KOM» UK Wil S.MHHtWASSER Zn. Buiieniandsch overzicht 7 I.V. SrOOMWASSCHERIJ „DEN HELDER5' TOBRALCO FOSTER'SMAAGPlUEh NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA *n| !¥logen wijU nog even herinneren aan de Briefkaart die U van plan was om ongefrankeerd toe te zenden. Stel het niet uit, maar doe het nog heden. GEMENGD NIEUWS. - EERSTE BLAD DINSDAG 12 MEI 1931. 59ste JAARGANG «gg De werkloosheid in Duitschland neemt af. - Briand rechtvaardigt zich. - Het economische plan van Briand. - De dienstplicht in Italië bij mobilisatie. FEUILLETON 19 Bioedige straatgevechten te Madrid. -©7 WILHELMINASTRAAT 63 TEL. 524 Doodelijk auto-ongeval. Herbergier in café doodgeslagen. Zoo gemakkelijk te wasschen Zoo moeilijk te verslijten Kleur-, wasch- en zon-echt r V- Miï: Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65binnen land f 2.—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, jdem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50, f 0.(0, f 0. .0, f 1._. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.fr.p.p.6ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag, Redacteur: P. O. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. AD VERTEN TIEN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewjjsno. 4 ct- De werkloosheid in Duitschland neemt af, dat is een verheugend bericht, dat wq in de bladen lazen en dat toegeschreven wordt door de intrede van het voorjaar. Het aantal der werkloozen is ongeveer 240 000 minder en dat van hen, die hoof delijke ondersteuning ontvangen krach tens de werkloosheidsverzekering is met ongeveer 216.000 gedaald. Bij de crisis- voorzorg werd een stijging met 12.000 waargenomen. Volgens de gegevens van de arbeidsbeurzen werd einde April aan 1.888.000 personen op grond van de werk loosheidsverzekering ondersteuning uitge keerd. Volgens de arbeidsbeurzen zijn over het geheele rjjk einde April 4.389.000 werkloozen ingeschreven, tegenover mid den April 4.628.000. Van iedere honderd werkloozen werden er einde Maart gemid deld 88.1 ondersteund. Briand rechtvaardigt zich. Onder dit hoofd lezen wij in de „Nw. Rott. Crt." m.: De actie door een deel van de Fransche rechterzijde tegen Briand ontketend, we gens de Duitsoh-Oostenrijksche tolver- bondsplannen, is een storm in een glas water gebleken. Toen het op een motie van vertrouwen in de regeering naar aanlei ding van Briand's verklaringen aankwam, bleek de oppositie tot 52 stemmen geslon ken te zijn, terwijl de steun voor Briand 430 stemmen bedroeg. Terecht vestigde de minister er nog eens de aandacht op, dat in dezen tijd de oeconomische vraagstuk ken van veel grooter beteekenis zijn dan de zuivere politieke. Dat komt ook bij deze kwestie tot uiting, daar Oostenrijk er zich immers op beroept, dat het zonder aan sluiting bij een groot oeconomisch gebied geen bestaansmogelijkheid meer heeft. Europa is het slachtoffer van een ontzet- tonden chaos, maar de oplossing, die Duitschland en Oostenrijk voorgestaan hebben, kunnen Frankrijk en verschei dene andere landen niet erkennen. Daar tegenover stelt Briand zijn eigen plan, ben scherp omlijnd plan voor de organi satie van de uitgebreide Europeesche markt, zooals hij bet betitelde. Uit de stemming is gebleken, dat de poging der rechterzijde om Briand door dit debat onmogelijk te maken als candi daat voor het presidentschap der repu bliek, mislukt is. Tot dusver bestond er nog eenige onzekerheid of Briand inder daad candidaat zou zijn. Die onzekerheid schijnt thans ook geweken. De kans wordt groot, dat de verkiezing zal loopen tus schen Briand en Doumer als candidaat van de rechterzijde. Briand moet daarbij Ce beste kansen hebben. Fransche presi dentsverkiezingen zijn echter wisselval lig en het duurt nog tot Woensdag voor dat het congres te Versailles bijeenkomt. Het economische plan van Briand. pe Parijsche correspondent van de „Eve- ning Standard" meldt dat het economi- Ee plan, dat door Briand op 15 Mei aan Volkenbondsraad zal worden voorge- _,d om de D. O. tol-unie te vervangen, urE twee deelen zal bestaan. Het eerste deel is het agrarische en het tweede het industrieele. Volgens het eerste zullen zich de in dustrieele staten, n.1. Duitschland, Fran- 3(11: soo aierfihii i. ui'.li, ii.p"Pm SRaiEül! en RBPAREEREN soorten wollen Kousen en Sokken, ook de «fijnste. Voor nieuw werk zijn wij no. i. JAAP SNOR, Zuidstraat 19. Let op den gelen winkel. - Telefoon 251. Texel: depót Wed. SCHUMAKER, Den Burg M ■■■III «f THE DARK CHAPTER door E. J. RATII. Ke liep vrooiijk en vlug naar huis. Hij koelt haar peinzend na. -Wat weet ze nu eigenlijk?" daoht hij. „Weet ze eigenlijk iets? Of heeft ze een aangeboren talent van den ouden heer overgeërfd?" Hij stak de drie dollar weer in don zak en lachte. XII. loen Hilda Kilbourne opbelde, dat vbHirkom,;n met tw°- zjjn. BehMve de deuk^in het sp^mlrd'was èr niets op haar wagentje aan te merken ftawhns zelf zag er ook uit om door een ringetje te halen. Zijn pak was geborsteld zyn schoenen en beenkappen repoetst ctaHeièrWlrtlle' da' hti 2011 Maar Hilda, die al voor de deur stond Je wachten, ging zelf achter het stuur zit ten en sloeg het portier achter zich dicht, zonder zich verder om Rawlins te bekom- krijk, België, Oostenrijk, Tsjecho-Slowa- kije, Italië en zoo mogelijk ook Engeland bereid moeten verklaren het graanover schot van de agrarische staten Hongarije, Roemenië, Zuid-Slavië, Bulgarije en Po len af te nemen onder een stelsel van pre- ferentieele rechten. De voorsteller is van oordeel dat dit graanoverschot niet zoo aanzienlijk is, dat de overzeesche export landen als de Ver. Staten, Canada of Ar- fentinië daardoor aanmerkelijk nadeel zouden ondervinden. In ruil zal aan de genoemde agrarische staten worden verzocht hun tarieven voor zekere nijverheidsproducten te veriagen. De industrieele voorstellen zouden hier op neerkomen dat de industrieele staten van Europa zich bereid verklaren tot be perking en verdeeling van markten. Via het Internationaal Arbeidsbureau te Genève zullen zij voorts tot instelling van een werkdag, korter dan acht uur, besluiten en ten slotte tot een verlaging en nivelleering van de tarieven. Verder zullen de voorstellen strekken tot internationale overeenkomsten nopens goedkooper credieten, zoowel voor den landbouw als voor de nijverheid. De correspondent zegt dat volgens al- gemeene overtuiging de Kleine Entente met het plan van Briand zal instemmen. De houding van Engeland en Italië zou echter ietwat onduidelijk zijn. Aanvanke lijk waren beide landen geneigd het D. O. tol-unieplan welwillend te beschouwen. Ingevolge de langdurige diplomatieke onderhandelingen met Frankrijk zouden z;j sedertdien wat onzeker zijn geworden. Vast staat dat Frankrijk en Tsjechoslowa- kije en waarschijnlijk ook Roemenië, Zuid-Slavië en Polen te Genève alles in het werk zullen stellen om Duitschland en Oostenrijk van hun tolverbondsplan af te brengen. De burgerlijke dienstplicht in Italië. De Italiaansche regeering heeft bij het parlement een wetsonwerp ingediend, in zake do discipline bij mobilisatie. Deze burgerlijke dienstplicht geldt zoowel voor vrouwen als voor minderjarigen, die den leeftijd van 16 jaar bereikt hebben en voor niet dienstplichtige mannen, die den leef tijd van 70 jaar nog niet hebben bereikt. Allen, dus ook de vrouwen en minderjari gen, zijn verplicht de militaire autoritei ten onvoorwaardelijk te gehoorzamen, op gevaar af zwaar te worden gestraft. De onderhavige wot is een aanvulling van de wet van Juni 1925. Zij bepaalt o. a. nog, dat er in geval van mobilisatie in iedere gemeente een oommissie van bur gerlijken weerstand moet worden opge richt, die de vereisohte tucht moet hand haven en zorgen moet voor de noodige arbeidskrachten voor fabrieken en open bare werken. Het wetsontwerp legt alle niet^soldaten den" plicht op van materieele, intellec- tueele en moreele medewerking, van be zuiniging en beperking van uitgaven en verbruik, van vermijding van alles was den weerstand des lands zou kunnen ver zwakken en van stipte en onmiddellijke gehoorzaamheid aan de bevoegde overheid. Aanhangers van Alfonso door republikeinen uit een celwagen gesleurd en gelyncht. Zondag is het in de Spaansche hoofd stad tot bloedige botsingen gekomen tus- schen monarchisten en republikeinen, waarbij verscheidene personen gedood en gewond werden. De ongeregeldheden begonnen in de Callé de Alcala, een der hoofdstraten van Madrid, waar de lokalen van de pas ge stichte monarchistische organisatie zijn gevestigd. De leden dezer organisatie hiel den een vergadering in dit gebouw van den „Monarchistiscben Kring", waar hun leider Artillano een gr00te rede hield. Toen de vergadering, die door om streeks duizend personen werd bezocht, uiteenging, slaakten de jonge monarchis ten kreten als: „Leve de kening! Leve het koningschap I" Toon een taxi-chauffeur, die juist passeerde, hierop antwoordde met den kreet „Leve de republiek!" werd hij door de monarchisten aangevallen en ernstig mishandeld. Onmiddellijk was een groot aantal republikeinen ter plaatse, die wraak namen door de auto's der monar chisten, welke in een lange file voor het gebouw stonden, aan te vallen en eeilige wagens in brand te steken. Een der lei ders van de monarchisten werd door de woedende menigte mishandeld. Er ont stond een hevig gevecht, waarbij van weerszijden met steenen werd gegooid. Politie te voet en te paard kwam tus- schenbeide en voerde eenige charges uit, zonder dat zij er echter in slaagde de vechtenden te scheiden. De menigte brak integendeel door het politieoordon heen, greep een der monarchisten en sleurde hem langs de straat Slechts met de groot ste moeite slaagde de Guardia Civil er in den man te ontzetten. Daarop richtten de republikeinen hun aanvallen op het gebouw van den „Monar chistische Kring". Ook hier moest de po litie tusschenbeide komen om vernieling te voorkomen. Eenige republikeinsche leiders wisten de menigte voor korten tijd te kalmeeren door de mededeeling, dat de aanstokers der incidenten gearresteerd waren wegens hun demonstraties voor het monarchisme en koning Alfonso. Inderdaad verschenen twee celwagens op het terrein van den strijd, ten einde de gearresteerden weg te voeren, maar mÊmmmmm meren. Ze had alleen maar even „Goeden morgen" gezegd, toen hij haar begroette. Nw stond hij te wachten tot ze wegreed en kon een gevoel van teleurstelling niet ontkennen. Toen ze de hand uitstak naar de ver snelling, bleef ze plotseling een paar se conden lang aandachtig voorover gebo gen zitten kijken naar het wljzerbord. Ze rag er uit, als waren haar gedachten geheel afwezig. Dat vond Rawlins ten minste, maar hij bemerkte weldra, dat hij rich vergiste. Ze richtte zich op, keerde het hoofd om en keek hem scherp aan. «Heb je met mijn wagen gereden, Rawlins?" vroeg ze streng. De vraag verrastte hem, maar hij be- heerschte zich volkomen. „Van de garage hierheen, juffrouw." „Dat bedoel ik niet," zei ze hoofdschud dend. Er is een heel eind met dezen wa gen gereden, sedert ik hem gisteren ge bruikte. Wie is er mee uitgeweest?" Het was niet anders dan mensohelijk om te vermoeden, dat Marian iets verklapt had, hoewel hij er haar eigenlijk te goed voor achtte. „Weet u zeker, dat er mee gereden is, juffrouw?" vroeg hij. Als hij te weten kon komen, hoe ze wist, dat er mee gereden was, kon hij m s-1 schien makkelijker een antwoord vinden. „De kilometerteller wijst negentig m«i 'neer aan dan gisteren," zei ze. „Wie beeft hem gebruikt?" Hij zag in, dat het bewijs onweerleg baar was, maar verbaasde zich erover, dat 'e het opmerkte. Hij vond het niets voor een vrouw 0111 den kilometerteller na te gaan. Marian was nu van alle blaam vrij, maar voor hem zelf was de situatie geens zins vergemakkelijkt. „Heb je er zelf mee gereden?" vroeg ze scherp, Hjj had drie dollar van Kane Kilbourne aargenomen en kon hem dus onmogelijk verraden. Zelfs zonder het geld, zou hij het waarschijnlijk niet gedaan hebben. Hjj zou later misschien nog wel eens van Kane kunnen profiteeren. Toch kwam het hem ook niet wenscheljjk voor, zelf de schuld op zich te nemen; hij had een reden goede vrienden te blijven met Hilda. „Ik heb er niet mee gereden, juffrouw," antwoordde hij. „Wie dan?" „Ik heb er niemand mee zien rijden." „Rawlins, ik wil de waarheid hooren." „Dat is de waarheid." „Wil je soms beweren, dat iemand een paar uur is uitgeweest met mijn auto zon der dat je er iets van gemerkt hebt?" „Als de kilometerteller aanwijst, dat er mee gereden is," antwoordde hij, „dan moet iemand haar uit de garage gehaald hebben, zonder dat ik het merkte" „Je bedoelt, dat je wel weet, wie hem gebruikt heeft, maar dat je niet van plan bent het te vertellen." Als eenig antwoord haalde hjj de wenk brauwen op. „Uitstekend!" zei Hilda. ,Als het weer voorkomt, zal ik het aan vader vertellen. Het is een stilzwijgende afspraak, dat nie mand deze auto mag gebruiken, zonder mjjn toestemming." Hjj boog en weer greep ze naar de ver snelling. Weer werd haar aandacht afge- één der wagens werd aangevallen door het publiek, dat woedend was geworden op het bericht, dat de mishandelde repu blikeinsche chauffeur in het ziekenhuis gestorven was. De inzittenden werden uit den celwagen gesleurd en gelyncht. Het gevecht werd daarop met verdub belde hevigheid voortgezet on verscheiden personen liepen ernstige verwondingen op. De Guardia Civil voerde een charge uit met de blanke sabel, maar tusschen- komst van eenige socialistische leiders maakte daaraan een einde. Aanval op dagblad-bureaux. De menigte, die voornamelijk uit stu denten bestond, begaf zich toen naar de redactie-bureaux van het monarchistisch- gezinde dagblad „A. B. C." en trachtte het gebouw in brand te steken. Afdeelingen van de Guardia Civil hadden zich echter in het gebouw verschanst en vuurden op de menigte, waardoor twee personen wer den gewond. De studenten trokken toen naar het ministerie van Binnenlandsche Zaken, waar minister Maura op het bal kon verscheen en de gemoederen wist te kalmeeren. De ontevreden matrozen. Na de ongeregeldheden aan boord van de „Jaiine I" te Ferrol, zijn 148 matrozen gearresteerd. De kapitein verleende de gebruikelijke verloven aan de bemanning, doch natuurlijk niet aan de 148 arrestan ten. De bemanning weigerde daarop als protest tegen de arrestatie van de kame raden aan land te gaan, waarop de kapi tein bevel gaf de geheele bemanning te arresteeren. Te Cartagena begaven zich Vrijdag 200 matrozen van verschillende oorlogssche pen naar 't stadhuis, waar zij zich beklaag den over slechte behandeling door de offi cieren. De burgemeester ontving een de putatie der matrozen en beloofde de kwes tie met de marine-autoriteiten te be spreken. Staat van beleg. De regeering heeft in de stad Madrid den staat van beleg afgekondigd. SAMENZWEERING VOOR STAATSGREEP VERIJDELD. Door een krijgslist. De openbare gebouwen te Athene wor den door politie en militairen bewaakt. De minister van binnenlandsche zaken deelde mede, dat hij inlichtingen had ont vangen van een samenzwering welke was gesmeed. Een vliegtuig zou over de stad vliegen en dit zou voor de samenzweerders het signaal zijn voor den opstand, en voor het bezetten der openbare gebouwen. De regeering heeft daarop van een list gebruik gemaakt, door aan een militair vliegtuig opdracht te geven, over de stad te vliegen. De samenzweerders kwamen daarop op een der pleinen van de stad bjjeen, maar werden toen onmiddellijk door de gereedstaande troepen omsingeld en gearresteerd. PANTSERKRUISER A WORDT „DEUTSCHLAND" GEDOOPT. De pantserkruiser A, die op 19 dezer te Kiel van stapel loopt, zal „Deutsch- land" worden gedoopt en is bestemd als vlaggeschip van de Duitsche vloot. ONDERDRUKKING VAN DE TROEBELEN IN BIRMA. Een streng vonnis. Naar Reuter uit Rangoon meldt, zijn in verband met de jongste troebelen strenge vonnissen over de muiters uitgesproken. Van dezen werden er vijftien ter dood veroordeeld en vijftig tot levenslange verbanning. Vier-en-twintlg beklaagden werden vrij gesproken. Het proces werd gevoerd voor een speciale rechtbank te Pyapon. Binnenland. leid en na een oogenblik op den grond gestaard te hebben, bukte ze zich om iets op te rapen. Het was een haarspeld van namaak schildpad, van do kleur, die gemaakt wordl om blonde lokken saam te houden. Zonder een woord te zeggen, gaf ze de speld aan Rawlins, maar haar verwijten de blik was welsprekender dan woorden. Kalm, met een ernstige buiging nam hjj haar aan. Toen reed ze weg. Toen hij het onnoozele ding in zijn hand bekeek glimlachte hij eerst en fronste toen de wenkbrauwen. Het behoorde na tuurlijk niet aan Hilda. Hjj had nooit op haarspelden gelet, maar hij begreep, dat ze donkerder moesten zijn. Aan de negen tig mijl, die de afstandmeter aanwees, kon hij niets doen, evenmin als hij had kun nen voorzien, dat ze dien geregeld na keek, maar die haarspeld bezwaarde zijn geweten, want het was een bewijs, dat hij I de auto niet goed uitgeveegd had. Hoewel hij geen idee had, wie de eige nares kon zijn, begreep hij heel goed, hoe Hilda er over dacht. Ze had geen uitleg gevraagd en hij wist, dat ontkennen hem niets gebaat zou hebben; aan den anderen kant voelde hij er niets voor zich op te offeren en als plaatsvervanger op te tre den in het geval van de blonde haarspeld. „Mijn geschiedenis," peinsde hij, „is te duister, om een goudblond kamermeisje als heldin te hebben!" Hilda beschouwde natuurlijk Itosa als de eigenares van de haarspeld. D't lag het meest voor de hand. Ook Rawlins be schouwde Rosa als een waarschijnlijke oplossing. Ze zag er aardig genoeg uit om een eind te gaan rijden met Kane Inzittende dame gedood. Twee andere passagiers ernstig ge wond. Zondagmiddag om halfzes heeft in de Nude te Wageningen een auto-ongeluk plaats gehad, waarbij een inzittende dame werd gedood en twee heeren ernstig ge wond. Een huurauto uit Amsterdam kwam bij het uitwijken voor een hond tusschen de rails van de electrische tram terecht, bot ste vervolgens tegen een boom en werd geheel verbrijzeld. In den auto waren be halve de chauffeur gezeten de heer A. Martini, Geldersche kade 12 te Amster dam en zijn echtgenoote, de 30-jarige E. A. Martini geb. Hubert, voorts de heer P. Nijsten en echtgenoote, Haarlemmerstraat 49, alsmedede de heer W. J. Sluyter, wo nende Javastraat 2 te Amsterdam. Mevr. Martini zat naast den chauffeur. Doordat ae wagen naar links uitweek, geraakte Mevr. Martini bij de botsing waarschijn lijk tusschen auto en boom bekneld. De ongelukkige kreeg zulke zware verwon dingen, dat zij een uur later overleed. De heer Martini en het echtpaar Nijs ten werden eveneens ernstig gewond, vooral aan het hoofd.. De verwondingen van den heer Sluyter bleken minder ernstig. Vrouw op straat ernstig gewond. De jaarixjiksche elfdaagsche Groning- sche kermis, die Zaterdag anving, is op droevige wijze ingezet. Zaterdagnacht is namelijk in zijn café de herbergier Vos vermoord, terwijl op het Gedempte Zui- derdiep een publieke vrouw zoo ernstig met een mes is gesneden, dat voor haar leven wordt gevreesd. Het eerste drama, dat zich te omstreeks middernacht afspeelde, wekte het meeste opzien. Het geschiedde namelijk op een tijdstip, dat het café van den-heer Vos vrij druk was bezocht. In dit café „de Mag neet" geheeten, gevestigd in het perceel Visscherstraat 6, was de 26-jarige schip per R., een neef van de vrouw van den kastelein, met eenige kameraden op be zoek. Over een oude schuld van het vorig jaar, die misschien eenige dubbeltjes be liep, ontstond ruzie tusschen R. en den 42-jarigen caféhouder en diens vrouw. Deze ruzie liep zoo hoog, dat R. een stoel opnam, en daarmee den inventaris aan gruzelementen sloeg. Hij viel daarbij te vens op zijn nicht en haar man aan, en trof dezen met den stoel op het hoofd. Hierna ontstond een worsteling, waarbij R. een in het café gelegen hamer greep en daarmee als een dolleman in het rond begon te slaan. Even later liep hij met eenige anderen het café uit. De caféhouder Vos, die verschillende klappen op het hoofd had gekregen, kon nog achter de tapkast komen, doch zakte daar ineen. Inmiddels was de politie ge alarmeerd; zij was spoedig ter plaatse, ter wijl ook de politiedokter Nathans kort kort daarop verscheen. Deze constateerde bij caféhouder Vos den dood. De vrouw die eveneens op het hoofd was geslagen, bleek er met eenige builen te zijn afge komen. In den loop van den nacht is de dader, de 26-jarige schipper R., gearresteerd. Hjj heeft in zooverre bekend, dat hij toegaf te hebben geslagen. Hij beweert echter eerst zelf een klap te hebben gekregen. De da der, die een goede bekende van de poiitie is, was niet dronken. Twee uur na dit eerste drama was de politie wederom in actie, thans voor een geheel ander geval. Te omstreeks 2 uur in den nacht was namelijk de publieke vrouw G. de J„ die op het Zuiderdiep met twee mannen liep te wandelen, plotseling Groote sorteering, in effen en gewerkt, 7W «ent per el. Verkrijgbaar btj Leiop naam op don zelfkant Vraagt onze stalen -collectie door een van die twee, een zekeren A. K., met wien zij samenleefde, onverwachts ernstig in den rechtorbovenarm gestoken. De vrouw zakte tengevolge van bloedver lies ineen. Zij werd in een woning aan het Zuiderdiep binnengedragen, waar zij het bewustzijn verloor. Voor haar leven wordt gevreesd. De dader, die onmiddellijk was gevlucht, is Zaterdagnacht gearresteerd. Oorzaak is waarschijnlijk minnenijd, daar de vrouw te kennen had gegeven niet lan ger met den man te willen samenleven. MISHANDELING. Te Nederweert is eenige dagen geleden op een avond het 71-jarige raadslid P. Heljmans onverhoeds aangevallen en mis handeld. Met een gebroken arm en nog andere verwondingen is hij naar het gast huis te Roermond gebracht. Verdacht van deze mishandeling zijn Vrijdag aangehouden en naar het huis van bewaring te Roermond overgebracht de gebroeders K. aldaar. Er schijnt een oude veete in het spel te zijn. DE ELECTRISCHE STROOM. 16-jarige jongen gedood. In een broeikas van een bloemistfirma aan de Manpadslaan te Heemstede was de 16-jarige O. uit Heemstede bij de centrale verwarming bezig met het opstapelen van Kilbourne, als ze het wakend oog der familie konden ontduiken; en uit de ge sprekken aan de keukentafel had hij wel kunnen opmaken, dat Rosa in staat was met iedereen mee te gaan. Alleen was hq er niet op gesteld, dat juffrouw Kilbourne hem verdacht. Niet, dat zijn gevoel voor standsverschil er tegen in opstand kwam. Daar gaf hij niet veel om, maar hij wilde heer en meester zlfn over zijn eigen doen en laten, zonder Rosa er in te laten deelen. Hij herinnerde zich Kane Kilbourne naar het tennisveld te hebben zien gaan en daar trof hij hem aan, bezig met on- j gewone energie te „serven". „Kan ik u even spreken, mijnheer?" vroeg hij beleefd. Kane keek hem achterdochtig aan. „Had je de auto niet goed schoon ge maakt, Rawlins?" vroeg hij. „Jawel, mijnheer, den wagen heb ik afgespoeld, maar we hebben geen van beidnn gedacht aan den afstandmeter". „En heeft Hilda het gemerkt?" „Een mijl of negentig, mijnheer." Kane keek zuur en beet zich op de lippen. „En wat heb je gezegd, Rawlins?" „Tk heb niets gezegd." „Wien verdacht ze er van?" „Mfl natuurlijk." Kane slaakte een zucht van verlichting. „O, dan is het dus in orde!" zei hij. „Je bent toch met een waren uit geweest, al heb je haar auto niet gebruikt; ze vergist zich dus met zoo heel erg." „Ik heb 11 istoravond al gezegd," sprak Rawlins streng, „dat de familie daar niets mee te maken heeft. Daar zult u wel aan en alle spijsverterings stoornissen verdwijnen onmiddellijk bij het ge bruik van Foster's Maag- pillen, het aangenaamste v, en zekerste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar i f 0.65 per flacon. denken, hoop ik; juffrouw Kilbourne ver gist zich dus absoluut." „Wat geeft dat? Al denkt ze nu, dat je een eind gereden hebt? Het zou niet voor den eersten keer zijn, dat een chauffeur haar auto in bruikleen nam." „En dit dan?" Rawlins stak hem de haarspeld toe. Kane keek er even naar en begon te blozen. „Nou, wat zou dat?" vroeg hij ruw. „Gaat het jou iets aan of ik iemand mee heb gehad?" „Neen; maar juffrouw Kilbourne denkt, dat ik verantwoordelijk ben voor die haarspeld." „Heeft heeft Hilda het gezien?" „Ze heeft haar gevonden." Kane keek weer naar de ongelukkige speld. „Dat is jou schuld," zei hij. „Maak er mij geen verwijt van!" „Ik maak er u geen verwijt van» mijn heer integendeel. Het is mijn schuld en ik had haar behooren te vinden. Wat den wagen aangaat, wil ik de schuld wel op me nemen, maar niet wat de haarspeld betreft." Kane grinnikte vergenoegd, dat hij er zoo afkwam. „Wilt u de haarspeld aan Rosa terug geven, mijnheer, of zal ik het doen?" „Rosa?" „Jawel, mijnheer, het kamermeisje." Kane werd rood van woede. „Denk je denk je hcusch, dat ik met Rcsa uit ben geweest?" „Ja, mijnhe -r, dat denk ik." (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1