VA* WILLIGEN CONCERT Badpaviljoen THEELICHTEN Derde Blad. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. BINNENLAND. Garage IViOORMAN PLATEtL WESTSTRAAT Zo mers proeten VAN ZATERDAG 30 MEI 1931 f^.V. Zeebad Huisduinen ZOftDAG 31 MEI, van 3-6 uur: in het Da ballontoclit van Piccard. Het visscherijbedrïjf te Hunkien. EERSTE KAMER Noodweer. Voor Uw uitstapjes per luxe auto of autobus je adres: BRAKKEVELDWEG 64-66 TELEFOON 470 LUOHYVAART De pQStvüüchten naar en van Sndië. 11.15 Acht maanden onschuldig gevangen gezeten. JULIA5SIADORP. CALLANTSOOG. BREEZASVD. AIWA PAULOWNA. ver- dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. DE MINISTERIEELE CRISIS IN BELGIË. van kleine schelvisch, een slecht iaar voor de treilvisscherij geworden, en zullen vol gende jaren, waarin de ongunstige invloed van een sleohte schel vischteelt op de vangsten van kleine schelvisch zich zal doen gevoelen, nog veel meer teleurstel ling brengen. Met de algemeene malaise heeft dit niets te maken en de werkloosheid te IJmuiden ,s dus geen crisis-werkloosheid, geen voorbijgaand verschijnsel, maar helaas iets veel ernstigers. Het eenige middel om op den duur verbetering in den toestand te brengen, is een einde te maken aan de roekelooze, onoordeelkundige bevissching van de Noordzee. Dit besef schijnt bij de belanghebbenden nog niet genoeg te zijn doorgedrongen. Anders toch zouden zij j wel iets anders doen dan enkel bij de over heid op geldelijken steun aandringen. De belanghebbenden toch kunnen zelf ook De route. De liberalen willen niet toegeven, belanghebbenden toch kunnen zelf ook t De biieenkomst welke Renkin de ka heel wat doen- om het euvel te bestrijden, f j ™u[e' die, men afgelegd, hiMtsformatmi^gieterOTwhtord' had met en in Z!H>verre zij daartoe niet voldoende hadden de luchtvaarders geen aandacht de liberale leiders als Jansom Devï I ^rïgSring0'daarvoor 19e,schonfen'daar 2e 9^1 door de weten. dringen. Binnenland. Devèze, anderen 1 liberale leiders als Janson, Bovesse, burgemeester Max en en welke tot na den middag duurde, bracht nog geen verandering in den toe stand. Optimistisch waren deze heeren na afloop echter niet. Gisterenmiddag zou Renkin nogmaals de katholieke lei ders ontmoeten, die naar het oordeel van PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. de meeste liberalen op Vlaamsch gebiedV°°r' T en alleen vrees voor erger de onderhal delingen gaande houdt. FRANSCHE VLIEGERS BOVEN DUITSCH GEBIED. op steun kunnen aan- schappelijke metingen in beslag genomen werden. Door de tweede fleseh zuurstof gered. Van buitengewoon belang voor het ge lukken van den tocht was de juist geble ken maatregel van den onderzoeker ge weest om, niet zooals hem aangeraden was, slechts één zuurstofflesch, doch den dubbelen voorraad mede te nemen. Prof. Piccard zei: Ik tref voor alle be- EEN DROEVIG ONGELUK. De 31-jarige veehouder W. S. Klaassen te Hoogkerk, (Gron.) reed Donderdag middag ongeveer 5 uur met een melk wagen door de wei. Zijn dochtertje van 3 jaar en zyn zoontje van ll/> jaar reden op de kar mee. Beide kinderen zijn toen van de kar gevallen en kwamen onder de wielen terecht. Het jongetje was er zeer ernstig aan toe en is nog dien avond over leden. Het meisje kreeg eenige verwon dingen, doch maakt het thans tamelijk goed. per leerling en per jaar, tot een totaal be drag van ten hoogste 1000, ten behoeve Eenige i ransche militaire vliegtuigen, bezoeken en die van rijkswege eene ge- bohaorende tot een eskader van 40 toe- lijke toelage ontvangen, stellen, dat militaire oefeningen hield, zijn Donderdag boven de stad Kehl ver schenen. Ongeveer 25 militaire vliegers vlogen den Rijn over en zetten de oefeningen boven Kehl voort. Eenigen dezer vlogen zelfs naar het 5 6 K.M. verder gelegen plaatsje Auenheim. Na 10 minuten keerden de vliegers weer over de Duitsche grens voort. Sedert 1929 is dit de eerste maal dat Fransche militaire vliegers de grens bij Kehl heb ben overtreden. BOMAANSLAGEN OP BEGEERINGSPERSONEN TE KANTON. Uit Kanton wordt gemeld, dat daar drie bomaanslagen zijn gepleegd, waarvan een tijdens een diner in het regeeringsgebouw. Men vermoedt, dat het pogingen zijn ge weest om de leiders van den opstand uit den weg te ruimen. stemming aangenomen. DE VAKORGANISATIES CONTRA DEN MINISTER. De werkloosheid te IJmuMen geen gevolg van de crisis, maar een veel ernstiger verschijnsel. Roekelooze, onoordeelkundige be vissching van de Noordzee? Men schrijft aan de „Nw. Rott. Crt.": De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft in een brief aan bur gemeester en wethouders van Velsen o.a. te kennen gegeven, dat de steeds toene mende werkloosheid in het IJmuidensche visscherijbedrijf (d.w.z. het treilvisscherij- bedrijf) niet in hoofdzaak het gevolg is van de algemeene malise. De vakorgani saties in dat bedrijf hebben blijk ge geven, van een tegenovergestelde mee ning te zijn. Voor geen van beide uitspra ken worden argumenten aangevoerd. Be schouwt men echter de nuchtere feiten, dan komt men tot de conclusie, dat inder daad van een zoo sterken invloed der algemeene malaise op het treilvisscherij- bedrijf, dat van een crisis-werkloosheid te IJmuiden kan worden gesproken, geen sprake is. Bij vergelijking toch van de gemiddel de opbrengst per K.G. van de voornaam ste treilvischsoorten, schol, schelvisch en kabeljauw, in April j.1. en April van het vorige jaar door de stooxntreilers uit de Noordzee aangevoerd, constateert men een daling voor de groote en middelschol, groote schelvisch, groote kabeljauw en kleine kabeljauw. Er is echter meer. De nood van het treilvisscherijbedrijf dateert reeds van het begin van het vorige jaar en dat deze vandaag verder. De Eerste Kamer gind Donderdag voort met de behandeling van de Indische be grooting voor 1931 en besprak de benoe ming van den gouverneur-generaal en den finantieelen toestand. Minister De Graaf heeft daarbij mededeelingen gedaan over de redenen, die hem tot deze benoeming hebben geleid. Ten aanzien van het tweede voorname punt, de financiën, liepen de beschouwin gen vooral over de leeningspolitiek en de ambtenaarssalarissen. Wat de korting op de ambtenaarssala rissen belangt (den vorigen dag reeds sterk bestreden door den heer Mendels als een belasting op één categorie van ingezetenen) deze vond onvoorwaardelijke afkeuring bij de heeren Slingenberg (v.-d.) en Fock (v.-b.). 's Ministers antwoord werd dezen mid dag nog niet beëindigd. INDISCHE BEGROOTING AANGENOMEN. De Eerste Kamer heeft de Indische van leerlingen, afkomstig uit die ge- langrijke ondernemingen voorzorgsmaat- meente, welke den 2-jarigen cursus, de regelen en heb daarom 2 zuurstoftoestellen afdeeling voor derde stuurlieden of die medegenomen, hoewel de fabriek me met vooi de kleine vaart eener zeevaartschool J absolute zekerheid had medegedeeld, dat het zuurstoftoestel volkomen betrouwbaar functionneerde. Dat wij twee toestellen hebben medegenomen, heeft ons zonder twijfel gered. Want wij hadden bij de lan ding nog slechts voor 1 uur zuurstof. De landing is vlot van stapel geloopen. De gondel stootte eenige malen op den grond, maar daarop kwam de ballon snel tot stilstand. Bij de landing was er nog 350 K.G. ballast aan boord, dus veel meer dan be rekend was. We hadden, zei prof. Piccard, echter niet kunnen riskeeren, groote hoeveel heden ballast uit te werpen, daar we dan weer omhoog zouden zijn gegaan en we wilden wegens het afnemen van den zuur- stofvoorraad zoo snel mogelijk landen. Pas op het laatste oogenblik gooiden we veel ballast uit, om het te krachtig tegen den grond stooten te vermijden. Tusschen Montfoort en Woerden zijn Donderdagmiddag een dertig-tal boomen ontworteld. Onder Linschoten is de bliksem gesla gen in een groote voorraadschuur van den veehouder M. Buis, in Kromwijk, be- hoorende tot de hoeve Leeuwenstein. De schuur is tot den grond afgebrand. Eenige landbouwgereedschap ging in de vlammen op. Verzekering dekt de schade. De bliksem in een boerderij geslagen. Tijdens een hevig onweer is gisteren avond de bliksem geslagen in de boerderij van tien landbouwer Mellenidijk te Zelhem. De hoeve werd geheel in de asch gelegd. Te Azewijn, gemeente Bergh, is een schuur van den landbouwer Berendsen door den bliksem getroffen en in brand geraakt. Het vuur was gisterenavond, naar men, meldde, nog niet gebluscht. Ook het woon huis werd ernstig bedreigd. Verscheidene telefoonverbindingen zijn gestoord. Hagelsteenen als knikkers. Gisterenavond omstreeks 5 uur ont lastte zich boven Arnhem een hevig on weer. Tijdens de bui barstte een wolk breuk los, waarbij hagelsteenen vielen zoo groot als knikkers. Spoedig stonden vele straten in de lager gelegen stadsgedeelten blank en liepen kelders onder water, door dat de riolen het water niet konden ver werken. Na de buit bleek, dat van ver scheidene straten het wegdek ernstig was beschadigd en dat in tuinen en parken nogal schade door den hagel was aange richt. Te Princenhage is tijdens den hagelslag van Donderdagmiddag veel schade aange richt aan tuin- en veldgewassen. De scha de wordt op 80.000 begroot. Zwaar weer boven Nijmegen. Gisterenmiddag om ongeveer vijf uur woedde boven Nijmegen een hevig on weer, gepaard gaande met zeer sterken regenval. Er viel zooveel regen en hagel, dat de straten in de benedenstad over stroomd werden en de kelders der huizen onderliepen. De bliksem sloeg in een huis aan den Nonnendaalsóhenweg, doch ver oorzaakte geen brand. In het naburige Kekerdom werd een groote boerderij door den bliksem getrof fen en brandde tot den grond toe af. In de Betuwe heeft de hagelslag veel schade aangericht. BRAND BIJ „DE STANDAARD". Zooals gewoonlijk ging Donderdagmorgen om zes uur het personeel van „De Stan daard" aan den arbeid. Te 6 u. 30 werd op de machinezetterij welke gevestigd is op de vijfde verdieping van het gebouw dat aan den voorkant aan den N.Z. Voorburg wal en aan de achterzijde aan de Spui straat grenst, een brandlucht waargeno men en zag men eenige rook door het plafond komen. Bij onderzoek bleek, dat op de boven ste verdieping brand was uitgebroken. De brandweer werd gewaarschuwd en toen deze na eenige minuten verscheen, sloegen de vlammen reeds uit het dak aan Te Athene *.7T~~ den kant van de Spuistraat. Het vuur neerd^en geïnformeerd naar haar echtge- j -woedde op den zolder waar de archieven Het postvliegtuig naar Ned.-Indië is noot. Toen zij hoorde, dat alles goed was;zijn geborgen. Een tweede alarm werd gister om 6 u. 55 uit Boedapest vertrok- afgeloopen, riep zij verheungd: „Hij leeft! J gegeven waardoor meer materiaal, met hoofdbrandmeester Hartdorff ter plaatse kwam. Inmiddels was de mechanische ladder uitgeschoven tot aan het dak, waar langs r~f— -(Niet-Officieel). 456o STAATSLOTERIJ. Trekking van Vrildag, 29 Mei 1931. 5e Klasse. 8e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 594, 3039, 3869, 4726, 16643, 20468 elk 1000 19936 ƒ400. 10687, 14201, 15691, 1® ,11elk!j «,3 935, 2025. 2424, 4578, 5H1. 5520, 5920, 6 8055. 8557, 9412. 10572, 11S20, 16147, 16502. 17.24. 17779 elk ƒ100. Na de landing. De luchtvaarders hebben den nacht bui ten den gondel op het ijs doorgebracht. Met het aanbreken van den dag wilden ze over den gletscher naar beneden gaan. Dit bleek echter onmogelijk te zijn, zoodat de twee mannen om 9 uur vertrokken om over de rotsen naast den gletscher de da ue xuersie rvamer neen ue ïnuiscne 7 v i_ j Begrooting voor 1931 zonder hoofdelijke lm9 te beproeven. Ze hadden zich daar- Het vertrek van het 19e vliegtuig. voor van een touw van den ballon dubbel „angeseilt" en ontmoetten toen op de rot sen de hulpexpeditie uit Gurgl. Het verblijf in den gondel. Omtrent het verblijf in den gondel ver telde de professor nog, dat men terver lichting van de ademhaling behalve zuur stof ook zoo nu en dan wat koolzuur tot zich nam. De meegevoerde hoeveelheid samenge perste zuurstof bedroeg 750 liter. Van levensmiddelen was prof. Piccard al te best voorzien, wat wegens de Donderdagmorgen is het 19e postvlieg tuig naar Indië vertrokken. Te 7 u. 15 startte van Schiphol de P.H.A.G.R. met niet de piloten Wiersma en Veenendaal en hooge eischen op den langen tocht als een den werktuigkundige Kotte. Zooals men tekortkoming werd gevoeld, weet wordt de reis dezen keer medege- Eigenaardig was voorts, dat men het maakt door den heer Kalker als passagier. wegens het ademen tegen den wand con Aan toord bevindt ztch 187 K.G. post en denaseerende water> wat bij straaltjes neer 56 K.G. lading. Tc Boedapest. Het 19e postvliegtuig is Donderdag om 13 uur 50 plaatselijke tijd te Weenen geland. Het vliegtuig is om 16 u. 25 plaatselijke tijd te Boedapest aangekomen. liep, kon drinken en dat den professor geen enkele dronk ooit zoo goed gesmaakt had. Piccard's vrouw. V. D. verneemt uit München: Spoedig na de landing heeft de vrouw van prof. Piccard uit Brussel getelefo. ken en om 14 u. 35 te Athene aangekomen. Goddank! Hier zei men al, dat hij dood uit Het 17e retourvliegttsilg Belawan vertrokken. Het 17de postvliegtuig is gisterochtend 7 u. 35 uit Batavia vertrokken en na een tusschenlanding van 9 u. 45 tot 10 u. 30 Bijzonderheden over de landing. Wolff meldt uit Ober-Gurgl: De landing had plaats op een sneeuw vlakte van ongeveer 2500 m lengte en zij toen niet het gevolg was van de algemee ne malaise staat vrijwel vast. De ongun stige uitkomsten van het bedrijf in dat jaar kunnen ten hoogste slechts voor een klein deel an de algemeene crisis ge weten worden. De oogenblikkelijke nood wordt naar de meening van den minister in do eerste plaats veroorzaakt, doordat de organisa tie van het bedrijf, waaronder ook begre- Een de arbeidsvoorwaarden, niet meer eantwoordt aan datgene, waaraan deze in de moeilijke tijden moet voldoen. De bedoeling van deze uitspraak is niet ge heel duidelijk, vooreerst omdat de leem ten in de organisatie, misschien terecht, niet nader zijn aangeduid, en in de tweede plaats, omdat niet blijkt, in welk opzicht de treilvisscherij naar het oordeel van den minister moeilijke tijden doormaakt. Blijkbaar cijfert deze den invloed van de malaise toch niet geheel weg en is zijn bedoeling, dat die invloed niet noodlottig voor het bedrijf behoefde te zijn, indien dit gesaneerd werd, dus dat de belang hebbenden het geneesmiddel zelf te hun ner beschikking hebben en niet aan de regeering hulp behoeven te vragen. De voornaamste oorzaak van den nood der treilvisscherij noemt hij echter niet, v, eliioht omdat dit niet paste in het raam van zijn brief. Die oorzaak is zonder eeni gen twijfel, dat dg vangsten in de Noord zee, van nature het voornaamste vischwa- Lioin001" °nze treilvis9Cherü, voortdurend ero^tor fwi ??,ward.en en voor een steeds trian bestaan"™ '6 en S°edkoope visch gaan toestaan. De vangst' van tomr in terne- Bevallen op het „ell "Sn S, ih het hiitonri'1 S de van«M van sehol, 111 het bijzonder die van schol van groo- tere afmeting, zet zich voort en de schel visch wordt voor een steeds grooter deel weggevangen, als zij nog nauwelijks rnaretwaardig is. Door deze oorzaken is 1936, ondanks de zeer groote vangsten om 15 u. 55 te Medan geland. Alles wel; geschiedde met zooveel vaart, dat de in strumenten stuksloegen en de kleeren van de onderzoekers stuk scheurden. Als historisch bewijsstuk is van de gescheurde broek van dr. Kipfer een photografie ge nomen. Professor Piccard was over de snelle stijging, waarbij de ballon in vijfentwintig minuten reeds op 15.000 m hoogte kwam Mevrouw R. Kohier-van Gelder maakt als passagier de reis mee.. EEN NIEUW VLIEGRECORD. Ruim 84 uur in de lacht. Uit Jacksonville ine Florida wordt ge- dat de Amerikaansche meld, dat de Amerikaansche vliegers j zooyerre minder goed te spreken. dat 33"min" tord?lucht te zijn geweest. Zij hem daarbij eigenlijk de tlid voor ^Un- hebben in dien tijd hun brandstof met gen had ontbroken De ballon schudde aangevuld. De afgelegde afstand be- trouwens geweldig. De metingen betrot- draagt 10,619 K.M. Hun vlucht beteekent fen de z.g. hoogtestraling en deze kunnen ook een wereldrecord voor vliegtuigen jn de hoogere stratosfeer beter worden met Dieselmotoren voor zware olie. verschillende kleuren gedaan, omdat de lucht er ontbreekt. Maar met den ballon had de onderzoeker toch eigenlijk dit willen bewijzen, dat het mogelijk is in een afgesloten gondel tot in de stratosfeer door te dringen, hetgeen voor de luchtscheepvaart van belang is. Gemeld is al, dat de luchtvaarders het ventiel niet open konden krijgen en dus niet konden dalen, toen zij dat wilden. een straal werd gelegd, terwijl ook bin nendoor een slang werd geleid. Het vuur verminderde spoedig en na een kwartier was de brand gebluscht. De zolder aan den kant van de Spuistraat is uitgebrand en een deel van het dak was vernield, ook brandde de vloer over een klein gedeelte door, zoodat ook vuur viel in de machinezetterij. Vier van de twaalf machines die daar staan, moesten buiten werking worden gesteld. De oorzaak van den brand is onbekend, voorzoover men kan nagaan is niemand op den zolder ge weest. De schade wordt door verzekering gedekt. Het Amsterdamsche Hof heeft uitspraak gedaan in een revisiezaak van een man, die 25 Maart 1927 door de Amsterdam sche rechtbank ter zake van diefstal was uitvoerig de betrouwbaarheid van de ge tuigen, die destijds door de rechtbank zijn gehoord en die thans, in hun verklaringen voor het Hof. niet meer zoo positief wa ren. Pleiter verwees naar diverse phyeho- logische proeven, waaruit gebleken was, dat de waarnemingen van getuigen onmo gelijk juist konden zijn. Het Hof, arrest wijzende, achtte het onaannemelijk, dat verd. J. B. inderdaad den diefstal had begaan en sprak hem daarvan vrij. HONDERD-EN-TWEE JAAR. Mevrouw de Wed. Slegt, wonende Van Bylandtstraat 164, Den Haag, heeft gis teren haar 102en verjaardag gevierd. Zij is de oudste inwoonster van Den Haag en natuurlijk ondervond zü gisteren een buitengewone belangstelling. Mevrouw Slegt geniet nog van een goede gezondheid en was zeer onder den indruk van het huldebetoon, dat gisteren haar deel werd. Buitenland. DE VRIJJLATING VAN BULLERJAHN. Over een bericht omtrent de vrijlating van Bullerjahn, verluidt van officieele zijde: In verband met zijn slechten gezond heidstoestand is Bullerjahn voor drie maanden in vrijheid gesteld. Het verzoek was ingediend door den geneesheer der gevangenis, die verklaard had, dat het voor Bullerjahn's herstel noodzakelijk was, dat hij in vrijheid gesteld werd. Deze vrijstelling staat evenwel in geen enkel verband met de pogingen om re visie van het vonnis te krijgen. VIER ARBEIDERS GEDOOD. Door een sneltrein. Tengevolge van een ongeluk nabij het station Wicaschuetz (Polen) zijn Donder dag vier arbeiders om het leven geko men. Op de spoorbaan, die op dit traject dubbel spoor heeft, waren twaalf arbei ders aan het werk toen een goederen trein naderde. De arbeiders gingen zoo lang op het tweede spoor staan tot de goederentrein gepasseerd was, doch op hetzelfde oogenblik naderde een snel trein uit tegenovergestelde richting. Acht arbeiders konden nog tijdig opzij sprin gen doch de andere vier werden door den trein gegrepen en gedood. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Toer-auto omgeslagen. Een toer-auto, waarin verscheidene vreemdelingen zaten en die van 't Isardal naar München terugkeerde, is in een scherpe bocht van den weg te Pullach om geslagen. Zes inzittenden zijn met een schedelbreuk In levensgevaarlijken toe stand naar een ziekenhuis vervoerd. De auto is vernield. EEN PETROLEUM-ERUPTIE. Een oliezuil van 40 M. Bij Gura Oconitei is Donderdag een ge weldige petroleum-eruptie voorgekomen, waarbij een zuil van olie tot een hoogte van 40 M. uit den grond spoot. Tegelijker tijd ontsnapte een enorme hoeveelheid gas, dat zich verspreidde over een ge bied van 5 tot 6 K.M. Er zijn maatregelen genomen om in brand raken van de pe troleum te beletten. DE BOMAANSLAG OP MU8SOLINI. 1 De daders tot de doodstraf ver oordeeld. Voor het bijzonder gerechtshof te Rome tot bescherming van den staat werd Donderdag het proces gevoerd tegen den anarchist Michiel Schirru, die een bomaanslag tegen Mussolini had voorbe reid en bij zijn in Februari j.1. plaats ge had hebbende arrestatie, drie politiebe ambten met revolverschoten had gewond. Schirru, die reeds bij zijn eerste verhoor bekend had, wist weinig nieuws te ver tellen. De procureur-generaal eischte de doodstraf, en het hof wees na korte be raadslaging vonnis overeenkomstig den eisch. Schirru hoorde het vonnis onbewo gen aan. Het publiek op de tribune bracht een ovatie aan het fascisme. Terechtgesteld. De anarchist Michel Schirru, is giste renochtend terechtgesteld. Hij is dood geschoten. 66 1169 1782 2407 3089 4213 5245 5897 6506 7059 7919 8157 8516 9144 10019 10056 10156 10784 10793 10965 11022 280 1252 1923 2445 3340 4214 5372 5951 6516 7198 7966 8255 8655 9291 Prijzen van I 70» 286 347 585 1406 1596 2137 2228 2581 2833 3410 3419 4953 4955 5605 5644 6178 6188 6683 6770 7590 7670 7972 79S7 8361 8393 8707 8751 9773 9793 1339 1993 2481 3383 4722 5573 6073 6641 7278 7969 8264 8688 9628 749 846 1655 1658 2303 2348 2909 2936 3512 3785 4958 5078 5694 5738 6257 6261 6961 7019 7706 7718 8036 8038 8414 6500 9030 9038 901 170# 238* 296# 3977 5121 5763 6480 7055 7841 8147 8507 9051 11513 12252 12868 13658 14277 14391 14855 15685 16200 16863 18208 19236 19782 10411 10823 11078 11736 11881 12358 12434 12877 12890 13838 13897 14467 15286 15817 16299 17014 18244 19261 14512 15381 15864 16345 17108 18428 19447 10451 10825 11110 12032 12448 13154 13978 14651 15481 15892 16408 1Ï204 16467 1?472 10455 10894 11153 12094 12512 13292 14088 14739 15483 15900 16443 17248 18685 19481 19796 20080 20265 20303 9S77 10000 10003 10507 10527 106S8 10902 10916 10958 11185 11407 11486 12097 12149 12243 12520 12659 12738 13425 13596 13622 14109 14182 14209 14787 14815 14827 15611 15643 15650 16063 16138 16185 16483 16485 16559 17419 17426 17831 18767 18807 19145 19567 19704 19773 20501 20579 20741 20786 20788 20862 20930 NIETEN. T 7 25 32 62 92 134 163 163 206 276 309 315 345 355 366 381 407 423 424 505 552 570 640 646 687 703 765 810 838 864 866 888 896 907 942 954 993 1014 1025 1036 1044 1059 1068 1099 1119 1171 1182 1216 1256 1266 1279 1301 1314 1330 1371 1388 1409 1506 1562 1626 1696 1718 1756 1940 1954 1997 2018 2039 2104 2139 2144 2151 2171 2185 2204 2232 2233 2293 2314 2359 2361 2311 2389 2464 2495 2541 2554 2569 2619 2655 2680 2778 2970 3258 3602 4062 4201 4487 4668 4859 5092 5361 5558 5771 5927 6169 6403 6620 6819 7195 7436 7628 7830 828Q 8563 8843 9043 9165 9208 9358 9486 9672 9979 2851 2992 3278 3738 4070 4202 4505 4681 4915 5101 5366 5606 5773 5943 6193 6411 6663 6870 7201 7451 7635 7835 8285 8574 8858 9063 9189 9213 9396 9521 9736 9980 10232 10277 10605 10617 2868 3046 3311 3788 4117 4291 4507 4709 4938 5148 5370 5620 5775 5957 6211 6497 6749 6877 7239 7503 7643 7851 8304 8585 8900 9087 9252 9402 9552 9738 10015 2676 3085 3314 3808 4142 4331 4584 4732 4976 5179 5401 5678 5779 5999 6248 6509 6757 6918 7240 7506 7697 7929 8336 8607 8923 9092 9256 9404 9554 9832 10028 10811 11052 11225 11368 11652 11960 12320 12515 12970 13238 13374 13487 13747 13918 14242 14350 14644 14936 15159 15408 15639 15993 16492 16775 16964 17239 17472 2887 3192 3396 3838 4152 4372 4593 4734 5042 5235 5439 5680 5800 6020 6260 6541 6774 6973 7266 7525 7740 8075 8406 8611 8937 9111 9282 9434 9582 9852 10060 10439 10682 10925 11177 11305 11536 11788 12178 12406 12645 13123 13298 2898 3204 3458 3862 4163 4374 4606 4741 5051 5243 5470 5715 5850 6070 6334 6578 6785 6997 7268 7541 7741 8128 8407 8629 8942 9123 2942 3235 3595 4034 4180 4471 4648 4851 5089 5347 5546 5757 2940 3209 3484 3997 4177 4459 4624 4778 5081 5309 5488 5724 5900 6081 6138 6340 6376 6600 661T 6812 6814 7023 7101 7277 7318 7589 7594 7774 7778 8190 8213 8448 8490 8782 8813 8964 9027 9135 9161 10337 10346 10619 10652 10855 10910 11150 11171 11276 11284 11529 11532 11699 11741 12049 12069 12356 12394 12629 12643 13026 13092 13282 13297 13417 13427 13437 13560 13568 13583 13791 13805 13965 14030 14258 14260 14462 14557 14725 14795 14999 15046 15250 15257 15447 15478 15730 15748 16162 16178 16640 16685 16823 16825 17023 17033 17278 17303 17533 17714 18023 18262 18433 18658 18908 19240 19413 19763 19959 13809 14033 14262 14568 14798 15053 15274 15537 14833 15087 15332 15562 15765 15827 16193 16337 10849 11132 11231 11496 11679 12009 12335 12582 13016 13241 13411 13558 13774 13938 14250 14454 14655 14940 15248 15410 15665 16145- 16630 16793 17019 17254 17483 17622 17646 17977 18014 18019 18175 18182 18247 18386 18387 18421 18541 18542 18656 18822 18834 18902 19098 10129 19215 19340 19392 19405 19658 19661 19736 19864 19932 19941 20119 20249 20293 20321 ?04?4 20432 204.39 20669 20699 20702 20711 20720 20737 20740 20746 20753 20757 20781 20784 20790 20814 20933 Verbetering: 5e Klasse. 7e Lijst: 19309 vervalt; 19376 en 19383, beiden met niet, ontbre ken; 20255 m/z 20855; 14221 m/z 14281. 17518 17685 16704 16833 17042 17354 17567 17722 18043 18270 18435 18725 18991 19266 19482 19794 19969 20327 20441 9298 9344 9465 9470 9625 9648 9909 9911 10167 10226 10581 10577 10781 10792 10995 11013 11207 11224 11355 11367 11551 11598 11812 11955 12274 12309 12477 125101 12824 12929 13140 13193 13316 13357 13364 13440 13462 13483 13604 13673 13683 13876 13880 13916 14056 14210 14211 14266 14289 14309 14572 14586 14891 15124 15398 15592 15845 16442 16748 16907 17139 9296 9458 9612 9872 10133 10543 10723 10952 11182 11323 11537 11793 12266 12442 12749 13137 16746 16888 17063 17446 17585 17726 18069 18294 18437 18733 19018 19277 19507 19808 14636 14896 15141 15399 15619 15882 16482 16750 16945 17161 17452 17465 17589 17620 17846 18147 18297 18454 18740 19038 19300 19571 19817 19984 20105 20377 20399 17966 18161 18322 18473 18769 19095 19328 19617 19846 20138 20422 20522 20582 20583 Zondag a.s., des namiddags om 2 uur speelt de Voethalver. J.V.C. I voor het (jouden Kruis tegen Schagen I, den kam- veroordeeld tot acht maanden gevange- j pioen van de le kl. N.H.V.B. Dit belooft nisstraf, die hij heeft ondergaan. Hoewel1 een zware wedstrijd te worden voor J.V.C. hij steeds zijn onschuld had volgehouden. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 u., Ds. H. J. Witkop PREDIKBEURT»^ Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 8.30 uur de heer P. Boon. VEEGADEEING SCHOOLFEEST. was hij niet in hooger beroep gegaan, omdat hij zich in preventieve hechtenis De heer Van Balen Blanken, die de Vrijdagavond gehouden vergadering tot voorbereiding van het schoolfeest der openbare en r.k. scholen leidde, herdacht met enkele woorden het werk, dat de heer N. Raap ongeveer 40 jaar in het belang van de vereeniging heeft gedaan en die nu, na zijn pensionneering daar niet meer aan deelneemt. Notulen werden onder dankzegging goedgekeurd; rekening en verantwoording Zoo bleef de ballon dus zestien uur lang;had bevonden en hij niet de risico wilde in de stratosfeer zweven. De zuurstofloopen nog langer preventief te zitten. XT 1 1 -, v n v-x vzCA J 11 w uv/i tiiiiu Volgens een m dit nummer voorkomen- van den penningmeester gecontroleerd en de advertentie viert t echtpaar K. Hoorns- jn orde bevonde9n 9 man en V. Hoornsmande Leeuw a.s. n„ u a j- 11 Donderdag 4 Juni hun gouden huwelijks-1 t e, eer K-°prn' die als bstuurslid moet feest en zal dit feit des morgens in dea en en n'et herkozen wilde wprden raakte al op. Het was een geluk, verklaarde Daar hij echter na zijn ontslag uit de ge-1 jjerV- Kerk alhier kerkelijk worden :werd vervangen door den heer De Wilde de hoogleeraar, dat de daling ten slotte t vangems naar een gemeentebetrekking herdacht. 'eti dan volgde het bestuursvoorstel, dat in de Alpen plaats had, daar zij boven vlak land tot vallen aanleiding had kun nen geven. Een Wolff-bericht uit Augsburg meldt, dat professor Piccard den gondel maar zou willen laten, waar hij thans is. Pot 90 ct., Tube 50 ct. Zeep 60 ct. solliciteerde, doch deze niet kon krijgen op grond van het tegen hem gewezen vonnis had hij zich alsnog tot den Hoogen Raad om revisie gewend door zijn raadsman mr. H. Bruyn, welke revisie op 30 Maart j.1. door den Hoogen Raad overeenkom stig requisitoir van den procureur-gene raal mr. Tak werd toegestaan. De zaak werd verwezen naar het Am sterdamsche Hof. Nadat nogmaals alle ge tuigen gehoord waren, requireerde de advocaat-generaal mr. Van Harinxma thoe Slooten bevestiging van het veroor- deelend vonnis der rechtbank. De verdediger mr. H. Bruyn bestreed De Gemeenteraad van Den Helder be noemde in zijn Woensdagavond j.1. ge houden vergadering tot hoofd van de O. L. School No. 1 alhier, no. 1 van de voor dracht, den heer I. J. Schroevers, thans hoofd der O. L. School te Oude Niedorp. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 u., Ds. E. R. Damsté Zendingscollecte Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 8 uur, de heer Akse, Beverwijk. ellenlange besprekingen ontlokte, n.1. hoe men dit jaar het feest zal vieren. Het bestuursvoorstel luidde in het kort: per trein naar Alkmaar, wandeling door Alkmaar, hertekamp, muziektuin (speel tuin) bioscoop, terug per trein. Er gingen echter heel wat stemmen op om het be zoek aan het duin niet los te laten en ten slotte werd het bestuursvoorstel aange nomen, doch aan bestuur en commissie overgelaten de mogelijkheid van combina tie van de Alkmaarsche reis en het bezoek aan het duin te onderzoeken en dan een definitief besluit te nemen. De reizen naar Amsterdam, voor d«

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5