HELDERSËHE COURANT ZEVENDE EN LAATSTE BlAD Nieuwjaarsgroeten. STADSNIEUWS MAISON GERRITS Moderne Haarwerken VAN WOENSDAG 31 DECEMBER 1930 Lloht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Donderdag 1 Jan16.24 uur. Vrijdag i 16.25 Men houde er rekening mee, dat in de Nieuwjaarsgroet-adver tenties, opgenomen in dit nummer, in verreweg de meeste gevallen de oude, thans vervallen numme ring is gehandhaafd. DERDE BLAD. Bij deze krant 'bohioort al® derde blad 'lo vier foto-pagkijn'8 „Revue 1980". SOIREE HELDER'8 MANNENKOOR. iMet vwrwijizing naar de Ja dit blad voor komende advertentie vestigen wij er de aandacht ons:er lezers op, dat deze eolrée Zaterdag, waartoe alle kunstlievende tedera .zijn uitgoiioodigd, zeer giozellig be looft te zullen worden. Het programma is varieerend samengesteld/ en „Casino" zal schitterend zijn, versierd. 'Het bestuur hoeft extra geëngageerd don- humorist Joop Arende van Amsterdam, voor wiens Huooes wordt IngosUian. Dan treedt het koor met eonlgo nummers voor het voet licht en de hoer A. J. van Weelde zul eeralge baritoiwtöio's ion boste geven, ter- wjjl liet wOaslnx>"-orkost do stemming «r wel zal weton ln te houden. Verder wordt opgevoerd een blijspel mot zang ln óén bedrijf van Justus van Maurik, „Tooneel- studieöni", waaraan beproefde krachten ■hun medewerking verleencn. Voor verdere btizonderhedlen leze men de betreffende advertentie, NIEUW-BOUW IN ONZE BADPLAATS In betrekkelijk korten tijd zijn in onze badplaats Huisduinen sedert het veratrij- kon van het vorig badseizoen oonigo nieuwe vJjla's verrezen, dio al bant en klaar, oip eventueels zomergasten wachten. Thans wordt-, onder arcbitecbuair van den hoer L. Sok, architect te dezer stede, door den aannemer, den hoer G. Geer vliet, eveneens alhier, weder oen landhuis gebouwd, on wel aan don Duinweg bij de voormaliigie „Tuintjes" te Huisduinen. V1SSCHERIJ. Ook Dinsdag was er flinke aanvoer van garnalende prijs, besteed aan den afslag, was oahter lager dan de vorige dagen en bewoog zich beneden de 20 ot. per kilo, ongeveer 17 k 18 cent. Er was ook tamelijk aanvoer van bot, en deze viseh bleef standvustig prijs houdend, ongeveor 16 cent por pond. Door het onstuimig'- weer en de min der gunstige weersomstandigheden, die werden verwacht, nam de geneele vloot weer deel aun de garnalenvlBsoherij. Het jaar sloot zonder sardienvangst, doch gelukkig dat de garnalenvisschsrij de laatste maanden een loonend bedrijf bracht, zoodat het ontbreken van surdien niet zoo zwaar werd gevoeld. Haring laat zich ook niet zien, zoodat de vlet-vissoberij een sleoht najaar maakte. De komende symphonle? Het geschuifel aan' die ramen klonk, zadhtkons tikkend/ on, nn de Intense koude od don da" wisten/ we, in de goed vor- warmde en verlichte kamer, dat daarbui ten' het witte kleed' zich sprelddo over de aarde, en alias eoni rein aanzien gaf, zooals het Groote Lloht,.dut eonimaal op aardo scheen, alles overgoot met een gloed, die al het. onware en het onedele in de scha duw deed versterven. En toen de dageraad den volgenden dag aanbrak, laif al het geluid gedempt en het was of al het lawaai, van den aarJbre- kenden dag zich op fluisterenden, toon liet h oo ren, ban." om de reine sfeer te ver scheuren. De sneeuw lag er zoo vredig ln haar reinheid. De magere takken der fooomen stonden streng geteekend tegen het blanke fond en de contouren van' hulzen en kan ten der slooten trokken zich scherp en klaar- Do bruine zeilen der vlssdhersvaartui- gen, die laveer/end- optornden tegen den zuidzuidoo^ter, contrasteerden zich scherp tegen de blankheid der sneeuw. Maar woldra veegde d.e damp weer over land en zee en beperkte den gezlohtkring, zoodat vanaf het Wlehhoofd* weldra weer klonk de doordringende galon van de raist- sirene, waarop de schuiten kwamen aan gekoerst, zoo-als duidelijk bloede uit de tel kens uit den- mist zich loewikkelende sil houet van een vissohersvaartuig. De bbnikhedd1 langs weg en straat ver- groezelide weldra en.1 grauwe emeurplekken bevlekt,en de vredige reinheid, zooals ook in de dagen van het Groote Lidht de demonen van onwaarheid (het hoofd weldra weer- opstaken. En toon, tegen den avond van: den vol genden dag, de regen kletterde, was heel de blaiikheid omgezet in een groezelige papmassa en rommelden de geluiden van den weg weer even brutaal en' protzorig en zij waren weer baas van weg en straat en deden alsof er buiten hen geen dingen meer waren, die het aandacht schenken waard, waren. In een troebele lucht deed d,e wassende maan pogingen van haar geleende licht wat af te staan'aan de planeet, die. wij hebben te bewonen en dat in de grauw heid weggedoken, versukkeld maantje deed niet veel goeds voorspellen voor den komenden, volgenden dag. Er is dus in de natuur nog de groote bewogenheid, die nog geen neiging toont tot stabiliteit en die misschien het jaar zal doen afsluiten in een roezemoes, zoo als het geheele jaar dóór 'het haast geroe zemoes is geweest. Roezemoes, die zich niet slechts deed gelden iru de natuur,. doch die 'ook het stempel drukte op geheel het maatschappelijk 'bestel, waar alles uit de voegen scheen te zullen raken. De voegen beginnen bedenkelijke ga pingen te tooncn; de mortel kan het ver band niet meer houden/ en valt, in brokjes, er uit. En ln' do pilooien en gleuven die ontstaan, nestelt zich zwom en spinnewiel, zoodat het is alsof er nog verband is, maar die oorzaak zullen zijn, dat nog meer mortel zal verpoeleren. En de dreiging van den bouwval laat zich voelen, zoodat hot tijd wordt, dat nieuwe, stevige mortel wordt aangedragen om het- oude gebouw zoolang to laten funo- tioneeren, totdat do bouwstoffen aanwezig zijn, die 'het mogelijk zullen maken een nieuw gebouw op te trokken. De bouwmeester laat zich nog wachten, die liet nieuwe gebouw in de nieuwe ar chitectonische verhoudingen op ppior zal zetten en weet dat het mogelijk zal zijn dat plan uit te voeren en dat de bouwstof fen van voldoende soliditeit zullen zijn om daarin rustig te kunnen wonen. Wie het oor to luisteren logt, meent iets to hoorer/, van het geluld, voortgebracht door de oerkrachten: „geloof en materie" en hij onderscheidt daarin, do symphonie van een- groot harmonisch koor, dat jube lend' gaat betrekken- het nieuw op to rich ten maatschappelijk gebouw, waarin moor gdoeftbzal worden naar do breed opgezette fundamenteelo wet vani het Groote Licht. Zul 1981 dio eymphonJe luider laten klinken? Robtnson. grh mi» nr m ir,i ii Bloembollencultuur. Wordt de in het laatste artikel over bloembollenteelt behandelde ziekte, het z.g. aaltjesziek, oudziok genoemd, het geelziek heet in tegenstelling daarmee ook wol nleuwziek. De ziekte (f«lltaLtf& oen beschadiging) door aaltjes veroorzaakt, heeft men uit stekend kun/non bestrijden door een warm- waterbehandeling, zoodat het niet behoeft voor to komen, dat er oudzieke bollen worden geplant. Daartegenover staat, dat het ontsmetten, van/ hot Lund, waarin hya- clnt/hertaalt,! es voorkomen, een buitenge woon moeilijk werk is. Door vruchtwisse ling, waarbij, men jaren lang niet met hyacinthen terug komt, is veel te berel- kon, omdat hyacinthenaaltjea niet op an dere gewassen- overgaan of om heel voorzichtig te zijn in onze uitingen geruimen tijd noodlg hebben om zich bij andere planten aan to passen. Het !>esto bestrijdingsmiddel is waar schijnlijk nog steriliseer en: van dten grond door middel van Atoom. Dit is enkele ja ren geleden bit enkele kweekers toegepast en met zeer gunstige resultaten, maar de kosten bleken buitengewoon hoog te zijn. Hot bestrijden van het geelziek daaren tegen beperkt zich slechts tot de bollen, omdat verspreiding der ziekte door den grond niet is kunnen worden vastge.st.eld. De verspreiding van de zieke planten uit gaat echter zoo buitengewoon snel, dat de plantendoktora er hun handen meer dan vol aan hebben- Het geelziek der hyacinthen wordt ver oorzaakt door een bacterie (Pseudómonas hyacinthi). Het is onzen lezers allicht bekend, dat de vermeerdering dier bacteriën of splijt zwammen/ in zoor snel tempo plaats heeft, wanneer althans do omstandigheden^ voor namelijk ten opzichte van temperatuur on vochtgehalte gunstig zijn. De verspreiding heeft plaats door middel van sporen, welke door den wind worden! meegenomen. De geleerden zijn het nog niet met elkaar eens over den weg, dien de sporen volgen om een hyacinthenbladj binnen te dringen. De eene partij .beweert, dat de bacteriën de waterpore, d. i. de kleine opening adn den top d'er 'bladen binnen/gaan, anderen daarentegen veronderstellen, dat slechts wondlplekken toegang, geven. Het verdient dus zeer sterk aanbeveling het veroorza ken van- wonden te voorkomen. De wond jes in de bladeren kunnen door verschil lende oorzaken ontstaan. Wanneer het land niet stuifvrij gehouden is, bestaat; er .groote kans, vooral in een droge periode, dat de wind de zandkorreltjes opnoemt en meevoert. De scherpe korrels slaan dan tegen de bladleren der hyacinthen en ver oorzaken wondjes., Hot stuiven moet d/us in ieder geval worden voorkomen. Het gieren van hot land, d. w. z. het bedekken van het hyacint th onland met een laagje verdunden koe mest, nadat het riet is weggehaald, ver dient warme aanbeveling. Strenge nachtvorsten kunnen, evoneons het kruid gevoelig makon en zijn uit dien hoofde dan; ook zeer te vreezen. Gélukkig, dat het Westen van ons land eon uitge sproken zeeklimaat heeft en de nachtvor sten dus niet zoo sterk optreden, veel minder althans dan in da Oostelijke pro vinciën van oh® lamdi. Een/ derde oorzaak van het gevoelig ma- Coiffeur de Dames (Speoiol) Spoorstraat 104-106 Tel. 457 ken van het gewas voor geelziokbacteriön kan gelegen- zijn in het vroeg opkomen der hyacinthen.. Door echter de bollen in het laatst van de schuurperiode flink warmte te geven, waardoor het vochtgehalte rela tief daalt, wordt den wortels het uitloopen belet. Laat- planten is daardoor ook. mogelijk en dit late planten heeft weer tot gevolg, dat de hyacinthen ook laat opkomen en dus do tijd van de ergste hagelbuien voorbij is. Als vierde oorzaak moeten we nog wij zen op de beschadigingen, welke worden aangebracht door hot gereedschap. Voi*- ken' on 'harken, welke in het voorjaar ge bruikt, worden om het riet te verwijderen, kunnen bij ruw werken heel wat neuzen der hyacinthen verwonden. En elk wond- pl/ekje is een uitstekende gelegenheid voor de geelziek/bacteriën om de plant binnen te dringen. Het weghalen van het riet geschiedt dan ook het best, wanneer de hyacinthen nog niet 'boven den grond zijn. Veigeton moet niet worden, dat het laagje riet oor zaak kan zijn, dat de bollen eerder boven den grond komen. Door het laagje riet trekt het kruid 'echter ook vlugger op, zoodat we een slap gewas krijgen, dot uitermate vatbaar is voor beschadiging door nachtvorst, maar ook een aanraking met gereedschap heel slecht verdraagt. Daarom moet het riet vrij vroeg worden weggehaald, maar tevens moet liet land stuif vrij gemaakt worden door direct na het weghalen van de bedekking te gaan gieren. Wanneer na het gJeron een weekje mooi weer optreedt, komen de hyacinthen spoedig boven don grondl Dan begint het „dagvaarden", d. w.z. er wordt nagegaan of er ook planten niet bóven lcomon. De wegblijvers zijn gewoonlijk do geelzieken en omdat elke door geelziek aangetaste plant een' besmettlHighluiard vormt, moet men terstond maatregelen/ nemen om uit breiding van, da kwaal te voorkomon. Op eiken wegblijver wordt daarom in omge- rden stand/ eein bloempot zonder gaatje geplaatst. In/plaats van bloempotten ge bruikt men ook wel potten van glas. De laats ten zijn echter duur en- bieden geen grooter voordeeion dan de bloempotten. Geelzieke planten, die ral-et boven den grond komen/, vormen/ feitelijk niet het groot-ste gevaar. De bollen, die wel boven komen en nliet terstond als geelzieken worden herkend, zijn veel gevaarlijker. Vroeger weixlon dergelijke planten wel uitgokokerd, maar dit middel was dikwijls veel erger dan.' de kwaal, omdat bij 'het uït- ko-keren d-e sporen een groote kans kregen om zich te verspreiden. Het uAtkokeron laat men daarom veelal achterwege en be paalt zich slechts tot het plaatsen van een omgekeerden, 'bloempot. Wanneer de besmetting op het veld plaats heeft, gesclüedt deze in hoofdzaak bij Zuidwestelijke winden. Deze lucht stroom iugen bevatten veel vocht. Worden dus bJL1 een1 Zuid-westelijken wind sporen overgebracht, dan heeft d.e ontwikkeling er van in hot blad veel sterker plaats. Om het verspreiden van de bacteriën tegen te gaan, maakte mon vroeger vrij algemeen gebruik van linnen afscheidingen/, tus- schon do diverse partijen. Tegenwoordig zijn daarvoor do asbestoemenitplaten in de plaats gekomen. Of inderdaad de versprei ding dor bacteriën daardoor wordt tegen gegaan», is nog zeer de vraag; naar ome meeniing moet do beteekenis der platen in hoofdzaak gezocht worden in het voorko men van stuiven. Wordt een blad vam een hyacinth dioor geelziekbacteriön aangetast, dan bewegen de bacteriën zich via de bladeren naar den bol, waar ze zich het. 'best thuis gevoelen. De weg> dien ze zich' daarbij/ volgen, wordt aangegeven door gele en zwarte strepen; in dit stadium spreekt men niet van geel ziek, doch van zwartrand. Zulke zwart- rand/planten worden tot op het gezonde weefsel ingesneden, maar ook spuit men het kruid wel doodi door middel van car- bolineum, formaline of sublimaat. Tot vobr een paar jaar had men veel last van geel ziek en zwartrand, maar door krachtige bestrijding heeft men het geelziek onder de knie gekregen. I>e bestrijding van het geelziek heeft echter het doelmatigst in de schuur plaats. Het is alweer prof. Van Slogteron, die deze bestrijding heeft uitgedacht. Oudtijds werd het plantgoed gevisiteerd alvorens het naar het land ging. Dit visi teeren bestond hierin, dat men het topje van den bol afsneed, waarop mon de sndj- vlakte aan een scherp onderzoek onder wierp om na te gaan of er ook geel in den bol voorkwam. Ook sneed men uit de bol- schijf. wei een klein stukje, om na te gaan of een bol geelziek was. Het komt na-met- l;fk wel voor, dat een bol bij het visiteeren geen geel vertoont, doch bij een onderzoek van de bolschijf wel. Prof. Van Slogteren heeft de zaak echter wetenschappelijk aangepakt Hij begon met de optamumtemperatuur van de geel ziekbacteriën te bepalen, d. w. z. de tem peratuur, waarbij de bacteriën zich het snelst vermeerderen. Gelukkig bleek deze te liggen onder de maximumtemperatuur van de hyacintlibollon. Door nu liet plant goed van de hyacinthen! tijdens do scbeur- béhanidelinig eenigo- dagen aan deze tem peratuur bloot te stellen, kregen de bac teriën gelegenheid zich snel voort to plan ten. De ook maar zeer licht, aangetaste bollen- werden tijdens deze hooge tempe ratuur zoo sterk, aangetast, dat zo bij aan raking zacht aanvoelden- en dus waren te herkennen. Door die bollen uit het pi ante goed te verwijderen;, heeft men do uit breiding van het geelziek weten te voor komen. De laatste jaren 'heeft men daar door van het geelziek weinig last gehad, maar dit heeft tot gevolg gehad, dat de oogsten zóó groot worden, dat de handel ze niet kon plaatsen. 'Naast de algemeeno malaise is de groote aanvoer van hyacinthen 'door de onder drukking van het geelziek do oorzaak van de scherpe prijsdaling geworden, die zich vooral dit jaar zoo ernstig heeft vol trokken. {Nadruk verboden.) JULIANADORP PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gein. Oudejaarsdag 's Avonds 7.80 uur, Ds. E. R. Damsté Zentiingggebo/uw „Ster der Hope", Oudejaarsdag 's Avonds 7 uur, de heer J. Sevensma van Amsterdam. BREEZAND. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) Oudejaarsdag 's Avonds 7.80 uur, do heer P. Boon Nie uw jaarsdag 'b Morgens 10 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Mej. M. A. Kos van Amsterdam; A. A. Zwanenburg en gezin van Goudh; L. H. E. do Ridder van Winkel; Jao. Hengstdijk en gezin van Den HeldJer; mej. J. Postraa van Worleum. Vertrokken personen: H. Viorson naar Ttotjerksteradooii; mej. A. M. Groot naar Hilversum; L. Winters naar Steenwijkor- wold; mej. J. Oroos naar Den Helder; H. Klasons naai* Ernmenr, A. O. Kaptein naar Den Helder; H. Heuvelman naar Emmen. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna OVHRLDDENV/. Raap, oud1 68 jaar, wedn, van N. Raap; J. Leur, oud 69 jaar, eohtg. van J. J. Heyligenberg. ^rEBOREN: Dirk, z. v. J. O. Noorden en A. Braaf; Theodorus Reiniglus, z. v. Th. C. Smakman en H. van Kampen. ON HERTROUWDJ. de Leeuw en O. A. S. de Schipper. POLITIE. Verloren: Een paardendek, inlich tingen te verkrijgen ter secretarie. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Oudej aarsdag 's Avonds 7 u., ps. M.A.G. Vorstman Gerei. Kerk. Oudejaarsdag 'e Avonds 7 uur, leesdienst N louw jaarsdag 's Morgens 10 uur, Leesdienst WIERINGEN. RECTIFICATIE. Naar aanleiding van het eerste bericht onder het Wieringer Nieuws in de Hel- dorsche Courant van j.l Dinsdag, waai- boven staat „Waai-sohuwing", 'berich ten wij dat- bedoeld bericht op een mis verstand berust en de straatmaker door regen genoodzaakt was zijn werk te on derbreken, en deze benevens den gemeen te-opzichter geen verwijt gemaakt kan worden. BESTUUR VISSOHERSVEREEN. D. E. T. V. Naar wij vernemen is het Bestuur van de Visschersvereenigiiig D. E. T. V. als volgt samengesteld: J. J. Tijsen Sr., voorzitter; G. Dlrks, 2e voorzitter; Jb. D. Lont, secretaris; M. Kooij Pzn., 2e secretaris; J. Lont Gzn., penningmeester, G. Tijsen Rzn., bestuurs lid; C. Wigbout, id.; S. S. ten Bokkel, id.; K. de Haan, id,; G. Smid, id.; Jb. Bakker Jzn., ld. PREDIKBEURTEN. Ned. Horv. Gem. (Westcrland). Oudejaarsdag 's Avonds 6 uur, Ds. van Beek (Collecte) Ned. Herv. Gem. (Don Oever). Oudejaarsdag 's Avonds 7,80 uur, Ds. vau Beek (Ooileete) Ned. Herv. Gein. (Hippolytushoef). O'udej aarsdag 's Avonds 9 uur, Ds. van 'Beek (Collecte) Evang. „Land ln Zicht" (Den Oever), in gebouw „Land in Zicht" Oudejaarsdag 's Avonds 7 u., de heer Vinkensiepor Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) Oudejaarsdag Avonds 7 uur, do heer J. Bosma Nieuwjaarsdag 's Morgens 10 uur, de heer Bosma Doopsgezinde Gemeente.(Hlppolytusboof) Oudejaarsdag 's Avonds 7,80 uur, Ds. J. Maarsse, van Amsterdam. Geref. Kerk. (Den Oever). O ude j a arsd'ag 'o Avonds 7.80 uur, dienst Nieuwjaarsdag 's Morgens 10 uur, dienst PREDIKBEURTEN DEN HELDER Ned, Herv, Gem. (Nw. Kerk, Weetstraat), Oudejaarsdag 'e Avonds 7 u., Ds, F. W. J. v.d.Poel Geref. Kerk (Julianapark). Oudejaarsdag 'a Avonds 8 uur, Ds. F. Tollenaar Nieuwjaarsdag .'s Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar Geref. Kerk (Hulpkerkd. Ghr. Mik Tehuis) Geen dienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). Oudejaarsdag 's Avonds 7,30 udo heer N.v.d. Kraats Nieuwjaarsdag 'a Morgens 10 u., de heer N.v.d. Kraotu Oh» Geref. Kerk (Steen gracht)- Oudejaarsdag 'e Avonds half 8, leesdienst N ie uw j a arsdag 's Morgens 10 uur, Leesdienst Herst. Evang. Luth. Gem. (Weearenstr.) Oudejaarsdag 's Avonds 7.30 u., Ds. P. H. Borgers Besluit van het jaar. Nieuwjaarsdag Geen dienst. Doopsgez. Gem. Oudej aarsdag 's Avonds 7 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). Oudejaarsdag 's Avonds 7 uur, Ds. R. O. W. J. Hoek Leger des Hcils. Geen opgaaf ontvauge*. Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. Geen tpgauf ontvangen. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 68). Oudejaarsdag 's Avonds 7 uur, vespers met preek. Past. Th. Moleman Niéuw jaarsdag 'k Morgens 10 uur, Godsdienstoefe ning met preek. Past. Th. Moleman HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst TEXEL. VOOR DE WERKLOOZEN. Dezer dagen was gelegenheid zich aan te melden voor werklieden die bij het Staatsboschbeheer te werk gesteld konden worden. Het aantal dat geplaatst kon wor den bedroeg een 70 tal. Reeds het dubbele aantal meldde zich hiervoor aan. De werkzaamheden zullen in de eerste week van Januari aanvangen. Den Burg. TE KORT DEN HOEK GENOMEN. Een tweetal jongelui van hier, kwam gistermorgen mot een rijtuig in flinke vaart den hoek Weverstraat-Parkstraat omrijden. Door te groote snelheid en doordat de bocht tekort genomen werd, sprong de spoorstok uit den wagon. '1 Paard geraakte hierdoor los van het rijtuig en rendo een poort in achter het winkelhuis vnn den heer v. d. Slikke, 't dier bleef daar evenwel in vastzitten met bet tuig. De wagen geraakte feeheel uit de richting en botste met groote snelheid tegen een auto van den heer G. Smidt, die daar stilstond. Een der in het rijtuig zittenden viel door den schok boven op de motorkast van de auto. De botsing liep echter wonder boven wonder betrekkelijk goed af. Niemand bekwam ernstig letsel. De wagen was bijna on beschadigd, van de auto werd een lan taarn vernield en 't lakwerk wat afge schaafd. 't Ongeval veroorzaakte natuur lijk eén grooten oploop. Vergadering Holl. Maatsch. van Landbouw. De afd. „Texel" van de Holl. Mij. van Landbouw houdt jaarlijks een algemeene vergadering in de laatste week van het jaar; gewoonlijk is deze wintervergade ring heel slecht bezocht; zoodat de voor zitter van de afd., de heer- C. Keljser Hz., over de opkomst gisteravond op de ver gadering in kötel „De Lindeboom" zeer tevreden was; en toch waren van de pl.m. 160 leden slechts een 13-tal présent. De voorzitter riep den aanwezigen het wel kom toe en verzocht vervolgens den se cretaris, den heer P. Bakker Az„ de no tulen te lezen; de notuleering werd onver anderd goedgekeurd. Verder deelde de voorzitter mede, dat het comité voor adviezen bij koop en ver koop van landerijen in deze gemeente, dat dit voorjaar op advies van de afdeeling, uit verschillende landbouworganisaties is samengesteld, zeer veel nuttig werk heeft verricht. Het comité werkt niet in het openbaar, doch heeft reeds zeer veel ad viezen uitgebracht. Voornamelijk hebben de aanvragen betrekking gehad op bloem DRA15M A-VANVALKEMBURÖ'S-* A ••[LEVERTRAAr^ i LEEUWARDEM A

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 25