PU ROL GEMENGD NIEUWS. WAAROM klaagt U iedere week over Uw gele wasch. De Stoomwasscherij „Insulinde" Rijksweg 11 Het zware onweer. on&STtovêl ïrdrl" Noodweer in Engeland. De gevaarlijke wereldstad. De procedure intake belastingen. Door Zon Verbrande Huid, Doorzitten bij Wielrijden en Stukloopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met -- biJ .Doozeo 30-60 co 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten uur en half vijf. Er is veel schade aange richt door de groote hagelsteenen, die er tijdens de bui zijn gevallen. Van het open baar slachthuis, van de Gereformeerde Kerk en van een aantal woonhuizen in een straat zijn alle ruiten vernield. Bij een tuinier zijn ongeveer duizend ramen 'ernield. Een windhoos bij Vleuten. Donderdagmiddag is Vleuten door een vindhoos geteisterd, die aan den tuinbouw eel schade heeft toegebracht. Bij den Teer G. werden 25 z.g.n. eenruiters opge- -omen en tien meter verder neergesme ten. Door het omvallen van een boom brak een draad van het electriciteitsnet, zond at. een deel van de gemeente Vleuten 'zonder electrischen stroom kwam te zit- Do hoteleigenaar Gruenec en twee be- ^en- He windhoos werd gevolgd door on geleiders, die Donderdagmorgen om aohti',reer- storm en hagel Tijdens een hevig onweer, dat Donder dagmiddag boven Schoonhoven woedde, zijn drie zware iepenboomen op een hoog te van ongeveer drie meter boven den grond, door den storm afgebroken. Groote stukken hagel richtten onder de veld vruchten belangrijke schade aan. In de bad- en zweminrichting zijn tien kleed kamertjes omver gewaaid en gedeeltelijk vernield. uur uit Obergurgl waren vertrokken, be reikten 's middags om half drie den ballon op den Gurglglefcscher. Een van de drie mannen begaf zioh, daar men de lucht vaarder» niet zag, naar den gondel, die in een spleet hing. Hier trof hij de beide mannen aan, die verklaarden, dat zij in goeden welstand verkeerden. Hij gaf hun levensmiddelen, maar zij hadden zelf ook nog wat voedsel ovengehouden. Prof. Pic card. eti zijn assistent verklaarden, dat zij den nacht in den gondel hadden doorge bracht. Om 5 uur 's middags is prof. Piooard te Obergurgl aangekomen. Een afdeeling Oostenrijksohe Alpenjagers is te Soelden Ben wolkbreuk boven Uithoorn. Het onweer, dat Donderdagmiddag boven Uithoorn woedde, heeft veel schade aangekomen en ging nog Donderdag, ver- aangericht. Om ongeveer drie uur ont- geeeld van gendarmerie, naar de plaats, lastte zich een wolkbreuk, die^wel een hall uur heeft geduurd. Er vielen hagelkorrels, zoo groot als duiveneieren. Van het Ge meentelijk Abattoir zijn tientallen ruiten vernield en van de broeikassen van de kweekers ongeveer 1000 ruiten. Ook zwaar weer in Zeeland. Woensdagmorgen is tijdens een hevig onweer de bliksem in de gemeente Nieuw en St. Joosland op vijf plaatsen ingesla- Bijzonderheden over den tocht, gen- ^lTen wasemen het vuur spoedig meester. waar <ie ballon zich bevindt. Zij zullen het gevaarte bergen en naar het dal brengen. Dadelijk nadat Piccard te Obergurgl wa» aangekomen, heeft hij een aantal tele grammen verzonden, waarin hij het ver loop van zijn tocht uiteenzette. Bij den tedht in de stratosfeer is de gewensohte hoogte bereikt. De opstijging was zeer moeilijk en de landing gelukte, hoewel de goodel betrekkelijk hard tegen den grond stootte. Omtrent den tocht van prof. Piccard en zijn assistent Kipfer, wordt nog het vol gend© vernomen: Prof. Piccard is Woensdag overdag niet gedaald en heeft zich zooveel mogelijk op een hoogte van 5000 a 6000 m bewogen. Om te landen moest hy' het invallen van den avond afwachten. Nadat Piccard een hoogte van 16.000 m bereikt had, is hij, alvorens te landen, nog 14 uren in de lucht geweest. Hij was tot landen gedwongen, aangezien de ballon in de richting van den Ortler dreef en de vrees bestond, dat hij deze niet zou kun nen passeeren. Toen de landingsmanoeu vre gelukt was, bleef prof. Picard met zijn assistent in den gondel, aangezien zy zioh bij nacht niet konden oriënteeren. Des morgens bij het aanbreken van den dag, zagen zy de plaats Gurgl onder zich liggen. Prof. Picard heeft zijn voldoening geuit over de resultaten, welke zijn expeditie heeft opgeleverd. Hy en zijn metgezel ing. Kipfer, waren by' aankomst vermoeid, daar zy gedurende 48 uren niet geslapen hadden. Zy hebben waarnemingen ge daan, die van zeer veel belang zijn, doch waarvan de uitwerking uit den aard der zaak geruimen tijd in beslag zal nemen. Zii zullen nog twee drie dagen te Ober gurgl blyven. De instrumenten, die onbeschadigd zy'n, werden reeds gedemonteerd. Zy zullen naar Obergurgl gebracht worden, waar heen ook het omhulsel van den ballon wordt vervoerd. De belangstelling voor het experiment dat de beide onderzoekers ondernomen hebben, is in geheel Europa buitengewoon groot. De redactie van de Innsbrucker Nachrichten werd Donderdagmiddag uit tal van landen, ook buiten Europa, opge beld om nadere inlichtingen omtrent het verloop van den tocht. Tallooze internationale journalisten zijn onderweg naar Innsbruck of daar reeds aangekomen. Onderscheidingen. De Belgische minister van buitenland- sche zaken, Hymans, heeft uit naam van de regeering aan de in België wonende Zwitsersche luchtvaarders Piccard en Kipfer een telegram van gelukwensch ge zonden en hun meegedeeld, dat koning Albert prof. Piccard, die hoogleeraar aan de universiteit te Brussel is, tot comman deur en ing. Kipfer tot ridder in de Leopoldsorde heeft benoemd. Binnenland. Twee jeugdige personen door den bliksem getroffen. Het onweer van Woensdagmorgen heeft in Zuid-Oost-Drente twee slachtoffers ge maakt. Te Odoornerveen by Schoonoord sloeg de bliksem in de arbeiderswoning van J. Kotstra en trof het 13-jarige doch tertje, dat op slag werd gedood. De 15-jarige zoon van S. de Jong uit Bargercompascuum werd door den blik sem getroffen, terwyl hij bezig was met veenarbeid op de terreinen van de Griend tsveen-mij. te Schöningsdorf in .Duitschland. De jongen was op slag dood. Te Nieuweroord (Dr.) op de Midden- raai sloeg de bliksem in de landbouwers- onmg vnn den heer H. Löhr waar juist wi V1J kR Personen schuilden. Het' ge- WArl? nK w afgebrand. De heer Löhr Ta A,?Keun er armen gekwetst. bliksemen Ha8hm<^nt" Ruinen> sl°eg de bempn nV bo,erd.?riJ van Arend Steen bergen. De boerdery is afgebrand. Noodweer in de Rijnstreek en btj Hoorn. uur een zwaar onweer, gepaard m.u h -1"66 buien. ()nK(wèer aaa ir t^eviRe haRel noodweer aan er hield het meente Bodegravende? tJ00^1 ge~ In de Wilhelminastraat &"Menevo8!ld"h'?drenkde e M aroottl nl haRelsteenen van 6 tot 7 gelukken zijn er niet gebeurd middelband ^h Verdacht< door n i oor hen opgericht be- INBREKEN IS MOOIER DAN WERKEN. Een onverbeterlijk individu. Donderdagmorgen heeft zich voor de Haarlemsche rechtbank te verantwoorden gehad de 21-jarige H. S. uit Appingeoam. Na pas uit de gevangenis te zijn ontsla gen, waar hy twee jaar had gezeten, had hij iu December in Haarlem en omstreken verscheidene inbraken gepleegd. Telkens verschafte hy zioh toegang tot een woning door het inslaan van een ruit en stal dan verscheidene voorwerpen, als kleedingstukken, beurten, fietsen, hor loges, sieraden en ten huize van een dok ter verscheidene medische instrumenten. Verdachte bekende alles en antwoordde op een vraag van den president, waarom hy toch telkens weer tot dit kwaad ver viel, dat inbreken veel mooier was dan werken en dat hy het niet kon laten. De ambtenaar van het O.M. zeide in zijn requisitoir, dat verdachte, daar hij reeds verscheidene malen is veroordeeld, nu maar eens een strenge straf moet onder gaan. Hij eischte een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden. De verdediger, mr. A. A. Huizinga, sloot zioh bij gebrek aan verdedigings- gronden by liet oordeel van de rechtbank aan. Uitspraak over veertien dagen. VERDUISTERING VAN EFFECTEN. Van een dame die drank ge bruikte en sigaren rookte. Een 18-jarig jongmensoh, W. G., had zioh voor de rechtbank te 's-Gravenhage te verantwoorden wegens verduistering van een aantal effecten ten nadeele van een mevrouw B., ter waarde van ongeveer 8700, gepleegd in April j.1. De getuige, mevr. R., was door ernstige ziekte verhinderd aanwezig te zy'n. De griffier las de vroeger door haar afgeleg de verklaringen voor, waaruit bleek, dat getuige nimmer opdracht tot verkoop of beleening van bedoelde effecten aan den verdachte heeft gegeven. Uit de verder door getuigen afgelegde verklaringen, o.a. den vader van verdach te, bleek, dat het jongmensch met nog een broer tijdens afwezigheid van zy'n ouders de benadeelde dame in de ouderlijke wo ning ontving, waarbij dan lustig gerookt en gedronken werd. Een en ander werd met een tegenvisite beantwoord, althans volgens het verhaal van een dienstbode. De dienstbode van mevr. R., als getuige a décharge gehoord, verklaarde, dat mevr. R. 's middags een borreltje dronk en.... havanna-sigaren rookte. Geen sigaretten. Voorts zeide get., dat mevr. ook aan schermen deed. Getuige gaf nog uitvoerige inlichtingen omtrent de betrekking van verdachte tot haar mevrouw. Zoo heeft zy gehoord, dat verd.'s broer zou hebben gezegd, dat het jammer was, dat men „die oude" niet meer had afgenomen. Getuige W. A. S., commissionair in Perzische tapijten, heeft wel zaken met mevr. R. gedaan. Get. vond het 'n vreemd roensch, dat 's morgens al naar drank rook. en groote sigaren rookte. Meer malen heeft get. haar zien drinken op ver schillende tijdstippen. Ondervraagd door den president, zeide verdachte opdracht te hebben gekregen de effecten voor movr. R. te bewaren en later om die te verkoopen. Verd. geeft verder nog eenige inlichtingen omtrent mevr. R. Het OJVI. achtte de ten laste gelegde feiten van verduistering door de perti nente verklaring van getuigen bewezen. Mevr. R. is zeer veel geld aan dezen ver dachte en zyn broer kwijtgeraakt en wel op een buitengewoon geraffineerde ma nier. Spr. eischte vier maanden gevangenis straf. Uitspraak II Juni as. VERDACHT VAN VROUWENHANDEL. Te Almelo is gearresteerd en naar hot ran bewarhlR overgebracht het echt- nÜ L„;:.w?arXan de man Nederlander en MOTORONGELUK. Door eigen schuld. Donderdagavond omstreeks u uur wil de ue zu-junge «i. iame&en uit Amsiqruam een ritje ma „en op een mouiriicts. liaur ny met goeu nou ryueu, vvuaiscuuwue inuu nem net met te uoen, doen ny güi mei aan geen geiioor en wade net toen proueeren. Jiy zon dauenja tetugkonioii. men hy center om en uur nug met terug was, is men per auto neu J5.yK.sweg op gegaan, waar men vernam mu Lussen en ue iiaKKeiaarsorug en Lussum onisireeK. half tien een jouge motorrytier zwaar ge wond was gevouuen.üy was naar ue u jelia-stiönting te Bussum vervoed. Het bleek dat hy een hersenschudding en een zware hoofdwond had; zijn toesta ia is ernstig. WJ HET BADEN VERDRONKEN. Donderdagochtend vond de dijkbaas De Jong uit Halteren op den Scheldedyk by Bergen op Zoom een rijwiel, waarby eem- ge kleeren lagen. De politie werd hiervan ?n kennis gesteld. Er bleek te worden ver- mist de 25-jarige O Dondertiaga.on.i m het lijk van genoemden O. te Belgen op Zoom binnengebracht. Hij is blykbaar by het baden verdronken. MALVERSATIES? Od vermoeden van gepleegde malver saties is gisteren te Assen aangehouden de gemeente-veldwachter K., uit Smilde. Hij wordt verdacht gemeentegelden te hebben verduisterd. SCHIP GEZONKEN. De opvarenden gered. Tengevolge van het aan den giond loopen van het achterschip van de motor boot van de wed. Dijkstra, varende in vas ten beurtdienst tusschen Groningen en Emmen, gistermiddag in het Oranjeka naal onder Beilen, begon de deklast te schuiven. De boot maakte water met het gevolg, dat zij zeer snel begon te zinken. De opvarenden zijn met veel moeite ge red. Deklast en goederen moeten als ver loren worden beschouwd. Het schip, dat verzekerd is, zal worden gelicht. VALSCHE HANDTEEKENINGEN OP CANDIDATENLIJSTEN? Te Stein, bij Sittard, is op last van de justitie beslag gelegd op de ingediende candidatenlysten voor de gemeenteraads verkiezing. Vier lijsten zouden valsche handteekeningen bevatten. VERBRAND. Een Zondag te Emmer-Erfscheidenveen uitgebroken veenbrand is gisteren ge- bluscht. Vele dagwerken turf van de h.h. De Boer en Van der Leest zijn verbrr.nd, Alleen de heer De Boer had zyn turf ver zekerd. ONWEER. De bliksem heeft Woensdag te Doe- tinchem een schoorsteen van de motorerï» fabriek „De Vijf" vernield. Een zaadberg brandde geheel af, en drie koeien werden door het hemelvuur gedood. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Woensdagmiddag is een 12-jarige jon gen van de weduwe Mud te Franeker in de Dijkstraat aldaar onder een vrachtauto uit Achlum geraakt en kort daarop over leden. Buitenland. Zware onweders en wolkbreuken. De laatste dagen hebben in het Westen van Engeland zeer zware onweders ge woed, nadat de temperatuur ongewoon hoog gestegen was. De onweders gingen vergezeld van wolkbreukachtige regens, die in enkele steden zoo hevig waren, dat de straten werden overstroomd en het verkeer onmogelijk gemaakt werd. Te Londen is een jong meisje op straat door den bliksem getroffen en gedeelte lijk verblind naar een ziekenhuis ge bracht. Honderden auto's zijn op de land wegen, die in stroomende beken veran derd waren, tot stilstand gedwongen en konden voor- noch achteruit. Het post vliegtuig naar Parijs moest een noodlan ding te Harpendam maken. WERKSTUDENTEN. Verbroedering hoofd- en handenarbeiders. In de „Lüb. Gen. Anz." van 21 Mei schrijft een Duitsche student in de rech ten, Hans Wolfgang, dat van zyn groep van 60 studenten slechts 15 in de stad blijven in het zomerhalfjaar. Alle anderen gaan aan het werk. Een meisjesstudente is schoenmaker en zet zolen en hakken onder schoeisel, vele manlijke studenten gaan werken in kolenmijnen, of by we genaanleg, anderen doen boerenwerk op een landgoed, tegen vergoeding van kost en inwoning benevens 70 mark per maand. Schr. zegt, dat de meerderheid der studenten den gedwongen arbeid, die een brug slaat tusschen hoofd- en hand arbeiders, met vreugde begroet, als mid del tot verbroedering der klassen. EEN PLANTER VERMOORD IN BRITSCH NIEUW GUINEA. De Times verneemt uit Canberra, dat een Duitsch planter in Britsch Nieuw Guinea aan den bovenloop van de Weftut rivier met een twaalftal inlandsche be dienden, door wilden is overvallen en ge dood. Vijf van zijn bedienden slaagden erin te ontkomen. Het lijk van den plan ter is door wilden verminkt en met verf besmeerd. Het wordt als fetisch gebruikt. DE GEHEIMZINNIGE ZIEKTE TE BENGALORE. Cholerap Van de 36 zieken die in het ziekenhuis te Bengalore zyn gestorven (zij waren afkomstig uit het klooster De Goede Iler- ^""T Red-) moeten twaalf kenmerkende •symptomen van cholera hebben gehad g6JnW?n h ar!der6n leden aan brakin- &en en hevige diarrhee, waarvan de oer- bezorgt U de wasch WIT ALS SNEEUW! Laat U prijscourant toezenden. Aanbevelend, JOH. IVIUo Telefoon 45o. zaak nog niet is vastgesteld. Van de an dere zieken, die naar het hospitaal zy overgebracht verkeeren 5 in zorgelyken toestand, enkelen zijn hersteld en ontsla gen. Onder de dooden zijn twee Europee- sohe nonnen. Do Berlynscfae correspondent van de N. li. Ot. schrijft: Parijs", zoo schreef onlangs vandaar onze correspondent, „bly'ft de vuurtoren, waartegen zioh de jonge vogels komen doodvliegen". Berlijn is ook zoo n vuur toren, al reiken zyn stralen niet zoo ver en al is de verzameling doode vogels aan zijn voet niet zoo groot. Het getal jongelui met wereldveroverende aspiraties (candi- daat doode vogels) schijnt toe te nemen. Ook een bescheiden en .gewoon" baantje is moeilijk geworden. De gewone weg voor het ontluikende jonge genie: zich „voorloopig" tevreden te stellen met een „ordinaire" betrekking, en dan achter de schrijfmachine te merken hoe moeilijk het is een eenvoudige taak in het maatschap pelijk samenstel behoorlijk te verrichten dien weg vinden de meeste jongelui tegenwoordig versperd. De in jeugdig op timisme slechts lauw begeerde plaats is bezet en er zy'n honderden sollicitanten. Waar de gelegenheid tot ontnuchtering ontbreekt, blijft alleen het ongewone, het bovenmatige over, niet om te bereiken, maar om te begeeren. Hoe geringer de mogelijkheden van vervulling, des te ma- teloozer de plannen en verwachtingen. De jonge man en het jonge meisje, die geen plaats meer achter de lessenaar op het bankkantoor kunnen vinden, streven dan maar uitsluitend naar de verwezenlijking van hun jeugddroom der wereldberoemd heid en trekken diensvolgens naar Ber lijn, want in Perleberg, Vietz en Alt- Wustencark wordt by gebrek aan ruimte het ongewone nu eenmaal minder gewaar deerd. Zij vermeerderen het leger van de genen, die de avonden by één kop zwarte koffie in de kunstenaarscafé's doorbren gen en de achterstallige kamerhuur op den duur slechts gedeeltelijk kunnen oon- verteeren in rentelooze voorschotten op oneindigen termijn, hun door nuchterder te Berlyn wonende „Heimatgenossen" of landgenooten verstrekt. Als die bron ver- droogt, als het groote geluk, de „ontdek-1 king" als groot man dóór een groot man, het „wereldengagement" als variété- of filmartist tallooze malen bijna maar tel kens toch net niet bereikt is, als een degeneratieproces middelerwijl het aan schijn heeft gegeven aan een kruising van een genie en een kwartjesvinder, dan zyn het alleen nog maar de boffers, die een bezigheid vinden, waar ze thuis niet van hadden gedroomd: beroepscavalier in een danslokaal. bar-mixer, bordenwas- s:\her, taxi-chauffeur, portier. Het zyn de allergelukkigstendie als gecamoufleerd verloren zoon den weg naar huis terug kunnen vinden. Maar juist onder hen, i wien vooroordeel en valsche schaamte den terugkeer naar het ouderlijk huis be- j lemmeren, worden ook zy' gevonden, by wie de nawerking van een goede opvoe ding zich het sterkst, verzet tegen com promissen met het eergevoel en de wan hoop het diepst is, als een eenmaal aan gegaan compromis toch tot niets dan een nieuwe teleurstelling bly'kt te hebben ge leid. Van welken aard deze compromis sen bii het vrouwelijk geslacht kunnen zy'n, spreekt van zelf. Zoo gaan de besten 1 het eerst te gronde. Het eind is de zelf moordstatistiek. De ciifers zijn nog niet bijgewerkt en moeten in de laatste jaren nog gestegen zy'n, maar voor 1929 zeggen ze al genoeg. In heel Duitsehland is het zelfmoordpercentage al hoog. Terwyl in Groot-Britannië op 100.000 menschen 12, ir, de Vereenigde Staten 13 een einde aan hun leven maakten, was voor het Duitsche rirk dit getal 39, dat beteekent dat in het jaar 1929 gemiddeld per dag in Duitsch-1 land 44 menschen door zelfmoord het le ven lieten. (16.036 in het heele jaar 1928). j Berlijn komt dan nog weer niet onbelang rijk boven het Duitsche gemiddelde: dat is de attractie van het vuurtorenlicht. ii. De beroepsinstantie. Na afhandeling van het bewaarschrift, waarover wij den vorigen keer schreven, worden de dan nog resteerende bezwaren onderworpen aan een buiten de Adminis tratie staand college. Hij, die bezwaar heeft tegen de uitspraak op zijn bezwaar schrift, kan, aldus art. 7 der wet op de inkomstenbelasting, binnen een maand, nadat het afschrift dezer uitspraak ter post is bezorgd of tegen ontvangbewijs is uitgereikt, in beroep komen bij den raad van beroep voor de directe belastin gen, tot wiens rechtsgebied de gemeente van aanslag behoort. De raad van beroep in zijn huidigen vorm werd ingesteld bij de wet van 19 Dcc. 1914, S. no. 564, De raad bestaat uit 3 leden en een voorzitter, terwijl de secretaris hieruit door den raad zelf ge kozen wordt. Besluiten worden genomen bij meerderheid van stemmen. Zijn meer dan twee verschillende gevoelens uitge bracht, dan beslist de voorzitter, die overigens alleen een adviseerende stem heeft. Wenscht men in beroep te komen, dan doet men dit door indiening van een met redenen omkleed beroepschrift, waarbij een afschrift van de bestreden uitspraak moet worden overgelegd. In tegenstelling met het bezwaarschrift moeten in deze instantie de bezwaren met redenen om kleed worden ingediend. Voor de inkom- -s enbelasting moet het beroepschrift bo vendien, voor zoover althans niet be weerd wordt. dat geen aanslag had mo gen zijn opgelegd, zoodanig ingericht zijn, dat daaruit een conclusie kan 'worden ge trokken t. a. v. het bedrag, dat volgens den belanghebbende (in deze instantie appellant genoemd) had moeten worden geheven. De appellant zal dus niet kun nen volstaan met de bloote bewering, dat hij te hoog is aangeslagen. Zijn beroep schrift moet eene gemotiveerde mededee- ling bevatten omtrent het inkomen, waar naar naar zijne meening de aanslag moet worden geregeld. Voldoet het beroep schrift niet aan deze eischen. dan stelt de inspecteur den belastingplichtige alsnog -n de gelegenheid om binnen een door Lri inspecteur bepaalden termijn de ont ie kende gegevens aan te vullen. Geett e appellant aan deze uitnoodiging geen ge volg, dan wordt hij niet ontvankelijk ver klaard in zijn beroepschrift. Wanneer nu het beroepschrift ook hier geldt het in het vorig artikel t. a. v. het bezwaarschrift besprokene, dat dit stuk slechts één persoon, één aanslag, één belasting kan betreffen bij den raad is ingekomen, dan zendt de secretaris dit ter kennismaking aan den inspecteur. Deze ambtenaar zendt het binnen een maand aan den raad terug onder bijvoeging van een vertoogschrift. Bevatte het beroep schrift (althans zoo behoort het te zijn) een uiteenzetting van de gronden, waar op appellant het door hem genoemd be drag der belastbare inkomsten steunt, het vertoogschrift van den inspecteur behelst een schriftelijke verdediging van den aan slag met eventueele weerlegging van dat gene, wat in het beroepschrift te berde is gebracht. Een afschrift van dit vertoog schrift wordt door de zorg van den raad aan belanghebbende toegezonden. Na deze schriftelijke behandeling van het ge schil kennen beide partijen dus vrijwel geheel elkanders standpunt. Op de ver volgens gehouden zitting van den raad kunnen appellant en inspecteur hun standpunt nog eens nader mondeling toe lichten. Nadat deze zitting is afgeloopen, onderzoekt de raad de naar voren ge brachte argumenten en doet hij over eeni- gen tijd uitspraak. Deze uitspraak is met redenen omkleed. Belastingplichtige en inspecteur krijgen elk een afschrift als aangeteekende brief toegezonden. De Raad kan den aanslag niet hooger vaststellen dan de inspecteur na zijn uit spraak op het bezwaarschrift deed. Taak van den raad is immers slechts om de ge opperde bezwaren tegen den aanslag te onderzoeken: een verdere bevoegdheid werd niet gegeven. Men kan voorts alle mogelijke grieven tegen den aanslag bij den raad van beroep te berde brengen: deze kunnen van geheel anderen aard zijn dan die, welke men destijds bij de be handeling van het bezwaarschrift naar voren bracht. Eveneens is ook de inspecteur niet be perkt in het aanvoeren van zijn gronden, welke hij tot staving van de juistheid van den aanslag dienstig mocht achten. Kan men na de indiening van het beroep schrift, doch vóór de mondelinge behan deling ter zitting, ook nog met nieuwe grieven komen? Hierover bestaat een uit gebreide jurisprudentie, waarvan eene volledige vermelding buiten het bestek van dit artikel zou vallen. Wij volstaan met mee te deelen, dat men in het alge meen niet ter zitting met grieven kan ko men, die nieuwe feitelijke beweringen be vatten van dien aard, dat van den inspec teur niet kan worden gevergd, dat hij daarover zonder voorbereiding met den belanghebbende in debat kan treden. Vraagt men de tusschenkomst van den Raad van Beroep, dan moet redelijker wijze kunnen worden aangenomen, dat dit niet xneerkomt op een dom volhouden van ongegronde bezwaren. Ten einde hen, die dit wel zouden doen, ook al uit de over- weging, dat in de belastingprocedure geen kosten verschuldigd zijn, terzake van een dergelijk „lichtvaardig procedeeren" te straffen, werd in de wet op de inkom stenbelasting de bepaling opgenomen, dat, als de raad het inkomen hooger vaststelt dan het bedrag in het beroepschrift ge noemd, de aanslag verhoogd wordt met 25 van het verschil. Het behoeft geen j betoog, dat men het een belastingplichtige niet euvel kan duiden, dat hij de wet an ders uitlegt dan de inspecteur. Evenmin kan men aannemen, dat hij ten onrechte de tusschenkomst van den raad heeft in geroepen als de inspecteur de uitspraak op zijn bezwaarschrift niet gemotiveerd heeft. Vandaar een tweede voorschrift, l w verboo9'n9 met t/4 achterwege blijft, indien óf voor zooveel, het beroep uitsluitend gegrond was op verkeerde wetstoepassing óf als het beroep werd in gesteld tegen een niet met redenen om- kleede uitsprak van den inspecteur. Bo vendien blijft de verhooging nog achter wege ingeval er sprake is van schatting te goeder trouw van den aangever. De onderwerpeüjke verhooging wordt bij een naderen aanslag vastgesteld. Meent men. dat de inspecteur ten onrechte dezen ver- noogingsaanslag heeft opgelegd, dan kan men zich tot den raad wenden. Na de uitspraak van den raad is in de meeste gevallen de procedure geëindigd. Men kan n.1. niet voor alle mogelijke ge vallen beroep op den Hoogen Raad aan- teekenen. Beroep in cassatie, zooals dit tweede beroep aenoemd wordt, kan alleen worden ingesteld wegens verkeerde toe passing of schending der wet. Heeft de raad van beroep eene beslissing gegeven, welke van zuiver feitelijken aard is en welke geen verkeerde toepassing of schending der vet inhoudt, dan is een cassatieberoep uitgeslten. Het beroep in cassatie kan zoowel door den Minister van Financiën als door den belastingschuldige worden ingesteld; door den eerste op voorstel van den inspecteur. Het geschiedt door een beroepschrift in Niet-Officlecl) 456e STAATSLOTERIJ Trekkinii van Donderdag. 28 Mei ia,. 5e Klasse. 7c Uist l931- HOOGE 1'RIJZEiV. 14257 5000. 559, 6063 16449 rik 1000. 5641. 5869, 10864 elk ƒ400. 3259. 3733 6587, 11484, 12894, I5s28 16818 rik f 200. 589. 7653, 8258, 12171 12249. 13171. 15708 17090, 17343, 20820 elk 100, 1 15(9* Prllzeo van I 70. 122 232 247 264 316 320 j, 469 700 734 798 988 1056 ]0, 42j 1105 1123 1246 1333 1342 1379 jJ; Ityg 1710 1774 1809 1824 2087 2235 fa* 2273 2317 2354 2563 2572 2591 ff 2931 2982 3008 3U4J 3185 3262 ÏÏJ l»!» 3389 3428 3473 3616 3732 382» Ito 4134 4367 4555 4634 4708 471# 4$ 4862 4884 4907 4978 5091 5205 53ss 5493 5552 5729 5T52 5859 5808 5ö!7 6135 6208 6.156 6450 6494 6725 sm 6925 6964 6988 7212 7323 7551 759a 7645 7T84 7983 80ÜS 8060 8134 glso '6U 8391 8468 8473 8509 8529 856T 874* W5« 8880 8892 9116 9215 9479 %42 »«6( 9756 9833 10059 10080 10090 10218 ,"4t 10567 10613 10715 10T80 10871 1I2US U2Ü 11274 11420 11456 11458 11493 11594 1|724 '*«0 1206J 12067 12143 12265 12293 12535 1273* 12774 12813 12827 12872 12897 12993 13042 I?® 13243 13286 13308 13465 1 349T 13625 I374J 3"3 13845 14018 14070 14078 14085 14233 14310 3?°l 14758 14906 15325 15331 153.13 15356 I6O53 <5't 16097 16151 16159 16168 16197 16507 166M £080 16741 16812 16966 17145 17356 17418 174,, 17546 17581 17688 17870 17898 18018 isosn ,1?® 18086 18193 18209 18239 18469 18546 18708 L"70 18781 18817 18846 18886 1893$ 19150 |tx, 87(M 19356 19465 19523 19606 I968T 20004 20694 20524 20541 20554 20605 20648 20668 20839 ,„354 20905 20910 U8*> 101 249 628 614 1058 1472 1826 2066 2285 2549 167 25J 668 83J 1143 1476 1644 2089 2344 2649 13 230 538 776 1051 1440 1630 2064 2280 2536 2896 2906 2959 2963 3146 3151 3152 3345 3381 3590 3789 3658 3888 4100 4102 4124 4297 4307 4321 4428 4432 4512 4642 4660 4707 4901 4909 4918 5059 5062 5085 5268 5368 5388 5568 5583 5592 5789 5855 5918 6170 6176 6332 6503 6626 6631 6913 6958 6981 7181 7204 7209 7420 7470 7500 7694 7721 7736 7933 7948 7956 8067 8074 8W8 8284 8294 8300 8678 8679 8682 8848 8855 8876 90U 9046 9051 9222 9234 9251 9482 9514 9561 9858 9901 10091 10329 10338 10339 10530 10582 10589 10804 10843 10846 10860 11005 11011 11057 11339 11417 11453 11618 11629 11654 11825 11828 11948 12124 12144 12153 12339 12362 12371 12513 12605 12606 12796 12798 12810 12918 12944 13046 13225 13229 13260 13423 13442 13466 13563 13569 13571 13682 13691 13694 13785 I.W25 13849 14025 14091 14101 14328 14331 14390 14612 14615 14738 14956 14961 14%4 15126 15210 15255 15545 15563 15700 15819 158S8 15938 16083 16086 16144 16397 16409 16466 16645 16655 16659 16780 16787 16854 16974 17046 17088 17189 17230 17237 17304 17317 17322 17430 17470 17497 17700 17720 17740 17964 17988 17995 18001 18088 18120 18160 18307 18309 18344 18589 18627 18663 18799 18816 18922 19079 19111 19115 19359 19378 19444 19562 19613 19616 49751 19811 19847 19995 20005 20014 20147 20164 2021! 20442 20648 20559 20628 20685 20739 20918 20941 20994 Verbetering 70 mlz 5954 met 6727. NIETEN. 185 200 310 711 871 368 714 890 1176 1194 14TT 1586 1854 1956 2106 2174 2431 2504 2704 2718 3049 3158 3607 3947 4130 4350 4517 4729 4921 5119 5413 5662 5921 6410 6652 7034 7248 7573 7737 7975 8108 8334 86S5 8883 9150 9333 9621 10093 10347 10649 10928 11082 11580 11659 11969 12167 12395 12704 12815 13050 13265 1.1501 13573 13713 13869 14114 14408 14789 14973 15338 15704 16010 16148 16534 16660 16897 17097 17257 17326 17504 17768 18016 18178 18350 18711 18933 19118 19466 19625 19849 20024 20251 20566 20764 3060 3221 3621 3950 4187 4351 4539 4768 4950 5165 5425 5687 5941 6423 6675 7051 7261 7599 7799 7982 8189 8363 8689 8893 9170 9423 9674 10112 10363 10667 10937 11113 11604 11698 12003 12208 12401 12739 12820 13102 13283 13517 13618 13721 13896 14166 14430 14823 149R0 15383 15716 16030 16245 16585 16694 16906 17127 17264 17332 17561 17792 18026 18195 18479 18731 18940 19173 19488 19628 19869 20031 20259 20569 20816 222 401 735 939 1277 1594 2011 2182 2508 2727 3092 3230 3640 4008 4231 4357 4543 4793 4987 5192 5462 5717 5967 6460 6759 7063 7339 7611 7829 7986 8193 8368 8736 8899 9181 9444 9735 10117 10376 10709 22» 461 744 74T W5 991 1296 I605 2036 204| 2'»4 2224 iüs 2514 2810 3126 3144 3341 3344 3666 3716 4078 4082 4246 427J 4368 140( 4558 461| 4844 4853 5026 5044 5248 525T 5495 5497 5749 5751 6023 6167 5461 6485 6765 6775 7079 7133 7393 7418 7632 7652 7831 7873 8031 8042 8266 8283 8582 8645 8812 8827 8926 9018 9196 9198 9459 9476 9774 9826 10165 10191 10430 10498 10737 10787 10940 10946 11121 11297 11610 11611 11735 11777 12083 12091 12247 12304 12421 12458 12759 12764 12880 12884 13129 13150 13284 13404 13524 13533 13661 13669 13739 13777 13934 13975 14221 14231 14432 14457 14862 14894 15016 15108 15425 15441 15735 15753 16059 16069 16306 1630(7 16600 16611 16712 16749 16926 16950 17164 17172 17269 17282 17363 17392 17575 17619 17800 17815 18032 18222 18487 18772 18977 19294 19506 19640 19917 20049 20329 20578 20828 18035 18233 18545 18774 19016 19309 19513 19695 19926 20070 20353 20593 20255 10968 11330 11614 11823 12118 12.113 12504 12786 12906 131(1 m 13541 13671 13781 14012 14308 14547 14922 15120 15484 15779 16079 16369 16637 16752 16954 17186 17290 17400 17621 17S45 18063 18295 18576 18775 19057 19334 19518 19732 19930 20130 20160 2H622 29865 5e klasse, 6c Iflst. 5951 met 70; 248 m/r 228 6767 alt cassatie ia duplo in te zenden bij den raad van beroep, wiens uitspraak men onjuist acht, binnen een maand nadat het af schrift der uitspraak ter post is bezorgd- Wij krijgen dan weer dezelfde schrifte lijke behandeling als we die voor den raad van beroep leeren kennen. Een mondelinge behandeling ter zitting is voor den Hoo gen Raad evenwel niet verplichtend voor geschreven. Alleen wanneer een van beide partijen dit verzoekt, vindt mondelinge behandeling plaats. De Hooge Raad be slist vervolgens bij een arrest, dat bij af schrift aan partijen wordt meegedeeld. Hangt de beslissing van de hoofdzaak a van feiten, die bij de vroegere behande ling onopgelost zijn gebleven, dan verwijst de H. R. de zaak naar den raad van be" roep terug ter verdere behandeling en be slissing met in acht neming van s Hoo gen Raads arrest. Nu kan het geval zich voordoen, da men tengevolge van een bijzondere om standigheid niet in staat is geweest o® binnen den gestelden termijn zijn be zwaar- of beroepschrift in te dienen. De wet van 28 Juni 1926. S. 227. geeft dan een mogelijkheid, om alsnog gelegenhe'^ tot het indienen zijner bezwaren te krij gen. Is er zoo'n bijzondere omstandighei aanwezig geweest, dan vraagt men ttt een gemotiveerd schrijven, gericht aan voorzitter van den raad van beroep en 1° te dienen bij den ontvanger der directe belasting, machtiging om binnen daartoe te stellen termijn alsnog z»Jne be' zwaren te mogen indienen. De voorzitter van den raad beslist hm op in hoogste instantie. Wordt de 9® vraagde machtiging verleend, dan men deze over bij het indienen van z') bezwaar- of beroepschrift. I Op wie de bewijslast drukt inzake lastinggeschillen en omtrent de bevoJTCj heid tot boekenonderzoek vanwege ev0|„ lastingadministratie zullen wij in be' ggp gend artikel over bovenstaand onder» nog een en ander meedeelen.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 2