2 deur, nieuwe banden, in prima conditie, J 500. 2 deur 1926, zeer mooi en goed, beste banden, f 300.Bestel auto, nieuwe cabine en laadbak, als nieuwe banden, nieuwe accu, gebeel electr., wordt onder garantie verkocht, f 550. Bestelauto 1925, op beste banden, bakje nieuw, motor geheel nagezien, f275.- Adres: O. JOHANNES, Tfn 20,'t Zand. WIERINGEN. Bij het gemeentebestuur is ingekomen de aanvrage om bouwvergunning voor het eerste bouwwerk in den Wieringer- meerpolder op Wieringer gebied, nl. een open landbouwschuur, nabij De Haukes. De dienstplichtige der lichting 1927 D. van Elk, is opgeroepen om op 12 Febr. 1931 te Breda op te komen voor herha lingsoefeningen gedurende 17 dagen. Hlppolytnshoef. UITVOERING „NIEUW LEVEN". J.1. Zondagavond had in de zaal van den heer Jac. Bruul een openbare tooneel uitvoering plaats van do Tooneelvereeni- ging »Nieuw Leven*. Opgevoerd werd het tooneelstuk »Het Licht in den Nacht*, drama in 5 bedrijven, door Inte Onsman, hetwelk geheel onder leiding stond van den heer B. O. Loevens, van Alkmaar. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat 't zware stuk zeer goed werd uitgevoerd. De rolverdeeling was in goede handen en zeer zeker komt aan de hoofdpersoon als Peter Balke, de blinde man, zijn vrouw Martha, verder de jonge Heinrich, welke later blind uit den wereldoorlog terug keert en Frits de propagandist een woord van hulde toe, hoe ze zich van bun moeielijk taak kweten. Ook was het spel van de oude veteraan uit het jaar 1870 meesterlijk. Verder bleek ons bij het betreden der zaal dat het voordoek zoowel de décors van het tooneel geheel gemoderniseerd was. Het was in een woord één schitterend geheel en een woord van waardeering komt zeker de firma Nejjts uit Den Helder toe voor de schitterende uitvoering en afwerking. Ook zien wij met voldoening dat de 'heer Bruul met zijn tijd mede- gaat en kosten nog moeite spaart om bet publiek het zoo aangenaam mogelijk te maken. Een recht gezellig bal sloot deze uit voering. TE KOOP voor den wagen, bij K. WIJNSMA, Fabrieksbuurt, Koegras. UITKNIPPEN GARAGE BREEZAND maakt bekend dat hij vanaf heden is voorzien van een KRAANWAGEN Dag en nacht disponibel Voorloopig telefoon 46 Beleefd aanbevelend. EEN GELUKKIGE WINNARESSE. Gedurende de St. Nicolaasweek moch ten bij de flma de Wed. J. Vroone en Zn. te Hippolytushoef, de koopers van f 1.- aan taai of speculaas mede raden naar den naam van een groote taai-pop, van 25 pop zwaar. Burgemeester Kolf had de taai-pop een naam gegeven en op een kaart in een verzegeld couvert gesloten. Heden werd de couvert geopend en bleek de naam te zijn Tjebbe, en was mej. A. SnooijDekker, te de Elft, de eenigste die deze naam had geraden, en werd alzoo winnaresse van deze kolosale groote en zware taai-pop. R. K. BRANDSTOFFEN SPAARKAS „ST. JOZEF". Onderafdeellng van den R. K Volksbond afd. Wieringen en Hippolytushoef. Bovengenoemde Spaarkas hield Zon dagmiddag in café Veerdig, haar 8e jaar vergadering. De voorzitter, de heer G. H. Rasch, opende de vergadering met den Christelijken groet en heette de 16 opge komen leden hartelijk welkom en verzocht den secretaris, den heer V. Vroone, om de notulen van de vorige vergadering te wil len voorlezen. Dez© werden zonder opmer kingen goedgekeurd. Hierna volgde een jaarverslag, waarvoor den secretaris een woord van dank in ontvangst kon nemen. Toen bracht de penningmeester, de heer Theod. Rasch, rekening en verantwoor ding uit, waaruit bleek dat er een bêdrag was gespaard groot 1.147.37 met inbe grip van gekweekte rente. De uitgaven voor brandstoffen en gemaakte kosten was 1.103.04, batig saldo 44.33. De voozitter zeide nog geen klachten te hebben over de kwaliteit der brandstof fen en vraagt: moeten wij op dezelfde wijze doorgaan met aanbesteding der brandstoffen en de levering er van? Alge meen werd goedgevonden zoo door te gaan. Daarna zegt de voorzitter om niet te lang te wachten met sparen, opdat de gekweekte rente wat hooger wordt voor de kas, waaruit de gemaakte kosten moe ten worden- betaald. Hierna volgde bestuursverkiezing. Af tredend was de secretaris. Bij stemming werd de heer V. Vroone wederom met 13 stemmen herkozen en nam zijn benoeming aam De rondvraag leverde nog enkele punten van huishoudeljjken aard op, waarna de voorzitter ieder aanspoorde om mede te werken tot bloei van de Spaarkas. Wij zouden, indien allen die lid konden zijn het waren, onzen omzet nog wel kun nen verdubbelen en misschien dan nog wel wat goedkooper kunnen krijgen. Hier na sloot hij de vergadering met den Ohris- telijken groet. Vanwege „De Vrije Groep" zal op Za terdag 13 Dec. a.s. in de concertzaal „Con- cordia", van den heer Jb. Bruul, een groote openbare debat-vergadering wor den gehouden tusschen de heeren Jo de Haas, van Amsterdam en den heer Groe nendijk, van Den Helder, naar aanleiding van een rede door den heer Groenendijk onlangs alhier in het Ohrist. Tehuis te Den Oever gehouden, waarin de gevaren van het ongeloof werden geschetst. Het onderwerp op den a.s. debat-avond te hou den is „Past het atheïsme in een be schaafde samenleving?' den t;7ond inieiden. ST. NICOLAASFEEST. Vanwege de afd. van den Oentralen Transportarbeidersbond werd j.1. Zater dagavond in „Concordia" van den heer Bruul, met de kinderen van de leden en hunne ouders, St. Nicolaasfeest gevierd. Ongeveer een 80-tal kinderen waren met vele ouderen opgekomen om van dezen avond te genieten. Na een openingswoord van den voorzitter en enkele woorden van den goeden Sint werden een 10-tal kinder filmen afgedraaid, w.o. „Doornroosje", welke alle zeer in den smaak vielen. Ook werden de kinderen onthaald op ranja, versnaperingen en cadeautjes, zoo dat het een recht amusante avond was. In zijn sluitingswoord dankte de voorzitter dan ook voor aller medewerking in het bijzonder de heer Jb. Bruul voor het gra tis afstaan zijner localiteit. De Hankes. ST. NICOLAASFEEST CHR. TEHUIS DE HAUKES OP 5 DEO. J.L. De arbeiders in de Wieringermeer, ge legerd aan de Haukes, vierden hun St. Ni colaasfeest in het Ghr. Tehuis. Velen wa ren gekomen om dezen gezelligen avond mee t© maken. De stemming zat er al spoe dig in, vooral toen een vet konijn, welwil lend afgestaan, versjoeld werd. Ieder der aanwezigen nam hieraan deel. Toen na een spannenden strijd eindelijk De Jager winnaar werd, had de vroolijkliedd haar toppunt wel bereikt. De kamer, waarin de winnaar woont, zal ongetwijfeld een' heer lijk hapje wachten. Verder werd een groote taai-pop van Wi pond, die een naam had gekregen, naar voren gebracht. Kamer 6, v. d. Tunk, was hiervoor de gelukkige. Ook daar zal ge smuld wordlenl Verder werden nog kleine taaitjes on suikergoed op een of andere wijze aan den man gebracht, terwijl cho colade werd' geschonken. Het werd een zeer geruoegelijke avond, door de arbeiders wel gewaardeerd'. Voor hen, die zoo lang van hun gezinnen af zijn, blijkt dit tehuis in een groote be hoefte te.voorzien. De Herv. Evangelisatie heeft door de stichting van dit gebouwtje een goed werk gedaan en haar taak ge kend. JAARVERGADERING IJSCLUB „WESTERLAND". Zaterdag 6 Deo. 1930 hield de IJselub „Westerland" haar jaarlijksche algemeene vergadering te De Haukes, in 't lokaal van mej. de wed. D. Heijblok. Aanwezig waren 30 leden. Doordat de Voorz., de heer S, Koorn, niet aanwezig kon zijn, opende de heer Alb. Duinker Cz. de vergadering, waarna de notulen, door den heer S. Blaauboer gelezen,onveranderd goedgekeurd werden. Volgde rekening en verantwoording van den penningmeester, welke wordt nagezien door N. Rotgans en P. Stijgstra en in orde bevonden. Bij monde van den Voorz. wordt de heer K. Hakvoort, pen- ningm., dank gebracht voor zijn keurig beheer. De ontvangsten bedroegen f 393.67, de uitgaven f 21.20, alzoo een batig saldo van f 372.47. Volgde verkiezing bestuur. De heeren S. Koorn en H. Buis wenschten niet meer in aanmerking te komen voor een be stuursfunctie. De seor., de heer S, Blaau boer, wordt met bijna algemeene stemmen herbenoemd, terwijl in de andere vacatures wordt voorzien door het kiezen van de heeren J. Russelman en J. Kooij Mz. Hierna volgde een vborstel van het bestuur om de heeren D. Koorn Hzn. en N. Omis Cz., welke vanaf de oprichting der ijsclub, dus bijna 30 jaar, leden en bestuursleden zijn geweest, als Eerelid te benoemen. Dit wordt algemeen goed gevonden. Verder werd op voorstel van het be stuur besloten om dit jaar geen contributie te heffeu, als er geen ijs komt, dit in verband met de gunstige financieele toe stand der kas. Er werd besloten om telken jare, na 1 December, dien winter »een leden meer in te schrijven, in ver band met het telkens bedanken van leden, en als 't schaatsenrijden is, zich weer opgeven als lid. Nadat door den secr verschillende aangebrachte wijzigingen van 't reglement zijn voorgelezen, werd besloten een aan tal reglementboekjes te laten drukken, om die aan leden, die er belang in stellen, uit te reiken. Niets meer aan de orde zijnde, werd tot de gratis verloting overgegaan van 4 kistjes sigaren, le prijs H. Bais, 2e pr. W. Omis, 3e pr. P. Kuut, 4e pr. O. Wit. Voorz. sloot hierna de vergadering en dankte de aanwezigen voor de aangename besprekingen. Den Oever. De heer P. Bakker, kantoorbediende hij de M. U. Z. te Den Oever, Wieringen, aan wien tegen 1 Januari a.s. ontslag was aan gezegd, is met ingang van 8 December 1930 benoemd in gelijke functie ten kan tore van N. V. Bank van Wisselink te Alkmaar. ERNSTIG ONGELUK DEBAT-AVOND. Zondagmorgen had bij den Gesterweg, nabij Den Oever, een hevige aanrijding plaats tusschen een bakwagen van den heer Tijsen en een luxe auto van den heer Bosker. De heer Tijsen werd door de schok van den wagen geslingerd, kwam met zijn hoofd tegen een paal van het P.E.N. te recht en werd met een ernstige hoofd wonde bewusteloos opgenomen, zoodat di rect geneeskundige hulp werd ingeroe pen. Het voorgedeelte van den wagen was geheel vernield. Het paard kwam er goed af, eveneens de auto. De vermoedelijke oorzaak van de aanrijding is dat Tijsen Jo de Haas zal een zijweg inging en nog voor de auto dacht langs te kunnen.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10