„Heemkerk". Persfotografen en kino- operateurs stellen zich in slagorde op en boven op het Wierhoofd, de batterij, wel ke aan het einde van de Buitenhaven is gelegen, is het een aardig gezicht onder zich die wriemelende menschenmassa te zien. Ook de stafmuziek maakt zich ge reed; nog enkele seconden en men zet het volkslied in. Aan boord staan de jantjes allen keurig in het gelid; „hoera's" klin ken op, petten en mutsen worden ge zwaaid, en de muziek het volkslied wordt gevolgd door een vroolyken marsch gaat te loor in het geestdriftig rumoer van het afscheid. Het is een tooneeltje van groote levendigheid en bekoring. Dan volgen de belde andere bodems. „Toréador, en garde!" Enkele minuten later komt de „Ban- ckert" aangestoomd; hetzelfde tooneel herhaalt zich, nogmaals klinkt het volks lied, nogmaals komen de vijf vliegers hun loopings vertoonen, nogmaals ook zien wij de bemanning langszij geschaard en hooren we de „hoera's".dan is ook dit voorbij. De minister, die met de hem vergezel lende officieren het vertrek dezer beide bodems had gadegeslagen, begaf zich nu zelf aan boord van de „Witte de WitÜf. Ook hier hetzelfde ceremonieel; een har telijk afscheid aan den wal, roffels, boots mansfluitjes, bevelendan stoomt, ook de laatste der drie vertrekkende oorlogs bodems de haven uit. „Toréador, en gar- del" roept de stafmuziek minister Deckers toe. Groote verkeersdrukte. Dan stroomt alles weder huiswaarts. De politie had ter regeling van het verkeer uitgebreide maatregelen genomen. Alle auto's stonden deels geparkeerd op het Havenjplein een prachtgelegenheid en deels zoover mogelijk tegen de loods aan de Buitenhaven. De hoofdweg werd vrij gehouden van de talrijke fietsen en zoo liep, toen tenslotte allen zich tezamen- drongen om weder stadwaarts te gaan, het verkeer vlot en regelmatig. Vele auto's van buiten waren gekomen welker inzittenden deze voor Den Helder zoo belangrijke gebeurtenis niet gaarne wil den misloopen. Phofjo's betreffende deze gebeurtenis zijn dn dien boekhandel Spruit verkrijg baar. DOOR ONVOORZICHTIGHEID AANGEREDEN. Zaterdagmorgen Is op de Binnenhaven, ter hoogte van het pakhuis van den heer Keizer, een phm. 18-jarige jongen door een auto aangereden. De jongen stak, zonde® voldoende acht te slaan op het rijverkeer, den straatweg over, op het moment dat een vrachtauto van Maarten Smit passeerde. Dank zij het oogenbük- kelijk remmen van den chauffeur, werd de jongen alleen tegen den grond gewon-' pen en bleef voor den auto liggen. De chauffeur sprong uit zijn wagen en zag tot zijn niet geringe blijdschap dat de jongen nog springlevend was en na van den schrik te Zijn bekomen, zijn weg kon vervolgen. AUTO AANGEREDEN. Door een vrachtauto van dien heer D. Kort is gisterenmiddag op het Haven plein een luxe auto zoodanig aangereden, dat de carburator in elkaar werd gedrukt, de lampen vernield en do spatborden beschadigd. De vrachtauto reed achteruit, met ge volg dat hij in -botsing kwam met de luxe auto, die op het Havenplein stond gestationneerd. Door de politie werd -proces-verbaal tegen den chauffeur op gemaakt. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad dezer ge meente, op Dinsdag 20 Januari, des avonds 8 uur en zoo noodig volgende dagen. Agenda: Notulen vergadering van 25 November. Diverse goedkeuringen van raads besluiten enz., mededeelingen betreffen de de aanvaarding van benoemingen, enz. B. en W. stellen voor al deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. Grondverkoop, enz. Voorstellen tot verkoop van grond aan P. Zweed en mej. A. Charmes, tot het verhuren van weiland aan A. Bosch en B. Bethlehem, tot in- en afvoer van gronden van het Grondbe drijf. Halknecht vlschafslag. Voorstel om B. en W. te machtigen tot het aanstellen van een halknecht in vasten dienst enz. Schadevergoeding straatwerk. Verzoek van de firma De Moei en Hermes om te gemoetkoming voor het straatwerk bij het luindorp, met afwijzend advies van B. en W. Vakopleiding handwerklieden. Voorstel tot toekenning van een bijdrage ten behoe ve van het congres inzake vakopleiding voor handwerklieden in Nederland. Koningsplein. Voorstel in- totPehm Gemet)ntewerken. Voorstel ït S va» dienstverband vun aen voorman-straatmaker hn ria meentewerken K. Blokhoff. 13 e" h«.?Kd0nv^Zere8 scho°l 10. Voorstel tot van Es, L. P. dfwK r™1' •'T£ dï"ainïïiit ."""O" lichting bü Beroepskeuze in de vacatures ontstaan tengevolge van de periodieke aftreding van mevr. B. A. Ketner- de Jongh, en de heeren E. H. Bos, A. Smit, J. Gomes, L. F. van Loo en C. Ran. Begrooting. Behandeling der gemeen- tebegrooting dienst 1981. Opcenten gemeentefondsbelasting. Voorstel tot vaststelling van verorde ningen inzake de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting. Een mededeellng betreffende de voor waarden van het ter beschikking stellen van muntgasmeters, alsmede enkele ter inzage gelegde stukken besluiten de agenda. Deze laatsten betreffen: 1. Het schrijven van den Chef van het Marine-Hospitaal naar aanleiding van de door het lid van den Raad G. A. Minnes in de raadsvergadering van 25 Novem ber 1930 gestelde vraag omtrent liet maken van een wachtgelegenheid voor bezoekers van patiënten. 2 Het schrijven van den Commissaris vaii Politie omtrent de door vorenge noemd lid van den Raad gemaakte op merkingen omtrent overtreding der Ar beidswet. .8 Staat van verleende steun aan werk- loozen over het tijdvak 30 Juni—27 Sep tember 1930. Verhuur van welland. B. en W. stellen voor aan A. Bosch alhier onderhandis te verhuren eenige stukken weiland', gelegen nabij het Tuin dorp, gedurende het jaar 1931 voor 200.—, alsmede aan B. Bethlehem, ge durende de jaren 1931 en 1932 voor 160.— per j aar. Deze perceel en kun nen, door het gereedkomen van de nieu we straten nabiji het Tuindorp, zoolang daarop niet wordt 'gebouwd, verhuurd worden. HET ALGEMEEN RAPPORT BETREFFENDE DE GEMEENTEBEGROOTING DIENST 1931. Verschenen is het Algemeen Rapport betreffende de Gemeentebegrooting dienst 1931. Wij ontleenen er het navolgende aan: I Pessimisme In het voorwoord? Eenige leden meenen, dat ten onrechte I door het College in het voorwoord tot de begrooting een pessimistische indruk, ten opzichte van de financieele positie der gemeente, wordt gewekt. Deze leden i merken op, dat uit de in het voorwoord gegeven cijfers blijkt, dat indien voor de komende jaren de toestand ongewij zigd blijft een bedrag van 40.000. a 50.000.meer ter beschikking zal f komen, zoodat er h.i. geen reden tot pes-1 simisme behoeft te zijn. Van andere zijde wordt daartegen aan- j gevoerd, dat het voorwoord geen pessi- mistischen toon bevat, doch slechts van een voorzichtigheid getuigt, waarmede terecht de toekomst, met haar nieuwe financieele verhouding, moet worden tegemoet gegaan. Een lid is van oordeel, dat, al wordt onder de nieuwe verhouding de toestand der financiën wel eenigszins gunstiger, de belastingen toch zeer hoog blijven en vrijwel op alle belastingen het hoogste aantal opcenten moet worden geheven, benevens een straatbelasting tot 6 en de belangrijke opbrengsten van de be drijven. Dit lid meent, dat een dergelijke situatie geen gelegenheid biedt om tot geheele afschaffing van de premiehef fing voor pensioen te besluiten. Wan neer bovendien gelet wordt op de ma laise, die overal heerscht en waardoor vooral op het platteland de belasting opbrengst wel zal terugloopen, dan kan er zeker niet veel reden zijn tot opti misme. Meerdere leden betuigen hun instem ming met d)e door het College voorgestel- Ie maatregelen ten opzichte van de t.b.c. bestrijding en zuigelingenzorg, de malaria-bestrijding, het weliswaar zeer bescheiden begin tot vorming van een studiefonds en de algeheele vrijstelling van pensioenbijdragen voor het ge- meentepersoneeL Waarom geen officjeele ont vangst van turners? Enkele leden zullen gaarne van het College de redenen vernemen waarom niet is voldaan aan den wensch van het Bestuur van het Gew. Noord-Holland van den Turnkring om deze Vereeni- ging, ter gelegenheid van haar sport- feest, officieel te ontvangen. Deze leden heeft het ook getroffen, dat het College een uitnoodiging van een jubileerende Voetbal-vereeniging, tot bijwoning van een receptie, heeft afgewezen. Zij mee nen, dat een dergelijke handelwijze den indruk vestigt van een zeer geringe be langstelling voor de groote groep ge meentenaren, die de sport beoefent. In hun antwoord zeggen B. eni W.: B. en W. antwoorden: Van niet zoo groote beteeke- nls zeggen B. en W. Wij hebben gemeend', aan het verzoek, om officieel te worden ontvangen, van het voorbereidend comité van den alhier op 22 Juni 1930 gehouden sportdag van den Turnkring „Hollands Noorderkwar tier" niet te moeten voldoen, omdat wij van meening zijn, dat de officieele ont vangst moet beperkt blijven tot die ge vallen, waarvan men zeggen kan, dat ze VaS bijzonder belang zijn. Waar hier de scheidingslijn moet zijn, is uit den aard der zaak moeilijk te zeg- w^l2 ?at in 011 geval geweigerd werd is wel voor een deel te wijten aan de omstandigheid, dat de ontvïngst ïp een Zondag zou moeten geschieden, en wij vreesden, dat, indien men in een stad ais de onze met ontvangsten als deze op Zondag begint, het eind zoek zou gera ken. Onze belangstelling in den sportdag hebben wij, zoowel als de Burgemeester, getoond door een medaille beschikbaar te stellen. Ook ten opzichte van het bijwonen van recepties van jubileerende vereenigingen moeten wij, vanwege het groote aantal vereenigingen en de korte termijnen waarop sommige van haar een feestelijke herdenking houden, ons beperken. Het geval waarop hier gedoeld wordt d.i., zoo vermoeden wij, de receptie ter ge legenheid van het 10-jarlg bestaan der Voetbalvereeniging „H.R.O." ging bo vendien buiten ons College om, daar voor de bijwoning dier receptie enkel een uit noodiging was gericht tot dén Burgemees ter persoonlijk (dus niet tot het College), die verhinderd was er gebruik van te maken. De late verschijning van begrooting. de Ernstig bezwaar wordt gemaakt tegen het late verschijnen van de begrooting en in verband daarmede met den waarschijn lijk bij het Collége bestaanden wensch om de behandeling in de secties nog voor de Kerstweek te beëindigen, waardoor slechts een zeer geringe tijd voor bestudeering beschikbaar bleef. Verzocht wordt maat regelen te overwegen, opdat in den ver volge de begrooting vroeger verschijnen kan. Antwoord van B. en W.: De drukker ls daarvan de schuld! Ook wij betreuren het, dat ook nu weder de begrooting veel te laat werd aangeboden, en dit te meer, waar wij nu in de gelegenheid waren het ontwerp vroeger gereed te hebben dan in de laat ste jaren het geval was. Immers reeds op 19 October 1930 is het ontwerp naar den drukker gegaan en eerst op 8 December 1930 kon de verzending aan den Raad plaats hebben. Door het doen drukken van de begrooting buiten de stad zou met vrjj groote zekerheid bereikt kunnen wor den, dat de begrooting eerdêr verscheen, doch, waar wij dat middel slechts zeer on gaarne zullen toepassen, hopen we, dat ook daar zonder het afdrukken in de toe komst vlugger gaat. Is centrale inkoop mogelijk? Voorts stellen verschillende leden de navolgende vragen: Kan het College thans medeeeden of het centraal aanschaffen van benoodigd- heden practisch mogelijk is en tot bespa ring op de kosten kan leiden? Biedt weinig voordeelen, zeg gen B. en W. Wij zien, bij nadere overweging; in het centraal inkoopen van verschillende benoodigdheden, speciaal ook van kan toorbehoeften e.d., voor de gemeente geen zoo belangrijk voordeel, dat zij boven de tegenwoordig gevolgde wijze van aan schaffing, waarbij behoorlijke concurren tie en daarnevens levering' door binnen de gemeente wonende handelaren ver zekerd is, te verkiezen zou zijn. Wethouders-pensioenen. 2. Hoe staat het met de herziening van de Verordening, inzake de Wethou derspensioenen? Met belangstelling wordt het rapport tegemoet gezien. Antwoord van B. en W.: Concept-verordening op de pen sionnee ring gereed. Een concept-verordening op de pen- sionneering is gereed en in circulatie bij de leden van ons College. Wij hopen, dat ze U spoedig kan worden aangeboden. Woningtelling. Mag de Raad van het' College iets naders vernemen omtrent de wijze, waar op de woningtelling zal worden gehou den, waartoe met algemeene stemmen werd besloten in de Raadsvergadering van 30 Mei 1929. Antwoord van B. en W.: De resultaten van de telling worden medegedeeld. De woningteiing wordt gehouden, overeenkomstig de voorschriften daarvoor van 's Rijkswege gegeven, tegelijk met de volkstelling. Deze woningtelling ge schiedt niet zoo minutieus als die, welke hier in 1919 gehouden werd, doch waar mede een vrij groot bedrag gemoeid was. De resultaten van de thans in gang zijnde telling zullen u spoedig worden medege deeld. Dlstrlcts-schoolartsendienst. Mag de Raad voorts eens vernemen, hoe ver de besprekingen zijn gevorderd, inzake een districts-schoolartsendienst ten aanzien van onze Gemeente? Antwoord van B. en W. Op initiatief der afd. Noordholland van de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten werd alhier op 19 Februari 1930 een vergadering gehouden van vertegen woordigers vani verschillende gemeen ten ku den kop van Noord-Holland, waarin niet tot bepaalde resultaten werd gekomen. Wij stellen ons voor deze aan gelegenheid spoedig weer aan de orde te stellen. Een verslag der evenbedoelde vergadering is voor U ter visie gelegd. Omtrent het parkeeren van anto's, het geven van gelegenheid tot Inenting tegen dlphterie, vestiging van een geneesheer te Julianadorp, de aanschaffing van een motorspuit, de vlsschertl, de oprichting van een Kweekschool voor onderwijzers, alsmede de inrichting; van een sport- en athletlekterrein worden voorts vragen Aan'1'de antwoorden ontleenen wij: dat er in 1980 slechts 7 gevallen van diphterie zijn aangegeven; zoodat inenting daar tegen niet noodig is, dat de geneeskun dige behandeling te Julianadorp door dr. Oterdoom van 't Zandt alleszins in de behoefte voldoet, dat nagegaan zal wor den of ook voor de gemeente de aan schaffing van een motorspuit wensen e- Hjk is (de Marine zal er een aanschaffen). Betreffende de vraag of maatregelen zul len worden genomen ter zake van den vischafslag, deelen B. en W. mede: Wij meenen voorloopig te dezer zake nog geen maatregelen te moeten treffen, temeer waar het voor ons nog niet vast staat, dat de vestiging van meer visschers alhier in het belang der gemeente zal zijn. Over de oprichting van een Kweek- i school wordt het volgende gezegd: Na de conferentie, die ten Raadhuize op .11 October 1930 plaats vond tusschen ons College, den Hoofdinspecteur en den In specteur van het Lager Onderwijs en den Directeur der Handelsschool over de vestiging van een kweekschool voor on derwijzers en waarbij de Hoofdinspecteur toezegging deed deze aangelegenheid aan het Departement van Onderwijs, enz. te zullen bespreken, vernamen wij hierover niets meer. De vraag of alhier een nieuw sport- en athletlekterrein moet komen is bij ons in onderzoek. Het resultaat zullen wij U zoodra mogelijk mededeelen. (Wordt vervolgd). JULIANADORP WONINGBOUW. Aan den aannemer J. de Graai alhier 1b de bouw opgedragen van een woonhuis voor den heer J. de Vries, op het bouw terrein van den heer J. O. Slikker. Voor de wed. O. Smit zal daar eveneens een woonhuis worden gebouwd door den timmerman, den heer Jac. Lugtig uit Heer-Hugowaard. Op het bouwterrein aan de Schoolvaart, van den heer A. Speur, zullen voor ge noemden heer aldaar worden gebouwd twee woonhuizen met winkelhuis en berg plaats, door dén aannemer J. de Graaf al hier. EEN BETONNEN BRUG OVER DE LANGEVLIET. De bouw van een betonnen brug over de Langevliet, bij de landerijen in gebruik bij de fa. D. NieuwenJhuds, bloemisten, is opgedragen aan den heer J. de Graaf al hier. BOUW VAN EEN BLOEMBOLLENSCHUUR. De bouw van een bloembollenschuur enz. aan de Middenvliet, voor de fa. B. G. de Vroomen, bloemisten te Warmond, is thans in uitvoering opgedragen aan dien aannemer M. C. van der Plas te Den Helder. CALLANTSOOG. CONCERT. Zondagavond jl gai het Heldersch Or kest, bestaande uit 8 personen, een concert in de groote zaal van Hotel „Duinzicht" alhier. De zaal was slechts matig bezet, wat wel jammer was, daar het geboden© correct en zuiver werd uitgevoerd. De aanwezigen hebben dan ook volop geno ten van de prachtig uitgevoerde muziek. Na afloop van het concert werd de arend met een echt gezellig bal besloten. Vergadering „Hulp in Nood". Zaterdagavond j.L des avonds 7 uur vond in het lokaal van den heer Jb. v. Scheijen te Groote Keeten, de algèmeene jaarvergadering plaats van de vereeni ging „Hulp in Nood". De voorzitter, de heer J. Hollander, opent de vergadering, die niet druk be zocht was, met een woord van welkom. Hij wenscht de vereeniging en haar leden een gunstig nieuwjaar. Hiermede ver klaart hij de vergadering voor geopend en verzoekt den secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Deze worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Hierna volgen de mededeelingen. De secretaris, die de mededeelingen zal doen, begint een betoog af te steken over de vacature van voorzitter, die ontstaan is door het periodiek aftreden van den heer Hollander. Hij zou graag een nieuwen voorzitter hebben dicht in de buurt, dus in de Groote Keeten. Hij heeft al bij en kele personen geïnformeerd, maar is niet geslaagd. Daarom wenscht hij, dat de tegenwoordige voorzitter nog zal blijven, ondanks het feit, dat deze zich niet her kiesbaar stelt. De Voorzitter valt in de rede met de opmerking: „Ik had eigenlijk moeten vragen: schriftelijke mededeelingen. Over dat voorzitterschap praten we straks nog wel!" Ingekomen is een schrijven van de N. V. Z. De Voorzitter deelt mee, dat er verloo- pen jaar twee vergaderingen van de N. V. Z. zijn geweest. Op de tweede ver gadering, twee weken geledén, te Alk maar was „Hulp in Nood" ook vertegen woordigd. Daar is door een 15-tal zieken kassen het besluit genomen uit de N. V. Z .te treden. Van de N. V. Z. hebben we, zegt spreker, nooit eenig voordeel gehad, Toen we toetraden betaalden we 2 cent per jaar per lid. Thans is dat 22 cent per lid per jaar. Op de vergadering te Alk maar ia aangestuurd op samenwerking van de ziekenkassen ten noorden van het IJ. De heer Visser te Nieuwe Niedorp bracht dit plan ter tafel. Ongeveer 20 kassen hebben dit plan in principe aan vaard. De kosten zullen nu hoogstwaar schijnlijk bedragen 15 cent per jaar per lid. De vergadering moet het besluit nemen, of „Hulp in Nood" ook tot deze samen werking zal overgaan. Komt die nieuwe bond tot stand, dan zal die deni naam dragen: „Noord-Hollandsche Bond van Ziekenkassen". Verder een schrijven van den heer B. v. Twuijver dat hij verhuisd is naar Ju lianadorp. In Julianadorp ls ook een zie kenkas, dus zal het het beste zijn, dat de heer v. Twuijver zich laat overschrijven. Rekening en verantwoording van dén penningmeester. De heer J. We;j Pzn., penningmeester, brengt verslag uit over het afgeloopen jaar. De ontvangsten van contrlbutiön en donatuiersgielden 'bedroegen 606.25. De uitgaven waren totaal 584.85. Blijft een batig saldo van 21.40. Het saldo van 1929 was 839.21. Dus thans is in kas 860.61. Aantal ziektedagen. Aantal gewone ziektedagen 144 dagen. Van vrouwelijk lid 15 d., halve uitkeering 54 d., ongevallendagen 58 d., 20 pet. uit keering 127 d., totaal 398 dagen. Ixidental Het ledental op 1 Jan. 1930 bedroeg 86. Op 1 Jan 1931 82. Aantal donateurs op i Jan. 1930 26. Op 1 Jan. 1931 22. De Voorzitter brengt dank aan den penningmeester voor het beheer en het duidelijke verslag. Vervolgens het verslag der rekenings commissie. De heer R. Hollander ver klaart, mede namens de overige commis sieleden, dat alles in de beste orde was. Geen hooger uitkeering dan tot 100 pet Het bestuur stelt voor voortaan geen hooger uitkeering te geven dan tot 100 pet Het is wel gebeurd, dat bü ziekte iemand meer ontving dan zyn volle loon. Er zün werkgevers, die bü ziekte het volle loon uitkeeren. De arbeiders bü zoo'n werkgever zouden in zoo'n geval dus niet trekken van „Hulp in Nood". Eenige aan wezigen maken de opmerking, dat zulke arbeiders dus beter uit de vereeniging konden treden. De Voorzitter wüst er op, dat het de vraag is of die werkgevers dat altüd zul len doen, of als het geval zich voordoet, dat zoo'n arbeider onverwachts werkeloos en ziek wordt. Volgens de wet mag een plaatselüke ziekenkas wel aanvullen tot 100 pet., maar niet daarboven komen. De Voorzitter stelt voor het besluit te nemen voortaan tot 100 pet. uit te keeren. Aangenomen. Verder stelt hü voor de uitkeering bü ongevallen te brengen van 4.50 op 5.Dit is ook het maximum van aanvulling bü ziekte. Aangenomen. Bodeloon. Het bodeloon bedraagt tot nu toe 13 pet der oontributiën. De Voorzitter stelt voor dit voor 1931 zoo te laten. Aangenomen. Verkiezing 3 bestuursleden. De drie aftredende bestuursleden, voor zitter incluis, nemen hun herbenoeming weer aan. De benoeming van een oommissie tot nazien der rekeningen over 1931 heeft tot resultaat dat de heeren M. Bakker, A. Boontjes en R. Hollander worden hér- kozen. Rondvraag. De heer J. Hollander vraagt naar de leden in andere gemeenten. Als in die gemeenten een ziekenkas is, moesten die buitenleden daar eigenlijk lid van wor den. Dit is ook de bedoeling van den nieuw op te richten bond. De vergadering vindt het het beste het nog maar eens een jaar aan te zien. Het gaat toch niet aan, om trouwe leden van „Hulp in Nood" zoo maar te schrappen. De Voorzitter vraagt of „Hulp in Nood" zich nu zal aansluiten bü den nieuwen bond. Er wordt veel over dit punt gediscussi eerd. Na veel gepraat komt men tot het resultaat, dat men eerst inlichtingen van den heer Visser zal afwachten. Het is te gewaagd zoomaar het besluit tot toetre ding te nemen, zonder behoorhjk te zün ingelicht De heer Jb. Vriesman stelt voor om aan den heer K. Holander Rzn. de drie weken uitkeering, die hü vorig jaar te weinig heeft gehad, thans nog uit te kee ren. Aangenomen. Verder deelt de Secretaris nog mee, dat hy een schrijven heeft ontvangen van een donateur, die onbekend wil blijven, dat deze een extra gift wenscht te doen aan „Hulp in Nood". Zooals vanzelf aan den heer K. Hollander Rzn. de drie vaard. De heer A. Kooy vraagt naar den uit- keeringsduur van de aanvullende 20 pet. Volgens het reglement mag het bestuur den uitkeeringsduur regelen. Er wordt be sloten dit te doen zooals altyd de ge woonte was. De heer J. Tromp verzoekt het be stuur goed na te gaan, wie 100 pet. of 80 pet. van zün werkgever krijgt by ziekte. Het bestuur zal daar goed op letten. De heer J. Bakker Azn. stelt voor de oude leden van 70 a 80 jaar een kleine toelage te geven, als de kas het toelaat. De heer Vriesman zou willen, dat op het werk wekelyks geld voor die ouden werd ingezameld. De heer J. Weü vindt een gratificatie beter. De heer Jb. Vriesman wijst er op, dat waar het hoog noodig is, een extra uit keering kan worden gedaan. Dit is ge durende het 20-jarig bestaan der veree niging twee keer voorgekomen.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 10