een flinke DIENSTBODE GEMENGD NIEUWS. TEXEL. Gevraagd, in klein gezin, Adres: Mevr. E. VLESSING, Den Bu»*q, Texel. Zware brand te Luca. Een aardverschuiving in Equador. Een tribune ingestort. Vijfduizend dollar gestolen. Hevige koude In China. De zaak-Slarek. Roofmoordenaars in België gevat Stoom vaartbertohten. CORRESPONDENTIE. De Voorzitter stelt voor de drie oude leden, die hiervoor in aanmerking komen, ieder 10 te geven. De heer J. Tromp stelt voor de leden boven de 70 jaar vrijstelling van contri butie te geven. Het voorstel van den Voorzitter, dus ieder dit jaar 10, wordt aangenomen. De heer Roos vraagt nog iets over de uitkeering. De Voorzitter geeft de gewenschte in lichtingen. De heer «Tb. Bakker stelt voor de oude leden boven 70 jaar en die 20 jaar lid zijn van de vereeniging vrij te stellen van contributie. Wordt aangehouden tot de volgende jaarvergadering. Daar niemand meer het woord wenscht sluit de Voorzitter met dank voor de aan gename besprekingen deze vergadering. OudesohiJQ UITVOERING „KLEIN TOONEEL". Zondag gaf 'Klein Tooneel» een uit voering in de Zeven Provinciën. Opgevoerd werd het tooneelspel'Hallo J Bandoeng». De zaal was geheel gevuld. De heer O. Bakker opende met een kort woord en verzocht de medewerking van de heeren, door het rooken te laten, om dat een der medespelenden niet al te helder van stem was. Het stuk speelde ten huize van mevr. van Garsten (mej. G. Boon), Woud, haar zoon, Indisch employé was met verlof thuis. Zijn vrouw Hélène (mej. A. Kalis) was hem in ludië ontrouw geworden en weggeloopen met haar beide kinderen. Bij het opgaan van het scherm zong Woud (de heer J. Visman) het lied 'Hallo Bandoeng* met zijn nichtje Cista(mej. G. Bakker).Doordit lied worden weer allerlei herinneringen aan zijn vroeger gelukkig leven opgewekt. Woud is onrustig, weet niet wat hij wil, en is daardoor erg lastig voor de overige huisgenooten. Zijn zuster Riek (mej. T. BoenKalis), heeft echter niet veel medelijden met hem. De vrouw van Woud is teruggekomen naar Holland en hoort het lied Hallo Bandoeng zingen. Zij ontroert er van en verhuurt zich als dienstbode bij Woud's moeder. Niemand herkent haar, maar toch Woud kan haar niet zien. De oogen en handen van die vrouw herinneren hem aan zijn vrouw, die hij nog in Soerabaja waant. Maar als zij later, zoo zij meent onbespied, „Hallo Bandoeng" zingt, weet hij haast zeker, dat »zij« het is. Gelukkig komt alles tot een goed einde. Het zou niet mogelijk zijn te zeggen wie het mooiste speelde. Allen waren echter er in en we kregen prachtig spel te zien. Ook de kleinere rollen wer den uitnemend gespeeld. Klein Tooneel kan weer met voldoening op dezen avond terugzien, en de buitengewoon groote stilte die er heerschte in de zaal, waar toch veel jong volk aanwezig was, bewees wel, hoe het publiek meeleefde met het stuk. Na afloop hield een gezellig bal de aanwezigen nog geruimen tijd bijeen. ARB El DERSZAN G VEREENIGING. Men tracht hier een arbeiderszangver- eeniging op te richten. Zij die hiertoe mede willen werken kunnen zich als lid opgeven bij de heeren J. Blom en Held en bij mej. EelmanDogger. UITVOERING „NIEUW LEVEN" De gemengde zangvereeniging .Nieuw Leven", alhier, is vol moed hare repe tities begonnen, teneinde in den loop van dezen winter met een flink programma een uitvoering te kunnen geven; o.a. heeft zij in studie genomen „An der schönen blauen Donau". De vereeniging is versterkt met eenige flinke mannen stemmen, daar eenige leden van de voor malige zangvereeniging „Eigen Oefe ning" te Oudesehild, mee zingen. Aange zien de vereeniging juist aan dit stem- menmateriaal behoefte had, is dit een groote aanwinst VERHURING WEEZENPLAATS. Op Zaterdag 10 Jan. werd door notaris Muider voor 't Algemeen Weeshuis, al hier, voor den tijd van drie of zes jaren P<ublïek verhuurd de boerenhofstede Weezeniplaats, groot 25.46.79 HA. Huur ders waren de heeren Gebrs, Klaver, voor 3 2560.— per jaar. Het Sandershuis werd niet verhuurd. Bij de vorige verhuring bedroeg de pachtsom 2900. VERKIEZING PROV. STATEN. Naar men ons mededeelt aal Dr. Bos wijk, die zooals men wieet zitting heeft voor den Vrijheidsbond in ide Prov. Sta ten v. N.-H. zich niet weder vOor dteze functie candidaat laten stellen. Dr. Bos wijk is bot dit besluit gekomen omdat ziijn drukke praktijk bij de geïsoleerde lig ging dezer gemeente, hem niet 1 anger veroorloven de talrijke zittingen van dit college bij te wonen'. Waarschijnlijk zal de partij waartoe Dr. Boswijk behoort wel weder uit deze ge meente een candidaat stellen; hierover is echter nog geen besluit gevallen. Dr. Boswijk was in de laatste zittingsperiode de eenigste vertegenwoordiger van Texel m de Prov. Staten. Voor 't belang dezer gemeente is 't zeker wenseheljjk dat bij de a.s. verkiezing weder een der Texel- sche candidaten wordt gekozen. DEN BURG. BILJARTWEDSTRIJD V.I.O.S.—T.T.O., Gisterenavond werd in hotel Texel de returnmatch gespeeld tusschen de biljart- vereenigingen V.I.O.S. van »de Oranje boom» en T.T.G. van 'hotel Texel». Van de vorige wedstrijd in »de Oranje boom» won V.I.O S. 6 partijen en T.T.C. 2. T.T.G. had toen een achterstand van 113 punten. De hoogste serie in de wed strijd bedroeg thans 17. Gisterenavond won T.T.G. 5 partijen en V.I.O.S. 8. T.T.G. behaalde 9 punten meer, zoodat V.I.O.S. met een meerderheid van 104 punten den wedstrijd won en in het bezit kwam van de door T.T.G. uitgeloofde medaille. Het was voor V.I.O.S., dat slechts zeer kort geleden is opgericht, een mooi suoces. Burgerlijke Stand van Texel van 1012 Januari. GEBOREN: Arie, z. v. Dirk Brans en Diderika Margaretha Mantje. OVERLEDEN: Elisabeth Kil jan, 80 j., weduwe van Maarteix Bruijn. Binnenland. DE POGING TOT DOODSLAG IN DE VINKENSTRAAT TE ROTTERDAM. Het slachtoffer ls aan de ge- vol overleden. Het slachtoffer van de poging tot dood slag in de Vinkenstraat te Rotterdam, welke poging de vorige week Vrijdag is gedaan, is Vrijdagnacht in het ziekenhuis aan den Bergweg aan de gevolgen over leden. Naar men zich zal herinneren heeft een bij de familie De Zw. in die straat inwonende 69-jarige neef, de vrouw des huizes, de 63-jarige J. E. de Zw.—Pr. met een broodmes gestoken. De neef is opge sloten. VERDRONKEN. Bij, bet verbalen van het Achterschip De twee Gebroeders, liggende in de Voor haven te Rotterdam, is de 22-jarige schip per J. Lesage over boord geslagen en verdronken, WAARSCHUWING. De commissaris van politie der centrale recherche, hoofdbureau van politie te Amsterdam, waarschuwt namens den bur gemeester van Emmen, tegen drie per sonen, zich noemende respectievelijk L. Kuipers, A. Bos en W. Krans, welke per sonen voorgeven het bestuur te zijn van de EvangeÖsatievereeniging te Oranje dorp (Dr.) en die circulaires uitgeven, waarin wordt opgewekt tot het geven van financieelen steun voor den bouw van een evangelisatielokaal. In de circulaires wordt in strijd met de waarheid de schijn gewekt, alsof de vereeniging den steun geniet van verschillende predikanten. Gebleken is, dat bovengenoemde perso nen te Oranjedorp geheel onbekend zijn en dat daar geen sprake is van den 'bouw van een evangelisatielokaal: Thans schij nen speciaal de pro vin cdes Noord- en Zuidholland tot operatiegebied te zijn uitgekozen. ACETYLEEN-TOESTEL ONTPLOFT. Een man gedood. Bij bet ontdooien van een acetyleen- toestel met een gloeiend stuk ijzer door den ongehuwden 32-jarigen smid A. Sie- gers te Mierlo is dit toestel ontploft. Het is door bet dak naar buiten geslaken.~t>e smid, die zich boven bet toestel bevoqd werd het hoofd van den romp -geschei den. EEN BOMAANSLAG. Te VeJpke, in het district Helmstedt, zfju gisterenavond door ontploffing van een bom, die op bet raamkozijn van een café was neergelegd, eenige bezoekers van bet café gekwetst. Voorts zijn tal rijke ruiten vernield. Mep denkt aan een wraakneming van werkloozen. Vijf personen gewemel In een der grootste gebouwen te Luoa heeft Woensdag een zware brand gewoed. In bet gebouw bevonden zich de kan toren en de drukkerij van een dagblad, eenige winkels, een mode-atelier en wo ningen. Het perceel is geheel uitgebrand, De schade bedraagt ongeveer 700,000 kronen. De brand is door onvoorzichtigheid met een electrisch strijkijzer in bet mode atelier ontstaan. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat negen bewoners dier bovenste verdiepingen zich slechts kou- den1 redden door uit dé ramen te sprin gen'. Drie van hen liepen ernstige, dloch niet levensgevaarlijke verwondingen op. Tijdens het blusscbingswerfc zijn twee brandweerlieden van een ladder geval len. De een heeft ernstige inwendige kneuzingen, de andere een hersenschud ding opgeloopen. 170 slachtoffers. Naar de Associated Press uit Guaya quil, de hoofdstad van Ecnadbr meldt is aan het ongeveer 115 K.M. van. Guaya- quil gelegen station Huigra een passa- gierstrein door een aard verschuiving bedolven. Hierbij moeten 170 menschen zijn omgekomen. Naar nader uit Guayaquil wordt ge meld. vreest men, dat bij de aardver schuiving alle 170 menschen, die bedol ven werden, zijn omgekomen. De trein, die werd meegesleurd, was hoogstwaar schijnlijk leeg, doch diende voor het ver voer van 170 baanvakarbeiders, die zich ter plaatse bevonden' om de hij een vorige aardverschuiving aangerichte schade te herstellen. 20 geredden. Ofschoon men reeds alle hoop had op gegeven om nog Iemand van de 170 ie,dolven wegwerkers te kunnen redden, meldt Reuter nader uit Guayaquil dat de bevolking van Huigra na inspnnaen- den graafarbeid twintig verongolukten heeft kunnen redden. De president der republiek Ayora is e paard van het naaste spoorwegstation Ohancham komen tijden om het reddings werk bij te wonen. Het baanvak is over ongeveer 2 K.M. lengte door steen- en aardmassa's bedekt. Buitenland. Honderdvjjftlg gewonden. Te BrooMyn heeft een ongeluk plaats gehad tijdens sportwedstrijden van bet 106de regiment. Een tribune, waarop ongeveer 2000 toe schouwers hadden plaats genomien, startte in, waarbij 160 personen min of meer ernstig werden gewond. En 50.000 vergeten. Vier bandieten hadden een inval ge daan in „The Rising Sun", afdeeling van de „Olney Bank and Trust Company" in bet noordelijk gedeelte van Pbiladeiphia. Eenige jaren geleden werd dezelfde bank ook 'beroofd. De inval vond plaats, kort nad'at de bank 's mórgens geopend was. De ban dieten' hielden vier klanten en vijf bank bedienden mei) hun revolvers in be dwang. Ze grepen bankpapier en geld' uit de kas, pakten het in een zeidoek, stap ten in een gereedstaanden auto en waren in een imiinirmmfm van tijd uit het gezicht verdwenen. In hun haast hebben ze 60.000 dollars over het hoofd gezien, die voor het grij pen lagen. Wel gristen ze een biljet van 20 dollar uit handen van een tienjarig knaapje en 200 ontstolen zij' den lood- §ieters-patroon, die dit geld juist van de ank ontvangen had. Gebleken is, dat de bult niet meer 'be droeg dan 5000 dollar. Bij den vorigen aanval, eenige jaren geleden, hadden bandieten geschoten op het poütie-escorte dat de mannen bege leidde, die 80.000 dollar naar de bank moesten brengen. Twee agenten beant woordden het vuur, maar de roevers slaagden er toch In zioh van de 80.000 dollar meester te maken. Honderden Bterfgevallen de steden. In China lijdt thans onder den strengsten winter, welke daar sinds menschenheu- genls is voorgekomen. Talrijke armen sterven van de koude; uit de groote steden alleen worden honderden derge lijke gevallen gemeld. In tal van steden zijn ongekend lage temperaturen gere gistreerd. Te Oharbin is het thans 48 gra den beneden bet vriespunt; hier zijn de sterfgevallen bijzonder talrijk. Alle rivie ren in Mandsjoerije zijn dichtgevroren. Ook uit Kalgan en tal van andere steden in Noordwest-Sjansi worden vele sterf gevallen ten gevolge van de koude ge meld. Peking is geteisterd door een hevigen sneeuwstorm, die bovendien gepaard ging met een zandstorm uit de woestijn GobL Sinds Vrijdag zijn te Sjanghai meer dan honderd personen doodgevroren. Te Tientsin zijn dertig lijken van aan de koude bezweken personen gevonden. De Peiho is in één nacht dichtgevroren, ten gevolge waarvan het verkeer in de haven van Tientsin geheel is verlamd; oneer dan twintig kustvaartuigen zitten in het ijs opgesloten. Ook te Nanking heeracht abnormale koude; de thermo meter wijst hier de ongekend' lage tem peratuur van 25 graden vorst aan. Het aantal sterfgevallen is hier echter gering. Uit geheel Middens-China komen be richten omtrent sneeuwstormen; het tele graaf- en telefoonverkeer ondervindt ■groote stoornis. Een actie van beschuldiging van 1500 bladzijden; de Berllner Stadtbank voor 15 mlllloen op gelicht Den verschillende beklaagden in de zaak-Sklarek is gisteren de acte van be schuldiging toegezonden. Deze is niet minder dan 1500 bladzijden groot en ver moedelijk dè grootste actie van beschul diging, die ooit is samengesteld. Het on derzoek heeft vijftien maanden geduurd. In het geheel zullen zich dertien men schen voor de rechtbank te verantwoor den hebben. Onder hen bevinden' zich de drie gebroeders Leo, Willy en Max SkLa- rek, hun 'boekhouder Lehmann, die drie Berlljnsche oud-wethoders Gëbel, Deg- ner en Benecke; burgemeester Schneider van het district Berlijn-centrum; burge meester Kohl van het district Berlijn- Köpenick en de drie directeren van die Berliner Stadtbank Schmidt, Hoffmann en Ludwig. Alle beklaagden worden be schuldigd van bedrog, verduistering, valschheld in geschrifte, omkooping, enz. De drie 'gebroeders Skl'arak zouden vol gens de acte van beschuldiging de Ber liner Stadtbank in heit geheel voor een bedrag van ongeveer 16 miKloen mark hebben opgelicht ONTPLOFFING IN EEN CENTRALE DER STETTINSCHE TRAMWEG- MAATSCHAPPIJ. Vrijdagmiddag is een transformator in een der bedrijfsgebouwen van de Stettin Tramwegmaatsohappij ontploft. Een felle brand ontstond, die het geheele gebouw verwoestte. Er kon niets gered worden. Met uitzondering van de voorsteden staat bet geheele tramverkeer stop. DE LAWINE-ONGELUKKEN IN DE FRANSCHE ALPEN. De lijken der slachtoffers gevonden. Nadat eenige dagen geleden die lijiken zijn gevonden van de zes Fransche toe risten, die in de Alpen bij' Brian<?on om het leven kwam, zijn thans ook de lijsten van de Parij'sche toeristen, die allen tegelijkertijd in de nabijheid van Ohem- bery verongelukten, gevonden. Een lawine heeft hen verrast en bedolven. Van de elf vermisten zijn thans tien ge vonden. De plaats van het ongeval van den nog ontbrekenden student uit Parijs is eveneens ontdekt, doch het is voor- toopdg nog onmogelijk het lijk te bergen. Drie alleenwonende winkelier sters met hamer neergeslagen en beroofd. Onder de kleine winkeliers en vooral de alleenwonende vrouwen in diverse Belgische steden heerschte den laatsteai tijd een ware paniekstemming, teweegge bracht door een reeks elkaar snel opvol gende moorden en beroovingen. De justi tie was ijverig dn de weer den dader op te sporen en had reeds eeniige oelangrijko ontdekkingen gedaan. Er waren namelijk vingerafdrukken gevonden, welke Méken te zijn van een 23-jarigen Gentenaar, Adolphe Osselaer, die kort geleden uft de gevangenis was ontslagen, waar hij een straf, hem opgelegd voor een groot aan tal diefstallen, had uitgezeten. Voorts wa ren er aanwijzingen, dat de moordaansla gen, welke in de omgeving van Brussel waren gepleegd, het werk waren van dezelfde groep misdadigers. In een café in de Agnietenstraat te Brussel had iemand twee jonge mannen van verdacht uiterlijk met elkaar hooren praten over „een slag slaan" en had dit aan de politie medegedeeld. Uit het in gestelde onderzoek bleek, dat een der 'bei den Osselaer was. Na deze ontdekking was zijn arrestatie nog slechts een kwes tie van uren. Vrijdagavond was de >ss<> laar gezien' in een café aan de Place de Brouckère, maar toen de recherche kwam was hij reeds weer verdwenen. Gister avond spanden de rechercheurs ln het zelfde café opnieuw hun net en ditmaal •waren zij zoo fortuinlijk den jongeman in arresteeren. Onmiddellijk werd hij naar het gerechtshof overgebracht, waar hi, hardnekkig elke schuld bleef ontkennen Nadat hij echter tot diep in den nacht was ondervraagd, eindigde hij met een bekentenis af te leggen. Hij heeft thans reeds bekend, drie moordaanslagen op winkeliersters te hebben geploegd. Zijn eerste aanslag, zoo vertelt Osse laer, poogde hij te Gent, waar het niet zoo druk is als te Brussel en men er ge makkelijker in slaagt te vluchten. Met een kameraad, dien hij in Brussel had leeren kennen en dien hij alleen alB Jo- seph aanduidde, alsmede met diens ge zellin Marcelle, beraamde hg de mis daad. „Ik ging vooruit, om het terrein te verkennen. Op het laatste oogenblik werd Joseph echter ziek en ik bracht hem met rijn vriendin naar het station. Gewapem. met een hamer en een revolver begaf ik mij, daarna opnieuw naar den winkel van de weduwe Lievens. Ik vroeg haar zes eieren en om er zéker van te rijn, dat niemand' anders zou binnenkomen, vroeg ik, of zij een omelet voor mij wilde bakken. Zij stemde daarin toe en ging naar de keuken. Geen kwaad vermoedend, zeide ze zelfs tot mij: „Blijf maar niet in de kou staan, kom 'binnen." Toen rij naar het fornuis stond gekeerd, sloeg ik haar met den hamer neer. In een ïade in de toonbank vond ik 4400 francs, die ik te Brussel met Joseph en Marcelle deelde." In enkele dagen was het geld verbrast, waarna nieuwe plannen werden ontwor pen. Op nagenoeg dezelfde wijze werd een herbergierster te Schaarbeek, thmna door het drietal, om het leven gebracht Hier bedroeg de bult slechts 70 francs en er werd dan ook niet lang gewacht met opnieuw te gaan „werken". Op 24 Decem ber j.L werd te St. Josse ten Noode an dermaal een winkelierster, terwijl zij Osselaer hielp, met een hamer neergesla gen. Dit slachtoffer is het eeniige, dat de door Osselaer ca gepleegde aanslagen heeft overleefd. Bij haar werd slechts 80 francs geroofd. Tot zoover de verklaringen van Osse laer, ZBjn helper en diens vriendlin wer den Zondagmorgen eveneens in hechte nis genomen. Zit werden naar het ge rechtshof overgebracht en loochenen alle schuld. Naar verluidt, zijn er nog meer arrestaties te wachten. (De Tel.). StowBWWt Mij. Ned«rta»4 Sembilan, io Jan. te A dam. Tabinta, io Jan. te A'daim. Christiaan Huygen», t., io Jan. v.Fort said. Jan Pietersz. Coen, 10 Jan. te Adiam. Koniingin der Nederlanden, u., 9 Jan. v. Genua. Poelau Tello, 12 Jan. te Londen. Prins der Nederlanden, t., w Jan. te Belawan. Siimaloer, u., pass. 9 Jan. Gibraltar. Tarakian, u., 12 Jan. te Genua. Talisse, u., 11 Jan. v. Sabang. Kon. Ned. Stoomboot Maawhen* Alkmaar, 10 Jan. te A'dam. Baarn, 9 Jan. te Delfzijl. Cc»8ta Rica, u., 9 Jan. te Barbados. Deucalior., 9 Jan. v. Tangier. Tellus, 9 Jan. v. Ceuta. Triton, u., 8 Jan. v. Curacao. Achilles 10 Jan. naar Burriana. Agememnon 13 Jan. te Rotterdam verwacht. Ajax 10 Jan. naar Oran. Astrea 9 Jan. naar Curacao. Aurora 10 Jan. naar Amsterdam. Ceres IC Jan. te Amsterdam. Cottlca 9 Jan. n. P. au Prlnce. Euterpe 11 Jan. naar Passafes. Irene 11 Jan. te Castellon. Iris 12 Jan. te Amsterdam, ason 10 Jan. naar Volo. Mars 11 Jan. naar Musel. Obcron 11 Jan. te Tarragona. Oranje Nassau, t., 14 Jan. te Havre verwacht. Orion, t., 10 Jan. op 400 mijl N. van Flores. Orpheus 10 Jan. naar Torrevieja. Perseus 11 Jan. naar Amsterdam. Proteus 10 Jan. naar Amsterdam. Simon Bolivar 1 2Jan. te Amsterdam. Stella 11 Jan. naar Constanza. Theseus 10 Jan. te Kopenhagen. Vesta 11 Jan. te Valencia. Ariadne, t., 9 Jan. v. Port de PaPix. Reranekom, u., 10 Jan. v. Tocopilla. Berenice, pass. 11 Jan. Ouessant. Bodegraven, 12 Jam. v. A'dam. Grijmssem, 12 Jan. v. A'dam. Erato, pass. 12 Jan. Hoitenaa. Hercules, pass. 11 Jan. Gibraltar. Hermes, 12 Jan. v. R'dam. J-uno, 12 Jan. te Hamlburg. Pluto, 12 Jan. te Kopenhagen. Pollux, pass. 12 Jan. Ouessant. Poseidon, pass. 12 Jan. Gibratlar. Kon. HolL Lloyd. Salland, 9 Jan. v. A'dam. Zaanland, t, pass. 9 Jam. St. Vincent. Amstelland 11 Jan. naar Amsterdam. Elsenach 12 Jan. te Amsterdam. Gelria, u., 11 Jan. van Villa Garcia. Waterland, u., 10 Jan van Montevideo. Kon. Paketraartmaatschappij. N. Hollamd, 8 Jan. te Singapore. Tasman, 10 Jan. te Melbourne. Halcyon Lijn. Stad Amsterdam, 10 Jan. te R'dam Stad Haarlem 11 Jan. te Rotterdam. HollandAfrika Lijn. Aldiabi, 12 Jan. v. R'dam. Nias, u., 11 Jan. te Port Said. Bandoeng, t„ 12 Jan. te Rotterdam. Jagersfontein, u„ 9 Jan. te Kaapstad. Kllpfonteln, u„ pass. 9 Jan. Dakar. Nijkerk, t., 10 Jan. naar Antwerpen. Rljperkerk, t., pass. 10 Jan. Las Palmas. Holland—Amerika Lijn. Delftdijk, 12 Jan. te Southampton. Groot-end ijk, 10 Jan. v. Tampdco. Kinderdijk, 10 Jan. v. Vamcouver. Nictheroy, 8 Jan. te San Franiciico. Parana, 11 Jan. te Hamburg. Volerndam, 12 Jan. te New-Yotrk. Edam, 9 Jan. v. Havanna Lochgodl, 8 Jam v. San Francisco. Gaasterdljk, pass. 12 Jan. St Cath. Polnt. Lochkatharine 10 Jan. te Colon. Moerdijk 10 Jan. te Christolbal. Westerdtjk 11 Jan. naar New York. HollandAustralië Lijn. Abbekerk, t., 11 Jan. te Duinkerken. Aagtekerk 12 Jan. te Rotterdam. HollandO.-Aadë Lfja. Riouw, u., pass. 11 Jam. Perim. Zosma, 10 Jam. v. Hamburg. Oostkerk 1 ljan. te Rotterdam. HollandBritach-lndlë Lijn. Bovenkerk, t., 11 Jan. te Madras. Koudekerk 11 Jan. naar Hamburg. Holland—Wart-Afrika Lijn. Bovenkerk, t., 11 Jan. te Madras. Gaasterlamd, t., pass. 9 Jan. Las Palmas. Haarlem, u., 9 Jan. te Kela. Reggestroom, t, 8 Jan. te Lagos. Rijnland, u., 9 Jan. te Lome. Ganymdes, u-, 10 Jan. te Bordeaux. IJstroom, 12 Jan. te A'dam. Scheldestroom, t., 9 Jan te Cape Mount. JavaNew-York Ljjn. Clytoneus, 9 Jan. te Suez. Radja, 10 Jan. te Phüadelphia. Kota Inten pass. 11 Jan. Oden. Java Paciflo Lijn. Bintang 9 Jan. naar Java. JavaChinaJapen Lik». Tjikarang, 8 Jan v. Hongkong. Tjikini, 7 Jam. v. Pasaroean. Tjisondari, 9 Jam. v. Manilla. Rottardamache Lloyd. Kota Tjandi, u., pass. 10 Jam PamteH&ria. Palembang, 10 Jan. te Soerabaja. Patria, 10 Jan te Batavia. Sitoebondo, u, pass. 10 Jan. Point de Galle. Baloeran, t., pass. 11 Jan. Ouessant. Blttar, t., 12 Jan. te Havre. Djember 11 Jan. te Rotterdam. Indrapoera, u., pass. 11 Jan. Flnlsterre. Kedoe, u., pass. 11 Jan. Perim. Kota Agoeng, t., 11 Jan. van Belawan. Kota Baroe, pass. 11 Jan. Polnt de Galle. Sibajak, u., pass. 10 Jan. Perim. Soekaboemi, t., pass. 12 Jan. Sagres. RotterdamZuld-Axnerlka JUjn Aludra, u., 9 Jan. Las Palmas giep. Alchiba, t., 8 Jan. v. Montevideo. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Achilles 10 Jan. te Singapore. Diomed pass. 10 Jan. Gibraltar. Phrontis 11 Jan. naar Batavia. Pyrrhus 10 Jan. te Singapore. Elpenor, 10 Jam. v. Belawan. Maron, 10 Jan, te A'dam. Adrastus, 10 Jan. v. Belawan Agamemnom, n Jan. te Suez. Eurybates, 12 Jan, te A'd'am. Polydorus, pass. 9 Jam. Perim. Sarpedon, 9 Jan. v. Tsingtao, Emzetco Lijn. Jonge Johanna, 11 Jan. te Landen. Jonge Anthoy, pass 12 Jan. Gibriltar. Wegens plaatsgebrek moesten, eenige ingetzonden stukken tot heit volgend no. bljjven liggen.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 7