Alkmaar, Schoorl, Bergen ESONA Derde Blad. VAN ZATERDAG 23 MEI 1931 BINNENLAND. TWEEDE KAMER. BUITENLAND. De Ministerieele crisis in België. Het vastioopen van de Susnatra GEMENGD NIEUWS. LUCHTVAART De postvluchten naar en van Indië. Lugubere vondst. Een brutale aanranding. Het torendrama te Amsterdam, Ie en 2e RNKSTgRDSG naar per» Retour fO.SOenfO.SO Vertrek 's morgens 8 uur Stoom vaartberichten. Radiografisch Weerbericht. TEXEL. PRINSES JULIANA MEE NAAR PARIJS. Prinses Juliana zal de Koningin bij Iiaar bezoek aan de koloniale tentoonstel ling te Parijs vergezellen. De Prinses Jieeft het voornemen een week te Parijs te verblijven. Dit bezoek vormt den inzet van de" jaarlijksche buitenlandsche reis, waarvan de Koningin en de Prinses einde Juli terugkeeren. De Kamer is thans door den rijstebrel- berg van amendementen betreffende de drankwet heengekomen. Na wat onze medewerker mr. Antonio in zijn brief van heden omtrent het wetsontwerp mededeelt, meenen wij den lezer details betreffende al die onderdeelen te kun nen besparen. De eindstemming over bet wetsontwerp zal op een nader te bepalen dag worden gehouden. Na de Drankwet behandelde de Kamer nog een wetsvoorstel van den heer Floris Vos inzake wijziging der Registratiewet. Na besprekingen trekt deze evenwel zijn voorstel in, het wijzigend in een motie, waarin de Regeering wordt uitgenoodigd met een zoodanig wetsontwerp te komen. Nog werd een groot aantal kleinere wetsontwerpen en conclusies behandeld. Nog geen oplossing. Koning Albert heeft vanochtend ten paleize achtereenvolgens Poncelet, den voorzitter van de Kamer, alsmede Renkin, Vandervelde, Devèze, de leiders van de katholieke, socialistische en liberale Kamergroepen, alle oud-ministers, ont vangen. Na zijn bezoek aan den Koning verklaarde Renkin, dat naar zijn oordeel te crisis nog wel eenigen tijd zal duren. en ontbinding van het Parlement is biet waarschijnlijk. De algemeene indruk blijft, dat Poullet veel kans heeft, indien zijn nogal wankele gezondheid het toelaat, door den Koning niet de samenstelling van het nieuwe ministerie te worden belast. AMERIKAANSCHE LUCHT- MANOEUVRES. 672 militaire vliegtuigen boven New-York. Hedenmiddag zullen de New-Yorkers een ongewoon schouwspel kunnen waar nemen. Als inleiding tot de groote Ame- ïikaansche luchtmanoeuvres zullen 672 piilitaire vliegtuigen in gevechtsformatie t>oven de stad vliegen. Gedurende deze luchtparade zullen talrijke pacifistische, religieuse en andere anti-oorlogsvereeni- gingen, op de openbare pleinen en in parken protestmeetings beleggen tegen dezen smaad aan den geest van het Kel- logg-paot. Het relaas van bet gebeurde na terugkomst van den kruiser te Soerabaja. De kruiser Sumatra is te Soerabaja teruggekeerd. In persgesprekken werd i bet volgende relaas gegeven omtrent het j vastioopen (ten Z. van Billiton). Dit ge schiedde bij een vaart van 12 mijl. De kapitein ter zee Van Reede had juist het commando overgenomen en gaf, daar het gchip de Witte Rots te dicht naderde, bevel meer naar stuurboord te koersen, e kaart gaf aan, dat het op deze plaats 0 Meter diep was en van een rif was geen sprake. Ook de uitkijk had het rif niet gezien. Men had dus alle voorzorgen genomen, toen het gebeurde. Het schip §tak 51/» Meter en werd over een lengte van 40 M. geboeid. De dubbele bodem scheurde bij den boeg, waardoor het zee water de watertank binnendrong. De zij schotten werden uiteengewrongen. Een èatastrophe werd voorkomen door de waterdichte schotten. De bodem moet da nig ontzet zijn. Tot tweemaal toe werd ïevergeefs geprobeerd bij den hoogsten waterstand het schip vrij te krijgen door het lossen van kanonschoten. Binnenland. Het 18e vliegtuig te Bangkok. Het 18e postvliegtuig is Donderdag 5 u. 38 uit Calcutta vertrokken en na een tus- sohenlanding te Rangoon 13 u. 30 te Bangkok geland. Te Medan. Het 18e postvliegtuig is gisterochtend 8.45 u. uit Bangkok vertrokken, om 11.5 u. te Alorstar geland, daar om 13.40 u. weer opgestegen en om 16.15 u. te Medan aangekomen. Het 16c vliegtuig te Bocsjir. vll.®Stuig op de terugreis is Donderdag uit Karatsji vertrokken en 10 )L* iï ?ink gelai£- Het vertrok van daar 11 u. 10 naar Boesiir waar het 17 u. 5 arriveerde. J ar üet 17 VLIEGTUIGON GELUK. Vier dooden. Bii een oefening van verse'.l idene mi litaire watervliegtuigen aan de Marok- kaansche kust is een van de toestellen van 700 nieter gevallen. De vier inzitten den zijn gedood. Een vrouw vermoord. Uit Utrecht wordt gemeld: Een zeventienjarige jongen, werkzaam op het land van zijn vader, gelegen aan het Merwedekanaal, ontdekte in den na middag in het gras aan het kanaal het lichaam van een vrouw, die reeds over leden bleek te zijn. Hij waarschuwde zijn vader. De politie werd terstond 0p de hoogte gebracht. Het lijk lag met de voeten bijna in het kanaal en was van den dijk af zeer moeilijk te zien. Vermoedelijk heeft het daar sinds Donderdag gelegen. In het gras wezen spoftn op een worsteling. Het lijk is vervoerd naar het Patho logisch Instituut ten behoeve van het gerechtelijk onderzoek en vaststelling van de doodsoorzaak. Een onderzoek met politiehonden leverde geen resultaat op, daar door den aanhoudenden regen alle sporen zijn uitgewischt. Omtrent de be weegredenen tast men in het duister. Intusschen is de identiteit van de vrouw vastgesteld. Donderdagavond tegen 11 uur is de heer Brants te Azewijn, gemeente Bergh, juist voor zijn huis aangerand. De aanrander wierp den heer Brants een zak met onge- blusohte kalk in het gelaat en sloeg hem toen met een stuk ijzer op hoofd en armen. Op zijn hulpgeroep kwamen de huisgenoo- ten toesnellen en nam de aanrander de vlucht zonder te ziin herkend. Bü onder- mek bleek, dat de heer Brants door de sla gen een armbreuk had gekregen. De dader, die zich tussohen huis en schuur van den heer Brants had opgesteld, moet iemand zijn, die met de gewoonten van den aange vallene bekend was. De heer Brants kwam Donderdagavond van de vergadering van A. B. T. B., waar hij als penningmeester rekening en ver antwoording had gedaan. De gelden, ten bedrage van ruim 3000, had de heer Brants in een ijzeren kistje bü zich. On danks zijn armbreuk hield de heer B. zijn waarden en boeken vast en de aanrander had geen succes. Elk signalement van den dader ontbreekt. De Amsterdamsche rechtbank heeft gis teren de behandeling voortgezet van de zaak van den leidekkerspatroon, die er van wordt verdacht in den koepel der Gerardus Majellakerk aan het Ambon- plein te Amsterdam zijn knecht zoodanig met een hard voorwerp te hebben gesla gen, dat deze is overleden. Verdachte is moord, subs. doodslag, meer subs. zware mishandeling den dood ten gevolge heb bende, ten laste gelegd. Getuigenverhoor. Het getuigenverhoor wordt voortgezet. Getuige Vermorken was dienstbode bij den pastoor der Majellakerk. Op den dag van het ongeval had zij verdachte de spreekkamer van de pastorie binnen gelaten. Daarna was de knecht gekomen, die het gebeurde kwam mededeelen. Toen getuige nog met verdachte in de spreek kamer was, belde de knecht. De koster Meybaum heeft verdachte niet voor, wel na het ongeval gezien. Ge tuige had later den knecht zien helpen bij het uitdragen van de brancard, waarop het slachtoffer lag; verdachte had hij niet meer daarbij gezien. Den volgenden dag is de koster naar boven gegaan en vond daar bloedsporen en den hoed van Arken bout, den omgekomene. Op den dag der teraardebestelling had verdachte terloops aan getuige gevraagd: „Heb jij verteld, dat ik boven ben geweest?" Getuige had daarop ontkennend geantwoord. Getuige, er naar gevraagd waaraan hij zijn indruk ontleent, dat verdachte niet op den toren is geweest, zegt dat hij ver dachte in gewone kleeren heeft gezien, terwijl hij altijd een werkpak aan had. wanneer hij den toren opging. Getuige Fliz, die geholpen heeft het lichaam naar beneden te brengen, zegt nog steeds te gelooven, dat er een ongeluk is gebeurd, hetgeen getuige uitvoerig mo tiveert. Het verhoor der deskundigen. Gehoord worden dan de deskundigen, die op 11 November sectie hebben verricht op het opgegraven lijk van Arkenbout. Dr. J. P. L. Hulst verklaart, dat de schedel kneuzingen vertoonde. Vier won den vertoonde de schedel. Schaafwonden of inwendige kneuzingen werden niet aangetroffen. Een val zou andere verwon dingen hebben veroorzaak en dit wordt daarom door de deskundigen uitgesloten geacht. Deze verwondingen zijn toege bracht; dit moet geschied zijn met een vrij hard voorwerp. Aan getuige zijn foto's overgelegd van de in den toren gevonden bloedsporen; de rangschikking der spatten geeft de overtuiging dat het slachtoffer op het hoofd is geslagen. Dat aan een val niet kan worden ge dacht, is voor de getuige te meer verklaar baar, omdat het lichaam verder geen in wendige kneuzingen of beschadiging van organen vertoonde. Deze zouden, vooral bij iemand met een lichaamsgewicht als het slachïbffer, door een val zeer zeker zijn veroorzaakt. Officier: Bestaat de mogelijkheid, dat de persoon, die de slagen heeft toege bracht, geen bloedspatten op de kleeren heeft gekregen? Getuige: Die mogelijkheid is niet uit gesloten. Mr. Kokosky: Acht u het waarschijn- h' Getuige: Ik acht het niet waarschijnlijk. Dr. W. E. Jak heeft het slachtoffer in het ziekenhuis onderzocht. Het verband was niet van het hoofd afgenomen. De getuige zag in dat Arkenbout het niet zou overleven, en achtte een nieuw verband een noodelooze kwelling. GROOTE BRAND TE BENNEBROEK. Villa „Vredelust" op den Vier sprong afgebrand. De groote villa „Vredenhof" op den viersprong te Bennebrcek, die daar op de kruising van den Heerenweg staat schuin tegenover den bekenden „Oude Geleerde Man", is gisterennacht afge brand. Er staat niets meer dan een ruïne, waaruit de rook van het smeulende hout nog opstijgt. De voorgevel en enkele brokken van de zygevels staan nog over eind, maar zü zijn zóó wankel, dat zjj wel zullen werden omver gehaald. SMOKKELARIJ. Bü Dinxperlo hebben de Duiltsche kom miezen Donderdag een vrachtauto in be slag genomen, waarin 18,000 gesmokkelde sigaretten waren geborgen. Drie Duit- schers uit Duisburg, die de vracht ver voerden, werden aangehouden. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Gistermorgen is even over de Duitsche grens, bü de gemeente Echt, doodgescho ten de ongehuwde smokkelaar H. S., uit Echt. Het lük is naar het Duitsche grens- plaatsje Waldfeucht gebracht. President: Dus u heeft de verwondin gen niet gezien. Is de doodsoorzaak dan niet lichtvaardig vastgesteld? Getuige antwoordt met een schouder ophalen. President: Als doodsoorzaak geeft u op schedelbasisfractuur. U had het verband toch na den dood van het slachtoffer kun nen wegnemen. Herinnert u zich, dat er iemand bij u is geweest om een verklaring van de doodsoorzaak. Getuige: Ja, iemand die zeide voor de belangen van de familie op te komen. Dr. E. Hammer heeft met dr. Hulst de sectie verricht. Getuige heeft de breuken in den schedel geconstateerd, terwijl overi gens op het lichaam geen verwondingen en kneuzingen werden gevonden. De toe stand van het lichaam liet toe dit laatste vast te stellen. Getuige, die de plaats van het ongeval in oogenschouw heeft geno men, acht een val buitengesloten, althans zeer onaannemelijk. Officier: Acht u het mogelijk, dat de verwondingen zijn toegebracht met een stuk gereedschap van leidekkers? Getuige: Ik acht dat niet waarschijnlijk. President (tot den knecht): Is Arken bout zonder en u later mèt gereedschap naar boven gegaan? Getuige: Ja. Nadat getuige nog enkele mededeelin- gen had gedaan over de verwondingen, werd gepauzeerd. Briefjes tusschen boterhammen. De vierde rechtband heeft gistermiddag de behandeling voortgezet. Getuige Ender is destijds met verdachte gedetineerd geweest in het Huis van Be waring te Amsterdam. Zij hadden elkaar daar even -gesproken en getuige had ver dachte verzocht bij hem later in betrekking te mogen komen. Getuige had twee maal tusschen boterhammen briefjes van ver dachte ontvangen. Hierin beloofde ver dachte aan getuige een goede toekomst, wanneer hij zou willen verklaren met ver dachte op 29 Maart van elf uur tot half twaalf te hebben staan praten in de om geving van de Majellakerk. Er was bij het briefje een teekening, die verduide lijkte hetgeen getuige zou moeten voor geven op den toren te hebben gezien. President: Wat zegt u hiervan, ver dachte. Verdachte: Ik heb die briefjes geschre ven, maar meende dat getuige een van de twee werklieden was, met wie ik daar inderdaad heb staan praten. Toen bleek dat getuige dit niet was, heb ik verzocht een oproep in de kranten te plaatsen. President: Als getuige aan het verzoek wilde voldoen moest hij vijf keer op de deur van uw cel kloppen; hij moest de briefjes heel klein verscheuren en in zijn ton gooien. Verdachte: Ik dacht dat getuige een van de twee mannen was met wie ik heb staan praten. Ik moest wel briefjes schrij ven, want op de luchtplaats van het Huis van Bewaring konden wij niet praten. President: Daar is die luchtplaats ook niet voor, wel het kabinet van den rechter commissaris, maar daar zwijgt u. Verdachte: Ik dacht dat men daar alleen zocht naar bewijzen tegen mij. Tot getuige Hampé had de knecht, die met verdachte gearresteerd is geweest, eens, eens gezegd, dat hij zich niet aan verdachte stoorde, toen getuige hem had aangespoord harder te werken. Getuige, toen ook bij verdachte in dienst, had van den knecht te nantwoord gekregen, dat hij niet beducht was voor opmerkingen van verdachte over zijn ijver, want, dat als zij zijn mond open deed, de baas zijn heele leven verder alleen zou zijn. De knecht had toen gesproken over een ongeluk in een toren te Amsterdam. In Februari 1930 was de knecht inmid dels ontslagen en getuige compagnon ge worden. Verdachte had hem toen, onder strenge geheimhouding meegedeeld, dat hij aan het hart leed en niet meer mocht werken. Getuige zou altijd in de zaak kunnen blijven, die verdachte's zoon ten deel zou vallen. Verdachte wilde zich voor zijn zoon verzekeren, en wilde, dat zou goedkooper zijn, met getuige een compag nonsverzekering sluiten. Getuige moest bij de keuring, die nu zou volgen, zeggen, dat hij nooit den toren opging en uitslui tend vertegenwoordiger was. President; Heeft verdachte u het bedrag der te nemen verzekering genoemd? Getuiige. Neen. Toen de verzekering niet kon worden aangegaan, werd de hou ding van verdachte minder vriendelijk. Getuige doet verder een omstandig verhaal van de verhouding, die er tusschen hem en verdachte had bestaan. Aan het einde van heth getuigenverhoor stelt de president den verdachte opnieuw vragen. Verdachte blijft zijn onschuld vol houden. President: U begrijpt dat er een zware verdenking op u rust? De zitting wordt daarna verdaagd tot Verdachte: Ik ben onschuldig, hedenmorgen negen uur, voor'het houden van requisitoir en pleidooi. Ook de Pinksterdagen zullen door den K.N.V.B. benut worden tot het doen spelen van eenige be langrijke wedstrijden. Zaterdag, dus heden, wordt te Rotterdam FeijenoordP.S.V. gespeeld en Maandag d.a.v. ontmoeten deze clubs elkaar te Eindhoven. Twee wedstrijden, naar welks resul taat zeker zeer velen in den land benieuwd zullen zijn, daar zij aigemeen beschouwd worden als de twee ernstigste pretendenten voor de le plaats, v/at feitelijk wel een beetje is, daar speciaal Feijenoord nog maar één wedstrijd gespeeld heeft. Maar daar deze juist tegen Ajax ging welke club met 5— 2 geklopt werd is men tot deze conclusie gekomen. P.S.V. en Velo eens, terwijl „uit" van Ajax verloren werd. De Philipsclub gaat aan den kop, maar is er daarom nog niet. Niette min is ze in de goede richting en zal zich tegen Feijenoord ongetwijfeld geducht doen gelden. Het kunnen een paar mooie matches worden. In Deventer wordt Maandag gespeeld: Go- AheadAjax, wat naar onze meening een over winning wordt voor de roodwitte Amsterdammers. De stand is thans: P.S.V. Ajax Feijenoord Velocitas Go-Ahead 14— 6 15— 9 5— 2 2—14 2— 7 Om een plaats in de le klasse. De 2e Pinksterdag wordt de laatste promotie wedstrijd gespeeld, welke te Rotterdam plaats vindt tusschen Excelsior en West-Frisia. De thuis club die in deze competitie geen rol meer speelt, zal desniettemin wel sportief genoeg zijn om de Enkhuizers geen gewonnen spel te geven. Maar toch geven wij West-Frisia 'n klein kansje voor de overwinning. Want zij moet winnen om het tot een beslissingswedstrijd tegen D.W.S. te bren gen, van welks uitslag den le klasse titel afhangt! Zeer zeker een reden dat W.-Fr. er - alles op zal zetten om Excelsior te slaan. De stand is nu: D.W.S. West-Frisia Excelsior 10—8 6—6 7—9 9—5 8—5 2—9 GARAGE SVaOOKMAN Luxe verhuur. Stadstarief f 1.—. Voor ritten naar buiten speciale prijzen. Brakkeveldweg Tel. 470 Om een plaats in de 2e klasse. De VolewijckersH.V.C. De stand is: B.F.C. 3 2 0 1 H.V.C. 3 2 0 1 Volewijckers 2 0 0 2 3e klasse B. AssendelftD.W.V. Om een plaats in de 3e klasse. D.J.K. (no. laatst 3B—E.V.C. (kamp. 4B). Om een plaats in de reserve le klasse. R.C.H. 2Zeeburgia 2. Om een plaats in-de res. 2e klasse. O.S.V. 2 (no. 2 res. 3A)Z.F.C. (kamp. res. 3B) De stand is: Blauw-Wit 3 3 1 2 0 12—5 4 O.S.V. 2 2 1 1 0 4—2 3 Z.F.C. 3 3 0 1 2 5—14 1 De Vier-Bonden-wedstrijden, het jaarlijks terug- keerend tournooi, waaraan de vertegenwoordigen de elftallen deelnemen van A.V.B., H.V.B, L.V.B. en N.H.V.B., zullen dit jaar gehouden worden in het district van de H.V.B. en het mag bekend verondersteld worden, dat de eerste twee ontmoe tingen op 2e Pinksterdag zullen plaats hebben in het Gemeentelijk Sportpark te Beverwijk. Het is niet ondienstig hier even te releveeren, hoe het verloop dezer wedstrijden de laatste jaren geweest is, te beginnen bij 1928, in welk jaar de A.V.B. (het tournooi werd toen ook in dit dis trict gehouden) de eerste plaats bezette, en, aan gezien dat 3 achtereenvolgende jaren het geval was geweest, definitief beslag legde' op de door de Firma Oud beschikbaar gestelde wisselbeker. Voor het volgende jaar schonk de K.N.V.B. een fraaie beker, welkt bij de in de Zaanstreek gehou den wedstrijden door de N.H.V.B. in de wacht gesleept werdvoor slechts één jaar, want in 1930 toonde de HVB zich na 'n reeks buiten gewoon spannende wedstrijden in Amsterdam, superieur en de beker ging voorloopig voor een jaar naar Haarlem. Hoe zal het nu afloopen? Opvallend is, dat de A.V.B.die de vorige beker in drie keer won, de laatste jaren nog geen keer op de bovenste plaats kwam, wat, gezien het enorme spelers- materiaal van den grooten A.V.B., voor de overige Bonden een keurige prestatie mag heeten. De spannendste strijd, die ons den eersten dag wacht, zal zeker die van de A.V.B. tegen de N.H.V.B. zijn; beide ploegen zijn dit jaar sterk en goed geoefend en ongetwijfeld van de beste voornemens bezield. De H.V.B. heeft het bij de loting o.i. het beste getroffen en krijgt de L.V.B., die tot nog toe de zwakste van het viertal was, ofschoon zij vooral de laatste twee jaren over uitstekende spelers be schikt. De H.V.B. kan winnen, mits zij haar tegen standers niet onderschat. Hoe het ook zij, men kan rekenen op een paar spannende wedstrijden, die een tocht naar Beverwljksche Sportpark zeker overwaard zullen zijn. Het programma luidt: 25 Mei (2e Pinksterdag): 1 uur, A.V.B.N.H.V.B., scheidsrechter J. van Deventer; 2.45 uur, L.V.B.H.V.B., scheidsrechter B. Visser. N.H.V.B.-elftal zal als volgt uitkomen: Doel: C. Jonker (verkade). Achter: C. Janson (Alkmaar) en D. Min (Ber gen). Midden: Joh. Sanders (H.R.C. 4), E. Bakker (W.F.C. 3), B. Koelman (Alkmaar). Voor: W. Rus (Schagen), A. Watertor (Scha- gen), S. Wals (I.V.V.), E. Rus (Schagen). Th. v. d. Ven (W.F.C. 3). (Alg. Sportblad.) H.R.C.-VETERANEN VERSUS HELDERS SCHEIDSRECHTERS-ELFTAL. Bovengenoemde wedstrijd zal plaats hebben op Maandag den 2en Pinksterdag, aanvang io uur, terrein Tuindorp. De opstelling van de elftallen is als volgt: H.RC.-veteranen. Beijer N. N. Ter Burg D. v. Willigen Brinksma v. d. Wal Rijswijk Jansen Reitsma J. v. Willigen Boon Tichelaar Swart Koorstra Dol Kraan Crabbendam H. C. Augusteijn Heijblok J. Augusteijn Freeke v. d. Hoff. Scheidsrechters. Scheidsrechter is de heer Kooi. Helder-nieuws. Nadat de adspiranten met Paschen bij Alcmaria op bezoek zijn geweest, gaan zij nu met Pinkster de Schoorl-adspiranten een be zoek brengen. Morgen gaan twee elftallen der witjes, te weten het A-elftal en een combinatie van B en C, naar het mooi gelegen Schoorl, waar het met de Pinkster altijd een gezellige drukte is. Nu jongens, laat jullie daar van je goede zijde zien; de heer C. Geurts, secretaris van Schoorl, en ook oud-lid van onze vereeni- ging, rekent er op dat zijn adspiranten het van ouds „Helder-adsp. spel" krijgen te aan schouwen. Er zijn van S.-zijde prijzen voor deze wedstrijden beschikbaar gesteld, doe je best en tracht deze in de wacht te slepen. De reis geschiedt per boot en vertrekt om 8 uur van de binnenhaven, terug des avonds om circa 9 uur. Ook ontvingen wij voor de a.s. Pinkster dagen nog een uitnoodiging van W.F.C. uit Wormerveer, voor Helder A, B, C en D, doch aangezien de onderhandelingen met Schoorl al gaande waren, is er besloten om Zondag 31 Mei a.s. met vier elftallen naar Wormerveer te gaan. Naar aanleiding van het behaalde kampioen schap van het A- 'en C-elftal worden in de maanden Juni en Juli nederlaagwedstrijden ge organiseerd, waaraan o.a. Alcmaria en W.F.C- adsp. deelnemen. Wij komen hier binnenkort nog wel op terug. Voor A is een beker en voor C een lauwertak beschikbaar gesteld. Nu jongens, hopende dat ook het weer gunstig mag zijn, opdat jullie een prettigen dag mogen hebben. Texel. Texel-nieuws. De sportvereeniging „Texel" heeft voor de beide Pinksterdagen alleen op haar programma twee avondwedstrijden staan; op den tweeden Pinksterdag, 's avonds 7 uur, zullen n.1. twee dames-elftallen een voetbalwedstrijd spelen, de korfbalclub van Den Burg verleent haar mede werking bij deze match. Na afloop van den damesvoetbalwedstrijd komt tegen Texel 1 een sterk veteranen-elftal in het veld. Wieringen. Succes-nieuws. Met de a.s. Pinksterdagen worden er geen voetbalwedstrijden alhier gehouden. P.V. Hollands Noordpunt. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 17 Mei haar 2e wedvlucht vanaf Vilvoorde (België), afstand 227 K.M. Wind Zuid, kracht 3. Aantal vogels 246. De duiven werden door het slechte weer eerst om 12 u. 30 m. gelost. De eerste prijsvliegende duif werd om 3.36.55 uur getoond, de vijftigste en laatste prijsvlie gende duif om 4.1.25 uur. Deze vlucht had, trots het slechte weer, een normaal verloop. De prijzen werden verdiend als volgt. C. Puhl ie, 7e, 31e, 32e prijs (44 p.); H. A. Mensink 2e, 9e, 21e, 38e pr. (46 p.)D. v. Dijk 3e pr. (23 p.)J. Riemers 4e, 18e, 33e pr. (30 p.)F. Scholten 5e, 14e pr. (33 p.)Bok en Vas 6e, 8e, 48e, 49e pr. (38 p.)C. Buis 10e, 11e, 12e, 19e, 35e, 45e, 47e pr. (52 p.)C. v. Doorn 13e, 22e, 25e pr. (18 p.); J. Nebbeling 15e, 23e, 24e, 26e, 27e 28e, 40e, 43e pr. (16 p.); H. Wiedenhoff 16e, 29e pr. xo p.)J. v. Wol- feren 17e, 20e, 34e pr. (15 p.)H. Prins 30e, 44e pr.; J. v. Riel 36e, 46e pr.; H. L. Mulder Zn. 39e pr.; A. Bakkenes 41e pr.; M. v. Dijk 42e pr.; H. v. d. Wal 50e pr. Vrijdag a.s. inkorven van 68 uur voor Crei! (Frankrijk). Zaterdag klokken regelen van 5—6 uur. Stoomvaart Mij. Nederland. Joh. v. Oldenbarnevelt, t., 21 Mei v .Algiers. Chr. Huygens, u., 21 Mei van Southampton, Tawali, t., 22 Mei te Londen. Bali, t., pass. 21 Mei Gibraltar. Marnix van St. Aldegonde, 22 Mei te Batavia. Poelau Tello, u., 22 Mei v. Djeddah. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Barneveld, t„ 20 Mei v. Tocopillo. Bodegraven, t„ 20 Mei v. Cura?ao. Brion, 19 Mei te Bordeaux. Crynssen, t., 20 Mei van Barbados. Doros, 20 Mei v. Savona. Eos, 21 Mei te Amsterdam. Euterpe, 20 Mei te Oporto. Berenice, 26 Mei v. Malta. Ganymedes, pass. 21 Mei Gibraltar. Helder, t., 24 Mei te A'dam verwacht. Iris, 22 Mei te R'dam. Mars, 22 Mei te R'dam. Nero, 22 Mei te A'dam. Perseus, 21 Mei v. Stettin. Poseidon, 21 Mei te Montfalcone. Proteus, pass. 22 Mei Hotenau. Venezuela, u., 22 Mei te Barbados. Vesta, 21 Mei v. Alexandrië. Neureus 21 Mei naar Danzig. Titus, t„ 19 Mei naar Havre. Baarn 21 Mei te Hamburg. Hermes 21 Mei te Constantinopel. Jason, u., 19 Mei van Antofagasta. Nickerie 21 Mei te Paramaribo. Rhea 21 Mei te Hamburg. Aurora, 22 Mei v. A'dam. Bennekom, u., 19 Mei v. Guayaquil. Ceres, 22 Mei te Gibraltar. Costa Rica, 22 Mei v. A'dam. Hebe, 22 Mei te Valencia. Hermes, 22 Mei v. Stamboel. Ilos, 22 Mei te R'dam. Irene, pass. 22 Mei Ouessant. Oberon, 22 Mei te Hamburgr. Odyseus, 21 Mei te Stettin. Orestes, pass. 21 Mei Dungeness. Pluto, 22 Mei te Aarhus. Telamon, 21 Mei v. Palermo. Triton 20 Mei naar Salonica. Venus 21 Mei te Barcelona. Kon. Holl. Lloyd. Eemland, u„ pass. 20 Mei Dungeness. Drechterland, t., 21 Mei v. Santos. Siërra Morene, u., pass. 21 Mei Ouessant. Siërra Ventana, u., 20 Mei te Montevideo. Montferland, t.,. pass. 21 Mei Fernando Noronha. Ulm, u„ 19 Mei te Santos. Kon. Paketvaartmaatschappij. N.-Zeeland 19 Mei naar Singapore. Houtman, 21 Mei te Kaapstad. Niet Oiiieieel. 456e STAATSLOTERIJ. Trckklnz van Donderdag 21 Mei 5e Klasse. 4e LilsL Hooge Prijzen 1763 ƒ1000 902 750S 17822 ƒ400 1415 7844 200 inn 1459 1 903 6872 7570 7884 15727 20431 ƒ100 °rijzen van f 10: 262 289 317 329 532 558 909 1019 1071 -1078 1272 1325 1591 1785 1900 1970 2038 2061 2337 2390 2417 2520 3139 3194 3329 3735 3952 3953 4547 4643 4894 5498 5545 5854 6861 7226 7242 8131 8169 8343 8988 8990 9031 9695 9905 1C018 10043 10249 10333 10396 10765 10778 10826 11048 11203 11383 11385 11526 11767 11770 12050 12142 12189 12200 12617 12772 12988 13426 13602 13724 13814 13851 13909 14020 14246 14392 14617 14783 14917 14944 14994 15079 15111 15118 15190 15202 15319 15419 15609 15651 16008 16035 16250 16334 16440 16501 16560 16571 16716 16830 16916 17043 17095 17260 17458 17528 17860 17889 17962 18028 18047 18299 18314 18366 18528 18566 18742 18905 18954 19003 19078 19318 19439 19552 19645 19698 19819 19963 2028! 20471 20715 20913 43 713 1474 2243 2279 2323 2853 2917 3034 3475 3612 3662 4103 4119 4320 5063 5371 5398 6330 6556 6736 7782 7845 7903 858 8670 8697 9314 9570 9653 3082 3683 4501 5415 6803 8111 8856 9680 560 1374 2578 3454 4981 6101 7715 8497 9219 10037 11020 11994 13155 14100 15024 15557 16469 17048 17989 18691 19541 20661 65 374 729 928 1293 1628 2023 2242 2436 2638 2864 3207 3443 3740 4364 4854 5373 6016 6781 7048 7327 7732 7886 8248 8706 8971 9319 9578 9907 115 390 755 966 1331 1690 2026 2259 2441 2650 2871 3222 3527 3778 4415 4876 5378 6089 6902 7077 7411 7738 7898 8272 8774 9008 9359 9635 9974 187 456 771 1150 1394 1691 2031 2276 2442 2652 2932 3224 3.667 3786 4445 4984 5474 6107 6924 7116 7419 7771 7995 8340 8795 9053 9380 9668 9988 Nieten: 194 197 473 820 1152 1456 1791 2048 2284 2488 2662 2950 3271 3697 3807 4478 4999 5598 6177 6927 7128 7505 7804 7998 8342 8807 9130 9385 527 834 1195 1479 1821 2065 2328 2515 2751 2990 3287 3709 3824 4534 5131 5730 6254 6944 7150 7536 7832 8071 8369 8834 9206 9415 10173 10176 10178 10294 10434 10460 10647 10650 10676 10845 10932 11112 11358 11411 11414 11632 11700 11731 11904 11947 12004 12229 12270 12287 12525 12608 12628 12783 12822 12832 12977 13065 13109 13355 13452 13467 13705 13714 13730 14006 14009 14028 14255 14341 14386 14639 14724 14755 15165 15179 15392 15734 15741 15752 16111 16183 16186 16528 16567 16579 16921 16933 16937 17180 17273 17358 17595 17601 17690 17826 17869 17904 18112 18141 18184 18472 18477 18556 18660 18671 18719 18950 18968 19085 19203 19245 19273 19519 19573 19633 19953 19989 20108 20302 20308 20319 20663 20665 20700 20950 Verbetering, 18788 70. 9712 9715 10002 10073 10179 10207 10558 10583 10683 10711 11143 11235 11421 11451 11747 11756 12Ó95 12120 12350 12353 12647 12651 12858 12861 13142 13216 13532 13601 13864 13874 14057 14134 14413 14486 14884 14935 15424 15434 15805 15924 16311 16355 16782 16824 16976 17027 17359 17390 17735 17742 17917 17943 18236 18286 18560 18573 18735 18752 19109 19130 19337 19355 19646 19670 20146 202C/7 20365 20567 20701 20847 205 635 887 1219 1519 1830 2163 2333 2516 2775 2997 3322 3712 3902 4736 5201 5839 6329 6956 7280 7580 7848 8170 8527 8878 9271 9428 9723 10105 10209 10598 10712 11242 11490 11760 12135 12385 12666 12904 13304 13659 13890 14149 14569 14951 15443 15931 16357 16878 17052 17457 17766 17944 18368 18578 18857 19164 19421 19679 20216 20594 20861 223 651 897 1268 1585 1969 2186 2336 2517 2786 3107 3330 3719 4063 4752 5295 5842 6511 6976 7283 7702 7856 8236 8531 8911 9301 9519 9780 10137 10231 10634 10717 11251 11548 11865 12166 12426 12686 12971 13329 13667 13906 14241 14601 15086 15502 15967 16454 16886 17114 17587 17803 18010 18432 18641 18877 19166 19425 19901 20231 20619 20920 325 680 923 1271 1622 2231 2378 2588 2847 3123 3399 3721 4346 4770 5305 5956 6554 7003 7311 7726 7857 8239 8702 8914 9308 9576 9824 10146 10279 10641 10821 11332 11582 11870 12226 12523 12698 12976 13333 13695 13953 14252 14637 15146 15712 16006 16519 16908 17133 17588 17809 18025 18458 18644 18896 19195 19510 19935 20268 20655 20940 5e KL. 3e LUst: 18788 m/z HollandAfrika Lijn. Rietfontein, u„ 21 Mei te Port Said. Westerkerk, u., 19 Mei van Lorenzo Marqués. Grijpskerk 21 Mei te Amsterdam. Jagersfontein, u., 21 Mei te Dar-es-Salaam. Meliskerk, t., 22 Mei Dakar gep. Nijkerk, 22 Mei v. Bremen. Springfontein, t., 21 Mei v. Port Said. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, t., 22 Mei te Suez. Kota Tjandi, u„ 22 Mei te Belawan. Sibajak, t., 22 Mei v. Singapore. Slamat, 22 Mei te R'dam. Buitenzorg, t„ 20 Mei v. Port Soedan. Balo-eran, u., 22 Mei v. Colombo. Djambi, u., 21 Mei v. Belawan. Kota Inten, u,, 22 Mei te Baatvia. Menado 21 Mei te Hamburg. Blitar, u., pass. 20 Mei Sagres. Kedoe, u„ 20 Mei van Genua. HollandAmerika Lijn. Boschdijk, pass. 21 Mei Lizard. Damsterdijk 19 Mei van Cristobal. Delftdjik, 22 Mei te Londen. Nebraska, 21 Mei v. Liverpaal. Veendam, 21 Mei te New-York. HollandO.-Azië Lijn. Oostkerk, t„ 19 Mei van Honkong. Billiton, 22 Mei v. R'dam. Gémma, u., 22 Mei v. Manilla. Oldekerk, 11., 21 Mei te Port Said. Ouderkerk, t., 21 Mei te Chinwangtaoi Zosma, t„ 20 Mei van Port Said. HollandBritsch-Indië Lijn- IJsselkerk, t„ 2 lMei te Hamburg. HollandAustralië Lijn Abbekerk, u„ 21 Mei te Brisbane. IJselkerk, 22 Mei v. Hamburg. Naar waarnemingen verricht in flen morgen van 23 Mei. Medegedeeld door het Kon. NederlandscH Meteriologische Instituut te de Bilt. Hoogste stand 772.2 te Happaranda. Laagste stand 750.1 te Valentia. Verwachting: Zwakke tot matige Z. tot Z.O. wind, meest licht tot hall bewolkt, droog wee; behoudens kans op onweer, iets warmer. AUTO-ONGEVAL. Toen Donderdagmiddag een auto met betrekkeüjk geringe vaart de Molenstraat te Den Burg inreed, kwam plotseling van 't erf van de boerderij van den heer Keesom, diens oudste zoon per rijwiel de poort uitrijden. Dit ging met zulk een snelheid, dat de jongen tegen de auto botste en van de flets werd geworpen. De bestuurder stopte onmiddellük, doch de wielrijder liep bü de botsing zulke ernstige verwondingen op, dat overbren gen naar 't ziekenhuis door Dr. Bos- wyk die ook in de auto zat noodzakelyk werd geacht. Hij had een hoofdwonde gekregen, tenrijl men aanvankelük ook vreesde voor beenbreuk. Later werd ge constateerd dat een der dübeenen was gebroken. Te Den Helder bleek dat de gewonde er vrij goed was afgekomen gelukkig geraakt iet onder de auto. Naar men ons i d eelt, werd de auto bestuurd door u Dros v. d. Vol harding uit Eie and die voor Dr. Boswijk zyn rüproef moest afleggen voor 't rij bewijs, de bestuurder had vermoeden k aan 't geval geen schuld.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 7