DHIHEIMOn SIMSSEItnii. ïüif&fieidf l!©erersbaai EEN DUBBELTJE ■NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitonlandsch overzicht, HEEREN-BMI 59ste JAARGANG uitzicht op een oplossing van de kabinets crisis in België. - Het aanblijven van Briand - Hen motie van vertrouwen aangenomen. - De Fransche socialisten en het legervraagstuk. - Het bezoek van de Duitsche ministers aan Engeland. - De Italiaansche begrooting van Marine. FEUILLETON OOST-IN DIE. Piccard geland in Tirol. Zoo gemakkelijk te wasschen Zoo moeilijk te verslijten Kleur-, wasch- en zon-echt ".i_n COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50- voor Koegras,^Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65binnen- lan Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50, f 0.70, f 0.70, f Modeblad ,-,sp. f 0.05, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.fr. p. p. 6 ct. erschijnt'Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag, Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. AD VERTENTIEN 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bq vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewjjsno. 4 cL De Belgische kabinetscrisis wacht nog steeds op een oplossing en de vooruitzich ten daarvoor zijn niet gunstig te noemen. Na de weigering van Poulet heeft de koning Renkin, den minister van staat ver zocht een kabinet samen te stellen. Aan vankelijk was men hierover in politieke kringen zeer optimistisch gestemd, daar men meende dat Renkin wel zou slagen. Doch sedert Donderdagavond is dit opti misme veranderd in pessimisme, nadat Renkin een langdurige bijeenkomst met de katholieke Vlaamsche leiders in het Kamergebouw had gehad. De eischen van deze leiders, ten opzichte van het Vlaam sche vraagstuk hadden Renkin doen schrikken. Slaagt hij er niet in een ter rein van toenadering te ontdekken, zoo schrijft de Brusselsche correspondent van de „Nw. Rott. Crt.", dan zal hij zich Vrij dagavond (gisterenavond dus) naar den koning begeven i>m zijn opdracht neer te leggen. Er zal dan niets anders meer op zitten dan een regeering met het Vlaam sche vraagstuk als vrije kwestie of een zakenkabinet samen te stellen, hetwelk met terzijdelating van het Vlaamsche vraagstuk en van het fortenplan, de be grooting alsmede de binnenlandsche lee ning van een milliard francs, welke noodig is om het begrootingstekort te dekken, door de Kamer zal doen goed keuren en vervolgens nieuwe kamerver kiezingen zal voorbereiden. Briand blijft minister van fcuitenland- sche zaken; in ons vorig nummer hebben wij dat nog in enkele regels kunnen ver melden. Hij is voor den drang van den nieuwen president en zijn collega's in het ministerie bezweken. De „Nw. Rott. Crt." schrijft daarover onder meer: Gezien de groote meerderheid, die de buitenlandsche politiek van dit ministerie voor Genève in de Kamer gevonden heeft, is dat begrijpelijk, al was Briand's voor nemen om af te treden na de teleurstel ling van Versailles niet minder begrijpe lijk. Briand's aanblijven is voorwaarde lijk. Hij zal in de Kamer verslag over de jongste bijeenkomsten te Genève afleg gen en wil dat de Kamer dan uitspraak zal doen. Zijn tegenstanders van rechts heb ben hem den handschoen reeds toegewor pen. Franklin Bouillon heeft een inter pellatie ingediend, waarin hij de nood zakelijkheid betoogt, „onverwijld den mi nister van buitenlandsche zaken te ver vangen, wiens methoden de Fransche politiek te Genève tot nieuwe mislukkin gen hebben geleid en welker gevolgen in de binnenlandsche politiek een besten dig gevaar voor de meerderheid der nationale eendracht zijn". Aanvankelijk zou deze motie den 5en' Juni in behandeling komen en dan zou dus eerst blijken of Briand het ver trouwen van de Kamer heeft. Doch reeds Donderdag is het tusschen een treffen gekomen tusschen Briand en de tegenstander van zijn buitenlandsche po litiek, Franklin Bouillon, bij de bespre- ECHTE FRIESCHE luitiiiiimiiiütiiiiiiiiim 20-50ct. per ons king omtrent de interpellaties over ae buitenlandsche politiek. Bouillon zeide zijn interpellatie te heb ben ingediend omdat volgens het communi qué over den laatsten kabinetsraad deze den min. van buitenlandsche zaken met algemeene stemmen had gelukgewenscht met de resultaten te Genève. Spr. daaren tegen kon Briand geen vertrouwen schen ken. De Kamer heeft den minister opge dragen den „Anschluss" te bestrijden, maar Briand is achter Henderson aange- loopen, die heeft doorgezet, dat het Anschluss-vraagstuk op het oeconomische spoor is geschoven. Briand had moeten zeggen dat de Ansehluss-kwestie slechts voor 20 pet. oeconomisch en voor 80 pet. politiek is. De opdracht die de Kamer Briand heeft gegeven, is slechts onvol komen vervuld. Frankrijk heeft slechts twee maanden tijd gewonnen t.a.v. de principieele kwestie en slechts 6 maanden t.a.v. de kwestie van verantwoordelijk heid. In werkelijkheid heeft Frankrijk dus niets bereikt. Briand wraakte deze verwijten en zeide dat de Fransche delegatie naar Genève haar opdracht naar beste krachten heeft vervuld. Frankrijk heeft te Genève de stemmen van allen gekregen voor het standpunt dat men geen onderscheid kan maken tusschen de politieke en de oeco nomische onafhankelijkheid van Oosten rijk. Aangezien Duitschland en Oosten rijk het in juridisch opzicht niet met Frankrijk en Engeland eens waren heeft men de zaak voor het Int. Gerechtshof gebracht. Dat is het gebruik en geens zins verraad. Briand verdedigde verder zijn buiten landsche politiek. Na een pauze van een half uur werd daarmee met 318 tegen 261 stemmen de prioriteit van een door de radicalen voor gestelde motie verworpen, nadat de eer ste minister Laval zich daartegen had verklaard. Vervolgens wordt een motie-Drouot, luidende: „De Kamer keurt de verkla ringen der regeering goed", met 298 tegen 263 stemmen aangenomen. Bij de stemming over het tweede deel, waarin vertrouwen in de regeering wordt betuigd voor de voortzetting van haar vredespolitiek, stelde de eerste minister de kwestie van vertrouwen. Daarop is dit deel der motie met 318 tegen 216 stemmen, dus met een meerder heid van 57 stemmen aangenom"- De Fransche socialisten en het leger vraagstuk. Op het jaarcongres der Fran sche socialistische partij te Tours heeft Leon Blum, een der socialistische leiders een rede gehouden over de houding, welke de Fransche sociaal-democraten tegenover het vraagstuk der nationale verdediging moeten aannemen. Uit de uitvoerige verslagen in de Fransche bladen blijkt, dat Blum duide lijk heeft te kennen gegeven dat de par tij zich niet moet binden wat betreft haar houding in geval van oorlog, daarbij ech ter te kennen gevend, dat het socialisme wel degelijk in bepaalde gevallen tot na tionale verdediging haar toevlucht zal kunnen moeten nemen. De partij zal evenwel weigeren in vredestijd militaire credieten goed te keuren. Hier wordt nochtans aan toegevoegd, dat deze wei gering niet vooruit loopt op de militaire verplichtingen eener eventueele socialis tische regeering onder een kapitalistisch regime. voor Blum bestaat er geen noodzake lijk logisch verband tusschen de bescher ming der nationale onafhankelijkheid in oorlogstijd en de militaire voorbereiding dezer bescherming in vredestijd. Hier mede wil hij opnieuw vaststellen dat de socialistische parlementsleden volgens de socialistische traditie moeten voortgaan de militaire credieten te stemmen en hun medewerking te weigeren aan de opstel ling van het militair statuut der bour geoisie. Hij handhaaft echter zijn per soonlijke meening, dat een initiatief van tiv eenzijdige ontwapening stellig tot algemeene ontwapening zou leiden. Het congres is gesloten met het aanne men van een motie van Pal Faure, waar in de partij besluit zich neer te leggen bij het besluit van de internationale con gressen, dat de proletarische actie tegen de mogelijkheid van gewapende conflic ten een eensgezinde, op overleg berus tende actie moet zijn, die tot een revolu tionaire actie toe kan gaan. De partij verklaart, dat samenwerking tusschen kapitalistische regeeringen en de socia listische partij zoowel in tijd van oorlog als in tijd van vrede onbestaanbaar is. De motie eischt verder een algemeene, getijktijdige nationale en internationale ontwapening, het stemmen tegen de be grooting van oorlog en burgerlijke regee ringen en den strijd tegen het militaire stelsel van de bourgeoisie. Leve de Italiaansche Marine reageer4e de Kamer op deze woorden. Vervolgens behandelde de minister de vlootovereenkomst met Frankrijk en En geland, welke door de beperking van den aanbouw van Italië ongetwijfeld een opoffering eischte, doch waartoe het gaarne bereid zou zijn om het groote doel van den vrede te dienen. Vandaar ook dat Italië zijn bemoeiingen om de over eenkomst te handhaven heeft voortgezet. Ook dit deel van 's ministers rede werd toegejuicht, waarop de Kamer de begroo ting aannam. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph meldt, dat bij het bezoek van den Duitsehen min. aan Engeland o.a. de vier volgende financieele voorstellen zullen worden besproken: 1. Staking der niet-gewaarborgde herstelbetalingen voor den tijd van twee of drie jaar en belegging van deze bedra gen in Duitsche ondernemingen over eenkomstig het advies van de Bank voor Internationale Betalingen. 2. Een vermindering van de Duitsche jaarlijksche quota, waardoor de betalin gen volgens het plan-Young met ongeveer 20 pet. verminderd zouden worden. 3. Indien noodig, bijeenroeping van een speciale bijeenkomst van de commis sie van advies der Bank voor Internatio nale Betalingen om den beiden eersten voorstellen een practisch uitvoerbaren vorm te geven 4. Bijeenroeping van een financieele conferentie der voornaamste mogendhe den om de mogelijkheid van een morato rium voor twee tot drie jaar voor alle oorlogs- en herstelschulden te overwe gen. De Italiaansche begrooting van marine. In de Kamer heeft minister Sirianni Donderdag zijn begrooting verdedigd, waarbij hij vooral stilstond bij de nieuwe aanwinsten aan groote en kleine krui sers en verkenningskruisers van de laatste jaren en bij de buitengewone doel treffendheid en snelheid van deze nieuwe eenheden, bij welker ontwapening steeds met de nieuwste technische uitvindingen rekening wordt gehouden. Met trots ver wijlde de minister ook bij de reis van de acht lichte verkenningskruisers naar Zuid-Amerika, ter begeleiding van het vliegtuigeskader van generaal Balbo. Op deze reis is een schitterende samenwer king aan den dag getreden, waaraan en kele vliegers hun behoud te danken heb ben. Tevens is het een prachtige oefe- ningsreis geweest. Met een gejuich van EGYPTE KRIJGT EEN LUCHTMACHT Uit Cairo, wordt gemeld, dat de Egyp tische regeering besloten heeft tot het organiseeren van een militair vliegwezen. EEN NIEUW KABINET GEVORMD IN POLEN. Weinig verandering. Prystor heeft een kabinet gevormd. Het verschilt weinig van het vorige. Prystor wordt premier, minister van financiën Jan Pilsoedski, broeder van maarschalk Pilsoedski, minister van handel Zarzycki. Overigens blijft het onveranderd. HET TEKORT OP DE FRANSCHE BEGROOTING. Meer dan twee milliard frs. De Fransche begrooting voor 1930/'31 sluit met een deficit van meer dan 2 mil liard frs. De beursbelasting, de omzetbe lasting en de douaneinkomsten zijn be neden de verwachtingen gebleven. Sedert in 1928 de franc is gestabiliseerd, heeft de begrooting geen deficit aangewezen. De rapporteur van de begrooting heeft ver klaard, dat het noodzakelijk was scherpe controle te gaan uitoefenen op de open bare uitgaven en heeft bij de verschil lende ministeries op grooter spaarzaam heid aangedrongen. POSTZEGELS VAN DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De Zwitsersche Bondsraad heeft het betrokken departement gemachtigd bij het begin der internationale ontwape ningsconferentie een serie herinnerings postzegels uit te geven. EEN RADIOREDE VAN SENATOR BORAH. Hij sprak zeer pessimistisch over de ontwapeningskansen. Senator Borah heeft Dinsdagavond voor de microfoon verklaard, dat hij het nutteloos vond veel meer van de volgend jaar te houden ontwapeningsconferentie te verwachten dan »eenige studiepro grams of eenige papieren voorstellen, waaraan wij reeds twaalf jaar lang op de bijeenkomsten van den Volkenbond gewend zijn.1 Hij beschouwde het Russische vraag stuk, het verdrag van Versailles, het vlootconflict tusschen Italië en Frankrijk, alsmede het Duitsch-Oostenrijksche tol- verbodsplan als even zoovele beletselen voor de ontwapening. Ten slotte beval Borah de erkenning van Rusland aan en de hervatting van de handelsbetrekkin gen met dat land. THE DARK CHAPTER door E. J. RATH. 27 „Om elf uur," zei ze. „En u moet Hilda natuurlijk meebrengen." Hij boog zich over haar hand en be loofde, dat hij zijn best zou doen. Hij had haar uitgeleide willen doen tot haar auto, maar hij zag toevallig den chauffeur, die getuige was geweest van het voorval op de golfclub. Toen de laatste gast verdwenen was, zocht Hilda hem op. Ze zag hem met haar vader bij het buffet staan en wachtte tot ze klaar waren. Ten slotte hield ze hem staande, toen hij het terras overstak, blijkbaar op weg naar de garage. „Rawlins!" Haar stem klonk gebiedend, maar te ge lijkertijd ook wat angstig. „Neem me niet kwalijk," zei hij. „Ik vergat goeden nacht te zeggen „Ik heb iets gehoord. Ik kon het niet helpen. Ik „Ja?" „Wat heb je met juffrouw Harlan afge sproken, voor ze wegging?" „Om te komen tennissen," antwoordde hij kalm. Ze keek hem ongeloovig aan. „Dat wil dus zeggen leg me precies uit, wat het zeggen wil," beval ze. „Dat ik morgen om elf uur ga tennis sen bij de Harlans", zei hij. „Ik moet jou meebrengen. Heeft ze er je niets van gezegd?" Vol afgrijzen keek ze hem aan. XVII. Een paar seconden staarde ze Rawlins aan, als was hij een Medusa. „Nooit!" riep ze toen boos. „Nooit." „Laten we er morgen over spreken," zei hij. „Je bent nu waarschijnlijk moe." „We zullen er hier en nu over spreken en een eind aan de zaak maken." Ze sprak nu luid en Rawlins wierp een blik op de deur, die naar de hal leidde. Ze begreep zijn bedoeling, maar liet zich er niet door afleiden. „Ga mee naar het andere eind van het terras, zei ze kalm. „Ik ben niet van plan het uit te stellen." Hij volgde haar. Ze ging n t den rug tegen een pilaar staan, vouwde de armen en keek hem onderzoekend aan. Het was duidelijk, dat ze te gelijk boos en bang was, maar ze beheerschte zich volkomen. „Als ik het wel begrijp," sprak ze, „heb je het gewaagd een afspraak te maken met een van onze gasten, waarbij ik be trokken ben. Is dat zoo?" „Ongetwijfeld." Weer keek Hilda hem aan. „Dan is dat schandelijk van je. Het is bespottelijk en onmogelijk. Ik schaam me en je hebt me teleurgesteld. „Ik ben het niet met je eens, zei hq langzaam. „Wat had ik anders kuïtnen doen?" ie je dan niet in, hoe dwaas en on mogelijk het is? Heb je dan geen begrip van fatsoen?" „Met fatsoen heeft het niet veel te ma ken, lijkt me. Ik kon er gewoonweg niet af." Hilda zuchtte. „Je probeert op schandelijke wijze partij te trekken van een ongelukkig toe val," begon ze. „Daardoor alleen heb je vanmiddag aan tafel gegeten. Je bent bij ons gekomen als landlooper. Moeder is goed voor je geweest. Ze heeft je in dienst genomen als chauffeur. Je hebt deel uitgemaakt van ons personeel. Zij kennen je evengoed als wij. In een nood geval hébben we je hulp ingeroepen, om dat we dachten, dat je die ons zoudt kun nen geven. En nu nu je het gedaan hebt, durf je je uitgeven voor vriend des huizes. Jij! Een „Landlooper," zei hq buigend, toen ze van woede bleef steken. „Maar ik geloof, dat je vergeet, dat ik nooit op het denk beeld ben gekomen mij als vriend des j huizes voor te doen. Hebben jullie het eigenlijk niet zelf gedaan? Ik heb het nooit voorgesteld." Ze maakte een ongedurige beweging. „Dit is geen quaestie om over te rede twisten, Rawlins." „Dat doe ik niet. Ik ben hier geweest om op jullie verzoek de gasten aange naam bezig te houden. Ik heb gedaan, wat ik kon. Jullie vrienden moesten den ken, dat ik hier logeerde. Ik was genood zaakt mijn rol te vervullen, beleefd te zijn tegenover de buren van mijn vrienden. Kon ik een eenvoudige uitnoo- diging om te komen tennissen, afslaan? Sou ik dan mijn rol goed vervuld heb- I ben?" Hilda luisterde maar vond hem een drogredenaar. „Wat had ik dan moeten doen, toen juffrouw Harlan me uitnoodigde?" voegde hij er aan toe. „Je hadt er aan moeten denken, wie je bent," antwoordde ze snel. „Dat ligt voor de hand." „En wie ben ik?" Ze aarzelde een oogenblik. Ja, wie w as hii? Deze vraag was berekend om haar vastberadenheid aan het wankelen te brengen, maar Hilda begreep, dat ze voet bij stuk moest houden. „Je hadt natuurlijk moeten bedanken," zei ze, „dat weet je evengoed als ik." „Wat voor reden had ik op kunnen geven?" „Iedereen, die een reden wil bedenken, kan er een vinden. Maar we zullen daar over geen woorden vuil maken. Dat is nu overbodig. Je denkt er toch niet over, het door te zetten?" „Ik heb al aangenomen," zei hq schou derophalend. „Ben je besloten menschen, die goed voor je geweest zijn, te vernederen?" „Geenszins. Ik ben bereid hen op alle mogelijke manieren te helpen." In het schemrdonker zag Dawlins, dat Hilda's oogen flonkerden van woede. „Waarom wil je het ons nog moeilijker maken?" vroeg ze, met moeite haar stem beheerschend. „Is het je om geld te doen? Pleeg je chantage, Rawlins?" „Dat weet je wel beter," antwoordde hq. „Zijn we nog niet genoeg vernederd tegenover ons personeel? Zie je niet in, dat we ze allemaal zullen moeten weg sturen om praatjes te voorkomen? En alleen omdat we toegegeven hebben aan OPLEIDING TOT ZEE-OFFICIER. Er zijn dit jaar in Indië voor de oplei ding tot zee-officier, n.1. 3 plaatsen voor den Zeedienst en 2 plaatsen voor den Marine Stoomvaartdienst, 17 candidaten, verneemt Aneta, en wel 12 jongelieden die zich opgegeven hebben voor den 3-ja- rigen cursus (zee- of stoomvaartdienst) en 6 voor den 4-jarigen cursus, onder wie één, die zich aan beide examens zal onderwerpen. Het vergelijkend onderzoek begint 1 Juni a.s. De geplaatsten moeten vóór 1 September in Nederland zijn. HET HERSTEL VAN DE „SUMATRA". De kruiser „Sumatra" zal in het dok worden opgenomen, uitsluitend voor vast stelling van de schade aan den buiten wand, op grond waarvan voorbereidingen voor de reparatie kunnen worden getrof fen. De „Sumatra" zal het dok weer ver laten totdat het zorgvuldig voorbereid herstel kan beginnen. VERHOOGDE WERKING VAN DEN MERAPI. Zondagmiddag is een verhoogde wer king van den Merapi geconstateerd. In 5 kwartier werden zeven gloedwolken waar genomen, waarvan er één het laagste punt sedert de eruptie bereikt heeft. Onder wijl hadden lava-afstortingen plaats in het Boven-Blongkeng-ravij. De Vulcano- logische Dienst onderzoekt het verband tusschen het optreden van de gloedwolken en de daling van de lava-prop. PATROUILLEOVERVAL OP DE WESTKUST VAN ATJEH. Een brigade onder luitenant Van den Heuvel is nabij Geroegoe, onderafdeeling Singkel, afdeeling Westkust van Atjeh, door drie kwaadwilligen aangevallen, waarvan er een werd neergelegd, terwijl twee ontsnapten. Onzerzijds werd de ser geant 1ste klasse Nasarani zwaar gewond. De overval, waaraan stellig geen ande re dan lokale beteekenis gehecht moet worden, heeft plaats gegrepen in de on derafdeeling grenzende aan die waarin in de jaren 1925 en 1926 nog enkele inci- denteele verzetspogingen plaats vonden, in het door bergketenen omringde, meest geïsoleerde deel van Atjeh's Westkust. Een zeer gering aantal verzetslieden zwerft daar nog in de bosschen rond. Een der laatste aanvoerders, de bekende Tjoet Ali, is sedert onschadelijk gemaakt. Het koloniaal verslag van 1930 noemt nog het bendehoofd Tenkeu Radja Tampo, die volgens dit verslag sinds 26 jaar gezocht wordt, doch van wien ook wel eens be weerd is dat hijheelemaal niet be staat. Van verzet van eenigerlei beteeke nis is echter ook in Atjeh's laatsten kwa den hoek geen sprake meer. M'sTROOST Hij heeft een hoogte van 16.000 meter bereikt. Een V.D.-bericht uit Innsbruck gaf Donderdagavond een bevestiging van een telegram, dat prof. Piccard en zijn helper, ing. Kipfer, op den Gurglgletscher in Tirol geland zijn. Dit bericht luidde: Woensdagavond om 22 uur is de ballon waarmede prof. Piccard en zijn assistent ing. Kipfer wetenschappelijke onderzoe kingen in de stratosfeer hebben onderno men, op den Gurglgletscher in Tirol op een hoogte van 2500 m geland. Donderdagmiddag heeft de reddingex- een dwaze ingeving. Toe, luister naar rede." Hq keek haar ernstig aan, zonder eenige boosheid te verraden. „Waarom hebben jullie me niet van te voren gewaarschuwd, dat het maar voor één avond was?" vroeg hij. „We hadden geen tijd om iets te over leggen. Dat weet je evengoed' als ik". „Wat moet ik dan doen?" „Wat ligt het meest voor de hand? Je bent slim genoeg. Geef zelf antwoord." „Word ik weer chauffeur?" Hilda schudde ontkennend het hoofd. „Zeg dan, wat je wilt," herhaalde hq. Zijn onderdanige toon kalmeerde Hilda niet en stelde haar ook niet gerust, want ze voelde den ijzeren wil, die er achter „Ik wil natuurlijk, dat je verdwijnt." „Zoowel als gast, als in mijn hoedanig heid van chauffeur?" „Natuurlijk. Er zit toch niets anders OP?" „Is het de wensch van je familie?" Ze wist het niet, maar twijfelde er sterk aan. Marian telde natuurlijk niet mee. Haar sympathieën waren meestal mis plaatst. Kane was ook om zoo te zeggen te verw aarloozen. Ze begreep, dat ze haar moeder kon beïnvloeden, maar van haar vader was ze niet zoo zeker meer. Dat oogenblik van kameraadschappelqk- heid bij het buffet vervulde haar met bange voorgevoelens, want het was geen comedie geweest, terwille van de buren. Het was iets afzonderlijks en Hilda wist niet of het van beteekenis zou zijn voor de toekomst. „Het is mijn wil en ik spreek uit naam van mijn familie," zei ze. Groote sorteering, in effen en gewerkt, 75 cent per el. Verkrijgbaar bij: Letop naam op den zelfkant Vraagt onze stalen -collectie peditie uit Meran den ballon bereikt, ter wijl korten tijd. later ook de expeditie uit Innsbruck de geredden aantrof. Prof. Piccard deelde mede, dat hij met zijn ballon een hoogte van 16.000 m had bereikt. Een Wolff-berioht. uit Soelden in het Oetzdal meldde Donderdagavond: Over het vinden van den ballon van prof. Piccard wordt nog het volgende be kend: De vrouw werd zoo verstandig, dat zij haar kwalen en pijnen niet alleen aan haar sekse meer wijt; zij werd er zich van bewust, dat de nieren de oor zaak kunnen zijn. In normalen staat kunnen deze teere organen den bloedstroom zuiver hou- maar, maar op sommige tijden en bij het keeren der jaren kan hun taak te zwaar worden. Alleen gezonde nieren kunnen deze volbrengen; bij tragere werking blijven urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden achter en raakt het gestel in de war. Daarom kan iedere vrouw de hulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen noo dig hebben om de verzwakte nieren te versterken en weer gezond te worden. Dit speciale niermiddel wordt aanbevo len tegen rugpijn, urine- en blaaskwalen, r.heumatische pijnen, waterzuchtige zwel lingen, hoofdpijn, duizeligheid, een ver moeid, zenuwachtig en afgemat gevoel en andere verschijnselen van nierzwakte. Bij alle drogisten enz. 1.75 p. flacon. „Dan moet ik dus verdwijnen," zei hij peinzend en keek haar aan. „Het is het eenig mogelijke, zooals je zelf inziet." Hilda had geen zin zich op te houden met den tweestrijd, dien ze in zich voelde. Ze wist, dat ze gelijk had verdwijnen was de eenige oplossing en natuurlijk een verdwijnen voorgoed; maar ook voelde ze, dat ze Rawlins niet graag zag gaan. Ze was vastbesloten iets te ontdekken en in dit voornemen was ze slechts ge sterkt door de gebeurtenissen van den avond, maar tot nu toe was ze niets ver der gekomen. Als hij verdween, zou haar onderzoek geëindigd zijn. Terwijl dus plichtsgevoel en het heil der familie ver- eischten dat Rawlins zou verdwijnen voorgoed verlangde ze in haar hart niets liever, dan dat hij zou blijven. „En hoe moet ik mijn verdwijnen ver klaren?" vroeg hq ernstig. „Heel eenvoudig," zei Hilda. „Hier thuis zal ik het wel vertellen. Aan juf frouw Harlan hoef je alleen maar even te schrijven. Je weet best, wat. Zeg, dat je plotseling weggeroepen bent. Opgebeld. Je moet naar stad terug voor zaken. Het spijt je natuurlqk vreeselqk, enzoovoorts." Hq knikte vol bewondering voor haar handigheid. „En de Shinns?" vroeg hq. „De Shinns?" herhaalde ze. „Die hebben me morgen op de thee gevraagd." Het verbaasde haar niet eens, hoewel ze er toch niets van af wist. „Ook een briefje," zei ze kortaf. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1