Auto lakken C. GOET, Oudesluis niseeren. Het gaat dan ook best met de apeeltuinvereen. Slechts éenige maanden geleden opgericht, telt ze nu reeds 600 leden. Maar er is dan ook hard voor gewerkt en dat werk wordt nog dagelijks voortgezet. Het damescomité had ook het bestuur van den speeltuin uitgenoodigd. De heer Kwast, de voorzitter, dankte liet comité voor de uitnoodiging en dankte ze voor de tractaties, den kinderen der leden gegeven. Hij hoopte bij voorkomende gelegenheden weer op den steun van de dames te mogen rekenen. Verder sprak de heer Kwast nog een woord tot op wekking voor het bezoek der leden vergadering op 6 Januari a.s. en hoopte dat de kinderen trouw de clubavonden mochten bezoeken en dat de leden zoo veel mogelijk nieuwe leden zouden ver werven. Het pufvraagstuk. Dat de regeling van het pufvraagstuk niet gemakkelijk is, blijkt wed uit de discussies, die daarover zijn gevoerd in de Tweede Kamer en, welke tot resultaat hebben ge had, dat de Minister de zaak nog eens nader zal onderzoeken en overleg zal ple gen met belanghebbenden: eendenhou ders, vischmeelfabrikanten en vissehexs. In dat overleg te betrekken de visch- reedersvereeniging en zij, die belast zijn met het biologisch onderzoek der zee, zal vermoedelijk wel mede in de bedoeling van den Minister liggen. Want, zooals sterk gebleken is, heeft ook dit vraagstuk twee kanten. Aan de eene zijde het bestaan van pufvisschers, der vischmeelfabricage, der eendenhou ders en kippenhouders. Aan de andere zijde de bescherming van den vischstand! en daarmede van het grootvischbedrijf. De kwestie is al zeer oud en indertijd is er veel over te doen geweest, toen Water land behoefte kreeg aan „puf" of „nest" voor eendenvoer. Het waren vooral de Volendammer vis- schers, die zorgden, dat de eendenhouders aan „nest" kwamen. Overig Zuiderzee sprak van „de moordkuil" der Volendam- mers en na veel strijd en vergaderen en besprekingen in de Staten-Generaal was het resultaat, dat gedurende een gedeelte van het jaar een zeker zeegebied tusschen Pampus en Uitdam werd onttrokken aan alle soorten bevissching, omdat men aan nam, dat vooral daar zich het broedterrein voor ansjovis en haring bevond. Langzamerhand en soms met sprongen breidde het eendenhoudoi-sbedrijf zich uit en de vraag naar nest hield daarmee ge lijke tred. Een oplossing om aan/ die vraag te vol doen kreeg men door liet toedienen van mosselen en groot© quanta mosselen wer den en worden nog uit Zuiderzee aange voerd en in de electrisohe-maahnachines gekraakt en zoo aan de eenden voorgezet. De schelpen zelf worden gebruikt voor aanleg van paden tusschen de hokken. Maar steeds breidde het eendenhouders- bedirftl zich. uit en men begon ook visch- meel toe te dienen aan kippen en later, in kookvorm, aan honden en katten, zoodat de vraag naar puf geweldig groot werd en nu zich een industrie op dat gebied heeft ontwikkeld, die men maar niet zoo de hals om kan draaien. Puf werd dus een steeds waardevoller artikel en zooals reeds vaker is geschre ven er ontstond een pufvischbedrijf, hetwelk werd uitgeoefend door de kleine vischvaartuigen, die daardoor, nevens de gewone kustvisscherft, hun, bedrijf ren dabel konden maken. Het grootvischbedrijf, uitgeoefend door de trawlers, meende daaraan toe te moeten sohrftven, dat de vangsten minder werden en men vroeg daarom het pufviseherft- v er bod. De andere partij zegt: ons bedrijf is ge baseerd op de puf vangst en onthoudt men ons de pul of het viaihineel, dan zijn onze bedrijven tot ondergang gedoemd. En da:i wordt ook nog wel beweerd, dat de pufvisscherft niet. oorzaak is van den achteruitgang van den vischstand, maar het trawlbedrftf zelf, omdat de sterk ver zwaarde onderpezen van hun netten den zeebodem te diep doorploegen, zoodat er veel voedingsstof voor de visschen wordt vernield en bovendien veel jonge Tisch daardoor wordt vernietigd. De beweringen van beide kanten bevat ten waarheid. Vroeger wierp men alle visch, die geen handelswaarde had dus het kleln-goed buitenboord en daaronder was veel le vende vlach, Thans wordt alles tot goede buit verklaard en zeer verklaarbaar, ge zien van het standpunt der bestaansmoge lijkheid Eertijds, toen alles zeilvaart was en men dus volstond met het gewicht der onder pees en van net hoogstens zóó zwaar te maken, dat het den zeebodem raakte, om dat er toch niet voldoende voortstuwings vermogen aan boord was om het net door den grond te scheuren, was het toch ge noeg om de visch te doen opschrikken en 2ÓÓ in het net te krijgen. Met de handlier werd het net ingepalmd en aan boord getrokken en de inhoud daarvan op dek leeggestort, waar direct met -sorteören werd begonnen en alle visch, die geen handelswaarde had, weer aan de zeo prijsgegeven; meestal in leven den toestand. Vernietiging van jonge visch bad er dus nagenoeg niet plaats. Toen ls stoom- en motorkracht gekomen en hot voortstuwend' vermogen maakte het mogelijk, dat de onderpees van het net zwaarder kon worden gemaakt. De grond werd nu diep doorscheurd, zoodat alle visch, die zich onder het zand had verscholen, in het net werd gestreken. Met de stoom- om motorlier wordt het net aan boord gehieuwd en de inhoud aan dek gestort. Fluks de verhandelbare visch uitgeschoten en het net klaargemaakt voor een volgenden trek. De r»Mi van den nét-inhoud» bestaande uit waardel oom visch» zeeplanten, schel pen, modder, zand- en.... kleine, jonge visch die voor het grootste gedeelte reeds verstikt is, wordt overboord gezet In het eerste geval dus opzettelijke be perking van jonge visch, in het andere geval vernietiging door het technisch ver anderde bedrijf. Men kan nu wel zeggen, dat het puf- bedrijf maar moet worden stopgezet, maar dat zou een zeer groote economische te ruggang beteekenen voor tal van bedrij ven, die in den loop der jaren gegroeid zijn tot een schakel in de maatschappelijke bedrijven van niet te onderschatten be- teekenis. Gezocht dient dus te worden naar een middenweg. Die middenweg zou betrekkelijk gemak kelijk te vinden zijn, zoo internationaal kon worden samengewerkt. Bepaalde gebieden in zee zou men dan tijdelijk voor alle bevissching kunnen af sluiten, zooals dat dus b.v. is geschied in de Zuiderzee bij Pampus. Maar nu er internationaal in dat op zicht nog niets is tot stand gekomen en men, evenals met de wapenbeperking, ei kaars bedoeling schijnt te schuwen, zou er toch nationaal misschien wel iéts zijn te doen. Onze kust schijnt ook door jonge visch als verblijfplaats te worden uitverkoren en zou het dan niet mogelijk zijn, in het belang van beide industrieën, brokstuk ken van de kust tot aan de 3 mijls-grens voor bevissching uit te schakelen? Na een paar jaar zou men zoo'n terrein misschien dan weer kunnen vrij geven en een ander gedeelte der kuststrook af sluiten voor bevissching. Natuurlijk zullen er dan ook enkele ge dupeerden zijn, omdat ze soms, in dat ge val, verder van huis moeten gaan visschen. Het is waarschijnlijk een middel, dat de moeite van het overwegen waard is en dat zoolang van kracht kan blijven tot inter nationaal een regeling is tot stand ge komen. Iets diat staat wel vast zal er moe ten worden gedaan* wil het voor beide be langengroepen geen dóbócle worden. DE LIEFDESPARADE. In Casino. Morgen (Zondag) zal het Nieuwe Too- neel, artistieke leider Carl Tobi, één en kele voorstelling geven van de wereld succes operette „De liefdes-parade". De hoofdrollen zijn in handen van die jeug dige operette ster van het Grand Theater te te A'dam: Berry Kievits en Jac. Reule, den bekenden gevierden tooneelspeler van den Stadsschouwburg. Dit uiterst be schaafde artistieke gezelschap heeft met deze spannende en amusante operete zeer veel succes. Hieronder volgen enkele persuittrek sels der groote bladen. Algemeen Handelsblad: Het nieuwe gezelschap is vooral te apprecieereni om het peil, dat beter is dan het gangbare operette niveau.... het kranige spel van Berry Kievits, die een soort van vrouwelijk „Boefje" creëerde, is onverdeeld' te apprecieeren oim haar fijne, rake spel en be schaafde zangen. De Tijd: Deze operette, met haar genoeglijke muziek, was wel in staat de toeschouwers een ge noeglijken uitgaansavond te bezorgen. Berry Kievits gaf vlot, levendig spel en voortreffe- lijken zang te genieten... verscheidene cou pletten moesten herhaald worden.. VOOR DE KINDEREN. Goede oplossingen van beide raadsels ontvangen van: M. de B."; A. v. d. B. (Amersfoort),* M. B.; B. B.; M. D.; B. v. d. E.;M.G.J H. H.; N. G.; P.K.; B. K.;S. K.; H. K.; P. L.S. F.M. T.K. J. S.W. V. J. W.J. en P. W.B. Z.J. v. Z. Zelfgemaakte raadsels ontvangen van: Seijtje K. en Klaas J. S. UITSLAG WEDSTRIJD HELDERSCHE DAMCLUB. Groep L gesp. gew. rem. verl. pnt. J. C. Kossen 9 4 3 2 11 J. Stoll 6 3 3 0 9 D. Dissel 5 2 3 0 7 D. C. W. Rab 5 2 2 1 6 P. Kwast 8 1 2 5 4 S. Slort 7 0 3 4 3 A. A. Bremer 2 0 2 0 2 Groep II. L. Simonse 7 6 0 1 12 P. H.'C. Groene mefter 9 6 1 8 11 P. J. Arends 9 4 3 2 11 Joh. Bremer 7 4 2 1 10 H. G. Fonteijn 9 3 2 4 8 M Kwast 5 3 1 1 7 A. J. Bezemer 8 3 0 6 6 A. Bosman 9 2 1 6 5 P. Slort 7 2 1 4 5 W. Wieren 7 1 1 6 3 J. Baas 3 1 0 2 2 Groep III. W. Wever 10 7 1 2 lo O. Ottervanger 8 7 0 1 14 Jn» Bremer 10 5 1 4 11 G. F. Giotze 6 3 0 2 6 W. Volkers 8 3 0 6 6 J. Doves 4 2 0 2 4 F. Coltof 9 2 0 7 4 W. Slort 6 1 0 6. 2 Burgerlijke Stand van Den Helder van 24 December 1980. ONDERTROUWD: A. v. d. Wal en M. Blom. J. Dijkshoorn en E. Wiggers. M. v. d. Laan en J. G. Fenneman. F. IJbes en A. C. Bonfes. H. J. de Flart en J. Duinkea". GETROUWD: D. Th. Hoogvorst en H. D. Melief. A. Lalleman én A. Seidl. J. <v. d. Reftden en H. Looft. J. Rotgans en M. Cuftpers. A. Hollaar en A. W. Sohatmeier. BEVALLEN: R. Meertens-Luidinga, z. OVERLEDEN; M. Janssen, 90 jaar. D= v, Duure, 81 jaar, JULIANADORP Donderdagmorgen (le Kerstdag) ver leende het Dameszangkoor, onder leidinig van den directeur, den heer C. van der Haagen, zijn medewerking tijdens den toen «réhouden dienst. Voor de predikatie werd het le gedeelte van den „Kerstzang" uitgevoerd en lua de toespraak van Ds. Dnmsté het 2c, gedeelte. Het geheel be stond uit spreekkoor, koorzang en orgel muziek. Velen waren opgekomen, om de zen dienst bft te wonen, zoo zelfs, dat eendgen terug moesten, daar er geen plaats meer was. Niet minder was dat 's avonds het geval bft het Kerstfeest van de kinde ren der Zondagsschool bft den schitterend verlichten Kerstboom. De Ned. Hen'. Kerk alhier, die ongeveer 200 zitplaatsen heeft, werd nu door pl. ra. 300 personen bezet, zoodat men met recht kan zeggen, dat het 6tampvol was. Na ge meenschappelijk gezang, gebed, een drie tal Kerstvertellingen, zingen van Kerst liederen door de kinderen, daar tusschen- door uitdeeling van eenige versnaperin gen; werden boek, tekstkaarten en kalen ders uitgereikt. Na het uitspreken van een dankgebed en, het zingen van het 10e. vers van Ps. 68, was dit goedgeslaagde kinderfeest weer geëindigd. Vrijdagmiddag had) te Huisduinen' in de Ned. Herv. Kerk eveneens het Kerst feest plaats en 's avonds in de Chr. School aan de Kortevllet te Koegras. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gom. Geen dienst CALLANTSOOG. KERSTFEESTVIERING. Dinsdagavond had in de Ned. Herv. Kerk alhier het Kerstfeest voor de catechi santen van den Weleerw. heer Ds. E. R. Damsté plaats. Behalve de catechisanten waren vele ouders aanwezig om getuige te zijn van dit voor de kinderen zoo pret tig feest. Na het zingen van Psalm 160, de verzen 1 en 3, opende ds. Damsté het Kerstfeest met gebed, waarna door de catechisanten een Kerstlied werd gezongen. Doordat ds. Damsté wegens een keelaandoening, niet in staat was langdurig te spreken, vertel de mevr. Damsté een Kerstverhaal, waar naar met alle aandacht werd geluisterd. Hierop werden de kinderen onthaald op versnaperingen, waarna wederom enkele liederen wei-den gezongen. Aan het slot ontving iedere catechisant een cadeautje, waarna ds. Damsté dit goedgeslaagd Kerst feest onder dankzegging sloot. Daar de heer Van Iperen zijne benoe ming tot teller bft de a.s. volkstelling niet kon aannemen is in diens plaats benoemd de. heer P. de Haan. BREEZAND. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA. VOLKSTELLING. Tot tellers in onze gemeente zftn be noemd de heeren W. Braaf, H. Oornelis- sen, N. D. M. Dekker Rz., H. Jonker Hz., H. Jonker Sr., G. v. d. Molen, J. Raap, L Sinke en Ph. F. J. de Wilde. DE OCEAANYLU CHT. Het gezelschap „De Maskerspelers" van Bergen bracht tweeden Kerstdag in Veerburg voor een volle zaal „De Oceaan- vlucht", een modern spel in vier bedrij ven van Henri van Wermeskerken. Het gegeven is zeker modern. Drie blanken en een wilde komen na een schipbreuk terecht op een onbewoond ei land! Vftftien jaar lang zftn ze van de be woonde wereld afgesloten. Vijftien jaren, waarin de groote wereldoorlog heeft ge woed, de radio en luchtvaart tot groote ontwikkeling zftn gekomen, veel in mode en levensopvatting veranderd is. Dat alles is hun voorbft gegaan. En dan komen daar plotseling drie vrouwen op het eiland, heel moderne vrouwen, letterlijk uit de lucht gevallen, zft trachtten den grooten oceaan over te vliegen, geraken in een tornado en moeten wegens gebrek aan benzine en olie een noodlanding maken bft het eiland. Nu komen de mannen te weten wat er alzoo gebeurd is en hoe alles anders is. Maan ook komt toch telkens tot uiting dat die veran dering in wezen nog maar heel gering is en zeker waar het de Liefde geldt. De vrouw zoekt nog steeds haar meester in den man, die vecht voor zftn bestaan, nu vaak met zftn geest, zooals hij het vroeger in de wildernis met zftn lichaamskracht deed en zft is nog steeds de Eva, ook al is „appel veranderd in benzine". Het stuk had voor de aanwezigen groote aantrekkelijkheid. Er kon eens gezond gelachen worden, waartoe het eigenaardige gegeven en niet het minst Maboeki, de wilde, volop geile- genhend gaven. Maboeki hield er het eigenaardige standpunt op na, dat de man de vrouw maar moet opeten, omdat zft het anders hem doet, een wijsheid, die niet al te letterlijk opgevat, ook door anderen be- aaimd moest worden. Viel het stuk zelf in den smaak, het succes, dat de Maskerspe lers er mede behaalden, zou zeker niet zoo groot geweest zijn, als de vertolking ervan niet in zulke goede handen was geweest. De spelers gaven tezamen een goed ge heel, speelden vlot en oogstten dan ook een' welverdiend applaus. Adverteeren doet verkoopen Wilt ge Uw omzet vergrooten, adver teer dan in de HELDERSCHE COURANT BERGER BIOSCOOP. De zaal van den heer Slikker was, niet tegenstaande het ongunstige weer, Vrij dagavond goed bezet. Na het journal werd het groote fimwerk in 13 acten „De Ellen- digen" vertoond, een bewerking van het prachtboek van Victor Hugo. Jammer dat in den beginne de beelden niet erg duide lijk waren, doordatt de lichtsterkte niet groot genoeg was. Later op den avond, toen blijkbaar de stroomafname door de ingezetenen minder was, werd dit veel be ter en kwam de mooie film eerst goed' tot haar recht». We gelooven, dat de bioscoop-onderne ming met de vertooning van deze fiTm wel succes heeft gehad en daarvan de vruchten bft volgende avonden zal plukken LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: N. F. J. Hart man en gezin van Rotterdam. C. Veld en gezin van den Helder. Mej.C. Bakker van Schagen. Mej. A. Boerman van Schagen. J. Korte van Wedde. T. Talman en echtgenoot© van Aengwirden. Mej. M. van Eftsden van den Helder. Mej. J. E. Roosendaal van Enkhuizen. J. A. Pater en gezin van Heiloo. Mej. A. M. Steenvoorde van Noordwijk. Mej. J. Zonneveld van ICastricum. O. W. Spies en gezin van Zftpe. J. P. Wigbout en gezin van Wieringen. W. Oosthof en gezin van den Helder. T. Jeeninga van Utingeradeel. Mej. A. Blumaner van Oostenrijk. Mej. B. Tempus van Oosten rijk. A. Nieuwland van Texel. J. de Groot en gezin van Heerlen. Vertrokken personen: Mej. M. van Eftsden naar den Helder. A. Vroegop naar Sint Annaland. J. Vroegop naar Sint Annaland. A. Hooiveld en gezin naar Barsingerhorn. R. Veen naar Steenwij- kerwold. Mej. M. Brugging naar den Helder. B. van Twuftver en gezin naar den Helder. Mej. J. J. W. Engel (wed. Pranger) en gezin naar Alkmaar. J. H. Hazenberg naar Winsohoten. F. J. Thor- borg naar den Helder. L. P. J. Rooij- akkers naar Wassenaar. A. Kalter naar Giethoorn. G. Kalter naar Giethoorn. J. H. Altink paar Vlagtwedde. O. W. Spreeuw naar Hillegom. J. Pieters naar Haarlemmerliede. E. Bergsma en gezin naar Barsingerhorn. S. Mensinga naar Andijk. G. Heijboer naar St. Annaland. L. Heijboer naar St. Annaland. G. J. v. d. Park naar Oudorp. S. v. d. Ooster- kamp naar Rhenen. O. W. Vermeulen naar Zijpe. A. Schaap en gezin naar Winkel. Mej. J.M. v. Dijk naar Nieuwer- Amstel. Mej'. M. Vader naar Schagen. Mej. A. Pranger naar Utrecht. J. B. Berndt naar Vlagtwedde. Mej. O. de Wit naar Bodegraven. R. Huizebosch naar Ruinen. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GETROUWD Hermanus Lucassen en Antje Pranger. GEBORENHelena Adriana Maria, d, v. N. Koelewijn en M. G. Spruftt. Adriar.us Nicolaas, z. v. O. Op 't Veld en A. de Moei. Herman, z. v, J. Landman en C. Kooij. Gerarda Theodora, d. v. J. F. van Kessel en A. Beers. Jannes, z. v. J. P. Bargo en J. C. van der Hoeven. Cornella Geertruida, d. v. G. Nieuwenhuizen en M. de Vries. Cornelis, z. v. N. Glasbergen en J. Doef. Engelina Cornelia, d. v. D. Angevare en J. W. van Gijlswijk. Dyonisius, z. v. J. F. Romar en G. Tiel. Alida Margaretba, d. v. C. W. Zuftlhof en A. M. Scheelings. Dieuwertje, d. v. J. van Teulingen en A. Dekker. Dieuwertje Dirkina, d. v. P. Voorthuftzen en B. H. van Rozelaar. Cornelia, d. v. J. Geluk en P. Blok. Adrianus Petrus Jacobus, z. v. H. Winnust en G. C. Klaver. OVERLEDEN: Hendrik de Boer, oud 66 jaar, echtgenoot van M. C. van Dftk. POLITIE. Inlichtingen ter Secretarie verkrijgbaar ovei de volgende gevonden voorwerpen Een heerenhorloge, een rijwielplaatje, een paar kinderpantoffels, hulzen voor zak lantaarns. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst Gerei. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur, Leesdienst van af f40.prima werk, vlugge bediening, bij: Gevraagd* een Bloemistknecht, liefst bekend met ziekzoeken. Adres: E. P. ZWAGER, Molenvaart, Breezand. Te huur een net WOONHUIS. Te bevragen bft; E. P. ZWAGER, Molenvaart, Breezand. SCHAGEN Burgerlijk» Stond van Schagen van 18 tot en met 24 December 1930. GEBORENCatharina Adriana Jo- taanna, d. v. L. W. Herleman en P. Broek huizen. ONDERTROUWD J. M. Oostheim en T. Bftlsma. OVERLEDEN B. van Duin, 86 jaar. POLITIE. GEVONDEN2 handschoenen, 1 wantje en 1 passerdoos. VERLORENeen gouden dasspeld. WIERINGEN. Hippolytushoef. Zr. v. d. TOGT ONTSLAGEN. Er liepen geruchten dat zuster van der Togt ontslagen zou zftn en daar zuster bft de bevolking hoog staat aangeschreven, zftn wij op informatie uitgegaan en kon den hieroifttrent geen zekerheid krijgen. Neen, ze was niet ontslagen, maarnu ja wat maar, men had haar eens bezocht, 8 bestuursleden van het Witte Kruis en haar 't een en ander voorgesteld, maar ontslagen nog niet. Een treurig feit, een ambtenaresse die haar plicht tot groote voldoening van den dokter en burgerft waarneemt en op wier werk niets valt aan te merken, voorstellen haar ontslag te vragen, uit te zien naar een andere werk kring enz., enz. en dat ter wille van. allerlei andere zaken en. kwaadsprekerij, buiten haar taak om. KIJK AVOND „DORCAS". Men deelt ons mede dat vanwege de Naaivereeniging „Dorcas" op Maandag avond 29 Dec. a.s., van 79 uur in de zaal der Ned. Herv. Kerk te Hippolytusnoef een kftkavond wordt gehouden van door haar vervaardigde kleedingstukken. Wft hopen dat velen zullen opgaan de enorme collectie goederen, welke later onder de behoeftigen zullen worden verdeeld, te be zichtigen. VISSCHERSVEREEN. D.E.T.V. Zondag 28 Dec. a.s. houdt voornoemde vereeniging haar algemeene jaarvergade ring, des n.m. half 3 u„ in het hotel van den heer S. A. Veerdig, te Hippolytushoef. Aan de orde komen notulen, bestuursver kiezingen (aftr. zftn de heeren J. J. Tijsen, Jb. D. Lont en M. ICooij en een vacature wegens bedanken n.1. de heer P. Kale- veld), rekening van den penningmeester, bespreking zeegrasmaaierij enz., enz., een belangrijke vergadering dus. KERSTFEESTVIERING DOOPS GEZINDE KERK. Dinsdagavond hielden in de Doopsge zinde Kerk te Hippolytushoef de Doops gezinde jongeren en zusterkring hun Kerstfeestviering. Geschaard om een keurig versierden en verlichten Kerst boom en onder het genot van een kopje thee met versnaperingen warden door ver schillende dames en heeren Kerstver halen voorgelezen, zoodat het een zeer gezellige avond was. Hervormde Kerk. Vanwege de Hervormde Gemeenten te Hippolytushoef c.a. en Oosterland c.a., en de Evangelisatie „Reoboth" te Hippoly tushoef, werden met de kinderen der ver schillende Zondagsscholen op den len en 2en Kerstavond in de desbetreffende ker ken Kerstfeest gevierd. Overal prijkten prachtige, versierde en verlichte boomen en stonden de tafels met cadeautjes uitge stald. Door de leiders werden prachtige Kerstverhalen verteld en zongen de kin deren de bekende Kerstliederen met or gelbegeleiding. Overal was van de zijde der ouderen veel belangstelling. Na af loop der feesten gingen allen voldaan huiswaarts en vooral de kinderen, die mooie Kerstcadeautjes hadden ontvangen. UITVOERING „HARMONIE". Op den 2en Kerstavond gaf de muziek- vereeniging „Harmonie", dir. de heer P. Bruul, een openbare uitvoering in de zaal van den heer C. Scheltus te Hippolytus hoef. De zaal was flink bezet. Het pro gramma bevatte een 4-tal muzieknum mers en twee tooneelstukjes, getiteld „Hannes wordt ingekwartierd", klucht in één bedrftf door J. J. Rentmeester en „De Slaapwandelaar", vroolftk spel van de Tropen, in één bedrftf door Joh. W. Broe-, delet. Muziek en tooneel werden keurig opgevoerd en vielen bft de aanwezigen zeer in den smaak, vooral de tooneelstuk jes, waarbij de lachspieren steeds in be weging bleven. Het was een zeer gezellige en goedgeslaagde uitvoering welke met bal na werd besloten. NIEUWBOUW. De heer J. Nz. Rotgans te Hippolytus hoef heeft voor den bouw van een nieuw huis, bouwterrein van den heer J. C. Kooft aan den Elftweg aangekocht. WesterlancL Op den afsluitdijk Wieringen—van Ewijcksluis hadden auto's en bussen het ook met de gladheid te kwaad, zoodat al daar veel stagnatie, vooral bft 't voorbij rijden, ontstond, doch alles is zonder on gelukken afgeloopen. tv Don Oever. DE GLADHEID» Woensdagochtend is te Den Oever een auto door de gladheid van den weg in de

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6