KIN6H Gooi geen geld weg Heldersche Courant PEPERMUNT Het zwaarst getroffen werden zij, wier bollen verleden jaar bevroren zijn, terwijl die bij voorkoop al verkocht waren. Het was nun onmogelijk te leveren en men eischt nu groote sommen schadevergoe ding van hen. Bovendien hebben ze voor hun eigen bedrijf heel duur nieuwe bollen moeten koopen, een heel jaar ar beid daaraan besteed en ontvangen nu bij verkoop slechts weinig terug. Gaan we den handel voor verschillen de soorten eens na, dan kunnen we me- moreeren, dat die in vroege tulpen traag was, met verlaagde prijzen. Vooral voor de nieuwere handelssoorten was er een belangrijke daling. Ook het partijgoed van de vroege tulpen verwierf een lage- ren prijs. In Darwins was de handel vlug, met goede prijzen voor de groote maten. Zij hebben zich dus vrijwel gehandhaafd. Hyacinten en narcissen handel stug, met slechte prijzen, die zelfs beneden de pro ductiekosten blijven. Crocus, handel goed, gewone prijzen. Gladiolen en Iris slecht. Tuinbouw. Groenteteelt haast niet meer loonend In Breezand. De zich steeds uitbreidende bollen- cultuur heeft de landprijzen dermate doen stijgen, dat in Breezand de teelt van groenten bijna niet meer loonend kan zijn. De tuinbouw in onzen polder gaat dan ook steeds in beteekenis achteruit. Als ge volg daarvan werd op 26 April van dit jaar de veilingvereeniging ontbonden. De groentenveiling had n.1. geen reden van bestaan meer, omdat er niets meer werd aangevoerd. Wat hier nog geteeld wordt, gaat voor een groot deel naar Den Helder en we krijgen daardoor het minder-economisch verschijnsel, dat de groenten, die eerst naar Den Helder vervoerd zijn, daar door onze groentenhandelaren weer vandaan gehaald worden om ze hier uit te venten. Veeteelt. De veiling te Breezand - Nog al te veel kweekers gaan naar elders met hun product. Ook hier minder gunstige toestand. Een belangrijke instelling voor deOok in dit bedrijf is de toestand min bloembollencultuur is de veilingsvereeni- dez 9"n5t!?' W,el 13 het fT33 over,he,t ging. die dit jaar voor een 450.000— 9ehe(el, Yn> 9oed 9e™eest <>"'g"°"derd - - -- 3 -de stokboonen, waarbij een ziekte voor- r r tt juk sioKDoonen, waaroi] heeft omgezet. Het vorige jaar was dit,, J kwam) doch de prijzen waren laag. Zoo bedrag 600 000—terwt, de omzet naar s, m d* stieken Qnze schattinq wel een anderhall millioen gul- tuinders er echter over het algemeen niet den kon zijn. De in het voorjaar gehouden voor- veilingen, waarop voor 250.000.ver kocht werd, zijn uitstekend geslaagd. majcen Minder goed ging het met de gewone vei lingen. De achteruitgang van 600.000.op 450.000.is te verklaren door de ver laagde prijzen, maar is waarschijnlijk toch ook 'n gevolg van de moreele klap, die de voor, doordat de teelt hier minder gespe cialiseerd is en dus het eene product soms weer gedeeltelijk de schade kon goed- aken, die met iets anders geleden was. Ook de veehouderij legt het af tegen e blo •mbollencultuur. vou Niet alleen de tuinbouw, ook de vee- vereeniging kreeg, doordat bekend werd. h°uderij vermindert nog steeds bij de dat de bedrijfsleiding niet in goede han- voortschrijdende uitbreiding der bollen den was. Natuurlijk kan dit laatste feit cultuar- Misschien rullen er wel enkelen niet altijd remmend blijven werken en ZI!n' die SP»J« bebben. dat Z1) °P het land' voor zoover de achteruitgang daar een waar nu hun bollen staan, maar niet rus- gevolg van is, zal er wel weer een ken- "9 hun koeien hebban latef «razen, tering ten goede komen. De veehouders toch zijn de eenigen, die Als men echter schat, dat hier wel voor °v« hej af8a°°P™ jaar tevreden zijn. limillioen gulden geveild kon worden, M°nd: klauwzeer kwam wel voor, dan houdt dat in, dat lang niet alle bollen, docb gelukkig niet in hevige mate. Er die hier gekweekt worden, ook naar de werden 24 gevallen aangegeven en ook Breezander veiling gezonden worden. noü geval van miltvuur. De melkprijzen waren goed; over Het veilen in eigen gemeente heeft natuur- ,T lijk zijn voordeelen. Toch. sturen veel den P^s van consumpüemelk was men kweekers hun bollen naar andere veilin- meer dan tevreden. Wel echter moeten gen, omdat zij verwachten daar iets meer er °P wlJ2en' dat in andere jaren met to Of Ait worlroltilr mn November meestal een verhoogmg m- te ontvangen. Of dit ook werkelijk zoo is, is moeilijk uit te maken. Men zou daar voor van eenzelfde partij tegelijkertijd hier en op andere veilingen moeten ver- koopen. Indien er verschil in prijzen be staat, dan is dat toch maar een kwestie van één of enkele dubbeltjes per H.L. We hebben hier weer hetzelfde verschijn sel, dat de dood is geweest voor veel plaatselijke veilingen. gaat, die nu achterwege is gebleven. Voor het slachtvee werd eveneens een behoorlijke prijs gemaakt, die thans voor de varkens wat teruggéloopen is. En daar het ook een heel goed grasjaar is geweest, veel hooi is binnengehaald en de prijzen der voerbieten derhalve laag zijn, kan de veeboer over 1930 werkelijk tevreden zijn, temeer als hij vergelijkingen ZC.C4LJC-11JZN.V. V UlllUUtU. I 11,. Zoodra men meent ergens anders .ets,maakt andere ^drijven, meer te krijgen, wordt de eigen veiling n de rug toegedraaid. Door den verminder-! Middenstand, den aanvoer komen er minder koopers en j)e vraag beantwoorden, hoe het den zoo gaat het dan gewoonlijk door tot het middenstand in 1930 vergaan is, is wel einde- een heel moeilijke opgaaf. Men zou eigen- Uitmuniende reputaties der ")'k voor elke categorie afzonderlijk een onderzoek moet instellen, maar kwam dan Breezander bollen Zoo somber zien we echter het ver schiet voor de Breezander veiling niet. omdat men hier altijd koopers zal blijven trekken door de uitmuntende reputatie, die onze bollen hebben. Op andere veilin gen genieten de bollen uit Breezand meestal de voorkeur, omdat zij, „best in de huid" zitten, er mooi gaaf en glimmend uitzien, terwijl de goede broeicapaciteiten bekend zijn. Maar om deze zelfde redenen zouden de bollen, als ze hier geveild wer den, een groot aantal koopers trekken, wat de kweekers weer ten goede zou ko men en het veilingsbedrijf tot grooteren bloei brengen. Het spreekt, dat dit laat ste ook van algemeen belang is voor onze gemeente. Een grooter bedrijf verruimt de werkgelegenheid, en geld, dat nu el ders verdiend wordt, blijft dan in onzen polder. Van welken omvang de teelt Is, wordt misschien het. best geïllustreerd door het feit, dat in de maanden Juli, Augustus en September drie schippers dagelijks bollen naar de „Zuid" verschepen. De cultuur is dit jaar weer met 50 60 bun Ier uitgebreid, zoodat thans ongeveer 1000 H.A. van onzen polder met bollen beplant zijn. Narcissen- en hyacintenteelt zijn in om vang toegenomen; de gladiolenteelt gaat echtet stelselmatig achteruit, daar deze bij de voortdurend lage prijzen niet loo nend is. De „warenhuizen", vroeger uitsluitend gebruikt voor het kv;ceken van groenten, fruit, enz., vinden thans ook bij de bollen- cultuur ingang, vooral voor de teelt van bijzondere soorten irissen en gladiolen. Brengen we tenslotte nog even in her innering. dat het groote proces over de betaling van schadevergoeding voor het niet-leveren van voorverkochte irissen, (die in den strengen winter van 1928 op '29 bevroen zijn), nog niet afgeloopen is. Ruim 100 personen zijn reeds door het scheidsgerecht te Haarlem gehoord. Het proces loopt thans nog voor een twaalf tal personen, en over een bedrag van misschien nog tot verkeerde gevolgtrek kingen. omdat onderling weer groote verschillen mogelijk zijn. Onze algemeene indruk is, dat de mid denstand voor het grootste deel van 1930 geen klagen heeft en we worden in dat oordeel gesterkt door het feit, dat de mid- denstandsvereeniging dit jaar niet één maal vergaderd heeft. Het is toch een be kend verschijnsel, dat de menschen, zoo dra het hen slecht gaat, elkaar opzoeken om maatregelen te beramen, ter verbete ring van den toestand. Dat merkten we b.v. in de vergadering van de afdeeling van de Holl. Mij. van Landbouw, waar, nu het zoo slecht gaat, vooral de jongeren een heftiger geluid lieten hooren over den gang van zaken bij hoofdbestuur en re geering, dan we anders gewend zijn. Uit die rust onder de middenstanders leiden we dus onze meening af, dat 1930 voor hen niet nadeelig was, en zij, die we er naar vroegen, zeiden ook, geen bijzon dere redenen tot klagen te hebben. Laten we er echter dadelijk bijvoegen, (en daar om schreven we hierboven „over het grootste deel van 1930",), dat in het laat ste gedeelte van het jaar ontegenzeggelijk de terugslag gevoeld werd, van den nood toestand in de andere bedrijven. De min dere koopkracht begint meer en meer haar invloed te laten gelden en waarschijnlijk voor ondoelmatige reclame, doch adverteer in de waardoor U verzekerd bent, dat U alle kringen en gezindten bereikt. Vraagt onze advertentie condities. De Heldersche Courant is het meest ge lezen blad in Den Helder en omstreken. De heer P. Boon mocht den 13den November, onder groote belangstelling den dag herdenken, dat hij I21l2 jaar voorganger was. De katholieken in Breezand zullen eer lang niet meer naar hun hulpkerkje gaan, maar naar een kerk die, als we de grond slagen in oogenschouw nemen, waaraan men thans bezig is, een gebouw belooft te worden, dat het aanzien van Breezand niet weinig verhoogen zal. Vermelden we nog, dat pastoor Vinck te Anna Paulowna zijn reeks interessante lezingen voor katholieken en niet-katho- lieken hield, dat de afdeeling van de Holl. Mij van Landbouw een serie lezingen laat houden, waarin Ds. Enklaar van Den Helder verschillende onderwerpen op geestelijk gebied zal behandelen en dat vooral onder de jongere aanhangers van vrijzinnige richting een opgewekt vereni gingsleven was. De N.C.J.B. vierde in Maart haar eerste lustrum en organiseer de, in samenwerking met de J.V.O. een Vredesavond. Politiek een kalm jaar. 1930 was geen verkiezingsjaar en mis schien daardoor zijn, zoover wij kunnen nagaan, alleen door de S.D.A.P. buiten de viering van het Meifeest, een drietal openbafe vergaderingen belegd. Op de eerste trok Jan Duys als spreker groote belangstelling; de tweede, bedoeld als protest tegen het vlootplan der regeering, verloor haar actualiteit, doordat het plan juist den dag te voren door de Tweede Kamer was aanvaard. Deze vergadering was maar matig bezocht, evenals de derde, een propaganda-avond voor de vrouwenbeweging der S.D.A.P. Een nieuwe school. - De school voor achterlijke kinderen In Den Helder. Het aantal scholen is dit jaar weer met één vermeerderd. Den 2den Januari werd door den Deken uit Schagen en onder be langstelling van verschillende autoritei ten. de nieuwe r.-k. school te Breezand plechtig ingewijd. Voor de toenemende bevolking der school met den bijbel, aan de Zandvaart, worden twee lokalen bijgebouwd, waar voor de raad der gemeente in de verga dering van 28 Mei de gelden beschikbaar stelde. Behalve de gewone personeelswisselin gen aan de verschillende scholen, bren gen we nog even in herinnering, dat op den eersten schooldag in het jaar 1930 de heer G. 't Hart de plaats kwam in nemen van den heer A. Kramer, die door zijn benoeming in Den Helder, de school aan de Kleine Sluis en de gemeente had verlaten. Mej. Oudt, die zoovele jaren in Bree zand het onderwijs heeft gediend, werd, na reeds eenigen tijd op wachtgeld te hebben gestaan, gepensionneerd en in de raadsvergadering van 3 Dec. jJ. werd aan den heer N. Raap, met zeer waardeeren- de woorden voor de buitengewone dien sten die hij aan de gemeenschap heeft bewezen, tegen een nader te bepalen da tum ontslag verleend. Deze rubriek van ons jaaroverzicht zou echter niet volledig zijn, als we niet we zen op het mooie raadsbesluit van 29 Januari, waardoor voor kinderen van minder goeden aanleg de gelegenheid werd geopend om de school voor buiten gewoon lager onderwijs in Den Helder te bezoeken. Per autobus worden dagelijks 11 kinderen uit onze gemeente naar be doelde inrichting gebracht en na school- En „Zanglust" beleefde gewichtige da gen toen zij de gastvrouw was voor „De Noordhollandsche Zangersbond", die hier haar concours higld. Jammer, dat na deze mooie dagen, beide vereenigingen zulke moeilijke tijden moeten doormaken. „Ormenio", het ligt ons allen nog versch in het geheugen, verloor haar eminenten leider, den heer P. Visser, waardoor het in studie nemen van een nieuw stuk groote moeilijkheden oplevert en „Zanglust" heeft door ge brek aan heerenleden de repetitie's tijde lijk moeten staken. Laten we hopen, dat beide vereenigingen in 1931 weer ten volle deel mogen nemen aan de beoefe ning der tooneel- en zangkunst. Memoreeren we nog het dverlijden van den heer Zon, die zoovelen op de hem eigen wijze bij zang en voordracht be geleidde en maar altijd weer de dans- lustigen met zijn pianospel diende, of op feestjes den gang er in wist te krijgen en te houden en herinneren we er ten slotte nog aan, dat een noodlottig onge val een eind maakte aan het leven van den heer J. Wiggers, wiens verlies voor de voordrachtkunst door velen betreurd wordt. Sport. Behalve de R.-K. voetbalvereeniging en de vereeniging van postduivenliefheb- bers, die in de Spoorbuurt hun zetel heb- hen en D.O.K.E.V., die over den geheelen polder afdeelingen heeft, is verder al het sportleven geconcentreerd aan de Kleine Sluis. De Breezander voetbalvereeniging, die geen terrein in Breezand kon krijgen, daar zoo goed als al het land voor bol- lencultur gebruikt wordt, moest aan de KI. Sluis een oefenveld zoeken. Een voor deel hiervan was, dat alle voetballers nu in één vereeniging geconcentreerd wer den, zoodat een flinke sterke vereeniging ontstond, die verleden jaar bij keuze in de le afdeeling van den N.-H. Voetbal bond ingedeeld is en daar in dit seizoen een heel goed figuur sloeg. De landelijke rijvereeniging hield een concours-hippique, dat in alle opzichten goed slaagde. Ook de paardensport vereeniging „Sportlust" liet zich niet onbetuigd; or ganiseerde een harddraverij en een ten toonstelling, de paardensport betreffende, waaruit blijkt, dat het paard, dat wel erg jdoor de auto verdrongen wordt, bij ons inog in hoog aanzien staat. Van het zwembad werd weer druk ge bruik gemaakt. De leerlingen van de hoogste klassen der scholen gingen ge kegeld éénmaal per week zwemmen. Ook werd er een dameszwemclub opgericht, die zich heeft voorgenomen, wedstrijden te organiseeren. Verscheidene zwemdiplo ma's werden uitgereikt, dus ook op het gebied van deze sport, slaat onze polder geen slecht figuur. staat den middenstanders de slechtste tijd'""eiae in"™n9 e»"*"" en nu nog te wachten I tijd weer naar Anna Paulowna vervoerd. Kunst. Een belangrijk jaar. Wat op kerkelijk gebied plaats had. Met den groei der bevolking gaat een uitbreiding van het aantal leden der ver schillende kerkgenootschappen gepaard. Deze toename heeft de gereformeerde gemeente reeds eerder een grooter en veel mooier kerkgebouw doen stichten, dan eerst in gebruik was en heeft de behoefte aan een eigen voorganger zóó groot ge maakt, dat bij de kerk een in stijl over eenkomende pastorie is gebouwd, waarin weldra de beroepen predikant zijn intrek zal nemen. Het gebouw van de Evangelisatie te 35.000.Waarschijnlijk zal in Jan. '31 'Breezand moest om deselfde reden een de beslissing vallen. I uitbreiding ondergaan. De vele vereenigingen, die in Anna Paulowna de kunst trachten te dienen, hebben allen op hun beurt een of meer dere uitvoeringen gegeven en „Concor- dia", „Soli Deo Gloria" en „Zanglust" behaalden op een concours een prijs. De deelname aan een concours, zoowel als een uitvoering vormen altijd hoogte punten in het vereenigingsleven, die vrij regelmatig terugkomen. Voor een twee tal vereenigingen is 1930 echter een heel bijzonder jaar geweest. „Ormenio" vierde onder groote be langstelling haar tienjarig bestaan en oogstte veel succes met haar, ter eere van dit jubileum georganiseerden, tooneel- wadstrijd. Volksgezondheid. IDe gevreesde malaria stak dit jaar weer op een drietal plaatsen in onze ge meente den kop op. Aan den Dijk, op Lombok en te Breezand schenen haarden te zijn van deze sloopende ziekte. Ove rigens kunnen we nog melden, dat zich 11 gevallen van roodvonk hebben voor gedaan en ook nog 1 geval van diphterie. Sterfgevallen, tengevolge van besmette lijke ziekten, kwamen gelukkig niet voor. Onze wensch voor 1931. Spraken we bij verschilende rubrieken al eens onze wensch en uit (waarbij we dan tolk meenden te zijn van de in woners), voor het geheele gemeenteleven en den welstand der bevolking hopen we, dat 1931 een voorspoedig jaar moge zijn en in ieder geval de donkere schaduwen, die de algemeene malaise en de crisis in verschillende bedrijven ook op onzen polder werpen, spoedig mogen vervagen. VAN EWIJCKSLUIS. De actie van „Visschers- belangen" Inzake de pacht van het vischwater. - Een middelmatig jaar. Wanneer wij inzake de visscherij te Van Evgjcksluis hier het een en ander mede deelen, lijkt het ons tot goed begrip daar van gewenscht nog even terug te gaan tot vóór 1930, om in aansluiting daarmee U zien, wat ini 1930 is geschied. Toen in 1920 de drempel door het Am- steldiep werd gelegd, waarop later de af sluitdijk zou worden opgetrokken, onder vond de visscherij te Van Ewilcks!ui9 daarvan reeds direct nadeel ige gevolgen. Het zou ons te ver voeren, wanneer wij dit hier nader uiteen zouden zetten, waarom in dit overzicht slechts van het feit mel ding wordt, gemaakt. In 1924, toen de af sluitdijk tUflBOhen Van Ewijcksluls en Wieringen boven water kwam, namen de moeilijkheden, hiervan door de vlsschera ondervonden, nog in aanzienlijke mate toe sn stond het vast, dat van dat oogen\ blik af de visscherij, die sinds 1920 reeds belangrijk was teruggeloopen, nog verdei' zou dienen te worden ingekrompen. Ver schillende visschers trachtten dan ook op andere wijze ln hun onderhoud te voor zien, wat voor die oveihli.lv en den let» meer ruimte en dus hetere bestaansmogelijk heid bet eekend e. Daarnaast werden door de Vereeniging „Vtsschersbelangen" po gingen aangewend om de door de afslui ting en droogmaking der Zuiderzee ge vormde binnenwateren ter beschikking van de gedupeerde Zuiderzeevisschers ge steld te krijgen. Bü deze pogingen trachtte het bestuur van „Visschers'belangcn" zldi den steun te verzekeron van verschillende autoritei ten en zü mocht dan ook het genoegen smaken, dat hieraan zoowel door den Edel- Achtib. Heer Burgemeester van Anna Pau lowna, den heer G. J. Lovink, als wel door den Inspecteur der Visdherijen in het 2e en 3e District, den heer Van Hengel, en door het Hoofd der afdeeling Visscherijen aan het Departement van Bininenlandsche Zaken en Landb., den heer A. B. Brou wer, ieder op zijne wijze medewerking werd verleend. Het gevolg hiervan was, dat in het begin van 1927 het Balgzand- kanaal door de Vereeniging „Vissohers- belangem" tegen een lage pachtsom ten behoeve van hare leden, gedupeerde Zui derzeevisschers, te Van Ewijcksluis woon achtig, werd gepacht, waaruit dus tevens, mag worden afgeleid, dat ook aan het De partement van Financiën (afdeeling Do meinen) de redelijkheid der door „Vis- schersbelangen" ingezette pogingen werd ingezien en deze pogingen welwillend werden tegemoetgetreden. Het bestuur van „Vissohersbelangen" meende het echter hierbij niet te moeten laten en op dezen eersten stap, waarbij de weg gebaand' was voor verdere stappen, ook weer andere te moeten laten volgen. Door de afsluiting der Wieringermeer, die ongeveer gelijk met die van het Am- steldiep aan de Zuidzijde zou plaats vin den, zouden nieuwe binnenwateren ont- staan en er diende dus propaganda te wor den -evoerd, oodat ook die wateren, en de na droogmaking daarin achter blijvende kanalen, vaarten en slooten mettertijd aan de gedupeerde Zuiderzeevisschers, ln de omgeving daarvan wonende, zouden ten ging ook de visschers van Nieuwesluis goede komen. Waar 'bij, bedeelde Vereeni ging. ook de visschers van Nieuwesluis (gem. Wieringerwaard) zijn aangesloten, waren onder hare leden zoowel geïnteres seerden bij de visscherij in de Wieringer Meer, ais bij die in het Amsteldiep (later i Amstelmeer). De werkwijze van het be stuur, dat, waar noodig, voor het hier uit eengezette idee propaganda maakte, werd dan ook door de leden volkomen onder schreven. Geruimen tijd had het er echter allen schijn van, dat op de andere hierbij be- I trokken, visschersplaatsen voor de door de Visschersvereen'iging te Van Ewijck sluis gelanceerde gedachte weinig gevoeld I werd, totdat op het einde van, 1929, toen de afsluiting van Wieringer Meer en Am- stelmeer beiden reeds een feit was ge worden, eensklaps bleek, dat in alle be- i trokken visschersplaatsen toch vele voor- I standers hiervan gevonden werden. De j sinds dat oogenblik ingezette actie ge schiedde door de vier visschersvereeni- gingen te Wieringen, Van Ewijcksluis, Kolhorn en Medemblik, die hiervoor fede- i ratief samenwerkten. Het comité, hier- jvoor uit do vier besturen samengesteld, stond daarbij onder voorzitterschap van den -heer K. Keuris Adie te voren voor „Visschersbelangen" te Van Ewijcksluis de actie had geleid, had geleid. Met kracht is door dit. comité gewerkt en het heeft daarbij de voldoening mogen smaken, dat ten eerste vanaf 1 Maart tot 1 October 1930 aan de vier sa menwerkende vissohersvereenigingen het recht werd toegekend tot uitoefening der visscherij in de Wieringermeer (tijdens de uitmaling van bedoeld water), benevens in het in aanleg zijnde kanaal vanaf Aarts- woud tot de Oostpunt van Anna Pau lowna, terwijl in de tweede plaats het recht tot uitoefening der visscherij in de kana len, vaarten, tochtslooten, enz., welke in de Wierinp-ermeer zijn of alsnog zullen worden aangelegd en daarnevens wederom in 't afwateringskanaal AartswoudOost punt vanaf 1 October 1930 tot 30 Septem ber 1932 in den loop van het najaar aan deze vereenigingen werd toegekend. Bovendien werd door de Visschersver- eenigingen te Wieringen en Van Ewijck sluis tezamen het Amstelmeer gepacht voor de gedupeerden te West-Wieringen en Van Ewijcksluis. Ten einde dit moge lijk te n^aken, gaf „Visschersbelangen'* hare vorig jaar op zichzelve aangevangen pogingen tot inpachting van het halve Amstelmeer op, om nu met „D.E.T.V." te Wieringen voor gezamenlijke rekening het heele Amstelmeer te pachten. Het "ervolg van dit alles is, dat, waar voorheen- de visschers gewoonlijk geheel of bijna geheel op de Zulderzeevissoherij waren aangewezen, deze zich thans vrij wel geheel aan de binnenvisscherij wij den, zij het dan ook, dat in dit binnen water nog uitsluitend vischsoorten voor komen, welke tot de brakwatervormen be- hooren (bot-, schol, aal, enz.). Hiervan was de botvisscherij in het begin van 1930 goed, in de voorjaarsmaanden liep deze echter spoedig af. In het najaar, toen deze visscherij weer werd aangevangen, bleken de resultaten weer iets beter dan in het voorjaar, doch het overgroote aantal krab ben maakte toen de vissoherü in het Am stelmeer vrijwel onmogelijk. In het Balg- zandkanaal, waar minder krabben voor kwamen, kon zH nog worden voortgezet. De prils der bot was echter lager dan voor gaande jaren. De aalvisscherij was ln het voorjaar en don zomer redelijk, doch viel ln het najaar tegen. Ook hiervan waren de prijzen in het algemeen lager dan voorgaande jaren. Alles bijeengenomen werd door de vis schers een gemiddelde opbrengst vorkre gen. Er zijn betere, doch ook Rleohtére jaren geweest. het boste daoeliikftcho middel ter opweKkinuen vctrfrissrhinQi

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 14