HELDERSC1E CIIUIT MtJNHA Tweede Blad. GRATIS. STADSNIEUWS VERSTOPPING VAN WOENSDAG 24 DECEMBER 1930 Zij, die zich van heden af, voor min stens drie maanden op dit blad abonneeren, ontvangen do tot 1 JAN. verschijnende nummers ADM. HELD. CRT. Licht op voor alle voertuigen i Wintertijd. Donderdag 25 Dec16.19 uur. Vrijdag 26 16.20 MENBCHUEVEÏTD HULPBETOON. On derscheïdlngem Bij K. B. is, als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan J. Dekker, matroos, zeemillclen a.b. Hr. Ms. -Nautilus" en ir. A. W. de Broeeksrt, te Den Helder. KERSTUITVOERING STEDELIJK MUZIEKKORPS. Op len Kerstdag, des morgen» 8.80 zal het Sted. Muziekkorps, zooals de laatste jaren gebruikelijk, eenige Kerstliederen ten geboore brengen in do muziektent in het Julianapark. 1. Stille nacht. 2. Nu danken allen God. 3- Eere zij God. 4. Sweet bettele Mahone. 5. Dankgebed Valerius. 6. Hymne L. v. Beethoven 7. Des Hem Einzug HSndel 8. Ave Verum W. A. Mozart 9. Schafers Sontagslied. KERST-CONCERT. In afwijking van de gewone Orgelbe spelingen, heeft de heer Joh. F. Aema, een dubbelgeroergd kwartot samengesteld dat onder zijn leiding, verschillende mooie kerstliederen zal zingen. Ook Feike Asma heeft voor dit concert zeer mooie orgel- numimers gekozen. Men zie de advertentie in dit nummer. HELDER'S FANFARECORPS. Onder de 'bespreking van het oonoert van H. F. in het nummer van gisteren zijn de initialen G. H. v. d. B. wegge vallen. GYMMNASTIEK- EN EXERCITIE- VEREENIGING „PRO PATRIA". Het Bestuur van bovengenoemde ver- eeniging verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op de advertentie, voor komende in dit blad, hetgeen wij hierbij doen. KUNSTAVOND TEN BATE VAN „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Blijkens een in dit nummer voorkomen de advertentie zal er Zondagavond in den RJK. Volksbond een kunstavond worden gegeven, ten bate van „Herwonnen Le venskracht". Medewerking zal worden verleend door het zangkoor „Gantemus Domino", on der leiding van den heer Nic. Bouchier en het etrijk-orkest, onder leiding van den heer Tjalling Dito. Voor bizonderheden betreffende plaats bespreking etc. zie men de advertentie. ONDERHOUD MILITAIRE GEBOUWEN. Het één-jarig onderhoud van de mili taire gebouwen on -werken, onder het be heer der Genie, is gegund aan den heer W. J. Braggaar, als op één na de laagste inschrijver voor de somma van 16748. Den Helder, 23 Dec. 1930. ZONSONDERGANG. Dinsdagmiddag den' zonsondergang te zien Dinsdagmiddag de zonsondergang te zien, zullen overweldigd zijn geweest door do schitterende kleuren, die getooverd werden op de wolkenstrepen, welke in waaiervorm aan de lucht waren ge trokken. Het was goud en rood en alle tusschen- liggende kleuren1, te grootsch en te 'groot van schakeering om beschreven te wor den. De indruk was imposant en het schouwspel duurde ongeveer een half uuri, -zoodat er gelegenheid' was om het ruimschoots to bewonderen. De wjjduitloopendo windveeren trok ken zich aan den westerhemel in één punt samen en het zal niet onmogelijk zijn of onze westelijke buren van over zee zul len dien Dinsdagmiddag slechter weer hebben gehad dan wij. Maar wij hadden te genieten een schouwspel van onbeschrijfelijk* schoon- VIBSCHERIJ. De aanvoer van garnalen was ook Dinsdag weer groot. De visscherij werd niet zoozeer op Texelstroom uitgevoerd, dan wei iets verder, ter hoogte van de Kaap bij Nieuweschild, beoosten het dorp Oosterend op Texel. Gebleken was, dat zioh daar veel gar nalen ophielden (men spreekt, dat een mot>orvi&söher daar ruim 8000 Kilogram garnalen' in oen week had opgehaald) en deze mare deed andere visschers ook daar een kans wagen en het succes was belangrijk, zoowel voor de vinschers hier als die van Texel. De groote hoeveelheden drukten na tuurlijk wel ©ven de markt Bot werd ook in flinke partijtjes aan- gevoerd en de prijs kon zioh goed be stendigen. Enkele korders hadden hun geluk op de platvisscherij beproefd. Schol was niet zxxrhooig in prijs; tong daarentegen had booge noteering. De vangst van dit kost bare vischje was echter niet groot. Klein soort, eigenlijk te klein om verhandeld te worden, deed nog flinke prijs. De afslag zal vermoedelijk een record cijfer voor najaarsaanvoer van garnalen in dit seizoen noteeren. Het zai niet ver van' de 300.000 K.G. af zijn. Dit aantal, gerekend tegen een prijs van gemiddeld van 16 ct. pen- K.G., geeft al een bedrag van 45,000 gulden. Het aantal K.G. door de Steilendam- mers gevisoht en rechtstreeks verzonden,, doch welke garnalen niet aan den afslag komen, zal ook een flTnke som vertegen woordigen. Een bedrijf van beteekenisl KANTONGERECHT DEN HELDER. Zitting van Dinsdag 23 December. Er zaten heel veel zondaars op het bankje te wachten op hun vonnis. Dat wil zeggen, het waren niet allemaal zon daren teg9n de wetten en verordeningen van den staat der Nederlanden of de ge meente Den Helder, maar er waren er ook versdheidenen, die enkel maar kwa men getuigen. Maar in leder geval was de wachtkamer bijna te klein om allen te be vatten. Aanrijding en ander klein goed. Een heele film van kleingoed werd af gedraaid, waartusschen een paar stevige brokken, waar èn het kantongerecht èn wij houvast aan hadden. Eerstgenoemde vanwege het requisitoir en wij vanwege de kolommen vol copie, die er in zitten. En met dat klein goed zullen we dan ook maar beginnen. Daar was allereerst L. H. d. G., die te rechtstond, omdat hij varkens op den straatweg had laten loopen, doch die moest worden vrijgesproken, omdat hij het eigenlijk niet gedaan 'had. Hoe het precies in elkaar zat, konden wij niet uit- puzzeflen, maar gezien 'het feit, dat var kens nu eenimnal eigenwijze dieren zijn, verwondert het ons geenszins, dat zij zoo recalcitrant waren. En als ze nu nog maar naar den slager geloopen waren, was het nog wat geweest! Enfin, L. H. d. G. ging heen met een blanco straf register: werpen wij dus zan'd over de historie. Dan was er P. D. Ké expediteur te Wie- ringen, die met z'n auto tegen een wagen met een hit ervoor gereden was. Hii bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs en nog maar 17 jaar oud te zijn, toen het feit geschiedde, hetgeen aanleiding was voor den kantonrechter hem te veroordee- ien tot twee geldboeten van f 25 elk, een voor het zonder rijbewijs rilden, de ander voor het gepleegde feit. Bovendien moet hij nog 3 schadevergoeding 'betalen aan beschadigde eigendommen. J. H. C. F. E., chauffeur te Texel, kreeg 20 subs. 10 dagen omdat hii plotseling achteruit was gereden, waardoor hij tegen het rijtuig van S. aangereden was. Van een jongetje dat niet naar school wou en andere zaken. Wegens leerplichtwetovertredingen ston den terecht P. G. op Texel (2 overtre dingen, van beide vrijgesproken, de amb tenaar O. M. gaat evenwel in' beroep), G. H. J. S., die werd' vrijgesproken vanwege zijn recalcitranten zoon, die het eenvoudig vertikt naar school te gaan. Als papa zijn de kan je daar weinig aan doen, ofschoon In zoo'n geval een pak slaag wel eens helpt. Intussdhen, zoo zeide de kanton rechter, behoeft papa zich niet te vleien, dat hii er hiermede af is, want de zaak wordt in Alkmaar vervolgd. H. A. K. te Texel had geen zegeltjes geplakt. Evenwel heeft hij na de ontvangst van de dagvaarding zich gehaast dit ver zuim te herstellen. Niet minder dan 20 boeten van 1 werden geëiscflit, maar de zaak werd tenslotte geschorst tot de vol gende zitting. A. M. te Texel (dit is een vruchtbaar terrein voor overtredingen blijkbaar), als mede C. O. hadden paarden vervoerd te voet, terwijl op grond van' het heerschende mond- en klauwzeer dit vervoer per as had behooren te geschieden. Laatstge noemde had in opdracht gehandeld van zijn baas, en werd' dientengevolge wat cle- menter behandeld. A. M. kreeg 10 subs. 5 dagen, C. O. 6 subs. 3 d. G. B. V„ Den Haag. had in de Prins Hendrildaan alhier te hard gereden, vol gens het proces-verbaal wel 50 K.M. Ver dachte verdedigde zichzelf en ontpopte zich als deskundige op het terrein van auto's. Hij betwistte üe dagvaarding; hij kon onmogelijk döze snelheid hebben ge had, zoo zeide hii. Hij kwam uit de Kei zerstraat en had zeer langzaam gereden. De ambtenaar van het O. M. zei, dat het in ieder geval harder was geweest dan 20 K.M. en verd. kreeg z'n 5 boete of 8 da gen brommen. Nog meer auto-zondaren. C. O. te Alkmaar had met defecte rem men gereden. Ook hij verdedigde zich JBxxew, laaeeoEdca MededeeUng, (887) tabletten TEGEN specteu-r van politie aHhier, de heer J. Schipper, die het proces-verbaal had op gemaakt. Verdachte zelf had nog eenige getuigen décharge, maar daar hij ze niet meegebracht had', konden zij niet worden verhoorid en zoo viel het vonnis; 10 of 5 dagen. L. B. te Breeeamd had iets dergelijks gedaan, 15 of 10 dagen. A. F. te Haren- karspel had in de voor autoverkeer afge sloten1 Keizerstraat met zijn auto gereden. Ddt zaakje kreeg een ietwat sensationeele wending toen verd. verklaarde, dat eenige dagen te voren een agent, die op den hoek geposteerd stond, op zijn vraag naar den weg hem den weg door de Keizerstraat had aangewezen. Deze agent zal nader worden uitgepuzzeld en aan den tand ge voeld en de zaak werd' geschorst. Voor roekeloos rijden stond terecht H. J. W. v. d. W„ die dientengevolge D. G. had aangereden. De adj.-inspecteur Schip per had van de gelegenheid, dat hij verba- liseerd werd, gebruik gemaakt hem tevens te verbaliseeren voor zijn niet zeer goede remmen. Het O. M. vroeg 40 of 40 da gen, met vrijspraak inzake de remmen; de kantonrechter veroordeelde hem tot 10 boete subs. 8 dagen, met ontzegging van de civiele actie inzake de schadever goeding aan G. Verd. B., die verstek had laten gaan, was een brug opgereden, zoodanig, dat getuige S. niet kon passeeren. Hii was dientengevolge togen hem aangereden. Hii had het feit erkend en werd veroor deeld tot 40 of 3 dagen. W. B. had met een motorfiets gereden zonder nummer. Hii kreeg 5 of 2 dagen. Veertien dagen tevoren was nog gecon stateerd, dat zijn nummer op het rijwiel zat, en naar verd. zeide, moet hi1 het al rijdende hebben verloren. Vandaar dit clemente vontnis. A. Z. te Breezand wist niet, dat hii met twee remmen moest rijden. Hij kreeg daarvoor f 10 of 3 dagen. Zonder bel gereden had onze stadgenoot J. C„ die 4 dagen boonen kan doppen, tenzij h;j 4 dokt aan Vrouwe Justitia. H. J. V., eveneens uit Den Helder, kwam er met een gulden minder en 2 dagen af voor eenzelfde feit. Hij mopperde evenwel geweldig en- betwistte de juistheid van bet verhaal. Zijn mopperen hielp hem niet. P. G. B. had geen goed nunxmerbe- w;js en op verzoek niet dadelijk gestopt. Eenmaal 20 of 5 dagen, eenmaal 10 of 3 dagern Het onverlichte dienstmeisje. 'Hermine V. was een snoes van een dienstmeisje, dat ook zonder licht had ge reden, vermoedelijk in de overtuiging, dat zijzelf een licht was in de duisternis van menig léven. De kantonreohter bleek niet ongevoelig voor de bekoringen dezer Eva's dochter, die 3 uit haar spaarpot mag halen als zij niet 2 dagen zitten wil. C. O. kreeg 3 of 2 dagen, omdat hii zonder reflector had gereden. Hij sput terde geweldig tegen, omdat hij van mee ning was, 'dat zijn baas, in wiens dienst hii gereden had, eigenlijk had moeten worden verbaliseerd. Ja, zoo gaat het in 't leven; de paarden*, die de haver ver dienen. neen, dat 'gaat hier niet op. Nog een motorrijwielzondaar was J. C. J. K„ die zijn rijbewijs niet bij zich had gehad en deswege 10 of 8 dagen tegen zich hoorde eischen. Dit zijn de rijwiel- en autodélinquenten, die met bovenstaande hun voordeel mogen doen. We gaan nu over tot een ander hoofdstuk van de film. Mond- en klauwzeer te Kocgraa. Allereerst J. A. d. R. te Koegras. Deze had geen kennisgeving gedaan van het heerschen van mond- en klauwzeer bij een paar ziiner koeien. Dierenarts Haan heeft de beesten onderzocht; ze hadden de ziekte al twee drie dagen onder de leden. Verdachte verdedigt zidh met te zeggen, dnt hij tijdens de gebeurtenissen, die zich op zijn hoeve afspeelden, afwezig was, en er niets van wist. Hij krijgt nochtans 40 of 10 dagen, omdat de kantonrechter niet kan aannemen, dat hij drie dagen lang niets van dat mond- en klauwzeer af wist. Van een koppig schippertje. Wegens overtredingen van de Schepen wet stonden tereöht H. B. alhier en A. B., de zoon. Eerstgenoemde is te Haarlem al eenige malen veroordeeld, zoowel voor de Schepenwet als voor de Zee-ongevallenwet, en nu laatstelijk weer in Den Helder. Na dit laatste vonnis heeft hij de vereischte verbeteringen op zijn vaartuig aange bracht. Do ambtenaar van het O. M. vroeg 100 of 20 dagen. Verdachte werd. rechts kundig bjigestaan door den waarnemend deurw. J. W. Biersteker, die er op wees, dat verdachte zich geenszins onwillig toonde en feitelijk slechts één verlichting niet in orde was. H. B. kreeg 50 subs. 3 dagen, Met C. B. was het een ander geval, daar deze op het oogeniblik van de overtreding niet aan boord was. Vermoe delijk 'betreft het een broer. Deze zaak is aangehouden. In. beide zakeni fungeerde de adjunct inspecteur van de scheepvaart te IJmui- den als getuige charge. Schaapjes op het droge. D. B. had schapen laten loopen op eens anders land en hoorde zich veroordeelen ampel. Als getuig* kwam de adjunct-in- tot 15 subs. 8 dagen, beneven* 8 scha devergoeding aan den benadeeld*. O. B. had verstek ia ten gaan. De gedag vaarde getuige was, naar udt zijn verklarin gen 'bleek, niet bij de overtreding tegen- wooidig geweest en dies werd de zaak ge schorst. N. P. had zonder jachtacte gejaagd. Dit pretje kost hem 5 of 2 dagen, terwijl hij tevens zijn buks kwijt is. Een duur haasje! G. O. van K. te Wieringen had de Ar beidswet overtreden ('a morgens vroeg laten werken). ;Da'8 niet zoo mooi", zegt de kanton rechter. „Ik vinld van wel", antwoordde ver dachte. „De Arbeidswet druiödat vaak tegen alle redelijkheid in". Deze verd. is zeilmaker en hij kreeg in opdracht een fokzeil te maken, dat op een bepaalden dag klaar moest, omdat de schipper zeilen moest. Hij was dientenge volge verplicht te laten overwerken. Bo vendien was hij in zijn bedrijf bemoeilijkt, doordat hij tengevolge van de Zuiderzee werken van' zijn v-*re woonplaats ver dreven was. Zelf was hij op den bewusten dag al heel vroeg begonnen; de fok moest om zeven uur de* morgen* worden afge leverd. De zaak werd verdaagd voor nader on derzoek. Van een baldadig Jongmensch. P. C. B. had zich de luxe gepermitteerd uit baldadigheid boven op een muur te klimmen. Het prapje kostte hem 5 subs. 2 dagen, ongeacht het nieuwe kruis in z'n pantalon. Dit jonge mensch was 18 jaar, waaruit u ziet, dat niet steeds de wijsheid komt tegen dat je den baard in de keel krijgt N. G. had twee dagvaardingen: le. had hii ter keuring een paard aangeboden, dat niet van het vereischte loodje was voor zien. Deze zaak werd verdaagd, toen verd. opmerkte, dat het er moest ziin afgeval len; 2e. w^ens overtreding van de Ar beidswet. H" erkende deze overtreding doch de zaak was, dat hii op Zondag eon geslacht paard ontving en dit onmogelijk zonder hulp van de kar kon krijgen. 8 of 1 dag. Het „Stapborster boertje" met een nieuwe zijden pet Nu ziin we, waarde lezer, genaderd tot de „grootere zaken". Misschien vindt u dé zaak van het Staphorster boertje niet groot en eigenlijk al afgezaagd. Maar dit was toch een zaak, die wel eens even on der de loupe mag worden genomen. Men weet, Stegeman werd den vorigen keer tot hooge geldboeten veroordeeld. Hii bleef intusschen doorgaan met zijn krui den, zij het dan onder sanctie van een arts. Nu was hij nochtans weer tegen de lamp gevlogen. De zaak was deze. Een piepjong vrouw tje (18 of 19 jaar) was bij hem gekomen en hii had haar zijn kruiden gegeven, om dat zij, naar ihjj beweerde, geelzucht had. Zij had daar geen baat bij gevonden, was van do kruiden heel ziek geworden. Het bleek evenwel, dat dit jonge vrouwtje, van Wderingen afkomstig, in de gelukkige omstandigheden verkeerde, dat zij binnen enkele maanden een baby in de armen kon drukken, en Stegeman had* de uit haar toestand voortkomende onaangenaamhe den aangezien voor geelzucht. Daar hij thans met een dokter samen werkt, zou het verstrekken van kruiden, waaraan dan officieel de dokter zijn sanc tie geeft, op zichzelf niet strafbaar zijn. Maar Stegeman had meer gedaan; hij was het aanstaande moedertje in haar woning te Wieringen gaan opzoeken en had haar daar wederom kruiden verkocht, waarvoor zjj 8.60 betaalde. Dit feit ge schiedde dus, naar de letter der wet, zon der de medewerking van den arts, en hiervoor moest Stegeman terecht staan. Wij hadden nooit het genoegen gehad persoonlijk het beroemde boertje te aan schouwen en kunnen verzekeren, dat hij er boersch uitziet De „echte" Stegeman is trouwens al eenige jaren dood. Blijk baar had-ie zich voor de gelegenheid een splinternieuwe zijden pet aangeschaft. Hij zelf kon moeilijk uit zijn woorden komen en had daarvoor zijn verdediger Bier steker genomen. Deze wees er op, dat ver dachte steeds met een dokter samenwerkt, en ook agent De Haan moest verklaren, dat St., met wiens speciale bewaking hij beiast is, zich altijd door een dokter laat bijstaan. Dit betrof evenwel den zitdag in Den Helder, zoodat hij voor de daar ge pleegde feiten moest worden vrijgespro ken. Niet evenwel voor wat hij ten huize van het jonge vrouwtje op Wieringen heeft gedaan. Verd. zelf en ook zijn verdediger zeggen, dat bedoelde drup pels op last van don dokter waren ver strekt, maar dit was voor den ambtenaar van het O.M. geen motief om hem voor Wieringen vrij te spreken, en zoo vroeg hij het exorbitante vonnis van 2 maanden principale hechtenis. D.w.z. Stegeman kan zich deze hechtenis niet door betalen van een boete afkoopen. De kantonrechter veroordeelde hem tot 1 maand, van welk vonnis èn do ambte naar èn betrokkene in hooger beroep zul len gaan. Z.Ed.Achtb. voegde er don niet zeer vriendelijken wensch bijv dat hij hoopte, dat er nog wat bij zou komen. Wij hopen intusschen, dat Stegeman de maand Februari uitkiest voor zijn séjour in het huis van bewaring, dat scheelt hem ettelijke etmalen. Want zoo buitengewoon lollig is zoo'n maand brommen niet, dunkt me. Je kunt intusschen prachtig do ver zamelde werken van Jacob van Lennep uitlezen. Dan moet-ie Klaasje Zevenster evenwel met aan het slot nemen, anders wil-ie nog niet weg ook als de maand om en het boek nog niet uit is. Deze zaak kwam al in 't begin van de zitting, omdat de galante kantonrechter het jonge moedertje weer zoo gauw moge lijk naar haar kindje toe wilde sturen. Onze vriend Boon wederom voor het hekje. De tweede „groote" zaate wasu raadt het i» gten tienen: oase vriend Q. Bom PREDIKBEURTEN DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weetatraat), le Kerstdag. 's Morgens 10.80 uur, Da. F. W. J. v.d. Poel. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) le Kerstdag. 's Avonds 6 u., Da. F. W. J. v.d. Poel Kerstfeest met de kleineren van de Zondagsschool. 2e Kerstdag. 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar 's Avonds 6 uur, Ds. H. A. Enklaar Kerstfeest met de grooteren van de Zondagsschool Gerei. Kerk (Spoorstraat), le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Da. F. Tollenaar 's Avonds 6.80 uur, Ds. S. J. P. Gooa- sens, ber. miss. pred. van Soemba. 2e Kerstdag. 'b Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar Gerei. Kerk (Hulpkerkd. Chr. Mil Tehuis) le Kerstdag. 's Morgens 10 u., Ds. S. J.P. Goossena 'e Avonds 5.30 uur, Da. F. Tollenaar 2e Kerstdag, Geen dienst. Oud Geref. Kerk (Hoogftraat). le Kerstdag. 's Morgens 10 u. en 'a middags 5.30 u de beer N. v. d. Kraats. 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, de heer v.d. Kraste Chr Geref. Kerk (Steengracht), le Kerstdag. 's Morgens 10 u. en 's avonds 5 uui, de heer P. W. Dan (theol. atud.) 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, de heer P.W. Dan Herst Evang. Lntb. Gem. (Weeienstr.) le Kerstdag. 'b Morgens 10 u., Df. P. H. Borger» Liturgische Kerkdienst. 2e Kerstdag. Nam. 6 uur, Liturgischo kerstfeest- viering met de kinderen der Zondags school. Doopsgez. Gem. le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts 2e Kerstdag. 's Avonds 6.30 uur, Kerstfeest met de kinderen der Zondagsschool. Evangelisatie (Palmstraat), le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. R.C.W.J. Hoek 's Middags 3.30 uur, Kerstfeest voor de kleine kinderen. 'a Avonds 7 uur, voor de groet# leer lingen. 2e Kerstdag. 's Morgens 10 u., Ds, R. O. W. J. Heek Evangelisatie (Geb. Middenstraat 117) 2e Kerstdag. 's Middags 3.30 uur, Kerstfeest der Zondagsschool. Oud-Katholieke Kerk (Langsstraat 68). le Kerstdag. Morgens 6 uur, Kerkdienst, lb. Moleman 's Morgens 10 uur, kerkdienst met preek. Th. Moleman. fs Avonds 6 u., Vespers. Th. Moleman 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Kerkdienst met preek. Th. Moleman Leger des Hells. le Kerstdag. '8 Morgens 6 uur, Engelenzang, 's Morgens 10 u. Heiligingsdienst. 's Mid. 3.80 u., Zanguitvoering, 's Avonds 8 uur, Toeven bij de Kribbe 2e Kerstdag. 's Avonds 8 uur, J. L. Demonstratie. Leider der Samenkomsten Envoij van Doorn. Apostolische Gemeente. (Bovenzaal .Mil. Tehuis, Spoorstraat) le Kerstdag. 's Avonds 6 uur, dieast Ned. Herv. Gem. 2e Kerstdag. HUISBUDMÉt 's Middags 8 uur, Ds. E. R. Damsté Kerstfeest der Kinderen. van Texel. Men weet, hij stond den vori gen keer terecht voor zes overtredingen inzake het neerleggen van steenen op een aan het Witte Kruis te Texel toebehoo renden weg. Deze zes zaken zijn thans, zooals de technische term luidt, „ge voegd", en werden als ééni zaak berecht Daarenboven waren er zes nieuwe ver balen tegen Boon opgemaakt De burgemeester van Texel, de heer Oort, was de eerste getuige. Daarna kwam de heer A. Wieringa, secretaris van het Witte Kruis aldaar, beiden om te verkla ren*, dat bedoelde weg eigendom is van het Witte Kruis en Boon er geen rechten op kan doen gelden. De heer Bremer, bak ker, verklaart, dat bedoelde steenen door Boon zijn gekocht. De heele steenen zou den er uit gezocht worden, de steenen zouden op een andere plaats ook een singel worden neergelegd, en dan zou get. nog 6.-— extra krijgen als de heele steenen er uit gezocht waren. Tenslotte verklaarde de rijksveldwachter Otten, eveneens dat de weg aan het Witte Kruis behoort. Het Openbaar Ministerie deed in zijn requisitoir uitkomen, dat Boon de steenen had neergelegd op een voor het publiek toegankelijke plaat*. Hij meende dat verd. 41* de gemeente Texel tot rede wilde hr**-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5