Tweede Blad. „Het Nederlandsck Dichterwoord" Tl J Juisiag 10 Feb17.30 aur. V\ oeiisdag 11 17.32 STADSNIEUWS Ds. J. Meynen, van Zalk, heeft voor het beroep van de Geref. Kerk, alhier, bedankt. Onze stadgenoot, de heer F. O. Geus, werd met ingang van 1 Februari, .bi- be noemd tot onderwijzer aan de Clir. School te Breezand, voorheen tijdelijk werkzaam aan deze school. TAPTOE. Hedenavond zal, bij gunstig weer, de taptoe worden gehouden. AANKOMST INDISCHE MAIL. Donderdag in ons land. De speciale trein, met post en passa giers, in aansluiting op het motorschip „Johan van Oldenbarnevelt" zal Woens dagmorgen 11 Februari van Genua ver trekken. Aankomst Donderdagmorgen 12 Februari 9 u. 68 te Amsterdam C.S. DE GRIEP. Geen redlen tot ongerustheid in onze stad. In dezen tijd van nattigheid, van kou, van sneeuw en ijs, zijn er meer zieken dan in een andere periode van het jaar. Een ieder zal dit in zijn eigen of naaste familie wel kunnen merken, terwijl wij zoo den ken, dat de drogisten het ook wel kunnen zien in bun stijgenden omzet van hoest en keelballetjes, van zoethout en lersche mos (wat een oud doch beproefd middel is) en meer dergelijke ingrediënten, die aangewend worden om de eerste sympto men te verdrijven. Toch loopt men gevaar de thans heer- schend e gevallen te ernstig op te nemen. Van bevoegde zij,de deelde men ons mede, dat er natuurlijk wel meer zieken war<*n can in een ander jaargetijde, doch dat dit niet meer dan natuurlijk is, en het abso luut geen reden tot ongerustheid behoeft te wekken. In vergelijking met andere steden van ons land is de toestand hier gunstig en kunnen we best tevreden zijn. Het groote euvel is, dat als men. veel over griep praat, hoort en denkt, dat de suggestie een machtige rol gaat spelen. Heeft nnen maar een kleine prikkeling in zijn keel, of is men een weinig verkouden, dan is Let eerste woord griep. Men denkt dat men griep heeft, anderen zeggen het en op l„et laatst is men overtuigd dèt men de griep beeft. Zooals we dus zeiden is er voor onge rustheid absoluut geen reden en zal men goed doeni niet aan de suggestie toe te geven. EEN KORTE IJSVREUGDE. En een gevaarlijke gladlhe d die verschillende ongelukken veroor zaakte. We li ebben het in de afg'eloopen vier entwintig uur het kunnen er intusschen ook zesendertig geweest zijn wel ge troffen; wij hadden de keus tusschen di verse wintervermaken. Jammer voor de jongens en meisjes, lag er geen sneeuw genoeg om een paar fijne ballen te maken. We,l blijkbaar om een, stuk of tien ruiten van de gasfabriek in te gooien, zooals de lezer zich overtuigen kan, Nu komt het er voor zoo'n ruit niet op aan, nietwaar, of het allemaal sneeuw is; als er een flinke keisteen tusschen zit, is dat nog wel zoo te prefereeren, otndat dan de ruit beter stuk gaat. Maar in ieder gevul was die pret gauw uit, ook al omdat er nu eenmaal geen aardigheid aan is een kapotte ruit nog verder kapot te gooien. Toen kregen we het ijs. Het was maar een dun vlies,je en het boog onder het ge wicht van de jongens, die er op reden, maar in ieder geval: het was ijs. En zé hebben fijn gereden ook. Op het ijs der balkenhaven was het Zondagmorgen vrij druk ook. Ook te Huisduinen is geprofi- teefd van de slooten, daar werd het tegen d,en middag zelfs zoo druk, dat er voor velen de aardigheid af ging. Maar in den namiddag al werd het duidelijk, dat het s tedig gedaan zou zijn met deze pret, want de wind draaide en in plaats van ver dere vorst kregen we dooi en een onaan gename kou. En, Maandagmorgen I zie, was alles glad geworden en werd het voor menigeen een gevaarlijke tocht. Wie dien morgen op straat moest zijn: de brievenbesteller, de melkboer en anderen, die hun cliëntele moesten bedienen, hadden dan ook lappen of oude kousen om de schoenen gewikkeld, en nochtans heeft menigeen zich ernstig bezeerd. Zoo viel in de Oude Helder, Mej. W., bij bet openen van haar luiken, zoodanig, dat zy een been brak, in de Basstraat viel een Juffrouw en brak haar pols, in de Van Galonstraat viel de heer K. van zijn rijwiel en bekwam een ernstige dyibeenbreuk. De heer O. van het Singel viel op het West plein en kreeg een inwendige kneuzing. Voor de werf viel een werkman, die in het portiershuieje werd binnengedragen en na eenigen tijd weer 'bijkwam en zijn weg kon vervolgen. Bijt de Molen,brug gleed een meisje te water,, dat met veel moeite kon worden, gered. En dit zijn nog maar de gevallen die ons ter oore kwamen, on, getwijfeld zijn, er meer ongelukken ge beurd, niettegenstaande de Gem.-Reim- ging reeds in den vroegen morgen bezig was zand te strooien. Om half zeven vertrok gisterenmorgen de zandstrooier van het Beltterrein aan den Rijksweg, doch de auto bleek niet bij machte zich zoo snel te verplaatsen, dat de binnenstad spoedig voor het verkeer begaanbaar was. Op dergelijke dagen blijkt dan ook wel, dat men aan één zandsproeier te weinig heeft. CHRIST. GYMN. VER. „TURNLUST". Gisterenavond had in intdemen kring de, overhandiging vian een vlag (aange boden door de burgerij van Den Helder, ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan) voor de dames-afdeeling der Christ. Gymn. Ver. „Turnlust" plaats. Deze vlag is ontworpen door den heer Klapmeijer en vervaardigd door de leer lingen der Vakschool, onder leiding van de dames Niemeyer en Wijkhuizen. Na 'een korte toespraak van den heer M'Oinhemms werd de vlag ontrold en aan het bestuur der vereeniging overhandigd. Namens het bestuur der feestcommissie dankte spr. allen die medegeholpen had den, om den wensch mogelijk te maken een vlag voor de damesafdeeliiig te bezit ten, en wel in het bijzonder de dames Wijkhuizen en Niemeijer en den heer Klapmeijier voor het werk, dat zij! tot stand gebracht hadden, dat zeker ten volle gewaardeerd zou worden en waarop wij met voldoening terug kunnen zien. De beide dames werden bloemen aangeboden. Mej. Graaf dankte namens de dames- afdeeling. Reeds lang koesterden zij de hoop een eigen vlag te hebben, die zij nu, dank zij' de feestcommissie en leerlingen der Vakschool zoo spoedig verwezenlijkt zien. Nadat gebak en thee was rondgediend, sprak mej. Niemeyer ook namens mej. Wijkhuizen en den heer Klapmeijer nog een woord van dank voor de genoten tractatie, die zij niet hadden verwacht; zij waren: blij, dat de vlag in den smaak viel, daar het een kostbaar en moeilijk werk is geweest, maar nu hij! gereed was, smaak ten zij dan ook de voldoening, de zegen van den arbeid te zien. Laat de dames-afdeeling van „Turn lust" tioonen, dat zij: detze vlag waard is. KINDER-OPERETTE IN CASINO. Een alleraardigste operette. Eenigen tijd geleden kregen wij bezoek van een zekeren heer Eli Prins uit Alk, maar, welke, zooals is medegedeeld, hier een cursus wilde geven over het Neder- landsche Dichterwoord. Zooals uit de ad vertentie in dit nummer blijkt, gaat de eerste cursusavond hedenavond 8 uur in .eder geval door; van het succes heden avond zal 'het afhangen of nog verdere avonden worden gegeven. Wat dit met het op,schrift betreffende een kinder-operette te maken heeft? Dit, 1 dat ons bleek, dat de heer Prins, ofschoon hier tor stede nog onbekend, niettemin al zijn sporen op het gebied van de kinder- operette verdiend heeft; bi) den bekenden 1 muziekuitgever A. Land1 Ez. te Den Haag j is namelijk het tekstboekje verschenen van een werk van zijn hand, „Hans Drift", kinder-operette in drie bedrijven. De mu ziek en regie hiervan zijn van de hand van een neef en naamgenoot, den heer J. Prins, en het feit, dat deze beide jongelui hier Zaterdagavond met een kinderkoor uit Schagen deze operette kwamen ver- toonen, is voor ons aanleiding daarop terug te komen. Wijl doen dit ondanks het feit, dat het bezoek gering waSj gaarne. Dit geringe bezoek valt natuurlijk toe te schrijven aan het feit van de onbekend heid; de naam Jan Moeskops dat was de jongen, die de titelrol vervulde zegt den Helderschen niets, en men kon niet we ten, dat wat men, te zien en te hooren zou krijgen, zoo buitengewoon aardig en be schaafd was. Het is jammer, niet alleen voor de beide heeren Prins, die hun moeite en kosten niet beloond zagen, maar ook voor de Heldersche kinderen, die een aller aardigste operette hebben misgeloopen, waarvan zij ongetwijfeld zouden hebben genoten. Zeer mooie en smaakvolle eigen décors waren meegebracht. In 't kort verteld is de' inhoud van de operette deze: Hans, de zoon /an den tuin man, is een erg driftige jongen: en zijin drift heeft hem meermalen parten ge speeld. In de operette wordt verhaald hoe hij in, zijn drift de dochter van den koning, prinses Pauline, een klap heeft gegeven. De vrees voor de straf is oorzaak, dat bij een wonderlijken, droom heeft. Hij droomt namelijk in het paleis te zijn en door den koning zelven te worden gevonnisd. Het vonnis is intusschen zeer clement, want Hans moet het liedje zingen, dat aanled- ïng gaf tot zijn daad, en als de koning dat aardige, met een glasheldere en zuivere jongensstem gezongen liedje hoort, scheldt UI Hans zim straf kwijlt. Deze droom nu is m het tweede bedrijf in scène gebracht, iiet derde brengt dam de toepassing- het werkelijke vonnis en de moraal: Hans be- looft nooit meer driftig te zullen worden maar prinses Paulientje wordt van baar hoogmoedigheid bevrijd en leert ëenvoud Deze inhoud is met veel goeden smaak en fantasie tot een' operette omgewerkt. Alles, ook het niet gezongen woord, is op r;jm en dikwijls zeer geestig, en de mu ziek past zich hier wondergoed bij aan. In plaats van onwaarschijnlijke en ouder- wetsche elfen, kabouters, heksen e. d. heb ben de schrijver en componist andere, meer aan de werkelijkheid ontleende figu ren ingelascht. Zoo bijvoorbeeld de mole naar, de lantaarnopsteker. Deze laatste is aanleiding tot een zeer decoratieve scène, waarbij de kinderen den lantaarnopsteker een goeden nacht toezingen. Buitenge woon, geestig was de rechtzitting. Hier komt de maarschalk (welke rol door den schrijver zelf vervuld werd') met zijn ge weldig lang perkament en leest de acte van beschuldiging op een zeer radden toon voor. Even vóór de koning komt moet het paleis worden „gedaan", de ramen ge zeemd, stof afgenomen, enz. Daarvoor zorgen de kleine lakeien, die daarbij hun stofzuigerlied zingen. Alleraardigst weet de muziek hierbij het gezoem van den motor te imiteeren. En de lakeien zingen hun wijsje: Zingende, zoevende, zoemende motor, Maak nu de zalen maar zuiver en schoon. Dan komt slapend, de droomende Hans op. Geestig is ook de scène als de rechters in het enorme Burgerlijk Wetboek de strafmaat voor Hans moeten bepalen. Er is een aparte lessenaar voor noodig om dit omvangrijk boek te kunnen depo- neeren. Verrukkelijk waren de kleintjes, die in het eerste bedrijf opkomen met schaaltjes bessen. „Bessen, bessen, rood en blauw, groeien in de bosschen", zingen ze. Ook de danseh waren alleraardigst en onge twijfeld is zeer veel zorg besteed aan de instudeering van een en ander. Alleraar digst was verder be tsolo van den opper- lakei met het in' koor gezongen refrein; „Aijio, aijo, aijo, gelukkig is dat niet meer zoo". Wij zouden nog langen tijd kunnen doorgaan en over deze uitvoering kunnen vertellen, maar het heeft geen zin, omdat we nu toch achter de gebeurtenissen aan komen. Even moet nog worden vermeld, dat de jongen, die de rol zong van Hans Drift, Jan Moeskops, in het bezit is van een glasheldere jongensstem, en dat hij zijn liedje niet alleen zuiver, maar ook met goede intonatie en voordracht vertolkte. Het beste bewijs, dat het gehoorde in den smaak viel, was wel het enthousiaste ap plaus en de vele open doekjes. Waarom wii nochtans betrekkelijk uit voerig melding maken van deze uitvoe ring? Omdat hier waarlijk voor hen, die naar goede kinder-operettes zoeken, een gelegenheid is zoo een te vinden. Alleen willen wij er aanstonds bijvoegen, dat het gezelschap eigen décors en requisdeten had, die natuurlijk in deze het effect ver hoogden, Maar misschien is de kans niet uitgesloten, dat men hier eens terug wil komen indien omtrent de groote kosten zekerheid kan worden gegeven. In ieder geval onthoude men, dat we hier te doen hebben met een operette, geschreven door twee lanugenooten, die in gunstigen zin afwijkt van vele zoutelooze operettes met weinig of geen handeling en met onbe duidende muziek. ALGEMEENE HELDERSCHE WINKELIERSVEREENIGING. Algemeene ledenvergadering. Vele veranderingen. Bezoek van bulten. Tegenwerking van GedL Staten. Grootste omzet ln radio-artikelen. Hooge belastingdruk verminderd. Zij, die zich nog niet opgaven, kunnen dit hedenavond nog doen. Wie zich niet voor den geheelen cursus wil verbinden, kan hedenavond voor 50 cent toegang verkrijgen, teneinde te kunnen kennis maken. Stadsaspect verbeterd. Voorgenomen veranderingen. Geen Initiatiefvoorstellen van de gemeente. Hulde aan Zeebad! Hulsduinen. De bollententoonstelllng. De winkelsluiting. Bedrijfswinsten. Onderling overleg. De staking bi] Gebrs. Meijer. Onze visscherij. Voor de visscherij was, is en blijft het aangewezen adres Prima consumptie B i I lij k e P r ij s Uitsluitend voor de visscherij nacht- permissie Rolmops, Jodenkoeken enz. A. Luyckx Die bollenteelt ln Koegras. Andore symptomen van voor uitgang. De bollententoonstelllng. Levendige discussie. Etalage-wedstrijd. VaN dinsdag 10 Ft BRUARI 1931 Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. 0 In het Kegelhuis werd gisterenavond een algemeene ledenvergadering gehouden van de Algemeene Heldersche Winkeliers- vereeniging, welke vrij druk bezocht was. De voorzitter, de heer H. van Wil ligen, hield bij die gelegenheid de vol gende rede. Waar wij nog aan het begin van dit jaar staan, komt het mij gewenscht voor, zoo eenige zaken die gebeurd zijn en nog te gebeuren staan, en onze belangstelling hebben, naar voren te brengen. In de laatste jaren is er in onze goede stad menige verandering te constateeren, wanneer wij eerst onze eigen stand nemen en te bedenken, dat wij geheel aangewezen waren op den verkoop aan de inwoners en heden kunnen zeggen, dat de bewoners uit onze omgeving meer en meer ons ko men bezoeken, is dat een gelukkig ver schijnsel, dat niet alleen te danken is aan onze prijzen, doch mede een gevolg is van de betere autobusverbindingen der laatste jaren. Het is onbegrijpelijk en zeer te betreu ren, dat Gedep. Staten van N.-H. ge meend hebben onze laatste ontbrekende schakel met onze omgeving, de verbinding met Kolhorn, te moeten weigeren. Laat ons hopen, dat het de Econ. Commissie, gesteund door het Gemeentebestuur, moge gelukken, in hoogste instantie het pleit te winnen. Het bewijs, dat er ook hier voor den winkelier iets te bereiken valt, heeft één onzer in 1930 geleverd. Bij den zomerwed strijd van den Radiohandel heeft de heer Heiligenberg, Keizerstraat, een prijs be haald. Hij behoorde onder de uitverkore nen, die den grootsten omzet in Philips- radiotoestellen behaalde. Hij hield de eer van onze gemeente op, daar zelfs Haarlem en Alkmaar met hun veel grooter afzetgebied geen prijs moch ten behalen. Het is reeds jaren geleden, dat onze stad de reputatie had, dat men er goed- Hedenavond 8 uur in het „Kogelhuls". koop kan leven. De belastingdruk der laat ste jaren heeft helaas dien goeden naam teniet gedaan. De nieuwe belastingwetten zullen ons gemeentebestuur de gelegenheid geven weer onze oude reputatie te herwinnen. Het aspect onzer stad heeft de laatste jaren, mede door den nieuwbouw in de buitenwijken, veel verandering ondergaan: mooie breede straten met prettige eens gezinswoningen, verhoogen de bewoon baarheid onzer gemeente een waardee- rend woord hiervoor is hier zeer zeker op zijn plaats. De taak van het Gemeente bestuur wordt echter steeds lastiger, om dat het belang van de gemeente te veel achtergesteld wordt aan het belang van partijpolitiek.. Naar ik verneem zal Waterstaat de Buitenhaven dit jaar een geheele verande ring doen ondergaan, terwijl er plannen in voorbereiding zijn de wegen om de Rijks werf van een naadloos wegdek te voor zien. Laat ons verwachten, dat het tege lijkertijd moge gelukken de uit den tijd zijnde hekkenparade van de voetpaden te doen verdwijnen, of dat ook de voetgan ger zijn deel krijgt van de verkeersverbe- tering. Er zijn dit jaar van het gemeente bestuur geen initiatief-voorstelen voor het economisch belang van de gemeente naar voren gekomen. Wel heeft het College kans gezien een voorstel van Zeebad Huisduinen om hals te brengen. Hulde aan het wakkere bestuur van Zeebad Huisduinen, dat door zijn activi teit, voor onze badplaats reeds meer be reikt heeft, dan. menig onzer, eenige jaren geleden had durven denken. Ook de Heldersche afdeeling van de Mij. voor Handel en Nijverheid zal zich trachten verdienstelijk te maken, door het organiseeren van Boltha, een bollenten- toonstelling in de Donkere Duinen, die goed wordt opgezet, en waarbij ook de leden van onze vereeniging niet zullen na laten hun daadwerkelijken steun te ver- leenen. Het vorige jaar, ongeveer om dezen tijd, trachtte ons gemeentebestuur een inbreuk te maken op onze vrijheid. Het wilde het Rijk vóór zijn met de wet op de winkel sluiting. Een gedeelte van den Raad met zijn buitengewone zorg voor een bepaald gedeelte van het menschdom, is steeds paraat als het ons dwars kan zitten. Het regeeren met u, over u en zonder u, het absoluut geen rekening houden met een iroep der bevolking, waar wij toevalliger wijze toe behooren, is daar usance. Dit jaar zullen er Raadsverkiezingen plaats hebben, mogelijk dat bij een even- tueele andere samenstelling van het Col lege, hierin verbetering gebracht wordt. Jarenlang dringen wij aan op nieuwe stroomtarieven en wij zijn niet afkeerig van winst uit gemeentelijke bedrijven; mits de tarieven redelijk zijn, lijkt het ons een geoorloofde, indirecte belastingheffing. Doch te weinig wordt rekening gehouden met den winkelier, die verplicht is voor zijn bedrijf stroom te gebruiken en met den industrieel, die tot de grootste afne mers van het stroomnet behoort. Het economisch belang van onze ge meente brengt mede, dat wij goedkooper dan elders onze waren aanbieden, ons ge meentebestuur moet dus medewerken onze onkosten niet noodeloos op te voeren. Onderling overleg zou dan ook geen over dadige luxe zijn. Onderling overleg is er voor alles in arbeiderszaken, doch indien handel en in dustrie er bij betrokken zijn, is het overleg ver te zoeken. De staking bij de Fa. Gebr. Meijer ligt ons nog versch in het geheugen. Grooter machtsmisbruik is zelden ver toond; de groote rijke bond in de kleding industrie zou hier verbeteringen forceeren, verbeteringen, die bleken, hier reeds jaren zonder bond vrijwillig ingevoerd te zijn. Wij kennen het resultaat, de Bond heeft het pleit verloren, doch het bewijs werd hier opnieuw geleverd, hoe machtswellust en onkunde een bedrijf zoo moeizaam opgebouwd in eens zouden kunnen vermoorden. Wij missen hier schijnbaar een man, die onbevooroordeeld kan denken, en vol doende macht heeft, om te voorkomen, dat dergelijke excessen kunnen plaats hebben. Met genoegen zij nog vermeld, dat onze visscherij dit jaar opnieuw vooruitgang aanwijst. De meerdere ontvangst aan onzen afslag, waar IJmuiden een vermin dering aanwijst, was voor ons gemeente bestuur een aansporing ook aan die zijde de noodige aandacht te schenken. Het is niet alleen de meerdere aanvoer. Texeïs Veerhuis doch de drukte door het grootere bezoek aan onze haven, wat werk geeft aan bak ker, kruidenier, melkboer en andere be drijven, die wij de laatste jaren gemist hebben. In Koegras, dus meer in onze directe omgeving, wordt meer en meer grond voor de bollencultuur in gebruik genomen. Groote bedrijven uit de bollenstreek om Haarlem vestigen hier hunne filialen, wat ons den indruk geeft, dat die bedrijven hier bestaansmogelijkheid hebben, hetgeen onze gemeente ten goede moet komen. Aan den Rijksweg wordt een puf- fabriek gesticht; allerlei symptomen, die ons de toekomst niet donker doen inzien. Alle belanghebbenden dus voorwaarts en gewerkt in het belang der gemeente en in het belang van uzelf 1 Deze rede werd met applaus ontvangen. De notulen van de vorige vergadering werden zonder op- of aanmerking goed gekeurd. Dank wordt gebracht aan de heeren Meijer en Klein, die zich veel moeite heb ben getroost voor de feestvergadering. Het derde punt der agenda vermeldde besprekingen betreffende de in het voor jaar te houden bloembollententoonstelling (B.O.L.T.H.A.). De Voorzitter zal gaarne uit de vereeniging eens plannen of voorstellen ontvangen betreffende medewerking van de zijde der winkeliers. De bollen zijn thans uitgepoot en het belooft een mooie tentoonstelling te zullen worden. De vraag voor ons is evenwel of er ook een evenredig aantal bezoekers van elders zal komen. Op de betrokken kweekers kunnen we in elk geval wel rekenen, maar wij moeten deze bezoekers naar de stad lokken. Zij moeten kennis maken met dé winkels daar. Het is niet gemakkelijk de vraag te beantwoorden op welke wijze wij dat moeten doen. Om nu maar altijd weer een étalage- en ballonwedstrijd te organiseeren, is zoo afgezaagd. Spr. vraagt hieromtrent de meening van de ver gadering. Van het bestuur der tentoon stelling is hieromtrent nog geen voorstel ingekomen. Wellicht zou een verlichting van de stad iif modernen stijl kunnen worden georganiseerd. In ieder geval, aldus de Voorzitter, zullen we met iets bijzonders moeten komen. Hierover ontstaat een levendige dis cussie. Opgemerkt wordt, dat een vuur werk dat altijd wel veel publiek trekt aan de winkeliers geen voordeel brengt, omdat dit 's avonds laat wordt ontstoken. De Spoorstraat is al van plan een buurt- comité te vormen, het beste was als andere dergelijke comité's werden ge vormd. De heer A. C o 11 o f vindt de oude. beproefde methoden nog niet de slechtste. Desnoods kan de dag besloten worden met een vuurwerk. De V oorzitter merkt op, dat het niet te doen is om één dag, maar een geheele week van attracties. De heer V erstegen wil alles combineerent vorming van buurtcomité's, étalage-wed strijd, verlichting, vuurwerk. De heer D u i n k e r bepleit de uitgave van een feestcourant. De heer Verstegen preci seert zijn plan nader; hij stelt voor een verlichting van Westplein, Julianadorp, Molenplein, vóór de werfpoort en Visch- markt. Op den Singel kan dan een vuur werk wprden ontstoken. Aan de marine vrage men om verlichting der schepen. De heer L. C o 11 o f merkt op, dat een lichtreclame niet zoo duur isdes tijds heeft het Spoorstraat-comité voor een 4-daagsche verlichting slechts een gering bedrag aan stroomverbruik be taald. De heer Westerbaan merkt op, dat iedere wijk een apart comité moet vormen, dan krijgen we onderlinge wed strijden. De heer Van Praag vreest, dat het bezoek zich toch tot de directe omgeving zal bepalen. Tenslotte wordt met 2 stemmen tegen (de heeren Prins en v. d. Poll) besloten een étalage-wedstrijd te organiseeren. De organisatie hiervan wordt overgelaten aan het tentoonstellings-bestuur. De heer de^anT bepleit samenwerking met

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5