Coüiplest Dtii m Hoeden, Overhelt - den, Zelfbinders, iedebe hwib cm êmclé ymótcïk, 'Wtitbtiaat Ruwe en Roede Handen door koa^e, door schoonmaak of ander werk, 't ZAND. is nu onze sorteering 't nieuwste op gebied van Heerenmode 'n ppsctisch man, profeteert daarvan. Totale maansverduistering. JULIANADORP. CALLANTSOOG. ANNA PAULOWNA. Huldiging van Meester Raap. Ik zal niet trachten die verdiensten op te sommen, u niet herinneren aan hetgeen gij deedt toen in 1916 de overstrooming de Oostpolder weer een deel van de Zui derzee maakte, ook n'"*- t-— BREEZAND WIERINGEN. 60 en 90 ct. Bij Apothekers en Drogisten. moet men vooral 'savonds inwrijven met Purol, dan lijn ze reeds den volgenden morgen weer gaaf en zacht. Furol in ccrzen t.-n 30, der verduistering vrjj dubieus is, daar er ogal een vry zware bewolking is. l^aat ons echter hopen, dat wij ten volle van dit zeldzame schouwspel zullen kun nen genieten. Eenige tijdstippen van de ver duistering. Hieronder volgen eenige tijdstippen de verduistering betreffende in Ainsterdam- schen tijd. Opkomst van de maan 18 u. 21 min. Intrede in kernschaduw 18 u. 44 min. Begin 19 u. 43 m., midden 20 u. 28 m., einde 21 u. 13 m. van de totale verduiste ring. Uittrede uit kernschaduw 22 u. 12 mi Grootte van de verduistering is 1.51 (maanmiddellijn is 1.0). Inkomstenbelasting. Voorstel tot het verleenen van onthef- ling op den aanslag in de plaatselijke inkomstenbelasting over het belasting jaar 1920 ten name van A. C. Kimmel. Wegenbelasting. Behandeling reclame Wegenbelasting, belastingjaar 1930. Benoeming Onderwijzeres. Voorstel tot het benoemen van een on derwijzeres aan school 5. Voorgedragen worden: 1. Mej. A. J. de Snajjer. 2. Mej. H. C. Züelen. 3. Mej. G. J. Vader. Als boven aan school 14. Voorgedragen worden: 1. Mevr. R. B. van Engel-Davidson. 2. Mej. H. O. Züelen. 8. Mej. G. J. Vader. Ter Inzage. Ter inzage zijn gelegd de volgende stukken: 1 Overzicht van uitgaven en ontvang sten voor de ziekenverpleging over het jaar 1930; 2. Het advies van de Commissie van Bijstand voor Publieke Werken in zake het verkoopen van oude gemeentegebou- wen; 3. Het advies van het Burgerlijk Arm bestuur in zake de titel-verandering van den „Vader" in het verpleeghuis. 4. Het advies van den Burgemeester betreffende beperking van het aantal te geven concerten per muz ekkorps; 5. Schrijven van den Directeur van Ge meentewerken in zake de ruimere uitvoe ring van de verbreeding en verbetering van den Strooweg; 6. Overzicht van verstrekten steun aan werkloozen over het tijdvak van 29 Sep tember t/m 31 December 1930. Hedenavond te kwart voor zeven. Op den dijk zeer goed te zien. Waarde lezer, ook dit is geen Aprilmop, maar de zuivere waarheid: hedenavond zal er, mits de weersomstandigheden daar toe gunstig zijn en de maan niet door be wolking onzichtbaar is, een fraaie totale maansverduistering zichtbaar zijn. Aan de uitvoerige beschouwing, die mr. G. van den Bergh aan het verschijnsel wijdt in „Het Volk" van gisteren, ont- leenen wij het volgende: De volle maan komt op 's avonds te half zeven (18.30), de verduistering begint te kwart vóór zevenen; de verduistering zal totaal zijn te kwart vóór achten en blijft totaal tot kwart over neqenen, dus gedu rende anderhalf uur; de verduistering eindigt te kwart over tienen. Tegen kwart voor zeven ziet men de grauw-zwarte, flauw gebogen en niet vol komen scherpbegrensde aard-schaduw zich langzaam over de maanschijf uitbrei den. Het verduisterde deel van de maan, dat steeds grooter wordt, is aanvankelijk geheel onzichtbaar; wanneer echter de helft a twee-derde van de schijf verduis terd is, begint men het verduisterde deel weer in een zwak-koperkleurig licht te zien. Daarnaast neemt de nog niet ver duisterde sikkel door contrastwerking een blauw-groenachtige tint aan. Wanneer de totaliteit is begonnen, ziet men de maan als een zeer zwak lichtend, koperkleurig Eciammerkaasje aan den hemel staan. Het verschijnsel is dan bizonder fraai. Men lette voorts op den rand van ie aardschaduw, die men op de maanschijf ziet als een niet heel scherp-begrensde, maar duidelijk flauw-gebogen lijn, een klein stuk van den vrij grooten cirkelvor- niigen omtrek van de aardschaduw. Deze flauw-, cirkelvormig gebogen lijn is de schaduw van ons, van onze aarde. Dat deze lijn cirkelvormig is, is een van de oudste bewijzen van het feit, dat de aarde rond is. Hier ter stede zal men de verduistering dus liet best op de Buitenhaven en den dijk kunnen waarnemen. Van deskundige zijde vernemen wij nog, dat de kans op het volledig volgen LANDBOUWWINTERCURSUS. De einilles van het eerste cur- sushalfjaar. Woensdagvond werd in een der lokalen van de O.L. School no. 1 alhier, de eindles gehouden van het eerste cursushalfjaar van den Landbouwwintercursus die hier georganiseerd is door de afdeeling Den Helder van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, onder leiding van de h.h. Kager en Schoevers als onderwijzers. Be halve beide genoemde heeren waren aan wezig ir. G. Veenstra, waarnemend Rijks- landbouwconsulent en directeur van de Rijkslandbouwwinterschool te Schagen, de heeren G. H. Böhmer, secretaris en C. J. Maters, penningmeester van de afdee ling, terwijl de Voorzitter van de afd. tot zijn grooten spijt verhinderd was, tegen woordig te zijn. Voorts waren alle 15 cur sisten present en een oud-cursist als toe hoorder, benevens de schrijver van deze regelen. Het eerste gedeelte van dezen avond werd geleid door den heer Kager en daarna door den heer Schoevers. Het door beide heeren in dezen cursus behan delde, werd nu gerepeteerd en na afloop hiervan bleek ons overduidelijk dat de re sultaten van dezen cursus zeer bevredi gend waren te noemen, en dat de moeite aan dezen cursus besteed niet tevergeefsch is geweest, en goede hoop voor de toe komst geeft dat van al deze opgedane theorie ook in de practijk gebruik zal wor den gemaakt. Na afloop van het vragenstellen, werd door den heer Kager medegedeeld, dat het aantal cursisten gedurende den geheelen cursus stabiel op 15 is ge bleven en dat de lessen steeds trouw zijn bijgewoond, iets wat wel even mag worden gememoreerd. Verder hoopt hij dat de jongelui aanstaande herfst weer met evenveel ambitie het 2e halfjaar van den cursus zullen volgen en zegt voorts met deze woorden afscheid te willen nemen. Ir. G. Veenstra zegt met genoegen naar de antwoorden van de jongelui te hebben geluisterd, en drukt hen eveneens op het hart ook in den volgenden cursus hun best te doen, opdat aan het einde daar van aan ieder het diploma kan worden toegekend, en dat het niet zoo zal zijn als spr. kort geleden medemaakte, dat van 18 cursisten er 5 niet voor in aan merking konden komen. Dat is niet ple zierig voor spl., maar allerminst voor de betrokkenep zelf. De heer G. H. Böhmer heeft eveneens met genoegen naar een en ander geluis terd en zegt de leeraren dank voor de besteede moeite aan dezen cursus be toond en spoorde de jongelui aan, hunne aanteekeningen zoo af en toe nog eens in te zien, om van een en ander nog een beter inzicht te krijgen. Tenslotte zegt de heer Kager alle be langstellenden en de jongelui dank voor hunne tegenwoordigheid en vooral voor de goede en vriendschappelijke samen werking, die hier bij dezen cursus is on dervonden. En hiermede was de eerste helft van den cursus afgesloten. PREDIKBEURTEN. Goede Vrijdag. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7.30 uur, Ds. E? R. Damsté Avondmaalsviering VOORJAARSVERGADERING V.V.V. i Donderdagavond 8 uur a.s. vindt in hotel „Duinzicht" de voorjaarsvergade- ring plaats der V.V.V. Daar de agenda eenige belangrijke punten bevat, is het te wenschen, dat de vergadering goed bezocht wordt. POLDER CALLANTSOOG. Woensdag 8 April a.s. vindt in het „Dorpskoffiehuis" alhier, des namiddags van 12 uur tot 2 uur de verkiezing plaats van een Heemraad voor den polder Cal- lantsoog, wegens periodiek aftreden van den heer Jb. Stammes. KOSTELOOZE INENTING. Hedenmiddag 4 uur wordt in een der lokalen van de O.L. school alhier ge legenheid gegeven tot kostelooze inenting. Burgerlijke Stand van Callantsoog. over de maand Maart GEBOREN: Meindert Johannes, z. v. A. Wijngaard en K. Hoep. OVERLEDEN: Willem Govers, 89 jaar, wedn. v. T. Zeeman. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen: Jan Ellen uit Den Helder; Fr. H. SUjgers uit Zijpe; Maartje de Boer uit Den Helder; Jan Schoorl uit Schagen; Johannes J. Man- neveld uit Zijpe; Gerrit van der Werf uit Wieringerwaard; Evert ten Napel uit Ambt-Vollenhove; Pieter ten Boekei uit Zype; Jan Griekspoor uit Zijpe; Johannes Beun uit Zijpe; Willem Haisma uit Oost- stellingwerf; Hendrik van de Vaart uit Den Helder. Totaal 33 personen. Vertrokken personen: Jacob Breen naar Den Helder; Agnes Bergmans naar Schagen; Luurt Duinkerken naar Züpe; Petnis Joannes van Mullum naar Den Helder. EEN GESLAAGDE NOODLANDING. Dinsdagmiddag plm. 4 uur is hier vlak achter het dorp, n.1. op het land vanden veehouder J. van Dam, een vliegtuig van het kamp »de Kooy« gedaald. Het betrof hier een noodlanding wegt-ns benzine gebrek. Het vliegtuig kwam van Waal haven gevlogen en de piloot verklaarde dat hij reeds boven Alkmaar in de gaten kreeg dat het mis zou loopen daar de reservetank reeds begon te werken, hij was echter tot het uiterste doorgevlogen, doch slechts enkele kilometers van de veilige haven was zijn schip gestrand. De machine is vrij gelukkig terecht ge komen, hing slechts even over in een greppel, doch van opstijgen was geen sprake, zoodat men vanuit »de Kooy« de machine heeft gedemonteerd en deze per auto naar het kamp is vervoerd. Bii zijn afscheid van het ouderwijs. Meer dan 40 jaren zich aan het onder wijs gewijd te hebben en buiten de school met zulke groote gaven, op zoo velerlei gebied de gemeenschap gediend te heb ben, met terzijdestelling van eigen gemak of voordeel en dan maar zoo stilletjes, eenvoudig, zonder eenige ophef, deze pe riode van zijn leven af te sluitenhij had het wel gewild, meester Raap, maar dat was toch onmogelijk! Wars van alle huldebetoon heeft hij niet van een officieel afscheid willen weten en dus moest naar een andere manier gezocht worden om hem toch te laten merken, hoezeer zijn werk gewaardeerd wordt en om tevens een aangename herinnering te verbinden aan dezen dag van afscheid, die anders alleen een dag van diepen weemoed voor hem geweest zou zijn. Toen nu bekend werd, dat meester bij het afscheid nemen van zijn leerlingen hen wilde tracteeren en daartoe in een zaal vereenigen, had men de gelegenheid gevonden, waarnaar men zocht. Zoo was dan Woensdagmiddag het ge zellige zaaltje van den heer W. Waiboer niet alleen door de kleinen gevuld, maar waren daar ook Burgemeester en Wet houders met den Secretaris, collega's, vrienden, oud-leerlingen en ouders aan wezig. Toen allen een plaatsje gevonden had den, nam burgemeester Lovink het woord om de volgende toespraak te houden: Mijnheer en mevrouw Raap, dames en heeren, jongens en meisjes. Mijnheer Raap, Het is vandaag 1 April en op dien dag gaan in deze gemeente de kinderen, die met vrucht de lessen in hun klas hebben gevolgd, tot een hoogere klasse over. Op dezen dag komen de nieuwe leerlin gen, nog zoo lang mogelijk nageoogd door de bezorgde ouders, aan de hand van broeder, zuster of vriendje, voor het eerst onder de leiding van het onderwij zend personeel. Op dezen dag verlaten de leerlingen, die het zevende leerjaar hebben door- loopen de school om opgeleid te worden voor de vakken hunner keuze en daarin bekwaamd hun levensroeping'te kunnen volgen. Met gemengde gevoelens neemt het hoofd der school van deze laatste leerlin gen, die 7 jaren onder zijn leiding het onderwijs hebben gevolgd, afscheid, om dat hij de leerlingen kent, in hun zwak heden zoowel als in hun kracht, en weet dat voor sommigen het leven nog al moeite zal brengen, terwijl anderen, om het zoo maar eens uit te drukken, er gemakkelijker zullen ^doorrollen. Maar vandaag is ook de beurt aan Meester Raap zelf gekomen om de school en het onderwijs te verlaten en dat niet na 7 jaren, neen, na zesmaal 7 jaren, gelukkig om geen andere redenen dan om eenwelverdiende rust te gaan genieten. Maar dit is het verschil met het vertrek der leeringen en met meester Raap: Van de leerlingen wordt met een vriendelijk woord en een handdruk afscheid geno men en meester Raap wil zelf maar in alle stilte, kon het zijn geheel onopgemerkt vertrekken en dat nu, meester, kunnen j wij u niet toestaan na zoo' nlange en eer volle loopbaan. Met ingang van 1 Januari 1889 werd de heer Nan Raap benoemd tot onderwij zer aan school I in deze gemeente en op 10 Juni 1902 volgde zijne benoeming tot Hoofd van School III. Ruim dertien jaren I hebt u als onderwijzer de gemeente ge diend en bijna 29 jaren uw functie als Hoofd der school vervuld en met ingang van heden, 1 April, heeft de Gemeente raad u met dankbetuiging voor de bewe zen diensten op de meest eervolle wijze uit uw ambt ontheven. Mijnheer Raap. Ik dank u in de eerste plaats voor uwe vriendelijkheid om den datum van ontslag, welke aanvankelijk op 1 Februari was gesteld te willen verstel len tot 1 April, omdat het voor uw op volger zoo veel gemakkelijker zal vallen zijn taak op te nemen met ingang van het nieuwe schooljaar, en in de tweede plaats dank ik u voor uwe welwillendheid om toch goed te vinden, dat wij even afscheid van u komen nemen. Wij zullen het u niet lastig maken, doch konden het niet goedvinden, dat u na een diensttijd van 42 jaren zoomaar onopgemerkt zonder eenige plichtpleging uw ambt, uw school en den Oostpolder zoudt verlaten. Namens de geheele gemeente dank ik u dan hartelijk voor alles, wat gij niet alleen voor het onderwijs gedaan hebt, maar ook vooral voor hetgeen gij voor de gemeentenaren in al die jaren geweest zijt en gewrocht hebt. 'andbouw in het algemeen en voor de andbouwers in het bijzonder hebt betee- cend, neen, ik wil alleen zeggen: gij waart een vraagbaak, een vriend en raadsman, even betrouwbaar als onbaatzuchtig. En nu heb ik zooeven gezegd, dat gij van de leerlingen wel met een gemengd gevoel afscheid neemt, omdat voor som migen het leven nog wel eens moeilijk kan zijn, wij daarentegen zien u op dat gebied met alle gerustheid heengaan. Wij vreezen voor u geen moeite. Gij betrekt een knusse woning met veel zon, en hier gaat het vooral om, met een gade, die haar geheele leven aan u en aan haar gezin gaf. Want wij kennen ook mevrouw Kaap. 1 Mei 1905 werd mej. Akke Atema benoemd tot onderwijzeres aan school III en 15 Augustus 1909 werd haar op haar "Verzoek eervol ontslag verleend in ver band met haar aanstaand huwelijk met het hoofd der school, den heer Raap. Ruim 4 jaren hebt u, mevrouw Raap de gemeente officieel en bijna 22 jaren officieus gediend. Mevrouw Raap. Ik betuig ook u namens de gemeente onzen hartelijken dank voor alles, wat u in de school en vooral voor wat u in uw huis voor de gemeente ge weest zijt. Gij hebt uw man de gelegen heid geschonken te kunnen doen, wat hij voor de gemeenschap gedaan heeft. Me vrouw Raap, met dank bied ik u als wel kom in uw nieuwe woning, deze bloemen mand aan en mijnheer Raap, de Raad heeft mij opgedragen u namens de ge meente dit gouden horloge te overhandi gen, waarin voorkomt de inscriptie: „Aangeboden door de gemeente Anna Paulowna aan Nan Raap, bij zijn aftre den als Hoofd der O. L. School III, 1 April 1931". De Raad deed dat niet om bij u de her innering levendig te houden dat de tijd snel voorbijgaat, neen, de Raad heeft ge wild. dat dit horloge u juist zou zeggen, dat de tijd die achter u ligt niet vruchte loos is voorbijgegaan en bij de gemeente in dankbare herinnering zal blijven. Moge tevens dit horloge in de toekomst nog vaak dien goed besteden tijd in aange name herinnering bij u terugroepen. Mijnheer en mevrouw Raap, Wij ho pen, dat gij beiden in welverdienden rust nog zeer veel gelukkige jaren samen in goecie gezondheid moogt beleven. Een luid applaus volgde op de rede van den burgemeester en nadat de kinderen op gebak en ranja getracteerd waren, werden voor hen een drietal zeer mooie en aardige kinderfilmen vertoond. De groo ten genoten mee met de kleinen en zeker niet 't minst om de pret die deze hadden en de leuke opmerkingen die zij maakten. De heer V. Kaan voerde hierna voor de oud-leerlingen het woord. fylijnheer Raap, neen, „meester Raap", ving spreker aan-, graag betuigt ge altijd hulde aan anderen, doch zelf wilt u er liever niet bij betrokken zijn. Daarom wil ik het niet lang maken, maar u toch zeg gen, dat wij niet zullen vergeten, wat u in een reeks van 30 jaren voor ons bent geweest en voor ons hebt gedaan. Aan genaam is het mij, u namens de oud-leer- lmgen een herinneringsalbum te mogen aanbieden, waarin u naast een opdracht, een drietal foto's van de school en uw huis en de handteekeningen van uw oud- leetürjgen vindt. Als aanvulling van het cadeau dat u van de gemeente heeft ont vangen, mag ik u ook nog deze gouden horlogeketting aanbieden. Bij het uitzoe ken van dit geschenk, waren wij uw lijf spreuk: Eenvoud is het kenmerk van het ware (schoone), indachtig en we hopen dan ook, dat hij naar uw smaak zal zijn. Nadat spr. ook nog een zilveren lepel en vork had overhandigd en meegedeeld had, dat men niet geslaagd was met het kiezen van een tuinbank, zoodat men den heer Raap verzocht uit een aantal illustratie's zelf een keus te bepalen, eindigde de heer Kaan met den wensch: We hopen, dat u, 1 gezeten op de tuinbank, vele aangename herinneringen aan onze schooljaren mag hebben." Mej. A. Diepgrond, onderwijzeres aan school III, bood met eenige toepasselijke woorden een prachtige staande schemer lamp aan als geschenk van het personeel en de leerlingen, die dezen dag ook niet ongemerkt voorbij wilden laten gaan. De kinderen voerden hierna een drietal zangspelen op: „De groote toovenaar", „Jantjes paard" en „De doktersvisite" en zongen een Afscheidslied, welke ingestu deerd waren onder leiding van mej. Diep grond en den heer Rijpma. Mevr. Kaan Wilke verzorgde de aardige pianobegelei ding. Wat leuk waren die zangspelen, en .wat zongen ze dapper, de kleinen! Hoe lief klonk het fijne stemmetje van den toovenaar (Guurtje Groenleer) en hoe grappig deden Jantje (Gerrit Meereboer) en de dokter (Jan Vergouwe). Nadat de heer B. de Vries nog gespro ken had namens de collega's van den heer Raap, hem dankend voor de vriend schap, de medewerking en den raad, die zij van hem mochten ontvangen, terwijl hij de gemeente gelukkig prees, die een intellectueel zoo hoogstaand man in haar dienst heeft gehad, stond de heer Raap op om, met groote moeite zijn ontroering bedwingend, zich ongeveer als volgt tot de aanwezigen te wenden. Er is een dichter geweest, die zei: „Als u 't hart tot spreken dringt, zoo spreekt!" Het hart noopt! Ik heb zooveel moois ge- hoord, gezien en ontvangen, dat mijn hart meer dan vol is. De dichter heeft er bij gezegd: hou steek! En nu moet ik zeggen, al zal dat velen en vooral de kinderen vreemd schijnen, dat ik daar met geen mogelijkheid kans toe zie. Ik kan alleen ze99en: 'k dank u allen voor alles wat gij gedaan hebt en wil gaarne, nu het oogen- blik van afscheid gekomen is, dat de kin deren mij nog persoonlijk gedag komen Zouden die kinderen het zoo vreemd gevonden hebben, dat hun meester, die hen anders met zoo'n gemak toesprak, nu met een van aandoening verstikte stem bijna niets kon zeggen? We gelooyen het niet ze waren doodstil en voelden er zeker iets van, hoe het kwam, dat hun meester nu bijna nog „kleiner was dan de kleintjes, die anders op dezen dag voor het eerst naar school komen! Elk der kinderen kreeg nog behalve een handdruk van meester, een versnapering en een foto van de eigen klas, waarna men een: „lang zal hij leven aanhief en uiteen ging. ROODVONK. In het gezin van S. Lips, Lagendijk, is roodvonk geconstateerd. Ingekomen personen: G. van Oenen, Emmen; P. Melius, Erica; mej. T. van Kooten, Den Helder; B. Lubbers en gez., Vlagtwedde; J. de Jonghe en gez., Uit hoorn; S. Tijsen en gez., Bovenkarspel; H. Siebenga, Smallingerland; S. T. van Dijk, Amsterdam; G. Nannis en gez., Oudorp; A. F. van de Veire, Zijpe; R. Oltmanns, Wieringen; G. G. C. van Hens- bergen, Roosendaal en Nispen; JBouwers, Emmen. Vertrokken: Mej. O. M. Stalenhoef, Limmen; mej.G.Kooij, Oegstgeest; Wed. N. Steen-Weeland, Alkmaar; J. List en gez., Den Helder; C.Kuyper, Barsinger- horn; J. Kossen en gez., Zijpe; mej. M. Zon, Den Helder. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna GEBOREN: Maria Jacomina, d. v. J. Hengsdijk en M. Kramer; Geertruida Cornelia, d. v. J. Koning en O.Sneekes. ONDERTROUWD: J. C. van IJzen- doorn en N. Koning; A. Raven en G. van der Ham. GETROUWD K. Koning en T. de Smit. POLITIE. Gevonden: een rijwielplaatje. Verloren: Portefeuille met inhoud en een rijwielplaatje. Inlichtingen ter secretarie. PREDIKBEURTEN. V.C.J.B, Hedenavond half 8, bijeenkomst Goede Vrijdag. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. M.A.G.Vorstman Avondmaal Geref. Kerk. 's Avonds 8 uur, Ds. J. Heida, van Vlaardingen PREDIKBEURTEN. Goede Vrijdag. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Avonds halt 8, de heer P. Boon STRENGE NACHTVORSTEN. Het heeft alhier in de laatste nachten sterk gevroren, zoodat het ijs in de sloo- ten lag. Met den landarbeid ging het moeilijk, daar de grond zoo hard was gevroren, dat men de zon moest afwach ten, welke hem deed ontdooien. Voor de te veld staande gewassen, de moestuinen en boomgaarden zijn deze nachtvorsten zeer schadelijk. Hippolytushoef. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Donderdag 2 April a.s., des ave) uur, houdt de afd. Wieringen der Mjj. van Landbouw een algemeene - gadering in het hotel van den heer Lont. Het te behandelen onderwerp is „Het be-1 houd der Provinciale premiekeuring van j paarden op ons schiereiland", aangezien men die keuring, welke ieder jaar alhier' plaats vond, naar elders wil overbrengen. EEN APRIL MOP. Het Dinsdag in de Wr. Cour. vermeld de bericht, dat gisteren (1 April) het „Don Kozakkenkoor" op 't marktplein zou zingen enz., deed velen begrijpen, dat is een April-mop. Niettegenstaande dat, .J hadden zich toch nog vrij wat personen, I w.o. vele dames en kinderen, naar de be-1 wuste plaats begeven om het koor te hooren, doch in olaats van 't koor te hooren riep de jeugd al ,,'t is April", doch 1 zonder te antwoorden of om te kijken,: liep men bednusd door. De Haukes. EERSTE TELEFOON- EN TELEGRAAFSTATION GEOPEND. 1 April 1931. Gisterenmorgen 8 uur is het eerste Rijkstelefoon- en telegraafstation, in het! cantine-gebouw nabij Sluis I in de Wie- ringermeerpolder, geopend. Voor spoed-1 gevallen enz. een groote verbetering. O u d-G est. AUTO IN EEN GREPPEL. B;j het nemen van een bocht, kwam de vracht-auto van den heer H. van den Ak- kerweg, nabij Oud-Gest, in de langs den weg loopenden greppel terecht. Vermoe delijk ontstond dit ongeval door te hard rijden. De auto werd door den schok van voren ernstig beschadigd, zoodat hij bui ten dienst werd gesteld. De chauffeur, de heer J. H„ en den naast hem zittenden j heer L. G. hadden zich gelukkig wonder boven wonder niet bezeerd. De defecte vrachtauto werd naderhand met het voor-1 gedeelte op den vrachtauto van de firma Kraan en Verfaille geladen, welke hem 1 naar den reperateur vervoerd. J Westerland. ONDERHANDSCHE VERKOOP. Door den heer J. v. d. S„ te Schoorl, is uit de hand aangekocht het burgerwoon huis van den heer S. Stapel te Wester land. Den Oever. Woensdagochtend is het hulp-post- en telegraafkantoor in den Wieringermeer nabij Sluis I voor het publiek geopend. Het spreekt wel vanzelf dat de openstel ling van dit kantoor hetgeen in telefoni sche verbinding staat met het kantoor te Den Oever een groote verbetering betee- kent voor de in de omgeving van het hulp kantoor wonende arbeiders en andere be woners van den nieuwen polder. STOOM BOOT DIEN ST „IJSE LM EE R". De aandacht wordt er op gevestigd dat de Stoomboot-onderneming „IJselmeer" op den 2en Paaschdag geen dienst heeft EEN NIEUWE TOONEELZAAL. Wij vernemen dat de heer Jurrie Lont te Den Oever naast het bestaande pand een nieuwe zaal zal doen bouwen welkt geheel naar de eischen des tijds zal ziiri ingericht en een groot aantal bezoeker zal kunnen bevatten. DE ZUIDERZEEWERKEN. Thans is men bezig de steenglooiïng van den Sluisput te Den Oever af te breken, om zoodra de spuisluizen gereed zijn, met het wegbaggeren van den omringdijk een aanvang te kunnen maken. PREDIKBEURTEN. Goede Vrijdag. Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Herv. Kerkel. Vereen., (Den Oever) (in de kapel) 's Avonds 7 uur, de heer Ei ai.ck Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Avonds 7.30 uur, de heerJ Bosma -Xc- GEMEENIEKAAÜ. .Agenda van de vergadering van den Raad der gemeente Texel, op Zaterdag 4 April 1931, des namiddags te drie uur, ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpen: 1. Installatie raadslid. 2. Ingekomen stukken. Mededeel ingeii. 3. Goedkeuring af- en overschrijving begrooting Algemeen Armbestuur voor 1930. 4. Aanbieding begrooting Aigemeen Weeshuis voor 1931. 5. Goedkeuring rekening over 1930 en begrooting 1931 Texelsche Alge meene Wijkverpleging. 6. Vaststelling suppletoire kohier hon denbelasting 1930 en kohier voor '31 7. Benoeming k,'>v1*enist te De Coc1 dorp. 8. Ontslagaanvrage van H. Spi? gemeen te-werkman. 9. Subsidie voor jaarverslag A commissie uitbreidingsnlanr bouwontwerpen. 10. Benoeming Commissaris N.V, 11. Rekening en jaarverslag 1930 T.E.M. 11a. Wijziging statuten N.V. T.E.M 12. Regeling voor het hooien van eenigingen van ambtenaren. 13. Aandeel kosten der gemeente in Arbeidsbemiddeling. 14. Aanleg rijwielpad Ruigendiik Mienterglop. 15. Voorschotten aan particulieren voc houw eigen woning. 16. Huur hulplokaal tiidens vergi.o,! school met den Bijbel te Oosterene. 17. Financieele regelingen. „WITTE KRUIS". Afdeeling Texel. In de bestuursvergadering van het „Witte Kruis" werd Maandag het besluit genomen om het zilveren feest dezer ver- eeniging te herdenken op 20 April in hotel „De Zwaan", dat voor deze gelegen- ïeid reeds is afgehuurd. Later zal be stuursleden en personen, die lid van het bestuur geweest zijn, een herdenkings avond worden aangeboden. Ter sprake kwam nog het vertoonen van een film, doch hiervan werd tenslotte afgezien, waarschijnlijk zal wel een afgevaardigde van het hoofdbestuur als spreker optre den, terwijl dr. Wagemaker, die aan de oprichting van de afdeeling heeft meege daan op den feestavond geïnviteerd zal worden. VEEL TWEELINGEN. De geweldig koude nachten die w;j thans meemaken, leveren voor de scha- penboeren in onze gemeente veel ongerief op; de nachtwachten bij de schapen zijn zeer onaangenaam. De zachte winter heeft echter schijnbaar gunstig gewerkt op liet aantal lammeren dat ter wereld komt. Naar men ons mededeelt is het aantal tweelingen opvallend groot. PREDIKBEURTEN. Goede Vrijdag. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser 'sav. 7 u., Ds. Visser H. Avondmaal Oosterend, v.m. 10 uu Ds. H. Groen n >er;.' 's av. 8 u.,Ds. Groenenberg H. Avondmaal Waal, v.m. 10 u., Ds. Van 't Hooft H. Avondmaal Den Hoor 1:, v.m.10 u.,l)s. Oskamp 'sav.7.30u. üs.Oskamp H. Avondmaal De Cocksdorp, v.m. 10 uur, Ds. W. Plug 's av. 7.30 u., Ds. Plug H. Avondmaal Oudesohild, geen dienst De Koog, 'sav.7.30u., Ds. van 't Hooft. H. Avondmaal Doopsgez. Gem. Geen dienst. Geref. Kerk. O 0 s t e r e n d, 's av. 7.30 u., Ds. A. v.d. Leer Geref. Kerk (H.V.). Oosterend, v. 8 uur, Ds. Buskes

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 10