Gesprongen Handen GEMENGD NIEUWS. MAISON GERRITS Ingezonden mededeelingi 022 Ruwe Hufd Schrale Lippen Winterhanden Wintervoeten 11 Binnenland. Ernstig motorfietsongeluk. Jhr. mr. N. J. O. Snouck Hnr- gronje het slachtoffer. Op de Groot Hertoglnnelaah In Den Haag Is Zondagavond omstreeks 7 uur een ernstig ongeluk gebeurd. Jihr. ult. N. J. O. Snouck Hurgron.ie, ad vocaat en procureur,uit de Sweelinck- straat in Den Haag kwam op zijn motor fiets van het terrein van de golfclub, waar hij een wedstrijd gespeeld had. Op de Groot Hertoginnelaan gekomen, slipte hij met zijn motorfiets en kwam te vallen. In bewusteloozen toestand werd hij naar Bronovo gebracht, waar bleek, dat hij een schedelfractuur gekregen had, Zondag nacht is de heer Snouck Hurgronje aan de gevolgen van den val overleden. Hij was 82 jaar oud en sinds1 eenigen tijd als advocaat gevestigd aan de Anna Paulownastraat, tezamen met mr. Van Meerten. Twee doodeiijke mijnongevallen. In de „Wllhelmina" en de „Oranjc-Naasaumijn II". Vrijdag Is in: de Staatsmijn „Wilhel- mina", te Terwinselen, de 37-jarige hou wer G. J. Vleugels door vallend gesteente getroffen. Hij bekwam een dubbele len denwervelbreuk en andere zware verwon dingen. Hij1 werd naar het St. Jozefzieken huis te Heerlen overgebracht, alwaar 'hij Vrijdagnacht is overleden. Ook in de Oranje-Nassaamijn H te Schaesberg is Vrijdagavond, een ernstig ongeluk gebeurd. De 42-jarige arbeider L. St lenen is Mf het samenkoppelen van wagens tusschen de buffers geraakt. Hij werd ernstig gewond nart* het xiekenhuis overgebracht, waar hij kort na Aankomst overleed. S. laat een vrouw met <ven kind achter. Geneeskundig onderzoek van Assens schooljeugd. Dertigtal drogers van dfphthewe- bacHlen ontdekt Do geheele schoolbevolking te Assen is in de vorige week aan een geneeskundig onderzoek onderworpen, naar aanleiding van de omstandigheid, dat den laatsten tijd herhaaldelijk gevallen van diphterie bij schoolgaande kinderen werden gecon stateerd, waarvan enkele met doodelijken afloop. Bedoeld onderzoek, dat door de gemeen teartsen in samenwerking met personeel van bet Rijksserologisoh Instituut werd gehouden, heeft tot resultaat gehad, dat een dertigtal bacillendragers is ontdekt. Voor zoover behoorlijke afzondering in hun woningen wegens gezinsomstandig heden niet mogelijk was, is een aantal hunner ter observatie opgenomen in een hiervoor vanwege het gemeentebestuur ingerichte hulpbarak. („De Courant"). Mislukte roofoverval te Rotterdam. In de Adriaan Nimaotetraat te Rotter dam trachtt e Zaterdagmiddag om half zes een onbekend gebleven man den broodbe zorger J. S. uit de Gaesbeekstraat, toen deze op klanten stond te wachten, die hij bedienen moest, van zijn geldtasch te be- rooven. De bakker zag plotseling een man van achter een hoop steenon komen. De onbe kende nam plotseling een sprong in de richting van S„ doch deze bukte en de man viel. Ziende, dat zijn toeleg mislukt was, vluchtte de aanrander daarop weg. VERGIFTIGING VAN HONDEN. In do duinen bö Egnwmd Men schrijft uit Egraond aan Zee De vorige week zijn ongeveer tien honden plotseling met verschijnselen van vergiftiging gestorven. Men verdenkt daarvan de opzichters der particuliere .duinen. De bevolking vindt deze vergif tiging niet alleen noodeloos en wreed, maar ooi hoogst gevaarlijk, daar sommige niet vercler dan tot den rand van de dui nen zijn gekomen. Kinderen die daar spelen, kan hetzelfde lot treffen en het is niet aeker of het daar geschoten wild ongevaarlijk voor de consumptie zal zijn. De honden komen veelal na een kort uitstapje thuis, springen jankend tegen hun baas op en sterven binnen weinige minuten. In den Raad is dezer dagen hierover reeds een interpellatie gehouden en op verzoek der bewoners van dit zee dorp hoeft de af deeling Alkmaar en om- strekel van de Ned. vereen, tot bescher ming fan dieren de zaak thans in studie genomen. Een inspecteur Jder afdeeling heeft bij een raadslid het lijk van diens hond h beslag genomen en dat naar de rijksacrurainrichting te Rotterdam opge- zcudei. OPVARENDE VAN HET Ra ALPHARD VERDRONKEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de omstreeks 40-jarige ongehuwde J. L. J., wonende te Rotterdam, opvarende van het bij de papierfabrieken te Velsen in lossing liggende Nederlandsdie stoom schip „Alphard", toen hij zich aan boord van zijn schip wilde begeven, te water ge raakt en verdronken. Z(ln lijk is opgehaald en naar de Algemeene Begraafplaats te IJmuiden overgebracht. DE MARNIX VAN ST. ALDEGONDE AAN DEN GROND. Het Ned. motorschip „Marnix van St. Aldegonde", van Batavia op weg naar Amsterdam, is Zaterdag tijdens een zand storm in1 het Siiezkanaal 'bij Ismaila aan den grond geloopen. Sleepfbooten uit Port Said zijn ter assistentie vertrokken. Vlotgekomen. Bij de St.-Mlj. „Nederland" te Amster dam is bericht van den kapitein van de „Marnix van St. Aldegonde" ontvangen, dat ihet schip vlot is gekomen. Het heeft de reis naar Amsterdam voortgezet. Het motorschip „Marnix van St. Alde gonde" is Zaterdag van Port Said ver trokken, op den gewonen tijd. Woensdag wordt het te Genua verwacht Het schip is vermoedelijk onbeschadigd. AGITATIE. Zaterdagmiddag omstreeks 8 uur kreeg de politie berioht, dat in de Leidsche- vaart te Haarlem een schuit voer, waarop acht personen zieh bevonden met een doek met het opschrift: »120 millioen voor de nieuwe vloot, voor werkloozen geen brood.« De schuit werd door twee personen met vaarboomen voortgeduwd in de richting van de Leidsche brug Ook werd meegevoerd een doek, waarop stond: »Wij strijden voor georganiseerde en ongeorganiseerde werklieden. Het agitatiecomité.* Nadat een inspecteur van politie be volen had, dat de sehuit aan den kam moest worden gebracht, waaraan niet werd voldaan, sprong de inspecteur mei twee agenten van de Leidsche brug op de schuit en bracht het vaartuig aan der kant. De doeken waren afgerold, en een der werkloozen wilde ze op den wal gooien, doeh zij geraakten te water en zijn door de politie in beslag genomen. De zich op de schuit bevindende per sonen zijn gearresteerd. Twee hunner '4jn op het politiebureau verhoord. Onge veer 100 werkloozen liepen aan den kant, van wie enkelen met een bus. Gebleken is, dat de inzameling niet voor steun aan werkloozen beeft gediend, doch voor propagandadoeleinden. EÈN ONDEUGDELIJJKE BRUG. bevond. Door een ongelukkig toeval heeft de jongeman dit kaskraantje opengestoo- ten en hij is toen bedwelmd geraakt, met het droevige gevolg, dat hft door het gas werd verstikt. Men vond hem Donderdag ochtend dood op den grond liggen. De jongen had reeds vaker bij ongeluk het kraantje opengeetooten en had om herhaling te voorkomen, een zakdoek er om gewikkeld. Deze maatregel is echter niet afdoende gedweest GASONTPLOFFING. Zaterdagmorgen omstreeks half elf heeft op Het Eindje te Eindhoven bij den heer Van Stiphout een ernstige gasont ploffing plaats gehad, welke in de woning beel wat schade heeft aangericht. De vloer der voorkamer, waar de gasmeter stond, werd geheel vernield, eveneens het ameu blement, de deuren, het plafond en de ruiten. Persoonlijke ongelukken hadden er niet bij plaats. Gebleken is, dat een gasbuis nabij den gasmeter afgebroken was, vermoedelijk tengevolge van werk zaamheden aan de hoofdleiding, welke op straat plaats vonden. Het gas had zich onder den vloer verzameld, en toen de vrouw des huizes Zaterdagmorgen een ketel van de brandende kachel nam, vatte het gas vlam, met de ontploffing tot ge volg. Bijna een groot ongeluk. Zaterdagsmorgen 9 u. 20 kwam de nieuwe Ford-autobus van de weduwe Spaans uit Kalverdijk van Koedijk de Koedijker vlot brug opgeïeden, toen de brug brak. De autobus stond met de voorwielen reeds op den schuine*.opgang aan de westzijde van het kanaaL Êoewel de drijvende helft van de brug reed* zinkende was, gelukte het den chauffeur door het geven van volle kracht ook no? met de achterwielen op den schuinen ojgang te komen, waardoor groot onheil voer de veertien passagiers, waaronder twee kinderen, werd voor komen. Het verkeer over de brug werd terstond verboden. Officieel is een verkeer van vrachten tot vier ton over d* brug toegestaan. De auto woog met de passagiers ten hoogste drie ton, zoodat de brug niet in orde moet zijn geweest. Het blijkt steeds meer, zoo schrijft men ons, dat de oude vlotbruggen over het Noord-Hollandsche kanaal voor het tegen woordige verkeer niet votdoet. OPIUM. In de Delistraat te Rotterdam is aange houden de 21-jarige Chinees L. W., die in het bezit was van enkele pakjes opium. Hi1 is opgesloten) en' de opium is in beslag genomen. DOOR EEN TRAM AANGEREDEN. Te Waalwijk is Vrijdagavond1 de 17- jarige, eéndge zoon van den landbouwer B. uit Drongelen door een tram aangere den. Er werd hem een been afgereden. De jongen werd dadelijk naar het ziekenhuis te 's^Hertogenbosch overgebracht, vaar bleek, dat zijn ruggegraat ernstig was ge kneusd. Vrij spoedig na aankomst in liet ziekenhuis is hij overleden. gasverstikking. Twintigjarige jongeman omgekomen. De 20-jarige M. H. de R., die bij zifn grootmoeder woonde in) perceel Stephen- sonstnaat 92 te 's-Gravenhage, zat Vrij dagavond op zijn studeerkamer te werken. De tafel, waaraan 'bij zat, was zoodanig tegen den muur geplaatst, dat zich ter hoogte van zijn voeten een gagkraantje Marineberichten. Opperuchipper F. W. Gerritsen, bootsman, W. A. Knip, ld. A. Hof, sergt^vlgtm. V. J. Leder, »ergt.-macht. C. J. Remijn, sergt^maj. d, mars. A. Touw, sergt. der mars. A. Onstenk, kwartlermr. W. Stavant, korp.-vlgt.m. C. Rlnderman, ld. J. F. Fondse, id. G. v. d. Hooft, stoker-olieman F. D. E. Corveleljn, ld. G. Sont. ld. H. J. A. v. Llngen, ld. N. Merkx, korp. d. mars. E. A. T. Fillppo. ld. H. P. van de. Schelde, tarab. 2e kl. M. G. Petter, ld. D. A. Tombai. ld. K. K. van der Linden, mar. Ie kl. J. M. de Bruijn, id. P. P. A. van de Weghe, ld. M. H. Takkenberg, ld. G. Vos, ld. M. J. Malao, ld. 2e kl. L. J. Everts, ld. P. G. Muller, ld. D. van der Wijk, ld. H. J. Slot», id. 3e kl. A. de Vries, id. G. C. A. Booljen, ld. G. H. Mul der. ld. W. J. van Dijk, id: W. Smoorenburg, ld. L. Sleurink, id. M. van de Woeatljne, id. J. A. J. Helns, ld. A. de Graaf, ld. H. Huizinga. ld. C. Krispijn, id. A. Nlehot, A. Waterdrinker Ondervolgende schepelingen zijn den 2en Dec. j.1. per Sibajak uit O.-I. in Nederland terug gekeerd: Bootsman P. J. Heerschap, matr. ie ld. S. der MelJ, id. J. van Asperen. ld. G. W. Thuis, korp.-konst. P. Visser, sergt.-telegr. C. P. Bakker, id. J. Keizers, ld. J. P. van der Lelie, korp.-telegT. L. Lauweren®, maj.-torpedom. H: J v. Trotsen- burg, sergt.-torp.m. P. Brejner, korp.-macht. H. J. Emmen, id. P. Hendrikse, id. A. J. Nootenboor, ld. C. Forrea, id. M. Strijbosch, maj.-macht. T. N. Bleeker, stoker-olieman D. G. C. Schalker, id. A. N. van Es, id., H. Piller, stoker le kl. N. Dijks hoorn, id. H. T. Heeris, id. J. Labeur, id. P. J. v. de Beid, bootsman P. Plooy, korp.-stoker R. van 't Hul, korp.-macht. J. C. Attevelt, maj.-macht. J. de Waal( stoker le kl. W. van Splunder, tamb. le kl. J. van Pelt, mar. le kl. F. Schievink, id. A. M. Stoof, korp.-schr. N. C. van Dordrecht, bootsman G. A. Bronk, id. Y. Rietveld, kwartm. J. M. Mulder, sergt.-kok J. J. den Becker, korp.- hofm. J. Muste, maj. torpt. P. Gerner, korp.-mont. H. Meerbeek, matr. le kl. A. Roskam, oppertorpt. J. H. H. Plokhooij. HR. MR „HEEMSKEROK". BH het departement van defensie is be richt ontvangen, dat Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" gisteren uit Carthagena is vertrokken. DR. J. F. VAN HULK CHEF VAN HET HOSPITAAL Bij beschikking van den minister van defensie is de hoofdofficier van gezond heid le kl. dr. F. H. ter Poorten den 16 dezer eervol ontheven) van de betrekking van chef van den geneeskundigen dienst der zeemacht te Willemsoord en ter be schikking gesteld en Is die betrekking met gelijken datum opgedragen aan den hoofd officier van gezondheid der 2e klasse J. F. Hulk. J. F. OSTEN. De nieuwbenoemde commandant van de zeemacht in Ned. Ihdië schout bij naoht J. F, Osten is j.1. Zaterdag door de Ko ningin-Moeder en den Prins ln afscheids gehoor ontvangen. Bij Kon. besluit van ia December is, met 16 December: a. de ka/pitrim-luitenant ter zee H. Jolles eervol otheven. van de waarneming van de betrekking van ondercommatidaivt der marine de VI is sin gen en van het bevel over Hr. MS. Wachtschip aldaar; b. de kapitein ter zee C. Rühl belast met <fe de betrekking van ondercotnmandant der ma rine te Vlissingen en imet het bevel over Hr. Ms. Wachtschip aldaar. Luitenant ter zee le kl. J. W. A. A. Heydt, die dezer dagen benoemd is tot commandant van Hr. Ms. torpedobootjager Witte de With. zal binnen kort als marine-adjudant van den minister van defensie vervangen worden door luitenant ter zee le kl. G. G. Bozuwa, die reeds eenigen tijd werk zaam is aan het departement van defensie. Luitenant ter zee le kl. F. J. Kist, wordt Woens dag aan boord van het m.s. Mam. v. St. Alde gonde, van zijn detacheering bij den dienst in O.- Indië, te Genua terugverwacht. Luitenant ter zee 2e kl. A. A. Preses, wien ver gund is uit Oostdndië te repatrieeren, is 10 dezer aan boord van de J. P. Coen van Tandjong- FrLk vertrokken. Luitenants ter zee 2e kl. C. A Lagsaaij M. J. M. de Gorter, wien vergund is uit Oost- Indië te repa trieeren, zuilen 17 deieer aan boord van de Bal oer an van Tandijong-Ptiok naar Nederland terugkeeren. Officier van den marinestoomvaartdienst 2e kl. C. A. Vos wordt binnenkort uit Oost-lndië hier te land terugverwacht. De off.-zeewaaraemer 2e klasse H. F. G. Lan- genhoff wordt den len Maart van zijne plaatsing ontheven. Officier-vlieger 3e kl. L. A. H. Rombeek, van het vliegkamp de Kooy, is aangewezen voor den dienst in Oost-lndië en zal 30 dezer met de Ko- nigin der Nederlanden uit A'dam zijn ieuwe be stemming volgen. 18 Dec. sergt.-schr. C. B. Brouwer van Mar. kaz. W.o. naar R.D. A'dam. 15 Dec. M. A.Velt, van W.a. Vliss. naar W.s. W.oord. 15 Dec. maj.-schr. P. C Vljn, van Wa W.o. naar Max .-kaz. W.o. Ondervolgende korporaals-machinist worden den 3en Januari a.s. geplaatst bij de opleiding tot sergt.-machinist aan boord van Hr. Ms. v. Speijk. H. G. Roelofs, A. D. v. d. Hoeven, J. A. Wam- steker, H. J. de Loos, J. W. L. Simls, A. de Boon, P. Weezenbeek, J. Smit, P. A. Besuijen, H. Bas- tlaan, J. N. Jongepier, C. Looijen, A. Duine, J. de Ridder, H. Donker, G. Dubbeldam, A. J. Eve- raers, G. Jorrissen, J. J. Lammerts. P. de Nooijer, J. kan, A. Roest, M. A. F. Vermoten, W. Zwart, H. Le Grand, G. Y. Schaap. De korporaal-kok P. C. de Boeck is den 8en December uit W.-I. in Nederland teruggekeerd. Ondervolgende onderofficieren worden den 24en Februari a.s. per s.s. Prins der Nederlanden naar O.-I. uitgezonden: Maj.-machinist W. Wijdoogen, maj.-torpedom. K. Venema, bootsman, T. C. A. de Vries, sergt.- konst. J. G. Friederich, id. J. G. Schoorel, sergt.- torpedom. J. J. J. Breebaart, id. W. H. Kolk. sergt.-macht W. Baanstra, ld. R. Braun, id. C. B. Jansen, id. A. J. Kosterman, sergt-bott J. W. Roomer, sergt.-vlgtm. J. van de Beidt en sergt- macht. P. Spaans. Ondervolgende schepelingen vertrekken den 16n December as. per s.s. Johan de Witt naar O.-I.: Legerberichten. De le luitenants B. C. J. Brouwer, P. J. M. Schoonenberg, P. A. Goedhart en A. A. J. Quan- jer, allen van het le reg. onber. artillerie, zijn overgeplaatst resp. bij het 5e, 6e, le en 4e reg. veldartillerie: le luitenant IJ. Boer, van de school voor reserve-officieren der onber. art. Wordt over geplaatst bij het le regt. veld-art.; de le lult. M. R. H. Calmeijer van het 19 regt inf. wordt werk zaam gesteld bij het Departement van Defensie, en overgeplaatst bij den staf der Infanterie. Aan.' de dienstpl. L. B. D. Doppegiefêr, J. F. de Bruijn van het regt. kustartillerie is Inge volge de mobilisatie-vrijstellingsbeschikking vrijstel ling verleend van opkomst in geval van oorlog, oorlogsgevaar en andere buitengewone omstandig heden; de dienstplichtige A. Koets is overgeplaatst bij het korps mariniers en toegelaten tot een vrij willige verbintenis voor zes Jaren. De dienstplichtigen le ploeg 1930 reg. Genie troepen van Ile en III bataljon onderofficiers- opleiding, zullen 19 December a.s. in het genot van groot verlof worden gesteld. Saturnus 15 Dec. t« Amsterdam. Rijnland, u., 14 Dec. Dungeness. Scheldestroom, u., 12 Dec, v, Duala. HollandAmerika Lijn. Kinderdijk, 12 Dec. te' Willemstad. Narenta, 12 Dec. te Hamhui». Nieuw-Amsterdam, 13 Dec. te R'dam. Rotterdam, 13 Dec. v. New-York. Edam, 12 Dec. te Vera Cruz. Groolendijk, 13 Dec. v. Anitwerpea. Lochgoil, ij Dec. v. Los Angelea. Lochkatrine 14 Dec. te Rotterdam. Nebraeka, 10 Dec. v. Tacoma. Nictheroy, 12 Dec. te Los Anaeles. Burgerdijk pass. 15 Dec. Lizard. Damsterdljk 14 Dec. te Londen. Drechtdijk 12 Dec. van. Christobal. Eemdijk 12 Dec. te San Franclsco. Gaasterdijk, 15 Dec. te Havana Moerdijk 14 Dec. te Londen. Spaarndam 14 Dec. van Coruna. Statendam 14 Dec. te New York. Volendara 15 Dec. 12 u. 'smidd. op 800 mijl van Scilly. Westerdijk 14 Dec. te New York. Holland Britech-Indië Lij» Streefkerk, u., -pass. 12 Dec. Vlissmgen. IJselkerk, 12 Dec. v. Duinkerken, Koudekerk, t., 14 Dec. te Suez. Meerkerk, t., pass. 11 Dec. Perim. Texel 14 Dec. te Rotterdam. lavaChinaJapan Lijn. Tjdkandi, 11 Dec. te Soerabaja. Tjikarang, 12 Dec. v. Manilla. Tjikini, 9 Dec. v. Honigikong. Tjileboet, 12 Dec. te Shanghai Rotterdamsche LloyA Gaxoet, u., pass. 12 Dec. Point de Galle. Kcxta Pinang, t., 13 Dec. v. Belawain. Slamat, t., pass. 13 Dec. Perim. Palembang, u., pass. 13 Dec. Perim. Blitar, t.. 13 Dec. van Perim. Indrapoera, t., 14 Dec. van Gibraltar. Madioen, t., 15 Dec. te Londen. Merauke, t., 14 Dec. te Marseille. Patria, u., pass. 15 Dec. Saares. Sltoebondo, u-, 14 Dec. te Londen. Soekaboemi 13 Dec. naar Rotterdam. Tjerimal 14 Dec. te Batavia. Stoomvaartmaatschappij Oceam Maron, 12 Dec. v. Belawan. Peisander, 13 Dec. te Harre. Prometheus, 11 Dec. Port Said. Anchises, 12 Dec. te Penan». Orestes, 13 Dec. v. A'dam. Adrastus 14 Dec. naar Batavia. Aeneas 13 Dec. te Shanghai. Dlomed 13 Dec. te Singapore. Eurymedon pass. 13 Dec. Perim Hector, pasa. 14 Dec. Perim. Melampus 14 Dec. te Belawan. Myrmidon 14 Dec. te Amsterdam. Stoomvaartberiehten. KONIJN'S GRUYÈRE KAAS SPOORSTRAAT 122 TELEFOON 339 Stoomvaart Mij, Nederland. J. P. Coao, t., ia Dec. te Singapore. Johan van Oldenbarneveh, u-, ia Dec. v. Genua. Koningin der Nederlanden, 13 Dec. te A'dam Sembilan, t., 13 Dec. v. Part Soedan. Marnix v. St. Aldegonde, L. 13 Dec. v. P. Said. Poelau Roeblab 14 Dec. te Amsterdam. Enggano, u.. 14 Dec. te Sabang. Roepat, t, 15 Dec. van Batavia. Poelau Tello, t., 13 Dec. van Suaz. Prins der Nederlanden, u., 13 Dec. v. Colombo. Ruurlo 14 Dec. te Fredrikshamn. Salabangka. t., 14 Dec. te Amsterdam. Kon. Nad. Stoomboot Maatschappij Almelo, t, ia Dec. Vadparaiao. Amazone, pass. 13 Dec. Gibraltar. Amsterdam, u., 12 Dec. Arica. Onion; 8 Dec. v. Port au Prince. Prins Fredierik Hendrik, t., 11 Dec. v. Para maribo. Vest», 13 Dec. te R'dain. Brion, 12 Dec. v. A'dam. Poseidoxr, ia Dec. v. A'dam. Rhea, 12 Dec. r. A'dam. Achilles 14 Dec. te Harlingen. Agamemnon 14 Dec. te Gibraltar. Ajax 14 Dec. te Amsterdam. Aurora 13 Dec. nsar Malta. Bacchus 12 Dec. n. HaiÜ-Venezuela. Berenice 14 Dec. te Valencia. Bodegraven, t-, 13 Dec. van Callao. Ceres 13 Dec. te StambouL Costa Rita 14 Dec. te Hamburg. Crljnssen, t., 13 Dec. naar Cartageun. Doros 14 Dec. te Malaga. Eos 13 Dec. naar Bari. Euterpe pass. 13 Dec. Bevezier. Ganymedes 15 Dec. te Amsterdam. Hercules 14 Dec. te Amsterdam. Iris 14 Dec. te Amsterdam. Mars 13 Dec. naar Malta. Oberon 15 Dec. te Hamburg. Odysseus pass. 15 Dec. Brunsb. Orestes 13 Dec. naar Odounlouk. Perseus pass. 14 Dec. Gibraltar. Pluto 14 Dec. naar Stettin. Pollux 14 Dec. naar Volo. Trajanus 15 Dec. te Rotterdam. Venus 13 Dec. naar Algiers. Calypso 13 Dec. naar N. York. Nereus 15 Dec. te Gothenburg. Orpheus 15 Dec. te Kopenhagen. Proteus 15 Dec. te Danzlg. Titus pass. 14 Dec. Gibraltar. Kon. HolL Lloyd. Amstelland, t., 14 Dec. van Las Palma*. Flandria, u., 14 Dec. van Leixoes. Zeelandla, t., 14 Dec. van Bahla. Oranda^ u., 12 Dec. v. Montevideo. Eemland, t, 13 Dec. te Bahia. Irmgard, 12 Dec. v. Hamburg. Waterland, u., 13 Dec. v. Hamburg. Arnfried, t., 12 Dec. v. Santos. Haimon 12 Dec. te B. Aires. Ivo, u., 13 Dec. te Pernambuco. Kom PaketvaartmaatschappU- N. Zeeland, 11 Dec. te Singapone. HalByon Lijn. Stad Haarlem, 12 Dec. v. San Nicolas. Stad Dordrecht 14 Dec. van Las Palma». Holland—Afrika Lijn. Bandoeng, t., 12 Dec. v. Kaapstad. Meliskerk, u.,12 Dec. v. Zamzibar. Bllllton, u., 13 Dec. v. Walvischbaai. Nijkerk, t., 14 Dec. te Tanga. Jagersfontein 14 Dec. te Rotterdam. Nias 14 Dec. naar Hamburg. Nieuwkerk, u., pass. 14 Dec. Las Palmaa n. Kaap stad. Sumatra, t., 12 Dec. naar Antwerpen. HollandWest-Afrika Lijn. Helder, i., ir Dec. v. Takoradi Haarlem, u* 13 Dec. van Bordeaux. Permanent Wave. Oolffeur de dames (epeelal). Comfortabie Inrichting. Diploma i Pari». SPOORSTRAAT 128 - Telefoon 487. Visscherijberlchten. 13 December. Aangebracht door garaulearieochere: 4875 kg, gekookte garnalen p. kg. f 0.20—0.1» IS December. Aangebracht door garnalenvieschere: 9345 kg. gekookte garnalen p. kg. ai7—OlI3 Haven van Nleuwedlep 14 Dec. 1930. Aangekomen van Amsterdam ea vertrok ken naar Harlingen Ned". „Achilles". 15 Dec. 1930. Aangekomen het En» s.s. „Leeuwarden" en vertrokken naar HarKngen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR Het ongeliiksbriiggeOe b9 de zes vielen deed weer van ddk spreken. Het armzalige hoegstbenauwde brug getje nabij de 6 wielen te Alkmaar, dat xelfs geen ruimte geeft aan een wielrijder om een auto te passeeren, gaf op 21 Oet. weer indireet aanleiding tot een aan- rijding^drama. Vanaf riehtingHoorn kwam aanhjjgen een zijn jeugdjaren ontworsteld fordje, bestuurd door den 28-jarig reiaiger Corn. O. uit Heilo, die met rechtmatlgen trots daarin zijn ouderpaar vervoerde, terwijl van de andere zijde met meerdere snelheid naderde op zijn motorrijwiel een zekeren Heer Langedijk, «ehilder te Oude Niedorp. De heer L. was de eerste die het beruchte bruggetje oprved, doch de ford-chauffeur reed eveneens door, 100- dat een aanrijding helaas niet kon uit blijven tot lichamelijke schade van den motorrijder, die met zijn kar omtuimelde en met gebroken been naar het zieken huis te Alkmaar moest worden vervoerd, alwaar hij momenteel nóg vertoeft. De gemeente-politie van Oudorp bemoeide zich met het geval en werd de ford aan een remproef onderworpen met een treu rig resultaat I De handrem bleek absoluut waardeloos en de voetrem ongeveer voor 76 procent breekbaar, eest en ander met het droevige gevolg, dat de jeugdige chauffeur heden terecht stond voor twee feiten, roekeloos rijden en onvoldoend werkende remmen. De goede jongen hield een pleidooi voor zjjn voorzichtigheid en zijn remmen, maar kon geen overwinning boekstaven. Er werd geoordeeld dat hij had moeten stoppen en er voor had moeten zorgen, dat op de remmen niets te zeggen viel. Het verdient dan ook aanbeveling, dat gebruikers van oude fordjes, behoorlijk hun remmen en vooral de handrem laten eontroleeren, want als er een aanrijding plaats vindt, worden zij gewoonlijk ge drukt in het hoekje, waarin de meeste klappen vallen. (Om uit te knippen s.v.p.). De heer O. behoorde dan ook tot die ongelukkigen en hoorde zelfs door den verbolgen ambtenaar 3 maal f 60 boete of 60 dagen vorderen. De kantonrechter deed weliswaar wat water in dit krhsse wantje, maar met minder dan f 16 boete of 16 dagen voor de remmen en I 60 boete of 60 dagen voor de aanrijding met zulke ernstige gevolgen, kwam hg er teeh niet af.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7