GEMENGD NIEUWS. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. HET JAAR 1030. Wat het buitenland ln het nfge- loepen laar „deed**. Het einde van het .jaar nadert met rae- eohe schreden en.dat stemt tot naden- kon I De hoeren, speciaal de akkerbouwer» en do tuinders, zullen 11)30 ongetwijfeld met zwart krijt aan den balk schrijven. Wij voor ons willen even een kort over zicht geven van eenige maatregelen niet alle! die in den loop van 1930 door het buitenland zijn genomen en waarvan onze uitvoer van bodem producten een duidelijke herinnering heeft gehouden. (i Mei: Duitschland verhoogt zijn in voerrecht op gerst en rogge. 16 Juni: Frankrijk verdubbelt zijn in voerrecht op boter tot 200 francs per 100 kg- 7 Juli: Duitschland bemoeilijkt den bloembolleninvoer door z.g. sanitaire maatregelen. .19 Juli: Frankrijk verhoogt zijn invoer rechten op varkens, varkensvleesch, kaas, aardappelen, aardappelmeel, rogge, haver en reuzel. 21 Augustus: Duitschland verhoogt zijn invoerrecht op erwten. 25 Augustus: Zwitserland verhoogt zijn invoerrecht op boter van 70 tot 120 franc». 11 September: Duitschland verhoogt zijn invoerrecht op voedergerst. 19 November: Diiitschland verhoogt zijn invoerrecht op boter van 271/a tot 50 mark. 22 November: Frankrijk verbiedt den invoer van Nederlandsch fokvee. En zoo dit overzichtje nog niet voldoen de is, herinneren wij er nog aan, dat de Ver. Staten het invoerrecht op kool ver hoogden tot 11 per 100 kg. en dat op uien tot 14 per 100 kg., dat is re&p. on geveer 300 en 400 pet. der gemiddelde waardel Daardoor ging dit afzetgebied dan ook verloren. („Hbld."). DE LANDBOUW CRISIS. Het niet plakken van rente zegels door landbouwers. Op de vragen van den heer Braat be treffende het niet verleenen door den Raad van Arbeid te Brielle van door landbouwers gevraagd uitstel voor het plakken vsn rentezegels heeft de Minister van Arbeid, H. en N. geantwoord dat be doelde laad de wettelijke bevoegdheid voor het verleenen van bedoeld uitstel mist. De landbouwers, indien zij niet bij machte zijn het verschuldigde te betalen, kunnen zioh wenden met een verzoek om uitstel van betaling tot den ontvanger in wiens handen het hun gezonden dwang- bevel 1» gestold. Doze kan beoordeolen of er reden Is om het gevraagde uitstel te verleenen. Binnenland. EEN KRASSE 101-JARIGE. De heer G. de Bruin te Alblaseerdam heeft Dinsdag onder vele blijken van be langstelling ztin lOlen verjaardag her dacht. De krasse oude heer geniet nog een goede gezondheid en leest nog dagelijks zijn courant. POGING TOT MOORD TE SCHIEBROEK. Vrijspraak van den verdachte. Het hof heeft gisteren bevestigd het vonnis van de Amstordamsohe rechtbank, waarbij de 34-jarige landbouwer J. W. V. te Sohiebroek is vrijgesproKen van de hem ten laste gelegd o poging tot dood slag op zijn vader in den vroegen och tend van 10 November 1929 te Schiebroek. De procureur-generaal had tegen ver dachte een* gevangenisstraf van 6 jaar geëischt. OP VRIJE VOETEN. J. M. R., schilderijenhandelaar te Den Haag, die geruimen tijd gedetineerd is geweest in het huis van bewaring te Zutphen, als verdacht van uitlokking van brandstichting in de villa Diana te Nieuw- Milligen, bij Apeldoorn, is vandaag op vrije voeten gesteld. DOODSLAG. De rechtbank te Roermond heeft Dins dag den 27-jarigen bankwerker A. uit Helmond, verdaoht van doodslag op W. Keiizers té Deurne op 7 September j.l., tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis veroordeeld. De eisch was één jaar. Zijn moeder bestolen. lVt Jaar gevangenisstraf ge- eischt Een ongeveer 50-jarige vrouw, D. van M., wonend in een dorpje in den Achter hoek, klaagde haar zoon aan, die bij haar in Juli 65 stal, drie gouden ringen en twee gouden broches. Dinsdagmorgen diende de zaak voor de Arnhemsohe recht bank. De zoon, de 24-jarige H. van M., mo menteel voor een ander misdrijf te Utrecht gedetineerd, had tot nu toe ontkend de genoemde voorwerpen bij ztin moeder te hebben gestolen. Na ondervragen voor de rechtbank erkende hij echter den diefstal. 'Als getuige werd de moeder gehooid, die verklaarde, terstond, na de vermissing der voorwerpen, den zoon van den diefstal te verdenken. Op de vraag van den pre sident betreffende het leven van' den- zoon, verklaarde de moeder, dat ze den jongen zuid: jnwz Sa 3&uSk kan hol beik Hy had reeds meerdere oneerlijkheden gepleegd. Onder meer liadi hij voor eoni- gem tl,jd, misbruik makend van den naam van zijn broer, naar een notaris te Terborg geschreven om hot geld, dat dezo broer van zijn vader geërfd had. Verdachte had zich dit willen toeëigenen* De officier van Justitie, mr. Lasonder, achtte het gebeurde zeer ernstig. Verdachte had door zijn wangedrag zijn moeder al zoo groot leed gedaan, en ten slotte bestal hft haar nog door ln te breken ln haar woning. Mede in verband met de waardie van het gestolene, eischte spr. een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. Buitenland. Ernstig spoorwegongeluk. Bij het station Santibancz is een snel trein in botsing gekomen met een goe derentrein. Verscheiden wagens schoven in elkaar. Er werden 10 menachen ge dood en 28 gewond, van wie 6 ernstig. Meu is druk bezig de wrakstukken op te ruimen, want men vreest, dat er nog slachtoffers onder liggen. GROOTE JUWEELENDIEFSTAL. In een juweiierswinkel n het centrum van Brussel is Maandagnacht een groote inbraak gepleegd. Men schat, dat de in brekers voor 2 miliioen frs. hebben buit gemaakt De politie stelt een onderzoek in. BANKROOVERS. Vijftigduizend dollar gestolen. Te Pitsburg hebben zes roovers, gewa pend met revolvers en geweren dertig bedienden van een plaatselijke bank in bedwang gehouden en 50.000 dollar ge stolen. Dit is de derde diefstal van dien aard in tien dagen tijds. HET VAK VAN BANKIER IN FRANKRIJK! Volgens een medodeeling van het de partement van justitie zijn op het oogen- blik te Parijs 181 bankiers aangeklaagd wegenis oneerlijke praktijken; 85 bevin den zich in hechtenis. Een nieuwe financieel© entastrophe wordt uit Montpelliergemeld, waar de directeur van een makelaarsfirma in grond verduisteringen voor een bedrag van 2 tmillioen fra gepleegd moet hebben. OVERBOORD GESLAGEN. Het Duitsche visschersvaartuig Meteor, dat Dinsdag te Londen is aangekomen, heeft gerapporteerd, dat bij een storm in de Ierache Zee do tweede stuurman en een matroos overboord zijn geslagen en niet meer boven zijn gekomen. Dezelfde golf sloeg de reddingsboot stuk en richtte groote schade aan aan het achterschip. VORSTELIJK HUWELIJK. De Voss. Ztg. meldt het huwelijk van prins Christoph van Hessen met prinses S< fie ven Griekenland. Do prins is de zoon van den landgraaf Friedrich Karl van Hessen en een ne*f van den ex-kei zer. Zijn gemalin is een dochter van prins Andreas van Griekenland. BEVRIJDE ZENDELINGEN IN CHINA De zendelingen Fiechle en Walker zijn volgens een Reuter-bericht uit Hongkong daar gisteren aangekomen. Zij waren zeer zwak en hadden in do macht der roode bandieten verschrikkelijke ontbe ringen moeten doorstaan. DE BRAND IN DE ABDIJ TE TONGERLOO. Heeft men den dader gevat? Eenige dagen geleden is te Leuven ze kere Louis Mievis gearresteerd die zich, tot tweemaal toe, schuldig had gemaakt aan een poging tot brandstichting in het Collegium van den Heiligen Geest aldaar. De man bekende eveneens het vuur te hebben gestoken1 aan het Oudemannen huis te Tienen, dat, het vorig jaar, ge deeltelijk door brand werd vernield. Thans is uwen te weten gekomen, dat hij ook knecht is geweest in de abdij te Toai- geriloo zoodat het vermoeden op hem rust dat hij ook schuld heeft- aan den brand die dn deze abdij hoeft gewoed en o.m. de bibliotheek geheel in vlammen deed opgaan. DE TUNNEL ONDER DE SCHELDE ZAL IN 1935 KLAAR ZIJN. Tot de toewijzing der werken voor het bouwen van de tunnel onder de Schelde te Antwerpen zal binnenkort worden overgegaan. Het is nu ongeveer 3 maan den geleden, dat de opening der aanbie dingen plaats had en de betrokken dien sten hebben dus tijd genoeg gehad om de voor- en nadeelen van ieder dezer aanbie dingen na te gaan. Verwacht wordt, dat men in het voor jaar reeds de hand zal kunnen leggen aan de voorbereidende werken. De eigenlijke tunnelbouw zal, naar raming, drie jaar duren, zoodat het wel 1935 zal worden al vorens het nieuwe verbindingsmiddel tus- schen de Scheldeoevers voor het verkeer wordt opengesteld. DE STRIJD TEGEN DE BANDIETEN IN DE VEREEN. STATEN. De immigratiepolitie heeft te Chicago den bandietenleider Tony Volpe gear resteerd die in de ,4e onderwereld" van Chicago een zeer machtige plaats be kleedt en, naar men zegt, na Al Oapone do tweede plaats ln do bandietenwereld inneemt. De immlgratlo-polltie heeft ont dekt, dat de papieren van Volpe niet in orde zijn en dat hij uls vreemdeling geen vergunning heeft om blijvend ln do Ver een igde Staten te toeven. Derhalve zal hü binnen veertien dagen naar zijn vader land, Italië, terug worden gezonden. ARRESTATIES VAN COMMUNISTEN. Russische agitatoren te Helslngfor» De centrale recherche te Helsingfors heeft de laatste dagen twaalf mannen en tien vrouwen gearresteerd wegens het maken van communistische propaganda. Men is te weten gekomen dat enxele Rus sische agitatoren die uit Moskou naar Finland gezonden zijn zich te Helsingfors verstopt houden. De politie hoeft Visdag een geheime drukkerij ontdokt, waar communistische pamfletten gedrukt wer den. Een groote hoeveelheid is in beslag genomen. Ook te Tammierfors z^Jn ver schillende arrestaties verricht. NOG GOED AFGELOOPEN. In een der dichtstbevolkte wijken van New-York werd Zaterdagmiddag een vrouw in haar woning verrast, doordat een cylinder door het dak viel van meer dan 25 pond gewicht, alsmede een aantal ijze ren bouten. Het bleek, dat deze cylinder van een vliegtuig afkomstig was, dat op zeer groote hoogte over de stad vloog. Tot dusver heeft men het toestel niet kunnen idènitificeeren. Uit het huis met de blauwe stoep POLITIERECHTER ALKMAAR. Behangselpapier achterover gedrukt. De niet verschenen schilderaknecht Be rend Schr. te Wierlngen had in September 7 rol behangselpapier zich toegeëigend van zfin eveneens niet aanwezigen pa troon. Elsch 20 boete of 20 dagen. Von nis conform. Met klomp en-schoen ten strijde. Een 85-jarig landarbeider uit Koegras, de heer Jacob R„ die echter meer den in druk gaf een leeraar te zijn van een gym nasium, stond terecht terzake mej. Trijn tje K., de huisvrouw van den heer Jacob M., welke dame hij met een voorwerp, een schoen, een slag in het gelaat had toege bracht. Het onaangename conflict was het gevolg van eon'meeningsverschil over de respect, kinderen, de bekende twistappel van vele liefdevolle, dooh temperament volle opders. Erkend moet hierbij worden, dat mej. M. zich ook niet onibetuigd had gelaten en de heer Jacob R. vooraf een opstopper met een klomp had toegebracht. Mej. M. beweerde voorts, dat de ver dachte haar kind had nagezeten en mis handeld, wat de heer R. ontkende. De schoonmama van mej. M. 'had het geheele sensationeel© tafereel bijgewoond en gaf verslag volgens eer en geweten. De officier drukte zijn spüt uit, dit on verkwikkelijke zaakje niet ter zijde te heb ben gelegd' en vorderde voordenvorm 8 boete of 8 dagen. Uitspraak ontslag van rechtsvanvolging op grond van noodweer. Ongalante bejegening. De heer Jan de L., wonende te Den Helder, verdere bijzonderheden onbekend, aangezlon de heer De L. niet was versche nen, had op 22 October aldaar de 16-jarige cosluumnaaister mej. Hendrika B. mis handeld door haar tegen de boenen te schoppen en oen klap tegen het hoofd te geven. Het scheen dat de heer De L. in de meening verkeerde, dat het meisje hem uitlachte, wat deze teergevoelige heer blijkbaar niet kon verdragen. Hü zette de meisjes, er was ook nog een vriendinnetje bij, hardnekkig na, met het hierboven omschreven gevolg. De jonge dame ont kende heden eenige kwade bedoeling te hebben gehad met haar blijkbaar nïet ge apprecieerde vroolükheid. Gevorderd werd 15 boete of 15 dagen. Vonnis conform. Een stuoadoor beleedlgd ln stakingsdagen. De heer Jb. L-, stucadoor te Schagen, werd op 14 October op een bouwwerk te Breezand minder prettig toegesproken door een bouwvakarbeider, den heer B. A. Kn. uit Oudorp» leider van een vak organisatie, die hem smalend toevoegde de woorden „nloert" en „onderkruiper". De heer L. gevoelde zich gekrenkt en deed klacht met gevolg, dat K. thans terecht stond. De heer K. wilde niet ont- noch erkennen, Hii wist niet wat hij in zijn drift had gezegd. De politierechter noem de een dergelijk ontreden van een bonds- leider allermisselijkst. Gerequireerd werd 40 boete of 40 dagen. Ook de officier trok de geschiktheid! van dén heer K. als toonaangevend vakorganisator sterk in twijfeL Breed "emotiveerd vonnis 80 boete of 30 dagen hechtenis. Ich glaube nicht mehr an eine Frau. Ongetwijfeld onderschrijft de niet-ver- schenen heer Adriaan Cornelis van H. te Den Helder deze door onzen grooten Tauber zoo populair geworden woorden, daar hij heden ter verantwoording werd geroepen ter zake een1 zeer schandelijke mishandeling van twee rustig wandelende dames in de Spoorstraat aldaar, op 23 Sep tember, welke dames mevr. V. en haar gehuwde dochter mevr. Sch. door dezen man, blijkbaar 'n gewezen marineschepe ling, op onbehoorlijke wijze aangesproken en een glaasje bier aangeboden, waarop hij na weigering eerst mevr. Sch. en daar na haar moeder een vuistslag ln1 het gelaat gaf. Mevrouw Sch. werd zoodanig getrof fen, dat het bloed haar uit den mond liep. Volgens verklaring van den hoer H. had hij aanvankelijk geen kwade bedoeling, dooh word1 hij door een der diames een schoft genoemd, w&t zijn drift opwekte. Eisch en vonnis 80 boete of 80 dagen. A URONDISSEM ENTSRECHTBANK Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 16 December. Uitspraken vorige zitting. Hendrik H., reiziger te Velzen. Ver duistering van een overjas uit een dancing te Alkmaar. 60 boete of 50 dagen. Hendrik W„ arbeider, Zwaagwesteinde. Zware mishandeling, 6 rand. gev. voorw. met 8 proefjaren. Hendrik W. A. E. L„ chauffeur te Am sterdam. Hooger beroep vonnis overtre ding motor- en rü wiel wet. Vonnis beves tigd. Civiele vordering afgewezen, Nic. B„ arbeider Liminen. Overtreding jacht- en viscliwet. Hooger beroepzaak. 5 boete of 6 dagen. Jan S.. arbeider, Dimmen. Als voren, 6 boete of 6 dagen. Antoon van H., arbeider, Den Helder. Tbans in voorarrest Rijwielverduistering, 2 maal gepleegd, 2 miïd. gevangenisstraf. )(orf verhaal. Barre tijden. Het zijn barre tijden ais alle zaken slecht gaan, als niemand lust heeft ook maar het minste te koopen en zelfs ook maar even de monsters in, te kijken, die de handelsreizigers Kreeft en Mulder met zich sleepeu. Het beroep van commis- voy&geur ls dan ook geen lucratief 'bedrijf, want het gaat nu eenmaal om de provisie, en die krijgt men in de meeste gevallen niet. Er zijn zooveel mogelijkheden waaróm dat zoo is uü deze loop en zóózeer uiteen, dat er altijd wel van één sprake ls als de afrekening van de provisie voor de deur staat. Of de fabriek levert die met moeite opgenomen order niet, of te laat, of ver keerd, verder kan de klant niet betalen of enzoovoorts. Daaibü zhn de onkos ten hoog, een goede sigaar kost minstens een dubbeltje en een partij biljart zestig cents, zoodat het niet overdreven is, te zeggen, dat ex heel wat moet gebeuren, wil een handelsreiziger tevreden zljnl Kreeft en Mulder zaten tegenover el kaar aan het ontbijt in- een der vele hotels van de groote stad en mopperdien over het weer, de zaken en hun gildegeooot Scheel, die zoo slecht bridge speelt ,4Iet handwerk moest hem verboden worden", sputterde Kreeft, terwijl hfi met een be hendige slag het dopje van zijn zacht eitje afkapte, „verspeelt hij gisteren weer een opgelegde kans!" Mulder, die een even gewoon mannetje was als zijn doodgewone naam aangaf, schuifelde verstoord op zijn stoel heen en weer en keek naar den neerstroomenden regen. „Wat een sof" zei hij, „natuurlijk wordt je weer overal weggekeken, willen we een partijtje gaan biljarten?" Kreeft keek hem verbaasd aan. „Biljar ten?" vroeg hij zoo verwonderd, als had zijn collega hem voorgesteld wat op zijn handen te gaan loopen, „wel man, hoe kom je er bü, ik heb een heele boel af spraken. Jü niet?" Mulder schrok op, want hü bemerkte, dat hü zich leelük ver sproken had. „Natuurlijk", maakte hü zijn domheid goed, „ik bedoel ook maar een kwartiertje. Ik heb ook een boel te doen." En onderwijl bedacht hü waar hü het beste naar toe kon gaan om zoo weinig mogelük te worden afgesnauwd. „Heb je gezien, dat ik net zoo'n koffer als jü heb gekocht bü Humpelmann, werkelijk een geschikt ding en niet zoo erg duur." Het ontbüt liep ten einde en beide hee- ren begaven zich naar de garderobe en maakten zich voor de dagtaak gereed. „Nu," zei Kreeft, en hü nam zün koffer op, „veel geluk in zaken vandaag en tot vanavond." „Hetzelfde," wenschte Mulder terug, .goede zaken". En ieder ging zijns weegs. Tegen den avond, bütijds voor het mid dageten, kwamen van alle kanten de hotel gasten weer naar hun uitgangspunt terug en onder hen waren ook Kreeft en Mul der. Ze ontmoetten elkaar weer aan tafel en direct kwam het gesprek op het succes van dien dag. „En," vroeg Kreeft het eerste, „succes gehad?" Mulder, nu op zün hoede, keek eigenwijs in zijn orderboekje, als was het aantal enorme orders van dien dag niet te onthouden geweest en hij sprak: „Zeker, heel goed. Preizei heelt van een soort zeep en parfum een flinke partij besteld en de Groote Bazar heeft een mooie order ge geven op fantasie-verpakkingen Eau de Cologne." „En jü?" vroeg hü kwasi ge ïnteresseerd, „O, mü is het vandaag ook goed ge gaan," antwoordde Kreeft en hü lepelde langzaam zijn niet al te smakelijke soep. „De Bonnetterie heeft een groote order gegeven op satijn en satinette en bü Meyer en Braun moet ik morgen terug komen. Zü hebben de collectie doorgezien en zullen een heeleboel bestellen. Mün koffer heb ik op mün kamer gezet, als je je er voor interesseert, wil ik je straks de monsters wel eens laten zien. Mooie stof fen zijn er bü en niet duur." Mulder veegde met een servet z*n groote snor en zün lippen af en sprak: „Goed, mün monsters zijn ook erg aardig om te zien. Heel leuke soorten verpakkingen. Zeker de moeite waard. Een van mün klanten zei vanmiddag nog: „Mulder, je hebt werkelük de mooiste collectie, die ik ooit gezien heb." Kreeft was nu bezig aan het ontleden van een flinke, gebakken bot en hü antwoordde daarom nog niet, maar even later hervatte hü het gesprek. „Ja, dat zei men mü vandaag bü de Bounet- terie ook. „Kreeft, zeidon zo, als Jü komt met Je mooie stoffen, koopen we altüd. Hè, wat ls dat hord gebakken!" Nog eenige minuten streden de belde hoeren om het hardst om de voorrang hunner collectie, totdat ten slotte het des sert verwerkt was en men opstond. „Ga je even mee naar mün kamer," verzocht Kreeft, „dan rookon wil een sigaar en kükx de monsters een» door." Samen gingen zü naar Kreeft'u kamer en Mulder maakte het zich zoo gemakke lijk mogelük en rookte langzaam van een door zlln collega aangeboden sigaar. In- tuaschen had deze de koffer op tafel gezet en maakte met een sleuteltje de afsluiting open. HU stak zün hand ln den koffer en zei: „Kijk, dit 1» een van de beroemde soorten satijn van mün huls." En hü .diepte Iets op uit don koffer. Met een kTeet van verwondering echter keek hü naar zUn hand en ook Mulder was opge staan van verbazing, In Kreeft'» hand blonk een nikkel fleschje Eau de Cologne, met een aardig lila lintje dichtgemaakt. Zoo verwonderd, cat ze geen woord konden uitbrengen, keken beiden in den koffer. Toen werd Mulder plotseling boos en keek Kreeft nijdig aan. „Wat doe jü met mün koffer?" vroeg hü beleedlgd. „Wat kun jü liegen, Kreeft. Je bent met mün artikelen op stap geweest en hoe kan jü dan zooveel satijn verkocht hebben, hè?" Maar Kreeft was niet op zijn mond gevallen en hij keef terug: „Nee, die is goed. Hoe kan jü ooit zooveel zeep en andere rommel verkoopen, als ik je monsters bü mü had?" Een oogenblik later barstten zü echter in een hartelüken lach uit en alle nüdig- held was verdwenen. „Kolossaal", lachte Kreeft, „die verwisseling van de koffers, ik heb de müne of liever de jouwe niet open gehad". Overal woedende gezichten en klachten over de slechte tijden. „Ik de Jouwe ook niet", zei Mulder, „want ik ben nergens verder gekomen dan de deur. Maar laten wü onze partij biljart maar gaan spelen, Kreeft". „Goed", zei deze, den koffer weer slui tend, ..maar draag alsjeblieft je eigen za ken weer naar beneden". DAMES HOOZENMODE! O, die damez-kaplaars-mode Is verschrikkelijk ln rwang. 'k Zie ze stappen als dragonders, 't Is niet meer een „dames"gang. Van de enkels niets te zien meer. Weg het mooi-gevormde been. Ea de heeren boort men zuchten: Groote grut, waar moet bet heen! Zag men vroeger enkel laarzen Dragcrf door een baggerman. Nu ziet men ze al bi) honderden. Je wordt er ontevreden van. t Wordt nog zoo: de dames vinden Straks hun laarzen nog te klein. Moeten het persé bij hen weer Echte haringhooxen zijn. En komt straks de haringvlsscher Op den dijk aan met zijn schuit. Trekt-le eerst zijn hooggehakte Snoezig damesscnoentje uit. Jan Mens. Laatste berichten. HEVIGE ONTPLOFFING. Parija. 18 December 1930. In den afgeloopen nacht had in de* acetyleen fabriek te Manpoux, bü Tou- louse, een hevige ontploffing jplaata, waardoor do gebouwen gnootendoêls in elkaar stortten en velo arbeiders onder do pulnhoopen werden bedolven. Een be gin van brand kon worden gebluscht Er werd direct overgegaan tot hot bergings werk, dat echter door de duisternis ern stig werd belemmerd. In den vroegen morgen waren zeven dooden en twaalf gewonden te voorschijn gebracht De ge wonden werden naar het ziekenhuis ver voerd. AANBESTEDING. Heden werd door den architect G. de Beurs Gz., voor de firma G. B. de Vroo- men en Zoon te Warmond, aanbesteed het bouwen van een bloembollenschuur met woonhuis aan de Middenvliet te Koegras, gem. Den Helder. Ingeschreven werd ais volgt: M. O. v. d. Plas, bollenschuur f 14190, woonhuis 5700; C. Goes, bollenschuur f 14890, woonhuis 5400; Gebr. v. Pelt bollen schuur 14930, woonhuis 6180; fa. Reeuwijk, Breezand, bollenschuur 15749, woonhuis f 6075; Vink, Noordwük, bollen schuur 15900, woonhuis 5500; H. Freeke, bollenschuur f 16100, woonhuis 6400; G. Hoornsman, Koegras, bollenschuur 16765, woonhuis f 6790; E. Schuit Hil- legom, bollenschuur 17406, woonhuis 7445; P. Doorn, St Maartensbrug, bol lenschuur 17460; H. Hagen, massa 20876; A. Dienaar, massa 22800; P. de Geus, St. Maarten, woonhuis voorw. 7800. AANBESTEDING. Gisteren werd ten bureel© genie alhier aanbesteed het éénjarig onderhoud der militaire gebouwen en werken te Den Helder, voor 1931. Hiervoor waren de vol gende billetten ingekomen: P. O. Bakker, Den Helder, 14.879. W. Braggaar, Den Helder, 15.748.G. Groot, Den Helder, 16.935.Fa. Min- neboo en Walboom, Den Helder, 16.090.-; Fa. Gebr. van Pelt, Den Helder, 16.000.-; A. Dienaar, Den Helder, 16.100.O. Bot Den Helder, 16.900.G. Klinkert, Oud Karspel, 17.000.—; A. K. Piek, Barsingerhorn, 17.436.—. De gunning is aangehouden.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 11