KIIKH AAN ONZE ADVERTEERDERS. Hedenavond Kerstmuziek Speeltuinver. „Den Helder" DIVERSEN ADVERTEERT in de Heldersche Courant. BETREKKINGEN TE KOOP Des Zaterdags PEPERMUNT tor opweKkinqen verfriaschirM}. maanden tot één jaar veroordeeld wegens het verstoren van een nationaal-socialis- tteohe bijeenkomst in April. Na de vecht partij die volgde, moesten meer dan 20 menschen naar een ziekenhuis gebracht worden. EEN ZELFMOORDCLUB. Onder leerlingen van middel bare scholen. In de Neder-Oostcnrijksche stad Krems, in de buurt van Weenen, heeft de politie, naar aanleiding van een geval van zelf moord van een vijftienjarigen leerling van de H.B.S., het bestaan ontdekt van een groote zelfmoordclub onder de jon gens en meisjes van verschillende mid delbare scholen, BAAS BOVEN BAAS. Onlangs meldden wij, dat te Boedapest in het afgeloopen jaar in 73,000 gevallen wegens belastingachterstand tot beslag legging moest worden overgegaan. In Weenen kwam dit, naar wethouder Breit- ner meedeelde, dit jaar 650,000 maal voor! VRIJGESPROKEN VAN VERRAAD. De ingenieur Hanz Utterman, een ge boren Duitscher die zes jaar geleden de Fyansche nationaliteit verwierf en die verleden zomer tijdens een reis door Duitschland in hechtenis werd genomen, daar hij militaire geheimen zou hebben verraden, is Maandag door het rijksge rechtshof te Leipzig vrijgesproken. Het hof achtte het wel is waar bewezen, dat Utterman zich in een brief aan de autori teiten in het Saargebied bereid had ver klaard bepaalde informaties te verstrek ken, het acht het echter niet bewezen dat men hier te doen had gehad met militaire informaties, die geheim dienden te bUj- ven. EEN HONGAARSCHE VERORDENING TEGEN LICHTVAARDIGE ECHTSCHEIDING. Met ingang van 1 Januari wordt bij ver ordening van den Hongaarschen minister van justitie de wijziging in de uitvoering van de echtscheidingswet van kracht. Rekening houdende met het feit, dat in Hongarije 79.9 pet. van alle echtscheidin gen op grond van „kwaadwillige verla ting" tot stand komt, waarbij echter inder daad de scheiding op grond van weder- zijdsche overeenkomst geschiedt, bepaalt de wetswijziging, dat het voortaan niet vol doende zal zijn, voor het gerecht het zes maanden van elkander gescheiden leven waarschijnlijk te maken, maar dat daar voor een ten overstaan van een notaris opgemaakt stuk moet worden overgelegd. Daarbij moet de notaris de getuigen, die ter bevestiging van de feiten, waarop de eisch tot echtscheiding berust, worden aangevoerd, onder eede hooren, waarbij de bepalingen van de strafwet gelden, dat hij, die valschelijke getuigenis aflegt en dit onder eede bevestigt, tot eene gevan genisstraf van vijf jaren wordt veroor deeld. Ingezonden. EEN GOEDKOOPE EN OVERVLOEDIGE KERSTMIS. Toen ondergeteekende het stukje met bovenvermeld opschrift had gelezen, is hij naar het Bureau van Politie gegaan om te informeeren of men daar zulke inlich tingen had gegeven, maar aangezien mij daar werd verzekerd dat men er niets van wist, zou ik wel eens willen weten, hoe u dan aan die gegevens is gekomen. Als u wat wilt schrijven kom dan eerst naar den persoon in kwestie en vraag daar wat er aan de hand is, maar ga niet op losse ge ruchten af. Zeer zeker: er is bij mij ge stolen, maar of het wel goed van u gezien is, daar ln dien geest over te schrijven, «taat nog te bezien. U praat er net over of het een feestje is en of dat wel mag. Ik vind het beter om anderen te waar schuwen dat die maatregelen nemen. En dan nog eens wat anders. Die konijnen waren niet eens van mij, die had ik te be waren voor anderen. Ik zou wel eens wil len zien hoe u er op zou reageeren, als er bii u zelf zoo iets gebeurde; zoodat ik maar zeggen wil, dat het voor een Redac teur beter is om tegen dieven te waar schuwen dan ze op die manier aan te moe digen. Verder moet ik nog vermelden dat het geen bus snijboonen is geweest maar een steenen pot met zoute snijboonen. En nog loof ik 5.— uit voor diegene welke licht ln deze zaak kan geven. Verder verzeker ik u dat u met mij geen medelijden behoeft te hebben. Er is toch wel een vette kontin in de pan. U dankzeggende voor de plaatsruimte, verblijf ik, JOH. H. v. d. BRAAK, 2e Goverdwarsstraat no. 2. Marinoberichton. ETAT-MAJOR Hr. Ms. „WITTE DE WITU". Hr. Ms. torpedobootjager „Witte de With", welke bodem, zooals gemeld, 12 Janurfri naar Oost-Indië zal vertrekken, heeft een état major als volgt: luitenant ter zee le kl. J. W. A. Hejjdt, comman dant; luitenants ter zee 2e kl. T. F. Walma van der Molen, G. A. Cox, jhr. A. van Foreest, officieren van den mnrinestoom- vaartdienst D. W. Kwak, der le en S. G. Barendregt der 2e kl.; officier van ge zondheid 2e kl. H. L. de Grave en officier van administratie 2e kl. P. C. Waltheer. Aan den étdt-major van Hr. Ms. torpedo bootjager Banckert is toegevoegd luit. ter zee 3e kl. C. W. Krabbe. SCHOUT BIJ NACHT J. F. OSTEN. Zijn vertrek naar Ned.-lndiè. De onlangs benoemde commandant van de zee macht in Nederlandsch-Indië. schout bij nacht J. F. Oosten, heeft gisterenmorgen om 9 uur 23 per trein het Hollandsch Spoorstation in Den Haag verlaten om zich naar Genua te begeveD, waar hij zich zal inschepen aan boord van de Johan de Witt. Op het perron waren velen gekomen om van den nieuwen vlootvoogd en zijn gezin afscheid te nemen. De minister van defensie, dr. Deckcrs. was daar o.a. aanwezig, die vergezeld was van zijn adjudant, luit. ter zee le kl. Bozuwa. Verder waren aanwezig de chef van den marinestaf, vice- admiraal mr. J. C. Jager, de chef van den gene- ralen staf, luitenant-generaal Seyffardt, de chef van de afdceling materieel van het departement van defensie, vice-admiraal jhr. Schorer, de hee- ren J. F. Graadt van Roggen, oud-administrateur van het departement van defensie, Braat, inspec teur van de scheepvaart in Nederl.-Indië, gep vic-admiraal Fock. hoofdinspecteur voor de scheep vaart te 's-Gravenhage, kapitein ter zee Bruins- ma, gep. kapiteins ter zee Vos, Hoven en Akker man, de heer Boldingh, voorz. V3n de Konink lijke Marine Jachtclub. Officier-zeewaarnemer 2e kl. H. F. G. Lan- genhoff .wordt i Maart dn het -genot van onbe paald verlof gesteld. De off. van adm. 2e kl. J. C. Beugelink wordt i Januari geplaatst bij het Marine-hos pitaal te Willemsoord en belast met de betrek king van administrateur van deze inrichting. De off. van adm. ie kl. J. W. Goossens word met dien datum van deze betrekking ontheven en op 21 Januari ter beschikking gesteld. OOST-INDIE. Overgeplaatst: van de kweeksch. voor Inland- sche schepelingen naar Hr. Ms. de Zeven Provin ciën. de luit. ter zee 2e kl. W. A. Montanus; van Hr. Ms. Kortenaer naar de marinekazerne Oed- jong, de luit. ter zee 2e kl. J. E. A. Post Uiter- weer; van Hr. Ms. Kortenaer naar het marine vliegkamp Krembangan, de luit. ter zee 2e kl. R. Hofstra: van Hr. Ms. Evertsen naar Hr. Ms. De Zeven Provinciën, de lult. ter zee le kl. F. J. van de Poll; van Hr. Ms. Willebrord Snellius naar Hr. Ms. Evertsen, de luit. ter zee 2e kl. F. H. M. van Straelen; van Hr. Ms. Tydeman naar Hr. Ms. Willebrord Snellius, de luit. ter zee 2e kl. J. Friederich; van Hr. Ms. Java naar de marine kazerne Oedjoeng, de luit. ter zee 3e kl. C. W. T baron van Boetselaer, L. Guiot, C. L. J. F. Douv van der Krap en Webb; van Hr. Ms. Java naa. de Kweeksch. voor Inlandsche Schepelingen, d> luit. ter zee 3e kl. C. J. Schalkwijk en J. H. J Nepveu: van Hr. Ms. Piet Hein naar de marine kazerne Oedjoeng. de luit. ter zee 3e kl. R. Stuff kens: van Hr. Ms. Kortenaer naar de marine-kaz Oedjoeng, de luit. ter zee 2e kl. A. de Booy; vat Hr. Ms. Java naar Hr. Ms. Kortenaer, de luit. tei zee 2e kl. A. W. Kruk; van Hr. Ms. Krakatai I naar Hr. Ms. Sumatra, de off. v. d. marine stoom vaartd. 2e kl. B. A. Speekebrink: van Hr. Ms De Ruyter naar de mar.-kaz. Oedjoeng, de luit ter zee le kl. J. van Leeuwen; van het Marine vliegkamp Moro-Krembangan naar Hr. Ms. Su matra, de off. v. administratie der 2e kl. L. P. van Boven; van Hr. Ms. Java naar het Marine vlieg kamp Morokrembaniga'n, -de off. v. adm. der le kl. G. J. Jöbsis; van Hr. Ms. Java naar ck Kweekschool voor Inlandsche schepelingen, de off v. administratie der 2e kl. E. A. Kengen; van Hr Ms. Tydeman naar het station voor onderzeeb. de off. v. d. M.S.D. 2e kl. S. Pluim; van het de partement der marine naar de marine-kazerne Oedjoeng, de luit ter zee le kl. jhr. N. J. C. Ver- sluys: van Hr. Ms. Willebrord Snellius naar Hr. Ms. Sumatra de luit ter zee 2e kL L. J. Veld man. Ontheven: eervol van het bevel over het sta tion voor onderzeebooten, de kapt. ter zee D. Vreede. Vergund: om naar Nederland terug te keeren aan den off. v. gezondheid le kl. O. Uffcn. Belast: tijdelijk met het bevel over Hr. Ms. De Ruyter. de luit. ter zee 2e kl. W. A. A. Schimmel; met de waarneming der betrekking van vliegtuig- maker bij den marine-vliegdienst J. Brons, maand- gelder bij het marine-vliegkamp te Soerabaja; met j het bevel over het station voor ondcrzcebootcn dc kapt. lult. ter zee W. K. Maurita; gedet. bij het J dep. der marine, de kapt. luit. ter zee W. J. D. Postumus; aan boord van Hr. Ms. Flores. de kapt.- lult. ter zee P. Eikenboom en belast met het be vel; aan boord van Hr. Ms. Evertsen, de off. v. d. M.S.D. der ie kl. G. den Hertog; aan boord van Hr. Ms. Willebrord Snellius. de off. v. d. M.S.D. der 2c kl. G. Smits; aan boord van Hr. Ms. Java. de off. van administratie der 2e kl. L. A. van Houte; aan boord van Hr. Ms. de Zeven j Provinciën, de luitenants ter zee 3e kl. G. Kruijs i en J. van Haga, allen verwacht uit Nederland; aan 'boord Hr. Ms. De Zeven Provinciën, de.luit. ter zee 3e kl. P. G. J. Snlppe; bij de marine-kazerne Oedjoeng. dc luit. ter 2ee le kl. F. S. W. de Ronde; aan boord Hr. Ms. Java, de lult. ter zee 2de kl. Beckering Vinckers; aan boord Hr. Ms. Flores, de off. v. d. M.S.D. 2e kl. B. Zletse; aan boord Hr. Ms. Tydeman, de off. 2e kl. J. Moerer; bij het departement der marine, de lult. ter zee le kl. J. J. Wichers; allen verwacht uit Nederland. „Hoe vond u de golf bal, die ik u de vorige week verkocht, meneer?" „Daarom kom ik juist hier, ik vond hem heelemaal niet weer". Bulletin, Sydney. Java—New-York Lijs. Boschdljk pass. 21 Dec. Gibraltar. Buitenzorg 22 Dec. van Djebouti. City of Agra 20 Dec. van Port Sald. Rotterdamsche LloydL Hedoe, u., pass. 23 Dec. Ouessant. Kota Pinang, t., pass. 23 Dec Perim. Merauke, t.,. pass. 22 Dec Ouessant Madloen 23 Dec. naar Rotterdam. Palembang, u., pass. Point de Galle. Soekaboeml, t., 22 Dec. van Colombo. Slamat, u„ 23 Dec. te Sabang. RotterdamZuid-Amerik» Lijn. Alkaid, u., pass. 22 Dec. Finisterre, Altena 23 Dec naar Rotterdam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan Achilles 23 Dec. naar Rotterdam. Diomed 19 Dec. van Penang. Idomeneua 20 Dec. v. Liverpool naar Batavia. Polyphenus 21 Dec. van Padang, Perseus 20 Dec. te Londen. Phrontis pass. 21 Dec. Lizard. Pyrrhus, 20 Dec. naar Amsterdam. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth 22 Dec. te V alen da. is met ingang van November j.1. alsnog toe gekend de geschiktheid voor den rang van adj.-onderoff.-sc:hipper aan den serg.-maj.- schipper J. L. Troost, gedetacheerd bij het reg. kust-art. te Den Helder. Leveringen. De levering van het o.a. voor het garnizoen te Den Helder benoodigde rundvet is opge dragen ana de N.V. ten Hope's Handelmaat schappij te Rotterdam. Stoomvaartberichten. Stoomvaart Mij. Nederland Johan de Witt. u.. 22 Dec. van Gibraltar. Marnix van St. Aldegonde, t., 24 Dec te Amster dam verwacht. Talisse, u.. 22 Dec. van Catania. Tarakan 23 Dec. naar Amsterdam. Enggano, u.. 19 Dec. van Singapore. Johan van Oldebarnevelt, u.. pass 20 Dec Perim. Simaloer 23 Dec. te Antwerpen. Kon. NecL Stoomhoot Maatschappij. Alkmaar 23 Dec. te Rotterdam. Ajax 22 Dec. te Kopenhagen. Amazone 23 Dec. te Patras. Amsterdam, t., 22 Dec. van Valparaiso. Berenice pass. 22 Dec. Gibraltar. Brielle 23 Dec. te Antwerpen. Brion 23 Dec. te Amsterdam Ceres 23 Dec. te Bourgas. Deucalion 24 Dec. te Rotterdam verwacht. Doros 24 Dec. te IJmuiden verwacht. Fauna, t., 24 Dec. te Amsterdam verwacht. Hercules 23 Dec. te Amsterdam. Minerva, 22 Dec. te Civita Vecchia. i Pollux 21 Dec. te Limni. I Poseidon 22 Dec. naar Alicante. Proteus pass. 22 Dec Brunsb. Simon Bolivar 23 Dec. te Amsterdam. Trajanus 22 Dec. naar Lissabon. Triton, u., pass. 22 Dec. Azoren. Van Rensselaer, u., 22 Dec. naar Paramaribo. Vulcanus 22 Dec. naar Amsterdam. Eos 22 Dec. naar Algiers. Irene pass. 23 Dec. Finisterre. Medea 22 Dec. te New York. Tiberius, t„ 24 Dec. te IJmuiden verwacht. Venus pass. 23 Dec. Gibraltar. Kon. Holl. Lioyd. ^rechterland, u., pass. 22 Dec. Fernando Noronba. dontferland. u.. 22 Dec van Montevideo. Jrania, t., 22 Dec. van Santos. Halcyon Lijn. Stad Dordrecht pass. 22 Dec. Vliss. n. Antwerpen. HollandAfrika Lijn. lilliton, u., 23 Dec. East London. Clipfontein 22 Dec. te Hamb. deliskerk, u., 22 Dec. te Beira. N'ias 23 Dec. van Hamburg te Antwerpen, bijkerk, t., 20 Dec. naar Port Soedan, landfontein, u., 21 Dec. naar Mombassa. Rijperkerk. t., 21 Dec. naar Kaapstad. Springfontein, t.. 19 Dec. van Beira, Sumatra, t, 22 Dec. te Antwerpen. Holland—Amerika Lijn» Semdijk 19 Dec. van Los Angeles. 3reda 23 Dec. te Rotterdam. Nictheroy 21 Dec. te Tacoma. Nagara 22 Dec. te Portland (Ore). Parana 22 Dec. van St Thomas. HollandO. Azië Lijn. Rondo, u., 20 Dec. te Dairen. HollandBrits ch-lndië Ly». Hoogkerk 23 Dec. te Breraen. Koudekerk, t, 22 Dec van Oran. Meerkerk, t, 22 Dec van Algiers. Haven van Nieuwediep 23 Dec. 1930. Aangekomen van Delfzijl en vertrokken naar Wormervccr de Ncd. motor-vrachtachoeticr „Dollart". 23 Dec. Aangekomen van Bremen en vertrokken naar Wieringen N«d- motorschip „Valk". Legerberichten. De kapitein J. F. H. van Weeren van het regiment kust-artillcrle ia overgeplaatst bij het korps luchtvaartafdeeling, te Soeaterberg. De dienstplichtigen lichting t93i niet voor- gfcocfenden toegewezen aan het regiment kust- artillcrie zullen op 19 Januari a.a. voor eerste oefening in werkelijken dienst komen. Ingevolge beslissing Hoofdintendant ia het lovipcnde contract anngefiaan met de N.V. Alkmaarsche Stoomwaaacherij en Strijkerij te Alkmaar met ingang van 12 Maart 1931 opge zegd. Bij bollMlng via dta Icsperttur d«c GgaU Sport. VOETBAL. Rectificatie. In het verslag van den wedstrijd HRC 3Texel 1 wordt enkele malen melding gemaakt van den linksbinnen van HRC, dat moet zijn: den rechts binnen. In het Overzicht van den K.N.V.B. staat oju. de wedstrijd HDVSZFC 22, wat moet zijn: HDVS—HFC 22; verder HBS won met 45, wat 5—4 moet zijn. Geen competitiewedstrijden op de Kerstdagen. Voor de komende feestdagen zijn door den K. N. V.B. geen wedstrijden vastgesteld. De.N.-H.V.B. laat 2en Kerstdag spelen. Voor de afdeelingen echter, waarin Heldertche elftallen uitkomen, wordt niet gespeeld (le klasse C, 2e kl. D, 4e klasse D). Voor de Adspiranten zijn de volgende wed strijden vastgesteld: Adspiranten L. Tuindorp: HRC EHelder E, 10 il. v. d. Hoff; HRC D—Helder C, 11 u.. v. d. Hoff. Voorts vermelden de O.M. voor 28 December een volledig programma, terwijl Nieuwjaarsdag ook enkele wedstrijden gespeeld worden. 't Zand. Geel-Rood-nieuws. Jl. Zondag 21 dezer speelde G.-R. 2 een wed strijd te V/armenhuizen tegen Vios 2 aldaar en moest daarbij het onderspit delven met 30. G.-R. 3 speelde op eigen terrein tegen Callants- oog 2 en wist deze club te slaan met 51. Geel-R. 1 heeft Zondag niet gespeeld. Competitiestand ae klasse A (K. N. V. B.) (Bijgewerkt tot en met 21 December.) Z.V.V. 10 8 1 1 2914 17 West-Frisia 8 7 1 0 38-9 15 Zeeburgia 8 6 0 2 2811 12 Alcmaria Victrix 10 4 3 3 2826 11 Hollandia 11 3 3 5 21—28 9 A.F.O. 11 4 0 7 17—31 8 T.O.G. 11 8 2 6 23-38 8 W.F.O, 10 2 8 5 19—24 7 DJE.O. 11 2 8 6 18-21 7 H.R.C. 10 2 2 6 14—28 9 TOEN JESUKEN SPEELDE. Toen Jersken speelde in de schaduw na 't hola, toen wod door de b la ér en melodisch geruisch. En toen Hij in droomen lang bloó-etruiken trad, was goudglans van zon op het effent pa<L En toen Hij nadenkend het hoofd boog terzij, was de opent hemel Hem dichter nabij. En toen Hij welluidend een wonderwoord apraA toen zong daar een vogel op rustigen tak. Het Hed van de luchten^ dat was Hem een schat, en bloei van de b00men en glans op bet pad. En 't denken en 't weten van 't woord, dat Hij sprak, en 't lied van den vogel op windstillen tak. Maar diep in zijn droom, daar zag Hij de kroos vam bloeddroppen nood via Gods eenigen Zoon.. En Jezus, de Koning der Koningen, schreed den hof door, en tjit was zijn blinkende kleed, JOANNES REDDINGIUS. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. „De Stad Amsterdam" is ditmaal, in verband met de Kerstweek, vroeger verschenen; de voor plaat is natuurlijk gewijd aan het Kerstfeest en stelt voor een meisje onder den kerstboom met pop en speelgoed. Willy Corsari draagt een Oude- jaarsartikel bij (wel een beetje vroeg), daar tua- schenin staan plaatjes over seringen bij de Kerst dagen. Dat vindt men alleen in Aalsmeer, het land van de kassen. Een groote pagina met het belangrijkste nieuws in illustratie tezamen op één plaatje vereenigd, doet ons herinneren aan het snel heenvliedende oude jaar. „Gekooide men schen" is de titel van een film, die op een vuur toren speelt. Over Kerstgebruiken vertelt Joh. Chr. Wijnand; ook hier zijn aardige illustraties ter op luistering. De dubbele middenplaat is naar een kerst-schilderij van Hans Memlinc. Wat er voorts nog In dit nummer gevonden wordt, heeft deels betrekking op actualiteiten in Amsterdam, deels op sport en andere zaken. De achterplaat Is een stem- niingspboto uit het Vondelpark: berkenstammen, zeer mooi gephotografeerd. Marktberichten Competitiesttnd Reserve (Bijgewerkt tot en met 21 Ajax IH 11 8 e V. S.V. II 11 5 8 De Spartaan II 12 5 3 W. F. C. II 10 5 2 H.R.C. 11 11 6 0 D.E.C. n 12 5 0 K. F. c. n 9 4 1 Blauw Wit UI 11 4 1 Alcm. Victrix II 10 8 2 V.V.A. II 11 2 2 se klasse A. December.) 3 36—20 16 8 82—24 13 4 27-28 18 8 25—15 12 5 31-33 12 7 26- 33 10 4 28—35 9 6 29—20 9 6 16-28 8 7 20-84 6 Burgerlijke Stand van Den Helder van 28 December. BEVALLEN: A. Marees—Duit, d.; M. C. J. van ZoestDejjmaim, d. OVERLEDEN: E. Karman, wed. Ohr. Heeres, 23 jaar. AMSTERDAM, 23 Dec. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aard appel enmarkt werd betaald voor: Zeeuw se he bonten 4^204.30; Zeeuw ach e blauwen 4.304.60; Zeeuwsche eigenheimers 3.80 4.20; Flakkeesche eigenheimers 4.204.40; Drentsche eigenheimers 3.253.5<>; Friesche borgers 3.603 84; bonte poters 2.102.30. Aanvoer 4 ladingen', zijnde 3439 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Dec. 4000 stuks bloemkool ie s. 2.906.40, bloemkool 2e s0.600.70 per 100 stuks; 1275 kg. peen 1.80; 27,000 kg. roode kool 1.70—8.40; 17,000 kg. gele kool 0.80—2.50; 25,000 kg. Deensche witte kool 1.302.60; 5000 kg. uien 1.902.10; grove uien 2.20 2.40 en 650 kg. bieten, 2.505.40, alles per 100 kg. NOORD-SCHARWOUDE 23 Dec. Uien 1.20—1.90, drielingen f 1.20—1.40. grove 220—2.40. peen 120-1JO. roode kool 2.60 5.70, gele kool f 1.70230, Deensche witte 2—2.60, kroten f 2.40-^.60., alles per 100 kg, bloemkool 5J0 per 100 stuk. Schagermarkt van Donderdag 24 Dec. 6 geledkoeien (magere) 120—250; 8 idetn (vette); 2 graskalveren 50150; 9 nuchtere kalveren 1828; 105 overhouders 2035; 55 varkens (magere) 2232; 6 idem (vette) p. kg. 0.46—0.48; 110 biggen 10—18; 10 konijnen 1.20—a.50; 6 kippen f 1.10—1.40; haantjes 11.25- Eierveiling. 48,500 kipeieren: bruine 6.00—6.50, Witte 5-006.00, kleine witte 4.00—54»; 200 eendeieren 4.90. Mat het oog op aan goede verzorging en plaatsing van de advertenties, verzoeken wij on zen adverteerders hun adver tenties zoo tijdig mogelijk op ons kantoor te bezorgen, liefst daags vóór het uitkomen van de krant. 0e Administratie. De Heer en Mevrouw WESSELSSCHLAHMILOH, geven kennis van de geboorte van hun Zoon LEENOERT. Den Helder, 24 Dec. 1930. St. Lidwiftastichting. Or. F. H. TER POORTEN vraagt inzending van rekeningen vóór 29 Dscamber a.s. le KERSTDAG, v.m. 10 uur, Da. R. C. W. J. HOEK. n.m. 3.30—5.30. Kerstfeestviering voor de kleine leerlingen 7—10 uur. Voor de groote leerlingen zaalopening 6.30. 2e KERSTDAG, v.m. 10 uur, Ds. R. C. W. J. HOEK. Gebouw Middenstraat 117. Kerstfeestviering voor de Zondagschool U KERSTDAG, n.m. t.30-6.10. Geref. Kerk - Den Helder (Spoorstraat) uitvoering van door een OUBBEL QEMENQ0 KWARTET, onderleiding v. JOH. F. ASMA. ORGELSPEL VAN FEIKE ASMA. Aanvang 8.15 uur. Enfrésf0.12j. Bekendmaking. Het Bestuur van de Gymnastiek-Vereeniging ,,Pro Patria" stelt er prijs op te melden, dat ae Amusementsclub P. P." ilet» uitstaande heeft met bovengenoemde vereeni- ging. HKT BESTUUR. 2e KERSTDAO, 3 uur, vvorden alle kinderen van de afd. Vischmarkt verwacht bij den Kerstboom in een zaal in de Jonkerstraat, waar de clubvlag bij de ingang van het gebouw zal hangen. HET DAMESCOMITÉ. Adverteert In dit blad 1 Jan. 1931 begin nlauw 3oakJaar. BIJHOUDEN VAN BOEKEN f 6 - per mnd., al het administratief werk inbegrepen. Brieven onder Nr. 978, aan het Bureau van dit blad. VERLOREN2 CYLlNDERS van een stoommachine middell. 10 m.m. S.v.p. terug bezorgen Koningsweg 10. AANGEBODEN 3 Flinke DAQ-DIENSTBOOE gevraagd, boven 18 jaar bij KRAAK, Oronjóstraat 10. Gevraagd een WINKELMEISJE. AdresA. J. DE VRIES, Spoorstraat 74. H.H. KAPPERS. Er biedt zich aan een 2de Bediende, tegen half Jan. of eerder. Brieven onder Nr. 966, aan het Bureau van dit blad. Een DAGMEISJE gevraagd. Adres: Spoorgracht 86 (bIsuv nummer). Te huur gevraagd groot modern HEERENHUIS, van alle gemakken voorzien. Brieven onder Nr. 974, aan het Bureau van dit blad. Dame zoekt KAMER op netten stand. Huur f 3. Brieven onder Nr. 975, aan het Bureau van dit blad. r GEVRAAGD Te koop gevraagd eenige HUTKOFFERS. Brieven onder Nr. 977, aan het Bureau van dit blad. Te koop gevraagd Sabel, Koppel, Jas adj. O.-O. Marine Brieven onder No. 976, aan het Bureau van dit blad. worden na 9 uur geen advertentiên aangenomen.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 3