T TWEEDE EN LAATSTE BLAD NEYT/ RECLAME VAN DINSDAG 18 DECEMBER 1930 Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Dinsdag 16 Dec16.16 uur. Woensdag 17 16.16 STADSNIEUWS MINISTER DECKERS OP HET ASSAUT. De minister van defensie, dr. Deckers, heeft Zaterdag, vergezeld door zijn mari ne-adjudant, luitenant ter zee le kl. Heydt eenigen tijd het jaarlijksche assaut in het Koninklijk Instituut bijgewoond. COMMANDANT DER MARINE TE WILLEMSOORD. De opvolger van vice-admiraal Quant Naar verluidt, zou de onlangs tot schout bij nacht bevorderde kapitein ter zee C. J. E. Brutel de la Rivière, die eerlang uit Nederlandsoh-Indië hier te lande terug keert, bestemd zijn om te zijner tijd, waarschijnlijk in het voorjaar, vice-admi raal L. J. Quant op te volgen als comman dant der marine te Willemsoord. AANKOMST INDISCHE MAIL. Donderdag in ons land. De speciale trein met poet en passa gier» in aansluiting op het motorschip „Marnlx van St. Aldegonde" zal Woens dagmorgen 10.20 van Genua vertrekken. Aankomst Donderdagmorgen 9.53 Am sterdam (O.S.). ELECTRISCHE WASSCHERIJ „NIEUW LEVEN". Wij ves.tigen de aandacht op de adver tentie van bovengenoemde wasaoherij, ge vestigd Molenstraat 79, welke geheel nieuw is ingericht en modern geoutil- (Uit de advertentie blijkt niet of dit vol gens de oude, thans nog geldende, dan wel volgens do nieuwe nummering is). UTRECHTS CHE HOEFIJZERCOMMISSIE. In het in dit blad opgenomen berichtje en de advertentie is 'n fout gekomen.welke wij hier verbeteren. De loten staan n.1. bij beide geprijsd voor 0.30, doch de prijs is 1.50. Als u van plan was ook een paar loten te nemen, doe dit dan ondanks den hoogeren prijs, evengoed, want de op brengst is voor een heel goed doel, n.1. voor het Centraal genootschap voor Kin- derherstel- en Vacantiekolonies. TOONEELVOORSTELLING IN CASINO. Naar aanleiding van het jaar- HJkseh assaut Stel u voor, geachte lezeres en lezer, dat gij, om een luchtje te scheppen de deur uitgaat, en dat gij, in een onbewaakt oogeniblik eni die heeft ook de ge- tiouwdste man1) terecht komt op een tentoonstellingsterrein. Stel u verder voor, uat gij, in een tweede onbewaakt oogon- biik, plaatsneemt in het groote rad, dat een der publieke vermakelijkheden vormt op het tentoonstellingsterrein, met welk rad gij, k raison van uw geofferd kwartje, een tochtje maakt naar omhoog, omlaag en zoo vervolgens. Stel u vervolgens voor, dat op 't bankje, waar gij u neergelaten hebt, een uiterst bekoorlijk, u volkomen vreemd vrouwtje zit, dat met u dit tochtje naar hooger sferen maakt. Nietwaar, ook al zijt gij de getrouwste echtgenoot ter wereld (dit maal zonder d, zetterl), dan nog zult gij moeten erkennen, dat zoo'n tochtje tête-è-tête, n'en déplaise de u wachtende gevaren* volkomen zijn geld waard is. Maar het mensohelijk bestaan, hoe sim plistisch het den rozigen zuigeling in de wieg nog moge voorkomen, is uitermate ingewikkeld en een kluchtspel is dat nog veel meer. En gij moet u dan ook, waarde lezeres en Lezer, nog meer voorstellen. Gij moet u voorstellen, dat gij, met dat be koorlijke, u totaal onbekende, vrouwtje in de hoogst denkbare situatie tusschen hemel en aarde zit, (een situatie, overigens door Hamlet al tot zijn vriend Horatio omschreven in den klassieken versregel, dat er tusschen hemel en aarde meer is dan wij in onze philosophieën bepeinzen), en dat er plotseling een hapering komt in de mechaniek van het vermaaksap pa raat, waardoor het rad niet weer omlaag wil, en waardoor gij en uw bekoorlijke ge zellin eveneens gedoemd zijt een ganschen nacht daar omhoog te blijven zitten. Stel u tenslotte nog voor, dat uw eigen vrouwtje thuis den ganschen nacht ver geefs op u zit te wachten, en, als gij in den vroegen ochtend komt aanzetten, van heel dit schoon© verhaal niets, maar dan ook letterlijk niets, gelooft. En het gekste is, dat zij van het leugentje, dat daarna wordt gedebiteerd, evenmin iets gelooft We hebben dus dit ingewikkelde geval, dat het vrouwtje de waarheid niet wil aan nemen, maar evenmin den leugen. Voor een philosoof om te watertanden, want wat blijft er, tenslotte, zonder deze beide steunpilaren der samenleving, nog van de maatschappij over? Intusschen kregen we door een en an- Met een d erin, zetter, alsjeblieft! dor een bekoorlijk, zeer boo§ vrouwtje, een nog bekoorlijker verliefd zusje, een schuldigen, nochtans totaal onschuldigen echtgenoot en nog zoo 't een en ander. En dez« allen tezamen voerden een kluoht op, die dermate ingewikkeld was, dat het eenvoudig niet in to denken was hoe dat kluwen weer zou worden ontward. De wiskunde is er niets bij; mevrouw A. weet niet beter of mevrouw B. is eigenlijk me vrouw C. En mevrouw C., die in ft idéé is, dat meneer B. verliefd is op mevrouw Aneem, ik kon er niet uit, met den besten wil ter wereld niet.Kort en goed, het was cjd leugentje, uit noodzaak ont staan, dat zich evenals een meetkundige reeks zoodanig uitbreidde, dat ontvanke lijke gemoederen het hart vasthielden. Het werd opgevoerd door een clubje dames en heeren, die zich, ter gelegenheid van de jaarlijksche feestweek, die tradi tioneel onder de marine-officieren gehou den wordt, hadden vereenigd, een gele genheidsclubje, zonder pretenties en lou ter met het doel een gezellig avondje te hebben. Het was een Engelsch kluchtspel, ge titeld: „Daar liegen we ons uit!" van Fr. Morris en W. WyatL Slechts drie van de medespelenden wa ren bij vroegere gelegenheden op de plan ken geweest, voor de anderen was het tooneel volkomen terra incognlta. De wijze, waarop ze zich van hun vrijwillige taak gekweten hebben, en de wijze vooral, waarop ze zich door de moeilijkheden wisten heen te «daan, moeilijkheden, die ontstaan doordat men nu eenmaal de bij dilettanten onvermijdelijke fouten maakt, die veel tegenwoordigheid van geest voor andere spelers vereiscben die wijze dient zonder voorbehoud te worden ge prezen. Mevrouw A. L. MeijerCallcher had van de dames de hoofdrol; zij gedroeg zich, zooals een verontwaardigd vrouwtje past en wist den heer gemaal Guit. ter zee De Meester), waardig en formidabel de les te lezen. Ach arme! haar vernedering en verootmoediging voor den heer dier schepping volgden spoedig. Mevr. W. M. Bennik—Haagman was hot bekoorlijke en verliefde zusje, aan wie in dien loop van den avond haar Captain Sharpe (off.-vlie- ger Wulfers) in de armen gevoerd werd. door het prikkeldraad van dte tegeiv spoeden, die de liefde mi eenmaal kent, heen. Mevr. L. E. LaoombléSil verg! eter Hoogstad en E. M. Nieuwenhuizen— Nijenhuls waren resp. als mevrouw Tulier en mevrou/w Brown in de pijnlijke situatie van de verwisselde bruiden; en vooral de laatste, „dame als ze was", nam dat niet. Jack Teimple Guit. ter zee J. B. de Mees ter) was het ongeüukkigo onschuldige slachtoffer, dat zich waardig als pantoffel held wist te gedragen, maar ook kon op- troden als het moest. Off.-vllegcr J. Kra nenburg als Frank Tuller redde de situatie door zloh uit te geven voor John Brown, hetgeen het begin was van allo misère, en off.-vlieger D. F. Wulfers was de jeune premier, voor wien ten slotte het zoete tète-è-tête met de bekoorlijke Dorothy was weggelegd. 'Ben welgedane butler (Wigson) was de kapitein der mariniers F. O. W. Michaölis, een ietwat familiaire, zwaar op de hand- 8ohe getrouwe, die je net als een Wis van je lijf moest schudden. De ware John Brown tenslotte Guit. ter zee B. O. M. Schouten), kreeg een ovatie bü zijn entrée, ovatie, waaraan de fraaie oranjeWeu- rige das een groot aandeel had. Hij was het onbillijk: bejegende, sohuldelooze slachtoffer, dat tenslotte het loodje legde. Zooals gezegd, alles verliep vlot en in de beste orde, dank zij mede de hulp van den souffleur, luit. ter zee D. J. van Door- ninck. Kolonel Remijnse bracht aan het slot woorden van dank tot de spelenden en een bloemetje aan de dames namens de Marineclub, terwijl natuurlijk een traditio neel bal dezen avond sloot GEMEENTERAAD. IN- EN AFVOER VAN GRONDEN. Verschenen is een staat, aangevende de waarden der gronden, welke voor het Grondbedrijf worden in- of afgevoerd, de vermeerderde (resp. verminderde) schul den en de indeeling in groepen, overeen komstig de artt 5 en 6 der Verordening op het Gemeentelijk Grondbedrijf, welke staat ter vaststelling aan den Raad is aan geboden. VISSCHERLJ. Zaterdag waren er niet zooveel gar nalen aangevoerd, zoodat do prijs even steeg en liep tot ongeveer 20 cent per kilo. Ondanks den mist die Maandag wat be lemmerend werkte, was er dien dag groote aanvoer en de prijs liep dan ook weer wat terug en bewoog zich meer rond de 15 cent per kilo. De zee .blijkt nog veel garnalen te her bergen, POSTDUIVEN-TENTOON STELLING. Bovengenoemde vereeniging zal op 25 en 26 Dec. 1930 een tentoonstelling van postduiven houden in de bovenzaal van het café van den heer M. van Weelde, Koningsplein, alhier. Dit is de tweede tentoonstelling welke op dit gebied in onze gemeente wordt ge houden, naar schatting zullen ongeveer 200 duiven worden ingezonden. AUTO-ONGEVAL, Zaterdagmiddag, ongeveer één uur, kwam een personenauto met een vaart van ongeveer 15 K.M. de Prins HendriWaan uitrijden, naar het Stationsplein toe. Op het midden van het plein aangeko men, brak de stuurinrichting, met het ge volg, dat de auto tegen den lantaarnpaal aanreed. De inzittenden bleven ongedeerd, hoewel het glas van de auto brak. Het lin kervoorwiel van den wagen werd vernield, terwjjl eveneens de kap vam den. Lantaarn- VERHOOGT UW OHZCT paal het moest ontgelden. De paal zelf werd ook ontzet. Zee-assurantie. De stranding van de H JD. 18 doet weer allerlei gedachten opkomen; niet wat be treft de maatregelen om stranding te voor komen (want scheepsongevallen als deze zullen er vermoedelijk wel altijd blijven), maar om, ingeval van stranding de schade voor eigenaar en opvarenden zoo gering mogelijk te doen zijn. We willen nu niet nagaan welke de re denen zijn geweest, dat schip en opvaren den niet gedekt waren tegen scheepsonge val! enschade, maar we willen trachten aan te geven den weg, die bewandeld zou kunnen worden om het risico zoo klein mogelijk te houden. -Dat zou kunnen door een onderlinge assurantie. Daarvoor is en dat moet tot in den treure worden herhaald, net zoo lang, dat er een beslissing is gevallen daarvoor is noodig een vereeniging van reeders en visschers. Opgenomen daarin worden schuiten met inventaris en da barring der opva renden. Een schuit kan slechts worden opgeno men jiA taxatie en de barring wordt ver zekerd tegen een vaste premie per hon derd gulden, terwijl de schuit volgens taxatiewaarde wordt geassureerd, welke taxatie elk jaar opnieuw plaats heeft. De premie voor de schuit wordt vastgesteld per 1000. Eerst na 3 maanden in' de assurantie te zijn opgenomen, wordt de risico aanvaard en dus eventueel de schade uitbetaald. Laat de stand der middelen het toe, dan wordt bij to taalverlies ook alles uitbetaald, ia de kasstand ontoereikend, dan wordt pondspondsgewijs het resteerende, niet aanwezige bedrag, over de deelnemende verzekerden omgeslagen. De risioo-factor voor zeevisscherij wordt zeer hoog gesteld en dat moet wel, omdat een particuliere assurantie wei gedekt moet zijn tegen een mogelijk groot verlies. Toch weten we hier, dat het verlies van eon vischsohuit nu niet zoo heel vaak voorkomt en dat daarom een onderlinge assurantie-maatschappij, waar de onkosten zeer laag kunnen worden gehouden, waar schijnlijk in stand zal kunnen worden ge houden. Eveneens kan dan daarin misschien worden opgenomen een dekking tegen stilstand van het bedrijf. De zeerisioo zal dan, zooals tot dusverre, hebben te verzorgen de gevolgen van rampen, waarbij de opvarenden zijn om gekomen of wel invalide zijn geworden. Maar tegen de eerder genoemde gevol gen dier rampen, zooals sohipverlies en verlies van barring en stilstand van ver dienste zou de onderlinge assurantie dus kunnen zorgen. Waar ook veel schade kan opgéloopen worden door verlies van netten, zou daar voor eveneens een regeling kunnen wor den gemaakt Wie zijn oor te luisteren1 legt, weet dat er in de visscherswereld ook iets aan het groeien is en dat men het zich meer be wust wordt, dat de tijd van het individueel optreden in verscheidene zaken voorbij is en dat men, om sterk te staan, noodig heeft oen orgianisatieverband. Het komt er slechts op aan wie daartoe den eersten stoot zal geven. Noodzakelijk zal het zjin, dat zoo'n organisatie ont springt uit den kring der visschers zelf, omdat zli het best in al de dingen die hun vak betreffen kunnen oordeelen. De vraagstukken, het visschersbedrijf betreffende, welke geregeld dienen te worden, ze liggen voor het opscheppen en alleen in een vereendgingsvorm zal het mogelijk zijn, die vraagstukken tot oplos sing te brengen. Door de stranding van de HJ>. 18 is deze aangelegenheid dringend geworden en het assurantievraagstuk eischt dan in de eerste plaats voorziening. Het „draagt elkanders lasten" dient de organisatie tot basis te nemen, maar dan niet, dat de trekkenden het moeten gevoe len ais een soort aalmoes, maar als iets, waarvoor ze hun premie hebben betaald en er dus recht op hebben. Natuurlijk zijn er vele moeilijkheden aan verbonden», doch het lijkt ons toe, det er in de reeders- en visscherswereld wel elementen gevonden kunnen worden, die over voldoende tijd en werklust beschik ken het geonperde denkbeeld uit te wer en- en te verwerkelijken. De tijd roept er om. DE GEBROKEN RUIT. „Als je me nou. Kijk daares. Alle- mensohen wat een strop. Lieve help het ruit in barrelen." Deze en nog vele andere uitroepen klonken Zaterdag en de volgende avonden in de Koningstraat voor die zaak van den heer Tielemans, en met deernis keek men naar het glas, dat kris en kras met scheuren was door sneden. Dooh al ras kwam men tot de ontdek king dat het niet zoo erg was a*s het zich liet aanzien. Sommigen bevoelden het glas en kwamen tot de conclusie dat zij bij der neus genomen werden. „Het is zilverdraad" zei de een tegen den apder, en zoo was het. Door dun zilverdraad tegen de ruit te plakken, leek het pre cies, of een groote flesch, die tegen het glas aanlag, de verwoesting had aan gericht. Salon Manshanden, Coiffeur de Dames. Ondulation Indéfrisable Ondulation Marcel Slakman Boaseatraat 60. Telefoon 614 I i Wij denken niet, dat er veel zijn ge weest die het direct door hadden, Zater dagavond althans vlogen er veleij in. En den geheelen avond stond er veel volk voor de étalage. Waar het per slot van rekening om te doen was.. Want van kij kers moeten koopers komen. PORTEMONN AIE VERLOREN. Zaterdagmiddag om vijf uur, kwam een juffrouw uit de Molenstraat, bij haar thuiskomst tot de onaangename ontdek king, dat zji haar portemonnaie met 63 had verloren. Onmiddellijk ging haar zoontje er op uit om hem te zoeken en deze vond de portemonnaie op eenigen af stand van het huis. De Inhoud bleek er evenwel te zijn uitgehaald. Elders in ons blad, richt de eigenaar, een werkloos arbeider, voor wien het geld al zijn spaarduitjes uitmaakt, een verzoek aan den vinder hem het geld te willen terugbezorgen. Wij hopen, dat degeen die het geld uit de portemonnaie heeft ge haald, zoo eerlijk zal wezen hieraan te voldoen, gezien het zeer groote verlies wat het voor den eigenaar beteekent. TB WATER GEREDEN. Zonder persoonlijke ongelukken afgeloopeo. Gisterenmiddag ongeveer twee uur reed een voerman van de fa. Kaan op de Spoorgracht met een sleeperswagen, toen zijn paard op hol sloeg. Het dier hield recht op de brug bij de Nieuwstraat aan, vermelde de leuning daarvan en stortte te water. De voerman kreeg eveneens een nat pak, doch de wagen bleef, doordat de strengen bü den val van het paard waren gebroken, op den kant hangen. Geholpen door enkele omstanders, wist de voerman ziin paard uit het water te halen. Behalve vrij groote mMerieele schade aan de brug, 1» dit ongeval nog buitenge woon goed afgeloopen. AANRIJDING, Gisterenavond om ongeveer zes uur reed een luxe-auto van de garage Moor man op den Braktoeveldweg in do rich ting van genoemde garage, toen onge veer 25 k 30 meter voorbij den overweg plotseling een fietser, een sergeant van de mariniers, zonder signaal te geven van den linkerkant van den weg naar den rechterkant overstak. Hoewel de auto onmiddellijk tot stil stand werd gebracht, kon niet verhinderd worden, dat de man geraakt werd. Zijn fiets werd beschadigd, terwijl hij oen wond aan zijn been opliep. Twee dokters werden gewaarschuwd, die gauw ter plaatse waren. Deze con stateerden, dat de verwonding niet van ernstigen aard' was. De sergeant werd naar zijn woning op Tuindorp vervoerd. IN DEN MODDER, Van een auto, die van den goeden weg ging. Allo vakken brengen momenten mede, die men liever zou ontweken hebben, piaar wat niet steeds mogelijk is. Een van die vakken, waarin men wel dik»ijl» met zulke momenten kennis maakt, is wel het garagehoudersbedrljf. Niet dat heit houden van een garage zoo'n bijzon der ding is, maar de bijkomstige dingen zijn vaak van heel bijzonderen aard.. Per ongeluk rij je, geheel buiten je schuld, een leuning van de brug af en het scheel de maar een haartje of het benzlnepuard was in een natter en onvaster element terechtgekomen dan waar het zich be hoort op te houden. Zulke dingen maak je dagelijks mee. En ook hoor je dagelijks van nieuwe, geheel onverwachte en min der aangename posities, waarin een open baar middel van vervoer verkeert Zoo'n avontuur heeft de heer Moorman, wiens garage aan den Brakkeveldweg haar wieg heeft, Zondagavond medegemaakt Genoemde heer had een vrachtje (wét weten wij niet) naar het Erfprinselijk fort gebracht en toog vol goeden moed op stal aan, Edoch, het mocht met zoo zijn. Bij het keeren dwaalde de automobiel van den goeden weg af en bezocht het breede pad, om dat te gaan bewandelen. Auto's hebben nu eenmaal geen verstand, om te begrijpen dat dat mis moet loopen. En het liep mis. Op een zekere plaats, die zeer door den overvloedigen regen der laatste jaren was doorweekt, zakte de auto tot de treeplanken in bet modde rige slik. En de heer Moorman zat er mee! Hij trachtte op allerlei manieren, met zoete woordjes en minder zoete woordjes het 'lieve beestje weer op het pad der deugd te krijgen, doch het wa9 niet van plan, misschien kön het ook wel niet, aan die uitnoodiging gehoor te ge ven. Doch toen de heer Moorman als een verstandig man betaamt, hulp had ge haald, moest het zich, of het wilde of niet wilde, of het kon of niet kon„ zich over geven en zich in den morgen van den löen December naar stal laten brengen, waar bet ton nadenken over zijn afdwa lingen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Den Helder en zijn bijkantoor over de maand November 1930. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f 75.900,96 en terug betaald f 65.332,91, derhalve meer inge legd dan terugbetaald f 10.568,05. Het aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 56. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op Staats schuldboekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 3400.— en afgeschreven f Derhalve meer in- dan afge schreven f 3400.—. NUTSSPAARBANK. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts- spaarbank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand Nov. 1930. Op spaarbank boekjes werd in den loop der maand ingelegd f 202.613,88 en terugbetaald f 173.673,15. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 28.940,73. Gedurende het tijdvak 1 Januari80 Nov. van dit jaar werd in het geheel ingelegd f 2.093.325,93 en terugbetaald f 1.752.383,19 zoodat in dit tijdperk meer werd ingelegddanterugbetaaldf340.942,74. Het aan spaarders verschuldigde kapi taal, bij den aanvang v.d. jaar f 1.634.678,83 klom dientengevolge tot f 1.876 621.57. Het aantal nieuw uitgegeven spaarboek jes bedroeg in de maand Nov. 336. In bet tijdvak 1 Januari—30 Nov. van dit jaar werden totaal 1395 nieuwe spaar boekjes uitgegeven. De lediging in den loop van Nov. van spaarbusjes leverde een bedrag op van f 2.783,61 aan kleine besparingen. In het tijdvak 1 Januari31 Nov. van dit jaar werd totaal in de busjes f 34.385,70 bespaard. Wederom reclame-verspreiding. Te beginnen met het nummer van he den worden wederom een groot aantal nummers overgedrukt- die tot Januari gratis aan de inwoners van de dorpen in den omtrek zullen worden verspreid. Vorige verspreidingen hebben ons reeds zeer vele nieuwe vrienden gebracht uit deze plaatsen en wij hopen, dat onze nieuwe verspreiding dat aantal zal ver- hoogen. Naar mate Den Helder meer en meer wordt tot een middelpunt van de in de rondte gelegen dorpen, stijgt het belang voor den inwoner dier dorpen bij eeni goed ingericht, prettig leesbaar, orgaan. En dat de Heldersche Courant voor geringen abonnementsprijs zeer veel wetenswaardig» brengt, zal toch uit die vroegere verspreidingen wel bekend zijn. Ons streven blijft er op gericht druk en en inhoud te verbeteren, alsmede naar een zoo volledig mogelijke plaatselijke berichtgeving voor alle dorpen in den omtrek, waardoor, naast het algemeen karakter, ook het plaatselijk karakter voor uwe gemeente wordt onderhouden. WJji hopen in de komende dagen we derom vele nieuwe vrienden te mogen verwelkomen! Maatregelen zijn wederom genomen, dat de krant nog op den dag der verschijning bezorgd wordt 't ZAND. VOORSTELLING „NOORD- HOLLANDSCH" TOONEEL. Het >Noord-Hollandech« tooneel uit Alkmaar, dlr. B. Loevens, dat reeds eer der in de zaal van den heer Schrieken twee goed verzorgde en druk bezoehte voorstellingen gaf van resp. «Schooiertje* en >Circuskind«, zal op Vrijdag 26 Dee. a.s. (2e Kerstdag) weder in dezelfde lokaliteit optreden. Er zullen gespeeld worden drie een- acters t.w. Tantes lieveling*, klucht; »De Mijnramp*, een actueele dramatische schets, en »Een mal geval*, blijspel. Te oordeeDn naar het, door bovenge noemd gezelschap met dit programma op meerdere plaatsen behaalde succes, kun nen wij een bezoek aan deze voorstelling ten zeerste aanbevelen. BILJARTMATCH. Zondagavond gaf de heer H. Drost, van Am sterdam een biljartmatch bij den heer C. de Wit alhier. Drost speelde een partij van 800 car. cadres tegen den heer Hoogland van Alkmaar. 2Ó0 idem. De belangstelling voor dezen wedstrijd was groot, wat niet te verwonderen is, daar Drost algemeen bekend staat als vrijwel de beste beroeps- biljarter van ons land. Onder algemeene stilte werd de partij, welke van beide zijden voor de pauze veel te wenschen overliet, dan ook afgewerkt Na de pauze kwam Drost beter in zijn spel, wat hij uitdnikte in een paar flinke stoot en een geweldige serie. De heer Hoogland was sluecht op dreef, we heb ben hem toch ook wel prachtprestaties zien verrichten. Het einde der partij kwam met een overwinning voor Drost die de 800 car. in 27 beurten maakte, terwijl hij zijn laatste serie uit heeft gespeeld, welke serie tevens de hoogste van den avond werd, n.1. 243. Hoogland kreeg er in de 27 beurten totaal 181, wat toch nog niet zoo slecht was. in aanmerking genomen, dat men! tegen een biljarter als Drost heel gauw dc kluts kwijt raakt. Het gemiddelde van Drost bedroeg 33 met als hoogste serie 243, terwijl dit van Hoogland resp. 6.7 en 30 was. Als aardigheid had de kastelein voor dengene die de hoogste serie van Drost raadde of daar het dichtst bij was. een flesch port beschikbaar gesteld. De heer A. Kager had dit precies geraden, n.1. 243. dus kwam deze in het bezit van den wijn. Na afloop der partij gaf Drost verbluffende kunststooten ten beste. Het is voor liefhebbers een avond van kunstgenot geweest. SCHAGEN Bespreking van de moeilijk heden in den Landbouw. Vergadering op Donderdag 18 Decem ber a&, om 11 uur, in bet Noordhollandscih Koffiehuis te Schagen, uitgaande van de Oommissie uit de Afdeelingen Holl. Mij. van Landbouw in het Noorden van Noord- Holland. Punten van behandeling; 1. Opening. 1. Inleiding over de Landbouwcrisis, door den heer Ir. Huisman, secretaris Holl. Mij. van Landbouw. 3. Inleiding: De kosten van 'het onder houd van wegen door Waterschappen voorheen en thans en de middelen tot betere regeling daarvan ,door den heer C. Wijdenes Spaans Jr„ Dijkgraaf van het Hoogheemraadschap NoordholL Noorder kwartier.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5