ROOKT v.ROSSEM'* TROOST ris, Verstopping GEMENGD NIEUWS. PER PAKJE Auto door een trein gegrepen. Botsing tusschen stoomtram en auto. Veel materleele schade. Lichtgewonden. Stagnatie In het verkeer. Ernstig auto-ongeluk te Boskoop. POGING TOT DOODSLAG OP EEN JACHTOPZIENER. MOEILIJKHEDEN TE JIPSINGHUIZEN. DE WETHOUDER VAN SOCIALE ZAKEN TE LEIDEN DOOR EEN WERKLOOZE MET STOELEN GEGOOID. De wethouder zeer pijnlijk ge raakt. TERECHT. Mijnhartd's Laxeertablotten DE INSTORTINGEN BIJ LYON. Het 41ste slachtoffer gevonden. DE GEMEENTEONTVANGER VAN TÜRNICH. HET GEHEIMZINNIG GEVAL TÉ ANTWERPEN. Zijn de diamanten te Amsterdam vergeten? Nog geen spoor van dien dader. ERNSTIGE GASONTPLOFFING IN DE LONDENSCHE CITY. Twee menschen gedood. CORRUPTIE BIJ DE NEW YORKSÜltE POLITIE. EEN AANSLAG OP EEN VRIEND VAN JACK DIAMOND. Alle hospitalen vol patiënten. De infiuenza-epidemie lo Zweden. Ter waarde van 100.000. De briljantendiefstal te Berlijn. 3800 steenen van verschillende grootte. Belooning uitgeloofd van 40.000 M. Een Interna tlonale dievenbende? DE STRIJD TEGEN DE KROTWONINGEN IN BELGIË. Eeni leening van 250 nülltflcn francs. HR. MS. „BANCKERT" EN „WITTE DE WITH". HR, MS. „HEEMSKERCK". HR. MS. „WITTE DE WITH" HR. Ma „HEEMSKERCK". Stoomvaartberichten. Qbmaniami Op een bewaakten overweg. Donderdagmiddag omstreeks kwart over vijf wou de heer P Pruys, architect te Santpoort, den bewaakten overweg in deh Midden-Duin- en Kruidbergerweg te Santpoort met zijn luxe-auto passeeren. De boomen waren niet gesloten, zoodat hij meende, dat de weg vrij was. Toen hij midden op de rails was, zag hij op ongeveer 8 M. afstand een een electri- schen trein uit de riehting Haarlem komen. Inmiddels waren de boomen aan de overzijde geedoten, zoodat. hfl niet door kon rijden. Dadelijk sprong hij uit den auto, waardoor hij zich het leven redde. De auto werd door den trein meege sleurd en geheel vernield. Volgens den ohef van het station Sant poort zouden de boomen in geen geval omlaag zijn geweest, wel waren zij ver moedelijk in dalende richting. Bij het station Santpoort zijn twee spoorweg overgangen, die beide bewaakt worden; de slagboomen worden door één persoon bediend. Gisterenmorgen omstreeks 11 uur is op den Rijsdijk te Rboon, vlak aan de grens van de gemeente Rotterdam, een auto in volle vaart tegen een personentrein van de Rotterdlamsohe Tramwegmaatschappij ge botst, van welke tram de locomotief, de beide postwagens en twee personenrijtui gen ontspoorden. Een van de personenrij tuigen is daarbij in de sloot langs de tram baan geraakt. Er is zeer veel materleele schade veroorzaakt. Wonderlijk genoeg zijn de persoonlijke ongelukken slechts gering. De auto is geheel vernield. Eén doode. Gisterenochtend heeft te Boskoop een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De 47- jarige bloemenlhandelaar M. Bos aldaar, zou met zijn zoon per luxe-auto naar de Aalsmeersche veiling gaan. Even buiten Boskoop op den Goudschen Rijweg moest hij voor een melkwagen uitwijken; de auto is toen geslipt, tegen een boom terecht ge komen en vervolgens in een diepe smalle sloot gevallen. Hij lag daarin met de wie- 1 en.omhoog...Onmiddellijk toegesnelde hulp slaagde erin, de belde inzittenden uit hun netelige positie te verlossen. De heer Bos bleek echter inwendig gekneusd te zijn, en na enkele uren is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Zijn zoon kwam met enkele lichte verwondingen vrij. De overledene laat een vrouw en zes minderjarige kinderen na. De jachtopziener P. Duivenvoorde, diie met zijn zoon gisterennacht in het jacht veld Het Paardenkerkhof in het Lange- veld onder de gemeente Noordwijk surveil leerde, ontdekte twee stroopers, waarvan er een een jachtgeweer bij zich had. De strooper S. J. K. uit Noordwijkerhout, die door den jachtopziener werd aangeroe pen, draaide zich om en schoot op korten afstand met zijn tweeloopsjachtgeweer twee keer. De hond van Duivenvoorde, die vlak naast hem liep, werd door de lading hagel getroffen. Niettegenstaande dit, ach tervolgde de jachtopziener den strooper en wist hem te arresteeren. Diemzelfden nacht is de verdachte geleid voor den com missaris van politie te Noordwijk en aan het politiebureau aldaar ingesloten. Een onderzoek is ingesteld. Gelijk bekend, hebben zich de vorige week bij de centrale werkverschaffing in Oostelijk-Groningen moeilijkheden voor gedaan, als gevolg, waarvan ruim 250 ar beiders geschorst werden, in afwachting van de nadere beslissing van den minis ter van binnenlandsche zaken en land bouw. De minister heeft thans beslist, dat de tewerkgestelden wegens hun optreden voorgoed van elke plaatsing bij een van Rijkswege gesubsidieerde werkverschaf fing worden uitgesloten. De andere ar beiders mogen a.s. Maandag weer begin nen. Op 23 December j.1. werd de werklooze I. v. d. Post te Leiden aan werk geholpen aan de gemeentelijke gasfabriek te Lei- tien. v. d. Post weigerde echter dit werk te aanvaarden, roden waarom hij voor het verkrijgen van steun werd uitgesloten. Sedert dien heeft hij eenige malen ge tracht weer steun te verkrijgen, hetgeen hem werd geweigerd. De wethouder voor hÏÏÏ*. u\ken' d? heer T- s- Goalinga, «t w uter P?Shigen in het werk ge steld, toch werk voor den man te vinden, hetgeen hem tenslotte bij de firma Splin ter te Oegstgeest gelukt is. Eenige dagen daarna vervoegde de man zich opnieuw bij den wethouder en deelde hem mee, dat hij bij deze firma aan het werk was gegaan, dat hij aan het einde der week zijn loon zou ontvangen, doch dat hij tot dien tijdi geheel zonder geld was. De wethouder gaf hem toen wat geld. Ten hoogste verwonderd was de heer Gos- liriga, toen d'e man Woensdagmiddag op zijn spreekuur in zijn werkkamer ten stad- huize verscheen. De man eischte weer geld. Toen d'e wethouder hem onder het oog bracht, dat dit niet meer noodig was, daar hij toch nu werk had, zeide de man, dat hij den wethouder had voorgelogen, dat de genoemde firma hem nog niet ge bruiken kon en dat hij weer geld wilde hebben. De man wond zich hierbij hoe langer hoe meer op, uitte allerlei dreige menten san het adres van den wethouder, gooidie zijn jas uit en nam een paar zware eikenhouten stoelen uit het vertrek van den wethouder op en slingerde die in de richting van den heer Goslinga. Deze, die achter zijn lessenaar zat en alleen in de kamer was, kon zich niet uit de voeten maken en kreeg een stoel tegen den arm en een anderen tegen de knie, waardoor deze lichaamsdeelen zeer pijnlijk werden getroffen. Op het lawaai kwamen eenige ambtena ren uit een andere kamer toegesneld om den wethouder te hulp te komen. Op dit oogenblik kreeg v. d. Post een flauwte of deed' hij, alsof hij die kreeg. Hij werd naar het politiebureau overgebracht en is opgesloten. Het 18-jarige meisje, dat te Jubbbenga werd vermist, is Woensdag daar terug gekeerd. gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Prijs per doos 6o ct. Bij Apoth. en Drogisten PHltoaTanH Bij het opruimingswerk te Lyon is Don derdag het 41ste slachtoffer van de instor tingen gevonden. Men meent, dat er nu geen slachtoffers meer onder de puin- hoopen liggen. De gemeenteontvanger van Türnich bij Keulen, 'die er, zooals onlangs gemeld, met de gemeentekas met 100.000 mark vandoor was gegaan en met een auto gevlucht was, is gisteren te Amsterdam gearresteerd. Hij had nog 17.000 mark in zijn bezit De heer S. heeft thans de politie mede gedeeld zeker te zijn, dat hij voor zijn vertrek uit Amsterdam vergeten heeft de diamanten in de pakjes te doen en dat hij met de leege pakjes naar Ant werpen is vertrokken. Deze verklaring baart in Antwerpen nogal opzien. De Berijjnsahe politie heeft nog geen spoor kunnen ontdekken van de zakken- rollers. De bestolenen hopen, dart; de die ven zelf langs een omweg -de gestolen kostbaarheden zullen terugzenden met 't oog op de uitgeloofde belooning van 40,000 mark. Zij zullen anders zeker de grootste moeite hebben het gestolene aan den man te brengen. De slaobtoffers van den brutalen diefstal waren vertegen woordigers van een Antwerpsohe firma. Deze diefstal is de grootste van dien aard, die ooit te Berlijn is gepleegd. Terwijl straatmakers aan het werk waren, ontstond plotseling in een opge broken gedeelte van een straat in de Lon- densche City een hevige gasontploffing. Door den geweldigen steekvlam worden twee personen gedood. Men weet dat de politie in de stad New- York ernstig gecompromitteerd is door onthullingen van zekeren Acuna, die de methode had beschreven waarmee die po litie aan vrouwen hinderlagen legde, zoo dat zij in bedenkelijke situaties werden aangetroffen, waarna, zij dan aan chantage blootstonden. Een der meest gecompromitteerde ge heime speurders, Harry Levy, verdween plotseling; de zaak werd hem te gevaar lijk. Thans is deze voortvluchtige agent provocateur te New Orleans in hechtenis genomen. Hij zal nu voor den rechter moeten vertellen wat hij weet; en' men vreest dat er voorcfo New-Yorksche politie allerbedenkeiykste zaken zullen voor den dag komen. Trouwens deze corruptie die thans wordt onderzocht door een spe ciale commissie uit den Senaat en het Huis van den Staat te New-York, die daar voor beschikt over een fonds van 200.000 beperkt zich niet tot do politie. Men zal waarschijnlijk moeten aannemen, dal; biji vrijwel alle gemeentelijke organen der stad corruptie welig tiert. Jack Diamond, de New-Yorksche leider der „onderwereld", die in October van het vorig jaar door leden van een vijande lijke bende werd neergeschoten doch zijn levensgevaarlijke verwondingen overleof- de en onlangs het ziekenhuis verliet, had zich tot volledig herstel van zijn gezond heid naar zijn hoeve in de CatehiU Moun- tains begeven. Daar ontving hij Woens dag het telefonisch bericht, dat thans een van zijn vrienden en vertrouwensmannen, George Ryan, door leden van een vijan delijke bende was neergeschoten. Acht tien maanden geledeh werd Ryan even eens door concurrenten levensgevaarlijk gewond. Ryan ging 's avonds laat naar huis, toen hij uit een auto door twee per sonen plotseling werd beschoten en door verscheidene kogels gewond, bleef liggen. Hoewel zijn toestand levensgevaarlijk is, weigert hij de namen van zijn aanvallers te noemen. DE GRIEP TE NEW YORK. In de stad New York beerscht een felle griep-epidemie. Alle hospitalen liggen er vol griep-patiënten en in het Bellevue- hospitaal worden zelfs patiënten op den grond gelegd. Met groote voorliefde heeft de griep haar slachtoffers gezocht onder het per soneel van de groote opera te New York, de Metropolitan Opera Cy. Niet minder dan 22 personen, o.w. de hoofdleider, 9 „sterren" en 10 koristen, zijn aangetast. Het om zich heen grijpen van de ziekte wordt door de medische autoriteiten in de groote stad aan Hudson toegeschreven aan het feit dat de ontberingen als gevolg van de malaise er het weerstandsvermo gen van de menschen zou hebben ver zwakt. Maar dat zal toch voor de negen opera-„sterren" zeker niet hebben kunnen meetellen. De Influenza-epidemie heeft zich de laatste dagen vrij sterk uitgebreid. Zij beerscht in het geheele land, vooral in de noordelijke provinciën en in de groote steden, terwijl in YMrmland en op de Oost- zee-eilanden zich zeer weinig gevallen van influenza voordoen1. Van het garnizoen der vesting Boden waren Yaandag van de 2000 manschappen ruim 6(XJ ziek. Te Sundsval wordt op de meeste kantoren en fabrieken met half personeel gewerkt. In Daiecarlië heerscht •de ziekte in hevige mate. Te Falun zijn eenige patiënten overleden. Te Stockholm hebben thans ruim 10.000 personen in fluenza. Ook te Gothenburg zijn vele zie ken, evenals in de meeste andere steden. Aangaande den opzienbarenden diefstal in den Berlijnschen Ondergrondsche van een groot aantal briljanten enz. waarvan twee Antwerpsche (of Amsterdamsche) juweliers Woensdag het slachtoffer zijn geworden, melden de bladen nog enkele bijzonderheden. De misdaad moet met een groote geraf fineerdheid zijn voorbereid. Twee dagen geleden zijn de kooplieden te Berlijn aan gekomen om daar een groote hoeveel heden steenen van de hand te doen. Zij logeerden in een hotel in de Frledrich- strasse en verlieten Woensdagmiddag in de vroege middaguren hun kamer, de kostbare steenen goed opgeborgen in hun borstzak. In den Ondergrondsohe, waarvan zij gebruik maakten, was het zoo vol, dat zij moesten staan. Aan het station Witten- burgplatz verlieten zij den trein en be merkten plotseling dat zij hun steenen kwijt waren. Daar verliezen uit den borst zak onmogelijk was, moest een handige dief hun de briljanten in het gedrang hebben ontstolen. De juweliers maakten onmiddellijk de politie bekend met het gebeurde. De politie vermoedt, dat men te doen heeft met een complot van een interna tionale dievenbende, die de beide kooplui nauwkeurig laten gadcslaau, daar het aji- ders onmogelijk geweest zou zijp, dat zij afwisten van de wijze van bewaring der steenon enz. Onmiddellijk werden natuurlijk de noo- dige maatregelen genomen; politie in bin nen- en buitenland gealarmeerd; onder zoek in de hotels naar eventueele ver dachte vreemdelingen, daar in de laatste dagen afgestapt, terwijl tevens getracht werd de reizigers van den Ondergrond sche op te sporen voor het geval zij wel licht inlichtingen kunnen geven, enz. De twee juweliers hebben een belooning uitgeloofd van 10.000 M. voor het terug brengen der gestolen steenen, terwijl de verzekeringsmaatschappij 10 pot. heeft uit geloofd van de waarde, zoodat hier de hooge som van 40.000 M. te verdienen ls. In het geheel zouden 3800 steenen van verschillende grootte verdwenen zijn. Daar uit een onderzoek, ingesteld door het departement van nijverheid, arbeid en sociale voorzorg, gebleken is, dat de strijd tegen de krotwoningen nog niet met vol ledig succes is bekroond, terwijl verder ook nog altijd gebrek is aan goedkoope woningen voor arbeiders en kleine bedien den, heeft de regeerimg onlangs besloten de Nationale Maatschappij voor Goed koope Woningen in de gelegenheid te stellen haar werk voort te zetten. Minister Heyman heeft nu bij' de Kamer een wets ontwerp Ingediend, waarbij voornoemde maatschappij wordt gemachtigd om, onder waarborg van do Schatkist, een derde loe- ning van 250 millioen francs aan te gaan. Hr. Ms. .Banckert en Witte de With zijn Donderdagmorgen ongeveer 8 uur Kaap Finisteme gepasseerd. Alles wel. Hr. Ms. Heetmskenck bevond zich Don derdag ongeveer midden in de Golf van Biscaje en trof daar mooi weer. Blijkens een bijl het departement van defensie ontvangen telegrafisch bericht is Hr. Ms. Witte de With, aan boord waarvan minister Deckers zich bevindt, gisterochtendi 8 uur te Lissabon aange komen. Hr. Ms. Heemskerck is Vrijdagmiddag 12 uur Kaap Fiinsterre gepasseerd. Het bevel over de zeemacht in Nederlandsch- Indië zal Dinsdag" 20 dezer, door vice-admi- raol, adjudant in buitertgewanen dienst der Koningin, A. ten Broeke Hoekstra, worden overgedragen aan den nieuiwbenoemden oom- man dant sc hout-b ij-nacht J. F. O stem. Officier van den marinestoomvaartdienst ie kl. H. Dollekamip, wien vergund is uit Oost- Indië terug te keeren, is 14 dezer aan boord van het s.s. Slamiat vam Tandjong-Priok ver trokken. De off. Van' adm. ie kl. J. W. Goossen ver- trektt den ioem Febr. a.s. per s.s. Chr. Huijgens maar O.-I. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn de volgende mutatiën gelast: Met 20 Januari luitenant ter zee 2e kl. B. J. G. SchokkinK geplaatst bij de onderzeedienst- kazerne te Willemsoord; met 2 Februari luitenant ter zee ie kl. J. F. P. Opwijnda geplaatst bij de Onderzeedienst kazerne te Willemsoord; met 3 Februari luitenant ter zee 2e kl. J. J. Quéré geplaatst bij de marinekazerne te Am sterdam; met 4 Februari luitenant ter zee ie kl. W. F. H. Backer geplaatst bij het departement van defensie; met 16 Februari luitenant ter zee ie kl. F. J. Kist belast met het bevel over Hr. Ms. Z. 8, en luitenant ter zee ie kl. J. Callemfels daarvan eervol ontheven; kapitein-luitenant ter zee H. J. van der Stad, luitenants ter zee 2e kl. G. P. Kuiler, G. Koudijs, W. van Haatten en B. C. Mahieu, kapitein der mariniers G. Wilhelmy Damsté, de bij het korps marinders gedetacheerde ie luitenant der infanterie J. M. C. van den Berge, officier van gezondheid 2e kl. L. Kuij- pers geplaatst bij de marinekazerne te Wil lemsoord!, waarvan genoemde hoofd-officier als eerste officier. Ondervolgen de schepelingen zijn den ioen Januari j.1. per s.s. J. P. Coem uit O.-I. in Ne derland teruggekeerd: Maj.-torpedist M. J. van de Heuvel; maj.- schrijver H. J. Roels; serg.-look G. C. Broeke, id. H. A. J. Slegtemhorst; korp.-kok J. de Rijcke; korp.-monteur I. J. van Opbergen; matr. ie ki. J. G. van de Rest; korp.-kok P. Provoost, id. C. C, Meijer; barbier M. de Jong; matr. te kl. N. van Steijn, A. Minderhoud, K. Rog, J. A. van der Lans, A. van der Linden, J. Burgmeijer, A. J. M. v. d. Vorst, D. Dek ker; korp. der mars. C. J. Langstraat; mar. ie kl. G. Rol, id. P. Lugthart, id. J. H. Salfisch- berger, id. H. A. ter Hoeven; maj.-mach. J. G. Donker; korp.-mach. N. Steenhaard, id. N P. Jacobs; stoker olieman J. Meijer. BEHOUDENS ONVOORZIENE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergund naar Nederland terug te keeren: Per s.s. Prins der Nederlanden, 7 Jan. vau Priok: Korporaal-machinist P. Huig. Per s.s. Johan van Oldenbarnevelt, 21 Jan. van Priok: Off. van gezondheid te kl. W. Reilinglh. Per s.s. Johan de Witt, 4 Februari van Priok: Kcrporaal-torpedamaker C. Daxphorn. Van onderstaande schepelingen la de aan wijzing om naar Nederland terug te keeren ingetrokken. Barbier L. B. Nieuwemburg, s.s. Patria, 28 Jan. van Priok. Korp.-torpedom. C. Darphoou s.s, Patria, 28 Jan. van Priok. Eem transport vam 2 onderofficieren en 22 minderen in rang van het korp9 mariniers zal 13 Februari met het as. Columbia uit Am sterdam naar West-Inddë vertrekken met be stemming voor den dienst aldaar. 16 Jan.: opper,monteur J. J. Reuvers van Wachtschip Willemsoord naar O.zeed.kaz. De 8erg.-konstabel L. Popp is aangewezen om den 4en Maart a.s. -per Slamat naar O.-I. te wordlem uitgezonden. Met ontslag uit den zeedienst: 9807 stoker ie kl. T. van den Bosch. OOST-INDIE. Vergund1 te repatrleerem aan den lult. ter zee ie kl. J. J. A. Scnagen van Leeuwen. Ondervolgende schepelingen zijn bestemd een' der eerstvolgende maanden naar Oost-Ilndlë te worden uitgezonden: Opperschipper G. Welp; bootsman G. T. v. Hueh kwartlerm. B. Grootjans, ld. C. P. Voogt, ld. H. J. G. Grute; maj.-telegraflst G. Bennema, id. D. Mlllenaar; sergt-telegraf. J. T. Hellcrmani korpl.-telegraf. H. Verhage, ld. W. P. T. Munze; matroos le klasse P. A. v .d .Bom; ma).-torpedo maker J. C. Vermeulen; sergt.-torpedomakcr K, Lceuwesteln, ld. J. Boonstra, ld. A. H. Vonk; maj.-macht. H. Bakker, ld. D. Llevense, id. F. A, Boerman ,ld. J. M. Ober; sergt.-macht. C. Bus, ld. S. Bergman, id. L. W. F. Kasteelen, ld. M. M. Tamerls, ld. W. A. Merkx, ld. A. C. Buster, ld, H. M. Burgers; map-monteur A .v. d. Boon, ld. G. de Vries, ld. J, Rulgentuin; sergt,-monteur J, Oudhulzen, id. S. G. Kuiter, ld. J. H .Isbrucker; ld. H. A. Zweers; maj.-vliegtm. (M) C. P. Tromp; sergt.-vllegtm. (M) J. Huigen; korpl- vliegtulgm. (M) G. A. Dijkstra, ld. C. F. Stolk; oppervllegtan. (H) G. P. Koens; sergt.-vllegtm. (H) R. v. Brummelen, ld. B. van Laar; korpl.» bottelier K. C. G. Weerheijm; korpl.-zlekenver-pl, N. Kruik, ld. Y. Durand, ld. G. Achterberg, ld. J. Haasbroek; matr .-schrijver C. Prins; matr. le klasse J. F. X. v ,d. Linde; korpl.-schrljver A. Ockhuljsen, id. M. Tavenler, ld. M. Hartog, ld. P. M. de Goederen, ld. A. Jongsma, id. C. Antheunlsse, ld. A. Mlchtelse; sergt.-hofm. M. C. de Kievit; korpl.-hofm. P. Spa, ld. M. Hooque, ld. F. Ybes; sergt. vllegtm. (H) A. J. Deniëls; sergt.-imonteur M. A. Ardewijn; matroos 3e klasse G. A. N. Bak, id. D. P. Keizer; matroos 2e klasse R. Koelewljn, ld. J. T. Furar, ld. M. H. J. Smit, ld. G. Amelsbeek, ld. II. G. Bergmans, ld. P. C. Versteeg, ld. A. W. de Wit, ld. J. Leen- houts; matroos 3e klasse P. Peereboom ,ld. H. A. W. v. Waardenburg; matroos 2e klasse R. Koopal, id. M. Wolthaus, ld. J. Rust, ld. M. Franssen, ld. J. P. Lupgens, ld. J. H. de Wit, ld. J. B. Boeren, ld. A. Braam, ld. W. G. Kandel, ld. W. Versteeg, ld. .J. C. Wjelard, ld. A. Klburg, ld. J. J. Kruithof, id. R. Hofman; matroos 3e klasse P. Bindenga; matroos 2e klasse N. Lemalre, ld. J. M. van der Spek. ld. P. H. Dreessen, ld. T. A. Fievez, ld. J. B. Kersten, ld. S. Kok, id. P. Eiff, ld. A. A. v .d .Veer, ld. L. J. Roelvlnk, ld. K. J. Dronkers; matroos 2e klasse B. J. Dulve- stein, id. A. C. Schilthuizen, id. W. H. Flenterle, id. C. L. den Hoed, ld. H. Wasser, id. J. W. .Beumer, ld. P. Pais; matroos 3e klasse R. G. Wll- lemsen, V. G. v. Haasen, ld. A. C. Petltjean, ld. K. Bakker, ld. T. Bouwhuis; matroos 2e klasse J. Dekker, ld. H. Hendrikse, id. J. v. NlJIevelt, ld. P. Braveboer, ld. J. E. Nordmann, id. W. A. Wasbauer, ld. J. E. W. ten Have, ld. J. Frank- foort, id. J. Kollner, ld. A. Opperhulzen, ld. G. Rozendal, id. H. T. G. A. Rutten; id. J. Mol, sert-torpedomaker T. v. Arkel. Stoomvaart Mij. Nederland Christiaan Huygens, t., 14 Jan. van Genua. Tarakan, u., 14 Jan. van Genua. Poelan Laut, t, pass 15 Jan. Gibraltar. Prins der Nederlanden, t. 15 Jan. van Colombo. Tanimbar, t., 15 Jan. van Djeddah. Johan de Witt, u., 15 Jan. v. Singapore. Maxnix van St. Aldiegondie, u., 15 Jan. v. Southampton. Roepat, t., is Jan. v. Genua. Talisse, u., 14 Jan: te Penang. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Deucalion 14 Jan. naar Alexandrië. Hercules 14 Jan. naar Patras. Pollux 15 Jan. te Amsterdam. Stella 14 Jan te Varna. Almelo, t., 13 Jan. te Panama. Bodegraven 15 Jan. te Duinkerken. Boskoop, u., 13 Jan. van Guayaqull. Hebe, 15 Jan. te Samos. Irene 15 Jan. te Genua. Proteus, is Jan. naar Danzig. Rhea 13 Jan te Kingston. Trajanus; 14 Jan. naar Malaga. Vulcanus 15 Jan. te Rotterdam. Aurora, 16 Jan. te A'dam. Iris; 16 Jan. v. A'dam. Nereus, pass. 16 Jan. Holtenau. Oranje Nassau, 16 Jan. te A'dam. Orion, t., 17 Jan. te A'dam verwacht. Simon Bolivar, 16 Jan. v. A'dam. Agamemnon, 16 Jan. te A'dam. Bennekom, u., 15 Jan. te Valparaiso. Berenice, 15 Jan. v. Lissabon. Ceres, 16 Jan. te Hamburg. Euterpe, 15 Jan. te Pasages. Hos, IS Jan. v. F-iuime. Jason', is Jan. te Smyrna. Odyseus, 15 Jan. v. Gothenburg. Orestes, 16 Jan. te A'dam. Perseus, 16 Jan. te A'dam. Pluto, is Jan. v. Kopenhagen'. Poseldon, 15 Jan. Finisterre. Tellus, IS Jan. v. Genua. Kon. Holl. Lloyd Eisenach, u., pass. 15 Jan. Vlissingen. Gelrla, u., 14 jan. te Las Palmas verwacht. Flandria, t., 16 Jan. v. Bahia, Ivo, t., 14 Jan. te Natal (Braz.) Eemland, 15 Jan. te Hamburg. Maasland, 16 Jan. te A'dam. Kon. Paketvaartmaatschappij. Sigli, IS Jah. v. Rangoon. Holland—Afrika Lijn. Bandoeng 15 Jan. te Hamburg. Grijpskerk 15 Jan. te Antw. Glekerk, u., 14 Jan. te Belra. Heemskerk, t., 16 Jan. te R'dam. Jagersfontein, u., 16 Jan. v. Port Elisabeth. Meliskerk, t., 15 Jan' v. Mosselbaai. Nias, u„ is Jan. v. Port Soedan. Randfontein, u„ 15 Jan. te Beira. Nleuwkcrk. u,, 15 Jan. te Beira. Springfontein, t., 14 Jan. van Aden. HollandAmerika Lijn. Bilderdijk 13 Jan. naar Baltimore. Delfdijk. 16 Jan. v. Vancouver. Nieuw-Amsterdam, 16 Jan. te R'dam. Parana 15 Jan. naar Rotterdam. Statendam 13 Jan. te Kingston (Ja). Veen-dam, 14 Jan. v. New-York. HollandAustralië Lijn. Abbekerk 15 Jan. naar Bremen. Holland—Britsch-Indië Lijn. Hoogkerk, u., pass. 13 Jan. Gibraltar. Schlekerk, t., pass. 14 Jan. Gibraltar

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 14