Voorzichtig! uitsluitend PUROL brengt men in verband met een vroeger plan om bij bet postkantoor in de Kerk straat een postauto te overvallen, welk plan toen ter kennis van de politie kwam. Zij nam de noodige maatregelen, maar daarvan lekte een en ander uit, zoodat de plannenmakers niet kwamen opdagen. Ook in die richting wordt nu natuurlijk ge zocht, maar de politie staat vooor een zeer moeilijk geval', dat haar aandacht nog wel even zal vergen I Ernstige auto-botsing te Velsen. Een der wagens geheel vernield. Op den Rijksweg nabij het pontveer te Velsen had Vrijdagmiddag om half vier een ernstige hotsing plaats tusschen twee personenauto's. De heer K., wonende te Heemstede, reed met zijn auto met groote snelheid naar de pont. In de bocht, die met keien is bestraat, slipte de wagen en zigzagde over den weg. Juist kwam van den anderen kant een auto aangereden, bestuurd door den heer W. te Broek op Langedijk en waarin behalve den be stuurder diens echtgenoote en dochter tje zaten. De familie W. was op weg naar Haarlem om aldaar het St. Nicolaasfeest te vieren. De heer W. trachtte vergeefs door uit te wijken een aanrijding te voor komen en met groote kracht botsten de auto's op elkaar, ten gevolge waarvan de auto uit Broek bijna geheel werd ver nield. Mevrouw W. en haar dochtertje be kwamen snijwonden en werden naar het Anthonius-Ziekenhuis te IJmuiden over gebracht om te worden verbonden. De beer K. bleef ongedeerd, doch ook zijn auto werd ernstig beschadigd. Roeiboot omgeslagen. Twee arbeiders verdronken. Zaterdagmiddag kwamen de gebroeders W. en P. Rijke, oud resp. 20 en 22 jaar, en A. v. Dinteren, oud 70 jaar, werkzaam in den Biesbosch door den polder Qesterd van hun werk, ziji begaven zich naar Hank (N.-B.). Plotseling is het- ijzeren roeibootje, waarin zij zich naar huis begaven, door onbekende oorzaak omgeslagen. De ge broeders Rijke zijn verdronken. Eenige in de nabijheid zijnde arbeiders hebben v. D. kunnen redden. De slachtoffers waren on gehuwd. Hun lijken waren Zaterdagavond nog niet gevonden. Smokkelarij van cocaïne. Uit Maastricht wordt gemeld: De politie in Zuid-Limburg was sedert geruimen tijd bekend met het feit, dat er in Limburg een bende cocaïne-smoÈke- laars aan den gang was. De bende bestond uit zes personen, zoowel Nederlanders als Duitschers. De hoofdzetel is het naburige Aken. De politie ging op onderzoek uit en bespeurde, dat men een hoeveelheid co caïne trachtte te verkoopen aan een echt paar uit Spekholzerheide-Kerkrade. De levering geschiedde Zaterdag te Maastricht, doch het bleek, dat de gele verde cocaïne met aardappelmeel was ver mengd. Korten tijd' nadat de vervalsching was ontdekt, heeft men de vijf personen aangehouden. Zij zijn van Kerkrade naar Maastricht overgebracht, en daar opge sloten. Voorts is te Maubach nabij Kerk rade in het huis van den voornaamsten verdachte 1500 gram cocaïne in beslag ge nomen. EEN SMOKKELAUTO. Vrijdagochtend vroeg hebben Duitsche douanen een vergeefsche jacht gemaakt op een Nederlandsohen smokkel-auto, op den weg van Nieuwstadt (Limburg) naar Isenbrugh (D.). Twee Duitsche kommie zen sommeerden den chauffeur te stop pen, waarop deze „vol gas" gaf. De kom miezen losten een twintig revolverschoten op den auto, doch de auto, die gepantserd bleek te zijn, verdween in groote vaart in de richting Heinsberg. VERDRONKEN. Een ongeveer 40-jarige opvarende van den in de visschershaven te IJmuiden iiggenden Duitschen stoomtreüer S.D. 130 uit Altona is Zondagavond in beschonken toestand te water geraakt en verdionken. UIT EEN TREIN GESPRONGEN. Zaterdagmiddag is een ambtenaar bij het staatstoezicht op de mijnen, die per terin van Geleen kwam en aan het station Heerlen, waar hij had willen uitstappen, was blijven zitten, voorbij Heerlen uit den trein gesprongen. Hij beeft een been ge broken en werd naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd. INSLUIPER AAN HET WERK TE ROTTERDAM. Kistje met waardevollen Inhoud meegenomen. Zaterdagavond tusschen 6 en 10 uur heeft een onbekende zich met behulp van een val&chen sleutel toegang verschaft tot de woning van H. M. aan den Dordtsche Straatweg 430 te Rotterdam. - Bij zijn thuiskomst vermiste de heer M. een kistje inhoudende 700 aan bank papier, een horloge met ketting on eenige polissen. ONDER EEN KAR. Een landbouwer overleden. Vrijdagmiddag sloeg te Westerbroek, terwijl de 27-jarige, ongehuwde zoon van landbouwer B. Buurman bezig was mest te vervoeren, het paard op hol. De jonge man geraakte onder de wipkar en werd oniet zware verwondingen opgenomen. Hl is naar heit Academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar hij Zater- dcgmumA la overleden. Buitenland. Een groote scheepsramp. Volgens een gerucht 300 men- schen verdronken. Volgens berichten uit Chineesche bron zijn meer dan 300 menschen (w.o. ook vrouwen en kinderen) Dinsdagavond ver dronken bij 't vergaan van de passagiers stoomboot Sjentau, welke in de vaart was tusschen Hankon en Sjansja, omgeslagen en gezonken is bij SintL Het juiste aantal verongelukten is niet bekend. Aardbeving op Formosa. Berichten uit Formosa maken melding van aardschokken die zich over een groo te uitgestrektheid van de provincie Tai- nan (Zuid-West-Formosa) deden gevoelen. Er zijn vier dooden en drie gekwetsten; 350 huizen zijn vernield. Vergiftigdé soep. Vijftig Brltsch-Indlsche studen ten omgekomen. Te Bombay zijn vijftig studenten ge storven, na het eten van soep, waarin een vergiftige hagedis lag. Of cholera? Naar Reuter nader uit Bombay meldt zjjn in de kostschool bij Madras 30 leerlin gen bezweken aan het eten van de vergif tige soep. De oorzaak van de ramp is niet met zekerheid bekend. Het heet dat óf een giftig reptiel bij ongeluk in de soep is ge raakt óf dat de dood een gevolg is van cholera. Oud-gezant van Georgië te Parijs vennoord. Een landgenoot de dader. De vroegere gezant van Georgië te Pa rijs, Ramlchvile, is Zondagmiddag drie uur, toen hij op de Place d'Italie te Parijs uit zijn auto stapte, door een Georgisch werkman vermoord. Deze had zich achter een schutting verborgen en trad plotse ling naar voren om met een automatisch pistool twee schoten op Ramichvile te los sen. Een der kgoels doorboorde diens hart, waardoor onmiddellijk de dood in trad. De moordenaar trachtte te ontsnap pen, doch werd onmiddellijk gearresteerd. Tijdens de korte worsteling bü zijn ar restatie werden twee personen licht ge wond. Hij beweerd den moord om poli tieke redenen te hebben bedreven, doch voorloopig onderzoek heeft uitgemaakt, dat hij ten deele ook door persoonlijken wrok werd gedreven. De moordenaar is een 35-jarige Georgiër met name Tsja- noekwadse Barmeny. Aardverschuivingen in Griekenland. Ernstige materieele schade. Naar uit Thessalie wordt gemeld, wor den de berichten over ernstige aardver schuivingen in de buurt van de stad Trik- kala bevestigd. Daarbij zijn zeven huizen ingestort en geheel vernield, terwijl vele andere huizen ernstig werden bescha digd. Er heeft zich een paniek van de be volking meester gemaakt. Het aantal ge wonden bedraagt tot dusver ruim twintig. De bewoners der streek overnachten in de open lucht. De corruptie te New-York. Afpersing van speculanten ln plaatsbewijzen. Het verdere gerechtelijk onderzoek naar het gedrag der „Magistrates' Courts" te New York enj naaf de omstandigheden, waaronder verscheidene magistraten wer den benoemd, heeft nieuw materiaal op geleverd wat betreft de beweerde corruptie onder de magistraten en de politie. Bij de jongste verhooren werd verklaard, dat alle opkoopers van plaatsbewijzen, die zij vóór de schouwburgen en andere amusements lokalen aan den man brengen, gedwongen waren, aan de politie per dag vijf dollar te betalen om ongemolesteerd hun straat handel te mogen uitoefenen. De aldus be taalde omkoopgelden werden op 365.000 dollar'per .jaar geschat. Van tijd tot tijd werden deze speculanten gearresteerd; hun voorraad plaatsbewijzen werd dan ver beurd verklaard. Deze gingen dan niet naar de zg. „property clerk" van het hoofdbureau van politie, doch werden uit gedeeld' onder de klerken op de verschil lende polltiebureaux, hetgeen verklaarde hoe het kwam, dat magistraten en ander rechterlijk personeel vaak op zulke goede plaatsen in de schouwburgen zaten en speculanten zelden voor de rechtbank verschenen. EEN ENGELSCHMAN MET EEN PARTIJ DIAMANT AANGEHOUDEN. Naar uit Wilna wordt gemeld, is aan het Poolsohe grensstation Stolpce, een En- gelschman, zekere Harrys, die uit Mos kou kwam, vastgehouden, omdat men op hem een partij diamant had gevonden. Na legitimatie kon Harrys, na 200.000 Zloty aan douanerechten te hebben betaald, de reis naar de grens voortzetten, onder be geleiding van twee Poolsohe douaneambte naren. Harrys bevindt zich op weg naar Engeland. Vijf kinderen door gas geslikt. In de voorstad van Brussel Ukkel had de echtgenoote van een ambte naar Zaterdagavond haar vijf kinde ren te bed gelegd en den gashaard aangestoken, teneinde de kamer wat te verwarmen. Toen' dl omstreeks middernacht weer in de kamer kwam om Sinterklaasgeschenken voor de kleinen gereed te zetten, stelde zij tot hare wan hopige ontsteltenis vast, dat het vuur was uitgegaan, maar dat het gas verder was blijven ontsnappen, met het gevolg, dat de vijf kinderen, geen teelten van leven1 meer gaven. Alle pogingen om de levens geesten weer op te wekken bleven vruch teloos. Het oudste kind was 6lA jaar, het jongste zeven maanden. NIEUW BANKSCHANDAAL IN FRANKRIJK. Twee commissarissen gearres teerd, een derde voortvluchtig. De ParijiSche politie heeft Vrijdag twee leden van iden raad van commissarissen van de Banque Commerciale de France ge arresteerd. Een derde commissaris, tegen wien eveneens een arrestatiebevel was uitgevaardigd, was tijdig gevlucht. De bank hield zich voornamelijk bezig met het verhandelen van geldswaardige papieren. Van verschillende effectenbe zitters had de bank ongeveer zeven mil- lioen francs aan papieren in haar bezit, die zich in het bankdepot moesten bevin den. In werkelijkheid bleek zich in het depot nog slechts voor 214 millioen francs aan waarden te bevinden. Do rest hadden de drie commissarissen ten eigen behoeve aangewend. SCHEEPSON GELUK. Zeven negers verdronken. De schoener „Stormpetrel", die op de rotsen aan de westkust van Connecticut gestrand was, is gezonken tijdens een po ging om het schip naar de kust te slepen. Zeven negers zijn verdronken. EEN LEEUWENPLAAG. Volgens een bericht van de Morning Post wordt Nyassaland door een leeuwen- plaag geteisterd. In een district hebben twee leeuwen 84 inlanders verslonden. De inboorlingen weigeren op het veld te werken als er geen gewapende wacht bij is en staan er op voor zonsondergang weer in de dorpen terug te zijn. Men verlangt, dat de regeering een af- deeling, van het Afrikaansch scherpschut ters-regiment naar Nyassaland zal zenden DE ENGELSCHE PERS OVER DE DOODVONNISSEN VAN MOSKOU. De Morning Post zegt, dat aan het ge weten der wereld sedert lang niet zulk een zware slag is toegebracht. De Times merkt nog op: Het proces heeft in zooverre aan zijn doel voldaan, dat wanneer het werkelijk tot het uitbreken van een oorlog komt, de publieke opinie in de Sowjet-unie en mis schien ook de lichtgeloovigen daarbuiten, zullen gelooven, dat niet de Sowjet-unie, maar haar vijanden de aanvallers zijn. De haat tegen het buitenland is opgezweept. Ook de Daily Telegraph en verschillen de andere bladen zijn een dergelijke mee ning toegedaan. BOKSER DOODGESLAGEN. Vrijdagavond werd de Londensche bokser Kid Jacks door zijn tegenstander in de 9de ronde van een match te Cam- dem Town N. W. uitgeslagen. Hij her kreeg het bewustzijn niet en 13 Zaterdag avond overleden. Kid Jacks, die Jack Isaac heette, was 23 jaar oud en had de reputatie van een technischen en muedi- gen bokser te zijn. MEISJES OP EEN OORLOGSSCHIP. Senator Walsh van Massachusetts heeft Vrijdag een initiatief ontwerpje inge diend om de adelborsten Myatt en Burgin, die van de marine-academie zijn wegge jaagd, omdat zij twee meisjes uit Was hington in adelborst-uniform in de can- tine van het academiegebouw en daarna aan boord van een oorlogsschip gesmok keld hadden, weer op de academie toe te laten. De senator vond dat een jaar uit sluiting voldoende straf was voor de streek, dien de jongelui uitgehaald had den. EEN POLITIEAGENT, DIE ZICH NIET VAN DE WIJS LIET BRENGEN. Bij het baden in de Wörtlier See in Oostenrijk werd op een herfstdag een badgast door een gendarme beboet we gens het 'baden op een verboden plaats. Hij moest onmiddellijk vijf Schilling be talen eni presenteerde een biljet van tien, dat de veldwachter niet kon wisselen. Ik zeg u wat, zei deze, neem u van dien boom daar een dozijn peren weg. Dat is ook verboden en kost ook vjjf Schil- ilingL Dan zijn wij; quitte. EEN STOOMTREILEB VERMIST. Uit Reykjavik op IJsland komt bericht dat de Engelsche stoomtreiler April met 17 man aan boord vermoedelijk vergaan is. Het laatste draadloooze bericht van de April is Zondag JJL. opgevangen. Het schip bevond zich toen op 120 K.M. ten Z. van de Wastmanna-eilanden (Z.W. kust van IJsland) eni kampte met een hevijgien storm. BANKBEROOVING TE CHIOAGO. Een bolt van 40 of 50 duizend dollar. Te Chicago is een' bandiet Zaterdag een bank binnengedrongen, heeft met een revolver in de hand 25 ambtenaren' en bezoekers gedwongen in een kelder te gaan en is vervolgens met medeneming van 40 of 50 duizend dollar ween ver- Bij verwonde of bij ruwe huid LEVINE IN VRIJHEID GESTELD. Wegens gebrek aan bewijs heeft de officier van justitie de vervolging tegen Levine opgeheven. Hij' verliet Weenen nog Zaterdag per vliegtuig. 'Naar men weet was Levine in hechte nis genomen, omdat hij stempels besteld had1 voor het maken van munten naar het model van die van de Fransche Ka mer van Koophandel, die in.Frankrijk de rol van klein geld vervuld hebben. Le vine gaf op, dat hij die munten noodig had als fiches voor speelbanken. VERZEKERINGSBEDROG TE DETTMOLD. Te Dettmold zijn zeven Heden in (hech tenis genomen, die zioh aan verzeke ringsbedrog hebben schuldig gemaakt. Ze hebben tegen 'belooning, telkens van 200 mark, in het geheel zeven branden gesticht, waardoor verzekeringsmaat schappijen werden verplicht ruim 300,000 mark aan schadevergoeding uit te keeren. De brand werd meest gesticht bij. goed gesitueerde en hoog verzekerde boeren en wel met hun toestemming. COMMUNISTISCH WAPENDEPOT ONTDEKT. In de laatste dagen is, verdacht van diefstal, te Faro! im Oldenburg een aan tal personen gearresteerd, die lid zajn der communistische partij. Bij huiszoe kingen in hun woningen zijn tal van wa pens, n.1. 25 geweren, grootendeels jacht geweren en een 'groote hoeveelheid pai- tronen in beslag genomen. Het aantal ge arresteerden bedraagt op het oogenblik 12, doch zal zeer waarschijnlijk grooteer wórden. Het proces tegen de industrieele partij. Vijf beklaagden ter dood ver oordeeld. Zondag heeft het opperste gereohtshof de beklaagden Ramzin, Laritsjef, Tsjar- nofski, Kalinnikof en Fedotof ter dood veroordeeld. Koeprijanof, Otskin en Sit- nin zijn tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. Er is geen hooger beroep. De motiveering van het vonnis. Tijdens de beraadslagingen van het opperste gereohtshof, die zes en dertig uur geduurd hebben, stonden tallooze nieuwsgierigen buiten het gerechtsge bouw op de uitslag te wachten. Tegen 10 uur des avonds betrad het hof onder leiding van Wysjiaski de volle rechts zaal. In de motiveering van het vonnis wordt er op gewezen, dat de politieke misdaad van de samenzweerdersgroep volkomen vastgesteld was en dat de be klaagden het vertrouwen van de Sowjet- regeering hadden misbruikt. De verkla ringen der beklaagden hebben het hof in staat gesteld de details der samen zweringen op te helderen en vast te stellen, dat zekere buitenlandsche krin gen geïnteresseerd geweest zijn bij den val der Sowjetregeering en de oprichting van een nieuwe dictatuur. Tijdens het voorlezen van het vonnis bezwijmde Laritsjef. De toehoorders hieven toen de internationale aan en juichten het hof toe. Onder strenge bewaking werden de beklaagden in auto's naar de Loepjanka- gevangenis overgebracht. De verdedigers Ozep en Broude heb ben den voorzitter van het Centrale uit voerende comité, Kalinin, een verzoek om gratie voor de vjjf ter dood veroor deelden gezonden. Gratie voor de veroordeelden. Wolff meldde gisteravond uit Moskou: Het Centrale uitvoerend comité der Sowjet-unie heeft de ter dood veroordeel de beklaagden, Ramsin, Tsjarnofski, Ka linnikof, Laritsjof en Fedotof begenadigd. Hun straf is in 10 jaar gevangenisstraf gewijzigd. De straf van de veroordeelden Otsjkin, Sitwin en Koeptjanof is in 8 jaar gevangenisstraf veranderd. Ingezonden. DE PADVINDERS EN DE ARMEN. Voor een tweetal weken plaatsten wij een ingezonden stukje van den padvinder W. v. d. Broek, die er zijn verontwaardi ging over uitsprak, dat hij bij een winke lier hier ter stede, die zoogenaamd' beloofd 'had ook iets voor het goede doel te willen geven, een leege doos 'had ontvangen. De naam van den winkelier stond in het stukje vermeld, wij schrapten deze echter, met de bedreiging, dat bij een volgende gelegenheid (deze winkelier had al eens eerder deze flauwe aardigheid uitgehaald) naam en adres bekend zouden worden' ge maakt. De heer Koeman van de Weststraat had het stukje gelezen en vervoegde zich ten onzen kantore om het adres van den in zender, omdat hij gaarne iets voor de ar men, die de padvinders zouden bezoeken, wilde geven. WH wisten het adres niet en plaats ton toen een paar regels in de krant, waarin wij den heer v. d Broek verzochten zijn adres aan den heer Kooman bekend te maken. Deze heeft dat intusschen ge daan en de gave in ontvangst genomen. En nu komt de reden waarom wij bo venstaande in het kort releveerden. Uit het verzoek van den heer Kooman is n.l. door verschillende stadgenooten de ver keerde gevolgtrekking gemaakt, dat de heer K. de winkelier was, die de leege doos had gegeven en nu berouw had ge kregen van zijn snoode daad en het zoo trachtte goed te maken. Wij begrijpen niet, dat de menschen zulke eigenaardige en onlogische gevolg trekkingen maken, maar het feit is er, en om nu de liefdadigheidszin van den heer Kooman, geen slechte gevolgen voor zijn zaak te doen hebben, verklaren wij hier, dat de winkelier, die de leege doos gaf, niet de heer Kooman was, die zich met dergelijke flauwiteiten niet ophoudt, doch een winkelier in een geheel andere straat wonend en in een andere branche handel drijvend. Red. Held. Cit o Geachte Redactie. Naar aanleiding vau verschillende ge ruchten, als zou de nieuw opgerichte voetbalvereeniging „Vischmarkt'' een onderafdeeling zjjn van de „Speeltuin vereniging Den Helder", afd. Visch markt, stelt het bestuur van de afdeeling er zeer veel prijs op zulks met besliste zekerheid tegen te spreken. De mede werking, bedoeld door het bestuur van de voetbalvereeniging, is alleen door ons bestuur gegeven in het beschikbaar stellen van ons locaal aan de Oranjestraat, ten bate van het locaal zelve. U, mijnheer de Redaeteur, vriendelijk dank zeggend. Het Bestuur Speeltuinvereniging afd. „Vischmarkt"'. (O) HET KERSTFEEST ONZER ZEELIEDEN. Het is een aloud gebruik, dat de Tehui zen» Voor Zeelieden aan het eind van het jaar Kerstfeest vieren met de dan1 in de haven vertoevende zeevarenden. Elke nationaliteit doet dat. Evenwel zal de See- mannsmissionar W. Hass te Riga dat feest met de NederL zeelieden aldaar vieren. De leiding van de Nederl. Tehuizen in het buitenland is nu reeds druk in de weer om den zeevarenden, die dan in de haven aanwezig zijn, behalve een gezel- ligen avond op die feestdagen ook nog een kerstgeschenk aan te bieden. Een prettig boek of een mooie gelll. kalender wofdt vooral bfi> die gelegenheid door de betrokkenen zeer op prijs gesteld. Mogelijk willen vele Nederlanders een blijk van belangstelling geven in het werk van die Directrices, die op haar post in dat vreemde land het niet altijd even ge makkelijk hebben, door bet zenden van een boekwerk of kalender rechtstreeks naar een der onderstaande adressen. Nederl. Tehuis voor Zeelieden te: Genua (Italië), Via S. Benedetto 7; Hamburg (Duitschland), Joh. Boll- werk 6; Hoboken N. Y. (US.A), P. O. Box 331; Londen E. O. 3 (Engeland), The Circus 6 Minories; i W. Hass, Deutsche Seemannsmission, Küterstr. 14 te Riga (Letland). Onder dankbetuiging, Hoogachtend, J. P. C. MEEUWSE, Leider Bureau Gratis-Lectuur- verspreiding. Amsterdam, 6 Dec. 193a Vlietsfcraat 2 (Postgiro 42264). Marineberichten. ZATERDAG 27 DECEMBER. Rustdag. De Vice-Adminaal heeft bepaald, dat, in verband met het gesloten zijn van het Departement van Defensie op Zaterdag 27 December 1930, ook het Commando- ment der Marine te Willemsoord en de Ondercommandementen te Amsterdam en Vlissingen op dien dag eveneens gesloten zullen zijn; dat op dien dag aan boord van schepen en inrichtingen der Zeemacht geen oefe ningen zullen plaats hebben en slechts de noodige werkzaamheden voor den1 huls- houdelijken dienst zullen worden verricht en daarna rustdag zal worden gehouden. HR. MS. „HEEMSKERCK". Hr. Ms. Heemskerck is 0 December vertrokken van Port Mahon. De lult .t. z. Ie kl. Mar.-Res. J. M. Moerdijk Is 8 Dec. eervol ontheven van het bevel over' Hr. Ms. Vulcanus en geplaatst a. b. van Speljk. De luit. t. z. 2e kl. J. J. Hogendoorn wordt 8 Dec. van Vulcanus geplaatst a. b. W.schip te W.oord. Ludt. ter zee 2e kl. R. E. 't Sas, G. P. Kuiler, J. J. Quiére en B. J. G. Schokking, zoomede off. van den M.S.D. 2e kl. H. L. J. -de Jong, zijn per particuliere (gelegenheid uit Oost-Indië teruggekeerd. Off. van den M'.S.D. 2e kl. G. A. W. Grim- berg, wien vergund is uit Oost-Inidië te repa- trieeren, zal 17 dezer met de Baloeram van Tandjong Priok vertrekken. Off.-vlieger F. Bakker, -dier 2e, en W. Gran- dia, d'er 3e kl, die bestemd' zijn voor den dAeni&t in O'ost-ïmd-ië, zullen 10 dezer met de Patria1 uit Rotterdam hun' bestemming volden. De lult t. z. 3e ld. W. C Weralnk wordt des

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6