prog>r&mm& FOSTER's MfllTCPlUEN Sport. ae klasse D. Alom oerk/ljgbaar f 0.63 flacon. Legerberichten. Visscherijberichton. Burgerlijke Stand van Dïn Helder van 14—16 Maart ïgjl. ONDERTROUWD: J. J. de Langen en A. H. v. Raalte. BEVALLEN: A. Mnlder-Tersloot, z.', A. J. Bijl-v. IJzendoorn, z.; T.Kooij-BaiJfi, z.; O. M. Kerseboo-m-Petrui, z.; J. O. Riteco-Ran, d.; P. Boots-Verleg, z. OVERLEDEN: K. de Vrits 62 j.; T. Muntjewerf-Hartog, 63 j.; Wid. O. KriJ- nen, 83 j. Haven van Nieuwcdiep. ft ■T» op de goedé plaats stond en kalm maar zeker Joh. Sanders (HRC 4), ^BKC o' a! I den baHn'lïenrechterbenedénhoek deponeerde Boots (Alcmaria 4); H. Tauber (I KC 1 Ke;ubel en gejuich wordt dit doelpunl Saai (Wieringerwaard) R..Bruin (WFC 3) 1. MeM«el eeD ware v*midcring la F. Zwaan (Vitesse), J. Suigling (RCZ x). Het begroet en resteer, „de mingten B-elftal speelde In geelrood shirt. WOENSDAG x8 MAART. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VAR A-uit zending. 9.00 Grammofoonpl. 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 10.00 Morgenwijding (VPRO). 10.15 Orgelspel J. Jong. io.30 P. J. Kers: „Onee Keuken". 11.00 Grammofoonpl. 11.05 Dr. C. J. Heybroek-d'Ancona: „De licha melijke ontwikkeling van het schoolkind". 11.35 Grammofoonpl. 12.00 Politieber. 12,15 Concert VARA-septet o.l.v. Is. Eyl «n gra mmofoon pi. 2.15 Grammofoonpl. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Grammofoonpl. 3.20 K. de Boer: „De Trust en de Verbruiker". 3-35 Maak het zelf door C. Schaake-Verkozen. 4.25 Grammofoonpl. 4.30 Voor de kinderen. 6.15 Concert VARA-Mandoline-Ensemble o.l.v. J. B. Kok. 6.30 Mandoline-cursus J. B. Kok. 7.00 M. J. Brusse: „Mijn leven onder de m-en- scben". 7.30 Politieber. 7.45 Slot Mandoline-concert. 8.15 Uitz. uit Hengelo. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 8.30 „Pomarius", tooneelspel in 3 bedr. van Mr. C. P. v. Roflsem. Door het Groot Volks- Tooneel. 10.30 Vqrvolg concert. 11.00 Vaz Dias. 11.10i2.oo Grammofoonpl. Huizen, 298 M. Uitsl. NCRV-uitzending. 8.00—8.15 Schriftlezing. 8.159.30 Grammofoonpl. 10.3011.00 Ziek-endienat. 11.0012.00 Concert. M. F. Jurjaaniz (harmo nium), mej, A. Geest (sopraan). 12.00—12.30 Grammofoonpl. 13.302.00 Concert. Dameskoor NCRV. H. Hermann (viool), P. v. d. Hurk (fluit) en mej. Lauenroth (piano). 2.002.30 Grammofoonpl. 2.303.00 Lezen van, Chr. Lectuur. 3.004.30 Concert. L. de Ruyter (viool), H. J. Berghout (cello) en mej. R. Beute (piano). 4.304.45 Grammofoopl. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.007.00 H. Pilon: Aardappelpoters". 7.00—7.30 Vroolijk halfuurtje. 7.308.00 Halfuurtje voor de Rijpere Jeugd. 8.0010.15 Uitzend, eener samenkomst van het Leger des Heils^ o.l.v. Komm. Bouwe Vlas. Dr. Gunning (causerie). Met muzikale medewerking van orkest en solisten. 10.1540.25 Vaz Dias. 10.2511 -30 Grammofoonpl. DONDERDAG 19 MAART. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.009.50 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.30—11.00 AVRO-kwintet o.l.v. F. Lupgens. 11.0011.30 Vrouiwenhalfuurtje. 11.3012.00 Vervolg concert. 12.15x-30 Grammofoonpl. 3.004.00 Naaicursus. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.00—6.00 AVRO-octet o.l.v. Louis Schmidt. 6.00—6.30 Concert Van Dljk's origineele Vo- lendammers. 6).307.00 Radio-Volksuniversiteit) 7.007.30 Engel sche lés. 7.458.05 Sportcauserie H. Hollander. 8,05—9.00 Concert Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 9.009£o Overste Scharroo: „Betonwegen' 9.B0—10.00 Vaudévllle. Kovacs Lajos met or kest. Clinge Doorenbos. Cecil Marcelll (zang). 10.00rx.oo Vervolg Vaudeville. 11.00ia.00 Grammofoonpl. Hulzen, 298 M. 8.00—9.00 KRO, 900—10.00 NCRV, 10.1 12.00 KRO, daarna NCRV. 8.009.00 Grammofoonpl. 9.009.30 Zang Dameskoor NCRV. 9.3010.00 Ziekendienst. 10.0011.15 Uitz. van de Gezongen H. Mis uit het Seminarie „Hageveld" te Heemstede. 11.15—12.00 Grammofoonpl. 12.001.30 Concert KRO-trio o.l.v. P. Lusben- houwer. 1.302.15 Grammofoonpl. 2.15315 Handwerkcursus. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.00—5.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 Concert. Mej. P. Berghout (harp), mej. R. Rietveld (viool), H. J. Berghout (cello), A. Martiin (piano en harmonium). 6.306.45 Grammofoonpl. 6.457.00 Knipcursus. 7.007.30 Grammofoonpl. Causerie E. J. Rot huizen. 7.30—8.00 Vragenhalfuurtje. 8.008.15 Grammofoonpl. 8.15 Uitv. van „Das Lied von der Glocke", Max Bruch. M.m.v. orkest, koor en solisten. 10.3010.40 Vaz Dias. 10.4011.30 Grammofoonpl. B-elftal speelde In geelrood Het A-elftal was gedecideerd sterker, wat zich vooral afteekende In de tweede helft, toen haar voorhoede ingespeeld geraakte en goal na goal maakte. De eindstand was dan oot 82, terwijl de ruststand was 11, wat wel duidelijk het spelverloop afteekent. Wals scoorde vier maal en toonde zich een door tastend middenvoor. Naast hem speelde vooral A. Watertor goed (die eenmaal scoorde) en Wlinters, die evenwel veel alleen deed, al dient gezegd dat hij van zJn vleugelman hoe genaamd geen steun ondervond. Hoogemdijk toch stond op een plaats, die hem totaal vreemd was en al heeft hij er van gemaakt wat er van te maken was, hij was hier onvol doende. Toch doelpuntte hij eenmaal met een keihard schot. Voor de B-ploeg, die op de achterhoede na over alle linies zwakker was, doelpuntten Zwaan (even voor rust) en Saai. Vele kaarsen zijn aan weerskanten om zeep gebracht, vooral door de rood-gele voorhoede. Resumeerende zouden, we na een kleine wijziging op de links buitenplaats het geheele A-elftal als aan staand N.-H. V. B.-vertegenwoordiger willen zien. De rechtshalf van de A-ploeg werkte enorm én speelde zeer tactisch met z"n vleugel. Lr was veel publiek rond 't Sparta-vel'd'. Scheidsrechter was de heer Hartog, die gloed leidde. Helder-nieuws. HELDER—DE METEOOR VOETBAL. K. N, V. B. Overzicht van de wedstrijdlen gespeeld op Zondag 15 Maart. AFDEELING I. te klasse. ZFC—VUC 4—4, HFC—HBS 4—3, 't Gooi HDVS 3—x. De Zaandammers hebben het op eigen grond tegen VUC niet verder kunnen brengen dan een draw; de Hagenaars kunnen dat puntje zeer goed gebruiken, wat echter nog niet wil zeggen dat zij nu geborgen zijn. Maar zij hebben alvast twee punten meer dan Excel sior (uit hetzelfde aantal wedstrijden). De goal, die den gelijkmaker bracht, ontstond vier minuten voor het einde. ZFC heeft door dit resultaat hte kleine kansje wat zij nog had, verspeeld. Een ander gevolg hiervan is, dat Ajax kampioen is geworden, het zevende van dien aard (vanaf 1918). Evenals VUC verrichtte ook HFC een kra nig stukje werd door het lang niet misse HBS te kloppen, welke laatste met draalen een 21 voorsprong had- HBS dankt haar neder laag aan het slechte spel in de 2e helft; één minuut voor liet eiade kwam het beslissende doelpunt ter wereld, waardoor HFC 11 punten wit 16 wedstrijden heeft; evenveel als 't Gooi, die een nuttigie overwinning op Hermes bevocht. AFDEELING 11 EDO—KFC 6—4. ae klasse A. ZW slaagde erin Alcmaria met den on even goal te kloppen (43) en behoudt hier door nog steeds haar kans om West-Frisia op zij te streven. TOG stelde zich absoluut in veiligheid door haar 32 zege op Zeeburgla. De Mokummers hebben thans 13 punten, welk aantal AFC niet meer bereiken kan, Verder werd hier niet meer gespeeld. ae klasse B WAZandvoort 3I, VeloxBaarn 100. 3e klasse A. Goed werk leverde hier KW, want om Wa tergraafsmeer althans de huidige ploeg- op eigen veld 1 punt te ontnemen, is nog altijd een goed stuk werk (22). Kinheim schijtat blijkbaar groote moeite met Oranje-Zwart ge had te hebben, daar zij met niet meer dan 43 kon winnen. - Helder kreeg de over winning evenmin cadeau; het werd 2—1 na veel strijd en spanning. Amstel sloeg DSV met 31. De kamjxioenscandidaten staan er nu volgt voor: 13 10 4 I 4421 15 12 o 3 7631 15 11 I 3 56—29 17 9 5 3 63—36 2 hebben dus leder evenveel punt meer (6 als 24 24 23 23 en K.V.V. Kinheim Helder Watergr.m. De nos. I verliespunten en Helder nog 1 tegen 7). 3e klasse B. Kenncmera—Assendelft 103, OSV-Mecr- vogels s—2, ODE—DWV 3—1, DJK—APGS 4—3. Reserve ae klasse A HRC 2—WFC 2 3—i, KFC 2-Ajax 3 2-4, De Spartaan 2DEC 2 24. Reserve 3e klasne A. ZW 2—Helder 2 4—4, Alcmaria Victrix 3— QSC 2 25. De Spartaan 3Ajax 4 1—4. ie klasse. FeijenoordHW 2o, Blauw' Wlit—Sparta o1. HW verloor met eere en gaf veel beter partij dan den vorigen Zondag tegen Sparta. Niettemin is het toch weer een nederlaag ge worden, daar de ga.sthecren technisch beter waren. KFC besloot haar programma met een 46 nederlaag te Haarlem tegen EDO; de Koogèrs bezetten voorloopig de 5e plaats en hebben 16 punten, score 3541. EDO was over het algemeen sterker en hoewel zij won, blijft zij toch nog de laatste plaats bezetten. - Een schamele 1o overwinning is het resul taat geworden van dezen, zoowel voor Sparta als Blauw Wit belangrijken wedstrijd. Sparta kan tevreden zijn, want al was haar spel dan ook beter verzorgd, niemand der 13.000 toe schouwers zou verbaasd hebben gestaan in dien de thuisclub gewonen had of dat het een gelijk spel geworden was. Van beide zijden zijn ettelijke kansen verknoeid; Formienoy slaagde er in, na een kwartier spelen, het e enige doelpunt te scpren. „Onderaan" is de situatie aldus geworden: R.C.H,. 15 5 2 8 2937 12 V.S.V. 16 5 2 9 2227 12 H.V.V. 16 5 9 2 2141 12 BI. Wit 17 5 2 10 23—30 12 E.D.O. 16 3 1 10 2438 11 De resteerende wedstrijden beloven nog wat te worden; op het moment is B.W.'s positie nog het slechtst N.-H. V. B. te klasse C. Succes 1Helder Helder tf—Succes 3—<2. 3 5—1. 2 1—7, JVC 1BKC 2 4e klasse D. HRC 5'HRC 6 9o, Helder 6—Helder 5 25, Succes 2Wieringerwaard 2 2—6. Adspiranten KL HRC BSucces A 6—0. Beslissingswedstrijd. Helder AHRC A 3I. Door deze over winning is Helder A kampioen haner afdeeling. Onze gelukwenschen. Acspiranten L. Helder C—BKC A 0—2. Proef-elftallen N.-H. V. B. Elftal AElftal B 82. PROEFWEDSTRIJD TE SCHAGEN. Voor de verkiezing van 't N.-H. V. B.-elftaL Op een veld, dat zeer moeilijk bespeelbaar was, hebben de twee proef-elftallen van den N.-H. V. B. den strijd aangebonden. Beide teams kwamen niet in hun oorspronkelijken vorm uit. De opstellingen waren: C. Jonker (Verkade 1); E. Bakker (WFC 3) en D. Min (Bergen 1); C. A. Mandjes (Ver kilde), J. Schuit (Alkmaar 1) en R. Rus (Sparta 1); W. Rus (Sparta 1), A. Watertor (Sparta 1), S. Wals Az. (1VV 1), W. Winters (Texel 1), W. Hoogendijk (HRC 4). Dit was het in wit shirt spelende A-elftal. Het B-team was: F. 'Meijn (RCZ); C. Jan- son (Alkmaar 1), H. Middelbeek (Sparta 1); Een felbestreden overwinning. Goed spel van de Amsterdammers. Uitstekend voetbalweer begiunstlgde Helderis laat sten- thuiswedstrijd. Om precies 2.35 nam het spel een aanvang en had Helder de zon tegen, wat vooral voor de voorhoede-spelers geen voordeel zou zijn-. Dadelijk ontwikkelde zich een zeer vlug spel en spoedig bleek, dat Meteoor een hocl andere tegenpartij was dan men aanvankelijk meende, want tot de rust is het een strijd geweest van twee parijen, die elkaar prachtig „stonden". Van oen overwicht is dan ook heelemaal geen sprake geweest; integendeel, het spel golfde mooi over en weer, wat liet geheel iets aantrekkelijks gaf. Het bleek de thuisclub reeds aanstonds, dat met de Amsterdammers lang niet te spotten viel en dat er voor de overwinning een extra in spanning noodig zou zijn. Het spel van beide clubs was van goed gehalte, al werd er dan ook wel eens een mistrap of een slecht schot gedaan. Het positiespel der gasten (opstellen) was boven lof en zooals de spil en rechtsbui ten speelden, hebben wij nog niet veel in een 3e klasse-wedstrijd giezien. Vijf minuten voor den aanvang veroorzaakte H.'s linksback een hoekschop, toen hij geen kans zag den rechtsbuiten het leder te ont futselen. Toen daarop Meijlink tweemaal achtereen een bal had moeten stoppen, toog de Helder-voorhoede ten aanval en hier was het de linksbuiten, die hard inschoot; door bliksemsnel den bal over de lijn te stompen, werd erger voorkomen, zoodat er was 9 min, gespeeld ook Helder een corner kreeg te nemen. Nog een paar goed 'geleide aanval len van H.'s linkervleugel zien we dan; uit één ervan begaat een der Met.-spelers hands, juist voor de strafschoplijn; de vrije schop, door den spil genomen, heeft echter geen succes. Een goede pass van de Jong naar zijn rechtsbuten, wordt door laatstgenoemde die er mooi voorstond bedorven -door onbesuisd heid. Dirk Bak is beter dan we in lang van hem gezien hebben; een keihard schot van hem (van de lijn) bezorgt den keeper de grootste moeite, maar hij weet de situatie toch nog te redden. Juist één minuut later het spel was 10 min. oud deed Met. een snelle aanval, de verdediging werd overrom peld, een, schot volgt, de keeper stopmt den bal terug, tegen Mulder aan, die zich inmid dels hersteld had en buiten zijn schuld verdwijnt de bal in het net. De thuisclub valt nu fel aan en het Amsterdamsche achtertrio krijgt eervige benauwde momenten te door staan, maar rechtsback en spil zijn haast niet te passeeren, vangen alles op en zijn zeer trapvast. Schoten van Bak en Burger, hoewel zuiver gericht, hebben evenmin resultaat. Tenslotte herkrijgt de strijd weer zijn vorig aspect; Meteoor's aanvallen zijn minstens zoo gevaarlijk als die van Helder, vooral van rechts dreigt het steeds. Maar Meylink laat zich evenmin intimideeren als zijn collega aan den anderen kant, die door tijdig uitloopen Bur ger van zijn schot afhoud. (Goed gezien!) Na een corner op het H.-doel wordt de leiding bijna vergroot, maar de lat is de redder in den nood. Het tempo verflauwt geen moment en de keepers krijgen voor geen minuut gelegen heid om op verhaal te komen; steeds moeten zij ingrijpen. Toen Burger in goede positie stond werd hij leelijk gehaakt. De penalty werd daarop door denzei fden speler (na over nemen) „sportlef" naastgeschoten. Acht minu ten voor de rust keert de Met.-keeper op schitterende wijze een schot van Burger en direct daarop lost de Held.-middenvoor weer een schot, dat de keeper, hoewel vallend, weet te onderscheppen. Evenmin heeft Bak succes, die een center van Burger goed begreep en ireoens zijn kans waarnam. Helder boft dan als de Mct.-rechtsbinnen vlak voor doel over den bal heen maalt. Juist in de allerlaatste minuut lost de Helder-spil vanuit het midden van het veld een ver hoog schot op doel, dat zoowaar achter den keeper in het doel ver dween. Daardoor werd' de stand gelijk. Na rust weer onmiddellijk hetzelfde vlugge spel als daarvoor. Direct werd Meijlink op de proef gesteld, maar toen nam H. het initia tief over; Burger schiet sterk gehinderd naast en een mooie kopbal van de Jonig wordt door den rechtsback onderschept. Helder speelt thans haast met nog meer bezieling dan voor de pauze; er zit kracht achter de aanvallen en de Meteoor-verdediging, hoewel fanatiek door spelend1, raaikt hierdoor wat van de kook, althans het plaatsen is niet meer zoo goed. Alleen als de rechtsbuiten den heeft be gint het te spannen, in wie Bod'enstaff zijn mannetje had gevonden. Met veelal een corner of outtrappen wist laatstgenoemde erger te voorkomen. Spannend blijft de strijd zeer ze ker, bijna onafgebroken worden de doelen belaagd. Maar het beslissende doelpunt laat op zich wachten. Vooral de thuisclub prikkelt wat, want toen er een half uur gespeeld was, was de stand nog 11. Toen wijzigde de captain zijn team; ,hij zelf wisselde van plaats mot Mulder en Burger met Bak. De nieuwe spil brengt er direct de noodige gang in; hij zelf geeft het goede voorbeeld en dit schijnt zijn medespelers te begeesteren, want Helder komt onstuimig naar voren en' in het laatste kwartier heeft zij het spel bijna geheel in han den en wordt Met. tot een verdedigende hou ding bepaald. Maar de gasten stielen als dui vels en geveni geen duimbreed gronds gewon- Wij en trachten steeds door te breken. De brengen geen verandering meer in den stand, hoewel de Jong nog eenmaal een energ eke poging daartoe deed. Als de bal uit een cor ner de 22e dezen middag voor de Met.- veste zweeft, fluit de referee inrukken. De uitslag geeft de verhouding zeer goed weer; met eere hebben de Amsterdammers verloren, die een uitstekenden indruk hebben achtergelaten. Hun spel, hier vertoond, was zeker niets minder dan dat van de1 andere clubs, die we aan het werk gezien hebben. Dit springt te meer in het oog daar Helder, over het algemeen genomen, eveneens op een goeii ge speelde match kan terugzien. Stellig heen zij van dit seizoen nog niet zoo'n felbetwiste zege binnengehaald, zelfs tegen KW niet. HJR.C.-nieuws. H.R.C. II—W.F.C. II 3—x- Na spannenden strijd. Voor een talrijk publiek hebben de Racers Zondag op uitstekende wijze de WFC-ers partij gegeven en de zege veroverd. Wel heb ben zij er hard voor moeten werken om het zoover te brengen, daar de Wormerveerders lang geen malsche tegenstanders waren. Het is een zeer vlugge wedstrijd geweest. De WiFC'ers speelden technisch beter, maar voor doel was het steeds mis, daar zij niet schieten konden. De Racer» daarentegen deden het beter wat schot aangaat, zoodat zij tenslotte overwinnaar werden. Precies op tijd laat scheidsrechter Clcef be ginnen. Zoo van den aftrap af neemt H. de leiding. De keeper loopt ontijdig uit, waarvan een Racer profiteert door te schieten, maar het schot Bomt tegen de paal; de terugsprin gende bal wordt door den W.-keeper In het deol gewerkt (1—o). Het begin is alzoo be moedigend voor de Racers. Er wordt nu zeer vlug en vurig gestreden om den gelijkmaker. Het spel golft op en neer, maar daar de ver dedigingen zeer hecht zijn, en er over het alge meen zeer slecht geschoten wordt, blijven doelpunten het eerste half uur uit. Dan krijgt de W rechtsbuiten in buitenspelpositie den bnl toegespeeld, den scheidsrechter ontgaat dit, zoodat deze laat doorspelen. De Racers begaan de fout om even te blijven staan, waarvan W dankbaar profiteert om gelijk te maken (i-1) Joe protesteert nog wel tegen dit doelpunt maar wordt weer naar de grenslijn gestuurd Uit een aanval van de Racers wacht Beneker tê lang met voorzetten, zoodat een mooie kans verloren gaat. Het blijft een Verdeeld spel. De gasten krijgen een mooie scoorkans, maar het schot van den rechtsbinnen wordt romer gewerkt, welke ook al geen succes heeft. Wederom krijgt W een drietal corners te nemen maar nien weet hiervan geen ge bruik te maken. Dan kruipen de Racers door het oog van een naald. De keeper wil een schot stoppen, maar grijpt mis, maar het loopt nog op een corner uit. Een aanval van W. wordt door den keeper afgeslagen. Raclng oefent nu eenfgen druk op het W doel uit, maar men is steeds een tikje telaat om tot een goed schot te komen. Een mooie scoorkans laat Racing voorbij gaan, daar de midvoor In vrije positie nog naast schiet. Een aanval van de bezoekers wordt corner gewerkt. Als aan beide zijden nog eenige aanvallen zijn ondernomen, wordt de rust aangekondigd met (11). Om half vier wordt weer begonnen. Het is een levendig en vlug spel. De Racers maken nog een doelpunt, maar de scheidsrechter an nul eert dit, om ons onbekende redenen. Aan den anderen kant probeert W het ook, maar zij schieten slecht. Na 15 minuten spelen krijgt Jaap Beneker een bal toeges peelt, deze loopt naar binnen en schiet op fraaie wijze no. in de touwen (21). Door dit succes aange moedigd spelen de Racers nog enthousiaster. De WFC'ers laten zich echter ook niet on betuigd, zoodat Prins er ook nog eens aan te pas moet komen. Als het spel een half uur aan den gang is, wordt in het W strafschop gebied hands gemaakt. De strafschop is 6 maal genomen; maar het slot was, dat hij werd ingeschoten, zoodat het 3-x was. Wanneer zou de K.N.V.B. het art. eens veranderen aan gaande het stil staan van den keeper bij het nemen van een strafschop? Want zoo lijkt het nergens naarl W. komt nu sterk in het of fensief, maar door hardnekkig verdedigen kun nen de Wers het net niet vinden, zoodat het einde komt met een zwaar bevochten over winning voor de Racers (31), waarmee zij een prachtkans maken voor de 2e plaats. BESLISSINGSWEDSTRIJD: HELDER AH.R.C. A 3~u. Helder A Kampioen I Onder zeer veel belangstelling en magnifiek weder, vond in de morgenuren bovenstaande belangrijke wedstrijd plaats op het Heider- terrein ouder leiding van den heer Brussel. Het geheel is een vrij aardiige match geweest, en vooral na rust met veel bewogen miomen- teti|. De Helder-adspiranten hebbcni ditmaal den titel veroverd, wat aanvankelijk niet de verwachting was, want in den beginne leek het ons toe dat de roodjes wederom het kam pioenschap zouden veroveren, zij althans heb ben toen eenige goede kansen daartoe gehad. Na rust was de physiek sterkere Ilelder- plocg echter In de meerderheid, hun uithpu- dings vermogen bleek grooter ook de voor hoed speelde toen veel beter en wie win nen zou, was toen niet inecr twijfelachtig. De heer Brussel hield' de teugels strak, de opzet dezen jeugdigen spelers 't begrip sporti viteit en fair optreden bij te brengen, was oor zaak dat ook maar de geringste overtreding tegen de spelregels van deze referee zeer goed gierden was. Om 10.38 bracht de R a c Lng-mi ddenvo or den bal aan het rollen en het eerste kwartier was 'er weliswaar geen krachtsverschil aan wezig, maar toch was de roode voorhoede, welke dikwijls oordeelkundig speelde, wat ge vaarlijker voor doel. Helderis pootige backs hadden dan ook een zware taak. maar bleven meestal overwinnaar. Na 10 min. kreeg rie kleine H.-linksMnnen een goede kans, maar den bal ging naast, daarna verwerkte den H- keeper een mooi schot va links. De snelle H- rechtsbuiten zendt dan een schot in, waarna de bal rakelings naast ging. Direct was de bal weer aan de overzijde, na een hard schot van den linksbuiten van Racing; de keeper komt met den .bal te vallen en maar op het nippertje weet de rechtshalf het leder voor deni verlaten doelmond weg te trappien. Het scheelde een haar of H. had dc leiding. 20 minuten na den aanvang ontstaat de ie cor ner op de H.-veste en daarna is de R.-rcehtshalf genoodzaakt tweemaal achtereen een outbal te maken, als dc H.-linksbuiten hem dwars zit. Om 11.03 maakt R. een buitenspelgoal. Over en weer blijft dc strijd gaan; de H.-kecpcr moet nog eens als redder optreden en even later komt de R.-doelman in het gedrang; het Indien al) voortdurend lost hebt vhb schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebfuik dan, wn» een poosje Foster's Miagpillen, het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. meerderheid geweest. De Poode verdediging kreeg alle gelegenheid haar capaciteiten te toon en1; zij hield zich flink, maar door Hel- der's herhaalde stormloopen begon haar weer standsvermogen te minderen. Kansen om door te breken ontstonden nu zelden, want de Helder-spil was er thans veel beter in, en de rechtshalf, vlug als water en van geen opge ven wetend, gaf den linkervleugel nisU veel kans meer. Eerst na een kwartier had Helder succes, toen uit een hoogen voorzet de rechts binnen onhoudbaar inzette, maar nauwelijks een minuut later was dc stand alweer gelijk, toen na een' vlugge doorbraak de bal fan den paal terugkaatst in het veld', in coutnc: levyam met den tertigloopendeti Helder-spil 1 en via hem in het doel verdween. De witjes houden echter het beste van het spel; hun re;hts- cn linksbinnen maken het de roode verdediging geducht lastig door hun zeer bewcjjeljjk et] doortastend-spel. Het winnende punt hat ech ter nog op zich wachten; eerst de la tstc mi. nuten zouden de beslissing brengen. Drie mi nuten voor het einde n.1., laat de L-keeper den bal uit een vrijen schop glippen, tn alV(J_ re na hhij zich hersteld heeft, is de 1 „rechts binnen eerder bij den bal, die niets rnders te doen heeft dan hem in het leege doel h> depo. neeren. Een minuut later komt het mooiste doelpunt van den wedstrijd, als uit «n voor zet van den rechtsbuiten de middenvoor die overigens niet veel bijzonders Ittd laten zien hoog en onbereikbaar voor Jen kee per inkopt. De stand was 31 en etven later kwam liet einde en is Helder A kampioen. B-K.C-trieuws. De BKC-supportcrs, die Zondag niet mee geweest zijn naar Schagen om Taubc' te zien spelen, hadden1 hun aandacht geconfentreerd op dc adspiranten en het tweede, dis belden een uitwedstrijd hadden. BKC 2 dan gingt naar JVC 1 -en verloor er met 33. Twee straf schoppen hebbei ze er weten te missen! De adspiranten hebben bqiten verwachting van Helder C gewonnen (2o), dat ze in eigen hol klopten, nadat de onzen vorige week op eig enterrein 't loodje legden. We hoorden hen, terugkomende, vertellen dat ze „reuze" goed hadden gespeeld. Nu, ze kregerr blijkbaar loon naar werkenl A.s. Zondag speelt BKC 1 niet 't Tweede speelt haar laatste competlliewedstrijt te Den Helder tegen HRC 4, wat wel op een neder laag zal uitdraaien. BKC 3 speelt eindelijk weer eens. -HRC 6, dat op bezoek kunt, zal het niét glad zitten. BKC A gaat naarHRC C. Als er maae geen sprake is van zelfover schatting, z. 1 't wel losloop-en. Aan den rcscrvc-ie luit. G. H. Witlagen van het R.K.A. is bij beschikking van den M. v. D. vergunning verleend zich In N.-I. o> te hou den tot 1 October 1932. De ie luit. Mr. P. W. J. v. d. Slikke van het R.K.A. wordt met ingang van 27 daart a.s. ontheven van- zijn detachecringi bj het reg. genietroepen. Op 23 Maart a.s. zullen worden ü-gelijfd de dienstplichtigen Ie ploeg 1931, toegewezen aan het II en III bataljon regiment genietroepen. Dc sergeanten J. Geurts, J. Kok er C. Boone van het R.K.A. gedetacheerd bij het 2 R.O.A, te Naarden kceren op 27 Maart a.s. naar hun garnizoen terug. De vereenigin-g ter beoefening van de krijgs wetenschap zal op Vrijdag den tzoden Maart a.s. een bijeenkomst houden in het lokaal der Vrijmetselaarsloge te 's-Gravenhagv, Fluwee- len Burgwal No. 22. Aanvang deer bijeen komst te 20.00 uur. Als spreker zil optreden S. G! N. Nauta Pieter, lt.-kolonel, comman dant van het 6e regt. Veld-Art. 14 Maart. Aangebracht door garnalenvissciers: 3920 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.40—0.45 Door harin-gvisschers: 2706 tal haring p. ta 4.30-3.60 15 Maart. Aangebracht door haringvisscbrs: 1591 tal haring p. ta 4.05—3.25 16 Maart. Aangebracht door garnalenvissJiers: 6195 kg. gekookte garnalen p, kg. 0.380.33 Door haringvisschers 2330 tal haring p. ta] 4.50—13.10 1 zalm p. st 48.00 1, 1 l"'rndlc" perfecte conditie, die fluitje van den referee zorgt echter voor op een hoekschot van De Jong onberispelijk vangt. I luchting» Met blanco stand wordt gedraaid. m 4.11 kwam eindelijk het groote gebeuren: Na rust bleef de zon grooten/dcels schflil uit een kluwen van spelers kwam de bal van achter de wolken. Helder pakt van stonde rechts 111001 voor den doelmond, waar Bak harder aan en is dan ook bijna steeds in de 14 Maart< 1031. Aangekomen van Harlingen ei vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Leeuwarden".

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 2