ROOKT v.R0SSEM'J TROOST Verstopping GEMENGD NIEUWS. MÉS ï-vaam iRmmnfeuui. Auto door een trein gegrepen. Op een bewaakten overweg. Donderdagmiddag omstreeks kwart uver vi.il wou de heer P Pruys, architect te Santpoort, den bewaakten overweg in den Midden-Duin- en Kruidbergerweg te Santpoort met zijn luxe-auto passeeren. De boomen waren niet gesloten, zoodat hij meende, dat de weg vrij was. Toen hij midden op de rails was, zag hij op ongeveer 8 M. afstand een een electri- schen trein uit de riehting Haarlem komen. Inmiddels waren de boomen aan de overzijde gesloten, zoodat hij niet door kon rijden. Dadelijk sprong hij uit den auto, waardoor, hfj zich het leven redde. De auto werd door den trein meege sleurd en geheel vernield. Volgens den ehef van het station Sant poort zouden de boomen in geen geval omlaag zijn geweest, wel waren zij ver moedelijk in dalende richting. Bij het station Santpoort zijn twee spoorweg overgangen, die beide bewaakt worden; de slagboomen worden door één persoon bediend. Botsing tusschen stoomtram en auto. Veel materieele schade. Lichtgewonden. Stagnatie in het verkeer. Gistereniniorgeni omstreeks 11 uur is op den Rijsdijk te Rhoon, vlak aan de grens van'de gemeente Rotterdam, een auto in volle vaart, tegen eeni personentrein van de Rotterdamsohe Tramwegmaatschappii ge botst, van welke tram de locomotief, de beide postwagens en, twee personenrijtui gen) ontspoorden. Een van de personenrij tuigen is daarbij in de sloot langs de tram baan geraakt. Er is zeer veel materieele schade veroorzaakt. Wonderlijk genoeg zijn de persoonlijke ongelukken slechts gering. De auto is geheel vernield. Ernstig auto-ongeluk te Boskoop. Eén dioode. Gisterenochtend heeft te Boskoop een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De 47- jarige bloemenihandelaar M. Bos aldaar, zou met: zijn zoon per luxe-auto naar de Aalsmeersche veiling gaan. Even huiten Boskoop op den Goudschen Rijweg moest hij voor een melkwagen uitwijken; de auto is toen geslipt, tegen een boom terecht ge komen en vervolgens in een diepe smalle sloot gevallen. Hij lag daarin met de wie len omhoog. Onmiddellijk toegesnelde hulp slaagde erin, de beide inzittenden uit hun netelige positie te verlossen. De heer Bos bleek echter inwendig gekneusd te zijn, en na enkele uren is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Zijn zoon kwam met enkele lichte verwondingen vrij. De overledene laat een vrouw en zes minderjarige kinderen nla. POGING TOT DOODSLAG OP EEN JACHTOPZIENER. De jachtopziener P. Duivenvoorde, dile met zijn zoon gisterennacht in het jacht veld Het Paardenkerbhof in het Lange- veld onder de gemeente Noordwijk surveil leerde, ontdekte twee stroopers, waarvan er een een jachtgeweer bij zich had. De strooper S. J. K. uit Noord wfllkerhout, die door d8n jachtopziener werd aangeroe pen^ draaide zich om en schoot op korten afstand met zijn tweeloopsjachtgeweer twee keer. De hond van Duivenvoorde, die vlak naast hem liep, werd door de lading hagel getroffen. Niettegenstaande dit, ach tervolgde de jachtopziener den strooper en wist hem te arresteeren. Dienzelfden nacht is de verdachte geleid voor den com missaris van politie te Noordwijk en aan het Dolitlebureau aldaar ingesloten. Een onderzoek is ingesteld. MOEILIJKHEDEN TE JIPSIN GHUIZEN. zich opnieuw bij den wethouder en deelde hem mee, dat hij bij deze firma aan het werk was gegaan, dat hij aan het einde der week zijn loon zou ontvangen, doch dat hij tot dien tijdi geheel zonder geld was. De wethouder gaf hem toen wat geld. Ten hoogste verwonderd was de heer Gos- linga, toen d'e man Woensdagmiddag op zijn spreekuur in zijn werkkamer ten stad- huize verscheen. De man eischte weer geld. Toen de wethouder hem onder het oog bracht, dat dit niet meer noodig was, daar hij toch nu werk had, zeide de man, dat hij den wethouder had voorgelogen, dat de genoemde firma hem nog niet ge bruiken kon en dat hij weer gekl wilde hebben. De man wond zich hierbij hoe langer hoe meer op, uitte allerlei dreige menten aan het adres van den wethouder, gooide zijn jas uit en nam een paar zware eikenhouten stoelen uit het vertrek van den wethouder op en slingerde die in de richting van den heer Goslinga. Deze, die achter zijn lessenaar zat en alleen in de kamer was, kon zich niet uit de voeten maken en kreeg een stoel tegen den arm en een anderen tegen de knie, waardoor deze lichaamsdeelen zeer pijnlijk werden getroffen. Op het lawaai kwamen eenige ambtena ren uit een andere kamer toegesneld om den wethouder te hulp te komen. Op dit oogenblik kreeg v. d. Post een flauwte of deed' hij, alsof hij die kreeg. Hij werd naar het politiebureau overgebracht en is opgesloten. TERECHT. Het 18-jarige meisje, dat te Jubbbenga werd1 vermist, is Woensdag daar terug gekeerd. BnRöPTaöelL DE INSTORTINGEN BIJ LYON. Het 41ste slachtoffer gevonden. Bij het opruimingswerk te Lyon is Don derdag het 41ste slachtoffer van de instor tingen gevonden. Men meent, dat er nu geen slachtoffers meer onder de puin hoop en liggen. DE GEMEENTEONTVANGER VAN TÜRNIOH. De gemeenteontvanger van Türnich bij Keulen,, 'die er, zooais onlangs gemeld, met de gemeentekas met 100.000 mark vandoor was gegaan en met eeni auto gevlucht was, is gisteren te Amsterdam gearresteerd. Hij had nog 17.000 mark in zijn bezit. HET GEHEIMZINNIG GEVAL ANTWERPEN. TE Gelijk bekend, hebben zich de vorige week bij de centrale werkverschaffing in Oostelijk-Gronipgen moeilijkheden voor gedaan, als gefolg waarvan ruim 250 ar beiders geschorst werden, in afwachting van de nadere beslissing van den minis ter van binnenlandsche zaken en land bouw. De minister heeft thans beslist, dat de tewerkgestelden wegens hun optreden voorgoed van elke plaatsing bij een van Rijkswege gesubsidieerde werkverschaf fing worden uitgesloten. De andere ar beiders mogen a.s. Maandag weer begin nen. DE WETHOUDER VAN SOCIALE ZAKEN TE LEIDEN DOOR EEN WERKLOOZE MET STOELEN GEGOOID. De wethouder zeer pijnlijk ge raakt. Op 28 December J.l. werd de werklooze I. v. d. Post te Leiden aan werk geholpen aan de gemeentelijke gasfabriek te Lei den. v. d. Post weigerde echter dit werk te aanvaarden» reden waarom hij voor het verkrijgen van steun werd uitgesloten. Sedert dien heeft hij eenige malen ge- iTm Tner 8teYn te verl™igen, hetgeen De wethouder voor hóift «nnt heer T- 8- Goslinga, heeft echter pogingen in het werk ge steld, toch werk voor den man te vinden, hetgeen hem tenslotte bij do firma Spl n- ter te Oegstgeest gelukt is. Eenige dagen daarna vervoegde de man Zijn die diamanten te Amsterdam vergeten? De heer S. heeft thans de politie mede gedeeld «eker te zijn, dat hij voor zfln vertrek uit Amsterdam vergeten heeft de diamanten in de pakjes te doen en dat hij met de leege pakjes naar Ant werpen ia vertrokken. Deze verklaring baart in Antwerpen nogal opzien. Nog geen spoor van den dader. De BeiriijnsQhe politie heeft nog geen spoor kunnen ontdekken van de zakken rollers. De bestolenen hopen, dat de dio- ven zelf langs een omweg de gestolen kostbaarheden zullen terugzenden met 't uog op de uitgeloofde belooning van 40,000 mark. ZÜj zullen anders zeker de grootste (moeite hebben het gestolene aan den man te brengen. De slachtoffers van den brutalen diefstal waren vertegen woordigers van een Antwerpsohe firma. Deze diefstal is de grootste van dien aard, die ooit te Berlijn is gepleegd. ERNSTIGE GASONTPLOFFING IN DE LONDENSCHE CITY. Twee menschon gedood. Terwijl straatmakers aan het werk waren, ontstond plotseling in een opge broken gedeelte van een straat in de Lon- densche City een hevige gasontploffing. Door den geweldigen steekvlam werden twee personen gedood. CORRUPTIE BIJ DE NEW YORKSGÉE POUTIE. Men weet dat de politie in de stad New- York ernstig gecompromitteerd is door onthullingen van zekeren Acuna, die de methode had beschreven waarmee die po litie aan vrouwen hinderlagen legde, zoo dat zij' in bedenkelijke situaties werden aangetroffen, waarna, zij dan aan chantage blootstonden. Een der meest geoompromitteerd© ge heime speurders, Harrv Levy, verdween plotseling; de zaak werd hem te gevaar lijk. Thans is doze voortvluchtige agent- provocateur te New Orleans in hechtenis genomen. Hij zal nu voor den rechter moeten vertellen wat hij weet; en men vreest dat. er voor de New-Yorksche politie allerbedenkelijtoste zaken zullen voor den g komen. Trouwens deze oorruptie e thans wordt onderzocht door een spe ciale commissie uit den Senaat eni het Huis van den Staat te New-York, die daar voor beschikt over ©en fonds van 200.000 beperkt zich niet tot de politie. Men zal waarschijnlijk moeten aannemen, dat biji vrijwel alle gemeentelijke organen der stad oorruptie welig tiert. EEN AANSLAG OP EEN VRIEND VAN JACK DIAMOND. Jack Diamond, de New-Yorksche leider der „onderwereld", die in October van het vorig jaar door leden van een vijande lijke bende werd neergeschoten doch zijn levensgevaarlijke verwondingen overleef de en onlangs het ziekenhuis verliet, had zich tot Volledig herstel van zijn gezond heid naar zijn hoeve in de Catshill Moun- tains begeven. Daar ontving hij Woens dag het telefonisch bericht, dat thans een van zijn vrienden en vertrouwensmannen, Ueorge Ryan, door leden van een vijan delijke bende was neergeschoten. Aoht- tien maanden geleden werd Ryan even eens door concurrenten levensgevaarlijk gewond. Ryan ging 's avonds laat naar huis, toen hij uit een auto door twee per sonen plotseling werd beschoten en door verscheidene kogels gewond, bleef liggen. Hoewel zijn toestand levensgevaarlijk is, weigert hij de namen van zijn aanvallers te noemen. DE GRIEP TE NEW YORK. Alle hospitalen vol patiënten. In de stad New York heerscht een felle griep-epidemie. Alle hospitalen liggen er vol griep-patiënten en in het Bellevue- hospitaai worden zelfs patiënten op den grond gelegd. Met groote voorliefde heeft de griep haar slachtoffers gezocht onder het per soneel van de groote opera te New York, de Metropolitan Opera Cy. Niet minder dan 22 personen, o.w. de hoofdleider, 9 „sterren" en 10 koristen, zijn aangetast. Het om zich heen grijpen van de ziekte wordt door de medische autoriteiteh in de groote stad aan Hudson toegeschreven aan het feit dat de ontberingen als gevolg van de malaise er het weerstandsvermo gen van de menschen zou hebben ver zwakt. Maar dat zal toch voor de negen opera-„sterren" zeker niet hebben kunnen meetellen. De infiuenza-epidemie In Zweden, Ter waarde van f 109.000. De Influenza-epidemie beeft zich de laatste dagen vrij sterk uitgebreid. Zij heerscht in het geheele land, vooral in de noordelijke provinciën en in de groote steden, terwijl in Vfirmland en op d© Ooot- zee-eilanden zich zeer weinig gevallen van influenza voordoen1. Van het garnizoen der vesting Bod©n waren Maandag van de 2000 manschappen ruim 600 ziek. Te Sundsval wordt op de meeste kantoren en fabrieken met half personeel gewerkt. In Dalecarlië heerscht de ziekte in hevige mate. Te Falun zijin eenige patiënten overleden. Te Stockholm hebben thans ruim 10.000 personen in fluenza. Ook te Gothenburg zijn vele zie ken, evenals in de meeste andere steden. De briljantendiefstal te Berlijn, 3800 steenen van verschillende grootte. Belooning uitgeloofd van 40.000 M. Een Interna tionale dievenbende? Aangaande den opzlenbarenden diefstal in den Berlijnschen Ondergrondsche van een groot aantal briljanten enz. waarvan twee Antwerpsche (of Amsterdamsche) juweliers Woensdag het slachtoffer zijn geworden, melden de bladen nog enkele bijzonderheden. De misdaad moet met een groote geraf fineerdheid zijn voorbereid. Twee dagen geleden zijn de kooplieden te Berlijn aan gekomen om daar een groote hoeveel heden steenen van de hand te doen. Zij logeerden in een hotel in de Friedrich strasse en verlieten Woensdagmiddag in de vroege middaguren hun kamer, de kostbare steenen goed opgeborgen in hun borstzak. In den Ondergrondsohe, waarvan zij gebruik maakten, was het zoo vol, dat zij moesten staan. Aan het station Witten- burgplatz verlieten zij den trein en be merkten plotseling dat zij hun steenen kwijt waren. Daar verliezen uit den borst zak onmogelijk was, moest een handige dief hun de briljanten in het gedrang hebben ontstolen. De juweliers maakten onmiddellijk de politie bekend met het gebeurde. De politie vermoedt, dat men te doen heeft met een complot van een interna tionale dievenbende, die de beide kooplui nauwkeurig laten gadeslaan, daar het ap- ders onmogelijk geweest zou zijn, dat zij afwisten van de wijze van bewaring der steenen enz. Onmiddellijk werden natuurlijk de noo- dige maatregelen genomen: politie in bin nen- en buitenland gealarmeerd; onder zoek in de hotels naar eventueele ver dachte vreemdelingen, daar in de laatste dagen afgestapt, terwijl tevens getracht werd de reizigers van den Ondergrond sche op te sporen voor het geval zij wel licht inlichtingen kunnen geven, enz. De twee juweliers hebben een belooning uitgeloofd van 10.000 M. voor het terug brengen der gestolen steenon, terwijl de verzekeringsmaatschappij 10 pot. heeft uit geloofd van de waarde, zoodat hier de hooge som van 40.000 M. te verdienen is. In het geheel zouden 8800 steenen van verschillende grootte verdwenen zijn. DE STRIJD TEGEN DE KROTWONINGEN IN BELGIË. Een leening van 250 millioen francs. Daar uit ©en onderzoek, ingesteld door het departement van nijverheid1, arbeid en sociale voorzorg, gebleken is, dat'de strijd tegen de krotwoningen nog niet met vol ledig succes is bekroond, terwijl vorder ook nog altijd gebrek la aan goedkoop o woningen voor arbeiders en kleine bedien den, heeft de regcerlng onlangs besloten de Nationale Maatschappij voor Goed koop© Woningen in de gelegenheid te stellen haar werk voort te zetten. Minister Heyniam heeft nu bij de Kamer een wets ontwerp ingediend, waarbit voornoemde maatschappij wordt gemachtigd om, onder waarborg van de Schatkist, een derde lee rling van 250 mUHoen francs aan te gaan. JULIANADORP. ALGEMEENS VERGADERING VAN DE VEREEN. „VEEVERLOSKUNDE" TE KOEGRAS. Bovengenoemde vereeniging hield Vrij dagmorgen hare algemeene vergadering in hst café „Du Passage'' van den heer J. Rotgans. Aanwezig waren 23 leden, De voorzitter, de heer S. Eriks, opent met een woord van welkom en drukt zijn tevredenheid uit over de opkomst. Hij spreekt den wensch uit dat de agenda op zakelijke en aangename wijze zal worden afgewerkt. Van den secretaris-penningmeester, den P. Nieuwland, is bericht van verhindering ingekomen en zal thans de heer A. Schoorl Jz. de notulen van de vorige algemeene vergadering lezen. Deze notulen worden zonder op- of aanmerktngen, met dank aan den samensteller, onveranderd vast gesteld. Vervolgens doet de voorzitter de vol gende mededeelingenle. dat de ver eeniging thans 119 leden telt met 2048 koeien; dat de veeverloskundige het vorige jaar 101 maal is gehaald; 3e. dat aan den veeverloskundige, ter gelegen heid van zijn huwelijk, namens de ver eeniging als cadeau een tafel is aange boden; 4e. dat de heer P. Nieuwland zijn functies als secretaris-penningmeester en bode om gezondheidsredenen neer moet leggen5e. dat door het bestuur, na afloop van deze vergadering, in deze functies zal worden voorzien en ten 6e, dat het afgeloopen jaar 1 veehouder voor zijn lidmaatschap heeft bedankt. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Het volgende punt ia het verslag van het nazien der rekeningen. De voorzitter deelt mede dat van de twee heeren, die een en ander hebben nagezien, niemand ter vergadering aanwezig is. De hoer J. J. Kistemaker had bericht van ver hindering gezonden. Door'de heeren was echter alles voor accoord geteekend en in orde bevonden. De voorzitter licht een en ander nader toe, niemand wenscht6 meerdere inlichtingen, en werd de reke ning over 1930 met algemeene stemmen goedgekeurd. Volgde Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren A. Schoorl Jx. en G. Tromp. De laatste had echter bericht gezonden voor een herbenoeming niet meer in aanmerking te willen komen. Tot stemtning overgaande, was de uitslag dat herkozen werd de heer A. Schoorl Jz. en gekozen de heer P. Veldman. De heer Schoorl neemt onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen, de herbenoe ming aan, terwijl de heer Veldman even eens gevoelig zijnde voor het in hem gestelde vertrouwen, aanvankelijk be zwaar maakt deze benoeming, gezien zijn gevorderden leeftijd, aan te nemen. De voorzitter en ook de vergadering dringen echter aan, dat de heer Veldman zijn benoeming zal aannemen, waaraan genoemde heer ten slotte voldeed, zeer ten genoege van de aanwezigeh. Daarna vaststelling van het salaris van den veeverloskundige en het bepalen van den omslag per koe. De voorzitter deelt mede, dat het bestuur voorstelt het salaris voor drie jaar terug te brengen op 11000 en den omslag per koe, als vorig jaar te bepalen op 45 cent. Een drietal leden voeren in het kort hierover het woord en zonder hoofdelijke stem ming wordt het bestuursvoorstel geaccep teerd. Het volgende punt vermeldtBenoeming verloskundige. Op voorstel van den voor zitter wordt bij acclamatie de heer A. de Hoop herbenoemd, welke hiervan in kennis zal worden gesteld. Laatste agendapunt is de benoeming van een lid tot nazien der rekeningen. Aftredend is de heer J. J. Kistemaker en niet herkiesbaar. In zijn plaats wordt by acclamatie benoemd de heer P. P. Sinnige, die deze funotie aanvaardt. Genaderd zijnde tot d« rondvraag, neemt daarbij de heer P. Veldman het woord, die het ten zeerste betreurt, dat de opkomst ter vergadering zoo gering is. Het is toch van het grootste belang voor de tóekomst, zegt spr., dat ook wij als boeren eendrachtig optrekken om onze belangen, waar dat noodig is, met kracht naar voren te brengen en zoo noodig te verdedigen. Dat kan niet de enkeling doen, dat kan ook niet uw bestuur met enkele trouwe leden, dat kan alleen als wij Bis één man schouder aan schouder gaande, ons organiseeren en dan ook met alle krachten onze organisatie trach ten te dienen. Op allerlei gebied en terrein heeft men tegenwoordig hechte en sterke organisaties, die voor het wel zijn van hun leden veel weten te bereiken', waarom zouden de boeren hierin achter blijven, maar het moet gezegd worden, dat zij op dit terrein veel te gemakkelijk zijn. Nogmaals wijst spr. op de toekomst, die zooals wij dat thans bekijken voor den boerenstand niet gunstig is en dringt nogmaals er met klem opaan,tooh vooral mede te leven met de organisaties welke de belangen van hun gezin en bedrijf voorstaan. De Voorzitter deelde nog mede dat het Bestuur aan den heer A. de Hoop zal vragen, of deze als bode wil fungeeren. Verder niets aan de orde zijnde, zegt de voorzitter dank voor de medewerking en sluit de vergadering. In de daarna ge houden bestuursvergadering werd tot secretaris-penningmeester gekozen de hoer A. Sohoorl Jz., die deze benoeming aannam, en voorts werden wnardoeronrle woorden gewijd aan den oud Secr.-penn.- bode, dio gedurende 18 jaren zijn beste krachten aan onze Ver. heeft besteed. Daar bijna alle leden nog aanwezig wa ren vond deze mededeeling algemoenen bijval. PREDIKBEURTEN. Ned. Ilerv. Gom. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté Zendlngsgcbouw „Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer L. Brasser van Den Helder. CALLANTSOOG. PREDIKBEURTEN. 's Morgens 10 u, de heer L. Brasser van Den Helder. BREEZAND. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA. VOORDRACHT HOOFD SCHOOL HL Voor benoeming tot hoofd van de school in.den Oostpolder worden door B. en W. voorgedragen: 1. S. F. van Dijk. 2. H. N. Cornelissen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herp. Gem. 's Avonds 7 u., Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.80 uur, Ds. v.d. Leer, van Texel WIERINGEN. DIRECTIE WIERINGERMEER- POLDER. Bij beschikking van den minister van waterstaat is ir. S. Smeding, te Alkmaar, voor het jaar 1931 aangewezen als voor zitter van de voorloopige directie van den Wieringermeerpolder. De storm. De storm heeft in den afgeloopen nacht over geheel ons schiereiland geducht huisgehouden, er werd aan vele woningen belangrijke schade aangericht. Vooral de pannen en rieten daken en vele schoor- steenen moesten het overal ontgelden. Van het postkantoor te Hippolytushoef is een schoorsteen weggewaaid en op een dakkapel terecht gekomen, zoodat deze kapel gedeeltelijk vernield werd. Ook zijn er enorm veel pannen van het kantoor afgewaaid, en een stuk muur werd ontzet. Van de woning van wet houder Bosker is van het voorbalkon het geheele ijzeren hekwerk weggeslagen. Aan sommige buizen is verder belangrijke materieele schade toegebracht. Of de visschersvloot geleden heeft, konden wij □iet te weten komen. De vrij hevig© Wester storm van Vrij dag deed van die korenmolen van den heer Keijjser, in die Normen, een der vier wieken breken, zoodat deze met donde rend geweld naar beneden viel en op het molenerf terecht kwam. Persoonlijke on- gevalen hadden niet plaats. WEEST OP UW HOEpE. Naar wij vernemen werd dezer dagen de landman S. L., aan den Koningsweg; in den nacht uit rijn bed geklopt. De heer L., onraad vermoedende, nam zijn gieweer en loste een sohot in den lucht, waarop een paar personen het hazenpad kozen. Het schijnt, dat men ook bij an deren geklopt heeft, doch hier gaf men geen gehoor. Een ieder zij dus op zajn hoede en siuite deuren en vensters goed diaht en berge "s arvonds alles goed op. Hippolytushoef. UITVOERING GYMNASTIEKVEREEN. „WIERINGEN". J.L Donderdagavond gaf de Gymn. vereeniging „Wieringen", in de Concert- gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mijnhartd's Laxeertablotten Prijs per doos 6o ct. Bij Apoth. en Drogisten Zendingsgebouw „Ster der Hope".

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 10