HET BINNENHOM Ziek OP EN OIWI AMSTERDAMSCHE la. 1 BRIEVEN De moord met roof te Cuyk. vermist. autobotsing. W E E K- KRONIEK -■ De befaamde breedsprakigheid. - Avond- Zitting in Februari I - De crisis-interpellatiën. - In den Senaat. Mijnhardt's Poeders bootjes. Ook van de rivier werd dadelijk langs varende motorboot en de vrachtboot „Koophandel Vin". Onder de passagiers van de „Reederij" op de „Lek II" bevonden zich veel school kinderen, die In panischen schrik naaf het dek kwamen. Alle opvarenden werden I door de toegeschoten booten overgeno- men. Daarbij is een meisje te water ge- i raakt; zij kon evenwel weer spoedig wor den gered. Van de 15 varkens op de ra derboot zfln er 7 verdronken. Ook een hengst is omgekomen. Al zinkende kwamen de beide booten in het haventje langs de werf „De Maas", waar het vrij ondiep is. Daar zijn de sche pen aan den grond geraakt, de raderboot maakte zware slagzij^ De „Stad Tiel IV" zit nog steeds met den voorsteven in het gat van het andere schip. Ook de vracht boot heeft zware averij. Bij laag water steken van de booten nog slechts de schoorsteenen en de stuurhuizen boven den waterspiegel uit. EEN ONEERLIJKE POSTBEAMBTE. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde den voormaligen postbeambte uit Haar lem, die in September LL uit een postzak 16.000.ontvreemd had, tot tien maan den gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenia VALSCHE MÜNTEEL De rechtbank te Breda heeft uitspraak gedaan in de zaak van een koopman uit Ginneken, die terecht had gestaan wegens het vervaardigen en uitgeven van valsche rijksdaalders, welke hij op de kennis te Beek bij Bréda in omloop had gebracht. De man werd veroordeeld tot twee-en-een- half-jaar gevangenisstraf, met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht. De eisoh was vijf jaar. Een keilner uit Beek, die een paar van den vorigen verdachte ontvangen valsche rijksdaalders, welke hij niet vertrouwde, gemaakt", docJ2ljTe^an d? flemen- hflf! nitcfftorftvAn Won-rr c? anil- atetind en verdwenen v I had uitgegeven, kreeg vijf-en-twintig gul den boete, sub&idair vijf-en-twintig dagen hechtenis. Tegen hem was twee maanden gevangenisstraf geëischt De rechtbank te 's-Hertogenbosch zou Donderdag uitspraak doen in de zaak van den moord met roof op den koopman B. Tap te Cuyk. Het O.M. had deswege tegen verd. D. van D. acht jaar en tegen de vrouw B. M. twaalf jaar gevangenis straf geëischt. De rechtbank heeft thans de zaak naar den rechtercommissaris te rugverwezen voor een nieuw onderzoek. Te Valthe (Drente) wordt sedert Zondag de 17-j. dienstbode H. B. vermist. Men vreest, dat haar een ongeluk overkomen is. DIERENMISHANDELING. De politie te Doetinehem heeft Woens dag 'n landbouwer geverbaliseerd wegens dierenmishandeling. De man had Dins dagavond zijn door uitputting neergeval len paard aan den weg laten liggen. Het arme dier werd Woensdagmorgen geheel ondergesneeuwd en stervende gevonden. Donderdagmorgen is op den nieuwen rijksweg HoornbrugDelft een auto, be stuurd door den heer S. V., uit Den Haag, met groote snelheid op een stilstaanden vrachtauto gereden. Een passagier van den luxe-auto, de heer L. K. uit Keulen, liep een beenbreuk en inwendige kneu zingen op. De chauffeur kreeg lichte ver wondingen. De passagier werd per zie kenauto naar het r.-k. ziekenhuis in Den Haag vervoerd. De luxe-auto werd ge heel vernield, de vrachtauto beschadigd. doch zij werden steund en verdwenen van a Toekwam de 17e Februari, - kier- boven reeds met een enkel woord ge noemd, met middag- cn avond-zitting Nogmaals: het had korter kunnen zijn. üft president van Schaik 't erop ze e. den 17e gereed te komen met de crisis interpellaties, had o.a. dezen grond- d"' minister Ruys den volgenden dag in de Eerste Kamer present moest zijn voor de verdediging van de Tarwe-wet. Intus- schen hadden sommige afgevaardigden de presidentieele taak kunnen verlichten door de deugd der beknoptheid te betrachten en de fout te vermijden, waaraan zich helaas zoovelen bezondigen, namelijk: 't herhalen van opmerkingen, reeds door anderen ten beste gegeven, 't Zal werke lijk noodig worden, ook in ons Parlement eene bepaling in het Reglement van Orde te lasschen, waarbij het voorlezen van redevoeringen wordt verboden, 't Ware een kras middel voor eene Nederlandsche vergadering, edoch: tegen ernstige kwalen of fouten moet stevig worden op getreden. En de matelooze praatlustig- en breedsprakigheid, waardoor ons Lager huis is aangetast, mag m. i. gerust een schromelijke fout worden genoemd, wat ik, men zij gerust, thans niet voor de zooveelste maal zal gaan toelichten. Ik vestig er slechts de aandacht op, dat de avond-vergadering van Dinsdag jJ. werd geopend in een zaal, waarvijf of zes leden tegenwoordig waren. De ge woonte is, een avond-vergadering steeds minstens een dag tevoren aan te kon digen. Den 17en Februari geschiedde datte halfzeven, toen er toch geen mogelijkheid bleek te bestaan gereed te komen, zelfs als men eerst te acht ure aan tafel zou zijn gegaan. De meeste leden wisten niet eens, dat 't 's avonds te half negen wederom appèl zou zijn. 't Is zal men willen toegeven, een allerwonderlijk ste manier om 's lands zaken af te doen. maarde rest houd ik in de pen. Minister Ruys heeft in de avond-zitting een uitvoeriger rede gehouden dan hij als minister wellicht nog ooit in de Kamer heeft uitgesproken. 'tWas werd algemeen erkend, een stevige rede, van rijken en zakelijken inhoud. Ook de genen, aan wie zij geen volkomen vol doening en bevrediging bracht, zullen dat willen erkennen. Voor den inhoud en strekking er van mag ik natuurlijk naar uw verslag ver wijzen. Van groote waarde mag men ook be schouwen de verklaring, door Exc. Ruys 't Was niet mijn voornemen om voor de zooveelste maal te gaan bespiegelen over de helaas in den laatsten tijd schrikwekkende praatlustigheid der Kamer, maar zooals 't bij de interpella ties over de crisis en de werkloosheid met de breedsprakigheid is gegaan, daar van is mij (zou de referendaris uit Van Lenneps „Klaasje Zevenster" zeggen) „geen antecedent bekend". President Van vorderen, dat de arbeidsvoorwaarden in de werkverschaffingen in gunstigen zin worden herzien en dat in het bijzonder de noodige voorzieningen worden getrof fen. om te bereiken, dat, ook in weken met regenverzuim, door de arbeiders in de werkverschaffingen een redelijk week loon wordt verkregen?, verduidelijkte Z.Exc.: Op vraag VII: Het gemiddelde loon Schaik's noeste poging»: om te bereiken, ten plattelande kan op 24 ets. per uur dat althans in den zeer laten namiddag worden geschat. De Regeering moet bij de loonbepaling met verstand en gevoel te rade gaan. De werkverschaffing mag niet meer bieden dan voor den arbeider strikt noodzakelijk is, wil zij haar karakter niet verliezen. Het gemiddelde loon van 24 ets. wordt zeer soepel toegepast. Z.Exc. erkende grif, dat er wel fouten zullen voorkomen. Voor mededeeling daarover houdt Mr. Ruys zich aanbe- aanbevolen. Rijks-steun, zei Mr. Ruys nog, heeft niet het karakter van bedeeling. Steun van mensch tot mensch is noodig. In zekere gevallen is machtiging tot. steun geboden. Waar noodig zullen ook vrou wen onder de steunregeling vallen. De grens van zestig jaar kan worden verhoogd. Maar slechts in uitzonderingsgevallen. Bij het vaststellen der Rijksbijdrage voor de gemeenten zal rekening worden gehouden met de draagkracht der ge meenten en den omvang der werkloos heid in die gemeenten. Een ontwerp tot verdere uitbreiding an den Leerplicht is van de Regeering niet te verwachten. Uitbreiding van het Nijverheidsonderwijs is financieel niet mogelijk. Er is reeds een millioen (dit jaar) meer voor uitgetrokken. Men stelt de arbeids-toestanden in Rusland wel eens voor als „een paradijs". Mr. Ruys citeerde een artikel uit het Duitsche soc.-democratische hoofdorgaan, waarin gezegd wordt, dat in Rusland dwang-arbeid wordt verricht. En ook dat daar wel 1millioen werkloozen zijn. De Nederlandsche Regeering wil het lot der werkloozen zoo dragelijk mogelijk maken. De heer L. de Visser bepaalde zich tot de opmerking, dat de minister slechts „leege klahken" had doen hooren. Voor welke critiek in dit geval stellig geen aan leiding bestondl Mr. v. d. Tempel bracht hulde aan de tegemoetkomende houding van den minis van 17 Februari de discussie zou afloo- pen, waren vruchteloos. De Voorzitter riep Dinsdag j.1. zelfs een pauzetje in het leven toen de klok ca. vijf uur aanwees, iets wat ook zonder antecedent is in de Tweede Kamer, maar ook dat mid del faalde. De woorden-bandjir, stort vloed, bleef stroomen. En te langen leste werd den 17en eenavondvergade ring gehouden. Van half negen tot ca. een half uur na middernacht werd het debat voortgezet. Eindelijk kon Praeses de Regeering dank betuigen voor de ver strekte inlichtingen. Niemand zal in ernst kunnen betwisten, dat de zaken, waar over 't ging, van groot gewicht zijn en ten volle de aandacht van Regeering en Parlement verdienen. De wijze, waarop Dr. van den Tempel zjjn interpellatie toe lichtte, was gelijk men die van een man zijner beteekenis had te verwachten. Minister Ruys de Beerenbrouck was vooral in tweeden termijn zeer za kelijk. Zijn ambtgenoot van Arbeid, H. en N. was naast den premier gezeten aan de groene tafel gedurende de crisis discussie, maar nam er geen deel aan, schoon ook deze bewindsman feitelijk voor een beduidende portie bij de inter pellatie betrokken was. Van de vragen, door den communist De Visser tot de Regeering gericht, als mede voor hetgeen Exc. Ruys de Beeren brouck daarop antwoordde, verwijs ik naar Uw verslag. T. o. van wat Dr. v. d. Tempel op Donderdag 12 Februari van den minister president te hooren kreeg na de breede toelichting, welke de soc.-democratische afgevaardigde aan de door hem gestelde vragen deed voorafgaan, breng ik enkele hoofdpunten in herinnering. De minister begon met te verduidelij ken, dat een ontwerp in voorbereiding is tot het aanvragen van gelden (via Bup- pletoire Begrooting) voor uitbouw van den Economischen Dienst. De Regeering bleek voorts niet onbereid te zijn, zich in verbinding te stellen met vertegenwoor digers van ondernemers en werknemers uit de bedrijfstakken, welke in aanmerke lijke mate door de crisis zijn getroffen, tot een onderzoek naar den stand en de vooruitzichten van het bedrijf en naar de middelen tot verbetering van den be- drijfstoestand, maatregelen, waarbij door den Staat in bepaalde gevallen garantie zal worden verleend voor export-credie- ten ten behoeve van den export "aar anden van meer dan gewoon risico. Verlenging van den uitkeeringsduur i er werkloozen-kassen zal worden onder zocht. Van beteekenis was vooral de zevende vraag door Dr. v. d. Tempel gesteld - luidende: Is de Regeering bereid te be- ter> hij was „dankbaar, maar niet vol daan om een oud en bekend parle mentair woord nog eens te gebruiken. Men weet, hij diende twee moties in. De communist had er drie „pasklaar door gevatte koude, en bij pijnen van velerlei aard, rullen een der hieronder genoemde U spoedig helpen: Mijnhardt's Grieppoeders. Hoofdpijnpoeders. Verkoudheidspoeders. Kiespijnpoeders. Hoestpoeders. Maagpoeders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop I Prijs per poeder 8 ct.en per doos 45 et. Verkrijgbaar bij Uw drogist. met aandrang en herhaaldelijk gedaan, dat de toepassing van nu eenmaal on misbaar geachte maatregelen „met de noodige soepelheid zal geschieden", 't Gaat daarmee om misbruik te voorkomen. Waar reden is tot mildheid bij de toepas sing verzekerde Z.Exc. zal deze worden betracht. En ook dit weet men de be windsman, die deze belofte in de Kamer aflegde, is goed voor zijn woord. Dat alle voorgestelde „crisis-moties' zouden worden afgewezen, was te voor zien en geschiedde Woensdag j.1. bij den aanvang der zitting. Slechts bij de stem ming over de motie-Dr. Vos (de Regee ring uitnoodigend de uitvoering van open bare werken, w, o. aanleg van wegen, bruggen over de groote rivieren en kana len te bespoedigen, in verband met den ernst der crisis, geschiedde de verwer ping met een vrij groot aantal „voor's". 't Waren er 37 tegen 43. De motie-Vos werd gesteund door: de liberalen, de vrijz.- en soc.-democraten, alsmede de h.h. Lingbeek en Braat. Het debat over de Surinaamsche Be grooting werd ook al breeder ingezet dan ooit het geval was. Wellicht is er aanlei ding om op deze bespiegelingen in mijn eerstvolgende week-kroniek terug te ko men. Onze Senaat kwam in de afgeloopen week bijeen ter behandeling van de Han delsovereenkomst van Genève, het ratificatie-ontwerp je, waarvoor de Twee de Kamer (zal men zich herinneren) haar Kerstrecès op 9 Januari j.1. onderbrak. De ratificatie moest vóór 25 Januari geschie den. Wij komen dus vier-en-twintig dagen te laat. Nederland slaat aldus te Genève een weinig fraaie figuur. Vooral de vrijz.-democratische senator Prof. van Embden, hield een driftig en vjsjtes per 'dag vinnig speechje over „het tekort aan plichtsbesef" der ambtenaren aan buitenl. zaken, wier schuld 't zou zijn, dat men schen, was dan weer het in bruikleen aanvaarden van de Gemeente van de van Gogh-collectie; een honderdtal stukken van Vincent van Gogh, die thgns door zijn neef, Ir. T. van Gogh, voor onbe- paalden tijd aan Amsterdam werden af gestaan en voor een ieder te kijk zijn ge hangen in het Stedelijk Museum. Er werd hier zeer zeker gehandeld in overeenstem ming met de opvattingen van den over leden kunstenaar zelf, die eenmaal als zijn wensch uitsprak, dat zijn litho's (steen drukken) onder de massa voor een dub beltje per stuk verkocht moesten worden en die tegen niéts zoozeer in opstand kwam als tegen het feit dat van „kunst" een handelsobject gemaakt wordt, alleen van belang voor de betrokken handelaars Nu de groote van Gogh-tentoonstelling en enkele uitverkoren verzamelaars van enkele maanden geleden, door een ongedacht groot aantal bezoekers bewezen heeft, dat van Gogh's kunst ook het hart der groote menigte raakt, is het open stellen van deze belangrijke, permanente tentoonstelling van zijn werk toch wél een feit van beteekenis. en Amster- HarderwJJksche damsche griep. Maar het feit van de uitgebreidste be teekenis blijft „de griep". Officieel wordt ons dan wel meegedeeld, dat er van een epidemie niet gesproken kan worden, dat er nog geen gemeentediensten door een bovenmatig aantal zieken ontwricht zijn; toch komt men dezer dagen nie mand tegen die de griep niet gehad heeft, hem bezig is te krijgen, of op 2'n minst anderhalve griep-bacil aan het bevechten is. Er zijn vele doktoren, naar ons uit de eerste hand bekend is, die den laatsten tijd gemiddeld 60 70 griep- rijden". En al moge dan de graad van deze plaag dit keer nog niet zoo hevig zijn, toch is de uitbreiding van de kwaal, ook hier in de hoofdstad, thans deze aangelegenheid op zoo laksche en groot. Tot voor kort waren wc meer „vrij' talmende wijze heeft behandeld. Minister gebleven dan vele andere plaatsen in het Beelaerts kwam tegen dit verwijt op. iand; aan dit feit hadden we b.v. ook te Door het optreden van andere landen danken> dat on2e oudc Oranje-Nassau moest de zaak nog eens worden „be- kazerne, dje nu al enkele jaren gespeend keken", terwijl men ook adviezen moest uitlokken. De Senaat liet vervolgens het wetsvoor stel zonder neuzen-telling passeeren, om zich daarna te wijden aan de behandeling van het wetje, brengend bepalingen in het belang van de inheemsche tarwe-teelt. Ook daarover de volgende week nog iets. Mr. ANTONIO. Een „kleinigheid". Het pen netje in de muntglenl van onze gasmeter. Om dezen keer eens met een kleinig heid te beginnen, vraag ik allereerst aan dacht voorhet pennetje in de munt- gleuf van onze gasmeters, dat de gemeen te, volgens een onlangs ingediende voor dracht van B. en W., van plan is te doen aanbrengen, ten einde voorgoed een einde te maken aan het gebruik van 21/2 cent stukken inplaats van de officieele gas- munten, die 11 ct. kosten Nu moet u niet oordeelen B. en W.. Maar met dat oor deel is niet een ieder het eens. Er zijn er, die vreezen, dat rechtgeaarde Mokum- mers, vooral als er niet te veel contanten in de kas zijn, wel spoedig weer een mid del zullen vinden om dit „hinderpaaltje" te overwinnen. En die daarom de uitgave van een goede twee ton (zijnde de kosten van verandering der 13^000 penning meters) niet gerechtvaardigd vinden. Verder vreezen zij. dat het euvel wel niet alleen tot Amsterdam beperkt zal blijven; dat men er in andere steden óók mede te kampen zal krijgen en men ook daar, ten bedrijf, weer eens ontwaakte; de recruten, was gebleven van alle militair leven en oftewel biggen, van het, eenmaal onder ons zoo roemruchte „7e", dat tegenwoor dig in Harderwijk gelegerd is, werden er onder dak gebracht. De zorgzame mili taire overheid wenschte de „jongens" niet aan de Harderwijksche griep bloot te stel lenMaar wat als de Amsterdamsche griep de Harderwijksche op zij gaat stre- ^ven? Moeten onze biggen dan maar weer ergens anders in, een griepvrij oord ge- isoleerd worden?Het zou jammer zijn, want, al is Amsterdam dan ook, in het algemeen gesproken, zeker niet militairistisch van gezindheid. we von den het toch wel weer eens aardig onze biggen wat dichter bij huis te hebben en schepten vermaak in hun wonderlijke toe ren, die zij met waschbak, eetketel, schoe nen en verdere uitrusting plegen te ver richten denken, dat we hier in de stad zoo extra koste van meerdere tonnen, misschien tot oneerlijk zijn, of zoo extra graag een of ombouw zal gaan besluitenIs het nu ander officieel voorschrift ontduiken, niet veel eenvoudiger, dat het Rijk hier Maar mogelijk zijn we wél. vanwege de ingrijpt en de vierduitstukken kalm uit de vele verlokkingen die het leven buitens- circulatie laat verdwijnen, wat toch, zeg- huis in een groote stad nu eenmaal biedt, wat extra gemakzuchtig en nonchalant in zake die huishoudelijke, steeds weer te- rugkeerende kleinigheden, waar je altijd weer voorzorgen voor moet nemen. Zoo kun je er toch niet altijd voor zijn, niet waar, dat er ten alle tijde voldoende gas- penningen in huis zijn ennatuurlijk raakt dat gas altijd na achten op, wan neer de kans op nog een penning in een winkel te halen, verkeken isl En dan doen we 't maar met een halve stuiver stuk; dat gen zij, des te gemakkelijker kan, nu de halve cent officieel eigenlijk al is afge schaft (in de Rijks- en Gemeentelijke boekhouding)? Van nieuwe ontduikings trucs kan dan geen sprake meer zijn en... kosten doet het heelemaal niets! Do „aanslag** op de Anatomi sche Les. Van Gogh coilectlo. Om het evenwicht te herstellen, moet eingenlijk, na dit kleine, hetgroote feit van de week genoemd wordenl In gaat net zoo goed! Als de meter geleegd den zin van het meest sensatie-wekkende wordt, komt de zaak immers toch weer in en afgaande op de vele kolommen druks orde en kan worden bijgepast. Maaren tallooze illustraties die een deel der als dat oogenblik komt, heeft moeder de pers cr voor over had, zou men dan van vrouw dikwijls niet voldoende geld in huis de „beschadiging van Rembrandt's Ana- en dan ontstaat er allerlei last, zoowel tomische les" in het Rijksmuseum, als van voor de gas-afnemers, als voor de ge- dit groote feit moeten gewagen. Een mu- meentelijke gasleveranciers, moet er seum-bezoeker, die plotseling met een, worden afgesneden, moeten er allerlei onder zijn jas vandaan gehaalde bijl, woe paperassen volgeschreven en verzonden worden, enz. enz. Nu is dit euvel niets nieuws. Het be stond al jaren, evenwel in vrij geringen omvang, zoodat de gemeente het tot nu toe maar op den koop toe nam. Thans echter heeft het, blijkens de verzamelde cijfers ten dezen, zulk een omvang aan genomen, dat het tijd wordt, aldus B. en W., hier eens en voorgoed een afdoende maatregel te nemen. Inderdaad: het gaat te ver. Gebleken is toch, dat niet minder dan ruim een vierde van de gasverbrui- kers inplaats van de munten, de clan destiene 21/2 centstukken in de meters werpt. Vandaar: het pennetje, dat dan op zoodanige wijze zal worden aangebracht, dat slechts een penning die van een be paalde inkerving is voorzien, kan worden inaeworpen en geen „ersatz" ooit meer zal kunnen dienst doenAfdoende", dend inhakt op het cadaver, dat daar op dat schilderij op de ontleedtafel ligt; arrestatie van den dader, die geen woord meer spreekt en op wien men niets kan vinden wat een aanwijzing geeft voor zijn identiteitEr zat, inderdaad, sensatie in en het leek, aanvankelijk, wel op het begin van een of ander spannend detec- tive-verhaalMaar al spoedig bleek, dat men hier te doen had met de wel vol maakt rcdelooze wanhoopsdaad van een verbitterd en uit het lood geslagen, werk- looze boekhouder. En de beschadiging van het doek zélf (die,afdoende hersteld kan worden overigens) interesseert het groote publiek, laten we wél wezen, zoo goed als niet. Zoodat, spreekt men in den meer waarachtigen zin, toch weer van géén groot feit. gerept kan worden. Grooter feit, meer belangstelling wekkend bij een grooteren kring van men- De Schouwburgvoonlracht Wijnkoop tegen alles! Het groote feit op het Prinsenhof, in de Raadszaal vertoond, dat ik u de vorige week reeds aankondigde, was natuurlijk de behandeling van de Schouwburg-voor dracht en van de indertijd uitgestelde in terpellatie-Wijnkoop inzake de tooneel- crisis. Op hetoogenblik van schrijven hebben we echter nog niets anders gehad dan een soort donderspeech van laatstge noemden heer, die tegen alles en nog wat tekeer ging: tegen de huidige tooneellei- ders, die „artistiek niets meer te betteke nen hadden, elkaar op allerlei wijzen be stookten en daarbij steeds de zaak finan cieel in het honderd deden loopen"; tegen de tooneelisten, die zich niet op behoor lijke wijze wisten te organiseeren en voor hun belangen op te komen;, tegen den wethouder voor de kunstzaken, „die aan den leiband van bepaalde leiders liep" en „het subsidie-geld in het water smeet", en eindelijk tegen het schouwburg-publiek, dat „uit niets anders bestond dan uit een aantal bourgeois-kliekjes en kringetjes"... Men zou eigenlijk zeggen: als men zoo tégen alles wat er op dit gebied maar te berde komt, is, valt meteen het geheele probleem, de geheele crisis, weg. Er blijft eenvoudig niets meer over en het blijft min of meer raadselachtig, waar men dan tenslotte wél over spreken moetlIn- tusschen: er komt, na dezen aanloop van en heer Wijnkoop, natuurlijk van hem. zoowel als van anderen, nog méér...... Laat ons afwachten. Afwachten hoe de poging Verloopt, door de z.g. „Dans-commissie" onder nomen, om hier ter stede een soort vast tehuis te vestigen voor de, thans van hun leidster beroofde, leden van het Pavlova- ballet, behoeven we niét! Vooruit valt wel te zeggen: er komt tóch niets van. En, dat is waarschijnlijk maar goed ook. Want dit plan hangt wel wat, al te zeer in de lucht: het wordt ook al te kennelijk naar voren gebracht onder invloed van de Wagnervereeniging. die nog maar altijd met grootscheepsche opera- en ballet- plannen behept is, plannen die weinig óf geen rekening houden met.de hedendaag- sche. kunstzinnige mentaliteit der massa en met de huidige ontwikkeling van de kunst zelve V an k rakker maag men zeggen lleveS een slecht dan in 't geheel geen.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 4