Konijn's Oevuide Varkenspoot eri< paaschreSsje. tijdschriften en weekbladen. SPOORSTRAAT 122 Marineberichten. Legerberichten. Marktberichten Men adtesseere Met óe Paaschdagen waren we wat zin- delper getrokken, niet om de koude te ontzeilen, maar om eens wat te vertreden. Want zouden we het hebben gedaan om de kou te ontvluchten, dan was dat in den omtrek van Haarlem toch ook niet gelukt. Het was daar al even snerpend als het hier op den dp met een scherp oosten windje kan zijn. Van boomengroen was ook daar nog geen sprake, alles zag nog even kaal en doodsch, en de crocussen en narcissen zagen er niet vreugdiger uit dan in eigen t !ntje. Natuurlijk treft ons noorderlingen steeds de entourage van boomen en par ken en de ontelbare villa's en als je het geluk hebt van wat in een auto te mogen rondtoeren, zijn er talrijke mooie plekjes te vinden en het op en neer gaan over de geasphalteerde wegen door het duincom plex, met overal de villa's, doet je inder daad aangenaam aan. Het gaan over den zeeboulevard tus- schen Bloemendaal en Zandvoort, biedt echter niet die bekoring welke een tocht langs onze zeeboulevard geeft. Het uit zicht kan er niet bij halen en dat moet worden toegeschreven aan het niet heb ben van een steunpunt voor het oog over de zee bij Zandvoort, terwijl wij hier heb ben den achtergrond van het eiland Texel, die altijd doel geeft aan het oog en boven dien een verve aan het beeld, die steeds varieert met de kleuren, die de natuur te voorschijn toovert. Het is geweldig hoe daar in de buurt ook wordt gebouwd en, evenals hier, vraagt men zich af, hoe al dde complexen woningen zullen moeten worden betrok ken. De landhuisjes en villatjes daveren den grond uit en als verschijnsel is er mis schien deze conclusie uit te trekken, dat al meer menschen zich willen ontworste len aan het leven in de stad en liever het frissche en rustige buitenleven zoeken. Misschien werkt dat evenwichtig tegen het enerveerende jarHend® leven van den modernen tijd. Sterk opvallend is het groot aantal auto's, dat je op den weg ontmoet en je vraagt je af of er eigenlijk nog menschen zijn, die geen auto bezitten en of het hou den van een auto niet meer is een luxe. Je voelt dan even naar je portemonnaie, telt het koper en zilver bij elkaar en con cludeert daaruit, dat je het zelf toch nog niet zoo ver gebracht hebt. Maar misschien gaat het met de auto als vroeger met de fiets, die eerst voor de ruime beurzen slechts bestemd was en later algemeen goed werd. De teekenen wijzen er zeker op, dat het die richting uitgaat en wie weet als de Revue der Sporten, 7 April Aardig is de voorplaat: een teekening van een der eerste fietsmodellen velocipedes heetten ze toen aetitig met een hoog voor- en een klein achterwiel Levensgevaarlijk om op te rijden. Verdere inhoud: Roeien. Nog eens de boot race door H. M. C. Poortman, het Dames- roeien op wedstrijden, door P. C. Fernim, oparta-Praha in Nederland, impressie uit de provincie door J. Hoven, We kunnen weer juichen (maar we doen het nog erg voorzich tig), dit betreft de nationale overwinning van de vorige week. Over de „Vierdaagsche" te Nijmegen schrijft jhr. mr. J. W. Schorer het derde artikel: de opvoedkundige waarde der marschen, M. J. Adriani Engels bespreekt het Paaschtournooi in de Meer tusschen drie bui- tenlandsche en een Hollandsche club, en A. E. behandelt onder „Onze Sportclubs" Friesland. E. W. Bueninck houdt zich bezig met de vraag of sportbeoefening schadelijk voor het lichaam kan zijn en in hoever. Adriani Engels behan delt korfbal in 't Hooge Noorden, waarmede intu-schen niet den Helder bedoeld wordt, en Groothoff schrijft met groote letters boven zijn bijdrage „130.000 toeschouwers bij een voebalwedstrijd", hetgeen plaats had in En geland. „De Stad Amsterdam" heeft deze week een por tret van den nieuwen commandant der marine al hier, schout-bij-nacht Brutel de la Rivière en een serie photos betreffende het dezer dagen gevierde jubileum der Rijkspostspaarbank. Een stemmings- photo betreffende een rustig hoekje op de binnen plaats van de Portugeesche synagoge, verschillen de Amsterdamsche kieken tusschen den tekst, twee pagina s met „voorjaaropnamen", waarbij natuur lijk de traditioneele schaapjes in de wei niet ont breken, noch ook de oude man in het zonnetje, een groote opname van het Damrak met Centraal station, en nog meer photografisch nieuws vullen den tekst. „Sport in Beeld 7 April. G. J. Nijland heeft een praatje met Gejus van der Meulen en ver telt daarvan. Meerum Terwogt behandelt de in- nationale positie van het Nederlandsche voetbal, en Bert Prinsen Geerligs de Schneider Cup Races 1931. Veel en uiteenloopende sportkieken zijn weder in dit nummer opgenomen: o.a. van den van Vlijmenrit door België voor motorrijders. Verschenen bij W. de Haan, Utrecht: No. 12, 13 en 14 van den 2en jaargang van „Kie-ke-boe", weekblad voor de jeugd. Het duveltje in het doosje „Kiekeboe" gaat ver der op stap met het schoorsteenvegerpopje, als hij eerst diens gebroken beentje gelijmd heeft, In het laatste nummer vinden we allerlei Paasch- verhalen en een aardige wedstrijd. Bij denzelfde verscheen het April-nummer van „Zonneschijn". H. van Tichelen opent deze aflevering met een Bulgaarsch sprookje, geïllustreerd door E. van Hagendoorn met o.a. een artistieke kleurenplaat. Herman de Cat vertelt een dwaas verhaal over een Fransch-sprekenden haan met even dwaze plaatjes van Jan Kraan. Edmond van Offel schreef en verluchtte een verhaal met o.a. één heel fantastische plaat, een Edgar AUan Poe waardig. Dan vinden we een mooie vertelling van J. M. SellegerElout: „Keesje Pieterselie", een Vlaamsch verhaal door Nonkel Mandus: „Het Hemdsknoopje" en wed strijden van de familie Nemo. Verschenen bij Allert de Lange: het Mei-num- TELEFOON 339 Aanneming van vrijwilligers. Bij ministerieele beschikking is ter kennis van de landmacht gebracht, dat bij elk der batterijen en compagnieën van de korpsen van bereden en onbereden artillerie, alsmede bij de treinafdeelingen, ten hoogste zes vrijwilli gers kunnen worden aangenomen. Bij K.B. is benoemd tot kolonel Directeur voor het Materieel der Landmacht, luitenant kolonel W. J. D. Havelaar van den staf der artillerie; tot inspecteur der militaire admini stratie majoor H. Eggink, controleur der mili taire administratie te 's-Gravenhage zulks met ingang van 1 Mei a.s. De res.-adj.o.o.i. H. Schenkius en de res.- sergeanten J. H. A. Holthuizen en A. den Bakker komen op 13 April onder de wapenen voor herhalingsoefeningen. De levering van de gedurende de tweede helft van deze maand voor het Garnizoen Den Helder benoodigde boter (margarine) is opgedragen aan de N.V. Margarine-fabriek „De Valk" te Weesp. R.H.B.S. III—H^ V- 11 H.S.V. IV—U.L.O. I 014 0—7 o1 O—(23 4—0 S3inijenViHasaV. ïf Finak op^ate^ï De bevolen overplaatsing van Hr. Ms. van Speijk van den bootsman M. Griffioen is inge trokken, terwijl de bootsman F. Hansen, dienende in de Mar.kaz. W.oord, den 25en April aan boord van Speijk is geplaatst. De luit. ter zee le klasse P. B. M. van Strae- ien, geplaatst aan boord Gelderland, wordt den 9en Mei gesteld ter beschikking en vertrekt den 27en Mei per s.s. Insulinde naar O.-I. De kapt.-luit. ter zee G. J. Verwijnen, uit 0.-1. gerepatrieerd en ter beschikking gesteld, wordt den 25en Mei a.s. geplaatst aan boord Wacht schip W.oord en belast met den dienst van eer sten officier. Kap.-luit. ter zee J. A. V. Swenker wordt binnenkort van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië hier te lande terugverwacht. Off. van den M.S.D. ie kl. H. Dollekamp wordt 22 dezer overgeplaatst van. het com- mandement der marine te Willemsoord aan boord van Hr. Ms. opleidingsschip van Speyk te Nieuwediep. Luit. ter zee 2e kl. H. A. W. Goossens en L. van Hengel, die bestemd zijn voor den dienst in Oost-Indië, zullen 15 dezer met de Indrapoera uit Rotterdam derwaarts vertrek ken. 11 April matroos 2e klasse J. Delcour; 14 April korpl.-telegrafist F. H. C. Veenis; 16 April korpl.- monteur J. C. Meijer; 16 April sergt.-schrijver A. C. de Jongb. Ford-inrichting te Amsterdam eenmaal mer van ..Nova", gereed is, we allemaal niet achter hct! He' nu»™er opent met een spannend verhaal stuur zullen plaats nemen van_Sir Arthur Cowan Dogle: „De gevangene in Overal mag het wegensstelsel daarop nog niet ingericht zijn, maar als we zien het Bijgebouw". Chip treedt in het huwelijksbootje en eindigt daarmee zijn verhaal „Op zoek naar Geluk". Ver- wat er gedaan wordt aan verbetering der der vinden we een schets van J. P. Baljé, een wegen, dan moet erkend worden, dat er van fer"val, Gibbon, een van Trajosmar en een na eenige jaren buitengewoon veel ten Ult9ebrelde Umafdeelmg. goede is veranderd. i c T T. Verschenen bij Holkema en Warendorrs Uitg. bcnilyterendi zi^ri indord&S'U 'hier 6n tlclcir Mij. te Amsterdam: „Geïllustreerde Wereldge- de wegen. schiedenis voor Oud en Jong. Nederland door E. Fijn is b.v. de nieuwe zeeweg van Bloe- j mendaal naar zee. Twee breede wegen, L Ej. Mf een bekend schnjver van geschied- -li.. i i kundige boeken voor de jeugd. Dit boek is geen r éen-nchting veikeer, waartusschen roman maar toch ook geen studieboek. Molt ver een breed pad voor voetgangers en fiet- telt op onderhoudende, boeiende wijze de meest fiers. Schitterend! spannende momenten uit de wereldgeschiedenis, Het polderiandschap in het Waterlandtot °P heden- Hii br?n9t de meest belangrijke per- was wel sappiger dan hier in het Noor-1sone" °aar voren' ^0rtK0If hij..,trfcht. een helder ri rj 1 j 1inzicht te geven in de belangrijkste tijdperken uit 1 gras zag, op de laag liggende j a]gemeene en vaderlandsche geschiedenis. Een boek, dat door elke leerling, die eenigszins voelt voor het vak geschiedenis met graagte gelezen zal worden. Ook volwassenen zullen gaarne hun ver vaagde kennis van de geschiedkunde weer wat op halen met behulp van dit mooie boekwerk met zijn ruim 200 illustraties op 490 pagina's druk. Het boek is gebonden in een mooie kleurige band en kost slechts 3.90. landen, frisscher groen Met den zonnegloed op de Paaschdagen bood het landschap een verrukkelijken aanblik. Het was vol van kleur door de klatering van het licht op liet blauwge- tinte water der tallooze slooten, op de roodpannen daken, op het groengetinte gras en de in allerlei kleur geverfde wo ninkjes. Een feest van kleuren en alles even frisch en vroolijk. We kunnen ons voorstellen, dat ons polderlandschap den vreemdeling trekt en het komt ons voor, dat er nog te weinig de aandacht op wordt gevestigd. Een stel selmatige, eendrachtige propagandacam pagne kon in dat opzicht nog heel wat doen. Te weinig verstaan we nog de kunst om het vreemdelingenverkeer te trekken. Het eigendommelijke van ons land, afge-| De dienstplichtigen van de lichting 1925 van scheiden van het folkloristische, wordt I de Ie sc,hooico.mpagnie reg. kust-art. te Den niet voldoende naar voren geschoven en I Helder komen 20 dezer voor herhalingsoefe- misschien komt dat ook wel hierdoor, dat ningen onder de wapenen. De onderofficieren De sergeanten C. Oepts en O. C. Ottervan ger van het reg. kust-arillerie worden met ingang van 14 dezer gedetacheerd in de leger plaats bij Oldebroek. we er zelf te weinig oog voor hebben. Het Zaansoh historisch huisje waar Czaar Peter verbleef en werkte en dat tot behoud is omtrokken door een steenen gebouwtje, liet ons zien hoe een voorbeeld van hooggeplaatsten van onschatbare waarde voor een land kunnen zijn. Even terugdenkende aan de maatschap pelijke verhoudingen van dien tijd, en vooral in het toenmalige Rusland doet je met eerbied staan in dat armzalige huisje, waar de machtige monarch ten profijte van zijn land heeft gewoond en gewerkt. „Den groote is niets te klein" leest men daar aan den wand. Dat is eenvoudig en veelzeggend. Daar in de buurt wordt de harteklo» van liet industriëele leven gevoeld en ook daar bouwt men heele nieuwe wijken. Door bodemgesteldheid en de sloot-door snijdingen van het land mist men iets van een feordend stadsbeeld en het zal nog geruimen tijd duren vóór alle uit den tijd geraakte toestanden van vervallen wonin gen, van vuile slootjes en nauwe woon- steegjes zullen zijn verdwenen. Er is daar nog werk aan den winkel, hoewel er door den neuwbouw veel verbetering is ge bracht. op 13 dezer. Gedurende het 2e kwartaal 1931 is de leve rantie voor de troepen alhier in garnizoen op gedragen aan: C. van Os, groenten; Albert Hein, kruidenierswaren; Jb. Slikker, ontbijt spek, pekelvleesch en varkensvleesch; C. Goes, gekookte ham, gerookt ossenvleesch en var- kenscarbonade en aan J. W. Sinnige, melk. Onderzoek van verlofgangers. In 1931 worden aan het onderzoek, bedoeld in art. 41, derde lid, der Dienstplichtwet, on derworpen de tot de landmacht behoorende groot-verlofgangers der lichtingen 1919 en 1922. Aan het onderzoek nemen geen andere verlof gangers deel dan zij, die voor een der lich tingen 1919 en 1922 zijn ingelijfd. Verlofgan gers van een der lichtingen 1919 en 1922, die ten gevolge van uitstel of om andere reden te gelijk met een latere lichting de eerste oefe ning hebben volbracht, moeten zich niettemin aan het onderzoek onderwerpen, voor zoover zij althans niet behooren tot hen, die daarvan zijn vrijgesteld. Aan het onderzoek nemen niet deel zij, die: a. hun eerste oefening niet hebben volbracht; b. in 1931 voor den voor het onderzoek be paalden dag in werkelijken dienst zijn ge- weesst uit anderen hoofde dan bij wijze van straf (art. 42, twee-de lid, der dienstplichtwet); c. bestemd zijn om in 1931 voor herhalings- j oefeningen in werkelijken dienst te komen; d. .et is aardig ZOO hier en daar eens te! elders wonen dan in Nederland; e. zich buiten- neuzen en vergelijkingen met eigen woon plaats te maken en dan maken wij nog heusch zoo'n slecht figuur niet en meen je, dat de electrificatie van den spoorweg naar hier toch ook wel noodig was ge weest. Maar bij de autoriteiten schijnt Den Helder nog vaak het zwarte schaap te zijn en dat brengt altijd zijn eigenaardige ge volgen met zich. M. Ik wou, dat ik een hond was. Een hond? Je bent niet wijs! Waarom dan? Omdat dan een ander belasting voor me betaalde. lands bevinden ter uitoefening varl de zeevaart (hieronder begrepen de zeevisscherij)f. de binnenvaart uitoefenen op andere landen en zich voor dit doel in een dier landen ophou den; g. ingevolge de geldende bepalingen ge heel zijn vrijgesteld van opkomst in werke lijken dienst in geval van oorlog, oorlogsge vaar of andere buitengewone omstandigheden; h. als vrijwilliger behooren tot een der vrij willige landstormkorpsen motordienst, vaar- tuigendienst of spoorwegdienst; i. na hun ontslag als reserve-officier in de hoedanigheid van gewoon dienstplichtige tot het leger zijn blijven behooren. Het onderzoek heeft, behoudens het be paalde in het tweede lid, zooveel mogelijk plaats in Mei of Juni. Zij die wegens ziekte of andere redenen in de onmogelijkheid ver- keeren in Mei of Juni bij het onderzoek te verschijnen, worden door den indeelingscom- mandant verplicht het onderzoek in October of November te ondergaan. Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens, t., 9 April v. Colombo. P. C. Hooft, u., 9 April v. Soüthampton. Poelau Tello, t., 9 April v. Tanger Tanimbar, 11., 7 April v. P. Swetrer.ham. Kon. Holl. Lloyd. Attika, u., 7 Apr'1 v. Maceio. Flandria, 7 April v. Pernambuco. Friderun, u., 9 April te Antwerpen. Ivo, t., 6 April van Santos. Delfland, t, 8 April v. Las Palmas. Montferland, u., 8 April v. Montevideo. Salland, 9 April te A'dam. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Aurora, 9 April v. A'dam. Bodegraven, u., 7 April te Valparaiso. Hebe, 9 April te Tunis. Odysseus, 9 April v. A'dam. Perseus, 9 April v. A'dam. Poseidon, 10 April te A'dam verwacht. Proteus, 9 April te A'dam. Aehilles, 8 April v. Carthagena. Colombia, 9 April v. A'dam. Erato, 9 April te Gothenburg. Fauna, 8 April v. Malaga. Juno, 8 April v. A'dam. Proteus, 8 April v. A'dam. Simon Bolivar, u., 9 April te Barbados. Telamon, 8 April te A'dam. Ulysses, 8 April te Varna. Van Rensselaer, u., 8 April te Paramaribo. HollandAfrika Lijn. Grijpskerk, t., pass. 9 April Perim. Klipfontein, 9 April v. R'dam. Wissekerk, 8 April v. Duinkerken. HollandAmerika Lijn. Edam, 9 April te Antwerpen. Nieuw Amsterdam, 9 April te R'dam. HollandAustralië Lijn Aagtekerk, t., 9 April te Suez. Almkerk, t., 9 April v. Duinkerken. HollandO.-Azië Lijn. Oostkerk, u., 9 April v. Yokohama. Oldekerk, t., pass. 9 April Ouessant. Ouderkerk, u., 9 April v. Colombo. Riouw, t., 7 April v. Colombo. Zosma, t., 9 April te Dairen. JavaChinaJapan Lijn. Tjinegara, 2 April v. Hongkong. Tjimanoek, 7 April v. Hongkong. SilverJava Pacific Lijn. Silveray, 8 April te Cheribon. Silverbelle, 8 April te Ternnte. Sibajak, u., 9 April te Marseille. Rotterdamscha Lloyd. Baloeran, t., 9 April te Suez. Insulinde, 9 April te R'dam. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Algorab, t., pass. pass. 8 April Finisterre. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Eurybates, 8 April te Batavia. Menelaus, 8 April te Casablanca. Peisander, 8 April v. Singapore. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 9 April te Genua. Jonge Elisabeth, 8 April te Valencia. Jonge Johanna, pass. 8 April Finisterre. K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag. Kampioenschap van Nederland. Zondag vindt de eerste match plaats om het nationale kampioenschap, n.1. tusschen Ajax en PSV, op het terrein van eerstgenoemde. Wel licht dat dit een aardige wedstrijd wordt, van welks resultaat weinig te zeggen valt, al zullen velen geneigd zijn Ajax als overwinnaar van dit treffen te bestempelen. AFDEELING I. ie klasse. ZFC besluit haar programma met een uitwed strijd tegen HBS in Den Haag, wat nog een spannend partijtje kan worden. In Zaandam won ZFC met 32. HFCVUC en Excelsior't Gooi zijn voor de betrokken clubs zeer belangrijke wedstrijden, daar alle 4 vlubs rijp zijn voor de laatste plaats; de winnaars zijn zoo goed als geborgen. Een reden te meer dat allen wel extra hun best zullen doen. 2e klasse A. ZVV besluit haar programma met den wed strijd tegen WFC. Jammer genoeg is deze wedstrijd thans van geen belang meer door ZW van West-Frisia verloren heeft doch niettemin zal de thuisclub er wel eer in stel len revanche te nemen van de in Wormer- veer geleden nederlagen. Een gewillig slacht offer van WFC zich evenwel niet toonen; we achten een gelijk spel het meest waarschijn lijkst. Hollandia krijgt Zeeburgia op bezoek; reeds met een gelijk spel is de thuisclub buiten ge vaar, wat uit onderstaande stand wel blijk!. Daar Zeeburgia niets meer te winnen of te verliezen heeft, en het daarom verder wel schijnt te gelooven getuige de verpletteren de nederlaag tegen Alcmaria Victrix op 2e Paaschdag zal Hollandia het wel zoover brengen. HRC beëindigd* Maandag j.1. de competitie met een overwinning op WFC (2r), waar door, zooals we reeds gemeld hebben, onze stadgenooten voor de 2e klasse zijn behouden. De drie laatste matches, welke in overwinnin gen eindigden, hebben dat bewerkstelligd; der halve een zeer mooie eindspurt. Wa. HRC in dit haar 4e seizoen in de 2e klasse heeft ge presteerd volge hier: 0—4 West-Frisia 0—5 2—4 Z .V.V. 1—3 II Hollandia 2 22 Alcmaria 1—4 O2 Zeeburgia 0—7 I2 W.F.C. 2 1 4—3 D.E.C. 2—3 1,a T.O.G. IO 3—o A.F.C. 3—1 Thuis Tegen Uit Er werden dus 2 thuis- en 4 uitwedstrijden gewonnen, terwijl op eigen terrein gelijk werd gespeeld tegen Hollandia en Alcmaria. Het re sultaat is: Thuis: Uit: Totaal: Vorig seizoen: 9 9 18 5 1420 5 1225 18 8 2 2 10 2645 41—42 14 18 (7) (3) Ongetwijfeld zal het Bestuur en de Elftal commissie van de club met deze cijfers reke ning houden; inderdaad is de thans geleverde prestatie in vergelijking met vorige seizoe nen een stap terug. Stellig zal men over tuigd zijn, dat de ploeg danig gewijzigd moet worden, jong bloed is zeer noodig! Men ver gelijke hierboven de doelcijfers maar eens van de beide laatste seizoenen en constateert dan een frappant verschil. 26 doelpunten in het kleinste aantal wat tot op heden door de HRC in den K. N. V. B. gescoord is! Maar enfin, we staan aan den vooravond van een goede oefen periode, waarin door den oefenmeester veel nuttig werk kan verricht worden. We zijn er van overtuigd, dat allen er van doordrongen zullen zijn, dat er van den zomer hard gewerkt zal moeten worden en diverse combinaties ge probeerd, om wanneer September daar is, met een flinke, verjongde en getrainde ploeg op nieuw den strijd aan te binden. Hierbij de stand van Ie 2e klasse A tot op heden bijgewerkt: West Frisia 18 16 1 1 66-18 33 z.v.v. 17 13 2 2 43-23 28 Alc. Victrix. 18 7 4 7 53—54 18 Zeeburgia 16 8 0 8 46-38 16 W.F.C. 17 6 4 7 35—36 16 H.R.C. 18 6 2 10 26-45 14 Hollandia 17 5 3 9 34-44 13 D.E.C. 18 4 5 9 35-38 13 T.O.G. 18 5 3 10 33-41 13 A.7.C. 17 5 0 12 26—50 10 De kunst om iets te zeggen. Het jonge vrouwtje: O Henri, wat zou ik dien armband graag hebben. De jonge man: Het spijt mij, maar die kan ik onmogelijk voor je koopen, lieve. Het vrouwtje: Maar als je 't kon, zou je het doen niet? De man: Ik denk het niet. Het vrouwtje: Waarom niet? De man: Omdat hii niet goed genoeg voor je is. Het vrouwtje: Lieverd. 3e klasse A. Kinheim zal Oosterpark met een bezoek ver eeren en kan, als alle krachten Ingespannen wor den, met de punten huiswaarts keeren. KW trekt naar Oranje-Zwart en zal nu wel dubbel op passen, wil ze niet nogmaals hevig gedesillusion- neerd naar haar heimat trekken. KW rest nog maar een heel klein kansje, maar heeft haar lot niet meer in eigen hand. -De Meteoor wint van Amstel, terwijl aangaande DSVHelder wij naar het Helder-nieuws verwijzen. Kinheim 16 13 0 3 80-31 26 K.V.V. 17 11 4 2 46—24 26 Helder 16 12 1 3 62—32 25 3e klasse B. De kampioenen (Kennemers) bezorgen SDW op eigen veld een nederlaag. QSC krijgt bezoek van D.W.V. Weet de thuisclub hier de zege te be halen, is zij wel uit het gedrang, doch DWV zal zich wel geducht weren. Niettemin houden wij het op de thuisclub. MeervogelsODE wordt op het ZFC-veld gespeeld. Ook hier dient de thuisclub te winnen. Reserve 2e klasse A. KFC 2De Spartaan 2, Ajax 3WA 2. Alcmaria-Victrix 2VSV 2. (In afd. B is ZFC 3 kampioen geworden). HRC II heeft Maandag (2e Paaschdag) haar laat ste competitiewedstrijd gespeeld, tegen WA 2, welke met 31 werd verloren. Het eerste seizoen in de res. 2e klasse is zeer bevredigend geweest; met 22 punten uit 18 wedstrijden wordt de 2e plaats bezet, welke recht geeft tot het spelen van promotiewedstrijden voor een plaats in de reserve le klasse, zoodat de roodjes dc kans geboden wordt in de hoogst bereikbare klasse te komen. Dat zou wat wezen! De Racers wonnen „thuis" 6 en „uit 4 wed strijden, terwijl gelijk gespeeld werd tegen VSV 2 (thuis) en KFC 2 (uit). Het totaal-resultaat is: 18 10 2 6 43—41 22 (2) Vorig, seizoen 16 10 2 4 5038 22 (2) Reserve 3e klasse A. Ajax 4De Spartaan 3. DEC 3OSV 2. De Helder-reserves zijn ook uitgespeeld; het eerste seizoen in den KNVB is geen tegenvaller geweest, want 23 punten uit 18 wedstrijd is nu niet direct zoo slecht; er werden 10 wedstrijden gewonnen en 3 gelijk gespeeld, score 5748. Van Ajax 4. de kampioen, werd met 01 en 34 ver loren. „Thuis" werden 14 en „uit" 9 punten ge boekt. N.-H. V. B. ie klasse C. Anna Paulowna: BKC—Texel, Kooistra. Wie- ringerwaardNieuwe Niedorp, Snijders. Schagen 1Helder 3, Meerman. (Uitslag Zondag j.1.: Helder 3Wieringerwaard 16). Van afd. A. is WFC 3 kampioen en van afd. B Verkade 1). ae klasse D. Wieringen: Succes 2Schagen 2, H. Augusteijn, Texel 2Oudesluis 1, W. Dol. (Uitslagen van Maandag j.1.: Oudesluis 1Schagen 2 1-0, HRC 4Succes 2 (10). 3e klasse D. DES 1Succes 3. v. d. Kool; Oudesluis 2 Petten 1, v. d. Hoff. 4e klasse D. Bolweg: Helder 5Succes 4, 12 u„ van Dam; Helder f>BKC 3, Heijblok. Tuindorp: HRC 6 Wieringerwaard 2, 12 uur, C. J. Mol Jr. (Uitsla gen van Maandag j.1.: HRC 6HRC 5 34, Wieringerwaard 2Helder 5 (25). Adspiranten K. Wieringen: Succes ASchagen A, 1 uur, H. Augustijn. Adspiranten L. Tuindorp: HRC CHRC E, 10 u„ Freeke; HRC D—BKC A, 11 u„ Freeke. Schagen B— Helder E, 1 uur, Meerman, Helder-nieuws. D.S.V.—HELDER. Helder's voorlaatste competitiewedstrijd wordt te Amsterdam tegen DSV gespeeld, de club die door de withemden op eigen grond met 101 „gekraakt" werd, maar het was ook dezelfde club die verleden week de kampioensdroom van KW zoo goed als vernietigde, waaruit voor de zoo- veelste maal blijkt, dat bij voetbal alles mogelijk is, dat de meest abnormale resultaten schering en inslag zijn. Een gewaarschuwd man telt voor twee, waarmee we willen zeggen, dat de club der wit hemden nog lang geen gewonnen spel heeft, zeker niet met het voornemen den strijd zal ingaan met: „we winnen toch wel." Integendeel zal er met de grootste inspanning gespeeld worden moeten wor den en het spel zelf veel beter moeten zijn dan Zondag tegen het N.-H.V.B.-elftal, toen het sa menspel (vooral in de voorhoede) en het plaatsen op zeer slordige wijze werd toegepast. De mid denlinie mag bovendien gerust wel wat meer naar voren komen; de afstand tusschen den aanval is nog altijd te groot (vandaar groote gapingen op het middenveld, waar de tegenpartij voordeel van heeft). We hopen, dat de spelers het belang van deze match zu'len beseffen er. hun capaciteiten op de meest nuttige wijze naar voren zullen brengen. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Begunstigd door heerlijk voorjaarsweer heb ben de jaarlijksche schoolwedstrijden weer een uitstekend verloop. Voor de vijfde maal worden deze wedstrijden gehouden en gaat hier. evenals in Amsterdam: „meer elftallen, steeds meer waardeering bij de autoriteiten, bij de leiders op onderwijsgebied steeds meer medewerking en steeds meer belangstelling". Vooral voor de afd. lagere scholen is die be langstelling groot. Daar valt een heerlijke enthousiasme te genieten: alles voor de eer van de school! 17 lagere scholen schreven in en op dit oogenblik zijn er al 12 van geëlimineerd na heel wat spannende wedstrijden: School 3 (Middenstraat) trof het in zoo verre slecht door te loten tegen School 9 (Vischmarkt), o.i. het sterkste elftal. Een pluim voor de Middensraters, di eeervol ver loren 1 School 8 (Van Galenstraat) „kraakte" de Gr. van Prinstererschool met 8O, maar in de 2e ronde konden de mannen van Christiani het niet bolwerken tegen School 9. Die Vischmarkters hebben een fijn elftal en toen ze met 1o van de Van Galenstraters hadden gewonnen, kon men op grooten af stand hooren, dat „er geen school in Den Hel der is, die School 9 kan verslaan!" Nog even je jongens goed aangevuurd, Zwarte, dan zal je zien, dat ze De Comeniusschool won na loting van de Julianadorpers, maar verloren na loting van de Rehobothschool, die tevoren de Weststra- ters verslagen hadden. School xi (Vroonstraat) won met 10 van Huisduinen en in den daarop volgenden strijd tegen Callantsoog, die Zaterdag veel beter speelden, zorgde „Mazzel" met een „loeier" (dat is een geweldig hard schot, ziet U) voor de overwinning (1o). School 14 stuurde Anna Paulowna met een 3o jas naar de Kleine Sluis terug. School 5 (Parallelweg) won, dank zij de doelpunten van Freek, met 3o van School 10. Wat zagen die overwinnaars er keurig uit! A.s. Zaterdag volgen op het Helder-terrein de finales, die bijgewoond zullen worden door verschillende autoriteiten. Na afloop daarvan worden, waarschijnlijk door den Burgemeester, de prijzen uitgereikt voor de tribune. Prijzen werden aangeboden door: 't Ge meentebestuur, den Commandant van Hr. Ms. „Schorpioen", gymnastiekleeraar De Vries, boekhandel Spruit, Heldersche Schoolvereeni- ging, dus de Comeniusschool (een waardevolle wisselbeker-), Zeemacht, v.v. „Helder", H.R.C. de H.R.C.-adspiranten. Bond van Leeraren bij het Nijverheidsonderwijs, Vereeniging van Huisvrouwen (zeker dankbaar voor het bezig houden der jeugd tijdens de vacantie?). coif feur Langkamp (11 kammen), het raadslid J. B. F. Meyer, Pro Patria, O.K.K., Algemeen Sportblad ('t Groentje), Ver. „Ambachts school". Is het niet overweldigend. Officieele uitslagen: Afd. A. School 9School 3 42 Groen van PrinsterenSchool 8 0—8 JulianadorpComeniusschool o1 School 7Rehobothschool 12 Anna PaulownaSchool 6 10 HuisduinenSchool 11 o1 School 4Callantsoog 23 School 5School 10 30 School 9—School 8 j0 ComeniusschoolRehobothschool o1 Anna PaulownaSchool 14 o3 School 11Callantsoog 10 Als prijswinnaars blijven over de volgende 5 elftallen: School 9, Rehobothschool, School 14, School 11 en School 5. Je beste beentje voor gezet, jongens. Finale op Zaterdag 2 uur. Afd. B. R.H.B.S. II—A.B.S. V 1—2 A.B.S. VII—A.B.S. IV 0—7 H.S.V. III—U.L.O. II o—1 A.B.S. VI—A.B.S. III 0-8 A.B.S. VA.B.S_ IV U.L.O. II—A.B.S. IH H.S.V. II—U.L.O. I De A.B.S. morgen om 10 uur. vriidaz- j Tenslotte deelen wij nog mede da Vi"U g middag 2 uur een wedstnTjdnn?"Srs. Deze tusschen 11 zeelieden en 1 worden voor 1 wedstrijd beloof: een attractie te worden. welke zeer groote belangste TexeL Texel-nieuws. A.s. Zondag speelt het eer9*' nftVtVl' een Sportvereen. Texel voor de co ard> uitwedstrijd tegen B.K.C. te w 't Texelsche elftal gaat uit met v „ppin- invallers omdat de vancantie nog. nlL ue: digd is. Het tweede elftal, waarin verschel dene leerlingen van de Zeevaartschoo meespelen, heeft om dezelfde reden v competitie uitstel gekregen. SCHERMEN. WEDSTRIJDEN KONINKLIJKE T)FFICIERS-SCHERMBOND. Van 5 tot en met 9 Mei 1931 zullen scherm- wedstrijden worden gehouden in het tennis park „Marlot" te 's-Gravenhage. a. Personeele wedstrijden voor leden op 110- De wedstrijden bestaan uit: ret, degen en sabel voor de klassen I, II en III. b. Afdeelingswedstrijd voor de leden, waar bij elke afdeeling van den bond vertegenwoor digd kan zijn door één of meer ploegen van 4 schermers (leden van den bond). c. Korpswedstrijd op sabel voor officierer in actieven dienst. Hieraan kunnen deelnemen per regiment (korps) één of_ meer ploegen van 3 deelnemers. Voor deelneming is het lidmaat schap van den bond niet vereischt. Voor dezen wedstrijd is een Zilveren Wis selbeker als extra-prijs uitgeloofd door den commandant van het veldleger, luitenant-ge neraal E. F. Insinger, welke wordt toegekend aan het regiment (corps) dat niet alleen door kracht, maar ook door deelneming met het grootste aantal ploegen een eerste plaats in de algemeene rangschikking verovert. Deze beker werd in 1929 gewonnen door de offi cieren van de Koninklijke militaire academie. d. Korpswedstrijd op sabel voor leerlingen vande Koninklijke miltaire academie en het Koninklijk instituut voor de marine (per in richting één ploeg van 4 schermers). e. Korpswedstrijd op degen voor leerlingen van de Koninklijke militaire academie en het Koninklijk instituut voor de Marine (per in- richtig één ploeg van 4 schermers). f. Korpswedstrijd- op sabel voor leerlingen van de scholen voor reserve-officieren (per school één of twee ploegen van 4 schermers). Voor de wedstrijden onder d, e en f genoemd is het lidmaatschap van den bond (als adspi- rant-lid) niet vereischt. g. Personeele wedstrijden op sabel en degen voor adspirant-leden. De inschrijvingen voor de wedstrijden moe ten uiterlijk 10 April 1931 inkomen bij den,, secretaris der Technische Commissie, den kapitein der infanterie H. D. Scherpenhuizen, van Bleiswijkstraat No 37, te 's-Gravenhage „Nou zeg, ons elftal heeft vandaag gewonnen." „Hoe weet je dat?" „Wel, ik zag dat Bertus bezig was den referee te helpen met zijn jas aan te trekken." Passing Show, Londen. Eierenveiling Den Helder. Aangevoerd 26046 kipeieren, bruin 4.004.30, wit 3.604.40, kleine eieren 3.203.40, alles per 100 stuks. 483 eeneieren, f 2.603.80 per 100 stuks. ALKMAAR, 10 April Kaasmarkt. Aangevoerd 51 stapels, wegende 113,000 kg. Fabriekskaas: 46 stapels kleine 33.5o; 3 stapels commissie 32; boerenkaas: 1 stapel kleine 34; 1 stapel commissie 33. Alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAAR, 10 April Graanmarkt. Aangevoerd 587 H.L.'s, als: 285 H.L. tarwe 6—8.75; 1 H.L. rogge; 114 H.L. gerst chev. 6.50—7; 92 H.L. haver S—7-25, zaaihaver 8.50—9; 40 H.L. boonen w.o. bruine boonen 13—16; citroenboonen 1516; witte boonen 1821; n H.L. karwijzaad en 10 H.L. blauwmaanzaad, waar van de prijzen niet genoteerd; 34 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 611; groene erwten (groote) 2830; grauwe erwten 4062, alles per 100 kg. De handel was goed. BROEK OP LANGENDIJK, 10 April. 1500 kg. peen 1.30—1.60; peen (kleine) 0.90; 28,000 kg. roode kool ie s. 916.40, doorschot 8.80—14.40; 100,000 kg. gele kool ie s. 4—6.10; doorschot 3.604.70; 28,000 kg. Deensche witte kool 3.90—5.30; 6100 kg. uien, uien 1.602.40; grove uien 1.902.40; drielingen 0.80—1.30, alles per 100 kg. aan de Redactie alle stukken betreffende den inhoud van de krant aan de Administratie alles aangaande abonnementen, advertentiën, boekhou ding, klachten over de bezorging van de krant, enz. Aan personen nimmer brieven adres- seeren, dit kan stoornis en groote ver traging tengevolge hebben. DEN HELDER—JULIANADORP. Breeker, vrachtrijder. Maandag-, Woens dag-, Vrijdag- en Zaterdagmiddag om 1 u. DEN HELDER—CALLANTSOOG. Jb. de Waal, autovrachtdienst met verbin dingen op Schagen, Woensdagmiddag 2.30 u.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 11