1_L tijdschriften en weekbladen. Nieuwe Uitgave. De oplossing van het probleem van Brunner ls 1 Pa4. Het betreft hier een eigenaardige strijd tusschen de twee paarden. Pdö of d7 zou den toren op ju® weg naar d8 belemmeren, na een anderen paardzet kan zwart Pa4 spelen. verdere oplossing ls na een paardzet van zwart, toren neemt paard. De oplossing van het probleem van Shinkman is 1 d8. Erlseen matveranderir gekomen, de zet Ld3 wordt nu gevolgd door Dc4. 8 DAMMEN. J De wedstrijd wordt gehouden lederen Donderdagavond van half 8 tot half 1'» De wedstrijden zijn ook toegankelijk voor niet-leden. BEURTVAARTDIENSTEN N.V. T.E.S.O. .125" =v ONS GEILL. ZONDAGSBLAD bevat deze week o.a De keeper. bezoek aan de Haarlem. De „Groene Kerkje" autobussen" te photo's, enz. Uit Bloememdaal. Hoog bloemententoonstelling te gevaarlijke bocht bij het te Oegstgeest. „Lucht- Londen. Mooie natuur- Actueel Wereldnieuws (Indië), heeft op den omslag het ietwat onnoozele physionomie van Gloria Swanson, die de meisjes, welke het meest op haar gelijken, heelt niigenoodigd voor een reis op haar kosten en een verblijf op haar buitengoed. Wij denken er hard o wr voor de Heldersche Courant ook iets dergelijks te beginnen; er is hier wel geen buitenverblijf waar mooie mannen kunnen worden opgebor gen, maar koffie met koek hebben we toch wel beschikbaar. Kom, heeren, wie doet er mee? U moet de gelijkenis vertoonen van den redacteur dezer courant. Er zijn lastertongen, die beweren, dat die meneer zonder gelijke is, maar dat is niet waar. Maar laat ons nu bij het onderwerp blijven. In dit nummer vinden we iets over Grissee, de voorhaven van Soe- rabaja, een aantal moo'ie opnamen van oude ruines hier, een reproductie naar een teeke- ning van R. Wenghart: Inlandsch Type, knappe teekendng. Verder nog een en ander omtrent de ramp van de Mertpl. G. C. van der Kop heeft een wetenswaardige bijdrage over Poe, den Amerikaanschen schrijver en over Baudelaire, zijn Franschen vertolker. We krij gen hier een heel wat sympathieker beeld van Poe dan het gangbare; de schr. zegt, dat alles wat omtrent Poe's levenswijze verteld werd, laster is van een van zijn vijanden, een zekeren Griswold. Dat Poe een erfelijk balast dronk aard .was, staat in deze biographie niet ver meld en zelfs zou men uit het artikel van den heer van der Kop moeten opmaken, dat ook dit onjuist was. Hoe het zij, wij krijgen een goed beeld van dezen genialen man. „Het Tooneel" brengt deze maand natuur lijk een artikel over Verkade, „den man, die alleen gelaten wordt". Verschillende opnamen van zijn samenspel met wijlen Enny Vrede, alsmede in diverse andere rollen^ illustreeren het. Nagenoeg het halve nummer is aan dezen artist gewijd. Een fraai portret van de zoo tragisch om het leven gekomeni Anna Paulowa, alsmede een korte biografie vormen, naast veel ander tooneelnieuws, het verdere gedeel te. Ook over wijlen Louis B. J. Moor is er een artikel. Bijna alle zijn van de hand van Frits Lapidioth. Verschenen bij C. J. van Houten en Zoon te Weesp: het Februari-nummer van „Ono Eigen Tijdschrift". Jan H. de Groot opent dit nummer met een bel ingwekkend artikel over den1 Rijks- radiodienst „Hallo Indiël Dr. M. M. de Grauw schrijft over haven- bouw, over „De Hollander», het Bevervolk bij uitstek". Paul Bromberg geeft ook eeni actueel artikel, n.1. over moderne „Fransche Meubelkunst". Verder schrijft A Penning over „Rouen, de stad der klokken", Cannegieter over een „Do- nauvaart", terwijl Jan R. Th. Campert een artikel wijdt aan de „Dichteres Henriëtte Roland Holst", naar aanleiding van haar tooneelspel „Kinderen van dezen Tijd", dat onlangs opgevoerd werd door de V.C.S.B. nog niet in de gewone maatschappij worden toegepast, maar veel, heel veel van Neill's be ginselen kan elke ouder tegenover elk kind in toepassing brengen. In elk geval zal ieder ouder of opvoeder, die het boek leest, veel van Neill's lessen ter harte kunnen nemen! Prijs 2.90. Geb. 3-90. Bolweg: Helder 4Succes 2, 12 uur, gusteijn. Julianadorp: JVC 1BKC 2, Dam. Oudesluis 1Schagen 2, Kraan. 3e klasse D. Schagen Kolhorn I, Succes 3. v. d. Hoven. Freeke, Petten 1— VOETBAL. K. N. V. B. Overeicht van de wedstrijden voor Zondag. AFDEELING I. ie klasse. Ajax mag toezieni of ZFC wellicht nog I of 2 punten verspelen zal, terwijl ook 't Gooi nog een weekje rust geniet. Voor de ie plaats is de wedstrijd ZFC!HFC van belang. Immers de Zaandammers moeten dezen strijd winnen om nog niet meer bij Ajax op achter te komen. Immers de Amsterdammers behoeven maar slechts eenmaal te verliezen om weer met ZFC gelijk te koimen. De Zaand. dienen evenwel op ernstigen tegenstand van HFC te rekenen, temeer daar de Haarlemmers nog niet „bin nen" zijn. Wanneer HFC met haar volledig team uitkomt, hetgeen met het oog op haar u. --1-— weJ gebeuren zal, is ze den laat- makkelijk te kloppen, hetgeen 4e klasse D. Wieringen: Succes 4HRC 6, van Poosdy. ASchagen A, 12 uur, Verschenen bij G. Naeff te 's-Gravenhage: „Jaartallen en Overzichtskaarten der Vader- landsche Geschiedenis" door F. O. Ogteip. De jaartallen zijn gewoon als alle jaartallen, maar de overzichtskaarten, in zes kleuren, geven een duidelijk beeld van uitvindingen, ontdek kingen, kunst, enz., van belang voor het be grip der tegenwoordige toestanden. Door het naast elkaar staan dezer verschillende dingen, springt het gelijktijdige van verschillende ge beurtenissen op verschillend gebied duidelijker in het oog dan bij de onder elkaar geschreven jaartallen. Prijs van de keurig verzorgde tabel 0.50. er- Verschenen bij N.V. Van Holkema en Warendorf's Uitg.-Mij. te Amsterdam: A. S. Ncdll, „Probleemkinderen vertaling van K. van Eden. A. S. Neill, een bekend Engelsch paedagoog, schrijft in dit boek over het pro bleemkind, het kind, dat moeilijk, ongelukkig, nerveus is. De heer Neill heeft zelf een school voor moeilijke kinderen en zijn uitspraken over kinderen en ouders berusten op eigen varing. Wat schrijver wil is wel een revolutie op paedagogisch gebied. Hij wil het kind vol ledige vrijheid geven, het niet binden1 aan van hoogerhand opgelegde verbodsbepalingen en verboden, het geen theoretische kennis bij brengen van goed en kwaad. Hij wil, dat het kind zijn eigen begrippen zal vormen over goed en kwaad, over recht en onrecht. Het verbod schept de lust tot overtreding. Waar geer» verbod meer bestaat, verdwijnt de lust tot kwaad doem vanzelf. Neill gaat heftig tegen godsdienstige opvoeding tekeer, omdat gods dienst in vele gevallen voor het kind niets dan angst beteekent. Nog erger zijn de gevolgen van geheimzinnigheid en verkeerde voorlich ting op sexueel gebied. Laten uitleven! leidde bij schrijvers leerlingen altijd tot genezing verkeerde of ook anti-sociale neigingen. Neill is een warm voorstander van psychoanalyse, de wetenschap, die de oorzaak van de daad in het onderbewuste zoekt en vindt, waarvan schrijver tal van voorbeelden geeft. Neill moedigt bij zijn leerlingen het doen van drie daden aan, waartoe in hun onderbe wustzijn een door Neill opgewekte drang be staat. Die drang moet op de een of andere manier verwerkt, uitgeleefd worden, om niet later tot verkeerde dingen, tot misdaden zelfs te leiden. Heel veel misdaden wonden volgens schrijver veroorzaakt door onderdrukte, niet u ge.eefde drang naar niet verkeerde daden in de jeugd. Schrijver geeft tal van problemen en tal van verbluffend sten tijd' niet waiui"v» Ajax een paar weken terug nog ondervond Niettemin zijn wij er van onvertwgd, dat Zr G zich wel zal trachten te rehabiliteeren van de nederlaag tegen DFC, terwijl zij voorts gaarne het stroohalmpje zal willen behouden. In Haarlem werd gedecideerd met °—4 gewon nen. VUC krijgt bezoek van DFC, dat geen belang bij den uitslag heeft, al zal zij natuur lijk gelijk in Zaandam alle zeilen wel bij zetten de Hagenaars de baa9^te blijven. In Dordt speelden de partijen gelijk. Na hetgeen DFC in Zaandam liet zien, zou het ons niet bevreemden indien de thuisclub er dit keer slechter afkwam. HDVS'Stormvogels is een strijd, zonder beteekenis. Beide clubs zijn vrij wel even sterk en betwisten elkaar nog alleen de bezetting der 3e plaats. De eerste wedstrijd tusschen deze clubs bracht een II uitslag. Ook dit keer zal wellicht een verdeeling der punten het resultaat kunnen zijn. Excelsior krijgt bezoek van HBS. De thuisclub heeft de punten nog hard noodig, doch gezien de uit stekende prestatie van HBS tegen Ajax, vree- zen wij toch voor een Rotterdamsohe neder laag, niettegenstaande Excelsior op Houtrust 1 wist te spelen, ae klasse A. De leiders gaan bij Hollandia op bezoek. Dit was wel de laatste gevaarlijke klip der Enkhuizenaren, want hiermede besluiten zij hun uitwedstrijden. West-Frisia bewees J1. Zondag tegen AFC opnieuw nog altijd in uit stekenden vorm te zijn en hoewel de Hoorn- schen zich wel krachtig zullen verdedigen, ge- looven wij niet, dat Hollandia in staat zal zijn haar buren te kloppen. ZW krijgt het lastig, daar zij bij Zeeburgia op bezoek moet, In Zaandam won ZW met 41 van deze club. Dit keer zal het resultaat wel minder gunstig voor haar zijn. TOG ontvangt HRC. Dit is voor beide clubs een zeer belangrijke wedstrijd. Mbmenteel nemen ze de 9e en 10e plaats in met onderstaande cijfers: T.O.G. 14 3 3 8 2846 9 H.R.C. 15 3 2 10 1941 8 Indien de Helderschen verliezen, zullen zij wel definitief op de laatste plaats eindigen, voorspelt het „Alg. Sportblad'', ae klasse B. WA'Baarn, BFC—Zandvoord, Bloemen- daalDe Spartaan. 3e klasse A. Door Fjelder'3 nederlaag is dë spanning voor het kampioenschap eigenlijk nog verscherpt, want de drie gegadigden staan thans als volgt: Kinheiim 14 n o 3 72—128 22 Helder 13 10 o 3 53—27 20 K.V.V. 12 9 2 1 38—18 20 Hieruit blijkt, dat nog van alles mogelijk is; wat het aantal verliespunten betreft staat KW nog het voordeeligst, maar reeds mor gen kan daarin verandering gebracht zijn, als.... Helder wint, in welk geval beide clubs evenveel verliespunten hebben en de spanning dus nog vergroot wordt. Men ziet wel, dat de strijd in Krommenie van veel belang is. Kinheim is de gast van Oranje-Zwart en zal tegen deze club wel 2 punten rijker worden, om aldus in de running te blijven. DSV— Amstel gaat voorloopdg om de laatste plaats, wellicht dat de thuisclub ook nu wint. Ooster park zal wel in staat zijn De Meteoor te slaan. 3e klasse B. De Kennemers, DWV—OSV, SDW— QSC, Assendelft—ODE. Reserve ae klasse A de Adspiranten K. Tuindorp: HRC Heybiok. Acspiranten L. Tuindorp: HRC ESchagen B, 12 uur, Hey biok. Anna Paulowna: BKC A'HRC C, I uur, v. d. Hoff. H.R.C.-nleuws. T.O.G,H.R.C. Door een- imeer dan eigenaardige program ma-samenstelling is het mogelijk, dat in een plaats als Den. Helder, waar n.b. 4 elftallen, spelende in den K. N. V. B., gehuisvest zijn, alle vier een uitwedstrijd hebben. Het ie elftal der Racers gaat er, na een rustperiode van eertige weken, op uit om mor- TOG in A'dam te bekampen. De Racers 3 wedstrijden op Dr. E. Birgfeld. Ohfimnitzer Tageblatt 1927. gen - - - hebben nog slechts hun g; succiiio o WW..»..., programma, en hoewel er nog niet definitief beslist is wie de fatale plaats zal bezetten, maakt HRC hiervoor de meeste kans, indien zij blijven spelen als in de afgeloopen wedstrij den. Slechts een uiterste krachtsinspanning zou hen misschien nog kunnen redden. Zoodi., als zij hun kleine kans zouden willen behou den, er beslist gewonnen zal moeten worden. En dat is alleen mogelijk, indien allen zich geheel geven. Laten de spelers toch vooral de ernst der zaak onder het oog zien. Koimaan Racers, waar is de heilige wil om te winnen gebleven? Laat dat oude vuur, het welk je zoo menigmaal als overwinnaar uit den strijd deed komen, nog een» oplaaien, en verdedig je kleine kans met alle macht die in je is. Vertrek per trein om 9 uur 54. Scheidsrechter i9 de heer L. F. A. v. <1. Burg. KJ.C. 9'K.R.C. a. Het 2e elftal, hetwelk zich door <te over winning op BI. Wit 3 jj. Zondag en door de nederlaag van WFC 2 vaster op de begeerde (2e) plaats heeft genesteld, wacht morgen een zwaren strijd' tegen de reserves der groote Koogsche. Hier in Den Helder wisten de roodjes na veel strijd met 2—1 te winnen, zoodat, als zij hun mooie kans willen behou den, er zeker nog beter gespeeld dient te worden. Wij. vertrouwen dit de jongens van het 2e wel toe, en hopen dat zij ons niet zul len beschamen Laat Joe zijn jongens vóór den wedstrijd nog maar eens op hun meer dan mooie kans wijzen, dan verwachten wij in elk geval, dat zij hun uiterste best zullen doen. Het beste beentje voor, Raclng a en veel suc ces. Vertrek per trein om 9 uur 54. Scheidsrechter is de heer B. Hensen. Wit begint en geeft mat in drie zetten. Wit: Kgl, Lol, Pc8, pi g0, g7 en hö. Zwart: Kg8, Lhl, pi g8. De volgende party is van het in 1926 gehouden tournooi te Spa. 1 ">1-0 „al Tartakower. Pf8 d4 Pc8 Lg6 Ph4 Tackels. Pf6 d0 Lf6 Pbd7 Lg6 Eigenaardig onregelmatig geopend. Wit stuurt op open spel aan. 6 hg0: 7 eö 8 Pe5 ofschoon ook dan wit Pg6: e4 deö Beter was deö beter staat. f4 9 Pd7 Df8 10 00 Na 0-0-0 volgt nu Daö. Lc4 11 Le7 0-0-0 12 Dc7 Tegen eö. Td2 18 0-0 Wit had met h4 expres gewacht. gaat hy h4 14 Tfe8 g4 16 Lf8 h5 16 gh5 Lf6 17 Pf0 Na g4: volgt Th2 met matdreiglng. gö 18 Pg4 Thö19 g0 Ook Dg4: kon voor wit. Th4 20 dö Ld8 21 d4 Zwart weert zich wanhopig. Pe2 22 cö Na Pe8 volgt Pd4 Tg428 c4 Pd424 cd8 Td825 Daö Sterker was Dd8voor wit. fö 20 Da2 Pb8 27 gfö Nu heeft wit gelegenheid tot het fraaie slot: g6 28 Lh0t Td2 29 Ld2:f Kd2: 80 Td8t Kcl 81 f6 Dhl 82 Td7 Th4 88 opgegeven Dr. P. FEEN8TRA KUIPER. KFC 2—iHRC 2, De Spartaan 2WA 2, Alcmaria Victrix 2—VSV 2, DEC 2Ajax 3, Blauw Wit 3'WfC 2. Reserve 3e klasse A. QSC 2Helder 2, OSV 2—ZRC 2, ZW 2— Oosterpark 2, Alcmaria Victrix 3DEC 3, Ajax 4De Spartaan 3. ie klasse. AFDEELING II. EDO, dat met 9 punten uit 14 wedstrijden leelijk onderaan staat, krijgt bezoek van de leiders, Feijenoord, hetgeen dus een kwade strijd voor beide clubs beduidt. De Haarlem mers hebben de gepasseerde twee vrije Zon dagen benut met het spelen van goede oefen wedstrijden tegen Alcmaria en Hollandia, die ze beide wonnen, resp. met 14 en 25. Deze uitslagen, hoewel op 2e klassers behaald, zul len EDO wellicht wat meer vertrouwen ge schonken hebben en waar Feijenoord den laatsten tijd nu niet in zulk een bijzonder grootschen vorm is, zou het ons niet verbazen indien EDOFeijenoord in een gelijk spel eindigde. HWVSV is een strijd tusschen 2 clubs, die ook nog lang niet „binnen" zijn. De bezoekers hebben 12 punten uit 15 wedstrij- irl .H*» den, „terwijl ...de Hagenaars er 10 uit 13 ver- ^viuia r-auiowna: BKCWierin eenvoudige oplossingen (er- gerwaard, v. d. Hoff. Tuindorp: HRC 3—Suc voor. euswaar kan zijn geheele methode ces 1, half drie, C. Jonker. ....QviHiai 9 CJ. ÏO IXR I» gaarden. In IJmuiden verloor VSV met 12; dit keer achten wij de bezoekers in staat met ongeveer gelijke cijfers revanche te nemen. Hilversum speelt haar laatsten thuiswedstrijd en krijgt daartoe bezoek van ADO. In Den Haag wonnen de groenwitten reeds met o2, zoodat ook dit keer beide punten wel thuis zullen blijven. N.-H. V. B I ie klasse C. Ankerpark: ZeemachtTexel, 12 uur, Koor stra. Nieuwe NiedorpSchagen, half een, Crabbendam. Anna Paulowna: BKCWierin- HRC 3 speelt om half drie op eigen grond tegen Succes 1. Het 4e is vrij. Helder-nieuws. K.V.V.—HELDER. "Trf ons verslag betreffende de match tegen Watergraafsmeer hebben wij een belangrijk iets vergeten, nl. dit: dat Helder niet be hoefde te spelen vanwege de onbespeelbaar heid van het terrein, maar dat de arbiter het Helder overliet, wat in deze te doen. Ze ver koos te spelen en de gevolgen niet zijn uitge bleven. Het kleverige terrein, waarin men als het ware vastzoog, bleek een groote handicap te zijn voor die spelers, wier uithoudingsver mogen niet te groot was. en die dan ook spoe dig uitgespeeld waren. Bovendien vlotte hel vóór weer eens niet; niettegenstaande allen hun uiterste best deden, verrichtte men hoofd zakelijk onvruchtbaar werk door een verkeer de tactiek. Kort spel op een dergelijk veld ls meer dan absurd, en dat had men moeten weten. Het ging alles veel te peuterig en te individueel, waardoor goede scoorkansen spo radisch ontstonden. Als de middenvoor het spel van zijn collega van Watergraafsmeer gevolgd heeft, zal hij gezien hebben, dat deze uitmuntende kracht den bal geen minuut te lang bij zich hield, zich steeds juist opstelde en alleen dan zijn kans waarnam, sis deze schier niet te missen was. De rechtsbuiten, die den bal meermalen in goede positie kreeg aan gegeven, zal meer werk van zijn voorzetten dienen te maken, dat was lang niet af. Watergraafsmeer speelde een spel, dat zeker niet minder was dan dat van KVVhaar voor hoede vonden we zelfs doortastender en door haar snelle doorbraken veel gevaarlijker dan die van KW. Toch zal Helder het ook nu lang niet gemakkelijker krijgen. Er zijn twee kost bare punten verspeeld, maar nog is alles niet verloren, withemden. Tr.acht revanche te ne men en speel het spel, zooals de vorige maal tegen deze cfubl Niet alléén probeeren, maar in de juiste combinatie. Dat is de weg naar het succes, waarbij natuurlijk een hoog tempo en de noodige geestdrift eveneens onmisbare factoren zijn. Play up, Helder. Helder II gaat een bezoek brengen aan de QSC-reserves, waarvan op eigen grond met 6—3 werd ge wonnen. Als H. met een sterk elftal kan spe len, geven wij hen ook nu een goede kans op de punten. Natuurlijk mag niet gespeeld wor den met de gedachte: we winnen wel, evengoed is noodig aller ambitie, maar vooral spel vain. het goede soort. Texel-aieuws. De voetbalwedstrijd Zeemacht 1Texel 1, die j.1. Zondag door afkeuring van het sport veld in het Ankerpark niet kon plaats hebben, wordt nu morgen1 om 12 uur gespeeld. Ver moedelijk zal een groot aantal supporters de Texelsche voetballers vergezellen; de gelegen heid is zeer gunstig, omdat het terrein dicht bij de haven is gelegen en men met de boot van 11 uur nog op tijd voor den wedstrijd kan zijn. Het Texelsche elftal komt door herstel van H. Ran nu weder volledig uit. De samenstel ling is als volgt: Gras Jo. Ran André Ran Ko. Gielis R. Ran De Graaf Jn. Gielis N. Ran Winter Pijpers Texel 2 heeft voor morgen geen competitie- Oplossing sjagzet Dr. Molimard. De stand was: Zwart8, 8, 8, II, 12, 15/18, 22, 28, 85. Wit: 27, 81/84, 80 89, 44, 47, 60. Wit. Zwart. 1. 27—211 16X27 (a) 2. 82X21 17X26 8. 81X27 22X42 4. 86—81 26X87 5. 44—40 11 85X44 0. 88-82 87X28 7. 88X2 44X88 8. 47X161 gewonnen. (a) 1. 17X20, 2. 81—27,22X42; Alles betreffende deze rubriek te adrea- 8'pren aan: G. L. GORTMANS Roerstraat 101 Amsterdam (Z.) UITSLAG WEDSTRIJD HELDERSCHE DAMCLUB. Groep I. gesp. gew. rem. verl. pnt. 8. 36—81 (Nu zou eerst 44x40 slecht zyn. Ik laat het aan den lezer over te ontdekken waarom). 8.20X28; 4. 38X2, 42X88; 6. 89X191 gewonnen. Oplossing slagzet Ardouln. De stand was Zwart18, 15, 17/20, 25, 81, 80. Wit t 24, 27 80, 84, 40, 45, 47. 29-28! 81X88 28X21 20X29 84X14 25x84 40X881 gewonnen. Ter oplossing twee klassieke eindspelletjes Auteur Huguenln. H. Ran wedstrijd op 't programma. Succes-nieuw». De competitiewedstrijden voor a.s. Zondag zijn vastgesteld als volgt: Thuis spelen: Succes 4—HRC 6. Uit gaan: Succes 1 naar HRC 3, Succes 3 naar Petten. J. Stoll J. C. Kossen D. C. W. Rab A. A. Bremer D. Dissel S. Slort P. Kwast P. J. Arends Joh. Bremer L. Simonse P. H. C. Groene meijei P. Slort M Kwast A. J. Bezemer H. Fonteijn A. Bosman W. Wieren J. Baas O. Ottervanger 11 W. Wever Jn. Bremer G. F. Glotzo F. Coltof W. Volkers J. Doves W. Slort 9 5 4 0 14 11 4 4 8 12 8 4 2 2 10 7 8 8 1 9 7 8 8 1 9 12 1 4 7 0 10 1 2 7 4 Groep 11. 17 8 6 8 22 18 9 2 2 20 11 8 2 1 18 14 7 8 4 17 16 7 8 6 17 9 7 1 1 15 15 6 0 10 10 14 8 8 8 9 15 8 1 11 7 11 1 8 7 5 8 2 0 0 4 Groep III. 11 8 1 2 17 11 7 1 8 15 12 5 2 5 12 10 5 1 4 11 14 6 0 9 10 12 5 0 7 10 6 8 1 2 7 9 1 0 8 2 -(O) Wit speelt en wint in beide eindspelen. in de bovenzaal van het Evangelisatie gebouw, Palmstraat. PASSAGIERS- EN QOERENDIENSTEN. Winterdlenst, ingaande a November i93°' Op werkdagen: Vertrek Den Helder: 7.— v.m., 10.— v.m., u.ao m., 4.15 n.m. Vertrek Texel: 6.v.m., 8.v.m., 11.20 v.m., 2.35 n-m- Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Den Helder: 9.— v.m., 12.midd., 4.15 n.m. Vertrek Texel: 8.— v.m., 11. v.m., 3.15 n.m.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 8