Tje/ikoud&i ofjmge tëe&e/utityeó Gevatte Koude 4* flff Radiografisch Weerbericht. gen, integendeel zelf eens tot rede moest I worden gebracht De vorige maal werden' 2 geldboeten gevraagd van 20.—, thans, nu deze zaken gecombineerd zijn, ie het mogelijk tot een boete van 6000.— te gaan. De officier wees hier vooral op, en vroeg thans 500.-— boete, sub». 60 dagen hechtenis. Htt hoeft urn nieuwe verhelen bui rijn breek. De tweede zaak betrof zes nieuwe pro cessen verbaal. Toen de heer Boon op de proppen kwam met een aantal getuigen a décharge, rolde de kantonrechter van schrik ondersteboven en verdaagde hij de verdere behandeling tot aan het einde der zitting. Hierin was het, dat de ambtenaar van het O.M., na een kort, maar zeer on vriendelijk requisitoir wat een wonder als je de heeren zooveel last veroorzaakt een geldboete vorderde van 600. suba 60 dagen hechtenis. Aan het einde der agenda van dezen middag kregen we Boon dus voor de tweede maal voor het zondaarsbankje. Hij kwam met zijn 6 getuigen a décharge, maar dat viel erg mee: het bleken alleen maar de dagvaardingen te zijn; de getui gen zelf waren er niet. Zelf had hij een uitvoerig betoog op schrift gesteld, maar de kantonrechter voelde er niet veel voor dat in extenso aan te hooren. De verd. zegt daarin, dat B. en W. van Texel het vertikten vergunning te geven voor iets wat hij gevraagd had en opzettelijk het prae-advies op zijn verzoek onder de tafel hebben geworpen. Verder be twist hij, dat deze weg valt onder het Prov. Wegenregleraent. Na het een paar maal met den kanton rechter aan den stok te hebben gehad, werd verd. veroordeeld voor de eerste zes gecombineerde zaken tot een boete van 600.— subs. 80 dagen, voor de tweede zes tot 1000.subs. 30 dagen. Van beide uitspraken gaat de betrokkene in be roep. Hiermede was, behoudens enkele zaak jes van minderjarigen, die met gesloten deuren werden berecht, de film van deze maand weder afgedraaid. De wereld is blijven draaien en wij draaien mee, het Staphorster boertje zal vermoedelijk zijn kruiderijen wel blijven verkoopen en Boon zal querulant blijven. Ach ja, plus que ca change plus c'est la même chose. Plus que ca change, enz., 't komt alle maal op hetzelfde neer. ENNY DE LEEUWE EN PIERRE MOLS. In aansluiting' op hetgeen wij gisteren omtrent de voorstelling van „Vlammende Jieugd" op Zondagavond door het gezel schap directie Pierre Mols schreven, kun nen wij mdedeelen, dat ditzelfde gezel schap, voldoende aan veler verzoek, be gin Januari hier zal terugkomen op een weekdag, met het nieuwste successtuk „Dë Vrouwe van Shenstone", bewerkt naar den gelijkwaardigen roman van Flo rence Barclay, wier „De Rozenkrans" als boek en als tooneelstuk zooveel succes heeft gehad en waarvan dit nieuwe boek evenveel gelezen werk wordt ala het vorige. JACQUES KEULE EN BERRY KIEVITS IN DE LIEFDES-PARADE". In het Oasino-gebouw, zal op zondag avond 28 December, 8 uur, het gesel schap „Het Nieuwe Tooneel", artistiek leider Oarl Tobi, één enkele buitengewone voorstelling geven van de wereld succes operette „De liefdes-Parade". Deze ope rette is het grootste succes van den laat- ■ten tijd. Jacques Reule, de vermaarde tiooneel- spelr, zal te dezer stede voor het eorst in een Operette optreden. De geheele pers is een en al lof van zijn spel, zijn ringen en dansen. De zeventienjarige charmante actrice Barry Kievits zal als zijn partner, in deze amusante en spannende operette optre den. De regie is van Oarl Tobi, terwijl de dansen ontworpen en ingestudeerd zijn èoor Barry Kievits. „De Telegraaf": .Cornelis Veth schrijft: De raai was' stamp vol «rv .de aanwezigen hebben zeker hun komst niet betreurd want wat geboden werd was alleraardigst. Bcrry Kievits in het mannen- of jongenspak van het inbrekersjongmaatje, zoowel als later, wanener zij gelouterd en dame is, vertoont een overmoedigen geest, die toch nooit grof wordt, een lieve gevoeligheid, die nooit week wordt, zij lacht aanstekelijk, zij danst boven dien verrukkelijk en hoeft een zuiver, helder stemmetje. En Jacques Reule in zijn element in zulk een heerachtige minanarsrol, met een goede stern, kranige danseur, geroutineerd speler, is haar een voorbeeldig partner.... Niets dan lof voor deze amusante vertooning van een Vaudeville-operette, die zoowaar goed vertaald is ook, met a.rdigte dialogen en meer dan ge woon verzorgde zangteksten van David Tom- JriiusDe voorstelling verdient een succes te blijven. DOODGEBLEVEN. Hedenmorgen, ongeveer 7 uur, is waar schijnlijk door hartverlamming, de 81-ja- rige Ven Duuren op het Stationsplein doodgebleven. De stationschef die er mede In kennis werd gesteld, waarschuw de dr. Vroom, die den dood constateerde. Met de lijkenauto is de overledene naar zijn woning in de Breodwaretraat ver voerd. EEN WEERSPANNIG PAARD. Gisterenmiddag liepen twee paarden voor een leeg rijtuig in de Spoor straat. Bij het zwenken' naar de Spui straat sprong een der paarden; plotseling opzij en sloeg tegen don grónd. Het dier was onmogelijk meer overeind te krijgen en moest uitgespannen worden, waarna een andier paard' zijn plaats voor de koets Innam, Een1 en' ander trofc nogal vee4 belang stelling, daar het gebeurde om 12 uur, Juist toen een stroom werfgajyeers door da SBftftstaBItf liep. JULIANADORP PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Bern. Ie Kerstdag. 'e Morgena lfl uur, De. E. R. Damaté Koorzang. 'e Avonds 6 uur, Kerstleest der kle deren. Zendingsgebouw „ster der Hope". Ie Kerstdag. 's Avonds 7 uur, de beer J. Sevensma van Amsterdam. 2e Kerstdag. 's Avonds 7.80 uur, Ds. Tolleaaar, van Den Helder. 't ZAND. JUBILEUM „NUT EN GENOEGEN". 15-Jarig bestaan. Feestelijke herdenking 15-jarig bestaan der Vereeniging »Nut en Genoegen* al hier, op Zaterdagavond, 20 dezer, in de groote zaal van den heer Schrieken. Te ruim acht uur opent de Zeergel. Heer Dr. Oterdoom als voorzitter de bij eenkomst met een openingsrede, waarin spr. de voornaamste dingen, welke in het tijdvak der laatste vijf gepasseerde jaren met betrekking tot de Vereen, gebeurden, releveert. Spr. dankt de aanwezigen namens het bestuur voor de groote opkomst op dezen avond, in de eerste plaats de leden en oud-leden welke blijk geven van hun vol doening voor dit lustrum uit hetwelk de levenskracht van onze vereen, kan bljjken. Spr. memoreert verder, dat ver» eeDigingsleven, en vooral op kleine plaat sen, zoo noodig is, daar het een heilza- men invloed op de samenleving uitoefent, en dan daarbij «Eendracht maakt Macht*, zegt spr. In de tweede plaats wijdt spr. een groet aan de genoodigden op dezen avond; hoewel spr. niet graag uitzonde ringen maakt, meent hij toch even op te moeten merken dat thans weer onder ons aanwezig is als gast mej. A. de Leeuw, een der vroegere getrouwe krachten. Ver der heet spr. even in het bijzonder wel kom den heer Daan Pool van Oudesluis en, zegt spr., hoop ik dat de heer Pool welke anders voor ons optrad, thans zelf van het gebodene mag, genieten. De Voorzitter herinnert er hierna even aan, hoe 6 jaar geleden bij het vieren van het 10-jarig bestaan de zaak in den be ginne, door de drukke ambtsbezigheden van spreker, niet zoo'n vlot verloop had gehad. Later ging dat gelukkig ech ter weer beter. Hedenavond, zegt spr., is er dansen nain verband daarmede had spr. eenige malen het idee van de zijde der jongeren gehoord om steeds dansen na te houden. Spr. legt er hier den na druk op dat een Vereeniging als de onze zich z.i. en ook volgens het inzicht der overigen van het bestuur, daarvan dient te onthouden. Verder laat spr. hierna even de gedane werkzaamheden over de laatste vijf jaar de revue passeerentel ken jare zijn 3 Nutsavonden, gevuld door bijdragen van eigen krachten, gehouden. De andere avonden trad op de heer Daan Pool, of wel werd de avond soms gevuld door het houden van een lezing. Spr. en anderen hadden echter gemerkt dat veor een lezing niet zooveel ambitie van de zijde der roeesten bestond. Hierna her innert spr. aan de goedgeslaagde Huis- vlij ttentoonstelling, uitgaande van de Vereeniging en gehouden op 17, 18 en 19 September 1929. Het ledenaantal zegt spr. onderging in de afgeloopen vijf jaren weinig veran dering en varieerde steeds om en bij de 70 (dat veel gasten aanwezig zijn mogs blijken uit het feit dat de groote zaal thans geheel gevuld is. Corr.). Spr. wekt hierna op om gepaste pro paganda voor het Nut te maken ter ver grooting van het ledenaantal. Het bestuur is nog vril wel evenals voor 5 jaar samen gesteld, alleen is door vertrek van den heer J. Modder in diens plaats benoemd de heer W. Eriks. Spr. dankt hierna de verschillende bestuursleden voor de aan gename samenwerking steeds ondervon den en wil speciaal den secretaris, den heer Blaauw, een pluim op den hoed steken voor de wijze waarop deze de notulen steeds samenstelt, nl. in dicht vorm. Voorzitter wijst hierna nog even op het slechte bezoek der leden op de huishoudelijke vergaderingen der ver eeniging en spreekt hierover zijn spijt uit. Totaal zijn in de laatste 6 jaren gehou den: 14 Nutsavonden, 23 bestuura- en 5 algem. vergaderingen. Spr. memoreerde nog even de benoeming van den heer T. Bakker, met algemeene stemmen als eerelid der Vereen. In verband met de tooneeldecors zegt spr., heeft de heer Schrieken het zijne gedaan voor een afdoende verbetering te dezen opzichte, n.1. de aanschaffing van andere frissche aankleeding, terwijl een paar leden van het bestuur ook hiertoe het hunne hebben bijgedragen (n.1. werd een stel coulissen, Bij gevatte Koude in hoofd en ledematen, Rheuraatische pijnen, Griep en Influenza, Hoofppijn, Kiespijn, Aangezichtspijn en vast zittende Hoest, gebruike men Mijnhardt's Poeders Deze werken genezend en nemen de pijnen weg. Prijs per poeder 8 cent en in doozen van 6 stuks 45 ct. Alleen echt wanneer doos en poeders voorzien zijn van den naam MjjahardL Let hierop! Vraag ze Uw Drogist voorstellende een bosehgezicht, door hen ontworpen, geteekend en geschilderd, waarbij de heeren O. de Leeuw als teeke naar en Blaauw afs kunstschilder fun geerden; een en ander mag uitstekend geslaagd heeten. Corr.). Na allen hierna een gezellige» avond te hebben toegewenscht, verklaart Voorz. de bijeenkomst voor geopend. Vervolgens wordt het programma, dat uit 20 nummers bestaat, afgewerkt. Van het voorhehoud tot wijziging wordt door het Bestuur ge bruik gemaakt en worden achtereenvol gens opgevoerd: No. 2 „De eerste kermisdag", 3. „Han nes in de spoorwagen", 5. „Levenslust", 6. „De erfgenamen", 7. „Onder moeder'a crinoline", 8. „Vrijheid", 17. „Mooi is het zonlicht", 9. „Doodenrit" en 10. „Baker Bet". Hierna volgde pauze. Na de pauze kregen we achtereenvolgens voor 't voét- licht No. 11. „Wie zijn dat?", 18. „Ode aan 't Zand". 13. „IJswals", en tot slot No. 16. „Het verlote landhuis aan den grooten weg". Met betrekking tot het komische genre muntten zeker uit de nos. 2, 3 en 10, terwijl het tooneelstukje ook veal lachlust opwek te. Wat No. 11 'betreft deden wij mede, dat dit bestond uit het door het publiek te laten raden naar de namen der als pop pen verkleede 5 personen, waarbij deze namen tevens nog in de juiste volgorde van 1 t/m 5 moesten worden genoteerd. Slechts 3 der aanwezigen hadden het goed geraden, t.w. twee dames en een' heer. Daar de prijzen uit 1 dames- en 1 heeren- prij® bestonden, moest voor de dames wor den geloot De prijzen, vielen ten deel aan mej. N. Zeeman—-Gutker en den heer H. Over en1 bestonden uit resp. een kolossale banketletter en een kistje sigaren. Zij werden onder een toepasselijk woord van den Voorz. aan de gelukkigen uitgereikt. Een uitmuntend gespeeld stukje vonden we in No. 9 van het programma, hoewel het jammer was dat de strekking er van geenszins kon 'boeien. Verder willen we eveni het andere tezamen vatten als zijnde van goeden en aardigen inhoud en strek king. Tot slot zij nog vermeld de tradi- tioneele bijdrage van de Andringa's. Door den WelEd. Zeergel. Heer Mr. D. Breebaart wordt hierna het woord gevraagd en verkregen, waarvan deze gebruik maakt om namens de andere introduoé's het Bestuur der Vereen. »Nut en Genoegen* te danken. Spr. dankt voor de uitnoodiging alsook voor de uitstekende organisatie, en brengt hierna speciaal hulde aan den Voorzitter, Dr. Oterdoom, welke zoo uitnemend weet te leidenecht gezellig en geenszins officieel. Uw Voor zitter, zegt spr., is niet te verbeteren. Voorzitter sluit hierna de bijeenkomst, waarna een schotel boerenkool met worst, beschikbaar gesteld door den heer Hot- tentot, op Amerikaanscbe wijze werd verkocht. Eigenaresse hiervan werd ten slotte mej, J. W. Jimmink-Bakker. Hierna volgde gezellig dansen tot laat in den morgen, waarbij de heer Holema als ceremoniemeester fungeerde. Alles samengevat: een buitengewoon goed geslaagde avond. BREEZAND. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) Ie K e r s t d a g. Morgens 10 uur, de heer P. Beon 's Avonds 6 uur, Kerstfeest 2e Kerstdag. 'a Morgens 10 uur, de heer F. Boon Gevraagd een Bloemistknecht, liefst bekend met ziekzoeken. Adres: E. P. ZWAIJER, Molenvaart, Breezand. Te huur een net WOONHUIS. Te bevragen bij: E. P. ZWAIJER, Molenvaart, Breezand. ANNA PAULOWNA. WEINIG LIEFHEBBERS. Voor do vacature van hoofd dér school in den Oostpolder hebben zich slechts twee sollicitanten aangemeld en voor de betrekking van onderwijzer aan dezelfde school maar één, PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Ie Kerstdag. 's Morgens 10 u. Ds. M. A. ©.Vorstman 's Avonds 7 uur, Kerstfeest Geref. Kerk. Ie Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Leesdienst 's Middags 2.30 uur, Ds. Goosens 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. Goosens 's Middags 2.30 uur, Kerstfeest Geen Wo/. ^oorWybe,v Een das verwent Uw kals. Neem Wybert. Hel beste afweermiddel tegen verkoudheid «r> besmetting. De heer: „Maar jelui hebben heelemaal ndet gezongen". De jongen: „Nee, maar dat gaan we doen als u niets geeft". Everybody'a Weekly, Londen. WIERINGEN. Hippolytushoef. KERSTFEESTVIERING. J.l. Maandagavond vierden de Hervorm de Zusterkringen van Hippolytushoef en Oosterland en de leden v. cL V.OJ.B. te zamen ongeveer 60 dames en heeren, in de Herv. Kerk te Hippolytushoef, het Kerst feest. Een keurig versierde en verlichte boom, gedekte en versierde tafels gaven een feestelijk aanzien. Ds. van Beek sprak een woord van welkom en opende met gebed. Vervolgens werden door een zangkoortje Kerstliederen gezongen en door enkele dames Kerstverhalen voorgelezen, terwijl orgel, piano, viool en mandoline, waar noodig, voor begeleiding zorgden. In de pauze werden chocolade, thee, gebakjes en andere versnaperingen rondgedeeld. Te ongeveer half twaalf werd deze feest avond met een toepasselijk woord, van de presidente van den Herv. Zusterkring van Hippolytushoef, mevr. G. de HaanBoe ker, gesloten. Dei Oever. GEREF. KERK. Wegens uitbreiding van het college van ouderlingen en diakenen der Geref. Kerk te Wieringen zijn tot ouderlingen gekozen de heeren H. Juisting, A. J. Hazes en A. L. Pauwer, en tot diakenen de heeren D. Hoekstra, A. A. Kraak, J. Laan. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Geaa. (Den Gaven). Ie Kerstdag. 'e Morgens 10 uur, Ds. J. v. Beek Ned. Herv. Gum. (Hippolytushoef). Ie Kerstdag. 's Avonds 6 uur, Ds. va» Beek Kerstfeest. 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. v. Beek Zangkoor Ned. Herv. Gem. (Westerlaid). 2e Kerstdag. 's Avonds 5 uur, Ds. van Beek Kerstfeestviering Ned. Herv. Getn. (Oosterland). 2e Kerstdag. 's Avonds 7 uur, Ds. van Beek Kerstfeestviering Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) le Kerstdag. 's Morgens 10 uur, de heer Bosma 2e Kerstdag* 's Morgens 10 uur, de heer Bosma 's Avonds 6 uur, Kerstfeestviering Evang. „Land ln Zicht" (Den Oever), in gebouw „Land in Zicht" le Kerstdag. 's Morgens 10 u., de heer R, O. Franck Doopsgezinde Gemeente.(Hippolytu»hoef) le Kerstdag. Geen dienst 2e Kerstdag. 's Morgens 10 uur, Ds. R. v.d. Veen van Barsingerhorn. Geref. Kerk. (Den Oever), le Kerstdag. 's Morgens 10 u. en middags 3 u., Cand. Jonker. 2e Kerstdag. Geen dienst. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef De kerkdiensten der Ger. Kerk a.d. Beltstraat te H.Hoef, worden met het oog op de Kerstvacantie enz. van 25 Dec. tot eu met 11 Jan, '31 niet ge houden, doch gecombineerd met die te Den Oever. WlERINGERMEER. Evangelisatie „Land In richt". Wegens tijdelijke stopzetting der werkzaamheden voorloopig geen dienst in de Wieringermeerpolder. TEXEL. WAT AL TB VROED. Het eerste lam deed rijn intrede reeds in deze gemeente. Op de boerderij van de heeren Gebr. Smit te Westermient kwam dit. diertje ter wereld. Het lammetje zal wel geen lang leven beschoren z$n! PREDIKBEURTEN, le Kerstdag- Ned. Herv. Gent. Den Burg, v.m. geen dienst, n.m. 5 uur, Kerstfeest met de Zon dagsschool. Oosterend, 'sm. 10 uur, Ds. H. Groenenberg De Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft, extra collecte Den Hoorn, v.m. 10 uur, Ds. A. Oskamp De ©ooksdorp, v.m. 10 uur, Ds. W. Plug Collecte Predik, weduwen en weezen Zuid-Eierland. 'smid. 6 uur, Kerstfeest Zondagsschool O u d e s e h i 1 d, 'sav. 7 u., Ds. H. Groenenberg Koog, 'iar. 6 uur, Kerstfeest Doopsgez. Gem. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. A. Vis Oosterend, 'sav. 7 uur, Kerstfeestviering GereL Kerk. Oosterend, vjn. 10 uur, Ds. A. v. d. Leer Geref. Kerk (H.V.). Niet ontvangen 2e Kerstdag. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.xn. 10 uur, Ds. Oskamp Oosterend, 10 uur, Ds. H. Groenenberg Waal, 's av. 6 uur, Kerstfeest met met de Zondagsschool Den Hoorn, 's av. 7 uur, Kerstfeestviering De Oockidorp, 'sav. 7 uur, Kerstfeestviering De Koog, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft Extra collecte Doopsgez. Gem. Oosteremd v.m. 10 uur, Ds. A.Vis Den Burg, 's mid. 5 uur, Kerstfeestviering Den Hoorn, v.m. 10 uur, Db. P. J. Smidts van Den Helder. Geref. Kei*. Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. A. v.d. 'Leer Uit ds Land- sn Tuinbouwwerald. UITVOER VAN BLOEMHBOLLEN, ENZ. Aan bloembollen, knolsiergewassen em vaste planten (wortelstokken, knollen en wortels) heeft ons land volgens de maanfl- statistiek van den in-, uit- en doorvoer, be werkt door het Centraal Bureau voor de Statistiek, in November 1440 ton ter waar de van 1.290.000 uitgevoerd, tegen 1881 ton ter waarde van 1.446.000 in Novem ber van het vorige jaar. Met den uitvoer van dit artikel zijn we nu op ruim 45.360.000 tegen ruim 39.140.000 in de eerste elf maanden van het vorige jaar. In November was Groot-Britanniëde grootste afnemer met 799 ton; daarop volgden Duitschland met 214 en Frank* rijk met 109 ton. ELECTRISCH GEKWEEKTE AARDBEIEN. Een dure liefhebberij. Uit Delft schrijft men: In den tuin van het laboratorium voor •1< ctrotechniek te Delft heeft ir. H. W. L. Brückman, bedrijfsingenleur-conser- vator,een proef genomen met het kweeken van aardbeien in een electrisoh verlichte en verwarmde kas. Op 1 November werden 100 aardbei- planten op de gewone wijze geplaatst onder z.g. plat glas, en reeds op 1 De cember stonden de planten in bloei en begonnen de vruchten zich te zetten. Ir. Riemens, directeur van het land bouwproefstation te Naaldwijk, heeft kennis genomen van deze proef. De hoeveelheid stroom, die tot 1 Januari a.s. verbruikt wordt bedraagt circa 1600 K.W.U. Het zal bij gebruik van goed- koopeu stroom mogelijk z|jn, een loonende cultuur te vorkrijgen. Gisterenochtend werden eenige mooie van deze electrisch gekweekte vruchten aangeboden aan de Koningin. Mest waarnemingen verriSht tl dm morgen Tan 24 December. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsdi Meterlologisch Instituut te de Bilt Hoogste stand 768.7 te Haparanda. Laagste stand 763.6 te Larwich en Aber- dun. Verwachting: Meest matige Z. tot Z. W. wind, betrok ken tot zwaar bewolkt •Wiarsobtjnlijk eenige regen, ieta zachter.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6