T PUROL Zonnebrand TWEEDE EK LAATSTE BLAD, STADSNIEUWS Visscfierij. VAN DINSDAG 1» MEI 1931 Goodwill Day. Zomerdienstregeling. Voor de Baby Manteltjes, Jurkjes, Schortjes, Pakjes, Mutsjes O AUMA PAULOWNA. Concours Hippique. Licht op voor alle voortuigen: Wintertijd. Diaadag 19 Mei21.2L uur Woouodag 20 21.23 Den 18en Mei slaagde voor coupeuse mej. M. T. de Graaf, leerlinge van mevr. Beukema, Weststraat 48. Naar wij vernemen, is het voor onzen stadgenoot, den heer Joh. van Glaibbeek, Zondag 17 Mei, een succesvolle dag ge weest. Met zijn corps „De Eendracht", van Kolhorn, wist hij namelijk weer be slag te leggen op twee eerste prijzen. In den middagwedstrijd met 159'A punt, en in den avondwedstrijd met 81 punten. Hierdoor heeft hij deze vereeniging in drie jaren gebracht van derde afdeeling tot iri de afdeeling Uitmuntendheid. Voorwaar een mooie prestatie. KONINKLIJKE BOND VAN OUD-ONDEROFFICIEREN. Naar wij vernemen heeft de comman dant der marine in de stelling Den Hel der, schout-bij-nacht C. J. E. Brutel de la Rivière, de uitnoodiging om zitting te nemen in het eere-comité voor de op 24 tot en met 27 Juli alhier te houden jaar vergadering van de Kon. Bond van Oud- Onderofficieren aangenomen. MET PENSIOEN. Gisteren is de modelmaker van 's Rijks werf, de heer G. Warner, met pensioen gegaan, door het bereiken van den 65-ja- rigen leeftijd. Men heeft den heer Warner, die een zeer gezien werkman was, een feestelij ker! dag bezorgd. De werkplaats was met vlaggen en bloemen versierd en de voor- man-modelmaker, de heer J. v. Gijn, sprak hem met eenige hartelijke woorden toe en overhandigde hem een wandel stok, namens de scheepsbeschieters, blok makers, kuipers en modelmakers. Ook de baas, de heer W. Solleveld, sprak den heer Warner toe. De scheidende modelmaker heeft in dertijd het bekende model van de „Java" gemaakt, dat momenteel een plaatsje beeft op de Koloniale tentoonstelling te Parijs. AANKOMST INDISCHE MAIL. De speciale trein met post en passa giers, in aansluiting op het motorschip „Jöhan van Oldenbarneveld", zou heden (Dinsdagmorgen) 10.20 u. van Genua ver trekken. Aankomst morgenochtend om 10.40 te Amsterdam C.S. EERSTE ZOMERCONCERT „HELDER'S FANFARECORPS-. Het eerste zomerconcert van „Helder's Fanfarecorps" (directeur de heer Th. C. Lugtenburg) wordt gegeven op Donder dag 21 Mei a.s., 's avonds 8 u. 30 in de Stedelijke muziektent, Julianapark. Het programma vermeldt: 1. Aan de Strijders arr. J. M. Knijpinga 2. Marche aux Flambeaux de G. Meyerbeer transcrite par G. Wittman 3. Caprice sur 1'Opera Norma Bellini 4. Tervaete. Ouverture Héroïque Louis Gasia 3. La Fille du Régiment Jos Kessels 6. Donausagen. Wals Julius Fucik 7. Le coq Gaulois. Marche Francis Popy No. 4 is het z.g. vrij nummer op het concours van de Postharmonie te A'dam. EEN SCHENKING. Motorboot voor het Zoölogisch Station. De Hollandsche Maatschappij voor Wetenschappen hield de vorige week haar 179e algemeene jaarlijksche verga dering te Haarlem. Prof. dr. F. A. Vening Meinesz hield bij die gelegenheid een rede over „de Wetenschappelijke betee- kenis der reizen met Hr. Ms. „K II" en „K XIII". Zooals men weet zijn bij die gelegenheden dieptemetingen gedaan van den oceaanbodem. Aan de Nederl. Dierkundige Vereeni ging werd, voor de aanschaffing van een motorboot tot het verzamelen van mate riaal voor het Zoölogisch Station alhier een bedrag van 4500.— (bate uit het Pieter Langenhuizen Lambertuszoon- fönds) geschonken. MUZIEKSCHOOL „DE TOONKUNST". Directeur Toon de Hoogh. Het programma van de jaarlijksche zanguitvoering van muziekschool „De Toonkunst" met haren directeur, den heer Poon de Hoogh, zal verscheidene mooie zangnummers bevatten. Een oude beken de cantate voor kinderkoor met sopraan solo zal den avond openen. Deze sopraan- folo zal gezongen worden door mej. Alie 'rap. Het slot van den avond zal wezen >>t>e bloeiende jaargetijden", dalcroze- zangspel. Ook dit nummertje werd reeds vroeger door de discipelen van den heer De Hoogh uitgevoerd. Een aantal nieuwe liederen, niet alleen nieuw voor de toe hoorders, maar ook nieuw voor de zang wereld, daar zij pas zijn uitgekomen en ^Lmet tevoren door andere koren ter p aat.se werden uitgevoerd, een aantal neuwe liederen zullen worden gezongen. I r™1 voornamelijk van de componis- VM der m M. O. van der Theo van der Bijl componeerde eenige jaren geleden een Matthiius Passion die in Loiden en in Duitsehland werd" uit gevoerd en de componist M. C. van der Roovaart componeerde werken voor vrou wenkoor en gemengd koor; ook is pas verschenen van zijn hand een boek over dingeeren. De nieuwe nummers zijn dus van componisten van den eersten rang. Het kenmerk dezer liederen is vooral het rhythmisch karakter en de frischheid van de composities. De damescursus zingt voor de pauze ook een aantal drie-stemmige liederen. Nadere gegevens worden per adverten tie bekend gemaakt en zullen op het pro gramma vermeld worden. LEHRONGEN VER. DER AMBACHTSSCHOOL. Men schrijft ons: Zaterdagavond j.1. vond in het gebouw der Ambachtsschool aan de Laan, de op richting plaats van een vereeniging der leerlingen van de dagschool dier school. Bij de oprichting waren aanweeig 78 leer lingen en 2 leeraren. De voorzitter van het voorloopig bestuur opende de verga dering en sprak zijn genoegen uit over de goede opkomst en dankte de leeraren voor hun belangstelling. Als naam der vereeniging werd vastgesteld: Leerlin gen Vereeniging der Ambachtsschool (L.V.A.S.) Hierna werd een definitief be stuur gekozen en de statuten en regle ment vastgesteld. Na de oprichting wenschte een der leeraren namens den directeur en de overige leeraren de leer lingen geluk met hun vereeniging en spoorde hen aan de vereeniging omhoog te brengen en vertrouwen te stellen in het bestuur. In zijn slotwoord dankte de voorzitter de leeraren voor hun geluk- wensch en verzocht hun, de dank der ver eeniging over te brengen aan den direc teur voor diens bereidwillige medewer- kig en spoorde de leden nog aan den ■naam der vereeniging hoog te houden. ETALAGE-WEDSTRIJD. Van den etalagewedstrijd, welke door den heer A. Goltof, Keizerstraat, was uitgeschreven, is de gelukkige winnares geworden mej. D. Berkel, Schagenstraat, die als prijs een mooie Tweed-mantel won. Reeds hebben wij eenige keeren iets vermeld over den Goodwill Day, en over het ontstaan daarvan en den groei, welke nog steeds, nationaal zoowel als interna tionaal, voortschrijdt. Begonnen hier in Den Helder in 1927, breidt de Jongeren Vredes-Actie zich ge stadig uit over Nederland, en telkenjare wordt ook hier den Goodwill Day gehou den op den 18en Mei, ter herdenking van het feit, dat op 18 Mei 1899, de eerste vre desconferentie in Den Haag bijeenkwam. Gisterenavond waren in Musas Sacrum weder vele jongeren en enkele volwasse nen bijeen om dezen dag te herdenken. De bijeenkomst stond onder leiding van de secretaresse van het Nederlandsche Goodwill Day Comité, Mew. Van Maa- nenMartin alhier. Mevr. Van Maanen sprak een kort ope ningswoord, waarin zij zich voornamelijk tot de jongeren richtte, wien zij verzocht niet te druk te willen zijn, daar zij dezen avond niet moeten beschouwen als een pretje, maar integendeel als een ernstige zaak. Na het gemeenschappelijk zingen van een strijdlied, brachten de heeren J. Bijs ter en J. Strobel een duo voor viool en viola ten gehoore. Hierna hield Mevr. Van Maanen een toespraak over „de Vredesbeweging der Jongeren". De jongeren hebben misschien niet zoo'n goed idee van wat een oorlog betee- kent. Het aantal dooden van den oorlog beslaat een lijn van de Westkust van Europa tot aan de Oostkust van Azië, doodkist aan doodkist en Spanje zou dicht gevuld kunnen worden met het aantal oorlogsinvaliden. Dat zijn feiten, die tot nadenken stemmen. Daarbij komen dan nog tallooze anderen, die vermist worden, waarvan nimmer meer iets werd gehoord. We moeten een andere toekomst tege moet zien, waarin zooiets niet meer kan gebeuren. Er is onder de jongeren een krachtig streven om daaraan mee te wer ken, zü willen de geestelijke kracht stellen tegenover de kracht van het staal. Daar om zijn wij niet minder vaderlandslievend, integendeel, zij echter, zijn overtuigd, dat een goed nationalisme alleen dan goed is, wanneer het past in een goed internatio nalisme. Er zijn menschen die zeggen, dat er oorlog is geweest zoolang er menschen zijn geweest en dit wel zoo zal blijven, maar zooals in het huisgezin de vrede kan worden gehandhaafd, kan dat ook in het wereld-huishouden. Een poging daartoe is reeds het Kellogg Pact, dat den oorlog als middel om geschillen te beslechten uit bant. De jongeren kunnen niet meer meewer ken aan toestanden die onhoudbaar zijn; zij worden opstandig tegen de dingen, die niet meer van dezen tijd zijn. De jongeren komen nu in contact met andere jonge menschen van de geheele wereld en het vertrouwen tusschen hen kan bevorderd worden door het uitwisse len van een vredesboodschap, die een ge tuigenis is van het leven in de harten der jonge menschen. Twee maanden geleden is de tekst van de Nederlandsche Vredesboodschap vast gesteld en Zondag 17 Mei door de A.v.r.o. in 5 talen, w.o. Esperanto, omgeroepen. De tekst is opgezonden naar het Lon- densch Comité en dat heeft de boodschap weer doorgestuurd naar 17 andere landen, waar vertegenwoordigers wonen, zoodat op 18 Mei de boodschap daar is voorge lezen. Uit tal van landen heeft Mevr. Van Maanen sympathiebetuigingen gehad. Ook is er een telefonische boodschap gewisseld tusschen de oude en de nieuwe wereld via Londen, waarover in „De Te legraaf" reeds een en ander heeft gestaan. Door dit alles maakt het jonge geslacht een groote stap in de goede richting. Thans werd opgevoerd het „Vredes spel" van Willy du Saar. In dit spel wer den de Strijd, Vrede en Tijd symbolisch voorgesteld. De vertolkers hiervan waren eenige leden der Jeugdorganisaties. Mevr. Dijkshoorn—1Thieman en Mej. Rog geveen zongen een tweetal lenteliederen, waarbij de eerste op de piano begeleidde. Dit was een nummer dat niet op het pro gramma stond, maar des te meer in den smaak viel. Mevr. Dijkshoorn speelt be halve goed tooneel ook verdienstelijk piano en zingt uitstekend, evenals Mej. Roggeveen, die werkelijk een zeer mooie stoni hoeft Nadat dé heeren Bijster en Strobel nog een vioolnummer hadden gegeven, sprak de heer Potjewijd over „Wii en de V ol- kenihond". Spr. begon met een historische beschouwing, hoe langzamerhand door de eeuwen heen van de kleine vlekken op de kasteden heen, de moderne staten zijn ge groeid, hoe de diplomatie opkwam en het imperialisme. In de nieuwe geschiedenis ziet men den strijd van natie tegen natie, toen moest men vechten, anders ging men ten onder. Thans is het anders, meti moet zich stel len op internationaal standpunt. De vol ken hebben elkaar noodig, zij kunnen niet buiten eikaar. Verncert het eene in moei lijke omstandigheden, dan aal het andere daarvan den terugslag ondervinden; en wanneer het den een goed gaat, gaat het den ander ook goed. Uit het leed worden de meeste goede dingen geboren en zoo is ook de Volken bond uit den oorlog ontstaan, we zijn weer j een stapje verder, al ziet men de belang rijkheid hiervan niet direct jn. j De volkeren kunnen zich niet aan den Volkenbond onttrekken, en wanneer de j v olkenbond een succes ni] worden, moet dit teweeg worden gebracht door het volk zelve, vooral van de jongeren, wanneer iet-er met den vasten wil rondloopt, de V i .-f,tenbondsgedachte te versterken, dan gaat het den goeden kant uit. De heer Ekkers droeg hierna op zeer goede wijze een tweetal gedichten voor uit „Aanklacht" van Martin Beversluis, ni. „Stem der Stille" en „de onbekende soldaat". Nadat Mevr. Van Maanen een ieder nog had opgewekt om zijn sympathiebetuigin gen met den Goodwill Day schriftelijk in te dienen en een ieder die medegewerkt had bedankt had, werd de avond met het zingen van het Volkenlbondslied gesloten. Meldden we in het Zaterdagnummer, dat de garnalenprijs nog hoog was, helaas hadden we moeten melden, dat plotseling |de prijs sterk gekelderd was. Zelfs werd onder het dubbeltje per kilo besteld. Ver- moedelijk had het warmere weer, dat een paar dagen heerschte daaraan schuld. Andere oorzaken vallen er niet voor op te noemen of het moet het eigenaardige verschijnsel zijn, dat alle vischproducten thans geringe prijzen maken. Dat schrijft men toe aan de algemeen geringere koopkracht en misschien dat ook de dalende prijzen van allerlei levens- middelen daaraan schuld hebben. Hoe het ook zij: in de vischwereld heerscht een eenigszins pessimistische stemming. I Het ziekteproces van de economische crisis is nog niet tot stand gekomen en tast schijnbaar nog allerlei geledingen -van het maatschappelijk wezen aan. Wie meenen mocht, dat we den tijd der 1 romantiek te boven zijn, vergist zich meer dan hij zich bewust is. Integendeel, misschien, dat juist in den modernen tijd, waarin zoo veel vernuch- terd wordt, het haken naar wat roman- I tiek levendiger wordt. Het is niets oorspronkelijks, hetgeen hier gezegd wordt, maar de uitingen daarvan ziet men in het met vreugde in zich opnemen van een filmdrama; in het lezen van detective-romans en het veel- vuldiger zich aanschaffen van lectuur, die I eigenlijk ver staat buiten het gewone leven; misschien ook wel in het trekken I en reizen en in het kampeeren, hetgeen men doet waarschijnlijk niet alleen om 1 iets te zien, maar om wat avontuur, wat romantiek te beleven. Dat is zeer verklaarbaar, omdat er thans zoo weinig beroepen zijn, waarin de menseh iets van eigen ziel kan leg gen. Dan zoekt hij iets buiten dat nueh- 1 ter gedoe en wentelt zich graag in de romantiek. Zooals we schreven nestelde zich in onze haven een heel klein Noorsch visch- kottertje, dat op den grooten mast een haaienstaart als trophee droeg. Alleen zoo'n buitenissig attribuut werkt reeds op de fantasie en omdat het scheep je geen visch aan boord had en omdat de kleine bemanning van een gesloten na tuur was en men waarschijnlijk ook niet veel van hun Scandinavische taal be greep, weefde langzamerhand de roman tiek haar gouden draden door het brein der toeschouwers. Men wist niet wat er met dat scheepje „loos" was en de geest van de herinne ring uit den lang vervlogen Viking-tijd scheen rond te waren. Niet dat men ging fantaseeren, dat er een Viking-aanval op onze kusten zou plaats hebben en dat er gemoord en ge brandschat zou worden, maar toch wel, dat er getracht was of zou worden om onze schatkist een aderlating te doen on dergaan. Natuurlijk immers wisten die nazaten van de Vikingers wel, dat de drankac- c ij ris verhoogd zou worden en dat er dus nog een „poet" viel te verdienen. Als ze dan toch geen visch aan boord hadden en met zoo'n onnoozel vischnetje ook eigenlijk geen vischvangst konden beoefenen, wat of ze dan wel hier had den uit te voeren. Ja, voor vischvangst en voor toerisme. Dat was nou de klap op de vuurpijl. Toerisme met zoo'n snertding, waar de grauwheid en onoogelijkheid afdroop. Kun je aan je hart voelen! Neen, daar zat wat anders achter. Ge lukkig, dat de recherche een oog in het zeil hield, want die verlakten ze niet. Hoe zou een visschermannetje meteen aan zooveel geld komen? Toen ie bin nenkwam, had ie geen geld genoeg aan boord om een maatje melk te koopen. Toen heeft ie naar de bank gevraagd en ze hebben gezien, dat ie daar een pak bankbiljetten kreeg, die je temet onder je arm niet kon dragen. Ja, je gaat zoo maar in hotel Den Burg dineeren als visschermannetje en je laat de bankjes maar vliegen! Ken je denken. Neen, man, da's geen zuivere koffie. En de mannen aan boord van 't scheep je gingen zwijgend hun gang. Lieten de menschen aan wal rustig fantaseeren en raden, wat dat Noorsche prikkertje nou toch eigenlijk hier in de haven kwam doen. Iets van de romantiek van het spook schip waarde rond langs de Buitenhaven. Zooals wij Zaterdag mededeelden, was het ons niet mogelijk het lijstje met de zomerdienstregeling, dat wij steeds aan onze lezers verstrekken als kostelooze premie, reeds in dat nummer van de krant in te leggen. Onze abonné's vinden het nu in het nummer van heden. Zooals men zien zal, hebben wij het wederom aanmerkelijk uitgebreid, door er thans ook in op te nemen den treinloop voor de stations tusschen Den Helder en Scha- gen, alsmede den autodienst Den Helder Kolhorn. Onze talrijke abonné's in Koe gras, Breezand, Anna Paulowna en ver der gelegen plaatsen hopen wij hiermede ten dienst te hebben bewezen; bij het raadplegen dezer tabellen (ni en IV) moeten zij er wel aan denken op de daar voor liggende tabellen I en II even na te zien op we^ke dagen de treinen niet of I wel loopen. Ten gerieve van hen, die per auto of bus reizen en in Alkmaar gaarne aanslui- ting per trein zouden willen hebben, j J drukken wij hieronder af een tabel met alle treinen, op de lijn AlkmaarAmster dam en omgekeerd. Het was aanvanke lijk onze bedoeling ook deze tabellen in het boekje op te nemen, maar dat was om technische redenen niet doenlijk. Wij be sloten toen ze in de krant af te drukken, wie er prijs op stelt ze te bezitten, kan ze dan in het boekje hechten. SPOORDIENST ALKMAAR—AMSTERDAM v.v. Vertrek uit Alkmaar te5.28 a). 6.02 a). 6.47 a), 7.05 (Zon- en Feestdagen 7.09). 7.47 k). 7.57 b). 8.07. 8 27. 8.47. 9.47. 10.47. 11.47, 12.47. 12.58 c). 13.09 13.47. 14.01 h). 14.47, 15.47. 16.47. 16.54 a). 17.47. 18.07. 18.47. 19.23 e). 19.47, 20.47. 20.54. 21.23 e). 21.47. 22.27 f). 22.47. Aankomst te Alkmaar: 5.55 c). 7.10 a), 7.40. 8.33 a). 8.40k). 9.03 e). 9.41. 9.47. 10.40. 11.40. 12.40. 13.33 a). 13.40. 14.08 g). 14.40 k). 15.40. 15.46 h). 16.40. 17.33. 17.40. 17.46 a). 18.271), 18.40. 19.18 e). 19.40. 20.40. 21.18 a), 21.40. 22.01 f)- 22.40 k). 23.26. 23.40. 0.01 f). 0.21. 0.42. a) Alleen op werkdagen, b) Alleen op werkdagen en van 29/6— 31/8. c) Markttrein van en tot Scnageo, alleen Donderdags, d) Op werkdagen behalve Zaterdag, e) Alleen op de Zondagen van 28/6—30/8 en op 25/5 (2e Pinksterdag), f) Alleen op Zon en Feestdagen, g) Alleen Zaterdags van 4/7—29/8, (aankomst tramperron), h) Alleen Zaterdags i) Alleen op werkdagen van 29/6—31/8, behalve Zaterdags (aankomst tramperron), k) Op werkdagen komen van of door naar Den Helder. brengen wij de mooiste sotteering: enz. cie-stad rustig en tevreden met zijn vrouw, en zijn schoonouders. Agathe, zijn vrouw, heeft hoogere aspiraties, en wil met alle geweld in haar man een dichter zien. Een vriend van Otto, Richard Meyer, een bekend Berlijnsch advocaat, komt Otto bezoeken. Deze vertelt hem van het idee fixe van zijn vrouw. Richard zal het middel vinden om hem hiervan te ge nezen. Dat hieruit voor Otto, die nog nooit van zijn leven een letter op papier heeft gezet, allerlei onaangename, maar daardoor .hoogst komische verwikkelingen voortvloeien, spreekt wel van zelf. Ten slotte komt alles op zijn pootjes terecht, en is Agatha voor goed ge nezen. DE PEUGEOT-WILL-GO-RIT. Aantal afgelegde K.M. 27.959 K.M.; ge bruikte. APO motorspirit 2220 L.; ver bruikte Veedol Motoroil Medium 3 60,5 L.; voor verversching gebruikte Veedol 3 100,5 L.; aantal uren gereden 27 H dag 660 uren; gemiddelde K.M. per uur 42,23 K.M.; aantal K.M. p. L. Veedol 3 469,1 K.M.; benzineverbruik 1 L. op 12,6 K.M.; aantal K.M. afgelegd incluis de eere-ronde 28.283 K.M. ZWEMMEN. Ingezonden mededeeling. Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest Doos 30-60. Tube 80 cl. Bij Apolh. cn Drogisten De vetgedrukte cijfers geven de verbindingen aan naar en van Den Helder. EEN PAKKENDE RECLAME. Groote menschen zijn in vele opzichten net als kleine kinderen, iets dat leeft, waar beweging in zit, trekt hun aandacht. Wij hebben dat in de lichtweek ook kun nen constateeren, dat b.v. een olifant, die met zijn slurf heen en weer zwaait en met zijn oogen knippert, meer belangstelling vraagt dan een etalage met doode, op zichzelf misschien veel mooiere, dingen. Zoo trekt ook de uitstalling van den heer Blom, de groenten en fruitwinkel, Koningstraat 99, een overgroote belang stelling door de pakkende reclame van de Fijffes bananen. Aanvankelijk wordt voorgesteld het vervoer van de bekende bananen van West-Indië naar Europa. Snelvarende stoomschepen, donderende treinen en snorrende auto's geven een duidelijk beeld van het vlugge en enorme vervoer van de Fijffes bananen, waarvan wekelijks (wij meenen van twintig wa gons) naar Rotterdam verscheept wor den. Zogals gezegd, de etalage trekt veel be langstelling en de reclame treft dus zeker doel, als de heer Blom het nu ook maar in zijn verkoop merkt. BLAUWE WEEK. Men schrijft ons: Zooals bekend mag worden geacht, or- ganisert de landelijke drankbestrijding, belichaamd in de Blauwe .Week-commis- sie uit de nationale commissie tegen het alcoholisme, telkenjare een z.g. Blauwe Week. Deze 10-daagsche veldtocht, van He melvaartsdag tot Pinksteren, hier ter plaatse uitgaande van het Centraal Comi té voor Drankbestrijding „Helder", is thans weder in vollen gang. Drankbe strijders van allerlei geestelijke en poli tieke richting begeven zich 's avonds op pad met hun lectuur en noodigen u tot koopen uit, opdat van den opbrengst daarvan de kosten kunnen worden be streden van den kamp tegen den gemeen- schappelijken vijand: Koning Alcohol. Mogen zij velen hiertoe bereid vinden. CIRCUS MAX WINTER. Met de Pinksterdagen In onze stad. Gedurende een vijftal dagen, waaron der vallen de beide Pinksterdagen, zal het circus Max Winter hier ter stede komen. Gedurende een zevental jaren treedt dit circus in ons land op en heeft de directeur zich vele vrienden verwor ven. Het circus Olympia, op zeer beschei den schaal opgezet, bezit thans een nieu we tent met twee masten, welke plaats biedt aan 1000 bezoekers. De directie is er in geslaagd een eerste klasse inter nationaal programma samen te stellen. Standplaats van het circus is Singel. PINKSTERVOORSTELLINGEN IN CASINO. Enny de Leouwe en Pierre Mois. Wij hebben reeds vermeld, dat op de beide Pinksterdagen in „Casino" goed koops voorstellingen worden gegeven dooi de Vereenxgde Schouwspelers, directie Pierre Mo-ls, waarin Mevrouw Enny de Leeuwe de hoofdrol zal vervullen. Hier onder laten wij den korten inhoud van de beide blijspelen volgen: „Laat Patsy maar loopen": Genoeglijk spel van den huasclijken haard, in 3 bedrijven door Barry Conners. Dit „genoeglijk spel" speelt in New-York, in een gezin waar armoede onbekend is. Pa Har rington is reiziger in „Grutterswaren". Daar hij meestal van huis is, zwaait Ma Harrington daar de secpter. Pa Harrington houdt het meest van zijn dochter Patsy, terwijl zijn vrouw het meest gesteld is op haar oudste dochter Grace, een modern, koket, harteloos meisje, dat steeds voorgetrokken wordt vóór Patsy. Grace wil een rijk huwelijk doen, wordt hierin ijverig gesteund door haar moe der. Zij laat Ton Anderson loopen en tracht Billy Cadlwell voor zich te winnen. Patsy is vanaf het eerste oogenbilk verliefd geweest op Tonny, dien zij probeert voor zich te winnen. Tenslotte slaagt zij hierin, ijverig geholpen door haar vader. Dit wordt op een allergenoeg lijkste wijze aanschouwd. „De kuisöhe Josefine": Klucht in 3 bedrijven van Kurt Götz. Otto Hildebrand een eenvoudige chocolade fabrikant leeft in een kleine Duitsche provin- Als men het op andere wijze niet ge waar zou kunnen worden, dat de zomer in aantocht is, zou men slechts den zee dijk hebben over te wandelen om dat feit te kunnen constateeren. Komt men toch op den dijk, zoo onge veer voorbij het Postkantoor, dan wordt men gewaar, dat er twee tenten zijn op gericht in den top van de steenglooiing en dan krijgt men toch sterk de sugges tie, dat het nu tijd wordt te gaan denken aan zwempak en badhanddoek. Het blijkt, dat „Frissohe Morgen" een buur heeft gekregen en de breed uit- 1 waaiende vlag op de nieuwe tent, die wat grootere afmetingen draagt dan dien van zijn buurman met de oudste breiven, toont ons, dat deze tent behoort aan de H.Z.V. cxftewel de Heldersche Zwem-Ver- eeniiging. Deze laatste maakt van een ander vak tusschen de damhoofdjes gebruik dan de l „Frissche Morgen". Laat ons hopen, dat ze goede buren zullen worden en dat er i vriendschappelijke praatjes zullen wor- den gehouden in eikaars zwemwater, op- dat de zwemsport blüve van een weinig fanatiek karakter, zooals ze altijd is ge- weest en die ze uit den aard der zaak zal blijven, omdat een wateronderdompeling altijd het middel tot afkoeling is geweest. I Beide clubs van harte een warmen zomer toegewenscht! Nlot Officieel. 456e STAATSLOTERIJ. Trekkinn van Maandag 15 mei 5e Klasse. Ie Llist Hooee Prijzen. 8263 12364 16203 1000 3182 6019 6638 6664 16958 400 8141 16436 200 1300 2646 3404 3427 12859 17300 1?M3 Prl|ien van 41 109 278 fo5 1287 1352 1396 1488 2088 2114 2330 -411 293T 2941 3254 3367 3696 3926 4089 4181 4449 4564 4575 4622 5291 5376 5412 5513 5646 5714 5911 6095 6439 6596 6791 6833 7344 7543 7811 7885 8781 8854 9072 9099 9641 9896 9906 10158 10236 10578 10621 11269 11391 11433 12305 12326 12428 12508 12718 12802 13015 13218 13247 13441 13481 13792 14565 14742 14747 14806 15102 15116 15446 15517 15521 15524 15637 15658 15917 15984 16056 16071 16110 16205 16302 16487 6597 16808 16862 17131 17369 17547 17679 17764 18170 18371 18914 18936 19307 19531 19550 19693 19801 1997 1 20290 20317 20505 20836 I9SI. 16 29 1186 1188 1772 2054 2801 2883 3627 3647 4353 4390 4942 4996 5610 5632 6328 6352 7093 7324 8198 9493 8764 9720 5 522 831 1027 1307 1526 1995 2325 2697 3183 3560 4073 4373 4646 4848 5262 5578 6043 6421 6741 7146 7356 7644 8046 8397 8669 8954 9378 9678 9818 10107 10140 10426 11076 11281 11562 11782 11980 12292 '2589 12853 13219 13684 13954 14064 14370 14640 15041 15522 15803 16028 16545 16905 17310 17670 17821 18104 18363 17821 18985 19398 19691 20116 2041W 20917 va 656 867 1030 1308 1527 2067 2432 2742 3193 3570 4080 4441 4689 4895 5272 5689 6092 6518 15 7160 7383 7769 8113 8442 8755 8989 9424 9702 9820 10211 10480 11103 11282 17574 1T824 12040 12299 12636 12908 13263 13706 13956 14067 14371 14719 15061 15587 15808 16058 16614 16930 17416 17676 17834 18148 18378 17834 19067 19404 19702 20219 20477 20964 177 676 869 1085 1329 1715 2126 2479 2749 3283 3626 4111 4462 4723 4916 5304 5756 6125 6533 6853 7213 7385 7883 8115 8453 8767 9040 9516 9726 9860 10291 10563 11135 11338 11601 11837 12046 12342 1?687 13007 13341 13738 13999 14117 14409 14733 15207 15602 15854 16073 16664 16984 17431 17728 17843 18194 18486 17843 19088 19484 19742 20253 20592 20972 Nieten 181 207 677 699 875 894 1193 1245 1336 1363 1803 1843 2145 2155 2486 2494 2759 2762 3285 3336 3663 3714 4200 4229 4475 4541 4731 4749 5035 5040 5332 5346 5767 5774 6151 6171 6606 6668 6888 6903 7236 7246 7513 7555 7921 7945 8160 8351 S530 8590 8789 8830 9074 9128 9528 9534 9753 9759 9867 9874 10320 10638 11140 11379 11622 11851 12076 12400 mn.3 13037 13388 13812 14007 14142 14411 14782 15260 15604 15869 16142 16669 16985 17498 17743 17855 18240 18491 1,855 19089 19498 19799 20255 20595 10353 10815 11166 11434 11683 11866 12128 12452 12709 13077 13428 13860 14010 14302 14527 14841 15306 15664 15877 16196 16684 17068 17499 17769 17893 18255 18502 17893 19096 19591 19814 20305 20612 360 768 952 1253 1432 1871 2178 2501 2899 3355 3865 4247 4587 4776 5050 5383 5803 6184 6678 6923 7273 7587 7996 8359 8609 8833 9141 9583 9770 9953 10368 10862 11174 11443 11726 11884 12187 12461 12765 13094 13432 13881 14014 14326 14533 14985 15412 15739 15953 16247 16722 17218 17571 17770 17929 18275 18535 17929 19114 19569 19815 20342 20762 18405 f 100 962 1138 1498 1688 2555 2761 3520 3551 4197 4332 4677 4878 5577 5596 6099 6197 6891 7053 8148 8156 9243 10210 10216 11761 11786 12948 12949 13997 14359 15143 15429 15790 15791 16256 16274 17163 17346 18431 18590 19750 197K 440 514 781 825 985 1015 1265 1288 1447 1475 1924 1978 2210 2265 2594 2612 3010 3180 3359 3521 3906 3957 4248 4315 4596 4636 4809 4823 5066 5255 5396 5429 5838 5950 6209 6365 6717 6722 7043 7134 7290 7355 7624 7639 8007 8024 8367 8370 8638 8663 8836 8853 9193 9238 9598 9618 9781 9815 10009 10027 10371 10394 10918 10960 11205 11206 11450 11499 11764 11766 11897 11957 12263 12278 12478 12527 12775 12833 13096 13195 13447 13668 13907 13914 14016 14061 14329 14360 14602 14630 15017 15031 15427 15471 15755 15800 15973 16017 16314 16542 16869 16904 17252 17299 17576 17630 17777 17793 18053 18089 18291 18303 18557 18601 18059 18089 19197 19331 19678 19681 19855 20082 20358 20435 20780 20783 OPENBARE VERPACHTING GRASGEWAS. Zaterdag werd het grasgewas van de zeedijken in het openbaar verpacht. Het resultaat was als volgt: i Perc. 1. Overgedragen aan de Zuider- zeewerken. I Perc. 2. Van midden paal 125124 tot paal 122, vorige huurder H. Kranenburg, I 24.huurder dezelfde, 3. 1 Perc. 3. Van paal 122118, vorige huur der S. Kranenburg, 55.huurder II. Kranenburg, 10. I Perc. 4. Van paal 118114, vorige huurder C. Voorthuizen, 25.huur der dezelfde, 10. Perc. 5. Van paal 114110, vorige huurder J. Blaauboer Dz., 30.huur der dezelfde, 18. Perc. 6. Van paal 110106, vorige huurder J. H. Krouwel, 35.—, huur der H. Kranenburg, 15. Perc. 7. Van paal 106102, vorige huurder P. v. Twuiver, 25.huurder J. H. Krouwel, 10.—. Perc. 8. Van paal 10298, vorige huurder R. Meeldijk, 45.huurder J. Blaauboer Dz. 20. Perc. 9. Van paal 9894, vorige huur der R. Meeldijk, 45.huurder dezelfde 20.—. Perc. 17. Van paal 6762, vorige huur der L. de Jong, 20. Perc. 18. Van paal 6258, vorige huur der R. Meeldijk, 10.huurder dezelfde 5.—. Perc. 19. Van paal 5854, vorige huur der Y. Rentenaar, 10.huurder E. Sikkelerus, 1. Perc. 20. Van paal 5452, vorige huur der polder, huurder G. Meuleveld 2. Perc. 21. Van paal 5248, vorige huur der L. de Jong, 30.huurder dezelfde, 16.—. Perc. 22. Van paal 4844, vorige huur- ,der R. Meeldijk (onderh.), huurder de- zelfde, 20. Perc. 23. Van paal 4440, vorige huur der P. Keuris (onderh.), huurder R. Meel dijk, 13.—. Perc. 24. Van paal 4036, vorige huur-1 der P. Keuris (onderh.) Totaal-bedrag van vorige huurders f 354.totaal-bedraag van huurders 163.—. De regen, die nu eens zacht, dan weer hard, maar vrijwel den heelen dag door viel, dreigde het concours, dat de Lande lijke Rijvereeniging „Anna Paulowna" j had uitgeschreven, in letterlijken zin in het water te doen vallen. Maar, dank zij liet geede sportterrein, heeft men toch het geheele programma kunnen afwerken. In het begin leek het, of ruiters zoowel als paarden neerslachtig waren onder het natte, sombere weer, maar tenslotte ble- i ken toch de prestaties er niet al te veel onder te lijden. Van grooten invloed was J de regen natuurlijk op de opkomst van het publiek, dat we des middags op een paar honderd personen schatten, zoodat het concours financieel een strop werd voor de R. A. P., maar ook voor de men schen, die voor een consumptie-stalletje een plaatsje op het terrein gepacht had den. De vereeniging „Beyaart" van Purme- rend had kort voor Zondag bericht ge zonden, dat zij niet deelnam aan het con cours, zoodat des morgens bij de zooge naamde voorkeuring de vereenigingen „West-Friesland" van Schagerbrug, „Heiloo en Omstreken" van Heiloo, „Bucóphlus" van Barsingerhorn en „An na Paulowna" van Anna Paulowna deel namen aan de dressuurproef voor atdee- lingen. De achttallen van deze vereeni gingen moesten allen eenzelfde program ma rijden, dat dit jaar door de federatie opnieuw is vastgesteld. Volgens de jury was in vergelijking met het concours van het vorige jaar over het algemeen een groote vooruitgang te bespeuren, zoodat de vereenigingen in het noordelijk deel van N.-Holland langzamerhand op het peil komen van de zusterverenigin gen in het zuidelijk deel van deze provin cie. Zeer waarschijnlijk had de rijvereeni ging „Anna Paulowna" den eersten prijs veroverd, indien haar instructeur zich niet had laten afleiden door iemand, die hem tijdens het oommandeeren iets vroeg. Hij vergiste zich daardoor in het pro gramma en het gevolg was, dat de ver eeniging gedisqualificeerd werd. De strijd ging nu hoofdzakelijk tus- hen „West-Friesland" en „Hieli o". Eerstgenoemde vereeniging won met zeer gering puntenverschil, omdat de houding der ruiters en de wijze van rijden iets beter waren. Op de derde plaats kwam „Bucéphalus". Haar laag aantal punten moet zij wijden aan het verkeerde rijden. „Bucéphalus", dat het vorig jaar den wisselbeker had gewonnen, moest dezen dus thans aan „West-Friesland" afstaan, dat als len prijs met 1257» punt tevens een zilveren kruis en f 40 kreeg; de 2e prijs van „Heiloo en omstreken" met 123 punten bestond uit een zilveren medaille en 25, terwijl „Bucéphalus" als 3e prijs (83 punten) een zilveren medaille en 15 ontving. Des middags werd de wisselbeker met eenige toepasselijke woorden door den schenker, burgemeester G. J. Lovink, ovei'gedragen aan de winnende vereeni ging. De muziekvereeniging „Concordia" van Breezand luisterde het programma met vroolyke nummers op en het publiek ver gat alle narigheid van het ongunstige weer, toen twee zestallen van de R.A.P. een Pushballdemonstratie gaven. Dit spel, dat we voetbal te paar dzouden kun nen noemen, is afkomstig uit Amerika, en is via Duitsehland in ons land bekend geworden door de Amstel-ruiters. De spelregels zijn ongeveer als bij voetbal. Er zijn 3 aanvallers, 2 doelverdedigers en een doelman. Misschien moeten we wel praten van een doelpaard, want het zijn de dieren die toch den bal van ongeveer een Meter middellijn doen rollen, maar ook tegenhouden. Nemen we in aanmerking, dat slechts een paar weken geoefend was, dat de paarden, toen ze pas kennis maakten met den bal, daarvoor erg bang waren cn dus geruime tijd noodig was om ze daaraan te wennen, dan zullen de bezoekers wel verbaasd zijn, dat niettegenstaande den korten oefentijd die overbleef, zoo'n aar dig resultaat werd bereikt. Met het oog op de inspanning, die het spel van mensch en dier vraagt, kan niet lang gespeeld worden. De wedstrjjd

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5