Xori verI] aai Evangelisatie. - Palmstraat. MN ONZE A0VERTEE8DERS. BELANGRIJK NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Lange Pietje AMATEURS! Dr. Boftema, ADVERTEERT in de HeMercjrhe Courant. De stem. Kijkjes uit mijn venster. Radiografisch Weerbericht. Marktberichten Men adresseere Onfvangdag. De Vetnekken VERKiEZBNG. VERKIEZING. Is van Vrijdag tot en met Maandag AFWEZIG. VERKIEZING. BEKENDMAKING. TE KOOP: Eischt daarom van Uw winkelier uit sluitend BANANEN, voorzien van het blauwe etiket Fyffes. Weigert andere. R. DIJKSHOORN, ■waarop P. den heer Eschauzier bij de banden greep en K. hem met een doek den mond en neus dichtstopte. De doek was door K. rijkelijk in aether gedoopt. De aanval is met zooveel kracht geschied, dat de geneesheer, die de sectie heeft verricht, verklaarde, dat het slachtoffer vrijwel onmiddellijk, nadat de mond ver stopt was met de doek en de aether door zjjn neus binnengedrongen was, den geest moet hebben gegeven. Toen het slachtoffer op den grond lag, hebben de beide misdadigers hem de voe ten en de knieën gebonden en hem een riem van een bagagedrager van een fiets óm de bovenarmen gebonden. Daarna hebben zij hem op het bed van K. gelegd. K. gaf zijn helper opdracht met zijn gummistok naast het bed op wacht te gaan zitten; zoodra de heer Eschauzier een teeken van leven mocht geven, moest hij hem met de gummistok een slag op het hoofd geven. K. is naar buiten gegaan, heeft een wagen zonder chauffeur ge huurd, is daarmee naar een klokkenmaker in de buurt gegaan, bij wien 's morgens P. was komen informeeren of hij een kist kon koopen. Hij had een kist uitgezocht, waarop het woord KLOK stond. De win kelier had er 75 cent voor gevraagd. Des middags nu is K. de kist gaan koopen. Hij heeft hem in zijn wagen geladen en is ermee naar de Prins Hendrikstraat ge reden, K. heeft de kist naar boven gedra gen en gezamenlijk hebben zij het slacht offer, nadat zij den heer Eschauzier nog een lossen strop om den hals hadden ge legd, in de kist gelegd. Beiden hebben de kist naar buiten gedragen, in den auto ge laden en zijn naar de Westerbaenstraat gereden, waar K., voordat hij de kist kocht, een pakhuis had gehuurd. Aangekomen in de Westerbaenstraat, zagen zij voor het pakhuis twee mannen staan. Zij oordeelden dat onveilig en reden door. Even later zijn zij teruggeko men, hebben den wagen achteruit in de garage gereden, de kist uitgeladen en de zakken van den heer Eschauzier nage zocht. Uit zijn portemonnaie, die leeg door de politie in een kastje in het pak huis is gevonden, namen zij ruim honderd gulden. Toen zijn de beide mannen een borrel gaan koopen. Terwijl zij dat deden, ver namen zij, dat er naar K. gevraagd was. K. heeft toen zijn vrouw opgelegd, die hier ter stede bij een familie in dienst is, en deze deelde hem mede, dat de familie Eschauzier naar hem had geïnformeerd. K. heeft toen de familie Eschauzier opgebeld, die hem vroeg of hij ook wist waar de heer Eschauzier was, omdat hij toch een afspraak had met K. Maar K. deelde rus tig mee, dat hij tot zijn spijt verhinderd Was geweest naar Centraal te komen. Zoodat hij werkelijk niet wist, waar de heer Eschauzier heen was gegaan. De familie Eschauzier verzocht toen K. zich 'met de politie in verbinding te stellen, om dat de familie reeds kennis gegeven had van het uitblijven van haar huisgenoot. K. heeft rustig de politie opgebeld en medegedeeld, dat hij niet wist waar de heer Eschauzier was. Hij is toen terug gegaan naar zijn helper. P. en heeft ge- ïegd, dat, nu de politie in de zaak ge kend was, het te gevaarlijk was om in de [Westerbaenstraat te komen. P. is toen zijn weegs gegaan en K. is van het eene café naar het andere geloopen, is om over twaalf naar zijn woning teruggekeerd, waar een rechercheur op hem stond te wachten, want inmiddels had de politie het toch wenschelijk geoordeeld, dat K. nog eens op het politiebureau kwam om precies te vertellen hoe het dien middag eigenlijk was toegegaan. K. is gekomen, maar omdat er geen enkele reden was om aan zijn woorden te twijfelen, is hij om vier uur 's nachts weer losgelaten. Maar den volgenden morgen was inmiddels het verhaal over den wis sel weer opgerakeld en toen kwam men op de gedachte om het jongetje eens op te halen, dat voor een onbekende een kwi tantie had gepresenteerd bij Heldring en Pierson, een kwitantie, waarop een val- sche handteekening stond ten name van den heer Eschauzier. Het jongetje herkende in K. den man, die heih de kwitantie ter inning had ge geven en toen kreeg K. voor de politie groote beteekenis. Op grond van valsch- heid in geschrifte is hij op het hoofd bureau van politie in bewaring gehouden. Hij ontkende iets met de verdwijning van den heer Eschauzier uitstaanden te heb ben. Hij gaf op dien Zaterdagmiddag van drie tot acht uur bij een vrouw van ver dachte zeden aan huis te zijn geweest. De vrouw van verdachte zeden werd door rechercheurs opgehaald en zij bevestigde de verklaring van K., waarmee de zaak voor de politie weer zeer bedenkelijk kwam te staan. Toch bleef men twijfelen aan de juistheid van het alibi en de vrouw van verdachte zeden werd mede opge sloten, verdacht van medeplichtigheid. Intusschen was bij de politie bericht binnengekomen dit was Maandag om streeks het middaguur dat bewoners van de Prins Hendrikstraat Zaterdag middag een kist hadden zien binnenbren gen aan den overkant. Later kwam een ander verklaren, dat hij een kist door twee mannen had zien uitdragen. Bovendien was, zooals bekend is. Maandagmiddag om half zes de belangrijkste mededeeling bij de politie binnengekomen van het lijk in de kist in het pakhuis aan de Wester baenstraat Voorts viel de vrouw van ver dachte zeden door de mand en bekende, dat zij het geheele verhaal had opgedischt op verzoek van K. Buitenland. ERNSTIG MIJNONGELUK IN NIEUW-SCHOTLAND. Vijf dooden, tien gewonden. Te River Herbery in Nieuw-Schotland vond in een mijn een ernstige kolenstof ontploffing plaats. Vijf mijnwerkers wer den op slag gedood en tien gewond, waar van eenigen ernstig. GOEBBELS VEROORDEELD TOT VIJFDUIZEND MARK BOETE. De rechtbank te Charlottenburg ver oordeelde Dinsdag den nationaal socialis- tischen leider Goebbels tot 5000 mark boete, subs. 100 dagen gevangenisstraf wegens beleediging in geschrifte van prof. dr. Riebensahn. Het O. M. had een boete van 1000 mark geëischt. JEUGDIGE MISDADIGERS. Acht jongens van 15 tot 18 jaar zijn Dinsdagochtend om vijf uur op heeter- daad betrapt, toen zij in een bioscoop in het Noorden van Berlijn poogden in te breken. Uit het onderzoek is gebleken, dat deze bende van jeugdige misdadigers zich aan talrijke inbraken en diefstallen heeft schuldig gemaakt. Het hoofd van de bende is een 17-jarige zoon van een beambte. Zij hadden elkaar ontmoet in Ix-les- Bains, een klein badplaatsje in de Ce- vennes, en op hun wandelingen die zij dagelijks in den omtrek ondernamen, hadden zij elkaar hun intiemste gehei men medegedeeld. Op zekeren dag wandelden zij in het hotelpark. In dit park, dat door een klaterend beekje doorsneden wordt, zijn rustieke bruggen, watervallen, fon teinen, omgeven door klimopranken en roode rozen en ten laatste heeft dit park een labyrinth van geheimzinnige overschaduwde lanen. Aan het eind van een dier lanen is een grasveld, omzoomd door het diepe groen der struiken en bezaaid met de meest uitheemsche bloemsoorten. Temidden van deze heerlijk riekende bloemkelken had zij hem haar laatste geheim medegedeeld. Paul, zei ze zacht en schuchter naar den blonden jongeman naast haar opziend, ik ben verliefd op een stem. De jongeman koek haar vragend aan. Zij vertelde: Enkele dagen na mfjn aankomst schoof ik 's avonds na een gloeiend heeten dag mijn stoel op het balcon om nog wat van de frissche avond koelte te genieten. Het was een ver rukkelijke avond, witte tulle wolken dwaalden over de velden, in den hemel waarin het licht van een dag langzaam verbleekte, pinkten de eer ste sterren, terwijl een smalle sikkel koel en ongenaakbaar boven de hoo rnen stond. Op enkele passen van mij verwijderd, in het rozenprieel, zat een groepje van drie of vier menschen, die op losse ongebonden wijze met elkaar schertsten. Het geluid van hun stem men dreef langs mij heen en vervloei de in de diepe avondstilte, die nog ver scherpt werd door den verren roep van den koekkoek. Doch plotseling luister de ik scherp. Ik sloot de oogen en ont waarde het silhouet van een man, die zich voorover boog en een blik op de gekruiste vingers gericht met zachte stem een verhaal vertelde. Zooals de geur van avondbloemen, het lied van een verren wandelaar, dat langzaam wegsterft, je kunnen ontroeren, zoo ontroerden mij de klanken van die stem, waarnaar het kleine gezelschap in het rozenprieel luisterde. Deze stem, nu eens donker en dreigend als een voort- schietende bergstroom, dan weer inge houden en zacht vloeiend als het schui men van Champagne in kelken, deed mij ademloos toeluisteren. Van welke woorden hij zich bediende om zijn ge dachten te uiten? Ik weet het niet meer, ik heb het nooit geweten. Doch wat doen die woorden er toe? Het waren al leen de klanken die mij ontroerden en mij een gevoel van de diepste vreugde gaven. Hij sprak lang, heel lang en iedere intonatie trof mij als een nieuw wonder.. Toen hij zweeg lag ik dood stil, met gesloten oogen in mijn stoel en had ik moeite om mijn ontroering meester te worden.. Een dwaze ge schiedenis, vind je niet Paul? Ik.ben verliefd op een man dien ik niet ken en van wien ik alleen zijn stem heb ge hoord. Paul had belangstellend toegeluis terd en antwoordde: Waarom dwaas, Lilie? De stem is het klankbord van alle gevoelens die ons kunnen ontroeren, maar weet je den naam van dien man? Het meisje schudde het hoofd. Nu maar dat is toch gemakkelijk te weten te komen? Ik heb heel voorzichtig navraag gedaan bij den maitre d'hotel, doch in plaats van mij nauwkeurig in te lich ten kon hij mij alleen vertellen dat een familie dien avond een onbekenden gast had ontvangen. Dat is Ik weet het niet. Zul je moeite doen om hem te zoe- ken? Is dit wel noodig Paul, is het niet beter om het aan het lot over te laten? Zfj vervolgden hun wandeling door de doolhof der lanen. Het spel van het licht tussehen boomen en struiken reflexeerde in hun ziel tot een spel van gevoelens, dat kinderen in verruk king kan brengen wanneer zij naar een rijk fantastisch verhaal luisteren Lilie glimlachte en wendde geen po- fen als de storm onze kust beukt en de huilende orkaan zijn adem over den va renden zeeman uitbraakt Jan stond altijd gereed om, met trotsee ring en miskenning van alle gevaar, zijn eigen leven op het spel te zetten, om met kalme doodsverachting de reddende hand uit te steken naar den in angst verkeeren den medemensch. Jan had zulke mooie deugden en eigenschappen en hij was zoo heel eenvoudig en bescheiden. Hij han delde nooit op bevel van boven hem ge plaatst gezag, uit vrees voor straf, uit ver dediging van eigen leven en have. Jan's daden waren het uitvloeisel van zuivere menschlievendheid en daarom was hij een ware gróóte held onder de Heldersche helden van het edelste allooi. Jan had geen levenslange riddersoldij, geen pen sioen doch hij stond altijd voor een moeilijken strijd om het dagelijksch brood voor zijn gezin. Maar zijn-zelfopofferend verleden wil ik even bekijken en den stoeren jutter Jan nog eens aan de vergetelheid ontruk ken, voordat zijn nu doodsche woning, waarin hij tot 1850 woonde, als een stuk afbraak zal verdwijnen. Jan heeft ook nog op Wieringen ge- gingen aan om haar gedachten in an- woond, van 18501873, dere banen te leiden. Zij hadden den weg naar het hotel ingeslagen en passeeren het rozen prieel. Een geroezemoes van stemmen doorklaterd van een helle lach dwar relde naar buiten.... plotseling greep Lilie Paul bij den arm en fluisterde haastig; Luister., de stem! Het geroezemoes vervloeide en maak te als het gemengd zangconcert van een vogelkoor plaats voor het schoon geluid van den nachtegaal, dat als koe le sneeuw scheen te vallen., de stem van den man. Zij was diep en. had eqn verrassend warme klank, die modu leerde naar gelang droefheid en ernst elkaar den zacht voortkabbelende stroom van woorden afwisselden. Deze muziek van het woord, dit on eindige mysterie van het geluid drong door het gebladerte als het geheim van de ziel van een onzichtbaar wezen. In de oogen van de jonge vrouw glinsterden tranen, zij wreef hen snel weg en glimlachte, want het was de stem, die zij beminde. De tranen maak ten nu plaats voor een hoopvol licht, een gedachte die als een zonnestraal baan brak, durfde zij niet uit te spre ken. Nu eens scheen zich de stem te verwijderen, dan weer naderbij te ko men, alsof zij haar wandeling voortzet te en plotseling op haar schreden terugkeerde. Zij deed een stap nader naar het paviljoen, beroerde met haar vingertoppen de roode rozen, doch stapte dan plotseling terug. Het geluid van de stem vermengde zich met het stemgemurmel van het gezelschap, de bladeren ritselenden alsof een zachte wind over de aarde streek. Een laatste klank verhief zich als het eindaccoord van een wonderschoon muziekstuk en alles zweeg, terwijl in het hart van de jonge vrouw het verlangen om den on bekenden spreker te zien, om bevredi ging riep. De jonge man keek haar aan en glimlachte begrijpend. Dezen kant langs Lilie. Zij beschreven een cirkel om het paviljoen en traden plotseling vanuit het duister der lanen in een breede baan zonlicht, dat als een blank kleed voor het paviljoen lag uitgespreid. Nog één stap., voor het ritselend gebla derte zaten vier menschen om een klein tafeltje waarop een grammofoon stond. De kleur vloeide plotseling uit haar wangen weg, zij Eteunde op den arm van haar geleider., helder en klaar duidelijk nu begon de stem opnieuw te verhalen en de klanken vermengden zich met het licht gekras van den naald in de ebonieten schijf. Toen hoorde zij iemand zeggen: Je wordt nimmer moe naar zijn stem te luisteren, het is jammer, dat hij zoo jong is gestorven. Toch was Lilie niet bedroefd. Het was immers een stem die zij beminde.... Haar oogen vulde zich met tranen. Al bert van Rijn. Doch zijn juttershart klopte voor het oude Huisduinen en hij kwam met vrouw en kinderen weer hier heen. Zijn eerste redding was in 1842, toen een schip met ijzer van Cardiff op de zandbank „de Groote Keeten" werd ver brijzeld. Op een stuk wrak zag hij een man in de woedende zee ronddrijven. Jan begaf zich gekleed te water en zwemmen de bracht hij den uitgeputten en zwaar gewonden zeeman aan wal. In 1843, 18 October, werd de brik „John", met steenkolen geladen, tegen de kust van Huisduinen geslagen en in vliegenden storm met de reddingsboot er op uit, werden tien man van het verbrij zelde schip gered. Den 25en September 1845, werd de Zweedsche bark „Vestra", met balken ge laden, tegenover het Huisduiner strand stuk geslagen. Een sloep met vijf man ter redding er op uit, werd door de hoog staande zee omgeslagen. Jan, dit ziende, wierp zich te water en had het genoegen alle drenkelingen op het droge te bren gen. Ongeveer denzelfden tijd sloeg op 300 meter afstand van Huisduinen in een zwa- ren Noord-Westenstorm een vlet met drie man om. Met behulp van zqn broer wist Jan allen te redden. Den lOen Januari 1852, toen de kof „Gesina Jantina", met een lading lijn zaad, op het strand sloeg, werd de red dingboot tegen de kust stuk geslagen. Arie Zeeuw en Jaap Vermeulen raakten te water. Jan wierp zich in zee en bracht beiden behouden aan het strand. Toen zwom hij weer naar de „Gesina Jantina" en redde den kapitein met een man van de equipage. „Jongens, kameraad", sprak de kapitein tot Jan, „dat ging er om hè; ik had m'n testament al gemaakt, dank je hoor!" Nog een merkwaardig geval beleefde Jan, toen Evert Bays, de postschipper, tussehen Wieringen en den vasten wal, bij hevigen storm onder de Van Ewijck- sluis, over boord sloeg. Jan sprong in het woelige sop en bracht Bays en zijn schip per in veilige haven. Tot belooning kreeg Jan.... een stevi- gen handdruk, met de toezegging dat hij, wanneer noodig, altijd voor niets naar Wieringen en terug mocht meevaren. Met handrukken en bedankjes en een borrel is Jan dikwijls beloond, Jan Hoo- gerwerf, waarnaar nog de Hoogerwerf- straat is genoemd, die wel eens op zijn levensavond kon zeggen: „Toen ik nog jong was in de kracht van mijn leven, was er geen zee zoo hoog of geen storm zoo ruw al woeien mjj de haren van den kop of ik stond hem, maar nu...." En dan wees hij op zijn armen: „De pomp is lens en het scheepje drijft als wrak in 't ruime sop". Jan heeft aan de redding van 37 men- schenlevens deelgenomen. Voorwaar, een schitterende staat van dienst, Jan! Zijn laatste dagen waren voor den no- belen onverschrokken grijsaard een droe vig slot: kommer en ontbering. Van het armbestuur een daalder. De diaconie of ferde vijftig cent. En „Liefdadigheid naar Vermogen" deed er nog twee kwartjes bij. Dat dat was voor Jan een vette rijksdaalder in de week. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteriologische Instituut te de Bilt. Hoogste stand 762.3 te München. Laagste stand 749.1 te Vestmanor. Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Z. richting, half tot zwaar bewolkt, aanvankelijk droog weer, later wellicht kans op on weer, weinig verandering in tempera tuur, later wellicht afkoeling. Alkmaarsche Exportveiling. ALKMAAR, n Mei. bloemkool 7.50; kropsla per 100 stuks J ^omkomtners per 100 ze s. per 100 stuks 2—.3-W per 100 stuks 1223; prei P postelein 12.60; perziken per stuk IS ce p. dubb. bakje 1.30-1.56; rabarber per 100 bos 3-10; raapstelen per:JM 2.70; radijs per 100 bos J 4-9° y te per 100 bos 1.70-4.70; spinazie^pergrOjoo bak 0.33—0.79; dubb. spereieboonen p pond 59; uien per 100 kg. B lof ie s. per 100 pond 1825; wttlo per 100 pond 1014. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Mei. 1200 kg. uien, uien 6.908.20; grove uien 6.607.10, alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 12 Mei. Drielingen 1.601.90, uien 5-40—7-ljO, grove uien 6.30—7.60, peen 1.40—1.00, u- witte kool 18.3019-30, gele kool 5-io 6.80, alles per 100 kg Schagermarkt van Woensdag 13 Mei. S paarden 150—350; 6 pinksieren 100— 275; geldekoeien (magere) 225350; 21 idem (vette) 250410; 30 kalfkoeien 34°—430; 10 pinken 120230; 93 nuchtere kalveren 814; 201 overhouders 2837! 81 lamme ren 1724; 6 bokken en geiten 422; 45 varkens (magere) 1822; 15 idem (vette) p. kg. 0.400.41; 333 biggen 814; *5 konijnen 0.501.75; 69 kippen 0.752. Eierenveiling. 140,633 kipeieren: bruine 3.804.20, wb'e 3.303.90, kleine witte 3-303.40; r .ji eendeieren 6-303.40; 10 kalkoeneieren 9-90. aan do Redactie alle stukken betreffende den inhoud van de krant aan de Administratie alles aangaande abonnementen, advertentiën, boekhou ding, klachten over de bezorging van de krant, enz. Aan personen nimmer brieven adres- seeren, dit kan stoornis en grootever traging tengevolge hebbpn. ZOMERDIENST 1931, ingaande 13 Me!. bs Vertrek van Aankomst te Aankomst te Aankomst te Aankomst te Aankomst te Aankomst te Den Helder. Alkmaar. Amsterdam. Haarlem. Den Haag. Rotterdam. Utrecht. CS. 6.31 Niet op Zon- en Feestdagen 7.40 8.28 8.24 9.04 9.29 9.58 i) 7.25 7.38 Alleen op Zon- en Feestdagen. Niet op Zon- en Feestdagen 8.20 8.21 8.58 9.07 9.49 ian 10.30 2) 9.39 10.42 11.28 11.24 12.04 12.29 13.10 1) 10.58 11.42 12.28 12.24 13.04 13.29 13.20 12.35 1339 14.28 14.24 15.04 15.29 15.55 13.13 Alleen Zaterdags 1354 14.33 14.36 15.21 15.46 15.55 13.51 Alle werkdagen bet ah». Zaterdags 14.40 15.28 15.24 16.04 1629 1645 15.59 Niet op Zon- en Feestdagen 16.40 17.28 17.24 18.04 18.29 19.08 16.47 Niet op Zon- en Feestdagen 17.53 18.51 18.42 19.04 19.29 1959 18.37 18.51 Alleen op Zon- en Feestdagen Niet op Zon- en Feestdagen 19.40 20.28 20.24 21.04 21.29 21.54 19.51 Alleen op Zon- en Feestdagen 20-40 21.28 21.24 22.04 22.29 22.42 21.29 Alleen op Zon- en Feestdagen 22.18 22.56 23.24 0.06 0.31 21.31 Niet op Zon- en Feestdagen 22.40 23.28 23.24 0.06 0.31 1) vla Hilversum; 2) met D-trein 9.57; de markttrein vertrekt Donderdag 7,56, aankomst te Schagen 8.31. Vertrek van Vertrek van Vertrek van Vertrek van Vertrek van Vertrek van Aankomst te Utrecht* C.S. Rotterdam. Den Haag. Haarlem. Amsterdam. Alkmaar. Den Helder, 5.56 6.26 7.16 Niet op Zon- en Feestdagen. 8.33 5.26 7.— 7.24 8.03 7.59 8.47 Niet op Zon- en Feestdagen. 9.35 7.55 1) a- 8.24 9.03 9.15 9.53 10.45 9.01 9.- 9.24 10.03 9.59 10.51 11.50 11.03 11.- 11.24 12.03 11.59 12.47 13.33 11.48 2) 13.- 13 24 14.03 13.59 14.47 Niet op Zon- en Feestdagen. 15.50 14.04 3) 15.— 15.24 16.03 15.59 16.47 17.54 16.16 16.- 16.24 17.03 17.17 17.55 Niet op Zon- en Feestdagen. 18.35 17.35 18.- 1824 1903 18 59 19.47 20.52 50.28 20.15 20.38 21.26 21.80 22.08 Alleen op Zon- en Feestdagen. 23.05 20.28 21.— 21.24 22 03 21.59 22.47 Niet op Zon- en Feestdagen. 23.41 22.05 2215 22.38 23 20 23.30 0.08 Alleen op Zon- en Feestdagen. 0.51 1) Zondags 7.02; 2) Zaterdags 12.39, van Utrecht Biltstraat 12.21; 3) Buurtstation4) met D-trein 22.20. Voor olie treinen, in beide richtingen, moet te Alkmaar worden overgestapt. Een oude held, die door schitte rende daden van zelfopoffering, toe wijding en naastenliefde nog in onzen tijd aller aandacht waard is. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon AUSUST. A. MAIGRET en M. MAIGRET—NOOT. Den Helder, 13 Mei 1931. Kanaalweg 79. Verloofd: MARIE v. d. BERQ en Q0CS BAKKER. Den Helder, 14 Mei 1931. Binnenhaven 14. Nieuwstraat 39. In plaats van kaarten. Verloofd; J0 M. HEILIGENBERG en C. J. MOL ir. Den Helder, 14 Mei 1931. De vroiuy van den verstrooiden pro fessor: Wacht even, man, weet je Hou zeker, dat je wat vergeten hebt? Passing Show, Londen. Ondertrouwd LEO J. EWALD en ANNIE HEILIGENBERG. Castricum, Mient 71, i 13 Mei Den Helder, .q... Stakman Bossestr. 26, 10 Mei. Vandaag vonden we zqn woning aan den weg die naar den vuur toren gaat. Buiten viel het op dat het huisje in zijn kalen eenvoud er jaren staat. Het keukentje ervan, met zijn typi sche ouderwetsche schoorsteen, zit er als 't ware aan vast als een groote bakkers oven in de open lucht. De stevige ver weerde muren hebben nog een paar stof fige ramen en we zien hier het inwendige dat sinds kort op een soort wachtlokaal lijkt. Het is juist geheel gevuld van den glans der avondzon. Een paar banken en Tto<5=p«traat 26 een tafel - in gebruik geweest door werk- lieden van werkverschaffing - staan zon- j Hertzogstraat jj. der de minste orde in het vertrek. Dit was vroeger in den winter bepaald een groote behaag'lijk verwarmde kamer. Nu was het er kil en koud en afschuwelijk leelijk en het behang hing aan flarden naar be neden, van zeedamp en regen en omdat er nooit meer gestokt wordt. In den vloer zaten groote gaten waar de ratten en mui zen misschien knagen in den donkeren nacht. Aan den zolder, met zware balken, wapperen de spinnewabben als vlaggen in de holle ruimte. Ze zitten daar als wandpilasters, paneel- en boogvullingen thans symbool van vuilheid, van stom heid, van stilzwijgendheid. In het vertrek zijn de bedsteden uitgesloopt en achterin, afgesloten door een deur, herinnert het ons aan een getralied gedeelte, waar mis- dadigers in een eenvoudig stil gruwel ka-; mertje werden gevonnist, met spoedige en rechtvaardige straffen om hun misdaden. In dat oude, grijze gebouwtje yfi,aroP de gemeente het eigendomsstempel heelt gedrukt omdat het moet verdwijnen wan neer Huisduiner bouwplannen en méér uitbreiding straks aan de orde zijn in dit historische krot woonde eens de straat arme Jan Hogerwerf, geboren 31 Maart 1819. Jan behoorde tot de bewoners van duin en kust, die het sobere bestaan van vlet- terman uitoefenden en onze Jan behoor de tot het soort van grof gebouwde en ruw behaarde lieden die men altijd op punten van dreigend gevaar kan aantref- Da Heer en Mevrouw RAUWS—STRADAL, Molengracht 48, zullen gaarne ontvangen op ZONDAG 17 MEI a.s. van 3—5 u. Gelieve geen geld of goederen af te geven op mijn naam daar door mij niets wordt betaald. A. SINJEWEL. HEMELVAARTSDAG v.m. 10 uur Ds. R. C. W. J. HOEK. is vandaag jarig. Wanneer U we opnamen door de „HELD. FOTO CENTRALE" zijn (O)ntwikkeld en (A)fge- drukkt, kunt. U dit aan de on berispelijke afdrukken consta- teeren. Prijsenlljst in de Etalagé! Beslissing over de ingeleverde candidateniljsten voor de vsrkiezing van den Gemeenteraad. De Voorzitter van het Hoofd stembureau in den Kieskring I, der gemeente Den Helder, maakt bekend, dat ten Raad- huize op Zaterdag, 16 Mei a.s. des voormiddags om tien uur, in een openbare zitting zal worden beslist over de geldig heid der op 12 Mei j.1. voor bovengenoemde verkiezing in geleverde lijsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. Den Helder, den 12 Mei 1931. De Voorzitter voornoemd, E. J. BOK. Huidarts. Beslissing over de ingeleverde candidateniljsten voor de verkiezing van den Gemeenteraad. Beslissing over de ingeleverde candidateniljsten voor de verkiezing van den Gemeenteraad De Voorzitter vuil het Hoofd- stembureau in den Kieskring II, der gemeente Den Helder, maakt bekend, dat ten Raad- huize op Zaterdag, 16 Mei a.s. des voormiddags om tien uur, in een openbare zitting zal worden heslist over de geldig heid der op 12 Mei j.1. voor bovengenoemde verkiezing in geleverde lijsten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. Den Helder, den 12 Mei 1931. De Voorzitter voornoemd, D. O. A. DE ZWART'. Met het oog op een goede verzorging en plaatsing van de De Voorzitter van het Hoofd- advertenties, verzoeken wij on- stembureau in den Kieskring III, der gemeente Den Helder, maakt bekend, dat ten Raad- huize op Zaterdag, 16 Mei a.s. des voormiddags om tien uur, in een openbare zitting zal worden beslist over de geldig heid der op 12 Mei j.1. voor bovengenoemde verkiezing in geleverde lijsten om over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. Den Helder, den 12 Mei 1931 zen adverteerders hun adver tenties zoo tijdig mogelijk op ons kantoor te bezorgen, liefst daags vóór uitkomen van de kraji? e. Ondertrouwd B. LISSAUER en D. 0UDKERK. Huwelijksinzegening Donderdag 28 Mei 1931, half één in de Synagoge, Alhier. Mej. J. M. H. P0LM-0TTERSP00R. J0PIE. MARIETJE. HENKIE. t. a. S.s. „Patria R. L.". Alla Kapperszaken zijn hedenavond om 10 uur en morgen den GEHEELEN DAG GESLOTEN Het Bestuur N.K.B., Afd. Den Helder. t.a. J. HUIBEN. M. C. HUIBENDE JONG, s.s. „Patria", Het solied gebouwde, moderne Woonhuis aan den Brakke- De Voorzitter voornoemd, veldweg 82. Met 4 weken leeg DRIESSEN. ,te aanvaarden. I Woonhuis, w.o. Aardappel kelder, aan de Keizersgracht Nr. 33. - Leeg te aanvaarden. Burgerwoonhuis in de Go- versstraat 8. Flink Burger woonhuis aan de Keizersgracht. Leegstaand Burgerwoon huis in de Emmastraat 26. Mooi Heerenhuis, bevattende 7 Kamers, aan de Westetr. 100 Nog 2 solied gebouwde moderne Woonhuizen aan den Brakkeveldweg 76 en 78- Nr. 78 leeg te aanvaarden. Geld voor Hypotheak beschikbaar Vraagt gratis inlichtingen hij den Makelaar: Hebt U er al aan gedacht, wanneer U bananen koopt, dat zij voorzien moeten zijn van het blauwe etiket met den naam J. BOONSTRA, V. BOONSTRA—JAC0BSZ, JENNY, a.b. s.s. „Patria", t. a. Deze zijn de voedzaamste en fijnsie var smaak. Aanbevolen door H.H. Doctoren. Molengracht 35.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 7