SS S. *«i5SS Vreest geen Examen CALLANTSOOG. ANNA PAULOWNA. WIERSNGEN. v. C. J. B. Donderdagavond 8 uur bijeenkomst. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. TEXEL. Een Toiletgeheim. Marineberichten. SCHAGEN. Stoomvaartberichten. Haven van Nieuwediep. io-pro^r&mfn& TwVaaXrs sr vol-gt: N Legerberichten de ziektewet. Onverwijlde aangifte bij ziekte. la verband met een in dit blad voor komende advertentie schrijft men ons: De Ziektewet, welke den arbeider bij ziekte recht geeft op een ziekengeld van 80 van het loon. is nu ruim een jaar in werking. Aangenomen mag worden, dat de arbeider nu wel op de hoogte kan zijn van hetgeen hij te doen heeft om bij ziekte zijn aanspraken tot gelding te brengen. Voor hem is van het grootste belang, dat de uitkeering zoo spoedig mogelijk in zijn bezit komt; het belang van den arbei der brengt dus reeds mee, dat hij van zijn ziekte onmiddellijk na het intreden kennis geeft aan het orgaan, waarvan hij het zie kengeld moet ontvangen. Bovendien wordt hem bij Kon. Besluit van 26 Februari 1930 Stbl. No. 48 de ver plichting opgelegd, om bij arbeidsonge schiktheid wegens ziekte te zorgen, dat daarvan zoo spoedig mogelijk, in elk geval binnen 24 uur na het intreden der onge schiktheid. mededeeling (ziekmelding) wordt gedaan. Er zijn nog te veel arbeiders, die zich niet aan dit voorschrift houden en Van hun ziekte veel te laat kennis geven, soms zelfs nadat zij weer aan het werk zijn .gegaan. Die arbeiders benadeelen zich zelf, doordat de uitkeering in elk ge val vertraagd wordt, maar tevens stellen zij het bestuur van den Raad van Arbeid telkens voor de moeilijke vraag, of er Inderdaad nog wel uitkeering moet ge geven worden. Iedereen erkent, dat voor de uitvoering van de Ziektewet een goede en snel-wer- Icende contröle noodakelijk is. De bovenbedoelde arbeiders maken ech ter door hun late ziekmelding die controle Onmogelijk. De kans is dan ook zeer groot, dat het 'bestuur voornoemd bij te late ziekmelding noodgedwongen uitkeering van zieken geld zal moeten weigeren. De arbeider zorge dus voor zijn eigen belangen in de eerste plaats door bij ziekte onverwijld kennis te geven. Voor zoover de arbeider aanspraak op ziekengeld maakt ten laste van den Raad yan Arbeid kan hij het daarvoor benoo- digde formulier bekomen aan het Post kantoor. f| „FLORALIA". Zaterdagmiddag a.s. vindt tusschen 1 en 3 uur n.m. de uitreiking plaats van de Klantjes voor de „Floralia"-tentoonsteI- ng. De schooljeugd ontvangt ieder twee plantjes gratis. Voor de volwassenen worden voor een kleine vergoeding plan- Mes beschikbaar gesteld. De uitreiking flndt plaats in hotel „Duinzicht". Voor Groote Keeten bestaat vanaf 3 uur n.m. gelegenheid tot het afhalen van plantjes bij den heer Jb. van Schejjen, aldaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Op de secretarie alhier werden inge bracht de volgende gevonden voorwerpen: (jen paar dameskousen, een vulpen, een tnotorsleuteltje, een sleuteltje en een matrijs. Voor de benoeming van onderwijzeres aan School I luidt de voordracht: 1. Mej. W. H. B. P. van Elberen te Blaricum; 2. Mej. A. C. Kater van West- zaan; 3. Mej. J. P. Noorman van Hoog woud. Voor de vacature aan school in is de volgende voordracht opgemaakt: 1. mej. F. W. Oudshoorn (thans tijdelijk onder wijzeres aan die school), 2 en 3 als bij de vorige voordracht. Aan den heer J. Tummers is verlof ver leend tot verkoop van alcoholhoudende, andere dan sterke dranken. Het verlof van den heer J. Th. Schip per is ingetrokken. B. en W. verleenen de volgende bouw vergunningen: M. v. d. Wel, Molenvaart (aanbouw); J. Prauker; 4 huizen aan den Stoomweg; C. gchrama, Nieuwe weg, een garage; M. de omes, Amsteldijk, een schuur; F. Jonge- jan, Molenvaart, een schuur. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Bjj loting zijn de lijsten van candidaten voor den gemeenteraad als volgt genum- f^fl-S.D.A.P., 2. Chr. Hist., 3. Plaat- Selyk Belang, 4. Ant, Rev., 5. Ver. Vrijz. Kiezers, 6. Roomsch Kath. 'a i?0n^er^a^av(>n (heden) wordt bij Aikeina een bollenveiling gehouden, waarvan de opbrengst ten bate van de kerk aan de Spoorbuurt komt. POLITIE. portemima!e":vul"x"ll»d.<K™ea- piMtjev."n,ien: au,ocriclt'eon "«"W, GEBOREN: Martien Jan, z. v. J H Kos- én N. Rooza, Marten, z. v. Sj. Koldiik en Verloren: een zilveren dameshor- lo8e- Inlichtingen worden gaarne bij den ge meentebode te Hippolytushoef ingewacht. STEMMING VOOR HOOFDINGELANDEN. Heden had in het hotel van den heer D. Lont, de stemming plaats van vier Hoofd ingelanden voor „Het Heemraadschap W xeringen". Herkozen werden de heeren S. C. Veerdig, S. j. Koorn en Jb. P. Dek ker, en gekozen in de plaats van den heer J. Doves Sz., die tot dijkgraaf werd be noemd, de heer D. Blaauboer. Hippolytushoef. TENTOONSTELLING WERELDBIBLIOTHEEK. In de gewezen openbare lagere school te riippoiytushoef, was j.1. Woensdag avond een tentoonstelling gehouden, uit gaande van de Wereldbibliotheek, in sa menwerking met de Ueheelonthoudings- vereeniging. Er was veel belangstelling, daar er een schat van boeken en dicht werken tentoongesteld waren. En deze avond had ook mede ten doel het ver spreiden van goede en goedkoope lectuur. De Wereldbibliotheek is de populaire naam van een uitgeversmaatschappij. Op dezen avond trad ook een lid van het hoofdbestuur, de heer J. C. Winterink, op. De Wereldbibliotheek beoogt geen winst bejag, maar wil voor een redelijken prijs boeken verschaffen. Spreker merkte op dat een massa menschen geen tijd hebben voor lezen en studeeren. Zij stellen zich alleen tevreden met het lezen van dag en weekbladen. Onze tijd daarentegen eischt bekwaamheid en zelfontwikkeling. Het boek speelt daarbij een groote rol. Zij die niet lezen, worden oppervlakkig, ver velen zich spoedig en kunnen niet rustig zitten. Allen moeten aan het lezen ge bracht worden. Door haar uitgaven op zoo velerlei ge bied, door haar streven het goede boek binnen ieders bereik te brengen, heeft de „Wereldbibliotheek" voor de ontwikkeling der bevolking zeer veel gedaan. In de 25 jaren van haar bestaan heeft zij bijna 1000 werken op ieder gebied in ongeveer 5 millioen exemplaren verspreid in Ne derland, Indië, Vlaanderen en Zuid-Afrika en aldus voor tienduizenden de mogelijk heid geschapen met geringe kosten een eigen bibliotheek te vormen. Het beginsel waarvan zij uitgaat is uitsluitend het die nen der gemeenschap. Zij beijvert zich om de schatten van litteratuur, kunst en we tenschap van alle volken en tijden op de goedkoopste wijze onder het bereik te brengen van allen, die naar zelfontwikke ling streven. Zij tracht daarom steeds de meest bevoegde schrijvers aan zich te ver binden, en werkt zooveel mogelijk samen met andere instellingen, welke de ontwik keling der volkskracht beoogen. Spr. deed tenslotte een beroep op allen om hun medewerking te verleenen, waar aan dan ook gehoor werd gegeven. En het bestuur kan dan ook met dankbaarheid terugzien op dezen avond, gezien 't schit terend resultaat wat bereikt werd. EEN UITNEMENDE MAATREGEL TOT REINIGING VAN DE MARKT. Tot voor kort werd door omwonenden van het Marktplein te Den Burg zeer veel last ondervonden van den ondrageliiken stank, die de laatste resten van het markt- vuil verspreidden. Vooral na de drukke zomermarkten waren de klachten van de Groeneplaatsbewoners algemeen; de on aangename marktlucht bleef er hangen van marktdag tot marktdag. Ons gemeen tebestuur heeft daar evenwel, door een zeer practischen maatregel, voor goed een einde aan gemaakt. Na afloop der markt wordt namelijk bet vuil als altijd zoo goed mogelijk ver wijderd, daarna wordt de motor van de nortonpomp voor café „Den Burg m wer king gesteld; met een slang, waarop een sproeier is geplaatst, geleidt men nu het water tot de uiterste hoeken van de markt en door den krachtigen druk, die door den motor op het water wordt uitgeoefend, is in zeer korten tijd de markt volkomen ge reinigd en de hinderlijke stank geheel verdwenen. Vooral de hoteliers zijn met deze wijze van reinigen zeer content; de stank was vroeger des avonds dikwijls zoo hevig, dat de zomergasten niet op de stoepen konden plaats nemen. RINGVERGADERING DOOPSGEZINDE KERK. Men behoeft niet te tien dat U crème ge bruikt; alle crèmes blijven min of meer op de huid liggen. Alleen „Zij"-Crème wordt volkomen in de huid opgenomen zoodat niemand kan zien dat U crème gebruikt heeft terwijl de huid er toch spoepel door wordt en fraai van teint. HET STAFMUZIEKKORPS IN DEN HAAG. T. van de Kreeke. LOOP DER BEVOLKING. xJ "gekomen A. Hulst van Emmen; AtBouwes en gezin van Velsen; mej M ^"Unschoten; F. Necls en gezin van Barsingerhorn 'Alkmaar- V J' C' ^eerligs naar K-m A P Pri^ Cn K~zin naar Wierin- gvn, a. p. Pronk naar Zijpe. Den Oever. VERGADERING ZACHËUS. De Christelijke JongeL Ver. „Zachëus" vergadert heden (Donderdag)avond we derom voor het eerst in „Land in Zicht" om 8 uur. VOOR HET EERST. Door de schutsluis te Den Oever is deze week voor het eerst een groot pas sagiersschip geschut, namelijk een der veerbooten van den dienst Enkhuizen Stavoren. EEN NIEUWE DUI»ER. Aan den aannemer de Vries, van Heemstede, is opgedragen het maken van een nieuwen duiker, daar de thans be staande duiker in vervallen toestand ver keert. DE ZUIDERZEEWERKEN. Aan den afsluitdijk v. Ewycksluis Wieringen is de M.U.Z. momenteel bezig met het transporteeren van de zware steenen, van de glooiing, om dienst te doen op den afsluitdijk naar Friesland. Voorts ligt het in de bedoeling den afsluitdijk Wieringenv. Ewycksluis te verhoogen en te verbreeden. EEN KOE OP DE RAILS. De sneltrein, welke Dinsdag 9.39 uit Den Helder vertrekt, stopte tusschen de stations Noord-Scharwoude en Heer Hu- gowaard. Het bleek, dat de machinist den trein tot staan had gebracht voor een koe, die op de rails liep. Het beest werd nog even door de machine aangereden en stoof vervolgens de sloot in. Na eenige moeite wist men het dier op het weiland te krij gen, waarna de trein zijn reis voortzette. De trein arriveerde met 6 minuten ver traging te Alkmaar. SCHOOLREISJE. De Oudercommissie heeft besloten het jaarltjiksch schoolreisje voor de kinderen van de O. L. School naar Schoorl te doen plaats hebben op Vrijdag 10 Juli as. BENOEMD. Tot tijdelijk hoofd der O. L. School te Sint Maarten is benoemd de heer K. Goos te Enkhuizen. ROODE KRUIS. De afdeeling Schagen van het „Roode Kruis besloot in hare laatste ledenverga dering verhandtrommels te plaatsen op de drukke verkeerspunten Stolpen en Scha- gerbrug. In October zal door Dr. Van der Sluis wederom een verhandcursus worden ge houden, terwijl tevens een cursus zal wor den georganiseerd tot het verleenen van hulp aan drenkelingen in samenwerking met de Zwemvereeniging „De Wiel". De ringvergadering van de Doopsgez. Kerk, die gewoonlijk te De Rijp wordt ge houden, heeft ditmaal alhier plaats gehad, n.1. in het Doopsgezind Kerkgebouw te Den Burg; de lunch werd eveneens aldaar gehouden. De Doopsgez. „Zusterkring" heeft bii de voorbereiding daarvoor haar hulp verleend. Het aantal deelnemers be droeg pi. m. 80; het gezelschap, dat hier overnachtte, maakte een autotocht over het eiland. Jammei", dat het weder niet bij uitstek was; de zon liet zich althans in het geheel niet zien. EXAMENS. Woensdag slaagden te Alkmaar voor het diploma kraamverzorgster de dames A. Ran en Truus Dekker van Den Burg. Bjj den heer J. Slaman is een postduif komen aanvliegen. Het beestje was geheel uitgeput. Om de poot had het een ringetje gemerkt: 616187, France A 31. DE WERKZAAMHEDEN AAN DEN DIJK. De werkzaamheden aan den dijk vor deren goed. Men heeft bjj de R.-K. Kerk in zee een dijkje gelegd voor het opge spoten gedeelte. De groote steenen worden met een kraan uit de glooiing gehaald en daar worden takken tusschen verwerkt. Ook de kleidam, die men verleden jaar op den dijk gemaakt heeft, wordt thans weg gehaald. EEN BEKEND PERSOON GESTORVEN Te Hoorn is in den ouderdom van 81 jaren overleden de heer P. J. Kopjes, die hier minstens 70 jaren lang onafgebroken met zijn tent met speelgoed enz. op de Texelsche kermis heeft gestaan. Het zal bij de a.s. kermis een gemis zijn, den ouden heer niet meer aan te treffen. De stafmuziek brengt een bezoek de verschillende marine-directies. Van de gelegenheid, dat het korps zich te Rot terdam bevond, is gebruik gemaakt om ook naar Den Haag te komen en voorbij het departement van defensie aan het Plein te defileeren. De ohef van de marine-staf, vice-admi- raal mr, J. C. Jager, vergezeld van luit. ter zee le klasse Cikot, stonden op het bordes van het departementsgebouw om het défilé gade te slaan. Tamboers en pijpers gingen voorop, daarop kwam de stafmuziek, gevolgd door 3 compagnieën mariniers onder be vel van den kapitein F. Lugt. De bevelvoerende officier voegde zich eenige oogenblikken bij vice-admiraal Jager, terwijl de troepen voorbijtrokken. Er was groote belangstelling van de zijde van het publiek, dat rijen dik op het Plein geschaard stond. Morgenavond geven de mariniers een taptoe. Off. van den M.S.D. 2e ki. J. Lugtenburg, van het vliegveld de Mok en ter beschikking gesteld, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 17 dezer met het m.s. Dempo uit Rotterdam zijn bestemming velgen. Off. van den M.S.D. 2e kl. A. A. Bruins, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, zal 8 Juli met het het m.s. Chr. Huygens van Tandjong-Priok vertrekken. Off. van den M.S.D. 2e kl. J. B. Berck, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, keert aan boord van het stoomschip J. P. Coen terug, welk schip 24 dezer van Tandjong-Priok zal vertrekken. Off. van gez. ie kl. der zeemacht P. H. M. de Roo is vergund uit 0«6t-Indië naar Neder land terug te keeren en wordt binnenkort hier te lande terugverwacht. 8 Juni: off. van adm. 2e kl. S. Groot van Heemskcrck naar Mar.kaz. Willemsoord. 16 Juli: off. M.S.D. ie kl. E. I. J. Nandorff, hoofd van onderwijs bij de Mont.school A'dam, 16 Juli ter beschikking. 4 Juli: off. van den M.S.D. 2e kl. W. van Leeuwen Hkz. van Schorpioen naar van Speyk. 27 Juli: off. van den M.S.D. 2e kl. L. C. Lagaaij van v. Speyk tijd. geplaatst te Rotter dam bij afbouw mijnenleggers Gouden Leeuw en Prins van Oranje. 4 Juli: off. M.S.D. 2e kl. T. A. Sizoo van van Speyk gesteld ter beschikking. 22 Juni: off. M.S.D. 2e kl. H. de Roode van ter beschikikng tijd. gepl. te Vlissingen bij afbouw onderzeeboot O 14. 6 Juni- off. M.S.D. 2e kl. R. de Bruyn van Z 7 naar van Speyk; id. C. J. A. van Wijngaar den van ter beschikking gepl. aan boord Z 7. Rantsoenprijs levensmiddelen. De rantsoenprijs voor het garnizoen Den Helder is voor de maanden Juni en Juli vast gesteld op 0.44 PCr rantsoen, in verband daarmede de vergoeding voor het genus van levensmiddelen eveneens op 0.44 Per rant soen. DE MANOEUVRES MET MILITAIRE VLIEGTUIGEN. De manoeuvres met militaire vliegtul- HollandAfrika Lijn. Heemskerk, 2 Juni te Hamburg. Jagersfontein, t., 3 Juni v. Beira Meliskerk, t, 3 Juni y. Duinkerken. Westerkerk, t., 3 Juni te Zanzibar; Nieuwkerk, t., 2 Juni te Genua. Nijkerk, 3 Juni te Antwerpen. YVissekcrk, 3 Juni v. Durban. Giekerk. t., 1 Juni te Porto Amelia. Holland—Amerika Lijn. Billiton. u., 2 Juni v. Genua. Grootendijk, I Juni v. Tampico. Damsterdijk, 30 Mei v. Los Angcles. Kinderdijk, 30 Mei v. Los Angeles. Lochkatrine, 3 Juni te Tacoma. een uit het vliegkamp Soesterberg zullen dit jaar te beginnen met 22 Juli gedu- N»J Colt» rende 4 weken plaats hebben van het vliegveld Vlissingen. Deel wordt geno men door 12 vliegtuigen, met 2 chefs, 12 aan officieren en 25 onderofficieren. Ieder der deelnemers zal een week te Vlissin gen vertoeven. Vroeger werden deze oefeningen op net vliegveld De Mok en bii de Harskamp ge houden en het geldt dit jaar een proel of z;j ook van Vlissingen uit goed kunnen plaats hebben. VOETBAL. Callantsoog-nieuws. Callantsoog. Dinsdagavond j.1. speelde een Callantsoog- comb. tegen een elftaj uit Schagerbrug. Hoe wel de partijen vrijwel aan elkander gewaagd waren, met Callantsoog iets in de meerderheid, wist de C.-voorhoede van de haar geboden kansen te profiteeren, terwijl in de S.-voor- hoede schutters ontbraken. De uitslag was 5>1 voor C. De s punten voor C. werden ge maakt door den middenvoor (3), rechtsbinnen (1), rechtsbuiten (1). De scheidsrechter, de heer A. Loggers, leidde dezen vlotten wed strijd uitstekend. POSTDUIVENSPORT. Postduivenvereen. „Het Noorden". Bevordering. Met 1 Mei 1931: Matroos ie kl. S. van der Scheer tot kwar tiermeester; id. P. Loekcmeijer tot id. Met 30 Mei 1931: Korp.-monteur A. L. M. den Haan tot serg.- monteur. Met 1 Juni 1931: Korp.-vliegtuigm. M W. Groven tot serg.- vliegtuigm. M.; korp. der mars. I. M. Mersie tot serg. der mars. Met 6 Juni 1931: Serg.-ziekenverpl. M. F. Tronchet tot maj..- ziekenverpleger. Bevordering in Oost-Indië. 1 Dec.: matr.-telegrafist B. Booij tot korpo raal-telegrafist. 2 Jan.: stoker-o.man J. H. Bruijn tot kor poraal-machinist. 27 Jan.: id. H. J. de Rooij tot idem. 1 Febr.: kwartiermeester C. Schoonenwolf tot bootsman; id. J. B. Beijdens tot idem; id. M. Valkhoff tot idem. 1 Maart: serg.-konst. C. W. Christiani tot majoor-konstabel; stoker o.man L. Zwaaf tot korporaal-machinist. 9 Maart: bootsman J. J. P. v. d. Spek tot schipper. 18 Maart: id. H. Boelsma tot idem. 17 Maart: serg.-konst. H. F. Arnoldus tot Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens, u., 3 Juni v. Suez. Jan Pzn. Coen, 2 Juni te Sabang. Salawati, u., 2 Juni te Genua. Tanimbar, t., pass. 1 Juni Perim. Poel au Laut, u., 3 Juni te Antwerpen. Talisse, 3 Juni te Batavia. Tarakan, 2 Juni v. A'dam. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Brion, 2 Juli te Bordeaux. Agamemnon, 2 Juni te A'dam. Bacchus, 31 Mei te New-York. Ajax, 2 Juni te Stcttin. Baarn, 3 Juni v. A'dam. Barneveld, t., 1 Juni v. Guayaquil. Berenice, 3 Juni v. A'dam. Bodegraven, t., 4 Juni te A'dam verwacht. Boskoop, u., 1 Juni te Guayaquil. Cryi ssen, 4 Juni te A'dam. Eulerpe, 3 Juni v. A'dam. Hebe, 3 Juni te A'dam. Hos, 2 Juni v. Ceuta. Iris, 3 Juni te Oporto. Odysseus, 3 Juni v. A'dam. Traganus, pass. 1 Juni Ouessant. Vesta, 3 Juni v. Smyrna. Nero, 1 Juni te Danzig. Proteus, 2 Juni te A'dam. Aurora, 2 Juni v. AJicante. Bennekom, u., 2 Juni v. Valparaiso. Colombia, t., 2 Juni v. Barbados. Costa Rica, u., 3 Juni te Barbados. Erato, 1 Juni te Gothenburg. Hebe, pass. 2 Juni Dungeness. Haarlem, t., 1 Juni v. Cu ra cao. Merope, 2 Juni te San Juan. Midas, 1 Juni te Curagao. Triton, 2 Juni v. Stamboul. Vulcanus, 2 Juni v. Tunis. Venus, 1 Juni v. Napels. Pluto, 2 Juni te Kopenhagen. Stuyvesant, u., 2 Juni v. Madera. Kon. HolL Lloyd. Amstelland, t., 2 Juni v. Montevideo. Gelria, u., 3 Juni v. Montevideo. Irmgard, u., I Juni v. Maceio. Ivo, u., 3 Juni te Antwerpen. Montferland, t., 4 Juni te IJmuiden verwacht. Rijnland, u., pass. 2 Juni Ouessant Orania, t., 2 Juni v. Lissabon. Drechterland, t., 1 Juni v. Bahia. Zeelandia, u., 1 Juni v. Lissabon. Kon. Paketvaartmaatschappij. N. Holland, 2 Juni te Brisbane. Sibaroet, 31 Mei te Bangkok. Lematang, 1 Juni v. Rangoon. Van Heutsz, 30 Mei te Penang. Volendam, pass. 31 Mei Uzard. Holland—Australië Lijn Arendskerk, u., 31 Mei te Fremantle. Aagtekerk, 2 Juni v. Antwerpen. Meerkerk, t., pass. 1 Juni Perim. HollandBritsch-Indië Lijn Ridderkerk, 3 Juni v. R'dam. Streefkerk, u., 2 Juni te Madras. Koudekerk, u., 1 Juni Ouessant gep. Bovenkerk, t., I Juni v. Colombo. Holland—West-Afrika Lijn, IJstroom, u., 1 Juni Las Palmas gep. Scheldestroom, 3 Juni te R'dam. Amstclkerk, t., 1 Juni v. Lagos. Maaskerk, u„ 1 Juni te Bordeaux. Pollux, t., 1 Juni v. Takoradi. Holland—O.-Azië Lijn. Ouderkerk, 1 Juni v. Dairen. JavaChina—Japan J»Un. Tjimentang, 31 Mei te Cebu. Tjinegara, 29 Mei v. Manilla. Tjikarang, 1 Juni v. Hongkong. Tjisalak, 31 Mei v. Manilla. Tjisondari, 1 Juni v. Tsingtao. JavaNew-York Lijn. Brcedijk, 3 Mei te Singapore. Tapanoeli, 31 Mei v. Hampton Roads. Merauke, 1 Juni v. Colombo. Salcier, 2 Juni v. Port Said. SilverJava Pacific-lijn. Silvermaple, 1 Juni te Soerabaja. Silverbellc, i Juni v. San Francisco. Silveray, 31 Mei te Batavia. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba, 3 Juni te R'dam. Alpherat, u., 2 Juni te Montevideo. Aludra, t., 31 Mei v. Montevideo. Rotterdam8che Lloyd. Blitar, u., 2 Juni v. Djcddah. Buitenzorg, t., I Juni Gibraltar gep. Kota Agoeng, 1 Juni v. R'dam. Indrapoera, 3 Juni v. Batavia. Kota Tjandi, u,. 3 Juni te Soerabaja. Modjokerto, 3 Juni v. Batavia. Kota Abeng, 3 Juni te Hamburg. Kota Pinang, u., 2 Juni v. Suez. Sibajak, t., 1 Juni Perim gep. Insulinde, u., 2 Juni v. Gibraltar. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Alrinous, 1 Juni v. Belawan. Eurybates, pass. 1 Juni Perim. Adrastus, 1 Juni v. Hongkong. Eurymedon, 1 Juni te LiverpooL. Menctheus, 1 Juni v. Manilla. Peisander, pass. 2 Juni Dungeness. Perscus, pass. 1 Juni Gibraltar. Phrontis, 1 Juni te P. Said. Polydorus, 1 Juni v. Padang. Pyrrhus, 30 Mei v. Vladiwostock. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, 2 Juni Gibraltar gep. 3 Juni 1931. Aangekomen van Harlingen cn vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Groningen". 4 Juni 1931. Aangekomen van Londen cn vertrokken naaf Harlingen het Eng. s.s. „Leeuwarden". VRIJDAG 5 JUNI. majoor-konstabel. Bovengenoemde vereeni^ng hield Zondag 31 30 Maart: stoker-o.man P. J. Everaard tot Mei een concours vanaf Corbeil (Frankrijk), korporaal-machinist, afstand 527 K.M. In concours waren 100 dui ven. Gelost om 6 uur 15 m. met N.W. wind. 15 Juni: serg.-telegrafist C. Becher van Dit concours had een zeer onregelmatig ver- Wachtschip Willemsoord naar Heemskerck. loop, mede door de mist en bij aankomst 8 Juni: serg.-vliegtmr. W. F. J. Roomer van zwaren regen. Op sommige hokken bereikte de de Kooij naar de Mok. eerste duif pas om pl.m. 4 uur haar hok enI r\ a 1 j u 1- het liet zich aanzien, dat dit een rampvlucht schepelingen zijn aangewezen zou worden, maar gelukkig hebben Maandag I n 1 tl 1 S'S'a J an de Wltt nog heel wat duiven hun hok weten te berei worden uitgezonden: ken. De eerste duif werd om 1 uur 54 m. 25 sec. en de 20ste om 3 uur 4 min. 31 sec. ge constateerd. De prijzen werden door de navolgende leden gewonnen: A. de Wolf 1, 5, 11; G. Schotting 2; C. Che- ret 3, 4, 8, 14, 15Spiekman 6, 19; Bontes 7; M. Klaasscn 9, 20; Y. Hankes 10, 12, 17 18" K. Holtz 13, 16. Heden inkorven voor Orleans van 6—8 uur. Denkt er om heeren, op dit station wordt de wisselbeker vervlogen, dus allen een flink aantal duiven inkorven, zoodat wij een groot en mooi concours krijgen. De beide heeren C. Cheret en Y. Hankes hebben den beker ieder reeds 1 maal gewonnen. Postduivenver. „Victoria". Zondag j.1. hield onze vereeniging haar 5de buitenlandsche wedvlucht vanaf Corbeil en wel onder zeer slechte omstandigheden, nevel en regen. Duiven los te 6.15 met N.W. wind, afstand 510 K.M., in concours 100 duiven. Prijzen werden behaald door: J. Verblauw 1; Goosen 2, 6, 9, 14; Geus 3, 41 Bunck 5; K Bak 7, 12; Woort 8, 15; v. d. Maas 10, 11; G. de Wit 13; Bnan en v. d. Wal 16, 18; Fillerup 17; Dumker 19. Heden, Donderdag, inkorven van 6—8 uur voor OrleanS' tevens derby- en wisselbeker- vlucht. Wij zullen maar hopen op mooi weer temeer daar Orleans een der mooiste vluch- ten is. Anna Paulowna. De postduivenvereeniging „Altijd Verder" 2Ü v»" ^edv]uFht vanaf Corbeil (afstand 504 K.M. De duiven werden om 6 u. 15 los gelaten. De eerste duif werd om 1 u. 41 m 10 sec. geconstateerd, de laatste om 3 u. 8 m' 28 5, 7 en 8. Jb. Cornelissen 4, Serg.-vliegtuigm. D. Meyers, serg.-torpedo- maker E. A. Herlaar, J. Schutten en A. W. Jongman, serg.-macht. H. W. Baanstra, serg.- monteur J. van Ekelenburg en H. F. A. Wag- ner, matroos-konstabel H. J. Hassing, korp.- vliegtuigm. W. Kooyman, kwartiermr. J. Noorland, korp.-torpedomaker J. L. van Kou wen, A. W. Ringelberg en S. G. de Rijke, korp.-vliegtmr. G. A. Dijktsra, korp.-hofmees- ter L. Wiedenhoff, majoor-konstabel R. Haak kwartiermr. A. Bokkers en P. Snel, korp.- torpedomaker C. H. A. Rison, korp.-vliegtuig maker C. F. Stolk, matroos 2e kl. H. J. Enge laar en J. J. Kruithof, korp. der mars P Sinke. Leveringen. De levering van gerookt spek voor de soL datenmenage te Den Helder en die van pekel- spek is bij beslissing van het D. v. D toege wezen aan resp. S. Wit en J. Slikker alhier B,'jaK" ZJjn b®noemd bij het reserve-perso neel der landmacht bij het personeel van den geneeskundigen dienst, tot res. off. van gez f HoWP 6 Keeaen E' J" R°clfsema en H. H J. Holtkamp, beiden arts bij het res-ner landmacht, bij het dienstvak der intendance Srijn21?1" 0nder,/eIijkt'ijdig eervol o'ntslag uit zijn tegenwoordige betrekking. De dienstplichtigen lichting 1925 van de voormalige 3e schoolcompagnie van het reg kust-art. komen op 8 Juni a.s. voor herhalings oefeningen onder de wapenen op het verdedi gingswerk te IJmuiden. Hilversum, 298 M. 8.0012.00 VARA, 12.004.00 AVRO, 4.00 8.00 VARA, 8.0011.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.30 Voor de zieken. 11.3012.00 Grammofoonpl. 12.002.00 Concert Omroeporkest o.I.v. Nico Treep. 2.00—2.30 Voor Scholen. Dr. P. Klinkenberg: „Livingstone". 2.30—4.00 Concert AVRO-kwartet o.I.v. D. Groeneveld. 4.00 Orgelspel Joh. Jong. 4.30 Knutselwerkjes voor de kinderen door mevr. A. de Beer-Plomp. 5.15 Concert VAR A-orkest oJ.v. H. de Groot. Becca van Kreveld (zang), Sam Metz (piano). 6.00 Vervolg concert. 6.45 Actueele berichten van het N.V.V. 7.00 J. Kuipers: De ontdekking van Amerika" door J. Kuipers. 7.20 Slot concert. 7*45 8.00 Toespraak door C. J. van Wijngaar den: „De Vcrkeersdag van 6 Juni". 8.00 Maarten Dijk: „De invloed der dansvor men op klaviermuziek.". 8.30 Clavecimbelconcert door "M. Dijk 9.oo Spreker Prof. Dr. M. C. van Mourik Broekman. 9-30 Vervolg clavecimbelconcert. 10.00 Persberichten Vrijz. Godsd. Persbureau 10.05 Vaz Dias. 10.15 Lezing. 10.45 Grammofoonpl. 11.0012.00 Grammofoonpl. van de VARA. Huizen, 1875 M. AW Programma verzorgd door den KRO. 8-009.15 Grammofoonpl. 11.30-12.00 Halfuurtje voor Zieken en Ouden van Dagen. 12.00 Politieber. 12.15—1.45 Concert KRO-kwintct o.I.v. P Lustenhouwer. '•452.00 Grammofoonpl. 2.00-5.00 Concert. A. Krelage (piano), B. Bleekrode (viool), J. Vogtschmidt (cello). (piano)8 Hame' (zang), D. v. Leeuwen 5.00 Grammofoonpl. 5'i°r7(S TConcert KRO Kunst-Ensemble o.I.v. B. Lustenhouwer. 5.456.00 M. K. Gerisch: „De Rijn". 700 Leo Speet: „Geboorte en jeugd bij de oude Grieken en Romeinen". 7-30 Politieber. 7-45 Grammofoonpl. 8.00—11.00 Concert KRO-orkest o.t.v. J. Ger ritsen. Declamatie: A. Laudy. 9.00 az Dias en R. J. Zorge de Raumonde: "Pe lan8e jacht". Verder causerie door L. A. P. M. v. d. Broeke. ii.oo12.00 Grammofoonpl. ZATERDAG 6 JUNI. Hilversum, 298 M. Uitsl. VARA-uitzcnding. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitz. voor Arb. in de Continubedrijven. VARA-orkest o.I.v. H. de Groot en W. v. Cappellen (voordracht). 12.00 Concert VARA-septet o.I.v. Is. Eyl en grammofoonpl. 2.00 Instit. voor Arbeiders Ontwikkeling. 2.15 T. Landré: „Ons huis een tehuis". 2.40 Grammofoonpl. 3.00 Het Lied der Basken. Illustratie mef grammofoonpl. Toelichting van Ziesemer Bomli. 4.00 G. P. J. Overbeek: „Een en ander over de Koloniale Tentoonstelling te Parijs". 4.15 Grammofoonpl. 4-30 J. Reijnders: „De Betcekenis van de Soc.- Dem. Gemeente-politiek in Utrecht". 4-45 Esperanto-cursus G. J. DegenXamp. 5-05 J. v. d. Ven: „Rondom de Zuiderzee*. 5-35 Concert VARA-septet o.I.v. Is. Eyl. 6435 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.15 „Op het Bankje in het Park", hoorspel in één bedrijf door J. Elsensohn. 7.50 VARA-Varia. 8.00 Viool-recital door John Helden. Johan Jong (piano). 8.25 Bestuursmedcdeelingen door A. de Vries. 8.35 Zaterdagavond-programma. VARA-orkcst 2.-1 ;v- H- de Groot, Teun de Klepperman en Fnts Bouwmeester (voordracht). 10.00 Vaz Dias. H-I512.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRÓ-uitzending. 8.00—9.15 Grammofoonpl. 10.0011.30 Grammofoonpl. 11^3012.00 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.00 Politieber. 12.15—1.45 Concert KRO-Sextet o.I.v. P. Lus tenhouwer. I.45 Postduivenbcr. '•502.00 Grammofoonpl. 2-'52.30 Grammofoonpl. 2.30 Vragenhalfuurte voor de jeugd. 3.oo4.15 Kinderuurtje. 4.15 Technisch kwartiertje. 4.30 Zwemcursus. 5.006.00 Grammofoonpl. 6.00 Esperanto-berichtcn. 6.15 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart 6.35 Belastingpraatje door C. B. J. Otto. 7.007.30 C. v. Eggermont: „Vleeschctende planten". 7.45 F. v. Veen: „De Missiewedstrijden der Federatie". 7.30 Politieber! 8.00—11.00 Vroolijke avond door de Genie te Utrecht. M.m.v. Geniemuziek o.I.v. W. v. Efp" Utrechtsch Militair Dubbelkwartet jrstens, v. Trotsenburg (levens liedjes) en een tooneel-ensemble. Opening door Kapitein H. O. Schumacher. II.0012.00 Grammofoonpl. want er is een-middel datU kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Jnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 6