HEMELVAARTSDAG A. LU1JCKX. 7 BEZOEKT MET TWEEDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS Candidaatstelling Gemeenteraad. FRANSCH BEZOEK OP „DE MOK". til II V N V E SDAG 13 MEI 1S31 Gezellig zitje Billijke prijzen Prima consumptie Heinekens bieren Naar de Boltha. Een nieuwe auto-showroom. ZIET KINDER-HOEDEN. PREDIKBEURTEN Mei-weelde. Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Donderdag 14 Mei20.14 uur. Zomertijd. Vrijdag 15 21.15 TEXELSCH VEERHUIS Beleefd aanbevelend, ZOMERTIJD. Zooals reeds is medegedeeld, vangt de Zomertijd aan in den naoht van Donder dag op Vrijdag. Men denke er dus aan Donderdagavond de klok een uur vooruit te zetten. ZOMERDIENSTREGELING NED. SPOORWEGEN. Elders in dit nummer is opgenomen de zomerdienstregeling van de Ned. Spoor wegen, die Vrijdag 15 Mei in werking treedt. In ons nummer van Zaterdag hopen wij het boekje, bevattende alle zomerdienstregelingen, in te leggen. SPELDJESDAG M.S.F. De op Zondag 10 Mei 1.1. ten bate van het Marine-Sanatoriumfonds gehouden speldjesdag heeft opgebracht 611.62. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. Afd. Den Helder. (Dir. A. J. Leewens.) Aan het 2e concert, dat Dinsdag 19 Mei a.s., in Casino zal worden gegeven, zal medewerking worden verleend door mej. Caro Hoving (Amsterdam), leerares aan de muziekschool van den heer Leewens, viool; terwijl als vocale solisten zullen op treden: mevr. A. van der Poelde Haas, sopraan; mevr. L. BoerdijkSok, sopraan; mej. Tr. Sok, alt en de heer Th. Ramler, bariton. Behoudens omstandigheden zal aan den vleugel plaats nemen mevr. M. Velthuisj Huclishorn, terwijl de heer G. Veenstra het door den heer Tielrooy belangloos ter beschikking gestelde Mannborg orgel zal bespelen. Behalve solo-voordrachten door mej. Hoving en mevr. van der Poel zullen de andere solisten de solopartijen vervullen in de koorwerken „Snowa" van van Milligen en „Erlkönigstöchter" van Gade. Het geheel zal besloten worden met het „Halleluja" uit de Messias van Handel. Met een enkel woord is door ons reeds medegedeeld, dat het aantal bezoekers van de „Boltha" steeds crescendo gaat en dat door het Bestuur al rekening wordt gehouden, dat binnenkort de 20.000ste bezoeker de controle zal passee- ren. Of dit al morgen, Hemelvaartsdag zal zijn, valt nog niet te zeggen, maar wel kan worden geconstateerd, dat de „Boltha" een absoluut succes is gewor den, grooter dan zelfs door de comité- leden is verwacht. Ongetwijfeld heeft ook het weer daartoe bijgedragen. Zij, die de afgeloopen dagen in de „Donkere Duinen" waren, hebben daar gezien, dat er nog geregeld voldoende te zien en te genieten is op het gebied van bolbloemen. Van de tulpen zijn verschil lende soorten al in bloei, maar ook vele bedden zijn er, die nog eenige dagen zon neschijn noodig hebben om hun pracht en hun geur tevoorschijn te brengen. Wij hoorden van verschillende bezoekers woorden van lof over wat hier te zien is, en wie met deskundig oog hier rondgaat, zal zeker veel genieten. Wij willen er op wijzen, dat morgen en a.s. Zondag vele nieuwe tulpensoorten in bloei zullen staan. Trouwens, er zijn vele bezoekers, die al verscheidene malen de rondwande ling over het terrein deden en steeds weer met evenveel genoegen. Laat ons hopen, dat de Meimaand, die ons tot nog toe tamelijk genegen was, ons niet in- den steek laat en vooral de duizenden, die zich kunnen verheugen in een extra Zondag, niet teleurstelt. Dan zal het zeker morgen weer druk en ge zellig zjjn op de „Boltha!" Concert „Stedelijk Muziekkorps". Programma van het concert door het Sted. Muziekkorps op Zondag 17 Mei van 3 tot 5 uur n.m. op het tentoonstellings terrein. 1. Carmen. Marsch arr. Briffaux 2. Orpheus. Ouv. 'a op. Offenbach arr. Rugers 3. tres Joly. Wals E. Waldteufel 4. Freischutz. Fant. 'd op. Weber. 3. Huldeaan den Vrede. Marsch P. J. v. Abeelen 6. Bij maneschijn op de Oceaan. Wals A. Zwart 7. Les Cloches d' Corneville. Fant. d' op com. Planquet 8. Finale. Dinsdag had ten Raadhulze de candi daatstelling plaats voor leden van den Gemeenteraad. De volgende lijsten werden ingediend: Oppositiepartij. 1. J. J. Schoeffedenberger. 2. J. Tiossen. 8. W. Bruul. 4. J. Kweked. Voor alle kieskringen,. Vrijzinnig-Democratische Bond. 1. W. de Boer. 2. L. F. van Loo. 3. J. B. F. Meijer. 4. Jb. de Vries, Julianadorp. 5. A. van'de Poel, geb. de Haas. 6. L. W. de Leeuw. 7. P. J. Trap. 8. J. Kreuger, Huisduinen. 9. P. J. van Steenlbergen. 10. G. H. Kalff, geb. Born. 11. C. Bot (aannemer). 12. J. J. Kistemaker. Voor kieskring I. 1 tot en met 3 als kieskring I. 4. J. Kreuger. 5. J. de Vries. 6. A. van de Poel, geb. de Haas. 7. P. J. Trap. 8. H. Schol. 0. L. W. de Leeuw. 10. J. Dekker. 11. J. J. Peeman. 12. S. Ooltof. Voor kieskring H. 1 tot en met 4 als kieskring I. 5. J. Kreuger. 6. P. J. Trap. 1. A. van de Poel, geb. de Haas. 8. L. W. de Leeuw. 9. J. Dekker. 10. S. Coltof. 11. H. Schol. 12. C. Bot (aannemer). Voor kieskring III. Sociaal-Democratische Arbeiderspartij. 1. D. C. A. de Zwart. 2. P. S. van der Vaart. 3. R. Boogaard. 4. G. A. Minnes. 5- J. H. de Nijs. 6. A. Speur. 7. I. S. E. Soharff, geb. Soden-kamp. 8. W. Kraak. 9. D. van der Mast. 10. P. J. Paap. 11. G. Dol. 12- P. J. Schmidt. Voor kieskring I. 1 tot en met 10 als kieskring I. 11. G. W. Groothof. 12. J. D. Kalt, Voor kieskring II. 1 tot en met 10 als kieskring I. 14S. Bosma. 18. J. W. Schippers. Voor kieskring IIL Christelijk-Historische Unie. 1. Ir. C. van Dam. 2. J. van Zwijndrecht. 3. H. Verkerk. 4. J. H. Pasman. 5. J. de Geus. 6. N. W. Korver. Voor alle kieskringen. Anti-Revolutionaire Partij. 1. G. J. Eijlders. 2. S. F. Monhemius. 8. P. van der Veer. 4. J. Plaatsman. 5. W. de Boer. 6. E. F. van Heuvel. 7. K. Biersteker. 8. F. C. Teerink. 9. J. Bommel Sr. 10. W. van Die, Julianadorp. 11. W. Vlot. 12. J. Kramer Kz. Voor alle kieskringen. Gemeentebelang. 1. W. Biersteker. 2. A. W. Dekker, geb. Klik. 3. A. Grim. 4: P. Feenstra Kuiper. 5. S. Jaring. 6. J. Geurts. 7. S. Eriks. 8. R. Kastelijn. 9. H. SchenMus. 10. Jac. J. Verfaille. 11. K. J. Westhoeve. 12. E. Woud. Voor kieskring L 1. A. W. Dekker, gefb. Klik. 2. W. Biersteker. 8. P. Feenstra Kuiper. 4. A. Grin. 5 tot en met 12 als kieskring I. Voor kieskring II. 1. W. Biersteker. 2. P. Feenstra Kuiper. 8. A. W. Dekker, geb. Kl'ik. 4. A. Grin. 5 tot en met 12 als kieskring I. Voor kieskring III. Roomsch-Katholieke Staatspartij. 1. P. A. Smits. 2. Tli. A. A. Terra. 3. P. Th. Lu.yokx. 4. C. Ran. 5. W. J. Meskers. 6. J. C. van Amersfoort. 7. G. J. Moester. 8. D. J. Boom. 9. P. B. Plasmeijer. 10. A. van de Wouw. Voor alle kieskringen. Christen-Democraten. 1. C. Bot. 2. H. van Zweden. 8. Joh. Bais Pz. 4. T. Sluiter. 5. M. de Waard. Voor alle kieskringen. De verkiezingen hebben plaats Woens dag 17 jimi. VISSCHERIJDIPLOMA. Zooals bekend is, heeft de vereeniging van reeders van vissohersvaartuigen te IJmuiden een circulaire gericht aan de schippers en stuurlieden ter stoomtraw- lervisscherij, waarin werd gewezen op de groote waarschijnlijkheid, dat nog dit jaar in werking zal treden de wet op de ver plichte v isseherijdip loma's. Aangedrongen wordt om nu, tijdens de groote werkloosheid in het vischbedrijf, zich te bekwamen voor het visscherij- diploma, waartoe aan de Visscherij scholen te IJmuiden en Egmond aan Zee gelegen heid bestaat. Dit voorstel wordt gesteund door de verschillende vakorganisaties. Steeds klemmender wordt dus de nood zakelijkheid van het verkrijgen van een visscherijidiploma gevoeld en nu de diep- zeevissoherij zich zal gaan uitbreiden tot ver buiten het Noordzeegebied, wordt het bezit van zoo'n diploma voor het leidend deel der bemanning nog dringender eisch. Niet alleen het bedrijf is daarmee ge diend, doch de menschen zelf komen vat vaster te staan en er opent zich voor de jonge mannen, die in de visscherij bevre diging voor hun aanleg vinden, een pers pectief, die hun werkkring een trede ver der op den ladder brengt. Het is ons niet bekend of uit onze plaats veel jonge menschen in liet dtop- zeetrawlbedriif te IJmuiden emplooi vin den, doch een onderzoek in die richting ware gewenscht, opdat ook die varenslui in de gelegenheid konden worden gesteld één der cursussen te Egmond of IJmui den te volgen, tenzij de mogelijkheid be staat, hier een voorloopigen cursus in te richten. Mocht dat laatste op onoverkomelijke moeilijkheden stuiten, dan zou b.v. het volgen van den cursus te Egmond moge lijk kunnen worden gemaakt door, als een crisismaatregel, tegemoetkoming in reis- en verblijfkosten van overheidswege te verstrekken. De cursus te Egmond aan Zee zal waar schijnlijk op de vijf eerste werkdagen der week worden gehouden van 's avonds 6 tot 9 uur, terwijl des voormiddags van 9 tot 12 uur les zal worden gegeven in breien, boeten en schiemannen. Het meest aanbevelenswaardige zou natuurlijk zijn als hier ter plaatse, b.v. aan de Zeevaartschool, als noodmaatregel, een cursus als bovenbedoeld zou kunnen wor den ingericht. We geven slechts het denkbeeld in overweging, doch we meenen, dat het in stellen van een onderzoek naar het aan wezig zijn van gedupeerden eerst zou moeten geschieden. Juist de malaise zal misschien de stimu lans zijn, die de bevoegde machten drijft tot het nemen van maatregelen, opdat ons vischbedrijf op de hoogte blijft van de eischen, die de nieuwere tijd behoeft. DE HELDERZIENDE FRED. MARION. Komt ».s. Woensdag In Casino. Eenigen tijd geleden introduceerde de bekende impressario, de heer Ernst Krauss, een interessante persoonlijkheid, n.1. den Oostenrijker Fred. Marton, wiens buitengewone begaafdheden zeer de aan dacht trokken ook in wetenschappelijke kringen. Marton bezit namelijk in hooge mate de eigenschap van het „helderzien" (clairvoyanoe), welke hem in staat stelt tot, in de oogen van gewone stervelingen, het verrichten van wonderbaarlijke, schijnbaar onverklaarbare dingen. Reeds ais jongen openbaarde zich de aanwezigheid van dit „zesde zintuig" op overtuigende wijze en Marton heetf dit door training weten te ontwikkelen. Zelf heeft hij ter verklaring in een brochure „Mijn Geheim" zijn aan het wonderbaar lijke grenzende experimenten trachten uiteen te zetten; eerste voorwaarde voor het slagen is de eigen concentratie, waar door de experimentator zichzelf in het noodige stadium van ontvankelijkheid brengt. Dit is reeds een zeer moeilijke opgave, daar men de gedachte slechts mag richten op één bepaald punt. Tot een be paald punt, aldus Marton, lukt het alle menschen, maar 0111 een zoo sterke con centratie te bereiken, dat daardoor het ontvankeliiklieidsstadium bereikt wordt, is min of meer een kunstgreep. Ook over het begrip „helderzien" geeft Marton in teressante beschouwingen in zijn bro chure, en wat nu zijn werken in het pu bliek betreft, dat is eenvoudig verbluf fend. Trouwens, men weet reeds, dat de impressario Krauss alleen artisten brengt van naam; zoo bijvoorbeeld de thans over leden Anna Pawlowa, de groote kozakken- koren, de meest beroemde buitenlandsehe kunstenaars. Marton trad te Amsterdam verschillende malen op in het Concertge bouw. Dit was een sensationeele gebeur tenis; het Concertgebouw was geheel uit verkocht. Bij de ons over dezen merk vaardigen man verstrekte lectuur is 0. a. een inte ressant experiment, dat hij uitvoerde in tegenwoordigheid van den Commandant der Kon. Marechaussee, majoor Boellaard, te Apeldoorn, betreffende een misdrijf, dat gepleegd was. In ons nummer van Zaterdag zullen wij over dit optreden nog een en ander mede- deelen. ORGELAVONDEN FEIKE ASMA. A.s. Vrijdagavond 15 Mei 8 u. 159 u. 15 speelt Feike Asrna op het orgel in de Geref. Kerk (Julianapark) werken van Joh. Seb. Bach (o.a. Toccata in F en de beroemde D moll Toccata en Fuga) be- nevens 4 geestelijke liedbewerkingen van den concertgever zelf. VISSCHERIJ. Dinsdag was er wat minder aanvoer van ansjovis, doch ondanks dat daalde de prijs nog en liep tot 5 cent per kilo. Zui derzee meldt meer vangst, zoodat dat natuurlijk ook van invloed is op de prijs zetting. Garnalenprijzen blijven aan den lioogen kant. In het perceel Hoofdgracht 24, de vroe gere zaak van de firma Goldschmeding, heeft de heer Van der Wijst, vroeger chef bij de garage Moorman, een nieuwe auto- showroom, annex verhuurinrichting ge opend, uitsluitend van Citroën auto's, de bekende Fransche automobielen. In de ruime showroom aan de Hoofd gracht, waarin men overal de namen „Ci troën" en „Good Year" ziet, staat thans een prachtige zes-persoons automobiel, t waaraan een ieder, ook een leek op auto- j gebied, zijn oogen uitkijkt en waarvan de heer Van der Wijst gaarne alle bijzonder heden en goede hoedanightden vertelt, j Verder onderhoudt de heer Van der Wijst voor Den Helder de Citroen-service, waardoor hij in staat is alle reparaties aan 1 Citroën-auto's te verrichten. Vanzelfspre- kend worden ook andere auto's gaarne gerepareerd. Voor den verhuur heeft de heer Van 1 der Wijst twee zeven- en één vijf-persoons Citroën-auto's, waarvan oek zonder chauf- I feur gebruik kan worden gemaakt. Een speciale garage en werkplaats is j nog in aanbouw, terwijl ook nog een ben- zinepomp zal worden aangebracht. De heer Van der Wijst heeft verder het agentschap van de bekende Good-Year autobanden. Zooals gezegd, legt de heer Van der j Wijst zich speciaal toe op den verkoop en verhuur, waarmede wij hem veel succes wenchen, welk succes ons niet twijfelaoh- tig toe'lijkt, gezien het steeds toenemend autoverkeer. HET ONGELUK OP DE „H. D. 14". Naar wij vernemen is de toestand van den heer J. Visser, de schipper van de „H. D. 14" steeds vooruitgaande. PAARD OP HOL. Gisterenmorgen is een paard, gespan nen voor een melkwagen, in de v. Hogen- dorpstraat op hol geslagen. Het dier schrok van een voorbijrijdenden auto. Een der melkbussen viel van den wagen en de kostbare inhoud vloeide weg over de straat. Het paard kon spoedig tot staan worden gebracht en de melkslijter kwam met het verlies van zijn melk en den schrik vrij. EEN BALLON-REIS. De vorige week had de firma De Gruy- ter een aardige ballon-reclame en tal van huismoeders deden in den winkel hun in- koopen om hun kinderen met zoo'n ballon te kunnen verblijden. Een van deze kin deren kwam op het idee zijn ballon een luchtreis te laten maken en bond een kaartje aan den ballon, met verzoek aan den eventueelen vinder, de plaats te wil len vermelden. De vorige week Woens dagavond, om half zeven, koos de ballon het luchtruim en Maandag kreeg onze vriend bericht dat de luchtreiziger Za terdagmiddag om vijf uur, twee K.M. be noorden Bergen aan Zee opgevangen was. De jongen die de ballon liet vliegen was Jan Geerling, Brandkraansteeg 1. onze schitterende collectie Wij brengen een groote keuze vanaf de goedkoopste tot de mooiste soorten. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Den Helder en zijn bijkantoor over de maand Maart 1931. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f 62.736.36 en terug betaald f 82.660.76, derhalve minder inge legd dan terugbetaald f 19.924.40. Het aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 39. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op Staats schuldboekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 55.000 en afgeschreven f 600.—. Derhalve minder in- dan afge schreven f 4.900.—. Het aantal nieuw uitgegeven Staats schuldboekjes bedroeg 2. NUTSSPAARBANK. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts- spaarbank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand April 1931. Op spaarbank boekjes werd in den loop der maand ingelegd f 236.702.20 en terugbetaald f 202.397.94. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 34.322.08. Gedurende het tijdvak Januari30 April van dit jaar werd in het geheel ingelegd f 858.152.29 en terugbetaald f 705.884.39, zoodat in dit tijdperk meer werd ingelegd dan terugbetaald f 152.267.90 Het aan spaarders verschuldigde kapi taal, bij den aanvang van 1931 f 1.948.748.98 klom dientengevolge tot f 2.101.011.88. Het aantal nieuw uitgeg ven spaarboek jes bedroeg in de ma: nd April 78. In het tijdvak 1 Januari30 April van dit jaar werden totaal 532 nieuwe spaar boekjes uitgegeven. De lediging in den loop van April van spaarbusjes leverde een bedrag op van f 3.398.34 aan kleine besparingen. In het tijdvak 1 Januari30 April van dit jaar werd totaal in de busjes f 14.115.46 bespaard. SPAARBANK „HEILIGE ANTONIUS VAN PADUA". Afdeeling: Den Helder. Te goed op ultimo Maartf 303.864.451 Ingebracht in April15.890.11 f 319.754.56J Terugbetaald idem 7.396.39 Te goed op ultimo April. f 312.358.17 Aantal boekjes in omloop 781. DONDERDAG 14 MEI 1931 Hemelvaartsdag DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststiaat). Geen dienst. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) Geen dienst Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar Kerkdienst (Chr. Mil Tehuis, Kanaalweg) Geen dienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u„ de heerN.v.d. Kraats Chr Geref. Kerk (Steengracht), 's Morgens 10 uur, Leesdienst Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 u., Ds. P. H. Borgers 's Avonds 8 uur, Deutseher Verein. I Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u., Ds. R.'C.W.J. Hoek Doopsgez. Gem. Geen dienst. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76). 's Morgens 10 u., Kerkdienst met preek Past. Th. Moleman. Leger des Heils. Geen opgaaf ontvangen. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst De overvloedig vallende regen der vorige week had de groote kuilen in het land tot aan den rand toe volgezet met water, dat nu lag te stoven in het scherp schijnende Mei-zonnetje. Het water blikte onder de kaatsing van de felle zonneschichten en lokte, in zijn kleurenwemeling, het jonge goed naar zich toe, dat, op den vrijen middag, zich ging verzadigen aan het overal uitper sende leven der Mei-maand. Na wat gewaagde pogingen om nader met het water kennis te maken, waarbij schoenen en kousen reeds een voorproef doorstonden hoe ze zich ten opzichte van het water gedroegen, werden deze on misbare voetschoeiïngen uitgetrokken en op het landje gedeponeerd, waar het aan de algoede zon werd overgelaten om te trachten door droging de kwade gevolgen van deze vrijbuiterij af te wenden. En toen nam het feest eerst recht een aanvang. Ze stapten in het warmgestoof- de water van de diepe kuil en schetter den het uit van pleizier. Het water spatte alle kanten heen. Nu eens stapten ze uit de kuil en dan weer er in; ze sjouwden houtjes aan en fantaseerden daar de schepen van, die rijke vrachten gingen halen uit verre ge bieden. Heel hun wereldje van den ge wonen dag, met al de standjes, die thuis op hen stonden te wachten, was verge ten en hun gedachten vertoefden in de wijde velden van de onbegrensde fan tasie, waar geen zon ondergaat, en waar slechts zijn lachende gestalten en een wuiving van geestbedwelmende geuren. Geheel gingen ze daarin op met het noodwendig gevolg, dat de omgeslagen broeken dropen van het water en de blouses als kleffe vaatdoeken klungel den om hun onbekommerde lijven. Maar hun vreugde werd nog door niets gestoord en onbezoedeld was hun blijd schap; geen enkel zwart streepje was nog aan de gelukshorizon zichtbaar. De madeliefjes en paardebloemen, or deloos verspreid in het groote groene stadion van Moeder natuur, netjes uitge dost in hun beste pakje, waren de stille supporters bij dit fantastische spel der jeugd. Heerlijke leeftijd, waarin men nog zoo uitbundig en zorgeloos de haren kan laten wapperen, vrij van alle kunstmatig gevlochten bezwaren van conventie of stelsels, die men heeft meenen te moeten in het leven roepen om dat leven maar zoo gecombineerd mogelijk te maken. Die gecompliceerdheid, ten top gevoerd, is misschien oorzaak, dat er thans velen onder de jeugd zijn, die schoppen tegen die conventie-staketsels en muiten tegen bestaande, kunstig uitgedachte stelsels. Zij, de jeugd, toch kan misschien het het zuiverste aanvoelen hoeveel beursche plekken er zijn in de overrijpe vrucht van de uber-geperfectioneerde conventiebe grippen. Met hun jonge, klare oogen zien ze door die vuns geworden begrippen heen en ze verkiezen daarmede niet meer hun gezonde tanden te bederven. Het is de drang naar het natuurlijke, die velen der jongeren bezielt en die een gruwelijken afkeer hebben aan de poeder kwast, die, als een reliqui, door nog een ander deel van de jeugd wordt verafgood. En we behoeven ons niet ongerust te maken, want het natuurlijke zal het ten slotte van het onnatuurlijke winnen, om dat de natuur zelf steeds als overwinnaar weer te voorschijn komt. Zoo goed als het mogelijk is van natuur gewassen variëteiten te kweeken, die met den oerplant nog maar weinige overeen komst toont, zoo kan ook de mensch, door wat dan heet cultuur, zoover uit zijn oorspronkelijke basis worden getrokken, dat eigenlijk alles bij hem scheef begint te gaan staan en er van zijn oorspronke lijke innerlijke verschijningsvorm weinig meer over blijft. Maar, zooals het ook vaak gaat bij de kunstmatig verwekte variëteiten der planten, wanneer men die verder laat gaan dan natuurlijken groei, dat dan de plant langzamerhand terug keert tot zijn oorspronkelijke verschij- ningshoedanigheid, zoo zal het ook wel gaan met den mensch als men die trekt uit zijn conventiepakje, dat hij langza merhand weer zal terugkeeren tot zijn in nerlijk geaarde verschijningsvorm, zooals Moeder natuur, in haar reinheid, hem heeft toebedeeld. Zeker zijn de kunstig gekweekte plan ten vaak een lust voor de oogen, waarmee we gaarne onze tuinen en kamers sieren, maar is het ook niet een lust voor de oogen als we in de Meimaand, dwalen door de velden en, in schijnbare wanorde, de sterk in vorm en kleur gevariëerde soorten daar zien uitgestald? Plaats b.v. een dotterbloem, naast een kunstig gekweekte roos in je huiskamer en vraag je dan af of de dotterbloem het moet onderdoen in pracht voor de schoon- gekweekte roos. Vermoedelijk zal het kind der ongerep te natuur het winnen van het kind der kunstmatigheid. Want immers: Moeder natuur wint het altijd. ROBINSON. j i r f f «amm&Èm Zooals wij gisteren meldden werd Maandag door drie Fransche vliegbooten een bezoek gebracht aan „de Mok". Hierboven de eskader-leider admiraal Esteva met den commandant van het vliegkamp, overste K. v. Aller, Hot innemen van benzine door een der vliegbooten (foto hiernaast).

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5