DE INNEMENDE LANDLOOPER e S. A. UKHtWASSEl t Zi. N.V. STOOMWASSCHERIJ „DEN HELDER" NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht, HEERENBAAI s De Inrichting waar U met het volste vertrouwen Uw goederen in behan deling kunt geven. i No. 6972 EERSTE BLAD ZATERDAG 6 JUNI 1931. 59ste JAARGANG De oplossing van de Belgische kabinetscrisis. - DeóoSo|SbSrden'';.ieftoTeoncesKSi,t?ert?d nieuwe noodverordening voor Duitschland. - Ondra-jis- De Morning Post verklaart, dat gelijke lasten voor het Duitsche volk. - Het Duitsche ministrieele bezoek aan Engeland. - Het geschil tusschen kerk en staat in Italië. Bevestiging van den vrede. I FEUILLETON „O!" De pooltocht van luchtschip en duikboot Zoo gemakkelijk te wasschen Zoo moeilijk te verslijten Kleur-, wasch- en zon-echt L.UCHTVAART WILHELM IN ASTRAAT TEL. 524 63 De'postvluchten naar en van Indië. De oceaanvlucht van de Do X. IIRANT Abonnement per 3 maanden bq vooruitbet.: Heidersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65 finnen- land f 2.—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50, f 0.70, f 0.70, f 1.Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en-Zaterdagmiddag, Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerq v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. q^tra). Bewijsno. 4ct. Duitscliland van het vertrek van den Amerikaanschen gezant naar de Ver- eenigde Staten te veel heeft verwacht. Thans heeft Washington duidelijk te ken- De Belgische kabinetscrisis is dus voorloopig opgelost. Renkin is in zoover re geslaagd dat hij Donderdag den ko- ping kon meedeelen dat hij de opdracht dóe nem twee weken geleden was ver strekt, had aanvaard. Men weet dat de crisis ontstaan was doordat het kabinet {jestruikeld was over de militaire aange- egenheid (het niet willen verstrekken van credieten® voor fortenbouw). Natuur lijk speelde het Vlaamsche probleem ook een belangrijke rol en kan dit, volgens het Hbl., de diepere oorzaak genoemd worden van het sneuvelen van de coalitie van liberalen en katholieken, wier opvat tingen te dien aanzien te ver uiteenloo- pen om een afdoende oplossing mogelijk Ie maken. Over de vorming van het nieuwe kabi net schrijft het Hbl.: Te elfder ure zijn liberalen en katho lieken het nog eens geworden over een compromis, waarbij waarschijnlijk de ge dachte heeft voorgezeten, dat alles moest gedaan worden om althans voorloopig een regeering samen te stellen, die de begrooting door het parlement kan laten afdoen en de dringendste iinancieele moeilijkheden kan regelen. Want meer dan een overgangskabinet schijnt de re- geering-Renkin onder de gegeven om standigheden niet te zullen worden. Het Vlaamsche vraagstuk blijft in vollen om vang bestaan, al schijnt dan in de onder- wijsquaestie een overeenstemming te zijn bereikt op den grondslag van eerbiedi- ting van de taal der minderheden. Naast eze onopgeloste quaestie blijft de mili taire quaestie dreigen. Voorloopig echter heeft België een re geering, waarin vele figuren zoo o.a. de minister van buitenlandsche zaken Hy- mans, uit het afgetreden ministerie zijn overgegaan en dat een afdrukje schijnt van het ministerie-Jaspar. Velen echter voorspellen het geen ïan>g leven en voorzien, dat het in het na jaar toch zal moeten komen tot nieuwe Verkiezingen, waarna de socialisten in de regeering kunnen treden en het Vlaam- {che vraagstuk een afdoende oplossing an vinden, zooals Jaspar beloofd had te SSullen doen, doch waartoe hij het niet beeft kunnen brengen. De crisis duurt dus voort. Verwacht wordt, dat de regeering- Renkin a.s. Dinsdag voor de Kamer zal verschijnen om haar regeeringsverkla- ring af te leggen. Erger is nog de invoering van een cri sisbelasting, die al van inkomens boven 3000 mark zal worden geheven en pro gressief zal zijn van 1 tot 5 pet. De Ztg, daan en zijn industrie beter heeft opge bouwd dan Engeland. Zoodra de oecono- mische crisis voorbij is, zal de positie van Duitschland sterker zijn dan die van En geland. Bovendien heeft de Engelsche belastingbetaler een grooteren last te dragen dan de Duitsche. Zelfs een mora torium voor Duitschland zou voor de En- -ei-zekert, dat de progressie zoo is geko- 8elsche begrooting een zware slag zijn zen dat de lage en middelbare inkomens het sterkst getroffen zullen worden en het leeuwendeel van de verwachtte op brengst van 400 millioen zullen moeten leveren. Het blad acht een vermindering van de koopkracht der bevolking het on vermijdelijke gevolg van deze onsociale Het geschil tusschen kerk en staat. Zooals wij reeds in ons nummer van Don derdag hebben medegedeeld, heeft Woens dag het directorium van de fascistische ECHTE FRIESCHE iitiwiHHiiiimuuiutuaiÊË 2050 ct. ptr ons worden overgedragen aan de bisschop pen, die zich zullen laien vertegenwoordi gen door vertrouwde priesters. De Ita- liaansche regeering zal de aldus her vormde Katholieke Actie officieel erken nen, vermoedelijk bij besluit van den Grooten Raad, tot wiens bevoegdheid ook de regeling van de betrekkingen tusschen kerk en staat behoort. belasting en vreest er een geduchte ver- partü vergaderd. Dit geschiedde onder ergering van de malaise van. het voorzitterschap van Mussolini. Uit verdubbeling van den suikerac- Het directorium behandelde daarop cijns, die in 1927 was gehalveerd en ver-°-m- de polemiek, die gewekt is door de hooging van de accijnsen op benzine enimet de stukken bewezen, duidelijk vijan- tabak verwacht de regeering 250 mil-dige houding van enkele afdeelinge^van lioen, uit vervroegde inning van de om zetbelasting voor eenmaal 100 millioen, uit bezuinigingen op andere posten (kor ting op de uitkeeringen aan oorlogsinva- de Katholieke Actie, waarbij het de ver- De regeeringen kunnen niet te ver gaan op de Ontwapenings conferentie. De draadlooze dienst maakt melding van een lezing, welke Henderson, de minister van buitenlandsche zaken, Donderdag avond te Londen heeft gehouden over: klaring aflegde, dat het, met bevestiging van zijn diepen en ongeschokten eerbied voor den katholieken godsdienst, het liden en op de Krisenfürsoge) 250 mil- hoofd daarvan, zijn dienaren en zyn tem-De consolidatie van eten wereldvrede, lioeil_ j pels, zoo duidelijk mogelijk te kennen Hij wees er op, dat gedurende de laatste Alles bij elkaar hoopt de regeering §ccft, dat het vastbesloten is niet te ge- twaalf jaien de openbare meening der na- hiermee niet alleen het gat in de begroo- doogen, dat, onder welke oude of nieuwe ties altijd de regeeringen vóór is geweest ting te kunnen stoppen, maar ook een vaan ook, het overgebleven anti-fascisme ten opzichte van hetgeen deze voorbereid- reserve van 200 millioen achter de hand een steun en toeverlaat vindt en daarom den. Zoo is het met betrekking tot de mo- te houden 1 aan de leiders van de 9000 fasci in Italië reele ontwapening gegaan en zoo zal het, last geeft hun actie te doordringen van naar hij overtuigd is, met de nhysieke ont- dit richtsnoer en te bedenken, dat zij, die wapening gaan. De volken zijn bereid tot voor de revolutie gesneuveld zijn, ëischen alles en tot meer dan de regeeringen wil- dat deze onverbiddelijk verdedigd worde, len geven. De volken zijn overtuigd, dat tegen wie en tot welken prijs ook. de vrede niet bij een bewapeningswed- Het directorium heeft vervolgens be- strijd kan worden verzekerd, en zij zijn sloten de inschrijving tot de Jongelings- bereid zich door hun staatslieden te laten fasci met ingang van 1 Juli te staken, geleiden naar een nieuwe wereld, waaruit voor te schrijven, dat alle leerlingen van de oorlog gebannen is. middelbare scholen, die den leeftijd van Hendersons eenige vrees is, dat de vol- achttien jaar nog niet hebben bereikt tot ken niet doordrongen zullen zijn van de „Als het Duitsche volk deze nieuwe lasten op zich neemt zegt de Fr. Ztg. •en vrijwel alle bladen zeggen het haar in andere woorden na dan is de maat ook boordevol en zoowel stoffelijk als psy chisch slechts te dragen, mits gegronde hoop op verlichting bestaat. Hier echter begint de taak, die naar Chequers en naar het gebied der buitenlandsche poli tiek wijst." 4 De nieuwe Duitsche noodverordening baart het Duitsche volk heel wat zorg en zal het bij de inwerkingtreding zware lasten opleggen. De nieuwe verordening voorziet totaal pl.m. 1800 millioen mark aan nieuwe inkomsten en bezuiningen. Hiervan komen 1078 millioen ten bate van het rijk, 411 millioen ten bate van landen en gemeenten, 300 millioen ten bate van verzekering tegen de werkloosheid. De Nw. Rott. Crt. schrijft o.m. over de nieuwe verordening: Uit officieuze gegevens weten we ten naaste bij welke nieuwe lasten de nood verordening het Duitsche volk zal op leggen om het jongste begrootingstekort (dat naar een blad ironisch opmerkt van oen „riem zonder eind" is gekomen) te dekken. De ambtenaren en beambten zul len zich ten derde male een besnoeiing hunner inkomsten moeten laten welge vallen van niet minder dan 4 tot 8 pro cent. Deze korting doet de lotsverbete ring, die zij in 1927 hadden verkregen, In het niet verdwijnen. THE DARK CHAPTER door E. J. RATH. 89) „Jok niet, Wade! Durf je heusch bewe- :en, dat je gisteravond niets gemerkt iebt?" „Ik betwijfel of ik weet, wat je bedoelt." „Goed," zei Marian edelmoedig. „Dan •al ik het je uitleggen. Hilda is jaloersoh." «Jaioersch van wat?" „Ze zjjn nooit jaioersch van „iets"; ze ryn adiid jaioersch van „iemand"", ant- -n/ia en haar stem klonk wijs, „en Tif iemand?" ttemprff8^ ^et op- ïk heb heelemaal niet Dan iiih 26 jaioersch was." Minnie Harlan -?11880111611 niet op „Dat dacht ik al Hiirin i Minnie. En natuurlijk" 18 jaioersch van om haar woorden den .*ïee8f te laten maken ben iii h indruk Rawlins keek de je^dige ^811-" (aast hem eens tersluiLTHn IJK? le ^en zjjn ongeloof te uiten. „Het lijkt mij niet waarschijnlijk dnt Het Duitsche bezoek aan Engeland. In verband met de hierboven genoemde droevig-finaneieelen toestand van Duitschland worden groote verwachtin gen gekoesterd van de samenkomst der Duitsche ministers met de leiders der Engelsche politiek. Niet in dien zin, schrijft de Nw. Rott. Crt., dat de Duitsche en Engelsche staatslieden tezamen zou den kunnen besluiten tot verlichting van de schadevergoedingslasten, maar wèl dat de Engelsche regeering bereid zal zijn de Duitsche aanspraken op ver lichting te steunen bij de overige be langhebbenden staten. Tot zoover is die verwachting redelijk, want de openbare meening in Engeland is overtuigd dat de noodtoestand in Duitschland een herziening van het stel sel van Young noodzakelijk maakt. Er zijn evenwel tal van andere factoren in het spel. Zoo rijst de vraag of Frankrijk ge- reedelijk zal willen meewerken en of de Ver. Staten, waarheen een groot deel der herstelbetalingen krachtens de schuld overeenkomsten met de Geallieerden vloeit, desgelijks zal doen. Zoo niet, dan zal naar een uitweg 't zij een nieuwe herstelleening, waarop de Daily Herald onlangs zinspeelde, 't zij een moratorium gezocht moeten worden. De Londensche bladen brengen uitvoe rige berichten van hun Berlijnsche cor respondenten over het bezoek. De Times schrijft, dat men te Berlijn blijkbaar goed begrepen heeft, dat de Engelsche uitnoo- ding weliswaar een uiting is van den eer lijken wensch om met de leidende Duit sche staatslieden in nauwer contact te komen, doch dat het bezoek op het gebied van de herstelkwestie nauwelijks eenig direct ingrijpend gevolg kan hebben. De Daily Telegraph is van meening, dat de avanguarde moeten behooren, en voorts over te gaan tot een krachtig aan vatten van de encadreering, schifting en politieke en militaire opvoeding van de menigte der Jonge Fascisten, opdat zij ten allen tijde klaar zullen staan. Zooals wij reeds gemeld hebben heeft de Paus ten stelligste tegengesproken dat de Katholieke Actie een toevluchts oord zou zljin geworden voor de opposi tie tegen het fascistische regime. In tusschen weet de corr. van de Vossi- groote kans, wekle de Ontwapeningscon ferentie van het volgend jaar hun biedt, en dat zij hun regeeringen niet zullen doen begrijpen dat hun gedelegeerden ter conferentie niet te ver kunnen gaan. „Mijn eenige vrees is, dat de naties den regeeringen niet tijdig zullen toonen dat zij k-nnen rekenen op hun steun bü alle bewan ningsvermindering, hoe drastisch zij ook zijn moge". Sprekend over de toeneming van het prestige van den Volkenbond zeide Hen derson, dat het tijdstip nabü is, indien vaardigen als maatregelen ter zelfverdedi ging, is het gebrek om het gevaar te reali- seeren dat onafscheidelijk van een groote bewapening is. De ervaring leert, dat de wereldvrede niet langer door bewapening kan worden gewaarborgd en dat de mo derne oorlog niet kan worden gelocali- seerd. Hii is overtuigd dat eenige oorlog in de toekomst nog schrikkeliiker dan den jongste zou zijn. De voorbereidingen. De pool tocht van het luchtschip Graf Zeppelin en de duikboot Nautilus begint te naderen. Zooals gemeld, is de Nautilus reeds naar Princetown vertrokken. Men ver wachtte, dat hij Doderdag reeds den over tocht over den Oceaan naar Londen zou beginnen. Ook de voorbereidingen van de Graf Zeppelin zijn reeds een eind gevorderd. Men meldde Donderdagavond dienaan gaande uit Berlijn: Aan den tocht van de Graf Zeppelin zullen in het geheel 45 personen deel nemen, onder wie geleerden uit verschil lende staten. Er zullen 3 Russische ge leerden meegaan, onder wie prof. Samoi- lowitsj, verder een Amerikaansch en een Zweedsch geleerde. Voorts gaan met de' Graf Zeppelin twee passagiers mee, twee! jonge Amerikanen, wier Hamen geheim worden gehouden. Ze maken den tocht als toeristen mede en zullen hiervoor een| zeer hoog bedrag moeten betaalen. De Zeppelin zal haar tocht vermoedelijk on-1 dernemen tusschen 20 en 25 Juli en uit Staaken hij Berlijn vertrekken. De reis gaat over Petersburg, Archangel, Nova Zembla en Frans Josefsland en verder naar de Noordpool. NIEUWE LINIESCHEPEN. Later pantserkruisers. In de commissie uit de Kamer voor marine-aangelegenheden verklaarde de minister van marine Dumont, dat Frank rijk volgens de overeenkomst van Wash ington de keus heeft twee nieuwe pant serskruisers óf drie linieschepen te bou wen. De minister deelde mede, dat tot dit laatste was besloten, speciaal met het doel om later schepen te bouwen, die ge lijkwaardig zjjn aan de nieuwe Duitsche kruisers van het type Deutschland. Groote sorteering, in effen en gewerkt, 75 cent per el. Verkrijgbaar bij Lefop naam op den zelfkant Vraagt onze stalen-collectie „Is een zwerver een man?" vroeg Marian. „Gewoonlijk wel." „Waarom zou hii dan niets in de melk te brokken hebben?" „Wacht maar." „Waarom? Je weet het waarschijnlijk even goed als ik. Hilda barst van nijd, omdat Minnie heeft gevraagd of je kwam tennissen." „Heeft ze er met je over gesproken?" „Gisteravond," zei Marian. „Ik heb haar de woorden uit den mond getrok ken, toen ze boven kwam." „Als ze boos is," zei hij peinzend, „is dat niet, omdat ik uitgenoodigd ben, maar omdat je zuster bang is, dat het moeilijkheden mee zal brengen." „Onzin, Wade, onzin! Ze is razend, om dat Minnie je gevraagd heeft en alle rest is larie." Marian sprak met een beslistheid, die allen verderen twijfel uitsloot. Boven dien had ze het voordeel, dat zij als vrouw kon oordeelen. „Als dat zoo is, spijt het mij," zei hij. „Dat is ook onzin. Wat geeft het, of het je spijt? Ik vind het eenig. Hilda gaat niet met je mee naar de Harlans, zeker?" „Neen. Ze weigerde vanochtend." „Hm. Dat wist ik gisteravond al. Als ze ging, zou ze toch alleen maar Minnie's racket stuk bijten of zoo iets. Het is dus misschien wel goed. Nu neem je mij zeker mee?" Hij keek haar snel en achterdochtig aan. „Ja natuurlijk. Je moet meegaan." „Dank je. Ik was in ieder geval meege gaan. Ik sche Ztg. te Rome uit betrouwbare bron te vermelden, dat de onderhandelingen het niet reeds is gekomen, dat het on- die op het oogenblik gaande zijn tus- denkbaar zal zijn dat een natie zou weige- schen het Vaticaan en de Italiaansche ren haar geschillen te onderwerpen, hetzij regeering o.m. bevatten, dat de Katho- aan den Volkenbond, hetzii aan het Per- lieke Actie op een nieuwen grondslag ge- manente Hof. De kern dezer verandering vestigd zal worden en wel zoodanig, dat is niet gelegen in het toenemend gezag op bestuursposten geen menschen meer van den Volkenbond, doch veeleer in de zullen staan, die tot de vroegere centrum-verandering in den geest der regeeringen, partij in de Kamer hebben behoord. HetHetgeen zoo wonderlijk is in de pogingen hoofdbestuur zal voorts geheel uit han-| van een deel der naties om haar bewape- den van de leeken genomen worden enning en bondgenootschappen te recht- Ze zweeg plotseling, bleef staan en trok rimpels in het voorhoofd, ten teeken, dat ze nadacht. „Hoor eens, Wade. Als ik je iets vertel, dan houd je je snavel. Afgesproken?" „Natuurlijk." „Nu dan ik ga, omdat Hilda niet gaat. Snap je het al?" Toen hü verbaasd keek, ging ze op de teenen staan en fluisterde, hoewel er nie mand in de buurt te bekennen was: „Hilda heeft het me gevraagd!" XIX. Toen Wade en Marian thuis kwamen na het tennissen, zagen ze, dat men niet op hen gewacht had met koffiedrinken. Ze zaten alleen aan tafel. Van een bank af op het Zuiderterras, waar ze zooge naamd zat te lezen, kon Hilda hen hooren lachen. Het ergerde haar, niet alleen, om dat ze zooveel lachten, maar ook omdat ze niet wist, waarom. Ze kon geen woord verstaan; alleen de vroolijkheid klonk tot haar door. Toen ze de eetkamer uitkwamen, kostte het nog vrij wat moeite Marian van hem te scheiden. Ze wilde dadelijk gaan dui ken, maar Hilda herinnerde haar eraan, dat ze minstens een uur moest wachten na een maaltijd en eindelijk slaagde ze er in haar mee naar boven, naar haar kamer te krijgen, waar ze de deur achter zich sloot. „En, was het een schandaal?" vroeg ze haar zuster. Hilda was er geen oogenblik bang voor, maar ze wilde Marian aan het verstand brengen, dat het algemeen welzijn van de familie een sterker drijfveer was, dan per soonlijke nieuwsgierigheid. „Schandaal? Wade? Hoe kom je er bij?" riep Marian uit. „Ik had je voor speld, dat hij sensatie zou maken, nu het was nog veel erger dan ik verwacht had." „Jullie zijn lang gebleven," zei Hilda. „Kon er niets aan doen. Minnie's vader en moeder kwamen op de baan. Die moes ten ook al met hem spreken. Zoodoende verloren we veel tijd. En daarna wou Min nie hem per se de honden en den tuin laten zien, zoodat we ten slotte niet veel gespeeld hebben." „Hoe waren de honden en de tuin?" „Je denkt toch zeker niet, dat ik hen mee gegaan! Ik liet hem kalm aan Minnie over. Dat scheen ze prettiger te vinden." Marian zweeg lang genoeg om Hilda gelegenheid te geven een opmerking te maken, maar Hilda was op haar hoede. ,,'t Was de eerste keer, dat ik Minnie belangstelling zag toonen voor den tuin," vervolgde Marian. „Toen ze eindelijk terugkwamen, hebben we een balletje ge slagen met behulp van Minnie's broer, maar daar werd ook al gauw een eind aan gemaakt door de twee meisjes Perkin, die aankwamen. Ze hadden van hem gehoord door de Shinns en verzonnen een bood schap. Hij is gewoon een rage. Iedereen wil hem hebben." „Laait ze," zei Hilda, bij gebrek aan beter. „Je hebt nooit iemand gezien, die zoo ontvangen wordt als Wade. Ik weet niet, hoe het komt, nmar iederen keer, dat hij menschen ontmoet, krijgt hü een uitnoo- diging voor het een of ander. De meisjes Perkin leggen nu ook beslag op hem." Het 19e postvliegtuig te Bangkok. Het 19e postvliegtuig is Donderdag 5 u. 18 uit Calcutta vertrokken en, na tus- schenlandingen van 9 u. 15—10. u. 5 te Akyab en van 13 u. 2014 u. 10 te Ran- goon, om 18 u. 25 te Bangkok aangeko men. Een telegram van de Kaap Verdische eilanden meldde Donderdag, dat de DO X, die daar Donderdagochtend voor den tocht naar Brazilië was opgestegen, op ongeveer 60 mijl uit de kust in zee was gevallen. Een nader bericht van de Kaap Verdi sche eilanden bracht hierin verbetering. De Do. X is veilig en wel op weg naar Amerika. Het draadlooze telegram, dat het eerste bericht van een ongeluk bracht, was afkomstig van den kapitein van een passeerend schip, die een benedenwaart- sche beweging van de vliegboot voor een val in zee had gehouden en zijn marco nist had opgedragen dit onmiddlelijk wereldkundig te maken. Toen de kapitein zyn vergissing bemerkt had, heeft hij zelf voor tegenspraak gezorgd. LINDBERGH WIL DEN GROOTEN OCEAAN OVERVLIEGEN. Naar Reuter uit Washington meldt is Lindbergh voornemens den Grooten Oceaan over te vliegen. Hij denkt binnen drie weken te vertrekken naar het Verre Oosten over het Noordelijk deel van de Stille Zee. Lindbergh zal bij zyn tocht over den Grooten Oceaan waarschijnlijk vergezeld worden door zijn vrouw. Hij zal den tocht in niet te zware etappen maken. Waarom wordt de urine zoo nauw keurig onderzocht bij elk geneeskundig onderzoek? Omdat het water aangeeft in hoeverre uw nieren al dan niet ge zond zijn. En de nieren behooren tot de gewichtigste levensorganen. Als gij een brandend, pijnlijk gevoel hebt bij d.e loozing, of als uw water dik is, bewolkt, met bezinksel of zanderig, kan dit een gevolg zijn van nier- of blaaszwakte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal niermiddel, dat rechtstreeks op de nieren en blaas werkt, deze or ganen versterkt en opwekt tot hernieuw de werkzaamheid. En als de nieren weder goed werken en de onzuiverheden uit het bloed behoorlijk filtreeren, wordt ook de urineloozing vanzelf weder nor maal. „En ze zijn pas aan hem voorgesteld en Marian knipte met de vingers. „Maar die houden hem niet, Hilda. Laat dat maar aan Minnie Harlan over. Je weet wel, Minnie zegt nooit veel; z1 werkt in stilte, maar als ze eenmaal het oog op iemand heeft, laat ze hem niet met rust." Hilda trachtte onverschillig te kijken. „Minnie kan me niets schelen," zei ze. „Ik denk aan ons zelf. Heeft hü iets ge zegd of gedaan, wat ons in verlegenheid zou kunnen brengen? Zou iemand iets kunnen vermoeden?" Marian keek haar zuster medelüdend aan. „Hilda, je spreekt of hij een wilde was. We hebben van hem niet half zoo veel te vreezen als van Kane of iemand anders, die zoogenaamd van onzen stand is. Je schünt nog niet te beseffen, dat Wade op en top een heer is. Ons in verlegenheid brengen! Nogal waarschijnlijk. Hij weet meer van etiquette, dan de heele familie Kilbourne ooit zal weten, al worden we allemaal honderd." „Heeft hij over zichzelf gesproken?" „Wel neen! Niet noodig. Ze vinden alles vanzelfsprekend." „Hoe bedoel je?" vroeg Hilda. „Alles. Ze nemen aan, dat hij rijk is en welopgevoed en al wat ze meer kunnen bedenken. Hij heeft het met Minnie ge had over stamboomen." Dit wekte Hilda's belangstelling. „Heeft hij het over zün eigen stam boom gehad?" „Hij heeft zelfs met geen blaadje gerit seld, maar hij heeft heel beleefd zitten luisteren naar dien van Minnie. Hij heeft Bij alle drogisten enz. 1.75 p. flacon. haar alle mogelijke dingen gevraagd en haar ten slotte den indruk gegeven, dat hij geeft om stand. Echt koren op Minnie's molen." Hilda schoof ongedurig heen en weer op haar stoel en deed alsof haar aandacht getrokken werd door iets, dat buiten ge beurde. Ze wilde verschillende dingen vragen, maar ze was niet van plan haar waardigheid op te offeren. „Minnie zag er vanochtend echt knap uit," merkte Marian op na een flinke pauze. Ze sloeg haar zuster scherp gade, maar Hilda vertrok geen spier. „Dat vond Wade ook." „Bestudeert hij de buren?" „Dat weet ik niet, maar Minnie is wer- kelük knap gedeeltelijk tennrnste." „Ik vind haar heel knap," zei Hilda. „Dat zei W ade ook, tóen we naar huis gingen." „Dan z;jn we het allemaal eens." Weer keek Hilda naar buiten, naar de boomtoppen van Kilbourne Heights. Marian gaapte en keek naar de klok. „Ik geloof, dat Minnie verwachtte, dat we haar zouden vragen vanmiddag te ko men zwemmen," zei ze. „En heb je haar niet gevraagd?" vroeg Hilda. „Neen. Waarom zou ik? Wade gaat me leeren duiken. Minnie kan niet zwemmen en dan zou ze ook les van hem willen heb ben. Ik wil het rijk alleen hebben." Het scheen Hilda koud te laten, maar ze kreeg plotseling een idee, dat zij 's mid dags ook wel eens zou kunnen gaan zwem men. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1