HELDERSOHE COURANT Een GeÉliitgeerd Kapsel? KONIJN's Warme Crouqettes TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS VAN DINSDAG 9 DECEMBER 1930. Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Dinsdag 0 Dec16.18 uur. Woensdag 10 16.1? Onze stadgenoot, de heer J. E. Wei- tering, onderwijzer aan de Oomenius- school, is benoemd tot hoofd eener zes- klassige school te Dirksland (Zd.-HolL) TAPTOE. Hedenavond bij gunstig weer taptoe. WIE KOMEN ER VOOR EEN KERSTGAVE IN AANMERKING? In een advertentie in dit nummer ver zoekt het Burgerlijk Armbestuur aan be sturen van werklieden-organisaties, ver- eenigingen of instellingen van liefdadig heid, in verband met een beslissing van de Raad dezer gemeente, opgaaf van per sonen, die naar hunne meening voor een kerstgave in aanmerking zouden kunnen komen. Voor blzonderheden zie men de desbe treffende advertentie. VERPLEEGHUIS KERKGRACJHT. De vader en moeder van het verpleeg huis aan de Kerkgracht ontvingen voor de bewoners een -groote taaipop, wegende ciroa 25 pond. De gever, uit de Spoor straat, wordt vriendelijk bedankt. A. K. KOKELAAR. In alle stilte ls Zondag een stadgenoot van bier vertrokken, die in wijden kring populair was. Mogelijk zal het allerjopgste geslacht, dat thans de repetities en bal avonden in „Casino" bevolkt, den heer Kokclaar niet meer zoo goed kennen, maar de ouderen weten, dat hij vele jaren lang het middelpunt is geweest van schier alles, wat daar werd georganiseerd. Bij fancyfairs, bij liefdadigheids-uitvoerin gen, bij alle mogelijke gelegenheden was Kokelaar de man, die, met wijlen den heer de Graauw, zorgde, dat het voor elkaar kwam. Hjj sleepte de requisieten aan, zorgde voor kaartverkoop, regelde kortom alles, En men meene niet, dat hij, waar het liefdadigheidsavonden gold, gel delijke belooning aannam voor zijn werk integendeel, eerder zou ook hij zijn steentje bijdragen voor het goede doel dan daar voor geld aan te nemen. De organisators van de liefdadigheidsavonden, vooral in de oorlogsjaren en kort daarna, toen we hier de invasie kregen van de Weener kinderen, zouden daarvan staaltjes kunnen vertellen. Kokelaar was bereid, ten allen tijde, voor iedere vereeniging, elk comité, om het te helpen en zich het vuur er voor uit de schoenen te loopen. De laatste jaren van het echtpaar Kokelaar waren zorgelijk. Wij willen daar over hier niet uitwijden; wie meer intiem met de omstandigheden op de hoogte wa ren, weten het en verheugen zich thans, dat hem op zijn ouden dag de betrekking van fortwachter te Vossegat bij Utrecht is toegevallen. Deze betrekking, die hem niet alleen een rustigen levensavond ver oorlooft, stelt hem tevens in staat de beide kleinkinderen, die het echtpaar tot zijn last heeft, een behoorlijke opvoeding te geven. De vele vereenigen, die steeds van Kokelaars werkkracht en optimisme, dat hem trots alles nimmer verliet, pro fiteerden, zullen hem missen. Maar allen zullen ze hem dezen rustigen en onbe- zorgden levensavond van ganscher harte gunnen. In de afdeeling Aan den Kon. Nederl. Bond van Oud-Onderofficieren, heeft een hartelijk afscheid plaats gehad op Maan dag 17 November, Het was de Voorzitter, die aldaar tot den heer Kokelaar de vol gende woorden sprak: Kokelaar, het spijt on8, dat je ons moet verlaten, maar wij weten wij mogen je deze plaatsing niet misgunnen. We weten, dat het voor jou een levenszaak is; we weten allen, dat het leven jou geen rampen gespaard heeft en trots dat alles ben jij steeds ge bleven de zelfde goede optimistische Bram. Nu zullen wij je des te meer missen, nu je het voorzitterschap had aanvaard in de Oommissie van voorbereiding voorde Jaarvergadering, en daarin was je de rechte man op de rechte plaats... En de Voorzitter eindigde met deze hartelijke woorden: Bram, brave kerel, ik druk je bij dezen de hand en wensch je, ook namens de geheele afdeeling, het beste toe. Dat Kokelaar na deze rede zichtbaar onder den indruk daarvan was, wie zal het nist begrijpen. De seoretaris der afdeeling, de heer Annijas, voegt in het „Orgaan" van den Bond, waaraan wij het bovenstaande hebben ontleend, nog de volgende woor den aan toe: Zooals boven vermeld, gaat onze kameraad Kokelaar ons verlaten na bij na 80 jaar lid dezer afdeeling te zijn ge weest en ik geloof wel, dat K. in die vele jaren een trouw en ijverig lid van de afd. is geweest. Wanneer men K. noodig had kon men altijd op hem rekenen. De laatste jaren was hij door zijn gebonden bezig heden niet in staataltijd de vergaderingen bijwonen, maar toch leefde hij altijd mede, want vaak vroeg hij mij naar bijzonder heden. Wij behoeven hier niets meer bij te voegen: het Heldersche publiek zal, daar van zijn wij zeker, het echtpaar Kokela8r met dankbare gevoelens zien vertrekken en het een gelukkigen en onbezorgden levensavond toewenschen. HET KERSTVLIEGTUIG VERTREKT DONDERDAG. Donderdag zal het zevende vliegtuig vertrekken. Men hoopt juist eenige dagen vóór Kerstmis zjjn bestemming te be reiken. Deze vlucht biedt derhalve een goede gelegenheid om schriftelijke gelukwen- schen voor Kerstmis en Nieuwjaar aan verwanten of familieleden in Ned.-Indië te verzenden. De postdienst rekent op een belangrijke hoeveelheid luchtpost voor deze vlucht; zelfs het dubbele van de gewone hoeveel heid zou geen bezwaar voor het vervoeren vormen. In herinnering wordt gebracht, dat de frankeering voor een gewone brief bene den 5 gram 86 cent bedraagt (80 cent luchtrecht -f- cent gewoon port). (Formu lieren daarvoor zijn aan het postkantoor verkrijgbaar). De correspondentie moet zoo tijdig gepost worden, dat deze uiterlijk Woensdagavond te Amsterdam aankomt. VOOR HET KERSTFEEST DER ARMEN. U helpt toch ook De wintermaanden, doch in het bizon- der de maand December, is voor het Leger der Heils een tijd van intensief werken. Behalve de geestelijke arbeid, het houden van meetings en samenkom sten in het gebouw aan de Spoorgracht, is er dan het uitgebreide maatschappelijk werk, het ondersteunen van zieken en armen. De grootste drukte, maar ook de grootste vreugde van de Legersoldaten, met hun ijverige kapiteine en luitenante, is de viering van het Kerstfeest. Dan worden meer dan 100 gezinnen in de vriendelijke Legerzaal verblijd met een heerlijk kerstpakket, vol levensmiddelen en versnaperingen. Dan zijn er meer dan 200 kinderen, met stralende gezichtjes rond de verlichte kerstboom vereenigd en zingen zij blij hun liederen. En dat zijn allen de minder bedeelden, de armen, die zonder de zorg van het Leger des Heils, deze dagen in kou en gebrek zou den moeten doorbrengen. Maar u begrijpt,... het Leger heeft daarvoor geld noodig. En gelukkig zijn er tal van winkeliers en zakenmenschen in onze stad, waar de leidsters niet tever geefs aankloppen, maar die met vreugde hun steentje bijdragen voor „het kerst feest der armen". En dat kunt u nu ook doen, mijn beste lezer en lezeres, en u zult het zeker gaarne doen. Nietwaar, van uw overvloed kunt u best wat missen, tast nu eens flink in uw portemonnaie, als morgen of Donderdag, of een der andere dagen een Legersoldate u een hulsttakje zal aanbieden. Zeg dan niet „Daar doe ik niet aan" of „ik geef aan mijn eigen kerstfeest", dat is altijd zoo'n heerlijke verontschuldiging voor tal van menschen. Maar denk er aan, het is „Voor het kerstfeest der armen". Geel met een blij hartl SINT NICOLAAS TE HUISDUINEN. Zaterdagmiddag bracht Sint Nicolaas een bezoek aan onze badplaats Huisdui nen, waar,hij door ruim 100 kinderen werd opgewacht- en verwelkomd bij de nieuwe weesinrichting. In optocht, bege leid door die harmoniekapel „Winnubst", werd een ronde door het dorp gemaakt, waarna in de groote feestzaal van „Den nenheuvel" bij den heer Kreuger het feest werd gevierd. Zeer veel kinderen, klein en groot, waren daar toen bijeen, en ze heb ben volop genoten, dat beloof ik u. De muziek speelde zoo fijn en ze zongen alle maal van „Zie ginds komt de stoomboot", en het was een leven als een oordeel. Maar de leiding was in goede handen, en toen dan ook St. Nicolaas, gekleed met bis- schoppelijken mantel, de mijter op z'in hoofd en de staf in z'n hand, met naast hem Pieter, zijn knecht, met een groote zak lekkers, binnenkwam, zongen allen heel mooi een welkomstlied. De kleintjes waren eerst wel wat bang, maar dat bedaarde al gauw, vooral toen er flink wat verdeeld werd. Zeer veel vrien delijke dames zorgden voor de uitdeeling; zelfs de „grooteren'" mochten) wel eens meesnoepen, maar zoo'n feest duurt lang en dat mocht dan ook weL Er werd nog veel gezongen ook daarna; aardig was het, dat sommige kinderen, waaronder heel- kleine, op het podium bij Sinterklaas klommen en daar een nummertje zang ten beste gaven. Wat een durf, niet, zoo vlak bij Sint Nicolaas en voor een zaal met groote menschen-. Het applaus was dan ook wèl-verdiend en Sint Nicolaas beloof de maar alvast het volgend jaar weer op Huisduinen te komen, tenminste als alle kinderen voortaan goed hun best deden en wanneer op Huisduinen door de jon gens geen ruiten meer zouden worden in gegooid; Enkele boosdoeners waren te voren al bij den Bisschop van Spanje ge roepen, maar dat liep nogal goed af; wij hebben er ten minste niet één in den zak zien glijden. Als -het even stil werd in de feestzaal, begon de muziek maar weer te spelen, en dan zongen ze allemaal weer van „Sinterklaas-kapoentje", of „Marietje vrijt met een huzaar", ai naar gelang de glundere directeur van „Winnubst" liet spelen; och, och, het was er zoo leuk hoor, den geheelen avond, en volgend jaar ko men we vast weerom. De ontwerpers van het feest hadden de voldoening dien avond vele 'blijde gezich ten te zien. De heer Niessink sprak nog een dankwoord als directeur van de Wees inrichting te Huisduinen, uit welke in richting uiteraard- veel kinderen aanwezig waren. Namen zullen wij maar niet noe men, maar zoowel door den heer Nieesink als door den voortreffelijken leider van dit feest, den heer de Jong, werd alleen dank gebracht, die aan de voorbereiding en het welslagen van het feest hebben medegewerkt. Vermelden wij ten slotte nog, dat het feest ook werd bijgewoond door enkele zo nier-gasten van onze badplaats, die daartoe door Sinterklaas waren uitgenoo- digd. ST. NIOOLAAS VOOR DE ARMEN. St. Nicolaas-avondl De straten van de stad zijn als uitge storven. Een enkeling haast zich hier en daar voort, een pak onder den arm, waar schijnlijk om het bij een vriend of kennis te bezorgen. Geen wonder dat het zoo stil langs de straat is, immers overal zitten oud en jong in de warme huiskamer bijeen, vol ver wachting over hetgeen deze avond hen brengen zaL Iedereen toch is zeker dat hem of haar een verrassing te wachten staat. Iedereen? Neen, toch niet ieder, want in de krottige huisjes in de armoedigste buurten van Den Helder, daar waar nooit een wandelaar komt, waar men zelfs geen huizen verwacht, daar is niet die prettige spanning. Hoe zou een vader, die maanden zonder werk loopt of een weduwe, die dag in dag uit hard zwoegen moet, een geschenkje voor de soms talrijke kinderen moeten koopen, als er zelfs vaak geen voedsel in huis is? Maar.daar in hel donker ratelt een blijkbaar zwaar geladen kar, omgeven door een aantal donkere schimmen. Van tijd tot tijd stopt de wagen, één der begeleiders tilt er een pak uit, klopt aan een deur, drukt het den verbaasden bewo ner of bewoonster in de armen en vóór deze iets kan vragen of zeggen ratelt de wagen weer verder, door sloppen en ste gen, overal gelukkige gezichten en jui chende kinderen, die zoo onverwachts nog iets van St. Nicolaas krijgen, achterla tende. Immers deze pakken bevatten le vensmiddelen, kleedingstukken, versnape ringen en speelgoederen. Maar wie is nu de gulle gever? Dit zijn de Heldersche winkeliers. Ieder jaar namelijk wordJt door hen, ieder naar zijn vermogen, iets voor de armen geschonken, meestal bestaat de gift uit goederen, vaak ook uit een geldelijke bijdrage, waarvoor weer levensmiddelen worden gekocht. Dat dit al-les niet ineens bij elkaar is, valt te begrijpen, dit wordt gedaan door de Heldersche Padvinders. Reeds een paar weken tevoren waar schuwen ze de winkeliers, dat de tijd er weer is om wat goeds te doen. Ze verzamelen de goederen, verdoelen ze, pakken ze in en op St. Nicolaasavond worden deze paketten aan de adressen, welke door het Burg. Armbestuur en van andere betrouwbare zijden worden opge geven, bezorgd. Een woord -van dank aan de Heldersche winkeliers en ook aan de particuliere gevers en geefsters is hier zeer zeker op zijn plaats. Dit jaar konden 45 pakketten worden rondgebracht, 120 kinderen en 25 ouden van dagen werd zoodoende een prettige St. Nicolaas verschaft- Met de hoop, dat volgend jaar een nog grooter aantal armen gelukkig gemaakt kan worden, brengen we nogmaals dank aan de winkeliers en allen die hebben bijgedragen tot dit mooie doed. W. MORGENROOD. Uitvoering van kinderkoor en Onderafdeling. Men schrijft ons: Op Zaterdag 8 December 1930 had een uitvoering plaats in Casino, van onder- afdeeling en kinderkoor der zangvereeni- ging Morgenrood, onder leiding van den heer F. v. d. Medj. Het hoofdnummer voor dezen avond was de opvoering van: De IJsjonkvrouw, operette in 6 tafereelen. tafereelen-. Deze werd door kinderkoor en onder af deeling heel mooi ten tooneeie gebracht Jeugdige solisten en koristen kweten zich uitstekend van hun taak. Het decor in alle tafereelen was schitterend en niet het minst het besneeuwde gebergte, het welk voor een deel was 'bewerkt door Chr. Geus. De heldere volle (maan deed het uitstekend en gaf het landschap een prachtig schouwspel. De oostumes, geleverd door Ridderhof te Hoorn, waren helder en' fraai. Een apotheose, voorstellende de zegen van de IJsjonkvrouw aan het pasgehuwde ko ningspaar, vormde een waardig slot van deze operette. Een langdurig applaus was een be looning aan den directeur, diens echtge- noote en de jeugdige speelsters voor de keurige uitvoering, waarvoor veel studie is noodig geweest Vooraf waren door het kinderkoor en de onderafdeeling ieder 6 liederen gezon gen, waarvan de uitvoering erven eens een succes genoemd mag worden. Nog iets meer zorg besteden aan de uitspraak en moge aan den wensch van den voorzitter, den heer K Geus, voor utbreiding van heide koren gevolg worden gegeven, dan gaat „Morgenrood" met hare afdeelingen Bi| MAISON GERRITS Diplome Paris Alle oomfort Centrale Installatie Spoorstraat 128 Tel. 467 kinderzang een goede toekomst tegemoet De pianobegeleiding was in zeer goede handen WJ mej. Corry Dol. Aan haar en den directeur werden bloemen overhan digd. TWEEDE ABONNEMENTS VOORSTELLING. „De Baas in Hols" met Jan Musch ln de hoofdrol. Wij d.w.z. de >Heldersche Courant* doen niet al te veel aan min of meer sensationeele ondertitels voor hetgeen in onze kolommen wordt gepubliceerd. Een enkel maal, maar dan komt de hoofdtitel over twee kolommen, en dat is nu, zoo als u ziet, het geval niet. Ware dat wèl het geval en zouden wij in de noodzake lijkheid verkeeren nog een stuk of wat van die ondertitels te moeten bedenken, dan zouden allereerst deze in aanmerking komen„De recensent van de >Helder- sche Courant* in verlegenheid. Hij weet niet wat hij ervan maken moet". Want voor u, waarde lezer, is de zaak af als gij tenslotte erin geslaagd zij t uw garde robe te bemachtigen en hetzij te voet, hetzij per auto, in uw woning zijt aan gekomen. Daar wachten u dan de over gebleven huisgenooten met een warmen dronk, gij rookt uw sigaartje nog op, en dan is het uit, flni. Niet eens ervan droomen doet gy. Niet aldus de criticus. Al in de pauze zit hij te piekeren over de beste wijze om dit varkentje vanavond te wasschen, en in de hoop dat het een of andere lumineuse idee tot hem komt, betreedt hij zijn huiskamer,... Zegt u eens éérlijk, lezer, heeft u het mooi gevonden en hebt ge u geamuseerd? Dit laatste ongetwij feld, het eerstenou ja, wat doet het er tenslotte toe, mits men zich amuseere. Die gekke Jan Musch ook 1 En wat een prachtig, beheerscht spel gaf hij in deze rol! En men moet hem gezien hebben in diverse andere rollen, die tegenpolen waren van deze, om zoo een metamor- phose te kunnen waardeeren. Hij bleef zichzelf tot het einde gelijk. Ieder woord, iedere voetstap, ieder gebaar van hem veroorzaakte lachsalvo's. Toch chargeerde hij niet, zijn spel kenmerkte zich vooral door soberheid en voornaamheid. Men moet voor zooveel zelfbeheersching res pect hebben, want een dergelijke rol leent zich bij uitstek voor overdrijving en aan dikken. Geen enkele maal was daarvan bij hem sprake. Lena Kley, als de helleveeg, was vooral goed; ze heeft haar donker geluid mee, en het sobere spel van Musch vormde juist daardoor de scherpe tegenstelling tusschen beider spel en dus het succes van het stuk. En Mary Smitbuijsen kreeg aan het slot gelegenheid uit haar slof (het gouden muiltje van de lieftallige bruid) te schieten, toen zij Mama de les las. Rolien Numan en M. v. d. Lugt Mel- sert vormden de beide andere dochters en kweten zich van die rollen uitstekend en Carel Rijken was als altijd de lion van den avond en de jeune premier, die met het mooie bruidje schoot gaat. De rest was bijwerk en worde hier niet speciaal vermeld. Ja, maar nu het stuk?..,. Waarde lezer, het spreekwoord: »spreken is zilver, zwijgen is goud*, is een goed spreek woord, maar als wij het hier toepassen, beteekent dit niet dat wij het stuk van goud achten. Integendeel. Maar Jan Musch heeft het gekozen en men moet aannemen, dat hij een wijze en verstan dige musch is, en dan is zwijgen alzoo van pas. De zaal vol natuurlijkde fine fleur was er en heeft gelachen, gelachen 1.... En wat kan men in dit ingewikkelde leven nog metr wenschen TOON EELVOORSTELLIN GEN IN CASINO. Men schrijft ons: De Casino-directie zal evenals het vorig seizoen weder een serie mooie tooneel- voorstellingen geven op de Zondagen, door zeer goede gezelschappen, om ieder een in de gelegenheid te stellen, tegen matige prijzen van goed spel en mooie stukken te kunnen genieten. Allereerst treedt bub. Zondag op „Het SpeeltooneeP', het Haagsohe gezelschap, onder leiding van Henk van Buuren en Walter Ward, hetzelfde gezelschap dat de vorige maand een serie opvoeringen gaf in het Centraal Theater te Amsterdam van dezelfde stuk ken welke ze hier in Casino zullen opvoe ren, n.1. het bekende Indo-drama „Blank en Bruin", spel van rassenhaat en liefde, gevolgd door de gevangenistransformatie- schets „De celdeuren openl" van Herm. Heyermans. Een avond van een sterk spel door dit bekwame gezelschap. Voorts komt het gezelschap De Vereen. Schouw spelers dat hier zulk een succes heeft gehad met „Malle Patsy" waarvan we hun nieuwe stuk „Vlammende Jeugd" zul len krijgen, ook nu weer met de gevierde actrice Enny de Leeuwe en den heer Piërre Mols in de hoofdrollen. Verder vol gen twee opvoeringen van „Het Proces Dreyfus", het groote successtuk van den laatsten tijd. Daarna een prachtvolle ope rettevoorstelling „Liefdesparade" van het Operettegezelschap Dir. Jac. Reule en Carl Tobi, met de operette-diva Berry Kievits in de hoofdrol. Visscherij. Er worden nog steeds groote hoeveel heden garnalen aangevoerd, en- daar nage noeg de geheele vissohersvloot aan deze visscherü deelneemt, blijft de markt het stempel dragen van overvoerdheid, zoodat de prijzen zich rond het dubbeltje per kilo blijven bewegen. Toch wordt het bedrijf voortgezet en al zijn de besommingen niet hoog, toch drijft men daarop tot weer hetere tijden aan breken. Enkele der groote vaartuigen zijn aan het korren- in de Noordzee geweest In SPOORSTRAAT 122 TELEFOON 338 het algemeen waren de uitkomsten onbe vredigend. Sardien laat zich nagenoeg niet zien en haring is er ook niet van beteekenis. Bot wordt weinig aangevoerd en blijft nog middelmatig in prijs. Er is wat aanvoer van schar, maar ook daarvoor wordt geen hooge prijs besteed. Alikruiken-aanvoer is eveneens niet zoo groot. Puf-aanvoer blfilt geregeld doorgaan en veel klein soort garnalen gaat voor viech- meelbereiding naar de drogerijen te Urk. Binnenland. Ernstig ongeluk te Alkmaar. Eén doode. Gisterenmorgen omstreeks 9 uur heeft op den Kennemerstraatweg te Alkmaar, bij de Heilo'er brug, een ernstig ongeluk plaats gehad. De heeren Michiel de Ruy- ter en R. Melchior Sager, beiden uit Am sterdam, reden op een motorfiets, laatst genoemde als duopassagier. Op de Hei lo'er brug slipte de motorfiets, waardoor de duorijder over de straat werd geslin gerd. Juist passeerde daar een autobus van den dienst AlkmaarBeverwijk; de heer Sager werd door den autobus gegre pen, 't voorwiel ging hem over het hoofd en hij werd dood opgenomen. Zijn lijk Ls naar het stadsziekenhuis te Alkmaar ge bracht De overval in het postkantoor te Amsterdam. Nadere bijzonderheden. De roover en de melkboer. Wat er gevonden is. Inzake den reeds vermelden overval in het postkantoor in de Kerkstraat te Am sterdam verneemt het „HbL" nader, dat kort nadat de roover den kantoorknecht Ietswaard in den kolenkelder opgesloten had, de melkboer bij het postkantoor aan belde. Hem werd opengedaan door een hem onbekende, gelijk later is gebleken door den roover, die inmiddels zijn mas ker had afgedaan. ^Ais ik hem zie, herken ik hem beslist", verklaarde de melkboer, die zijn fleschje melk aan den onbekende afgaf en toen weer vertrok. Weer even later verscheen de werkster. Uit het onderzoek van de politie is dui delijk gebleken, dat de dader gestoord is geworden. Hfi. had bijvoorbeeld zijn pet achtergelaten, alsmede een schroeven draaier en een tang, een belangrijk deed derhalve van zijn „instrumentarium". Ver moedelijk heeft de dader zich Vrijdag reeds laten insluiten en zich in den kolen kelder verborgen in den tijd, dat het kan toor voor het publiek geopend was. Want alle knippen waren Zaterdagmorgen op de deuren en Ietswaard verklaart den man uit den kelder te hebben zien komen. Ge durende den nacht zou de dader die van de 9ituatie en den dienst goed op de hoogte moet ziin geweest dus in den kelder gewacht hebben om 's morgens zijn slag te slaan. Of de man helpers heeft ge had, staat nog allerminst vast. Wel meent de postbeambte dat hij, terwijl -hij tn den kelder zat opgesloten, heeft hooren spre ken, maar dat kan ook wel verbeelding zijn. Hoe 't zij, toen de werkvrouw belde is de roover hals over kop gevlucht, met achterlating der reeds vermelde voorwer pen. Hij heeft vermoedelijk de wijk geno men door een gang, die achter het post kantoor naar de Prinsengracht leidt. Van de ziide van de directie van de post kantoren te Amsterdam is vastgesteld, dat alle voorschriften inzake de sluiting van dit bijkantoor in- de Kerkstraat en inzake het vervoer der posttrommels en -zakken, ten volle waren nageleefd en dat niemand in gebreke kan worden gesteld. Hetgeen wèl het geval was naar men zioh herin neren zal bü dien diefstal van een post auto-met-inhoud in de Saxen Welraarlaan, verfeden voorjaar. Sindsdien zijn de voor schriften nog verscherpt, maar tegen een brutalen overval als van Zaterdagoch tend is men.zelfs te Chicago niet op gewassen. In de omgeving van het postkantoor verspreidde zich Zondagmorgen 't nieuws van den overval met groote snelheid en den geheelen dag was het gebouw het voorwerp van groote publieke belang stelling. Het onderzoek heeft nog geen resultaat opgeleverd. Het onderzoek van de recherche van 'het bureau Stadhouderskade en van de mo biele brigade der centrale recherche heeft nog geen licht gebracht in de zaak van den overval. Verschillende sporen heeft men reeds gevolgd, doch tot Zaterdagnacht zond-er resultaat. Van de aanwijzingen, waarover men beschikt, hebben wij reeds melding gemaakt. Volgens de verklarin gen van den beambte Ietswaard en van den melkboer was de roover klein van ge stalte en donker van uiterlijk, de melkbe zorger meende dat de man een bril droeg met hoorn-montuur. Voorts is uit de wijze van „werken" van den man gebleken, dat hij ter plaatse goed op de hoogte is ge weest en ook zijn slag behoorlijk voorbe reid heeft. Zoo wist hi1 bijvoorbeeld pre cies den weg over de binnenplaats en een muurtje om door een gang naar de Prin sengracht te ontkomen. Een en ander

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9