kpB«nïJr- 1 Radiografisch Weerbericht. Sport. VOETBAL. K. K. V. B. Overiicht van de wedstrijden geapeeld op Zondag 7 December. De afgeloopen Zondag heeft zich geken merkt door eenige verrassende uitslagen. Kampioenscajididatèn werden geslagen, hek- kesJuiters boekten overwinningen, enz. In het Zuiden leden PSV en NAC hun eerste neder laag; verder vestigen wij de aandacht op de resultaten van de ontmoetingen Bloemendaal 'DWS, KWDSV en op eend ge vreemde uitslagen als 58 en 78. AFDEELING I. ie klasse. ExcelsiorAjax 24, VUCHBS o4, Stormvogels,HDVS 11, DFCHFC 21. Wat Ajax te R'dam heeft laten zien, was voetbal van de bovenste plank. Vooral in de eerste helft gaf zij een geraffineerd samensipel te zien, waar Excelsior m-achteioos tegenover stoind en waardoor zij in deez periode totaal overspeeld werd. Doch ondanks het grooite overwicht der gasten was de stand bij de rust slechts o2, wat zijn oorzaak vond' in het te korte spel voor doel, waardoor de Exc.- verdeddgdng steeds kon ingrijpen. Van Ree- nen nam beide doelpunten voor zijn rekening. Toen Ajax in de 2e helft den stand op 3—O bracht, kwam de thuisclub wat meer in den aanval. Uit een penalty werd het 3'i en Bouter verkleinde den achterstand nog eens. Toen was het weer met Excelsior gedaan en nam Ajax het spel geheel in handen. De match droeg in de 2e helft een minder vrien delijk karakter door te zwakke leiding. HBS won verdiend en toch had de uitslag minder nadeelig voor VUC kuntnen zijn, in dien en aantal kansen niet op zoo wonderlijke wijze gemist waren. Dat was werkelijk een kunst op zichzelf. HBS's combinatiespel was stukken beter dan dat van VUC, waar veelal in het wilde weggetrapt weTd. Rust bracht een 1o voorsprong door toedoen van v. Ophorst. Dezelfde speler bracht onmiddellijk na de her vatting den stand op 2—0, terwijl van Reste ren de andere doelpunten voor zijn rekening nam. In IJmuidien was de stand met de rust nog oo, dank zij een zeer slecht spel in beide aan val slinies. Technisch stond het spel der Schiedammers op een. booiger plan. Na rust scoorde eerst v. d. Griend. Het spel werd daarna door d^n arbiter (Broekman) een poos onderbroken om de spelers wat te kalmeeren, omdat er in het veld te veel' onvriendelijks werd gezegd Dadelijk na het hervatten scoorde Muller den gelijkmaker. Het eindsig naal bracht een ware opluchting. Door een twijfelachtige strafschop is DFC er in geslaagd de hekkesluiters te kloppen. De thuisclub miste kans op kans en alle bereke ning in het spel was zoek. Gelukkig dat Haar lem welhaast nog matiger voor den dag kwam, want anders zou het er voor de Dordtenarcn kwaad hebben uitgezien. Lamp gaf HFC voor rust de leiding, nadat de zelfde speler even te voren een geheide kans gemist had. Na rust maakte Ruysch uit een strafschop gelijk en door een blunder van Wamsteker ontstond het winnende ptvnt. Aan beide kanten ont stonden daarna nog ettelijke kansen, maar geen die er benut werd. ae klasae A. Wcst-Frisia en ZVV bevestigden hun lei dende positie dtoord'at eerstgenoemde WFC met 21 klopte en ZW de Amsterdamsehe roodhemden (AFC) met 41 sloeg. Zeeburgia was ook niet mis en won thuis van Hollandia met 41. DEC verliet de laatste plaats door met 51 over TOG te zegevieren. Tenslotte verloren de Heldersche Racers te Alkmaar met 41. VSV boekte eveneens een verdienstelijke prestatie door Blauw Wit in het Stadion met 21 te slaan. Ook in dezen weastrijd' heeft het enthousiasme, waarmede de Velseroor- der9 zich in dien strijd wierpen een prettig aandoend enthousdasme dien doorslag ge geven. B, W. kon slechts eoo nu en dan in de juiste stuwing komen, welke noodig is- om dit spel te weerstaan en miste overigens de tech nische vaardigheid, die het mogelijk maakt aan een grootendeels op geestdrift gebaseerd spel weerstand te bieden. Zelfs kan men zeg gen, dat de Zebra's er met de 2-i nederlaag vrij goedkoop afgekomen zijn, want vier keer trof het leder lat of paal, waar de keeper reeds gepasseerd- was en ook 'de scheidsrechter wierp eer» keer roet in het eten -d'oor een gel dig doelpunt te annuleeren. Zonder pech zou VSV met veel grootere cijfers gewonnen heb ben. Wolf en Hillekamp scoorden; voor B. W. Homborg. Rust 11. N.-H. V. B. ie klasse C. Texel 1BKC 1 6*1; Schagen 1HRC 3 43', Wieringerwaard 1Zeemacht 1 32; Succes x—N. Niedorp 1 25. 2e klasse D. Oudesluis 1JVC 1 44; BKC 2Texel 2 12; Succes 2-Hei-der 4 62. 4e klasse D. BKC 3—HRC 5 o—1; JVC 2—Succes 4 42; Helder 5Wieringerwaard 2 10—1. Adspirantoa K. Schagen A—'HRC B 335 Helder BSuc ces A 3—1. Adsplranten L. Helder CHelder E 70; Helder DHRC Hcldcr-aieuws. HELDER—HORTUS i B. Hercules verloor 2 kostbare punten, -daar Spartaan hen met 32 wist te kloppen; d'at is 3 verliespumten i-n 2 wedstrijden! Bloemien- daal, welke verleden Zondag Hercules 1 punt ontnam, wist hetzelfde te bereiken tegen het veel sterkere DWS (0—0). Velox en Haarlem permitteerden zich geen misstappen; de Utrechtsche club won thuis van BFC met 5—1 en Haarlem, op bezoek bij WA, sloeg deze club met 8—2. Verder won Baarn met 2o van Zandvoort. 3* Ook hier een paar verrassingen, want be halve Helder's echec faalde oo-k KW, dat nog wel op eigen grond tegen DSV 22 speelde. Kin helm herstelde zich van haar nederlaag tegicn KW, door te Mokum van De Meteoor mot 41 te winnen. Oranje-Zwart en Watergraafsmeer deelden de punten (44) en Am stel sloeg Oosterpark met 1—o. Goed werk van eerstgenoemde. 3e klasse B. De KenncmersDWV 3U QSCODE 0—3; MeervogelsDJK 41; APG5Assen delft 7—8: SDWOSV 5—8. Reserve se klasse A HRC 2De Spartaan 2 15; VSV 2— DEC 2 41; Blauw Wit 3—'WA 2 11; WFC 2KFC 2 23; Ajax 3ALmaria Victrix 2 4'i. Reserve 3e klasse A. DEC 3-Helder 2 24; OSV 2Oostenpark 2 32; Spartaan 3QSC 2 4—3; Al'cmiaria V-ictrix 3ZW 2 o2; ZRC 2—-Ajax 4 13. AFDEELINii l ie klasse. partaKFC 02; Blauw Wit-VSV 12; RCH—EDO 2—3. Men kan het een verrassing noemen, de nederlaag die Sparta tegen de KFC-ploeg leed, is zeker een volkomen regelmatig resul taat. Toen de KFC-defensie eenmaal den druk lva-d weerstaan Sparta begon met een over wicht trad de onmacht van de Rotterdam se1-e voorhoede duidelijk aan het licht. Men miste i-n die linie een leider en ofschoon (ie vleugels niet over bewegingsvrijheid hadden te klagen, waren behoorlijke voorzetten te tel len. De grootere geestdrift der Koogers was oorzaak dat roodblauw daarna het spel be- hecrschte en ondanks licht Sparta-overwicht nam KFC even voor ru-st de leiding door den linksbinnen, Visscher. Na rust slaagde de Sparta-voorhoede er evenmin in scorings kansen te scheppen en de halflinie slaagde er niet in KFC terug te dringen. Het uithoudings vermogen gaf ten slotte den doorslag. Bout hoorn loste het beslissende schot. De thuisclub zorgt voor een surprise; verdiend verloren. Helder heeft haar aanhang een geduchte teleurstelling bereid, want van Hortus (welke in A'dam met 40 geslagen werd) werd Zon dag op eigen veld met 32 verloren. Geen ge flatteerde uitslag, want ieder die ooggetuige van deze match is geweest en in staat tot onpartijdig oordeelen, zal het met ons eens zijn, dat hier de ploeg, die het minst slecht speelde, gewonnen heeft. Het tempo bracht hier wel de beslissing. Hortus was beweeg lijker, sneller, en veel resoluter en de breed- opgezette aanvallen der voorhoeae waarin de vleugels steeds aan het werk gehouden werden vormde al een schril contrast met wat Helder liet zien. Het betrof hier geen eltfal tal als DSV, waartegen individueel spel dik wijls succes had; men stond thans tegenover I een verdediging, die, hoewel dan niet feilloos, toch veel meer in haar mars had. En daarom I is het voor vel-en een raadsel, waarom de mid- denvoor het maar bleef vertikken het spel met forsche trappen naar de vleugels te openien. Vóór rust hebben Wieren* noch Bak bijna I deel aan het spel gehad, bleef het een peuterig en veel te langzaam toegepast kick-and-rush tusschen het binnentrio, waardoor ndet veel bereikt werd. De opzet om zelf te scoren ook de linksbinnen verviel daarin lag er dik op. Maar al die handigheidjes, noe aardig soims uitgevoerd,', moesten' op een echec uit- loopen, daar Hortus, toen ze dat eenmaal in de gaten had, er zich geheel op instelde en met drie of vier menschen het strafschop gebied bestreek, omdat voor de buitenspelers geen bewakers noodig waren, behalve dan enkele verdwaalde ballen. Na rust was het al niet veel beter, ook een omzetting hielp niet; alleen, dank zij de middenlinie, werden de vleugels iets beter bedacht, maar „binnen" bleef het steeds mis; wurmen cwn- door 2 3 man heen te komen, terwijl een partijgenoot vrij stond, dat was schering en inslag.' O, dat egoïsme in de sport! Het ging eenige wed strijden van dataamgaande_ goed, maar thans was het weer hopeloos mis. En Hortus heeft daaryan geprofiteerd. De Amsterdammers waren beslist veel snel ler in hun bewegingen en in hun- spel zat meer pit; ze vervielen nieti n gapingen en hun voor hoede leed niet aan zelfzucht. Een mooie combinatie vormde dit elftal niet, maar door hun zeer beweegelijk spel waren zij toch ge vaarlijker met hun aanvallen dan Helder. De linkervleugel met den halfspeler daarachter, vormde het sterkste deel der ploeg, die elkaar goed begrepen. Helder's rechtsback kaïn er van meepraten en Schotting eveneens, die weinig vat op dien vleugelspeler had. De backs waren prima en voor geen kleintje vervaard, doch sportief kan hun optreden niet geroemd wor den; vooral tegen h-et einde, toen zij bepaald unfair waren (Bak, de Jongh). Dank zij on- aittendhedd van -die referee, werd1 dat niet bestraft. Om 2.05 trapte de Hortus-middenvoor af. De gasten ondernemen de eerste aanvallen, de eerste daarvan heeft bijna succe9 als achter leelijk gemist wordt, maar het loopt nog goed af. Mulder verplaatst met een verren1 trap het spel, de linksbuiten krijgt het leder te pak ken, die juist naast 9chiet. Het spel golft nu vrijwel over en weer, afwisselend zien wij een overwicht, maar daar de Helder-splI er nog niet in is, ia Hortus nu en dan bepaald ge vaarlijk. Zoo b.v. krijgt de Hortus-rechtsbui ten een kans om door te breken, maar de kee per stopt heti effectvolle schot zeer goed. Als de Hortus-reehtsiback „blundert", krijgt Dirk gelegenheid een accurate voorzet te doen, maar de middenvoor treuzelt zoo larag, dat hem den bal afgenomen wordt. (Wieren stond op dat moment geheel vrij-). Even later is het Bak weer die den bal goed voor doel brengt, thans een zuiver schot, maar de keeper vangt goed en na een nieuwe attaque schiet de mid denvoor hoog over. Hortus breekt dan snel door, en door op Meijlink terug te spelen, ont gaat de gasten tweemaal een goede kans. Als een corner afgeslagen is, komt Hortus weer terug en weet na 26 min. te scoren, na mooi spel van rechtsbuiten en linksbinnen. Twee min. later echter, weet Helder door haar mid denvoor gelijk te maken, als de bal via den binnenkant der paal in het doel springt. Weer een corner op het Helder-doel en daarna is het woord weer voor een poos aan de thuis club, maar het te peuterige en veel te lang zaam uitgevoerde spel van het witte trio is oorzaak dat de Hortus-keeper er bijna niet aan te pas komt. Zijm backs ruimen alles op en dank zij het sublieme spel van den links half heeft de H.-rechtsbuiten letterlijk niets in te brengen. Deze linkshalf speelt opvallend goed en elke bal is hem. Aan den anderen kant, moet Meijlink op zijn quivive blijven, eenmaal redt hij meesterlijk. Juist voor rust breekt Reinders mooi door, maar hij komt te vallen, schiet, nog wel in, maar het schot is te tam, waardoor de keeper zonder moeite kan stop pen. Zoo is het spel hervat als de Jongh na keu rig paeseeren, rakelings naast kogelt. Helder houdt vast, maar door in den weg loopen van linksbinnen en middenvoor omdat men elkaar geen ruimte gaf ontgaan twee mooie scoorkansen voor Helder. Hortus rit ook niet stil en van rechte stuit Meijlink op schitteren de wijze een vinnige schuiver. Er zit veel meer geest in het spel van Hortus, welke tenslotte weer het spel weet te verplaatsen. Haar spel i9 veel meer open en als van links de bal voor doel komt, kopt een der binnenspelers mooi in (12). Reijnders neemt den bal van den aftrap mee en plaatst aan den middenvoor, die na veel gewurm den bal moet afstaan. Het spel wordt forse her; uit een verren schop door den Heldernaanvoerder, wordtd e bal corner gewerkt. Deze wordt goed genomen .en na veel gietrap, scoort Bak, maar de arbiter had bui tenspel geconstateerd. Het spant thans ge ducht voor het Amsterdamsche doel, maar succeö blijft uit; het spel is veel te veel gefor ceerd. Vrije schoppen en corners wisselen elkaar af. Te midden van dit overwicht breekt Hortus plotseling door en passeert de te ver opgedrongen Helder-backs en.Hortus leidt met 31! Er moesten toen nog 22 min. gespeeld worden; dfe gasten hebben het spel nu een poosje in handen en Helder heeft niets in te brengen. Het is Meijlink die een hoogiere score belet, die geen moment zijn kalmte ver loor. Toen een 10-tal minuten voor het einde Hellder zich aan den druk wist te onttrekken, ging alles in den aanval en werd het tot het eindsignaal een zeer bewogen en zenuwachtige strijd voor de Hortus-veste, waarin de sporti viteit te zoeken was. Via een vrijen trap wordt het 32; tweemaal breekt Bak, thans rechts binnen, prachtig door, maar beide malen wordt bij „gevloerd", zonder dat de referee ingrijpt (de eerste maal zeer duidelijk), ook de Jongh maakt een leelijke buiteling. Vlak voor het einde bezondigt een Hortus-speler zich aan hands, zonder dat het gezien wordt. Dan komt het einde met een 32 zege voor de bezoekers. Na afloop protesteerde Helder en als gevolg daarvan kreeg men een strafschop te nemen. Tot driemaal toe moesit De Jongh deze over nemen, omdat de keeper niet stil bleef staan, de vierde maal ,gin® de bal over de lart en heeft een protest geen zin meer. De leiding was beneden peil en sterk in het nadeel van Helder. DEC 3—Helder 2 2-4. Door goed voorhoedespel en stevig steunen der halflinie, vooral de spil Agema kan genoemd wor den, is het H. mogen gelukken deze lastige uit wedstrijd te winnen. Voor de rust zorgt Vfcen voor twee goals, met goed aangegeven ballen. Een vrije schop, eenige meters buiten het strafschopgebied, welke door Smit genomen, en door A. C. Bak in een keurig doelpunt wordt omgezet (0—:3). Even daarna is het rusten. Na de thee domineert DEC geregeld, doch door treuzelen van hun voorhoede en goed verdedigen der H.-achterhoede, met Kossen aan het hoofd, welke de ster van het veld was, blijft succes voor DEC voorloopig uit. Als de Snayer het op zijn heupen krijgt zet hij goed voor, waarvan Smit, die steeds actief en gevaarlijk was, handig profiteert i en met een scherp schot de D. keeper geen schijn jvan kans geeft. (04). I Nu is het woord weer aan DEC, en valt ont- stuimig aan. Uit een corner beoordeelt Kossen den bal verkeerd en stopt het leder wel, doch aan den binnenkant van dien paal (14). Na een aanval van D. profiteert de linksbinnen en met een hard schot is de stand 24. Niet lang daar na fluit de scheidsrechter voor het laatst. Hij leidde naar aller genoegen. H.B C.-alauwt. H.R.C. II—SPARTAAN II x—5. Verdiend gewonnen. De Spartanen spelen een mooi open speL De Spartanen hebben ons Zondag laten zien hoe er gevoetbald moet worden en we hebben met genoegen naar hun spel gekeken. Zij speelden een mooi open spel en waren steeds een 9econde vlugger dan de HRC'ers, die hier tegenover een kort en peuterig spel demon streerden en daarmede tegen de hechte Spar taan-verdediging niet veel kan9 kregen. De methode, of liever gezegd, mieni wisit zich hierbij nietana te passen,, daar .men te liaing werk had om een bal vrij te maken. Precies op tijd laat scheidsrechter Hartog beginnen en al spoedig nemen de Spartanen sprake, het is een verdeeld spel. Bijna zouden de Sp. hun voorsprong vergrooten, maar de midvoor schiet over. Spoedig daarop krijgen do Amsterdammers weer een prachtkans om ie scoren, maar de linksbuiten schiet keihard tegen de paal. Aan den anderen kamt krijgt Beneker een kans om tegen te scoren, maar deze schiet jammerlijk over. Een vrije schop voor Sp. en een misverstand in de H.-ver- dediging is oorzaak, dat Sp. haar voorsprong vergroot (o2). Er moet nog 5 tuin. gespeeld worden. Direct na den aftrap wordt het zelfs 0-3, door goed combinatiespel. H. laat blijk baar den moed zakken, waarvan Sp. dankbaar profiteert. Keeper Prins moet -dan ook nog een paar maal handelend optreden; de rust gaat echter im met o3 voor de bezoekers. Om 2.55 wordt weer begonnen en een paar min. later is de stand o4. Het ziet er voor de Racers nu niet rooskleurig uit, met zoo'n groo.ten achterstamd. Wel trachten dc Racers een tegenpunt te maken en krijgen zij zelfs eenige mooie kansen hiervoor, maar het gaat te onoordeelkundig, men speelt te peuterig. Toch weten de roodhemden, na 10 min. spe len, een zeer fraoi tegenpunt te maken door toedoen van Marsman (14). Met een neder- len, een zeer fraai teglenpumt te maken door laag in het verschiet trekt heel HRC naar voren en oefent eenigen druk ut op het vijan delijk doel. Beneker schiet zelfs1 een/maal kei hard in, de keeper redt echter op buitenge wone wijze een zeker doelpunt ten kosten van een corner. Hij, de keeper, schijnt zich echter even bezeert te hebben, althans men moet even voor hem stoppen. Beneker zal de cor ner nemen, maar is niet erg fortuinlijk, implaats van den bal te raken, trapt hij in dien grond, wat tot gevolg heeft, dat hij van verder spelen moet afzien. Er moet nog 20 min. gespeeld worden. Het teveel naar voren gaan van de H.-verdedigiing wordt de Racers noodlottig. De Sp. weten door mooi open spel er door heen te komen en geven Prins geen schijn van kans (1s)- Er resten nu nog 10 min. te spelen. En het verloop hiervan is, dat de Racers steeds minder gaan spelen en een ieder blij is, als de scheidsrechter inrukken blaast, brengende Spartaan II een groote overwin ning, waarmede zij op afdoende wijze revanche genomen hebben1 van de 3—2 nederlaag in Amsterdam geleden. HRC I deed het in Alkmaar al niet veel beter, en werd eveneens met beslissende cijfers geslagen door Alcmaria Victrix; 41 was de uitslag. Het begint nu oppassen te worden, Racers! Te* el-nieuw», TEXEL I—B.K.C. I. 6-x. Een gemakkelijke overwinning. Zooals in 't vorig nummer reeds was aan gekondigd, bracht de sportitvereen. Texel j.1. Zondag hier tegen BKC 1 een sterk team in 't veld. De tos9 werd gewonnen d'oor BKC, waar door >de gasten de keus kregen om eerst voor den windt te spelen. Als scheidsrechter fun geerde, doordat de heer Kooistra niet present was, de voorz. van „Texel", de heer Dapper, die de maitch voortreffelijk heeft geleid. Bij dien aanvang is Texel direct in den aan val. Er onstaan voor de thuisclub in de eerste 10 minuten dan ook al verscheidene goede kans, doch daar H. Ran niet mee kon en veel op rechts wordt gespeeld, gaan deze ver loren. Langen tijd wordt daarna met vier spe lers in de voorlinie gespeeld, waardoor aan het spel veel afbreuk wordt gedaan. Toch blijkt nu al dat het Texelsche elftal sterker is. Liotard speelt als linksbuiten in beter vorm dan bij vorige wedstrijden, zijn vlugheid is op vallend. Bij de vijfde doorbraak van de Texel sche voorhoede zien wij N. Ran uit een klu wen van spelers schieten, een der backs weet het schot nog iets te onderbreken, doch geeft daardoor te hard aan den keeper door, waar door Texel die leiding krijgt (1o). BKC krijgt niet veel kansen, omdat de middlenlinie de voorlinie van1 de gasiten zeer goed in bedwang houdt; een paar imaal zien wij echter een ge vaarlijken uitval, tengevolge van het te ver opdringen van de Texelsche backs, en twee maal moest zelfs de T.-keeper handelend op treden. De derde aanval der gasten'wordt met zulk een hard schot bekroond, dat Gras geen schijn van kans heeft (11). Initusschen is bij Texel H. Ran vervangen door Stenn, die, hoewel het tempo van Texel 1 hem nog wat vlug is, een zeer goed invaller blijkt. Liotard krijgt bij een der doorbraken een bal van N. Ran toegespeeld, die hij in een keurig doelpunt omzet (2r)<. Het overwicht van Texel treedt nu steeds op den voorgrond'. Steeds zweeft de bal voor het doel der gasten, die echter enthousiast verdedigen. De rust komt met 2—1. Na de hervatting wordt de druk op het doel van BKC direct voortgezet. De verdediging van d)e gasten weert zich geducht, doch onge veer 10 minuten na de pauze geeft Winter een staaltje voetbalspel te zien, dat een eerste klas speler hem niet kan verbeteren en dat een doelpunt ten gievolge heeft. Even later krijgen we een herhaling van dit prachtig spel, doch zijn schot gaat nu juist naast. Het vierde doelpunt krijgjt Texel na een schot van Ndc. Ran, die den bal van Jn. Gielis ontvangt, 't Vijfde doelpunt ontstaat uit een corner, die N. Ran keurig voor 't doel plaatst en door Liotard onhoudbaar wordt ingekopt, 't Spel wordt nu bijna geheel gespeeld op de BKC-helft. De gasten geven echter nog geen kamp en blijven goed verdedigen. Een paar gevaarlijke uitvallen komen nog voor, waarbij BKC bijna nog een doelpunt krijgt; de paal komt echter Gras te hulp. De BKC-keeper krijgt volop werk; nog één keer zien wij N. Ran inschieten, dit doelpunt i3 echter niet geteld en ten slotte schiet Jn. Gielis 't zesde doelpunt van Texel dn de goal. Nog een kwartiertje moet dan worden ge speeld1; de Texelsche spelers vatten het echter ietwat kalmer op, waardoor in den stand geen verandering meer komt «n bij 't eindsignaal heeft T. mot 61 gewonnen. Het geheele team heeft uitstekend gespeeld, vooral die voorhoede blonk uit. En als H. Ram,, diie geregeld' kan meespelen, steeds van' de partij zalzijn, zal dat de productiviteit nog ten goede 'komen. Texel 2 won te Nieuwe Sluis van BKC 2 met 21. Succes-nieuw*. Zondag speelde Succes 2 thuis en kreeg bezoek van Helder 4. Om 12 uur blaast scheidsrechter Te gelaar de elftallen in het veld. S. heeft eerst het windvoordeel en heeft dan ook bijna voortdurend het beste van het spel. Bi] een strubbeling voor het H.-doel weet S. 1—0 te maken. De S.-ers werken hard en de H.-verdediging moet alle zeilen bij zetten om erger te voorkomen. Spoedig wordt 20 gemaakt. En als ongeveer een half uur ge speeld is, is de stand reeds 50. H. weet enkele malen gevaarlijk door te breken, doch de S.-ver- dediging is safe en zend't alles retour. Met 5O voor S. gaat de rust in. Na de pauze heeft H. het windvoordeel en lijkt het wel of bi) S. de fut er uit Is; zoo trapvast als de backs waren voor rust, zoo los zijn ze nu en hierdoor ontstaat menig gevaarlijk moment voor het S.-doel. In deze periode weet H. 51 te ma ken. Enkele malen heeft de S.-voorhoede een be vlieging. maar over het geheel heeft H. nu het beste van het spel. Gelukkig dat S. een veilige voorsprong heeft. Beide partijen weten elk nog eenmaal het net te vinden, zoodat het einde komt met een 62-overwinnilng voor Succe9 2 en al- zoo haar 7e overwinning heeft geboekt. Scheids rechter Tegelaar leidde goed. Hierna komen Succes 1Nieuwe Niedorp 1 in het veld, onder leiding van scheidsrechter Bruins uit Wormerveer. Succes heeft 2 invallers, een voor den spil, waarvoor Bugel Invalt, welke reeds een wedstrijd achter den rug heeft. Eerst gaan dc par tijen vrijwel gelijk op en neer, hoewel N. tech nisch beter speelt. Bij 'n misverstand' in de S.- verdediging weet de N.-linksbinnen hiervan han dig gebruik te maken en zijn club met een hard schot de leiding te bezorgen. 10. S. is evenwel niet ontmoedigd en pakt flink aan, doch de N.- verdediging weet met forsche trappen het veld te zuiveren. Even later maakt de N.-midvoor, als hij een mooie bal krijgt toegespeeld, 2o. Dan is de beurt aan S. Bij eeni aanval op het N.-doel weet de S.-rechtsbinnen enkele N.-achterspelers te passeeren, een mooi schot volgt, doch de bal be land net naast de paal. Even later krijgt S. een vrije trap te nemen even buiten het strafschop gebied. Kodij geeft een keihard schot in den hoek, doch de N.-keeper weet den bal keurig te stoppen. Dan krijgt de S.-linksblnnen den bal te pakken, geeft goed door aan den rechtsbinnen, welke zich niet bedenkt en 21 maakt. Dan komt N. weer opzetten, doch vele aanvallen worden door buiten spel gebroken. N. krijgt een corner te nemen; de bal zweeft voor het S.-doel, een der S.-backs kopt den bal weg, doch juist voor de voeten van den N. rechtsbinnen, welke met een schuin schot 31 maakt. Met dezen stand gaat de rust in. Na de thee heeft N. het windvoordeel. BIJ S. wordt de voorhoede te weinig gevoed, doordat de spil niet meer kan en ze bij S. bijna voortdurend met 3 man ln de voorhoede speelde. Al spoedig weet N. 41 te maken. Uit een penalty maakt Kool] 42. Dit geeft bij S. weer wat moed, doch N. zit ook niet stil. Als de N. rechtsbuiten den bal voorzet en de S.-back mist, schiet de vrijstaande N. linksbinnen no. 5 in het net. Even later maakt de N.-spil. uit een corner, no. 6, waarmede spoe dig het einde komt en het intusschen al schemerig is geworden. N. i9 een: uitstekenld elftal «n verdiende de over winning dan ook volkomen, doch had een 42 uitslag zeker een beter verhouding geweest Scheidsrechter Bruins leidde uitstekend. Succes 4 was op bezoek bij JVC 2 in Juliana- dorp en moest de puntjes daar achter laten, door te verliezen met 4—0. De scheidsrechter wist ze ker nog niet veel van de spelregels, doch hij was onpartijdig. De Succes-asp. speelden in den Helder tegen Helder-asp. b en moesten daar ook het loodje leggen, met een 3—1 nederlaag werden zij naar huis gestuurd. Een uitslag, welke ons nu direct niet tegenvalt, daar de afdeeling voor onze Jongens veel te zwaar is. 't Zand. Geel-Rood-nii Geel-Rood 1 heeft te Wervershoofd tegen W.W.W. met 32 gewonnen. Geel-Rood 2 verloor te Anna Paulowna tegen de Zwaluwen met 23. Geel-Rood 3 verloor eveneens te Zijdewind met 1—2. Callantsoog-nieuws. Zondagmiddag j.1. speelde C. 1 tegen de Spart a-veteram en uit Schagen. De Spartanen zijn ditmaal sterk uitgekomen. De vorige twee wedstrijden werden beide door Call. gewon nen, resp. met 43 en 21. De Spartanen wilden; zeker niet meer een nederlaag riskee- ren. S. was ontegenzeggelijk sterker d'an C., voor de rust overwegend. De rust ging dam ook in met 2o voor S. Na de thee speelt Call. met 10 min. S. laat ook een speler uitvallen. De partijen wegen nu tegen verwachting gelijk tegen elkaar. Eenige snelle doorbraken van S. leveren 2 doelpunten op (4o). Na hard werken slaagt de C.-midVoor er in de eer te redden (41). Tot slot nog een doorbraak van de S.-voor hoede (51). Alzoo een verdiende overwinning oer vete ranen. SOHAKEN. SCHAAKCLUB „MORPHY". Zondag j.1. speelde „Morphy" haar eerste comipetitle-wedlatrijd te Hoorn tetgen de schaak club „Caïssa". Er werdl roeit twee tientallen ge speeld. Morphy behaalde met beiden tiental len de overwinning. Vooral het eerste tiental won met fraaie cijfers 8<2. Niet een partij werd verloren. 6 partijen; gewonnen en 4 remise. Het tweede tiental won met 04. Eerste tiental. Ds. Bolland o 1 K. Geus W. Tensen o 1 Dr. J. Reeders C. P. de Blauw Dr. Feenstra Kuiper K. de Vos V. J- Polling P. Th. Velsenboer H. Zegel C. Kreijger o 1 C. J. Poortman G. Hanse o 1 H. de Vries P. Handhuizen 7»7» H. Hagen C. Ursen o 1 W. Nannings J. Bergsma o 1 S. Hagen a —8 Tweede tiental W. Auy G. Langerijs B. van Wees J. Neefjes F. Harman A. Erhens A. J. Slot G. Volten J. Roos N. Conijn 1o 1—o P. Korver J. Jager J. Steinberg H. de Wit C. Coppens H. D. Bakker J. Rietveld _J. Ooms 46 DAMMEN. DAMWEDSTRIJD. Om 8 uur opende de voorzitter van de Heldersche Damclub de bijeenkomst en heette alle aanwezige spelers hartelijk welkom, in 't bijzonder de leden van Dam- lust, welke zich de moeite getroost had den om per autobus naar den Helder te komen, om uiting te geven aan huu dammerstalenten. Hierna nam de voor zitter van »Damlust« nog even een kort woord, om alle spelers aan te moedigen om hun beste beentje voor te zetten. Gezien de tijd beperkt was kon men direct met spelen een aanvang nemen. Er werd van beide zijden om beurten met wit en met zwart gespeeld. Al vrij spoedig vielen er slachtoffers onder de zijde Zuidseharwoude. En om 11 uur was den Helder reeds zoo ver in de meerderheid d at de uitgeloofde medaille reeds aan den Helder kon worden toe vertrouwd. Om 12 uur was deze zeer geanimeerde wedstrijd afgeloopen en het resultaat was dat Den Helder met 28 tegen 18 uit den strijd te voorschijn kwam, zoodat de uit geloofde medaille in de medaillekast, van Den Helder verdwijnt. Zuid-Scharwoude. Den Helder. X. P. v. d. Welle 1 I J. Stoil 2. Jac. Bekker 0 2 L. Dissel 3- W. Kuiper X 1 L. Rab 4. J. Pluister O 2 L. v. El 5- JJ v. d. Welle I X S. Slort 6. W. Kuijt l I A. Bremer 7. J. Strijbis 2 O P. Kwast 8. G. Engel O 2 A. Jose 9« G. Balder 0 2 P. Arends 10. K. Kout I I L. Simonse 11. P. v. d. Molen O 2 P. Groenemeijer 12. P. v. Schuffelen I- I J. Bremer 13. W. C. Bouwman O 2 H. Fonteijn 14. P. Kramer 2 O A. J. Bezemer 15- J' Jagel 2 O A. Bosman 16. W. v. d. Wal O 2 M. Kwast 17- H. Strijbis O 2 P. Slort 18. A. Overtoom I W. Wieren 13 23 Naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 November. Hoogste stand 766.5 te La Coruna. Laagste standi 742.1 te Cörwick. Medegedeeld door het Kon. Nedenlandwh Meteriologisohe Instituut te de Bilt. Verwachting Meest matige Z. tot W. wind, zwaar be wolkt of betrokken met tijdieijke opkla ringen, aanvankelijk nog regenbuien' en iets zachter, later iets kouder.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 12