Auto lakken WAAROM klaagt U Iedere week over Uw gele wasoh? De Stoomwasscherij „Insulinde" Rijksweg 11 een AUTO (merk Buick) C. GOET, Oudesluis leen voor de haven de schade meer dan 80 millioen frank bedraagt. Veel visschers- schepen zijn verloren gegaan; kaden zijn verwoest. Havenwerken in aanleg zijn vernietigd. Van alle zijden wordt een beroep op hulp gedaan. Sleepbooten en loodsen kun nen het werk niet af en, volgens een' be richt van Belga, is Algiers nog nooit door zulk een ramp geteisterd. Menschenlevens vallen niet te betreuren. Ontploffing in een chemische fabriek, Zeven dooden, tien gekwetsten. Tengevolge van een ontploffing in een chemische fabriek bij St. Gaudens aan de Garonne, hebben Woensdag zeven arbeiders het leven verloren, terwijl er tien tamelijk ernstig gekwetst zijn. Het proces over de ontvoering van ex-president St&hlberg. Generaal Wallenius veroordeeld. De chef van den Finschen generalen staf Wallenius en overste Kuusaari zijn wegen? ontvoering van den vroegeren president der republiek Stfihlberg ieder tot drie jaar tuchthuisstraf veroordeeld. De beklaagden Jaskarii en Jeanne wer den tot resp. twee en anderhalf jaar tucht huisstraf veroordeeld en de overige be klaagden tot gevangenisstraffen van een jaar en minder. Wallenius en Kuusaari worden boven dien van hun functies ontheven. Wolff meldt nader, dat Wallenius, Kuusaari en Jaskarii dadelijk gear resteerd zijn. Bij de voorlezing van het vonnis dedten zich geen incidenten voor. De rechtbank heeft maximumstraffen uit gesproken. GOUDMAKER KURSCHILDGEN VOOR DEN RECHTER, Gisterenmiddag is te Dusseldorf het proces begonnen tegen den „goudmaker" Kurschildgen uit Hilden wien oplichting in vijftien gevallen ten laste wordt ge legd. (Men zie ook het tweede blad. Red.). Beklaagde zegt dat zijn uitvinding echt „geweest" is maar op de vraag van den voorzitter waarom hij dan in het voorloo- pig onderzoek niet de gelegenneld aan gegrepen had om, in het bijzijn van des kundigen, goud te maken, antwoordt hij dat hij zich in de gevangenis ziek gevoeld had en niet in staat was geweest, zijn wil te concentreeren. Als eerste getuige verschijnt een advo caat uit Dusseldorf, die een lang verslag doet van zijn bevindingen met bekl. Ge tuige zegt dat hij bekl. een laboratorium ter beschikking heeft gesteld en dat hij met eigen oogen gezien heeft dat bekl. wit lood in zijn toestel in goud veranderd heeft. De staaf lood was niet alleen met een laagje goud overtrokken, maar bleek ook van binnen goud te bevatten. Bij een andere proef had bekl. gewone kalk In zijn toestel gedaan en dit opgelost ln een vloeistof die naar benzine rook. De advocaat zegt: ten slotte: „Mijn belangstel ling in beklaagde's experimenten heeft mij 15.000 mark gekost maar ik ben op dit oogenblak nog overtuigd, dat, wat ik gezien heb, ^eeni bedrog is geweest." De veroordeeling. De zjg. „goudmakeF*Kursohilden is door de rechtbank, nadat deze een uur in raadkamer was -geweest, wegens her haald bedrag en wegens poging tot be drog tot één jaar en zes maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Beklaagde werd veroordeeld tot de kosten van het geding, terwijl de instrumenten in beslag werden genomen. DIEFSTALLEN BIJ DE POLITIE TE KASSEL. Van pistolen en kogels. In den laatsten tijd zjjn ten nadeele van de politie te Kassei ongeveer 50 pisto len en 6000 kogels gestolen. In verband met dezen diefstal werden verschillende agenten in hechtenis genomen, maar kort daarop weder bij gebrek aan bewijs in vrijheid gestelde EEN ZUIGELING DOOR EEN KAT GEDOOD. Tijdens de afwezigheid van de moeder van een gezin, uit de Kummblstrasse te Neuschoenefeld, een voorstad van Leip- zig, sprong de kat in het wiegje van een kindje van 14 dagen. Toen de moeder thuis kwam, lag de kat in het wiegje te slapen en bleek het kindje te zijn gestikt. EEN MODERN UITGERUST DRANK8MOKKELSCH3P. Reuter meldt uit Providence (Rhode ïsland), dat op de kust van Nieuw Enge land een Canadeesohe motorboot van 1080 p.k. is aangehouden. De boot had een, radio-zend- en omtvangimstallatie aan boord en verder een uitrusting om zich door een rookscherm aan het gezicht te onttrekken. De kustwacht vond 1600 dozijn flesschen drank aan bpord. De be manning, die bestond uit 9 man uit Nieuw Schotland, is gearresteerd. Het is het modernst uitgeruste dranksmokkelschip, dat ooit opgebracht is. ONGELUK BIJ HANDGRANATEN- WERPEN. Op de schietbaan te Kotmotau gleed een, officier, toen hij het werpen met handgranaten wilde diemonstreeren, ten gevolge van de gladheid van den door regen doorweekten grond uit, met het ge volg, dat de handgranaat vlak bij hem ontplofte en hem met twee andere offioi- can «oat!# YÊCivaddfl. JULIANADORP PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté Stemming voor Notabelen. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 'b Avonds 7 uur, de heer J. Sevensma van Amsterdam. CALLANTSOOG. BILJARTEN OM WILD. Op Oudejaarsavond zal in Hotel „Duin zicht" gebiljart worden om wild en pa ling. KERSTV AC ANTTE. De Kerstvacantie op de O. L. school alhier, zal dit jaar beginnen Dinsdag 23 December a.s. 's namiddags na afloop der schooltijden. STANDBEELD. Op de fontein in het dorp, een der wei nige sieraden der gemeente, zal het vol gend voorjaar een standbeeld worden onthuld. In de afgeloopen zomer was in ons dorp een beeldhouwster, mevr. Op 't Land, in pension. Zij vond de ka bouter op de fontein zoo „kaal", dat zij aan de V.V.V. alhier aanbood gratis een standbeeld te maken. Zfr heeft haar woord gestand gedaan. Het standbeeld, voorstellende een visschersfiguur, is dit najaar te bewonderen geweest op een tentoonstelling van beeldende kunst te Amsterdam. Ook heeft men er een af beelding van kunnen zien in het week blad „De Stad". Tijdens het seizoen 1931 zal het beeld worden onthuld. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. j 's Morgens 10 uur, Ds. J. F. Tinholt Dinsdag 23 Dec. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté Kerstfeest der kinderen j Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 u., de heer J. Sevensma van Amsterdam. I BREEZAND. AUTO-ONGEVAL. Toen Vrijdagmorgen de heer E. van Kerkhofi! in den Meerweg de auto van den heer N. Sikking wilde passeeren, kwam van achter dezen wagen een zoontje van den heer Komen hard aangeloopen. De heer Van K. die onmiddellijk uitweek, raakte toch nog even het kind, reed het over het klompje, zoodat het kwam te /allen en over pijn in het beentje klaagde. De auto van den heer K. kwam in de uloot terecht. Deze is door den kraan wagen van den heer A. Borg op het droge gehaald. De chauffeur bekwam illeen letsel aan eeD der knieën. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon bezorgt 'U de wasch WIT ALS SNEEUW! Laat U prijscourant toezenden. Telefoon 456. Aanbevelend, JOH. MOS TE KOOP 5-persoons Sedan, voor den prijs van f 250.— Te bevragen bij D. DE GRAAF, Auto- Garage, Breezand (N.-H.). Tel. no S. ANNA PAULOWNA. Het Post-, Telefoon- en Telegraafkan toor wordt omgezet in een hulpkantoor. Een tweede hulpkantoor zal waarschijn lijk in de spoorbuurt geplaatst worden. Hlol. Mij. van Landbouw. Lezing koolriekten. Huldtt- gin „Meester Raap". Een kort agenda, maar een heel lange en mooie vergadering. Mooi, omdat naast de degelijkheid van voorbereiding en de behandeling van de stof, die uit de lezing van den heer Mallekote te beluisteren viel, den geheelen avond slechts één toon ge hoord werd, een klank van warme gene genheid en bewondering voor den eenvou- 'digeni man, waaraan de geheele land- en tuinbouwbevolking eru nog verscheidene anderen in onze gemeente zoo buitenge woon veel te danken hebben, „meester" Raap. Punt 8 van de agenda luidde: Herden king N. Raap 25 jaar secretaris der afdee ling, doch het ging niet aan, aldus de voorzitter der afcL, de heer C. D. Rezelman, om tot dat punt te wachten met de felici tatie, die hij namens de afd. wilde richten tot den secretaris, die op den dag der ver gadering herdacht, dat hij 25 jaar lang die bilaris geboden, zou later blijken, slechts functie waarnam. Een bloemstuk den ju- een begin te zijn van het vele, dat nog volgen ging, doch eerst moest het meer zakelijke déél van den avond afgehandeld worden. Voorzitter richtte zich tot de gasten, heette hen in het bijzonder welkom en gaf het woord aan den heer L. Mallekote van Noord-Scharwoude voor zijn lezing: Ziek ten in de sluitkool en haar bestrijding. In een vlot uitgesproken voordracht be handelde de inleider bovenstaand onder werp. dat voor Aam üm da koolteelt zich sterk uitbreidt, van groot belang is. Spr. begon met er op te wijzen, dat plantenziekten niet van den laatsten tijd zijn. Er wordt reeds in den bijbel van gewaagd en we weten van de Romeinen, dat zij hun zaaikoren reeds behandelden met gier tegen „bramdaren". Vroeger be schouwde men het verloren gaan van een gedeelte van den oogst als iets heel ge woons. Tegenwoordig wil men graag „het heele varken" hebben, omdat de verander de tijdsomstandigheden, de hoogere ex ploitatiekosten, dwingen, om verlies zoo klein mogelijk te doen zijn. Bovendien maken het intensief gebruiken van den bodem en het telen van hetzelfde gewas op denzelfden grond, dat men zonder be strijding thans nog meer last van do ziek ten zou hebben dan vroeger. Toch is het stelselmatig bestudOeren der ziekten en het zoeken naar bestrijdings middelen, iets van den laatsten tijd. Voor Nederland is prof. dr. Ritzema Bos de grondlegger. Verschillende ziekten en schadelijke in secten komen slechts voor bij één gewas of op nauwverwante plantensoorten. Teelt men nu steeds hetzelfde gewas, dan zal bij de snelle vermenigvuldiging van de verwekkers der ziekten, deze zich sterk uitbreiden. In deze voorkeur voor bepaalde planten soorten ligt echter ook een voornaam be strijdingsmiddel, het telen van andere ge wassen leidt tot verzwakking, men krijgt, al is het soms pas na heel' veel jaren, zui- na 10 15 jaar. ver land. Voor de aardap pel wratziekte pas Na deze algemeene opmerkingen ging spr. over tot bespreking van elke voorko mende ziekte afzonderlijk. Nagegaan wei den de oorzaak, de verwekkers van de ziekten, dus het ziektebeeld, de gevolgen van de ziekten en de bestrijdingsmiddelen en zoo passeerden achtereenvolgens Knol voet, Koolvlieg of Maadjerigheid, Draai- hartigheid, Vallen en Aard vlooien de revue. Zelfs als we in telegramstijl een en ander weergaven zoud enwe, ook met het oog op wat nog volgen moet, te veel plaats ruimte moeten vragen en. we zijn dus wel gedwongen met deze opsomming te moe ten volstaan. Van de gelegenheid om vragen te stel len, werd door velen gebruik gemaakt. Spr. beantwoordde die vragen naar genoe gen en hierbij bleek, dat wat voor de eene streek aanbeveling verdient, daarom nog niet altijd goed is Op een andere plaats. Zoo b.v. werd men het er over eens, d!at afspoelen van de plaats vóór het zetten, aan den Langendijk nadeelig kan werken, maar hier in den Oostpolder juist aanbe veling verdient. Men schrijft de goede re sultaten, die men aan den Langendijk be reikt, voor een deel toe aan het gebruik j maken van de bagger uit de slooten, die een bijzonder goede teelaarde is. Alge meen was men eerst van oordeel, dat bag geren hier juist schadelijk zou werken. Onze dijkgraaf, de heer Wijdenes Spaans, echter vond het wel gewaagd zich1 als 'buitenstaander in het debat te men gen, maar kon toch niet nalaten er op te wijzen, dat het water in de slooten op den duur steeds zoeter zal' worden, nu onze polder niet meer rechtstreeks tegen de zee aanligt en het water dat ingelaten wordt, ook niet meer zouthoudend zal zijn, Hü wilde dan ook ernstig aanraden toch eens proeven met baggeren te nemen. En als we ons oor goed te luisteren legden, meen den we te bemerken, dat zjjn woorden in gang vonden en daar naar gehandeld zal worden. Het toekomstbeeld, zelf zijn eigen planten goed te kunn entelen is dan ook wel aanlokkelijk en een proef meer dan waard. Verschillende prp ^paraten circuleerden en daarna dankte voorzitter den spreker voor zijn mooie lezing, waarmee de aan wezigen zeker hun voordeel zullen doen. Huldiging van dien secretaris. To6n kwam de huldiging van den secretaris. De voorzitter opende de rij der spre kers met de mededeellng, dat de Burge meester en de Rijksconsulent tot hun spijt bericht van verhindering moesten zenden. Ingekomen waren een felicitatie- telegram van de afdeeling Waard en Groet en een brief van den heer P. Kooi man, hoofdcontroleur van de afdeeling, die door ziekte niet aanwezig kon zijn. 18 December 1905, zei spreker, werd de heer Raap tot secretaris gekozen en wan neer wij thans dit jubileum willen geden ken, dan doen we dat niet om den tijds duur, die op zichzelf geen of weinig waarde heeft. De waarde van het werk, dat de secretaris voor ons deed, Is ge legen in wat hij deed en de wijze waarop. Spr. en de geheele afdeeling is er van overtuigd, dat men den 18den Dec. 1905 geen beter keus had kunnen doen. Van dien dag af begint eerst recht de bloei van de vereeniging, die ontegenzeggelijk te danken is aan de werkkracht en werk lust van den secretaris, de ziel van de vereeniging. Als onze gemeente niet ach teraan komt op landbouwgebied dan is dat te danken aan hem. Het is echter niet dankbaarheid alleen die ons vervult. Als we de verhouding goed willen zien, dan moeten we die van secrearis en leden uitschakelen. Wat we bovenal waardeeren is de liefde waar mede het werk verricht en de steun aan ons gegeven werd, door den man, die geen ander loon vroeg dan een beetje waardeering en ook dat nog niet eens liet blfjken. Dan zioh meer in het bijzonder tot den jubilaris richtende, zei spr.: „Raap, je Iooa Ia geweest veei vdmüi&Oü en veel waardeering. Wanneer b.v. een van de leden voor een vergadering vroeg „Is meester er al", of erger nog „Waar is Raap", dan was dat geen gebrek aan eer bied, geen grofheid, doch dan was het juist de groote vriendschap, die onder ling bestond, die de menschen zoo deed praten". Dan (doelend op den groeten afkeer, die de heer Raap voor alle huldiging heeft) vervolgde spr.: Jaren geleden, zei de heer Wijdenes Spaans eens tegen on zen secretaris, toen hij hem een cadeau overhandigde: „Ik heb daar ook aan mee gedaan. Neem het me niet kwalijk". En zoo vragen wij nu ook, neem het ons niet kwalijk, maar we hebben een cadeau. We vragen je, het te willen aanvaarden met dezelfde gevoelens als waarmee het aangeboden wordt. Aan hem, die zoo vaak den huiselijken haard voor ons ver liet, willen wij als cadeau dezen haard, waarvan ik alleen de afbeelding kan laten zien, aanbieden voor zijn nieuwe huis. Laat die brandende, verwarmende haard het symbool zijn van de warme vriendschap die we je toedragen". De heer P. J. Waiboer sprak ln een geestig speechje voor de Z.A.P., de zaai- zaadvereeniging, die op initiatief van den heer Raap tot stand kwam en waarvoor hij steeds een zorgzaam vader is ge weest. „En zou een kind zijn vader niet eeren", zegt spr. Hij wilde echter ook zijn hulde uitstrekken tot meestersvrouw, die het bestuur, als het op bezoek kwam, zóó goed onthaalde, dat de eigen vrouwen (spr. durft het wel zeggen, want ze zijn er tooh niet bij) het niet beter kunnen doen. Vaak ziet men staan: Laat bloemen uw tolk zijn, en waar ik misschien als tolk te kort schiet, zeg ik: Laat deze bloe men de rest maar doen. Met deze woor den overhandigde hij een prachtige bloe menmand. Namens de vereeniging van oud-leer lingen van den landbouwcursus biedt de heer KI. Kaan een bloemenmand aan, met den wensch, dat de heer Raap nog lang zijn functie aan den cursus mag waar nemen. De heer G. van Balen Blankman, de penningmeester, die nu het woord kreeg, zei dat in veel vereenigingen de functie van geer. en penn. gecombineerd worden. „Dat is bij onze afdeeling wel niet het geval, maar in de praktijk komt het tooh zoo wat op hetzelfde neer. We weten wel hoe meester het voor elkaar heeft. Zij die hem van dichtbij gadesloegen, weten het best, dat den dank, dien we hem nu bren gen, ten volle verdiend is. Hoeveel vrije iurtjes heeft hij niet met liefde opgeof ferd. Hij is echter niet alleen de groote stuwkracht geweest, maar ook de man van origineele ideeën, die ons soms ln het begin heel vreemd schenen, maar bij Deproeving altijd een succes bleken". Ook spr. wenschte dank te brengen aan de vrouw van den man, op wien de afdee- ing zoo vaak beslag heeft gelegd. Hij geeft dan een opsomming van alle zaken ■iie op aansporing van den heer Raap tot stand kwamen of geprobeerd werden. Rust is niets voor zoo'n werkzamen geest en spr. hoopt dan ook, dat hij nog vele jaren over een goede gezondheid moge beschikken en nog lang secretaris van de afdeeling mag zijn. Namens de afd. Wieringerwaard felici teerde de heer Visser. De spreker van dezen avond, de heer L. Mallekok, die aan zijn vriendschap met de huize Raap sinds den watersnood herinnerde, sprak eveneens cftn jubilaris toe en ook uw verslaggever bracht naast zijn felicitatie, dank voor de groote wel willendheid, waarmee de secretaris hem altijd bij zijn werk terzijde stond. De heer Huisman, secretaris van het Hoofdbestuur, die 's morgens inSchagen gesproken had over de crisis in den land bouw, sprak zijn vreugde uit, dat hij daar toevallig van het jubileum boorde en dit nu mocht meevieren. Namens den heer H. Koster, eveneens hoofdbestuurslid, ja, namgns het heele hoofdbestuur, dorst hij wel te zeggen, al had hij daarvoor geen opdracht, omdat men er onbekend mee was, feliciteerde hij den secretaris met z'd jubileum. Spr. schetste het groote aandeel dat mannen, die eigenlijk buiten den land bouw staan, hebben in den groei van de plaatselijke afdeelingen en daardoor van het centrale orgaan. De heer Raap is een van de sterren onder hen. De geheele boerenstand is hem eerbied verschuldigd voor zijn werk. Spr. eindigde met te zeg gen „U hebt één generatie gezegend met uw werkzaamheden, ik hoop dat U 't nog een generatie mag doen". Dan neemt de heer Raap, heel be wogen, zelf het woord. Hij wil van geen waardeering weten. Niet hij, de leden zelf hebben alles gedaan, zij hebben ge wild. „Ik kon niet vooruit weten, dat men dit alles voor me doen en tegen me zeggen zou. M'n vrouw had al geplaagd en me feestvarken genoemd en ik heb gezegd: hou maar op, want als ik ge- looven ga, dat ze er wat van maken, dan neem ik de tram en stuur bericht van verhindering. Ik wist niet, toen ik de opdracht kreeg op de convocatie te zettenHerdenking N. Raap, 25 jaar secretaris, dat dit alles er achter zat en heb slechts als onderdanige dienaar ge hoorzaamd. Daarmee wil ik niet zeggen, dat ik het niet op prijs stel. Ieder mensch is wel gevoelig voor wat waardeering. Maar laten we ophouden met te zeggen, dat ik alles heb gedaan. Hier waren mensohen die voor alles wat goed is vat baar zijn en als er wat bereikt is, dan trebbera: ws iït allemaal aamea gedaan. Laten we dan ook samen herdenken door met de projectielantaarn de plaatjes te bekijken, die we over dit tijdvak hebben". Spr. wil nog meer zeggen, maar ls te vol en eindigt met„M'n resumé is, dat ik eigenlijk niet weet wat ik zeggen moet". De heer Wijdenes Spaans wil dan, zooals hij zegt, voor hekkensluiter fun- geeren. Hij leerde den heer Raap reeds in 1907 als een persoonlijkheid kennen. Later heeft hij gezien met hoeveel liefde hij de cursussen verzorgde, Weer of geen weer, meester Raap was present. Het gaat niet aan, dat de heer Raap zijn verdiensten zelf wil ontkennen en hij voegt hem dezelfde woorden toe, die de jubilaris eenmaal tegen hem bezigde, n.1. dat het hier geen debatingclub is. De heer Raap mag zeggen, dat de men schen vatbaar voor zijn woorden waren, maar als we het bijbrengen van kennis vergelijken met het vol gieten van een flesch, dan mogen we toch zeker in dit geval grooten lof hebben voor den schenker. Hieroo werden nu de bovevgenoemde lantaarnplaatjes vertoond, op geestige wfcze toegelioht door den heer Raap. De heer Rezelman wil dan sluiten >zonder veel te zeggen, omdat er al zoo veel gezegd is«, doch de heer Raap neemt nog even het woord om allen nog eens te danken, ook voor de vorm, waarin de huldiging is geschied, die dank zij ook de rede van den heer Mallekote, een niet al te lange >marteling« voor hem is ge weest. N. H. BIOSCOOP. In de zaal van den heer Slikker werd Woensdagavond ten tweede male door den H.-H. Bioscoop eenige filmen ver toond, die wat inhoud zoowel als projectie betreffen, weer net zoo goed waren als bij de eerste voorstelling. De opkomst was niet groot. Het lijkt ons beter, dat de directie een anderen dag voor haar voorstellingen bepaalt, h.v. Zaterdag of Zondag. De dagen in de week zijn voor het platteland niet geschikt om uit te gaan. De 2e Kerstdag komt de N.-H. Bioscoop wederom te Anna Paulowna. Dan zal het filmwerk „De Ellendigen", naar den be roemden roman van Victor Hugo worden vertoond. Het bijprogramma bestaat uit voor de feestdagen speoiaal gekozen ko mische nummers, terwijl ook nog het 1.1. gehouden bloemencorso te Bergen ver toond zal worden. We verwachten, dat er voor dezen avond wel meer belangstelling zal bestaan, daar er na afloop ook nog gelegenheid zal zijn voor een dansje. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u. Ds. M. A. G. Vorstman Gerei. Kerk. 's Morgens 10 u. en 's middags 2.80 u., Cand. Wagenaar, van Heerhugowaard van af f40.prima werk, vlugge bediening, bij: WIERINGEN. H ippol y tu shoef. FEESTAVOND „ONS GENOEGEN". Op de bovenzaal van 't café van den heer Veerdig, hield j.L Donderdagavond de dansclub „Ons Genoegen" een feest avond voor hare leden en niet-leden, tegen een kleinen entréeprjjs. De opkomst was echter matig, men had er meerderen verwacht, doch daar de feesten, uitvoe ringen en bals niet van de luoht zijn, ligt het voor de hand dat er tenslotte, vooral in den tegenwoordigen tijd, van groote malaise op ieder gebied, een eind aan komt. Door verschillende dames en heeren werden een reeks van voordrachten ge geven, terwijl ook nog een blijspel in één bedrijf getiteld: „Het Consigne is Snur ken", werd opgevoerd. Zoowel het een als het ander werd goed weergegeven en viel zeer in den smaak, zoodat menig applaus door de zaal klonk en het een recht ge zellige avond was, welke met een bal na werd besloten. VERGADERING VAN AMBTENAREN. Zaterdag 20 Dec. as., des avonds 7 uur, zal in de voormalige O. L. School te Hip- polytushoef een vergadering belegd wor den voor diverse ambtenaren. Op die ver gadering. zal de heer Wiarda uit Amster dam, lid van 't hoofdbestuur van den O.N. A.B. (Centrale Nederlandsche Ambtena ren Bond) spreken over 't doel en werken van dien bond, waarna getracht zal worden een plaatselijke afdeeling op te richten. GOED AFGELOOPEN. De bakkersknecht S., van de brood1-, koek- en banketbakkerij „De Koren schoof", die een bestelling per fiets weg bracht, werd op den viersprong, te H-hoef, door een groen/tenant» uit Schagen aan gereden. De heer S. greep gelukkig de kap van de auto en hield zich daaraan vast, zoodat erger werd voorkomen. De chauf feur stopte direct. S. had zich niet be zeerd, alleen zfin fiets was wat gehavend en de te bestellen doos met gebakjes rolde langs den weg. Wie hier de schuld treft, en of verzekering de schade dekt, kon men ons niet mededeelen. Den Oever. DE GROOTE UITTOCHT. 'Heden vertrokken vele Zuiderzee-arbel ders met hun heele hebben en houden naar hun respectievelijke woonplaatsen.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 18