HELOERSCHE COURANT Tweede Blad. UI' Q-i WIJDE WERELD GEMENGD NIEUWS. MAISON GERRITS VAN ZATERRDAQ 20 DECEMBER 193Q Aardige kerstcadeautjes. Velen zullen zich in de komende dagen afvragen, wat zij toch wel zouden kunnen geven aan familieleden en vrien den. Wij vertrouwen daarom, dat enkele aanwijzingen en nieuwe ideeën welkom zullen zijn! Het groote punt is natuur lijk het bedrag, dat men kan en wil be steden en daarom zullen wij eerst eenige dure cadeaux en vervolgens eenige goed- koopere opnoemen, die daarom niet min der aardig behoeven te zijn. Wat staat een antiek stoeltje, een tafel of tafeltje of een kist, waar men op zitten kan en eventueel voorwerpen op kan neerzetten, niet mooi en welk een cachet geel't zooiets aan een kamer 1 Ook een mooie spiegel is in vele gevallen een aan winst en zulke stukken blijven soms ge neratielang in de familie. Een draaibaar boekenkastje, met zware silhouetten op do paneelen, is bovendien practisch, ook in den modernen tijd. Een kamerschut met een mooio voor stelling kan uw heele salon opfleuren. Een nest van tafeltjes,.die in elkaar ge schoven kunnen worden, is handig, als men veel menschen op bezoek krijgt. Zij kunnen dan hun consumptie bij zich houden en behoeven niet te reiken naar een ver-verwijderde tafel. Ik zag ook er gens kandelaars, waar de kaarsvlam aan één zijde weid beschermd door een ovaal, eenigszins hol spiegeltje. Een aardig rooktafeltje was voorzien van een groo- ten aschbak met een daarover gebogen draak, waartegen de cigaretten konden worden getipt. Iets nieuws zijn de zachte kleedjes en karpetjes van chenille, zoo als Mohawk Chenille. Wanneer iemand bedlegerig is, of uit vrije verkiezing gewend is, het ontbijt op bed te gebruiken, kan men een geschikt ontbijttafeltjo geven met pootjes van on geveer 25 c.M. Voor zieken bestaat ook een model, waarvan het blad schuin op geklapt kan worden als boekenstan- daard. Geen dure cadeaux! Men behoeft echter geen dure cadeaux te geven, want goedkoope zijn toch even weikom. Wat zoudt u vinden van een bol vormige, gekleurde vaas op een voet stukje, die men voor het raam kan zetten en u.s vaas 0i als cache-pot kan gebrui ken? Ui van een eenvoudige ingelijste suhouet met mooie, expressieve lijnen?. Een zeer mooi cadeau zag ik eens als volgt samengesteld: een bruin hengsel- mandje was van binnen met een rood vloeipapier bekleed en had op het heng sel een bouquetje van denneappels op ij;.e.draadjes on zilveren blaadjes met een tube strik; het was een mooi handwerk mandje geworden en was volgepakt met pakjes voor een heel gezin, die elk afzon derlijk in zilverachtig papier verpakt en nut groene linten omwonden waren. Hondjes van metaal ziet men veel, o.a. voor boekensteun, met een aschbakje op den omhopggeheven staart enals krabber, waaraan men zijn bemodderde schoenen kan reinigen, voordat men bin nengaat. Voor kinderen zijn glazen, met ingebakken gekleurde hondjes een origi neel geschenk. Ook ziet men onbreek- baie celluloidballen, gevuld met een zeepmengsel, waarin een scheepje, of een poppetje drijft, dat altijd rechtop blijft staan, al rolt de bal in het rond, daar de oppervlakte van de zeepachtige vloeistof Steeds horizontaal tracht te blijven. Men kan van zeep gesproken vele dames- een groot genoegen doen met een doos heerlijk riekende zeep met poeder oi par.um, waarbij natuurlijk poeder een eenigszins intiem geschenk is, terwijl men daarenboven de vereischte kleur, merk en kwaliteit moet kennen. Zeep, parfum en poeder van dezelfde soort vormt natuurlijk ook steeds een aardige combinatie; ook origlneele jampotjes, die meer aan een siervoorwerp of aan bon- bonnlères doen denken, zijn een aardige aanvulling voor het ontbijtservies. Zoo zag ik ergens een eenvoudige witte pot niet greene aderen, waarin een plant met HOE MISDADIGERS ZICHZELF BESCHERMEN. 'Te Joihannesburg hebben dranksmok kelaars, dobbelaars, opiiunhandelaars e.d. een nieuwe manier ontdekt om zichzelf te verdedigen tegen de politie, en wel door kwade honden op te hitsen. Eenige speur ders bestormden onlangs het huis van een dranksmokkelaar. Toen zij binnen waren, 'greep er plotseling een kwaad aardige buildog een van de speurders in liet been. De andere speurders kwamen hun collega te hulp en hebben liet dier bewusteloos moeten slaan, voor dat hij los liet. Toen zij eindelijk hun aandacht aan het huis konden besteden, kwamen zij tot de ontdekking, dat alle deuren niet balken waren toogespijkerd en het duurde geruimen tijd, voor zij deze konden open breken. Langs sommige deuren was zelfs prikkeldraad gespannen. Het is tegen woordig zeer in de anode bij de misdadi- gers om er gevaarlijke honden op na te houden. Die dieren waarscnuwen hun ba zen van de-tegenwoovigheid van vreem delingen en zoolang de hond met de aan vallers vecht, hebben de bazen tijd ge- roode besjes; drie aapjes met kwasten bij wijze van staarten kunnen met een rood koord om hun hals in den salon worden opgehangen. Een sigarettendoos met een glazen deksel staat dadelijk veel aardi ger .Een origineel en practisch cadeau, dat men zelf kan maken, is een vlerkante of langwerpig-vierkante onderzetter voor warme trekpotten, schotels, enz. Ze wor den gehaakt van dikke wol van enkel stokjes; een kleurig kruissteekpatroon kan erin gewerkt worden, b.v. een bloem in het midden, of een rand. Maar ook hier geldt: „overdaad schaadt!" Als men buiten woont, is een originee- le, ouderwetsch aandoende lantaren voor de voordeur ook heel mooi; er kan een gewone electrische lamp in gemonteerd worden. Iets origineels was ook een bioe- menstandaard, bestaande uit een driehoe kig, ijzeren plaatje als voetstuk met drie opgaande spijlen en daarop (op verschil lende hoogten) drie potjes met hangplan- ten. Meer practisch is een dozijn stevige kartonnen kleerenhangers, die licht, plat en vooral op reis gemakkelijk zijn. Men kan ze overtrekken met gehaakte of ge breide wollen lapjes, die aan de onder zijde met een draad samengehecht wor den en die men desgewenscht in twee kleuren kan werken. Wist u, dat mooie kerstkaarten in doos jes tegelijk te krijgen zijn en dan per stuk veel goedkooper komen? Als u veel kennissen heeft, zal dit zeker te pas komen. Iets moois voor een meisjeskamer zijn gedroogde bloemen (in natuurlijke kleuren) of vlinders, tegen een onderlaag van walton achter glas Zoo zijn er tientallen van aardige ge schenken op te sommen teveel, om hier alle te vermelden. Als u een oogenblik tijd hebt, lees dan onze advertentiekolom men eens door, daar zal ongetwijfeld wel iets bij zijn, dat u op een goed idee brengt! (Xadruk verboden). VOOR DE KERSTDAGEN. Keretkoekjea. 360 gram boter. 150 gram bloem. 60 gram basterd suiker. 50 gram amandelen. Hak boter en bloem, kneed met de sui ker tot een flinken bal deeg, rol het dun uit en steek er met een wijnglas vormpjes van, terwijl men met een likeurglas in hot midden nog een rondje uitsteekt, zoodat men kransjes krijgt, die men be strooit met de gepelde en fijn gehakte amandelen. Leg ze voorzichtig op een bakblik en bak in matig warmen oven 15 minuten. Kerstbrood. 500 gram bloem. 40 gram gist. 2 eieren. 100 gram suiker. 100 gram boter. 10 gram zout. 200 graan rozijnen. 50 gram krenten. 50 gram sueade. 25 gram amandelen. 20 gram snippers. Ongeveer lx/9 d.L. melk. Poe de bloem in een flinke kom, (maak een kuiltje in het midden, doe daarin de gist en ruim de helft van de lauwe melk, laat dit 20 min. staan op een warme plaats; daarna voegt men de eieren, sui ker, boter, zout en de rest van die melk toe en kneedt alles met de handen zoo lang, tot het deeg van de pan en de han den loslaat en een elastisch geheel heeft gekregen; echter minstens 10 minuten. Nu laat men het deeg weer rijzen, maar dit keer zeker wel een uur. Nu volgt de laatste bewerking, n.1. de toevoeging van de melange, d.w.z. de rozijnen, kren ten, snippers en de goed gehakte sucade en amandelen, waarna men alles ln de broodvorm overbrengt, die men goed heeft ingevet en met paneermeel be strooid; laat dit alles nog 20 min. rijzen. Men warme de oven gedurende 10 min. vóór en plaatse het brood er in om het drie kwartier te bakken. Om zich te overtuigen of het baksel gaar is, steekt men er met een breinaald in, die er d'an geheel droog uit moet komen. Wie geen geld heeft is arm wie ;een verstand heeft is armer wie geen lart heeft, is het armste van «llen. neeg, om deuren en vensters toe te spij keren en drank en knarten, geld enz. weg te ruimen, zoodat de politie geen proces tegen hen kan opmaken. 1,500,000 MEER VROUWEN DAN MANNEN LN ENGELAND, Volgens de gegevens van het ministe rie van handel, gebaseerd1 op de geraam de bevolking in de helft van het loopende jaaT, zijn .er in het Vereenigd Koninkrijk 1.600,000 meer vrouwen dan mannen. De totale bevolking wordt gernamid op 45,900,000, hetgeen een vermeerdering met bijna 200.000 in één jaar is. De verhouidng tusschen mannen en vrouwen is thans tegenover 1924 gewij zigd. Thans zijn er naar verhouding min der vrouwen. In 1924 bedroeg het aantal vrouwen 1,900,000 meer dan mannen, hoewel de bevolking 1 millioen zielen minder telde. EEN TRAGISCHE GESCHIEDENIS. Een zeer tragische geschiedenis Iheeft zich dezer dagen afgespeeld op de onder neming Bandar Bedjamboe. nabij Tebing Tinggi, aldus de „Deli Crt.", waarbij een Inlandsche vtouw en twee kinderen ln Deurwaarder: „Ik heb hier een dwang bevel voor je." Temmer: „Reuze Kom maar binnen." Passing Show, Londen. Binnenland. Verduistering van f 12,528. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft terecht gestaan de 21-jarige kan toorbediende G. J. P., thans gedetineerd, verdacht van verduistering van 12.528, gepleegd in den tijd van Januari 1929 tot Juli 1930 ten nadeele van de N.V. De Boer's tapijt en vloerzeilhandel te Rot terdam, welk geld hij als kantoorbedien de dier N.V., onder zich had. Verdachte bekende. Hij had drift<rlei manier om zich geiden toe te eigenen, n.L door ontvangen gelden lager te verant woorden, uitgegeven gelden hooger te boeken en door het wegnemen van gel den, uit de kas, waarmee in overeenstem ming hij het kasboek vervalschte. Een jaar na zijn indiensttreding was verdach te met zijn malversaties begonnen. De directeur van de N.V., getuige G. W. de Boer, heeft, nadat een accountant de boeken had gecontroleerd, een tekort in kas van 12.528 geconstateerd. Het O.M. eischte wegens verduistering in dienstbetrekking 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De huisvredebreuk in het paleis op den Dam. Tegen twee studenten drie we ken gevangenisstraf geëlscht De Amsterdamsche Rechtbank veroor deelde op 27 Juni j.1. de twee Delftsche studenten A. A. M. de B. en A, H. B. wegens huisvredebreuk tot een voor waardelijke gevangenisstraf van 3 weken. Zooals men zich zal herinneren was het tweetal op 11 Mei j.1. het Paleis' op den Dam binnengedrongen. Zij hadden aangebeld en hadden verzocht het Paleis te mogen zien. Dit werd hun geweigerd. Zij drongen daarop het paleis binnen en beschadigden een lichtkroon, wierpen een kachel om en tenslotte verschenen zij op den uitbouw aan de zijde van het N.Z. Voorburgwal. Tenslotte na een half uur in het Paleis te hebben rondgezwalkt werden de heeren door de politie gearresteerd. De officier van justitie, mr. Massink ging van het rechtbank-vonnis in hooger beroep (hij had 3 weken onvoorwaarde lijke gevangenisstraf geëischt). Donder dag stonden zij voor het gerechtshof terecht. Na het verhoor van een getuige en de beide verdachten eischte de advocaat- generaal, mr. van Harixma thoe Slooten, in zijn requisitoir drie weken gevange nisstraf onvoorwaardelijk. Nadat mr. dr. J. J. de Vrieze zijn plei dooi had gehouden, werd de uitspraak vastgesteld op 30 dezer te 10 uur. Ontvoering te Wognum. Van een Hongaarsch meisje. De familie B. te Wognum heeft in de mobillsatiejaron eenige Hongaarsche kin deren verzorgd. Een daarvan, nu een bij na 19-jarig meisje geworden, kwam er dezen zomer logeeren. Zij kwam toen in kennis met een daar vorblijvenden man, bekend onder den naam van Jan de Bels (een Belg). Toen zij later iemand van het dorp ontmoette, raakte de omgang raet Jan den Bels uit, dooh op zekeren dag, een waterput den dood hebben gevonden. De Inlandsche familie bestond uit een man, vrouw en twee jeugdige spruiten; het was een rustig «gezin, dat in zijn om geving algemeene achting had verwor ven en reeds meer dan tien jaren op de kebon vertoefde. Zaterdag waren zaj gezamenlijk naar Tebing gegaan, waar verschilende inkoopen gedaan werden. Eenige dagen te voren was <xe vrouw op een nacht wakker geworden, zij had pen vreemden droom gehad, vertelde zij haar man. Er werd op de deur gexlopt en een geheimzinnige stem deelde mede, dat haar man spoedig vermoord zou wor den. De echtgenoot praatte de vrouw deze muizenissen uit het hoofd; althans hij trachtte het te doen, maar de vrouw bleef over den droom piekeren'. Toen men nu in de Tebing had gewinkeld keerde de man per autobus naar de onderneming terug. De vrouw en de kinderen volgden later per sado. Daar de echtgenoot zich, eenmaal op de kebon zijnde, ongerust «naakte over het feit, dat zijn vrouw zoo lang uitbleef, ging hij per bus terug naar Tebing. Onderweg kreeg hij banden- pech, waardoor hij eerst laat op de on derneming terugkeerde. Intusschen was de vrouw op de kebon aangekom. Zij vond haar echtgenoot niet, die toch al nadat de Wognumsche jongen was ver huisd, waren de Bels en het meisje spoor loos verdwenen. De politie stelde een onderzoek in, dat zich zelfs uitstrekte tot Frankrijk. De Belg en het meisje konden echter niet worden achterhaald. Toen de Wognumsche jongen terug kwam, hoor de hii van het vertrek van het meisje en den Bels. Hii wist toevallig, waar Jan de Bels verblijf had gehouden; het spoor leidde eerst naar Naaldwijk, toen naar Den Briel. Onder een anderen naam werd hij in laatstgenoemde plaats aangehou den. Hij werd Dinsdagavond naar Wog num overgebracht en na verhoor van eenige uren te Hoorn opgesloten. Uit zijn inededeeling was men ook ge waar geworden, waar zijn feitelijke ver blijfplaats was; dat was te Rotterdam. Een onderzoek bracht aan het licht, dat de Bels en het meisje daar woonden on der den naam van den heer en mevrouw Boudewijns, op welken naam ook zijn pas staat. De Rotterdamsche kinderpolitie heeft Jiet meisje aangehouden. Zii heeft gezegd, dat zij met den Bels is meege gaan, toen de Wognumsche jongen uit het dorp was vertrokken, en dat zij her haaldelijk naar huis had geschreven. De Bels heeft die brieven telkens onder schept. De Rotterdamsche kinderpolitie leverde haar over aan de Amsterdamsche kinderpolitie, waarna het meisje naar Hoorn is overgebracht, waar Donderdag het verhoor plaats vond. .Het is gebleken, dat zij al dien tijd te Rotterdam hebben samengeleefd. De Belg staat ongunstig bekend. VERDUISTERING DOOR EEN ADVOCAAT. Tot 1 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam heeft Donderdag den 39-jarigen ex-advocaat, mr. S. v. M., thans kantoorbediende, die in hooger beroep wegens verduistering terecht heeft gestaan, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar. Het hof be vestigde het vonnis der rechtbank van 3 Juni. De advocaat-generaal, mr. Harinxma thoe Slooten, had een gevangenisstraf van zes maanden geëischt. MET BIJTEND VOCHT GEWORPEN. Een onbekend gebleven persoon heeft Woensdagavond te Geldrop van achter een boom de 18-jarige mej. M. B. een hoe veelheid bijtende vloeistof in het gelaat en op haar kleeren geworpen. Zij heeft brandwonden in het gezicht gekregen. AAN DEN GROND GEVAREN. De schipper wenschte geen hulp. De kapitein van de Urker postboot heeft Donderdag te Enkhuizen gerappor teerd, dat er op het puntje van de Rug een tjalk aan den grond zat. Onmiddel lijk zijn de motorboot „Wally" en een aantal visschersbooten erop uit getrok ken. Bij onderzoek bleek, dat op de punt Stijlhoek een tjalk aan den grond was geloopen. Het is een groot motorschip, geladen met papier en draagt den naam „Groningen". Bovendien had dit schip nog op sleeptouw een andere tjalk. Zoowel de ,,Wall3'" als de visschersbooten boden direct hulp aan, om desnoods met behulp van overlading het schip los te maken. De sohipper wilde echter van hulp, voorloo- pig niet weten. Hii wilde den vloed af wachten. Daarop is de „Wally" naar de havon vertrokken, de visschersbooten bleven in de buurt. Inmiddels is er Don derdagmiddag een mist komen opzetten, waardoor het uitzicht wordt belemmerd en de toestand van het vaartuig minder gunstig wordt. CHANTAGEPLEGER. Tegen de lamp geloopen. Dezer dagen is een bekend chantage- pleger achter slot en grendel gezet. Men had hier te doen met iemand, die zich vroeger nogal met beroovingen bezig hield, maar dit bedrijf niet lucratief ge noeg vond en zich daarom ging toeleg gen op het plegen van chantage. Met dit bedrijf, dat hii hoofdzakelijk in de Resi dentie uitoefende, heeft hij zich weten „op te werken" tot een vermogend man. Hii bezit een eigen huis op den Z.O. Bin nensingel, een auto en zelfs een eigen renpaard. Op de wedrennen was hij een bekende figuur onder de „gokkers" op de courses. Hij reisde ook meermalen in lang gearriveerd kon zijn en dacht weer aan den droom. Zij twijfelde er niet aan, of haar man was vermoord. Wan hopig liep zij de pondok uit. Men zag haar niet levend terug. In haar vertwij feling heeft zij haar twee kleine kinderen in den waterput nabij de pondok gewor pen en is zij zelf er ook in gesprongen. Een uur later werden de lijken opge haald. Men kan zich de radeloosheid voorstellen van den man, die op de ke bon terugkeerde en die, als gevolg van een vreemden droom en een complicatie van misverstanden, zijn echtgenoote en twee kinderen dood uit den waterput zag ophalen. EEN MODERNE CORNELIA. Mevr. dr. Sara Hardy. De jongelui, die het voorrecht hadden het gymnasium te bezoeken, hebben daar kunnen vernemen van mevr. Cornelia, die voor anderen niet wilde zijn de dochter van haar vader, noch de eoht- genoote van haar man, maar eerst en uitsluitend de moeder van haar zoons: de beroemde volkstribunen de Gracchen. Zoo'n moderne Cornelia was de dezer da gen te New York overleden mevr. Bar ah België waar hij veel in Spa verblijf hield en zijn echtgenoote verblijft momenteel in Nice, van waaruit zij de speelbank in Monte Carlo bezoekt. Terwijl mevrouw in het buitenland vertoefde brak de echtge noot hier zijn hoofd op het uitdenken van allerlei chantageplannen. Voor een zich onlangs in een perceel in de Lekstraat afgespeeld hebbend geval van chantage hebben verschillende ar restaties plaats gehad. Na vier dagen zijn eenige personen weer vrijgelaten, doch de verdachte, de 39-jarige v. d. M., werd aan de justitie overgeleverd en zit thans in het huis van bewaring. Buitenland. De goudmaker van Hilden. Te Dusseldorf begon gisteren het pro ces tegen Heinrich Kurschildigen uit Hilden', die met zijn goudmakerij, welke heette te berusten op atoom-verbrijzeling van zware metalen, tal van lichtgeloovi- gen heeft opgelicht Zoo is een advocaat uit Dusseldorf 20.000 mark lichter gewor den en een koopman uit Keulen 60.000. Toen de verhalen over de goudmakerij tot het buitenland doordrongen, zöjn ook daar vele menschen er Ingevlogen. Een Engelsch-Amerikaansch consortorium, on der leiding van een Engelsch bankier» had den bedrieger 3 millioen toegezegd, als zijn (methode steekhoudend bleek, maar tot proeven is het toen niet meer gekomen. Wel zijn leden van het consor torium naar Hilden gegaan, doch de goudmaker was een dag te voren gevan gen genomen. Hij had ook met andere trucs het ver trouwen van velen weten te winnen. Zoo beweerde hij een soort stralen te heb ben ontdekt, die iederen motor tot stil stand konden brengen. Hij bewees dat ook, door auto's voor zijn huis tot stil stand te brengen. De verbaasde toe schouwers dachten^ dat zijn stralen dit wonder bewerkten, aria ar later is geble ken, dat K. de chauffeurs had omgekocht De goudmakerij heeift ook politici, vooral uit rechtsche kringen, verblindj want K. beweerde in een paar jaar de heele schadevergoeding met zijn goud te kunnen betalen. Wat een buitenstaander verbaast Is de 'goedgeloovigheid van de menschen, die toch moesten opmerken, dat deze man, ofschoon hij het goud maar voor het grij pen leek te hebben, zoo tuk op hun geld was. VOETBAL EN COCAÏNE. De ondergang van een bekend voetbalspeler. Gisteren begon te Frankfort een pro ces tegen den bekenden voetbalspeler Robert Pache, diens vriendin Betty Gerhard en den jongen apothekersassi stent Emil Schmidt. De arrestatie indertijd van Pache, die in de voetbalwereld welbekend is, wékte groot opzien. Drie jaar geleden werd een groote ver andering opgemerkt in zijn manier van spelen, terwijl hij voortdurend klaagde ovr spierpijn en andere symptomen. Maar niemand begreep, dat de veranderde lichamelijke en geestelijke toestand van Pache het gevolg was van cocaïnegebruik. In het jaar '28 had Pach in een bar kennis gemaakt met een jong meisje Betty Gerhard, die hij weldra «verhaalde het bedwelmende middel ook te gebrui ken. Spoedig was zij er zelf aan verslaafd en wist zij allerlei jeugdige personen, vaak zoons van eerzame Frankfurter families, er eveneens toe te brengen zich aan de cocaïne over te geven. Men begon geregeld bij elkaar te komen, hetgeen al spoedig leidde tot het houden van ware orgieën. Steeds grooter hoeveelheden oo«- caïne waren noodig en. telkens vond men nieuwe brommen daarvoor. De grootste leverancier was een jeugdige assistent in een apotheek, Schmidt. Het proces zal met gesloten deuren worden behandeld. Permanent Wave. Coiffeur de dames (epeolal). Comfortable Inrichting. Dlplomé i Paris. SPOORSTRAAT 128 - Telefoon 467 B. Hardy, die zichzelf geheel in het leven wegcijferde om zich te wijden aan de op voeding en de toekomst van haar zoon. Mevr. Hardy was een zeer begaafde be oefenaarster van de geneeskunde; en zij was een1 der eerste vrouwen in de V. St. die op dat gebied vermaardheid verwierf; maar zij' werd die trotsohe moeder van een wonderkind, en ging zich toen ge heel wijden aan de opvoeding van dat fenlomeen, den tegenwoordigen dr. Ed- ward R. Hardy. Was mevr. Hardy reeds veelzijdig zij was dr. in de medicijnen, bevoegd tot het uitoefenen van de advocatuur, en publiceerde belangrijke bacteriologische beschouwingen over melk, waarvoor zij met een medaille werd bekroond haar zoon zou een veel grooter intellectueel wonder zijn. Erward R. Harry was vijf jaar toen hij al vier talen sprak en in de wiskunde tamelijk diep was doorgedrongen*. Hij werd student aan de Harvard-universiteit op zijn 10de jaar, aan de Oolumbia-unl- versiteit op1 zijn 12de jaar en studeerde daar op zijn 14e. Hij sprak 12 talen toen htf 13 was. Thans is de jongen 21 jaar en studeert in de godgeleerdheid.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5