J| AMSTERDAMSCHEF HË_ H F BRIEVEN jj— KAPOKMATRASSEN BEDDEN VERTROUWEN GEMENGD NIEUWS 0UDKERK& VAN PRAAG greppel langs den Molgerdjjk gereden Met behulp van twee paarden kon het voertuig weder op den weg worden ge trokken. De auto heelt slechte geringe avery opgeloopen. AUTO IN DE SLOOT. Tengevolge van de gladheid van den weg geraakte j.1. Woensdagavond, onder den Molgerdijk, de luxe auto van den heer J. P. v. d. P., van den weg in de sloot Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor en de auto werd met toegeschoten hulp weer op den weg gebracht. De auto kwam er goed af, alleen wat bevuild. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer Bosma Evang. „Land In Zicht" (Den Oeverj. (in de kapel) 's Morgens 10 u., de heer Finken sleper Doopsgezinde Gemeente.(Hippolytushoef) Geen dienst. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's raiddag® 3 u., Ds. A. v.d. Leer, van Texel. TEXEL. DE KERSTDAGEN. 't Bezoek aan Texel is met Kerstmis in tegenstelling met andere feestdagen, nooit groot te noemen. Wel vervoeren de booten van T.E.S.O. in den tijd van Kerstmis een vrij groot aantal passagiers, doch dit zijn meest personen, die bij fa milie Kerstmis komen vieren, van vreem- delingenbezoek is in die dagen geen sprake. Kerstmis toch is meer 't feest om in huiselijken kring te vieren, dan van uitgaan in de vrije natuur, en al is men nog zoo'n natuurliefhebber, met de korte dagen en de mist, waarvan we in den laatsten tijd volop ons deel krijgen, valt hier al bitter weinig te genieten om dezen tijd van 't jaar. De vurige wensch der Jeugd, dat 't eens hard zou gaan vriezen, opdat men met de kerstvaoantie eens ilink kon schaatsenrijden, ging ook niet in vervulling. Kerstmis scheen dit jaar al zeer donker te worden, op den eersten dag hing eon dikke mist, zoodat slechts weinigen zioh op Btraat lieten zien. De tweede dagl braoht ons als verras- singsneeuw.l's Morgens lag er nog slechts weinig, dooh de ijzige koude voorspelde meer, en tegen den avond begon 't zoo hard te sneeuwen, dat de straten en wegen met een dikke laag bedekt waren. Juist op tijd om de eobte kerstmisstemming er in te brengen. In de meeste Hervormde en Doopsgezinde kerken werd op den tweeden Kerstdag kerstfeest gevierd bij den kerstboom, terwijl ook vele particu lieren in hunne woning op dien avond een kerstboom ontstaken, de besneeuwde straten gaven hierbij heft echte kerstidee. VERGADERING T. E. S. O. Naar men ons mededeelt, zal weder op Zaterdag 17 Januari a.s. een algemeene vergadering van Texel's Eigen Stoom boot-Onderneming worden gehouden. Deze vergadering zal plaats hebben in hotel „Texel". „HET NUT*. Op Donderdag 29 Jan. a.s. zal voor „Het Nut" te Den Burg als spreekster optreden mej. Menagé Challa. HALLO! BANDOENG! De Tooneelvereen. „Eigen Oefening" van 0ude9chlld zal op 10 Januari a^. in hotel „Texel" het tooneelspel „Hallo! Ban- doeng" opvoeren. UITKEERINGEN UIT HET WEGENFONDS. Het Piov. BI. v. Noord-HoQ. deelt o.m. mede, dat bij de verdeeling van het aan de provincie Noord-Holl. toegewezen aan deel van de ten bate van bet Wegenfonds komende opbrengst van de wegenbelas ting en van de rijwielbelasting over het jaar 1929: aan de gemeente Texel is toegewezen een bedrag van 7950.—: aan het Waterschap „de 80 Gem. Pol ders een bedrag van 700. en aan den Polder Eierland f 400.—. Alzoo komt voor het wegennet in onze gemeente een totale vergoeding In van 7 9060.—. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Plug Collecte em. pred. en weduwen O o s t e r e n d, 's m. 10 uur, Ds. A. Oskamp Waal, geen dienst. Den Hoorn, v.m. 10 uur, Ds. H. Groenenberg De Oooksdorp, 'sav. 7 uur, Ds. W. Plug Oudeschlld, v.m. 10 u., Ds. van 't Hooft Koog, 'sav. 7.80 uur, Ds. van 't Hooft Doopsgez. Gem. Geen dienst wegens vacature Geref. Kerk. Oosterend, v.m. 10 uur, dienst. Burgerlijk© Stand van Texel van 2329 December. OVERLEDEN: Maria de Ruyter, oud 68 jaar, geh. met Albert Kikkert; Antje Schuil, oud 68 jaar, geh. met Jaoob Daal der. Den Burg. UITVOERING TEN BATE VAN DE 8PORTVEREEN. „TEXEL". De sneeuwstorm, die gister tegen den avond plotseling de wegen in onze ge meente onbegaanbaar maakte, had veel afbreuk gedaan, aan de opkomst naar de uitvoering ten bate van de Sportvereeni- ging Texel, die in hotel »Texel« werd gegeven. Toch was de zaal nog vrij goed bezet toen de heer N. Ran, namens het comité dat deze uitvoering had voorbereid, den aanwezigen het welkom toeriep. Als eerste nummer stond op het pro gramma, de klucht «Intermezzo*. De rol len in dit alleraardigste blijspelletle werden uitnemend vervuld door mej. N. Zuidewind en de beeren A. Stiggelbout en 8. de Waal. Vooral laatstgenoemde was voor de rol Dolf als 't ware geknipt. Vervolgens werd gegeven de bekende klucht »De Mislukte Kraamvisite*, die als altijd, vooral door de costumeering en de ouderwetsche cadeaux, geweldig insloeg. De hoofdrol in deze klucht werd vervuld door den heer N. Ran, die er uit wist te halen wat er in zat. Na de pauze werd opgevoerd het blij spel «De Hand*. De rijke braadvetfabri kant Jan Brok (dhr. S. de Waal) verliest bij een auto-ongeval een hand. Hij koopt, ora zijn geheele leven niet mismaakt te zijn, een hand van een landlooper Hein Potter (dhr. S. v. d. Aakster), 't Gelukt aan Dr. Hangela (dhr. A. Stiggelbout) na een zeer moeilijke geneeskundige behan deling, de hand over te brengen op het geschonden lichaamsdeel van den fabri kant. Nu doet zich echter het eigenaar dige geval voor dat met de hand, ook de verkeerde neigingen van den vorigen bezitter zijn overgegaan. De fabrikant berooft eerst den dokter van zijn portefeuille en horloge, bedreigt daarna met een mes zijn vrouw (mej. S. Huisman) enz. De misdadiger Potter maakt van de verwarrtng gebruik om nog veel te stelen en met zijn buit onder oogen der politie uit de voeten te komen, Eindelijk is de brand uitgewoed en de vreugde in 't gezin van den fabrikant is groot. De landlooper verdwijnt echter nog met de auto van den fabrikant 't Luid applaus aan 't einde bewees ten volle dat de opvoerenden met deze klucht succes hadden gehad. 't Stukje werd dan ook alleraardigst opgevoerdtot 't succes hadden de heeren v. d. Aakster en S. de Waal, die zich weder als onverbeterlijke grappenmakers op 't tooneel deden kennen, niet weinig bijgedragen. 't Programma was dezen keer betrek kelijk vroeg afgewerkt. Een boffertje voor de talrijke jongelui onder de aan wezigen, die hier gaarno, als altijd, de Kerstdagen met een gezellig bal besluiten. De Oooksdorp. AFSCHEID MEJ. BEUKERSi Dinsdag namen de leerlingen van de O.L. School te Cocksdorp afscheid van hun zoo zeer geliefde onderwijzeres Mej. Beukers. De leerlingen van alle klassen hadden een kleinigheid bijgedragen om den dag niet ongemerkt te laten voorbij gaan. Als aandenken werden aan Mej. Beu kers twee cadeaux aangeboden, n.1. een electrische strijkbout en een eleo. thee lichtje. De heer Klinkers, onderwijzer aan deze school overhandigde de cadeaux namens de leerlingen met eenige toe passelijke woorden. Zichtbaar aangedaan dankte Mej. Beukers voor deze blijken van waardeering. De kinderen werden hierop rijkelijk onthaald. Mej. Beukers gaat wegens hu welijk de school hier verlaten. Mej. van Ooyen van Overveen is in haar plaats hier als onderwijzeres benoemd. IS EEN ZAAK VAN Binnenland. Auto's te water. Twee licht gewonden. Dinsdagavond is fn Den Hulst een luxe-auto, waarin gezeten waren de heeren J. Ph. Backx, burgemeester van Nieuw- leusen. D. L. Uitenbogaard, notaris J. Schröder, kassier der Boerenleeubank, en W. Nijboer, directeur dier bank, allen wonende te Nieuwleusen, en de chauffeur van den garagehouder Smit uit Zwolle, welke auto toebehoort aan den heer Uitenbogaard en bestuurd werd door burgemeester Backx, tengevolge van den mist in de Dedemsvaart gereden. De auto verdween bijna geheel onder de opper vlakte van het water, zoodat de inzitten den in ernstig levensgevaar verkeerden. De chauffeur, die achterin was gezeten, slaagde er door het inslaan van de ruiten in naar buiten te klimmen, waarna bij de anderen wist te bevrijden. Met behulp vari omwonenden, die waren toegesneld, werden de drenkelingen op het droge gebracht. Twee der inzittenden, de heer Schröder en de chauffeur, waren licht gewond. De auto is des nachts op het droge gebracht. De heeren Uitenbogaard en Backx werden per auto naar huis vervoerd. Een dokter verdronken. Woensdagavond is dr. Cysouw, genees heer te Lutten, met zijn auto in het Kanaal gereden en verdronken. De'auto is waar schijnlijk geslipt. Dr. Cysouw was kort geleden gehuwd en had zich toen te Lutten gevestigd. VERDRONKEN. De 63-jarige tuinbouwer D. te Oud- Karspel is door de gladheid uitgegleden, te water geraakt en verdronken. KOOPT DAAROM UWE MATRASSEN EN BEDDEN BU: SPOORSTRAAT 52/54 SP00R8RACHT 42/46 EIGEN MATRASSENFABRIEK LAAT ONS UW BEDDEN EN MATRASSEN OP EIGEN FABRIEK BIJVULLEN MISHANDELING VAN EEN MEISJE. Op 17 Juni j.1. mishandelde een 87-jari- ge handelsreiziger in den trein tusschen Haarlem en Amsterdam een 18-jarig meis je, door haar een klap in het gezicht en een trap te geven. De rechtbank te Amsterdam veroor deelde hem Woensdag wegens mishande ling tot 100 boete subs. 20 dagen hech tenis. De officier van justitie eischte 40 boete. EEN ZONDERLING GEVAL. Men meldt uit Meppel: Aan den onderwijzer H. Rijpkema, werk zaam aan de Ned. Herv. M.U.L.O.-school alhier, werd dezen zomer met ingang van 1 October 1.1. ontslag verleend wegens reorganisatie. De heer Rijpkema verzette zich tegen dit ontslag en werd in het ge lijk gesteld door de commissie van beroep. Na genoemden datum heeft het schoolbe stuur te kennen gegeven, dat hij geen on derwijs meer mag gevbn en zich van alle bemoeiingen ten opzichte daarvan dient te onthouden. Hem is een plaats gegeven in een leeg lokaal of op 't kamertje van het schoolhoofd, waar hij nu zijn gedwongen vrijen tijd gebruikt om te studeeren. De aandacht der regeering is op een en ander gevestigd, naar aanleiding waarvan de hoofdinspecteur van het lager onder wijs te Groningen reeds een onderzoek heeft ingesteld. Buitenland. Door tijgers aangevallen. Aan do gevolgen overleden. Dinsdagmorgen is in een, circus in «ie nabijheid van Toulon een ernstig ongeluk gebeurd. De dierentemmer van het clrous was, zooals gewoonlijk, vroeg zijn werk begonnen met in de tijgerkooi den dieren hun voedsel te geven. Plotseling viel een iljger hem aan, en sloeg met zijn klauw het gezicht van den temmer stuk. Ver blind en met bloed overstroomd, viel de nog jonge man in de kooi neer en het bloed was voor de andere zes tijgers het teeken om zleh op den ongelukkige te storten, en hem met hun klauwen te be werken. Eerst na geruimen tijd slaagden de circusknechten erin, den ongelukkige, die geheel ontvleesd was, buiten de kooi te brengen. Ondanks zijn zware verwon dingen, ademde hij nog, doch korten tijd na aankomst in het ziekenhuis overleed bij. De tijger, die den temmer het eerst aanviel, heeft ook reeds twee jaar ge leden een temmer zwaar gewond. Strenge arbeidstucht in Rusland. Nieuwe draconische bepalingen. Het Yolks-oommissariaat van arbeid heeft, naar Wolff uit Moskou meldt, nieuwe verordeningen uiigevaardigd tot verhooging van de arbeidsprestatie, die bereikt moet worden door de strengste tucht bij het werk. Arbeiders, dié stelsel matig tegen de tucht zondigen worden voortaan zonder genade en zonder scha deloosstelling ontslagen en mogen de eerste zes maanden in geen ander bedrijf te werk gesteld worden. Als het zondigen tegen de tucht met opzet geschiedt wor den de schuldigen voor den strafrechter geroepen. Als een arbeider niet tijdig aan den baas van het bedrijf meedeelt dat een werkstuk klaar is, verliest hij het recht op loon. Deze draconische ver ordening vult een oudere verordening aan, die een willekeurige verandering van werkplaats verbiedt en is uitgevaar digd om het tempo van uitvoering van het vijfjarige plan zooveel mogelijk te bespoedigen, gelijk het bestuur van de partij eisoht. Moorden In België. Nadat Maandagavond leen houdster van een sigarenwinkeltje te Elsene op beest achtige wijze was vermoord, is Dinsdag avond opnieuw een moordaanslag ge pleegd, ditmaal op een 73-jarige oude vrouw, die een klein kruidenierswinkeltje dreef, te St. Joost ten Oode. In beide gevallen heeft de dader gebruik gemaakt van een apothekersvijzel, waarmede hij zijn slachtoffers op het hoofd sloeg, totdat deze bewusteloos ineenzegen. Het schijnt, dat diefstal de drijfveer is van deze misdaden, daar in beide gevallen al het in huis aanwezige geld W6rd medegenomen. Het laatste slachtoffer is in bedenkelijken toestand naar het zie kenhuis overgebracht. Men brengt deze beide moordaanslagen in verband met den moord op een cafóhoudster, die eenige weken geleden te Schaarbeek heeft plaats gehad. De politie volgt een ernstig spoor op aanwijzing van een groentenvrouw, die eveneens door een man werd aangevallen, dooh die er in slaagde te ontvluchten. Deze vrouw heeft een nauwkeurig signalement van den man kunnen verstrekken. DE PRINS VAN WALES. Aft® weldoener met Kerstmis. Ees eorrespondent van de North Ame rican Newspaper Allianee meldt uit Lon den De prins van Wal*® viert Kerstais door 6000 (60.000 gulden) in contanten aan geschenken te verdeelen onder men- ■chen, die hij kent en van wie hij weet, dat zij het moeilijk hebben, zoodat zij liefst geid ten geschenke willen ont vangen. De ehèques ervoer worden een week vóór Kerstmis door zijn thesaurie ver zonden. Het is de eenige tijd van het jaar, waarin de prins zulke geschenken geeft, behalve wanneer er zich een bij- zonder geval voordoet dat spoedige hulp vereischt is, of iets dergelijks. De prins leent nu nooit meer geld. Hij heeft in den oorlogstijd heel wat uitgeleend, maar daarna heeft hij er een regel van ge maakt om geen geld meer te leenen en van dien regel is hg niet meer afge weken. Zijn mannelijke bedienden op York House en te Fort Belvedere (bij Windsor) krijgen met Kerstmis 5 (60 gulden) van hem en de drie rechercheurs van Scotland Yard, die over zijn veiligheid waken, worden met 10 bed cht. Aan zijn familie geeft de prins dia manten, oorringen, gouden cigaretten- kokers, manchetknoopen en manden met bloemen. Hij verstuurt voor 1000 aan zulke geschenken. Zijn vrienden krijgen alleen Kerstkaarten. Hijzelf krijgt vele honderden van deze kaarten. Zij komen uit alle deelen van de wereld. De prins krijgt ook elk jaar met Kerst mis kostbare geschenken van menschen, die hij nauwelijks kent, maar van wie sommigen hem weletns bij een openbare plechtigheid ontmoet hébben. Deze ge schenken worden steeds teruggezonden met de mededeeling dat de prins het zioh tot gewoonte gemaakt heeft nooit ge schenken aan te nemen, behalve van de leden van zijn familie. Elk jaar wordt voor een waarde van 1000 aan zulke geschenken aan de afzenden terugge stuurd. Het vergaan van de Vlrl. Nadere bijzonderheden. Omtrent de schipbreuk van de Finsche stoomboot „Viri", metende 8000 ton, waar omtrent in ons nummer van Woensdag is bericht, wordt nader gemeld, dat het schip met een lading van Reval op weg was naar Helsingfors. Aan boord van het schip moeten zich, naar Y. D. weet te meiden, verschrikkelijke scènes hebben afgespeeld Ondanks het gevaar zijn de leden der be manning, naar het schijnt, zich te buiten gegaan aan het gebruik van sterken drank Hierdoor is oneenigheid ontstaan, gevolgd door een vechtpartij, waarbij een der ma trozen doodelijk gewond werd. In het ge heel zijn er dus zes menschen om het leven gekomen. WILDE INBOORLINGEN OYERV ALLEN EEN DORP. Uit Rio de Janiero seint Reuter dat leden van den wilden stam der Oayopos, die langs den benedenloop van de Para- guay-rivier wonen, het dorpje Oordozo In den staat Para overvallen en er een en twintig Inwoners vermoord hebben. Zij verdwenen daarop in het oerwoud maar namen drie kinderen mee. Er zijn sol daten gezonden om de kinderen te bevrij den, maar men verwacht niet, dat deze de wilden zullen inhalen voor eenige dagen verstreken zijn, want de bosschen zijn bij zonder dicht en de Inlanders zijn bijson der woest en wreed in deze streek. Aardbeving in N.W. Argentinië 7# N. W. Argentinië is door een hevige aardbeving geteisterd. Er zijn 86 men schen gedood en 70 gewond. De stad Poma, die ongeveer 1600 inwoners telt, moet ern stig getroffen zijn. Een hulp-expeditie is onderweg. De geheele stad Poma Is volgens een bericht uit Salta vernield. EEN CHINEESCH BANKIER ONTVOERD. Naar de Times uit Shanghai verneemt, is Vrijdag in de internationale nederzet ting aldaar de Chineesche bankdirecteur Tsjoe in zijn auto door zes gewapende njannen overvallen. Zij doodden den chauffeur, verwondden de dochter van den bankier en twee andere personen en ontvoerden Tsjoe met hun eigen auto. i Toen de politie ter plaatse verscheen, viel er geen spoor meer van de roovers i te bekennen. EEN BRUTAAL HEER. De 23-jarige Raymond Stickier is op merkwaardig brutale wijze uit de Staats gevangenis van Arizona die bij de stad Phoenix ligt, ontsnapt Gevangenbewaker Wright stond op het punt in zijn auto, waarin ook zijn zoontje van vier jaar zat door de poort van de omheining te rijden toen Stickier op de treeplank sprong en den bewaker met een groot mes in de hand, dwong er met de grootst mogelijke snelheid van door te gaan. In een bosch- rjjke streek liet Stickier den bewaker met zijn zoontje uitstappen, greep zelf het stuurrad en verdween. Rechercheurs uit zes staten liggen op den loer maar 86 uur later was de vluchteling nog In vrijheid. DE MIST IN HET BELGISCHE MAASDAL. In ons nummer van Woensdag is mel ding gemaakt van nieuwe sterfgevallen in het Maasdal, die weer door den mist zouden zijn veroorzaakt. Naar de oor respondent van de Nw. Rott. Crt. te Brus sel meldt, verklaart men echter in het departement van hygiëne aldaar, geen ge loof te hechten aan de berichten uit het Maasdal. Dr. Tindal, hoofd van dienst der hygiëne, sprak de meening uit, dat telken- male wanneer zich in het Maasdal bij mis tig weer toevallig een sterfgeval voor doet, dit door de bevolking ten onrechte aan mist wordt geweten. Vreugd en rouw in de haven. Het klinkt als de titel voor een Bouber- stuk in de Plantage-schouwburg: Vreugd, en Leed, nog beter: Lief en Leed in de haven. En zeker ware er over dit on derwerp een goed volkB-stuk, hier en daar overgoten met een senthnenteel- romantisch sausje, te schrijven.... De „haven", ook de onze, biedt stof te over voor dengene, die de lach en de traan, zooals zij zioh opdoen in de breede lagen der bevolking, ten tooneele willen voeren of op andere wijie in de kunst willen ver werken. Dit keer echter gaat het niet om deze dagelijksohe licht- en schaduwplekken, maar wil gewezen zijn op wat onze haven de afgeloopen week aan meer officieel® vreugd en rouw te aanschouwen gaf. In de eerste plaats dan de vreugde en ge noegdoening, die in en om onze haven en bij velen bij haar betrokken kringen leefde toen het heugelijk bericht uit Den Haag binnenkwam, dat de eerste stap op den weg ter verwezenlijking van onze nieuwe verbinding met den beneden-Rijn gezet was, nu de Tweede Kamer het nieuwe kanaal-plan-ontwerp over Wijk bij Duur stede met vlag en wimpel heeft aange nomen. Vlaggen en wimpels kwamen er trouwens, hier bij ons, maar dan niet figuurlijk, maar in werkelijkheid, ook aan te pasVele reederij- en andere kan toren staken, bij wijze van vreugde-uiting, dien dag hun drie-kleur uit, terwijl een groot aantal schepen in de haven even eens het dundoek en wimpels heschen Jammer, dat veel van dit kleurig feeet- vertoon verloren moest gaan dn d© dichte mistwolken. Waar velen, ook in Amsterdam, minis ter Reijmer naar aanleiding van zijn. aether-houding misschien geen al te goed hart toedragen daar heeft de hoofdstad- in-haar-gefheel thans reden dezen minister tot in lengte van dagen dankbaar te zijn om zijn houding ten aanzien van de water- vert)indingen, om zijn krachtig doorzetten van de verbetering onzer Rijn-communi catie. Er mogen er nu misschien zijn, die achtera! toch maar liever het Geldersdhe vallei-plan hadden zden aangenomen, maar ook zij zullen ten slotte liever zien oat er nu ten minste met de uitvoering een begin kan worden gemaakt, dan dat men eindeloos de voor- en nadeelen van dit valiei-plan en het Duurstede-plan blijft wikken en wegen.... Als bijkomstig voordeel verheugt men zich hier ook nog in het feit. dat het uitvoeren van dit werk zeker een krachtig hulpmiddel zal blijken ter bestrijding van de werkloosheid.... Vlak op „de vreugd", volgde voor onze haven de rouw, toen zij haar oudste „voogd" kan men wel zeggen, die een halve eeuw lang haar groei en opvoeding voor een groot deel geleid heeft, naar zijn laatste rustplaats moest dragen. W. Fe- nenga, kwam in 1870 als machinist in dienst bü de toen juist opgerichte maat schappij Nederland, maakte daar snelle promotie, zoodat hij al enkele jaren het toezicht kreeg op den bouw van twee Nederland-schepen te Glasgow en werd, toen voornamelijk door toedoen van de Nederland de Amsterdamsche Droogdok- Maatschap^l weid opgericht, van dit be drijf directeur. In 1897 werd het Konin gin nedok ingewijd en vanaf dat oogenblik bleef de Mij. zich snel ontwikkelen, zoo, dat waar zjj b.v. begonnen was met 47 werklieden, hun aantal in 1918 reeds 1100 bedroeg, en het per jaar uitbetaalde ar beidsloon steeg van 60.000 tot 1.046.000. Het aantal dokken werd dan ook steeds uitgebreid. Van dit alles was Fenenga de stuwkracht Waar hij zich echter ook voor allerlei andere haven-zaken van algemeen belang interesseerde, werd hjj in den loop der jaren- voor talloos velen als het ware de „vraagbaak", de „voogd", op havengebied. Het spreekt vanzelf, dat hij ook vooraan stond in de gelederen- van hen. die streden voor onze nieuwe Rijnvarbinding. Jammer genoeg heeft hij 'het thans bevochten, uit eindelijk succes niet meer mogen mee maken Volkstelling nieuw en oud Behalve van de balans van vreugd en leed der haven, zullen) we overigens wel dra, bij de wisseling des jaars, de balans over '80 van het persoonlijk, zoowel als van het leven der hoofdstad in 't algemeen

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7