Bij Hoof dpi jn+ H J W., met een wagen een voor het verkeer verboden straat ingereden, 6 gul den boete, snbfl. 2 dagen hechtenis. G. S., voor het id". id. 8 gulden boete, subs. 2 dagen hechtenis. TEXEL. STATENVERKIEZING. Op do candidatcnlijist der Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond in den prov. kieskring Zaandam, komt voor als No. 6 op die lijst, onze vroegere piaats- genoote mevr. R. PrinsVlessing te Alk maar. oudeschild. Tot leden van het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de hetron T. de Wijn, Jac. Hoogerheide, A van Ketel en J. Koning. Den Burg. EEN AVOND VOL KUNSTGENOT. De éde en laatste Nutsavond, die Dins dag in hotel „Texel" alhier werd gegeven, behoort ongetwijfeld tot de beste Nutsver- gaderingen, die wij in de laatste jaren hebben gehad. De keuze van het bestuur was gevallen op het echtpaar Tula en Johan Sohmidt—Di Vista; een zeer ge lukkige keuze, zooals bleek; wij hoorden dan ook na afloop niets dan lof over 't geen was gegeven. De bijeenkomst werd ook thans weder, door ongesteldheid van den voorz.> ge opend door ds. Vis, die zijn voldoening uitsprak over de goede opkomst. Spr. deelde mede, dat 't bestuur aanvankelijk 't voornemen had, den laatsten Nutsavond maar te doen vervallen omdat de kas be denkelijk den bodem liet zien. Later was men evenwel op dit besluit teruggekomen en werd besloten een eerste klas gezel schap uit te noodigen en een gering entrée te heffen; 't bestuur weet bij on dervinding dat de leden voor iets goeds gaarne wat over hebben. Een welkoms woord tot de heer en mevr. Schmidt Di Vista kon ds. Vis niet richten, omdat dezen zich nog in de kleedkamer bevon den. Het eerste nummer, dat op het program ma was aangekondigd, als de voordracht: „Van twee oude menschen" bleek „Jeugd herinneringen" van Fabricdus te zijn. Uil de vertolking van dit overgevoelig too- neelschetsje van dezen bekenden schrij ver, bleek direct al, dat we dezen avond te doen zouden krijgen met hoogstaand „be- roepswerk". Wje van het echtpaar het beste spel gaf de 80-jarige officier die op een bank in het park onverwacht na 62 jaar, zijn eerste liefde weder ontmoet of de oude 78-jarlge dame, die na eenig discours in hem haar kranig en cavalier van den eersten balavond uit haar jeugd herkent, valt moeilijk te zeggen. Het me nuet dat ze aan het einde met hun stram me leden nog eens trachtten te dansen, liet een diepen indruk achter. Het dave rend applaus, dat na vallen van het doek losbarstte, was het bewijs, dat de aanwe zigen van de meesterlijke voordracht volop hadden genoten. Het tweede nummer was „Haar eerste dinertje", een speelmonoloog door Salo- monsen, dat geheel werd voorgedragen door mevr. Tule Schmidt—Di Vista. Een historie, die zich helaas in werkelijkheid r.og maar al te dikwijls herhaalt. Het stel de n.L voor een zeer jonge vrouw, die alles voor het eerste dinertje bij haar in huis in gereedheid heeft gebracht, haar echtge noot komt echter met zijn vriend naar huis, doch blijft met nog enkele oude ken nissen in een cafó hangen. De jeugdige echtgenoote, die er zich zooveel van heeft voorgesteld, blijft geheel alleen met volledig diner zitten. Ook de vertolking van deze voordracht was boven alle cri- tiek; de teleurstelling aan het einde werd schitterend weergegeven. Als no. 3 werd gegeven het voornaamste transformatiespel „De Dief' van Otto Zegers. In dit nummer treden 7 personen op, nJ. een Directrice, Portier, Jonker, Hecht, Tofe Dirk, Strieber en een Com- Da Vis sprak ook het shiltingswoord. Spr. had bij aanvang de heer en mevr. Schmldt-di Vista niet welkom kunnen heeten, hij wilde dit echter daarom nu nog doen, doch daaraan nu direct oen harte lijk „tot weerziens" toevoegen. Het suc ces, dat u dezen avond hebt gehad, ver volgde spr., verheugt mij niet alleen voor u doch ook voor het bestuur en voor mij in het bizonder, omdat ik geadviseerd heb om u uit te noodigen. Ik had namelijk een recensie over uw optreden gelezen in „Volksonderwijs". U, mijnheer Sohmidt, zag ik reeds voor 10 a 15 jaar eens op treden. Het doet mij daarom genoegen, ook met de tweede helft van het duo Schmidt—di Vista kennis te hebben ge maakt, Ik dank u beiden voor den mooien nvond en roep den Nutsleden een „tot weerziens" toe in het volgende seizoen. Tenslotte sprak ds. Vis nog een woord van dank tot mej. N. Zuidewind, die met haar pianospel op zoo kranige wijze de pauze's had aangevuld, waarop men hoogst voldaan huiswaarts ging. -zk.fuéagookesto Oosterend. VERGADERING BEGRAFENIS ZIEKENFONDS. EN Zaterdag werd te Oosterend in ,,'t Wa pen van Amsterdam" een vergadering gehouden van het Ziekenfonds „Helpt elkander" en het begrafenisfonds „P. J. Bouma fonds". De voorzitter van het begrafenisfonds, de heer M. Kikkert, spreekt een openings woord. Het fonds mag zich in een gezon den toestand verheugen, hierna leest de secretaris, de heer O. Timmer Pz„ het jaarverslag voor, waaruit blijkt, dat het fonds op 1 Jan. 1931 663 leden telde, tegen 661 op 1 Jian. 1930. De voorzitter brengt dank voor dit keurig verslag, waarna de penningm., de heer S. Keijzer, eenige mededeelingen doet over de financiën der vereeniging. In 1930 zijn 5 uitkeeringen van 70. gedaan. Het bezit van 't fonds bedroeg 1 Jan. 1931 2113.plus eenige loopende rente, 't Vastgesteld bedrag voor premie reserve is hierbij niet inbegrepen. Dit bedrag is ruim 6000. Den penningmeester wordt dank giet- braoht voor ztijn nauwgezet beheer. Prof. Dr. W. H. Keesoom, die wiskun dig adviseur der vereeniging is, onder zocht iedere 3 jaren den financieel en toe stand. De staten liggen 14 dagen bij den secretaris ter visie. en wenschen hun eigen vereeniging to behouden. De rondvraag leverde weinig op. Aan 't slot der vergadering brengt de voor zitter dank aan de aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid en sluit de vergadering. JULIANADORP. KERKERAAD OF KIESCOLLEGE Dinsdagavond (aan den vooravond van de 10-jaarlijksche stemming voor hoven- genoemd lichaam werd in. de Ned. Herv< Kerk alhier een Gemeente-avond gehou den! voor de leden. Deze avond, die een hoogst gezellig karakter had, werd opge luisterd door zang en muziek,, er werd vervolgens bovengenoemde onderwerp uiteengezet, en daarna door eenige personen vragen daaromtrent gesteld, of hunne zienswijze naar voren gebracht. Het bezoek was echter maar matig te noemen'. Woensdag was dan de dag, die voor de stemming bepaald was. Voorzoover wiij kunnen nagaan, is de deelneming daaraan in jaren niet zoo groot 'geweest als nu. Bijna 25 pot. van de stemgerechtigden heeft hiervan gebruik gemaakt, hetwelk anders slechts hoogstens 5 pet was. Uitge bracht werden in totaal 85 stemmen, waar van er 84 geldig waren. De volstrekte meerderheid bedroeg dus 43 stemmen. Voor den Kerkeraad werden 41 en voor een Kiescollege 43 stemmen gereserveerd, zoodat het komende 10-jarige tijdperk een Kiescollege de Kerkeraadsleden benoemd en eventueel ook een predikant. x CALLANTSOOG. Dinsdagavond ji. is een aanvang ge maakt met de biljartmatch Oallantsoog versus 't Zand. Voor Oallantsoog kwamen uit de heeren Breebaart, Baken, Van Hon schooten, Vos en Loggers; voor 't Zand de heeren Oterdoom, Swan, Eriks, Brak en Schrieken. Van de vastgestelde 25 par tijen werden alhier 13 gespeeld. De uitslagen luiden: Swan wint van Van Honschooten; Eriks verliest van Baken; Brak verliest van Breebaart; Schrieken wint van Loggers; Oterdoom wint van Vos; Eriks verliest van Van Honschooten; Brak verliest van Baken; Schrieken wint van Breebaart; Oterdoom wint van Log gers; Swan wint van Vos; Brak verliest van. Van Honschooten; Schrieken verliest van Baken; Oterdoom verliest van Bree baart. Elke party telde 50 caramboles. Op 31 December 1929 bedroeg het aan tal leden 442, en door het overlijden van twee leden ln het afgeloopen Jaar, waa dit ann het eind van 1930 nog 440. Het be stuur heeft driemaal vergaderd, en op deze vergaderingen ook de boeken van den penningmeester gecontroleerd. Alles werd steeds ln goede orde bevonden. Toen de secretaris voorlas hoe de leden over de verschillende klassen verdeeld zijn, bleek, dat er een kleine vergissing gemaakt was, doch deze was spoedig her steld, waarna de penningmeester, de heer P. List, in de gelegenheid werd gesteld, rekening en verantwoording te doen. Over 1930 bedroegen de ontvangsten 764.73», terwijl de uitgaven 314.54» waren, zoodat er een voordeelig saldo van 450.19 was. Hiermede is het bezit van 8283.45 gestegen tot 8733.54. De heeren C. Ligtendag en H. Corne- lissen, die aangewezen werden om de be scheiden van den penningmeester te con troleeren, rapporteerden alles in orde te hebben bevonden en oogstten voor hun werk, evenals de penningmeester voor zijn beheer, den dank van de vergadering. SCHAGEN. De beier R. v. d. Vis wekt den leden op, Uoewel Oallantsoog dus 7 van de 13 p - deze staten in te komen zien, teneinde heett gewoimen, heeft t/and met den financieelen toestand op de leiding, daar het totaal aantal cara hoogte te komen. i£en doorslag geeft. De staM is thans. De aftredende voorzitter, de heer M Oallantsoog 509 car„ 1 Zand 570 car. Kikkert, en de commissaris, de heer S.resteerende 12 partijen worden, op Daalder, worden bij acclamatie herkozen en nemen deze benoeming aan. De heer R. v. cL Vis brengt naar voren, dat nog wel nieuwe leden te werven zijn, daar ieder, die 4 jaren oud is, lid kan worden. De voorzitter verzoek allen leden als propagandist op te treden. Daar vervol gens niets meer te behandelen1 is, sluit de voorzitter de vergadering en wordt de leiding gegeven aan den voorzitter van het ziekenfonds, den heer IJ. Koppen. De voorzitter heet de leden van de zie kenfondsen te den Burg en te Oudeschild, die aanwezig zijn welkom. Na voorlezing en vasttelling der notu- een nader te bepalen datum gespeeld in 't Zand. BREEZAND. AUTO TE WATER. De vrachtauto van de Ooöp. Land- en Tuinbouwvereen. geraakte Woensdag avond door een defect aan de stuurinrich ting in de Krommetocht De beide inzit tenden kwamen met den schrik vrij, doch de auto, die met behulp van den kraan wagen van den heer Borg op het droge werd gehaald, zal grondig nagezien moe ten worden. len, leest de secretaris, de heer P. Kuiper Sr. het jaarverslag voor. Hieruit ver namen we, dat 't ledental steigend ia Vermelding wordt nog gemaakt van het tekort, dat de vereeniging vorig jaar had en de bereidwilligheid van de muziek vereniging „Excelsor" om te helpen dit tekort te doen verdwijnen. De hulp dezer I GEBOREN: Johanna, d. v. A. Moolenaar vereeniging wordt zeer gewaardeerd. en M. Jansen; Oornelia Jaooba Catharina, De voorzitter dankt den secretaris voor <j. y. J. A. Pater en T. Kerssena zijn mooi verslag en brengt namens de LOOP DER BEVOLKING. ANNA PAULOWNA. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. leden van het fonds dank aan „Excelsior". Hierna leest de voorz. een schrijven voor van de St Lidwina stichting te Den Helder, waarin wordt medegedeeld, dat de kosten verminderd worden, doch dat wedde extra-verband (h.v. gipsverband) in reke- Vertrokken: Mej. Gr. Baas, naar ning zal worden gebracht Schagen; A. Vogelenzang en eolitg., naux Ingekomen: G. M. Berber, van Haarlemmermeer; J. H. Alting, van Vlagt- De penningmeester, de heer R. v. d. Vis, geeft venslag over den fin. toestand Wieringen. missaris van Politie. Mevr. Sohmidtr—di over 't laatste kwartaal, 't Ziekenfonds Vista vervulde de rol van de directrice, heeft nog een klein tekort gemaakt, doch de zes mannelijke personen, die achter eenvolgens optreden werden gespeeld door den heer Sclimidt Deze heer deed dit meesterlijk en de stemverandering was zoo opvallend en de typeering week zoo geweldig veel af, dat men, zelfs met den besten wil, geen overeenkomst ln de ver schillende ten tooneele verschijnende per sonen kon bespeuren. De directrice was eveneens in dit transformatiespel onver beterlijk. Na de pauze kwamen nog een tweetal voordrachten n.1. „De Groene Hagedis", een komisch discours uit het Hongaarsch en „Ik kan er niet tegen". Eerstgenoemde voordracht had betrekking op een antieke broche, van 60 gulden, die een pas ge trouwd vrouwtje verlangde te koopen en waardoor de eerste huiselijke twist ont staat, die echter een vreedzame oplossing vindt, wanneer de onverstandige vrouw begint te begrijpen, dat ze door haar bui tensporige eisch haar echtvriend van zich gaat vervreemden. Het laatste nummer ;gaf een voorstel ling van een jeugdig heer, die naar een soupétje is geweest en boven zijn bier thuis komt. Na veel gepraat tegen zijn verbolgen echtgenoote, die geheel het zwijgen bewaart, weet hij het tenslotte nog zoo voor te stellen alsof hij eigenlijk de beleedigende partij is, die zijn vrouwtje moet ondersteunen bij; het naar de slaap kamer gaan. Geen wonder, dat de heer en mevr. Schmidt—di Vista met deze laatste voor drachten eveneens veel succes oogstten. Vooral moeten wij het echtpaar bewonde ren over het feit, dat ze uit de laatste voordracht, waarvan voor een dihettant niets is te maken, zooveel wisten te halen. De luide ovatie die het publiek aan het einde dezen kunstavond gaf, was meer dan verdiend, biij 't verplegingsfonds is ruim 600.- gekomen. Namens de heeren, die de rekening on derzochten, brengt de heer G. Dros het verslag uit, dat alles in orde waa Op een vraag van den heer O.-Timmer, antwoordt de ponn.nieester, dat de con ti*! hu fcieverhooging ongeveer 800 zal bedragen. De penningmeester brengt een geval naar "voren, dat iemand zonder dokters advies van 't verplegingsfonds gebruik zou willen maken en herinnert er aan, dat dit onmogeiij'k is. <De voorzitter wekt de leden van 't zie kenfonds op om medewerking te ver leen en, opdat de muziekvereeniging Ex celsior een vaandel zal bekomen. Dat de leden als dank voor de hulp aan 't zieken fonds, flink hieraan bijdragen. Hierna wordt een langdurige bespre king gehouden over 't ineensmelten der drie I exelsche ziekenffondiSeii. ODe 'hoeren ^>T0S' van Oudeschild, en G. Michels en W. van Heerwaarden van Den' Burg bepleiten deze zaak zeer' de leden van het fonds van Oosterend zajta er echter nog geenszins toe bereid Mijrihardt's Poeders BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. verleenden vergunning aan P. Landman, tot het bouwen van een bol lenschuur aan den Middenweg; aan A. Langereis, tot het bouwen van een boer derij aan den Stoomweg; aan C. Sohrama, tot het bouwen van een lunchroom met woonhuis aan den Nieuweweg; aan F. Vorbrugge, tot het bouwen van een woon huis aan den Scliorweg; aan H. van der Meer, tot het bouwen van een loods aan den Zwarteweg. KIEZERSLIJST '31 '32 VASTGESTELD. De kiezerslijst, vastgesteld voor 1931/'32 bevat 2729 namen van kiezers voor de Tweede Kamer, voor Prov. Staten 2602 en voor den Gemeenteraad 2470. Tot tijdelijk onderwijzer aan school I is benoemd de heer J. J. Zaadnoordijk, van Krimpen aan den IJsel en tot tijdelijk on derwijzeres aan school Hl mej. W. F. Oudshoorn, van Wieringen. Er zijn in totaal 10 aanvragen om voor schotten voor akkerbouwers en tuinders ingekomen, tot een totaal bedrag van 16725. BEGRAFENISFONDS „ALGEMEEN BELANG". OPGERICHT. Maandagavond) 23 Febr. j.1. is alhier opgericht een afdeeling van de Vrijz. Christelijke Jongeren Bond, met aanvan kelijk: 15 leden. De eerste bijeenkomst zal Maandag 2 Maart worden igehouden in het gebouw der Ned. Herv, Kerk. OVERGEPLAATST. De heer J. Bos, assistent dienstgeleider bdji die Dir. Bel en Aoo. te Oudkarspel, wordt 16 Maart overgeplaatst naar Scha gen. POLDER WAARD EN GROET. Op 21 Febr. j.1. zijn herkozen tot Hoofd ingelanden van bovengenoomden polder do heer S. van Splunter en J. Vethman. In de vacature van den heer P. A. Mel- chior is gekozen de heer P. O. Schenk te Groot IJpolder. VEREENIGING TOT ONDER STEUNING BLI ZIEKTE SCHAGEN. Bovengenoemde vereeniging hield jJ. Zaterdag hare jaarvergadering in het lokaal van den heer O. Huiberts alhier. Aanwezig 86 leden. Voorzitter, do heer J. P. Roep, opent de vergadering en heet de aanwezigen hartelijk welkom. Het verheugt voorzitter, dat de opkomst zoo flink is, ofschoon hdj deze nog grooter had verwacht, wegens het belangrijke feit, dat we hedenavond het 40-jarig bestaan van de vereen, her denken. Op 12 Juli 1890 opgericht met 20 leden, telt de vereeniging thans 488 leden en 200 betalende kinderen. Onze vereen., aldus voorzitter, neemt zeer zeker een be langrijke plaatts in tusschen de Schager vareenigingen en heeft steeds gewerkt ten bate van de gemeentte in hot alge meen en van hare leden in het bijzonder. Ik zal u thans geen overzicht van het belangrijkste gebeuren' der vereeniging geven, daar dit door mijn voorganger, den heer O. Ajj Sr., hü het 86-jarig be staan reeds uitvoerig naar voren is ge bracht. Het bestuur heeft gemeend één lid der vereen, te moeten huldigen bij deze gelegenheid en dit is de oprichter, moone stommon hericozon. In dio vacature, ontstaan door toet bodanken van don heer S Overtoom, wordt gekozen de lieer H. van' Nuland, die deze benoeming aan neemt. Als ledon van de flnantlcelei commissie periodiek aftredend en niet herkiesbaar do heer Jb. Slot, woirdon vervolgens go- kozen de heeron P. Admiraal en B. v. cl. Hoeven, de laatwto in do plants van den heer van Nuland. Nadat de voorz. neg eenige interne eangelogenhedon do ver eeniging betreffende heeft besproken volgt rondvraag. In de rondvraag sprak de jubilaris, clo heer O. Burger, eenige dankbare woorden voor het prachtige cadeau. BJji de sluiting sprak voorzit/tor een woord van dank voor het aangename ver- loep van de vergadering en brengt nog een woord van nulde aan den schelden den penningmeester, don heer Overtoom, voor het goede werk, dat hij in de 29 Jaar 'als bestuurslid heeft verricht. WIERINGEN. Den Oever. JUBILEUM „FLORA". Men deelt ons mede, dat de bloemenver- eeniging „Flora" te Den Oever, in Sep tember a.s., haar 25-jarig bestaan hoopt te vieren eni daaraan extra festiviteiten zal verbinden. Van de verschillende bestuurs leden, die in al die jaren fungeerden, is slechts één steeds in functie gebleven en wel de heer O. V. Koorn, zoodat die mede een 26-jarig jubileum viert. Binnenkort zal er een algemeene vergadering worden gehouden, waarin de voorbereiding der a.s. feesten besproken zal worden. Hippolytushoef. REVUE „HAPPY DAYS". Zondag 1 Maart a.s. zal door het Am- sterdamsche Revuegezelschap, des avonds om half acht uur, in „Conoordia", van den beer Bruul, worden opgevoerd de revue „Happy Days" en wel onder leiding van den heer René de Vos. Gezien de groote roep die er van deze revue uitgaat, twijfelen wij er niet aan of de zaal zal vol loopen en men zal dus goed doen zich tijdig van plaatskaarten te voorzien. TOONEELCLUB „NIEUW LEVEN". Bovengen, tooneelclub geeft op Zon dag 15 Maart sl& in „Conoordia", van den heer Bruul, een openbare uitvoering, on-- der leiding van den heer B. O. LoevenA, te Alkmaar. Opgevoerd wordt o.a. „De macht van het gold", oorspronkelijk: melo drama in 8 bedrijven, door J. Tusveld en „Pietje", klucht in 2 bedrijven, door Frits van Duin. POLITIE. Gevonden: een portemönnale, met eenig klein geld en een brillendoos, met bril. Verloren: een portemonnaie, inhou dende ongeveer 60 a 60 en een bruin ketelpak, met een paar zwarte kousen. Inlichtingen te bekomen en gevraagd bij den Gemeentebode, te Hippolytushoef. Ingezonden DE SCHOOLSTRIJD. Wieringen, 23 Februari 1981 Nu in den laatsten tijd in de oonfes- sioneelo pers, am. in de Standaard, arti kelen zijn verschenen (overgenomen o.a. dw>r het Vaderland) over „den school strijd op Wieringen", met min of meer de heer O. Burger, die tevens 40 jaar sonsationeele kopjes als „er zijn nog recto- secretaris der vereeniging is. Wij heb- ln Den Haag", schijnt toet niet onge- ben hem-op den vooravond van toet 40- wonsaht om even op deze artikelen in to jarig bestaan een ruststoel namens de 8«an cn enkede dingen recht to zetten, vereen, aangeboden en vertrouwen dat Eensdeels, omdat de kwestie zelf niet deze daad het goedkeuren van de jaar vergadering mag wegdragen. Een harte lijk applaus volgde hierop. Voorzitter dankt de vergadering voor de sympa thieke houding, die zij aanneemt, hetwelk het beste bewijs voor het bestuur is, dat met het besluit acooord wordt gegaan. Hij hoopt tenslotte neg, dat het einde 'der vereen, voorloopig nog niet is gekomen en nog minstens een lustrum aan deêe mijlpaal mag worden toegevoegd (applaus) Hierna leest de 2e seoret., de heer J. Bregmnn, de notulen voor van de vorige jaarvergadering. De uitgebreide en juiste weergave wordt zonder op- of aanmerkingen en met een warm applaus goedgekeurd, alsmede het jaarverslag, waaruit o.m. bleek, dat er in het afgeloopen jaar 2520 recepten zijn af gegeven' en 149 adviesbriefjes voor spe cial istenbuilp. Thans volgt 'bet jaarverslag van den penningmeester, den heer S. Overtoom. Hieruit bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen 6516.58 en de uitgaven 5447.47, alzoo een batig saldo< van 69.11. Het jaarverslag wordt onder applaus goedgekeurd. Hierna vraagt de penningmeester bet woord en zegt: ,Jk ben 29 jaar penning meester van vereeniging geweest en bedank thans als zoodanig". De voorz. geeft den 'heer Overtoom in overweging tot het volgend jaar te willen wachten en zich bij' die periodieke verkiezing niet meer beschikbaar te stellen en alzoo de 30 jaar vol te maken1, hetwelk door de vergadering krachtig wordt 'Ondersteund, doch de heer Overtopm blijft bij zijn besluit. De finantieele commissie verklaart bij monde van don heer Jb. Slot, dlat de boe ken en bescheiden van den penningm. aanwezig waren en dat de rekening en verantwoording in orde zijn bevonden. Hierna volgt bestuursverkiezing. De aftredende, 'leden, de heeren N. J. Ploeger, C. Vlaskamp en J. Bregman (herkiesbaar) worden met bijna alge zonder beteakenia is, anderdeels, omdat thans een punt van meer dan plaatselijk belang ter sprake is gekomen, rakende de toepassing van do Lager-onderwijSwet Wat de fedten betreft, het volgende. De gemeente Wieringen had tot voor kort alleen openibaar onderwijs; behoefte aan hijzondor onderwijs bestond nago- noeg niet. De Zuiderzeewerken brachten oen toevloed van vreemdelingen, w.o. veel kerkelijkon. Het gevolg was, dat spoedig pogingen werden gedaan om tot stichting van een Christelijke school to komen. De gemeenteraad is hiertegen in verzet ge komen, omdat toet hier ging om de stich ting van een schooi voor ingezetenen, die sledhts tijdelijk te Wieringen ver blijven. Nagenoeg, alle onderteekenaren der lijst zijn toch verbonden aan de Zui derzeewerken en verdwijnen over enkele jaren met de verplaatsing der werken. En dan, aldus hot gemeentebestuur, zit ten de overblijvende gemeentenaren met een school, waaraan geen, behoefte bestaat, en met do daardoor onstane schuldenlast. De verontwaardiging onder de (grooten- deels vrijzinnige) Wieringer bevolking over de schoolplannen was groot; ln ver gaderingen is het tusschen beide partijen tot hiarde woorden gekomen. De Raad hééft medewerking geweigerd, hoewel de stukken in orde waren bij wijze van protest. Natuurlek is'bet hierbij niet gebleven; Ged. Staten, laiter de Kroon, hebben do medewerking voorgeschreven' Voor den Raad van State heeft Mr. Blau- pot ten Oate toen scherp in het licht kun nen stellen, welk een onverantwoordelijk gebruik door de confessioneelon hier van hun. bevoegdheid werd gemaakt. Echter, formeel was do zaak j.n orde, en dank zij TOlswln* Thans doet zich de nieuwe en Ietwat baar onderwijs betreft. De raad toch heeft -■ Toen nu nog de aan de beurt van af treden zijnde bestuursleden waren herko zen en de rondvraag niets bijzonders op leverde, kon de voorzitter deze korte, vlot afgewerkte, vergadering sluiten. en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde U spoedig helpen: Mijnhardt's Hoofdpijn poeders. Grieppoeders. Verkoudheids- poeders. Kiespijnpoeders. Hoestpoeders. Maagpoeders. - Rheumatlekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop I Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. Woensdagavond hield het begrafenis fonds „Algemeen Belang" zijn jaarverga dering bij den heer W. Kossen aan de Spoorbuurt. Na het welkom van den voorzitter, den heer C. Tijsen, en het lezen der' notulen, die onder dankzegging werden goedge keurd, bracht de secretaris, de heer W. Kossen, het jaarverslag uit. Er zijn niet veel bijzonderheden te vermelden.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 11