Permanent Wave Maison Gerrits Het bezoek van Mgr. Aengenent, den Bisschop van Haarlem, aan Texel. De Stoom .Tjscherij „Insulinde" Rijksweg 11 ts-, «lO, 112 50. DONKERE DUINEN a predikbeurten WAAROIU kl gt U iedere week over Uw gele wasch i VAN ZiTERD G 18 APnlL 1931 VIERDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS 6 maanden compleet garantie Spoorstraat 104-106. Tel. 457. Zondag geopend van v.m. 9 uur n.m. 6 uur Bij den vijver is het NU schitterend! Zondagmiddag concert van „Winnubst" April. bezorgt U Telefoon 456. de wasch WIT ALS SNEEUW! Laat U prijscourant toezenden. MOS Op en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Wintertijd. Maan Zon Hoogwater Apr. Z 19 M 20 D 21 W 22 D 23 V 24 Z 25 op: ond.: op: oud: sm. nam 5.11 21.10 4.55 19.02 9.31 9.45 5.28 22.29 5.50 23.40 6.25 7.17 0.54 8.25 1.47 9.48 2.25 4.54 19.03 10.00 10.16 4.52 19.05 10.32 10.49 4.50 19.00 11.07 11.26 4.48 19.07 11.40 0.08 0.33 1.01 1.33 4.46 49.09 4.43 19.11 Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Zaterdag 18 Apr19.30 uur. Zondag 19 19.32 Maandag 20 19.33 Onze stadgenoot, de heer S. J. Dok ter, theol. candidaat, heeft een beroep ontvangen naar de Geref. Kerk van Zun- derdorpHolysloot, Amsterdam (N.). VRIJHEIDSBOND. Dr. I. H. J. Vos, bekend door zijn rede op den A.V.R.O.-avond, zal Maandag 20 April a.s. in „Musis Sacrum" wederom het radio-vraagstuk behandelen en pro testeeren tegen het knotten van volks vrijheden. EMMABLOEMCOLLECTE. Op Zaterdag 25 April zal in deze ge meente de iaarlijksche Emmablocnncollecte gehouden worden ten bate van de Veree- niging tot bestrijding van de tuberculose in deze gemeente, door den verkoop van de Emmabloem. Op deze wijze wordt iedereen in de gelegenheid gesteld de Vereeniging te steunen bij haar sympa thiek werk. ORGELBESPELING LUTHERSCHE KERK. A.s. Maandag (20 April) hoopt de or- geliste der Luthersche Kerk, wederom een orgelbespeling te geven van 8.30-9.30. De toegangsprijs bedraagt 0,1272 (inclus. sted. belasting). Men zie de advertentie. KENNISGEVING VAN VERHINDERING. Bij elke stemming komt het voor, dat kiezers door ziekte, afwezigheid of andere reden verhinderd zijn aan hun stemplicht te voldoen. Het gevolg is, dat zij zich daar omtrent tegenover den Burgemeester moeten verantwoorden, wanneer niet vooraf van deze verhindering wordt ken nis gegeven. Een gemakkelijke manier om hieraan tegemoet te komen is, de reden van ver hindering in het kort op de oproepings- kaart te vermelden en deze op het Raad huis of het stembureau te bezorgen. Daar door wordt vermoedelijk veel correspon dentie voorkomen. NAAR AMSTERDAM EN HAARLEM. De aangekondigde autotocht naar Am sterdam en Haarlem van Garage W. Prins wordt wegens de verkiezingen uit gesteld van Woensdag 22 tot Donderdag 23 April. NEDERLAND—DÜITSCHLAND. Degenen die het plan mochten hebben dezen internationalen wedstrijd bij te wonen, en dit op zoo goedkoop mogelijke wijze wenschen te doen, gelieve de adver tentie in dit blad te lezen, waarin de heer Dol zich met een en ander belast. „HELDER'S MANNENKOOR". Tweede concert. Een bezoeker verzoekt ons opname van onderstaand kort verslag, van het tweede concert van „Helder's Mannenkoor", ge geven op Dinsdagavond. Zooals de voorzitter, de heer Peters, bij de opening opmerkte, was het bezoek niet zoo groot als den vorigen avond, hoewel men dit gaarne had gezien. Wij weten dit wel van de Marine-concerten: als er iets goeds op muzikaal gebied gegeven Avordt en er moet voor worden betaald, komen alleen de werkelijke liefhebbers en., dat blijken steeds weinigen te zijn. De thuisblijvers hebben veel gemist; hoe wel het programma hetzelfde was als dat van Maandagavond, behalve dan de ovatie van de Stafmuziek en het Sted. Muziek corps, was het geheel nog beter dan den vorigen avond, vooral het gröote werk „Een Nacht op Zee" werd zeer goed ver tolkt, de solisten bleken nog beter op dreef in al het door hun gepresteerde. Aan het einde van het concert dankte de voorzitter allen, die op eenigerlei wijze aan het Avelslagen van deze feesten heb ben medegewerkt o.a. het orkest, mej. Heyboer, de heer Veenstra en „The 1' S. Wij werken met 3 le klas toestellen. Coiffeur de Dames Mixed Follies", die zooveel hebben bijge dragen tot het „feestelijke" van het feest hal'van Maandagavond en die ook heden hun medewerking zullen verleenen, aldus de voorzitter. Welnu die jongelui hebben ook Dinsdag hun best gedaan en hoewel zeil geen bewonderaar van „Jazz-muziek" moet ik bekennen, dat ze mij een klein beetje bekeerd hebben, vooral door hun 2e Y\ alzen-potpourri, die voor een ama teursband zeer goed te noemen was. Na tuurlijk speelden ze weder „Happy, feet", dat, vooral bij de jongelui werkte als een roode lap op een stier en zij, a la „Olivier Twist" om méér vroegen. Voor danslief hebbers was het bal waaraan ook Dins dagavond de feest-polonaise met mutsen en dergelijke niet ontbrak, het geld al waard. Kortom „Helder's Mannenkoor" mag m.i. met genoegen terugzien op deze fees- telijkheden, die in alle opzichten goed ge-1 slaagd mogen heeten. En het zou mij niets verwonderen, als er na dit alles een vloed van donateurs en nieuwe leden' (kwam; zij hebben getoond dit te ver-1 dienen Een bezoeker. ALGEMEENE COÖPERATIE. Be jaarlijksche ledenvergadering. Donderdagavond hield de Algemeene Coöperatie hier ter plaatse haar jaarlijk- sche ledenvergadering. De Voorzitter, de heer De Nijs, gaf een uiteenzetting van de thans heerschende economische crisis en deed diverse mededeelingen omtrent het verloop van de bedrijven, welke de vereeniging exploiteert, en het steeds groeiend ledental. Nadat de balans en resultatenrekeningen over het boekjaar 1930 waren goedgekeurd, besloot de verga dering op voorstel van het bestuur om van het gekweekte overschot 35 in het reservefonds te storten en 65 uit te keeren aan de leden. Waar in de kruide niers- en de kleedingafdeelingen nog een vaste korting bestaat naar de afschaf fing waarvan het bestuur streeft zoodra de gelegenheid gunstig is werd besloten den leden over hun verbruik van de afdee- j ling Bakkerij 8 dividend te geven. Als j nieuw lid voor den Raad van Commissa rissen werd bij acclamatie gekozen de heer W. A. Erkelens. Een 75-tal obligaties wer den uitgeloot (Avelke elders in de adver tentierubriek van dit nummer zijn ver meld). Bij de rondvraag ontspon zich een za kelijke discussie over verschillende wen schen, welke de leden opperden ten op zichte van de diverse bedrijven, waarbij het bestuur kon verklaren, dat het in ieder opzicht diligent is en zoodra de gelegen-1 heid zich aanbiedt uitbreiding van de af- deelingen zal overwegen, waarbij echter de wensch werd uitgesproken, dat het afge- loopen boekjaar bewijst, dat de leden heel wat kunnen bereiken als ze hun vereeni ging trouw blijven en zich het schoone doel van de verbruikscoöperatie maar goed voor oogen houden. Tijdens de pauze werd een kop H.K. thee geschonken. 'S LEVENS RIJKDOM. Over dit onderwerp hield Ds. P. H. Borgers gisterenavond in de Luthersche Kerk een lezing. Ds. Borgers had zijn onderwerp gevonden in het boek „Jeugd leven" van den Deenschen jeugdprediker Olfert Ricart, dat hem zoo had geboeid, dat hij niet meer kon ontkomen aan den geest, die het boek bezat. Hij kon niet nalaten het te bespreken en het bekend te maken bij de jeugd en allen, die de jeugd kennen en er belang in stellen. In dit boek kunnen we zien hoe rijk we kunnen zijn als jonge menschen. Er is nog zooveel ontevredenheid, vooral bij jonge menschen. En toch kan de jeugd zoo rijk zijn. De bijbel zegt: Gedenk den Schepper in de dagen uwer jongelingschap, eer de kwade dagen komen. En dat woord is zoo juist. Die Hem kent is altijd rijk. Olfert Ricart beziet het leven van jonge menschen als de vuurtoren, die het land en de zee beurtelings belicht. Hij beziet de verschillende kanten die een jeugdleven bezit. De schrijver werd in 1872 geboren in Denemarken. Hij was een man met bui tengewone gaven. Zijn ambt was predi kant en vooral tot de jeugd voelde hij zich aangetrokken. Op literair gebied heeft hij veel gedaan en hij is mede daardoor een der grootste Deensche mannen geworden, i Hij is niet wereldberoemd geworden, ten- minste nu nog niet. Maar zijn naam zal blijven voortbestaan door zijn boeken. „Jeugdleven" is het eerste boek, dat in het Nederlandsch werd overgezet. Toen hij het boek schreef sprak hij uit, dat het boek wel spoedig zou worden vergeten omdat het geschreven was met een hart dat aan den tijd hing. Maar het is niet vergeten, omdat het bovenal met het hart 'was geschreven. j Over het algemeen komen de boeken uit het Noorden bij ons volk er goed in. Er zit altijd een eigen kenmerkende geest in en daarom worden de boeken met veel belangstelling gelezen. Het is weer altijd j anders dan anders. En dit boek is ook belangrijk. Het is j geschreven door den meest belangrijken I christelijken persoon in Denemarken, den man die zoo n groote menschenkenner was. Het heeft echter lang geduurd eer hij door zijn volk begrepen en erkend was als een groot vaderlander. In „Jeugdleven" spreekt Olfert Ricart tot de jeugd over Denemarken. Hij zegt: In mijn boek wil ik een jongmensch tee kenen zooals jullie allen wel zult willen zijn. Ik zal jullie een schijnbaar eenvou dige tekst uitleggen, welke je kunt vin den in den bijbel en die reeds heel oud is. Het staat geschreven in 1 Samuel 16 18: „Zie, ik heb gezien een zoon van Isaï, een Bethlehemiet, bedreven in het spelen en hij is een dapper held, een krijgsman, wel ter tale, een schoon map, de Heere is met hem." En dan legt Ricart den tekst op schoone wijze uit en hij zegt: „De Beth lehemiet" doet me denken aan het land van den jongen man David, van wien deze tekst geschreven staat. En dat spreekt me van jullie land ook: leert eerst je eigen land kennen en heb het lief. Ken het, z'n mannen, z'n taal, zn voortbien- (selen, z'n schoonheid. „De zoon van Isaï BOLTHA spreekt me van jullie huis, je familie". „bedreven in het spelen" spreekt me van jullie vrijen tijd. David wist wat hij in zijn vrijen tijd doen moest. De gaven, die hij ontvangen had werden in zijn vrijen tijd ontwikkeld. „hij is een dapper held" spreekt me van jullie strijd, jullie moeilijkheden, „een krijgsman", van jullie werk, „een schoon man" spreekt van jullie karakter, dat zich in het uiterlijk laat zien. „de Heere is met hem" spreekt van je geestelijke persoon. De Heere was met David en Hij kan ook met jullie zijn, want voor jullie geldt hetzelfde als voor David. Olfert Ricart wijst op de groote kracht van het gebed. Er staat: „die bidt, die zal ontvangen. Vragen jullie ook of Hij je leert bidden, dat zal je kracht geven voor je leven. Elk der hiergenoemde tekstgedeelten worden behandeld in een apart hoofdstuk. Het is dus duidelijk dat wij allen konden opnoemen wat er in het boek besproken wordt. En het zal een slecht beeld van de grooten rijkdom kunnen geven, die het boek bevat. Het was slechts een greep en daarom wordt ieder aangeraden dit boek te lezen en de raad op te volgen van Ricard om des avonds een gouden draad te spinnen tusschen God en ons zondig menschenhart. Ds. Borger heeft de velen die aanwezig waren, zeker een genotvollen avond gege ven. Een avond waarop veel viel te lee- ren. Die hem kennen, weten, dat hij op vlotte boeiende wijze z'n onderwerp be handelt en zeker zullen de- aanwezigen, vooral de jongeren, onder den indruk van dezen mooien avond zijn gekomen. DRIEHOEKSMEISJES. AfdeeUng Den Helder. .Op Vrijdag 24 April a.s. hopen de Driehoeksmeisjes een openbare vergade ring te geven in Casino. Voor de pauze zullen vrije oefeningen en een rei uit gevoerd Avorden, afgewisseld door zang en muziek en zal mevromv Hoek, een der leidsters van bovengenoemde afdeeling, een korte inleiding houden over: „Levens blijdschap". Na de pauze zal een zang spel, getiteld: „Elsje", opgevoerd worden. Na afloop zal, behoudens goedkeuring van B. en W„ een verloting plaats heb ben van door de meisjes vervaardigde handwerken en kartonnen voorwerpen. Tijdens de pauze zullen daarvoor de loten verkocht worden. Voor nadere bijzonder heden leze men de advertentie, voorko mende in dit blad. „GEVAREN DER JEUGD". „Tusschen 14 en 17" als tconeel- stuk in Casino. Men schrijft ons: Deze film, welke de afgeloopen week in het Tivoli-Theater heeft geloopen, is ook voor het toon-eel bewerkt en werd reeds in Rotterdam en Den Haag (Gebouw voor K, en W.) dagen achtereen met groot succes opgevoerd. Hetzelfde gezelschap komt ook hier in Den Helder op Zondag 26 April een opvoering geven van dit tenidenz-drama in 5 bedrijven, bewerkt door C. le Grand. .De „Voonvaarts" schreef: Een aantal spelers van den vroe- geren Circus-Schouwburg hebben zich, onder leiding van Co-ba Kinsbergen, ver- eenigd, om de volkskunst, die daar door het gezelschap Spree gegeven werd, voort te zetten. „Tusschen 14 en 17" („Gevaren der Jeugd") bleek een zeer getrouwe na volging van het gegeven, dat in de be kende film behandeld is. Concurrentie van het tooneel tegen de film is een hachelijke onderneming het Volkstooneel aan vaardde het risico van een vergelijking echter dapper. Het „Dagblad van Rot terdam" schreef: Uitstekend was de tegen stelling tusschen het door de ouders nog als kind beschouwd worden en het reeds mensch zijn, getypeerd. De ouders maken zich ongerust over 'n eindexamen, terwijl de jongeren al worstelen met het oerpro- bleem van het leven zelfhet is in alle geval goed, nog eens weer nadrukkelijk te wijzen op de dringende noodzakelijk heid van voorlichting met als eerste ver- eischte een natuurlijker, gezonder begrip omtrent sexueele moraal. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. In de maand Maart Averd de Leeszaal bezocht door 1374 mannen en 112 vrou wen, totaal 1486 personen. Uitgeleend werden: 2187 romans, 2466 kinderboeken en 706 studieboeken, totaal 5359 banden. De navolgende werken werden aange schaft: Bennett: Clayhanger; Ehrenburg: 10 P.K. het leven der auto's; Laurence: Aaron's rod; id.: Women in love; Leopold: Uit de leerschool van de spade, dl. 4 eri 5; Locke: The beloved vagabond; O'Neill: Strange interlude; Ragaz: Van Christus tot Marx van Marx tot Christus; Steensma: De wereld der microscopische Avezens; id.: Kleine voedingsleer; Van der Valk: Mozes' boeken in Egyptisch licht; Van Vierssen—Trip: Mientje Watsinga in den heilstaat; Nenni: Zes jaren burger oorlog in Italië; Rijnsdorp: Koningskin deren. Ten geschenke ontvangen: Bijdragen voor Vaderlandsche geschie denis en oudheidkunde, reeks VI dl. X; Gregory: Goudkoorts; id.: De uitgestoo- tene; Coltof: De conjunctuur gezien van de zijde van het spaarverschijnsel; Halé- vy: Criquette; id.: 1'Invasion; id.: Prin- cesse; Vereeniging actieve handelspoli tiek: Proeve van wet onderhandelingsta rief; Jaarverslag der rijkscommissie voor de monumentenzorg over 1928; Statistiek van de scheepvaart over het jaar 1930. HET GROENE HUISJE. Reeds een paar dagen staat op het stationsplein een aardig groen en wit ge schilderd huisje. Aanvankelijk stond het gebouwtje op den hoek van het Juliana- park bij de zich aldaar bevindende pa pierbak, doch sedert kort is het verplaatst en heeft aan het begin der Prins Hen driklaan standplaats gekregen. Het huisje is, zooals wij reeds veron derstelden, neergezet om kaartjes te ver- koopen. Niet voor een voetbahvedstrijd, maar voor de autobussen van de Gebrs. Koningsbergen, welke dezen zomer ver schillende diensten zullen onderhouden. OVERREDEN. Donderdagmiddag reden twee meisjes op een paard en wagen mede. Bij school 8 in de Van Galenstraat Avilden de meis jes er af springen, doch daar zij het bei den tegelijk deden botsten zij tegen el kaar waardoor zij vielen. Daarbij kwam een meisje met haar arm onder het ach- terAviel van den wagen. Zij klaagde over veel pijn in haar schouder en arm. Het andere meisje bleef ongedeerd. Met een auto van Garage Sanderse werden de meisjes naar huis vervoerd. geen .vette consumenten en ga zoo maar door. Buiten kievitseieren dat zou nog wel gaan, maar geen eieren, geen kievitten en geen kievitten, meer ongedierte in den grond en ga daarop nu ook maar eens door. Hier en daar, als je door het polderland loopt, is het aantal kieviten geweldig groot. Van uitsterving is dus nog geen sprake. Maar er kunnen er nog best wat bij, want over hun nut voor den mensch is ieder het thans wel eens. Afgescheiden van hun nut is ook de kie vit een der sierlijkste en levendigste vo gels in ons polderlandschap en het is een vreugde dezen vogel in zijn vorm en in zijn uitingen gade te slaan. Haast ken ik geen vogel, die zoo ge- spannen de aandacht vraagt als de kievit. Zijn staan op het land in zijn slanke hou ding en met zijn bepluimden kop; zijn snel voorttrippelen over het land en dan het weer onbewogen stilstaan; zijn zwie ren en wentelen en kopje duikelen in de lucht en het snorrend gezoem van zijn vluggen wiekslag. Het is één en al sier lijkheid en gratie en spannend belangwek kend. En hoe het weer ook is, altijd klinkt zijn blijden roep en altijd is hij bezig met zijn vliegacrobatiek. Alleen als de sneeuwvlokken warrelen of als de hagelkorrels ketsen, kan hij wel eens zielig ineengedoken zitten achter een hekkepaaltje of tegen een greppelkant. Maar nauwelijks glimt er weer iets of zijn felle vreugdeschal jubelt weer over de velden. Is April dan grillig en doet hij wat hij wil, de kievit laat zich door die grilligheid niet weerhouden zijn jubelstemming uit te daveren. Maar hij heeft het dan ook niet geleerd, te luisteren naar den grommeling in den schoorsteen. Robinson. ZONDAG 19 APRIL t931 DEN HELDER Ned. Ilerv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat). Geen dienst Ned. Herv. Gem. W esterk er k, West plein) 's Morgens 10.30 uur. Ds.K\V.J.^ Poe!. Onderwerp: 'Deoogen geopend Geref. Kerk (Julianapark). 'sMorgens >0 uur. Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. J. E. Mi ster huis, van Hellevoetsluis. Geref. Kerk (Hulpkerkd. Chr. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 u„ Ds. J. E. Waterhuis 's Avonds 5.30 uur, Ds. I. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Leesdienst Chr Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur Leesdienst Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 u., Ds. P. H. Borgers Donderdag 8 uur, Deutscher Verein. Doopsgez. Gem. Geen dienst Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u. en 'smiddags 5.30 u., Ds. R. C. W. J. Hoek Leger des Heils. Geen opgaaf ontvangen. Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. Oud-Katholieke Kerk fLangestraat 76), 's Morgens 10 u., Godsdienstoefening met preek Mons. H.T. J. van Vlijmen, bisschop van Haarlem. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté Reikhalzend wordt door den landman uitgezien naar wat flinke regenbuien, want een natte April wordt door hem altijd be- beschouwd als een flinke omstandigheid van sterke ontwikkeling der gewassen Van oudsher heet het, dat regen in April brengt gras en kievietseieren. Een goed doorsopte grond schijnt noo cjig te zijn voor een gunstigen was van het wortelgestel en wat betreft die meerdere kievitseieren, dat houdt misschien verband met betere voedselomstandigheden op een doorweekten bodem dan op drogen en stuggen grond. Veel regen is er inderdaad in deze Aprilmaand nog niet geweest; het heeft wel een paar malen gedreigd en er kwa men een paar maal eenige droppels, maar van een plenzenden regen, die alles door- soppelt, is nog geen sprake geweest. Zondagavond tokkelde het even op het zinken dakje en we dachten: daar zul je 't hebben, maar het was geen doorzetter en toen we den volgenden ochtend uit het raam keken, zag alles er weer even dor en stug uit en de wolken koersten uit het Noorden en er was de grommeling in den schoorsteen, die waarschuwde, dat we nog wat voorzichtig moesten zijn met het weghalen van de kachel. Zoo n waarschuwing neem je dan in dank aan en je doet er je voordeel mee, want in den voorjaarstijd van alles over hoop halen, ben je ook wel eens geneigd meteen dan maar de kachel mee te pikken, onder de schoone leuze: „Opgeruimd staat netjes". Daarom kun je dankbaar zijn, dat je nog zoo n ouderwetsche, breeden schoor steen hebt, die nog iets van de gemoede lijkheid van zijn tijd met zich draagt en, ondanks zijn grauwen stem, toch niet kan nalaten je te Waarschuwen voor de din gen, die je misschien displeizier kunnen bezorgen. Die grommeling in den schoorsteen hoor je niet zoo in de meer moderne huizen, die immers uit den tijd zijn, dat er meer met de ellebogen wordt gewerkt en het aan jezelf overlaten of je de kachel in de op ruimingshurry wil meenemen, dan wel wil laten staan. „Moet jezelf weten!' Maar zoon ouwerwetsche knorrepot laat in zijn grommeling hooren: „Nou jon gen, bedenk je nog 'rs, vóór je zwartjan weghaalt". En als je je dan wilt laten ra den, nou, dan wacht je nog een stuitje. Hoe meer de dag groeide, hoe meer ge rommel er kwam in den schoorsteen. Al wat er nog aan vocht, door het vorige avond-buitje in de grassprietjes was blijven hangen, werd er door den straffen noordelijken wind heelemaal uit gedreven en het wat magere zonnetje, dat door de warrelige witgrijze wolkvlokken scheen, zorgde voor de verdere opzuiging. Neen, het leek er voorshands niet op, dat er malsche regen zou komen en geen regen in April: geen gras en geen kievit eieren. Ei. we kunnen zoo min buiten het een a's Duiten het ander. Geen gras, geen hooi, geen ronde koeien en geen vette melk, geen vette boeren en AanbeA'elend, JOH. De ruiterstoep, die voor den bisschop uitging. Zanghulde. De kinderen zingen den bisschop voor de pastorie, te Den Burg, toe. D. H. Mgr. Aengenent verlaat de kerk na de bediening van het vormsei

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 9