01 INNEMENDE UHOLOBPER LIJST toch de beste GEMEENTE BELANG TOBRALCO NIEUWSBLAD VOOR DEK HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA SlUIMU&llb. F0STER3 MAAGPILLEN No. 6976 EERSTE BLAD DINSDAG 16 JUNI 1931. 59ste JAARGANG De dreigende crississen in Dngeland en Duischland. - l|et arbeidsconflict in Noorwegen duurt voort. - De Ver. Staten en het schuldenvraagstuk. Duitschlands ontwapening. De presidentswisselmg Frankrijk. in FEUILLETOft blfkTaa^meteStetrdaE68^^ GEMENGD NIEUWS. Kinderen door auto aangereden. Het familedrama aan den Weteringschans te Amsterdam. Zoo gemakkelijk te wasschen Zoo moeilijk te verslijten Kieur-, wasch- en zon-echt ÜSCHE COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65; binnen land f 2.—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, i 1.—. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse no^. 4 ct.fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag, Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Ju. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., qlke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4ct ItHtortlandsch overzicht, Ons overzicht van Zaterdag stond in het mineurtoon, dat van vandaag kan al niet veel optimistischer gesteld zijn. Het dreigend gevaar van een tweetal regee- ringscrisissen hangt boven Europa. En geland en Duitschland worstelen met moeilijkheden, waarvan de oplossing nog niet in zicht is. Over deze dreigende cri sissen lezen wij in de „Nw. Rott. Grt. onder meer: De buitenwereld heeft deze keer alle reden om de crisissen niet met de gelijk moedigheid van den gematigd belangstel lende te beschouwen. In beide landen (Engeland en Duitschland) gaan beslis singen vallen, die van grooten invloed kunnen zqn op de ontwikkeling van den internationalen toestand. Zouden nieuwe verkiezingen in Enge land thans een conservatieve regeering aan het bewind brengen, dan ware er stel lig een scherpe verandering van koers in de Engelsche handelspolitiek te verwach ten. Engeland zou wat er overgebleven is van zijn vrijhandel wijzigen in een krach tig stelsel van bescherming. Dit zou wel het ernstigste gevolg zijn voor het overi ge Europa van een val van het kabinet van MacDonald. Velen zullen ook slechte gevolgen vreezen voor de ontwapenings conferentie, die in 1932 te Genève zal worden gehouden. Inderdaad zou het in vele opzichten te betreuren zijn, als die conferentie de leiding van Henderson zou moeten missen. In de Britsche internatio nale politiek is echter te'veel continuïteit, en in zoo belangrijke kwesties als die der ontwapening is voortdurend zooveel voe ling tusschen regeering en oppositie ge weest, dat in dit opzicht een belangrijke verandering van koers wellicht niet te verwachten is. Desniettemin zal het zijn voordeel hebben voor de conferentie, als te Londen een kabinet regeert, dat door beginsel en traditie zoo zwaar wegende verplichtingen heeft tot beperking der bewapening. Tot zoover het blad over het gevaar van een crisis in Engeland, die naar men uit ons overzicht van Zaterdag weet, in de eerste plaats te wijten is aan het con flict met de liberalen over de beraamde grondbelasting. De liberalen willen dat grond, die door goede exploitatie reeds ten aanzienlijke opbrengst levert aan in- omstenbelasting, niet nog eens ten twee de male wordt belast. Men tracht natuurlijk wel tot een op lossing te komen, doch die nog niet kun- Èen vinden en morgen (Woensdag) wordt ët liberale amendement ingediend, in een vorm, die waarschijnlijk de crisis te weeg brengt. 0 0 Wat het risico zou zijn van den val van het kabinet Briinlng In Duitschland, zoo schrjjft hetzelfde blad, behoeven wij ter nauwernood uiteen te zetten. Het is mogelijk dat alles dan beter loopt dan wq vreezen; maar evenzeer is het mogelijk, dat het aftreden van Brü- ning de inleiding vormt tot een periode van zeer chaotische toestanden. Zeer zeker is er op het oogenblik geen regee ring denkbaar, die betere waarborgen zou kunnen bieden voor het voortbestaan van een betrekkelijke politieke en sociale prde dan dit kabinet der onvermijdelijk heden. Duitschland zou na zijn val een §er onzekeren toestand tegemoet gaan. it te meer daar men moet vrepzen, dat het rijk het toppunt van zijn beproevin gen nog niet heeft bereikt. De horizon is zwaar bewolk-t voor het Engelsche kabinet. Dit laatste beeld is nauwelijks nog bruikbaar ten opzichte van het Duitsche kabinet. Immers, hoe zou men daar nog 'van een horizon kunnen spreken? Des niettemin schijnt het acute gevaar voor het Duitsche kabinet reeds weer aan het wijken. Brüning heeft gedreigd af te tre den, als men de regeering dwingt den Rijksdag bijeen te roepen. Men gelooft algemeen, dat hij dit ernstig meent. En de overweging van de gevolgen van zijn aftreden heeft reeds op velen een bekoe lende uitwerking gehad. Het heette dezer dagen nog dat haast communisten, natio nale en Duitsch-nationalen, de oecono- mische partij en de volkspartij den eiseh van bijeenroeping van den Rijksdag zou den steunen. Daarmede waren 278 stem men voor die bijeenroeping bijeen, terwijl er 289 stemmen voor noodig zijn. Men ziet, dat er reeds bedenkelijk weinig aan het vereischte getal ontbrak. 't Is nu nog maar de vraag wat de socialisten doen. Zooals bekend gaat het hier om de door Brüning voorgestelde noodverordening, waarin men wijziging wil brengen, waarmee Brüning zich be slist niet kan vereenigen. Het arbeidsconflict in Noorwegen duurt voort, zoo luidt een weinig bemoedigend bericht uit Stockholm. Donderdagmorgen is te Oslo in het ge bouw van de regeering een vergadering gehouden van vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers, betrokken bij het groote arbeidsconflict in de Noorsche industrie, welke vergadering geleid werd door den rijksbemiddelaar mr. Claussen. Er werd medegedeeld, dat zoowel werk gevers als werknemers met groote meer derheid van stemmen de voorstellen van den rijksbemiddelaar verworpen hadden. Deze voorstellen kwamen over het alge meen néér op een loonsverlaging van 6 a 7 pet. voor de uurloonen en van gemid deld 10 pet. voor de aceoordloonen. Naar verluidt moet slechts 7 pet. van de ar beiders vóór de voorstellen gestemd heb ben. De Ver. Staten en het schuldenvraag stuk. De Amerlkaansche onderstaats secretaris Castle heeft Zaterdag in een persconferentie verklaard, dat hem van het uit Parijs gemelde, blijkbaar Duitsche plan, om den rentedienst der internatio nale schulden te verminderen op kosten van Amerika, dat te Chequers door Brü ning aan MacDonald zou zijn voorgesteld, niets bekend is. Castle was van meening dat het bericht een proefballon was, door bepaalde Fransche publicisten opgelaten én niet uit werkelijk autoritaire kringen afkomstig was. Voor zoover Castle wist, waren te Che quers geen concrete plannen besproken. Op een vraag over de Amerikaansche politiek in het schuldenvraagstuk zei Castle, dat de Amerikaansche opvatting van de scheiding der herstel- en oorlogs- sehulden bekend is. Dit beteekent echter geen star vasthouden aan een these. De regeering behoudt zich haar vrijheid van beslissing voor en bestudeert de kwestie nauwkeurig, om wanneer een crisis mocht intreden, te kunnen overwegen of een tijdelijke wijziging der tot nu toe gevolg de politiek wenschelijk is. Op het oogen blik bestaat die crisis nog niet en de re geering der Ver. Staten heeft daarom haar politiek nog niet gewijzigd, i Castle gaf toe, dat tusschen het depar tement van buitenlandsche zaken en dat van financiën besprekingen worden ge voerd over de schuldenkwestie, opdat in geval van een crisis aan den president eén algemeene opvatting kan worden te ken nen gegeven. Briand in de minderheid zou worden ge bracht, zou de heele regeering aftreden. Dit weerhoudt de tegenstanders van Briand's politiek de consequentie te trek ken. WURTEMBERGSCHE LANDDAG. Bezuiniging van mark. acht miliioen Een tot dusver onbekende brief van Briand. De „Petit Parisien" publiceert een lang uittreksel van een tot dusver geheim ge bleven brief, die Briand als voorzitter van den gezantenraad aan den Raad van den Volkenbond heeft gericht. Daarin zegt Briand, dat er sinds het intrekken van de geallieerde controlecommissie nog eenige bijzondere punten te regelen ge' bleven zijn, die aanleiding gegeven heb ben tot belangrijke ontdekkingen, met name ten aanzien van de Duitsche leger sterkte, de recruteering van de politie en de actie van militaire vereenigingen en instellingen. Het zal aan den Raad van den Volkenbond staan hieruit te zijner tijd conclusies te trekken. De overdracht van de presidentieele bevoegdheden is naar de traditie in haar werk gegaan. Daarbij werd de eenheid betracht in overeenstemming met de nei ging van den afgetreden en den nieuwen dignitaris. In tegenstelling met de ge woonte van de laatste presidentswisselin gen heeft Doumergue zijn opvolger niet naar het raadhuis vergezeld. De auto van den president met den voorzitter van den l ministerraad, gevolgd door een auto met zijn laatste medewerkers, werd door twee escadrons dragonders met vaandels en muziek omstuwd. Langs den langen weg van het senaatspaleis naar het Elysée, vandaar naar het stadhuis en terug naar den senaat stonden veel menschen. Doumer ïs vriendelijk ontvangen. Maandag gaat hjj pas naar het Elysée over. Zaterdagavond zou zijn voorganger de stad verlaten. Een ministerieele crisis is vermeden. Volgens den regel bood Laval den minis ter-president het ontslag van het kabinet aan; deze verzocht hem en de zijnen aan te blijven. Zij gaven daaraan onmiddellqk gehoor. Het betrof niet anders dan een formaliteit. Briand blijft dus minister van buiten landsche zaken. Voor hem was er op het oogenblik geen reden om heen te gaan. De oppositie tegen hem van rechts in de kamer vindt in het stemcijfer geen uit drukking. Laval blijft met den minister van bui tenlandsche zaken solidair en krijgt de oude meerderheid telkens mee. In geval JAAP SNOR breit «|9tes best, ook wolfen Badpakken. ZUID STR AAT 18. Let op den gelen wikkel. Voor Tèxeh: Wed. SCHUMAKER. door THE DARK CHAPTDR 83) De blauwe two-seater minderde vaart en stopte, terwijl de vrouw van het grasveld 4p den rijweg stapte. Rawlins boog zich in war richting. Hij sprak met de vreemde. •Hilda keek toe, zonder er iets van te be grijpen. Nu sprak de vrouw en maakte snelle bewegingen met haar parasol. Rawlins haar jn ,je re(je. Toen spraken ze iE!n"'i'!aar Hilda kon er niets van ver vreemde kalmeerde ze. De delijk hoorde Hilda dui- zaak maakt, want zoni^nv6"^ aan d<5 woord te zeggen stantp ,i vei(^er een auto en ging''Laat hüfada rookwolkje ontsnapte aan den la"W <ie two-seater snorde zacht weu tla?t. °.n richting van gai®, lnlda z§g hem verdwijnen tusschen de boomon. Daarna ging ze op de bovenste fc denken!8 St°°P Zitte" en trachfcte 2e L«®st het bij deze courant gevoeg de verkiezingsnummer van i 'iimu. XXI. Laat in den middag veel te iaat voor een wandeling, die ze met Rawlins had willen maken zag Hilda haar auto terugkeeren. Ze was boven in haar kamer en ze stond ver genoeg van het raam af om er zeker van te zijn, dat hij haar niet kon zien, als hq toevallig in die richting zou kijken. Al lang had haar verbazing plaats ge maakt voor woede en er was een onheil spellende uitdrukking in haar oogen, toen ze zag, dat hij de auto neerzette naast het huis. Daarna liep hq naar het terras en verdween uit het gezicht. Snel ging ze voor den spiegel staan, streek zich even het haar glad, poederde haar neus en spoedde zich toen naar be neden. Halverwege de trap kwam ze hem tegen. „O, hallo!" zeide hij en liep haar voorbij zonder een woord te zeggen. Het gebeurde alles zoo snel, dat ze ver bluft was. In plaats van hem staande te houden en om een verklaring te vragen, zooals ze van plan was geweest, vervolgde ze haar weg naar beneden. Zijn vroolijke glimlach en onverschillige begroeting ergerden haar zoo, dat ze een oogenblik geheel de kluts kwijt was. Rawlins begaf zich naar den vleugel, waar zqn kamer was, maar liep door tot het einde van den gang. Daar was een deur niet die van zqn kamer; toch opende hq die zonder kloppen, stapte de kamer binnen en sloot de deur achter zich. Hij was in Kane Kilbourne'o kamer. Kane zat te schrijven aan een bureau. .Voordat hij zich omkeerde om te zien, wie daar binnen kwam, schoof hq een vel papier onder zijn buvard. Toen hij Raw lins zag, keek hij venvondërd, maar tevens opgelucht. „Als die brief voor Annabelle is," zei Rawlins, „dan hoef je hem niet te posten." „Wa wat"? Kane's opluchting scheen te verdwijnen. „Die brief, dien je daar schreef," zei Rawlins. „Dien je onder je buvard schoof. Als hq voor Annabelle bestemd is, schei er dan maar mee uit» Als hij voor iemand anders is, gaat hq mij niet aan." „Hij is maar waar bemoei je je eigen lijk mee?" Kane kreeg een kleur als vuur. „Omdat het tusschen jou en Annabelle mis is, vriendje." „Annabelle! Wat weet je van haar?" Rawlins ging zitten, haalde een sigaret te voorschijn en stak die aan. „Ik heb net een groot deel van den mid dag in gezelschap van Annabelle door gebracht," zei hij. Kane's ongeloovigheid was geheel on geveinsd. Hq stond langzaam op en keek strak voor zich uit. „Wist je niet, dat ze hier was?" vroeg Rawlins. „Hier? Bij ons?" „Ja. Ga zitten en houd je kalm. Ze heeft niemand van je familie gesproken; ze zocht jou. Toen ik haar tegenkwam, was ze nog niet zeker of ze in huis zou bin nendringen, maar ze daeht er hard over." Kane trachtte te fluiten, maar zijn lip pen waren droog. „Annabellel" mompelde hij angstig. „Ze had een auto gehuurd in Merril Op de Vrijdag gehouden nachtelijke zitting heeft de Würtembergsche Land dag verschillende communistische en na- tionaal-socialistische voorstellen betref fende de noodverordening verworpen, en de begrootingen voor de jaren 1931 en 1932 aangenomen, met de stemmen der soc.- dem., fiat. soc. en communisten tegen. Tevens werd der regeering machtiging verleend een bezuiniging in te voeren voor een bedrag van acht miliioen mark door het annuleeren van verscheidene uit gaven. De landdag werd daarop tot den herfst verdaagd. Binnenland. Slachtoffertjes vrij ernstig ge kwetst Zondagmorgen vond te Heerenveen op den straatweg naar Oranjewoud een ern stig verkeersongeval plaats. Twee kinde ren van den heer F. v. d. W., een meisje van elf en een jongetje van vier jaar, lie pen op den weg achter de boomenrij te wandelen. Op hetzelfde moment dat een auto, bestuurd door dr. Wildervank uit Oldeboorn naderde, stak het jongetje den weg over. Het meisje, het gevaar bemer kend waarin haar broertje zich bevond, vloog in haar angst hem achterna, met het noodlottig gevolg, dat beiden werden aangereden. De autobestuurder, die aan het ongeval niet de minste schuld had, stopte onmiddellijk en onderzocht de slachtoffers. Zij hadden beiden ernstige wonden aan het hoofd bekomen, terwijl het meisje haar dijbeen had gebroken. De rechtbank te Amsterdam heeft Za terdag opnieuw behandeld het drama, dat zich op 3 October j.1. in een pension aan den Weteringschans heeft afgespeeld. Te dier zake had de 24-jarige chauffeur H. F. N. zich te verantwoorden, verdacht van moord. De chauffeur woonde in het pension in bij zijn 44-jarige moeder en zijn 30-jari- gen stiefvader. De twee mannen hadden dikwijls ongenoegen en in den avond van 3 October kwam het tot een uitbarsting. De chauffeur trok een revolver en schoot met vier schoten zijn stiefvader neer. De man was bijna direct dood. Het hart, de beide longen, de slokdarm en de borst- vliezen werden door de kogels doorboord. Voor de politie verklaarde de man, dat zijn stiefvader een dreigende houding tegen hem had aangenomen. Volgens de dagvaarding zou verd. op 3 October 1930 te Amsterdam ter uitvoe ring van zijn tevoren beraamd plan om H. W. Hesselingh opzettelijk en met voorbedachten rade van het leven te be- rooven na kalm beraad en rustig overleg op zeer korten afstand uit een scherp ge laden revolver op H. hebben gevuurd. Op 22 Februari j.1. stond de chauffeur voor de rechtbank terecht. Het. O. M waargenomen door mr. Van Arkel eischte toen wegens doodslag een gevangenis straf van acht jaren. Bq interlocutoir vonnis van 29 Januari werd de zaak naar de instructie terugge- Beacb," zei Rawlins. „Liet zich tot het hek brengen, betaalde den chauffeur cn wandelde verder. Ze verwachtte, dat je haar terug zou rijden." Kane kreunde: „Ik kwam haar toevallig tegen en bracht haar thuis." „Heeft heeft iemand haar gezien?" „Hilda, geloof ik; maar ze hebben elkaar niet gesproken." Kane liet zich in zijn stoel vallen eu wischte zich het zweet van het voorhoofd. „Ik heb gezegd, dat ze nooit hior mocht komen," zei hij klagelijk fluiste rend. „Ik heb gezegd, dat ze me zelfs nooit mocht opbellen. Als de oude heer „Ze is toch gekomen," viel Rawlins hem in de rede. „Ze zei, dat je haar verwaar loosde. Is dat zoo?" „Ik ik durfde Hilda's wagen niet meer te gebruiken." Rawlins aanvaardde deze verklaring. „Maar ik was van plan morgen naar haar toe te gaan," vervolgde Kane. „Ze h< ad zich niet zoo dik behoeven te maken.' „Ga liever niet," ried Rawlins aan. „Ik geloof niet, dat ze zoo dol meer op je is. Ik beroem mij er heusch niet op, maar ik geloof, eerlijk gezegd, dat ze nogal op mij gesteld is." Kane staarde hem aan, met stomheid geslagen. „Ze heeft me uitgenoodigd; ze verwacht me. Annabelle wil getroost worden. „Ga jij naar haar toe?" „Ik heb niet gezegd, dat ik gaan zou; ik heb gezegd, dat ze me verwacht. Ze zal blij zqn als ik kom. Annabelle is zoo kwaad nog niet. Ze zegt eerlijk, wat. ze denkt, wat ik in haar bewonder. Ze heeft wezen tot een nader onderzoek naar de geestvermogens van verdachte. Daar de rechtbank Zaterdag werd ge presideerd door mr. Dons en bij eerste be handeling door mr. Meckmann, werden de getuigen opnieuw gehoord. Als verdediger trad wederom op mr. F. A. Kokosky. Dr. J. C. Pompe, getuige-deskundige, had de lijkschouwing verricht. De versla- gene was een krachtig gebouwde, ge spierde jonge man. Ziekelijke verschijn selen had getuige niet geconstateerd. De dood moet bijna direct zijn ingetreden. De doctoren H. J. Overbeek en S. P. Bakker bleven hij hun^ reeds bij eerste behandeling uitgebracht rapport, waarin tot de volgende conclusie werd gekomen: „hoewel wq meenen, dat de geschetste factoren geen voldoende motieven vor men om een epileptischen of hysterischen droomtoestand bq verdachte aan te ne men, achten wij deze factoren wel van dien aard, dat zij aan de daad een zieke lijk karakter verleenen, waardoor wij deze besehouwen als een explosieve ontlading van een sinds lang bestaanden affectie ven spanningstoestand. Op grond hiervan zijn wq van meening, dat de toereke ningsvatbaarheid van verdachte geduren de het bagaan van het feit, zij het dan niet geheel opgeheven, toch in groote mate als verminderd moet worden be schouwd." De verschillende getuigen bleven bq hun reeds eerder afgelegde verklaringen, die werden voorgelezen. Verdachte werd wederom aan een uitvoerig verhoor on derworpen. Hq verklaarde, dat hij nooit de bedoeling had gehad om zijn stiefva der te dooden. Hij had het plan gehad zijn revolver te verkoopen. Op den bewusten avond was verd. naar boven naar zijn kamertje gegaan, om wat te rusten en onder de hoogtezon te gaan liggen (verd. had toen nml. een kaakontsteking). Het apparaat was echter niet in orde en verd. was van meening, dat zqn stiefvader dit gedaan had. Verd. was toen naar beneden naar de keuken gegaan, waar hij zijn moeder en zijn stiefvader aantrof. Verd. had zijn stiefvader gevraagd: Wat heb je met de stekker gedaan? Zijn vader had toen geantwoord: Ik heb met jou niets te maken! President mr. Dons: En toen hebt u ge schoten? Verd.: Daar herinner ik me niets meer van. Ik ben daarop naar boven gegaan en later naar de kamer van den heer Van Gelder; toen drong pas tot me door, dat ik geschoten had, maar ik wist niet op wie. President: Herinnert u zich nog, dat u naar het bureau werd gebracht? Verd.: Ja, dat herinner ik me. Voorts gaf verd. toe, dat de toestand tusschen hem en zijn stiefvader gespannen was. Het gebeurde meermalen, dat hij door zfjn stiefvader werd geslagen. Ik haatte hem niet, maar verachtte hem diep, aldus verdachte. Het requisitoir. Na de pauze was het woord aan den of ficier van justitie, mr. Van Arkel. De quaestie, aldus spr., waar het hier om gaat, is, of art. 37 van toepassing is (niet strafbaar is hij, die door gebrekkige geestelijke ontwikkeling of ziekelijke stoornissen zijn daad beging). Uitvoerig ging spr. de verklaringen van de deskun digen na. Prof. Bouman achtte het moge lijk, dat verd. wist wat hq deed; dr. Over beek is echter van tegenovergestelde meening. Prof. Bouman is in zijn theorie zeer positief, dr. Rümke acht de ontwik keling niet normaal. Voor spr. staat vast, dat de verd. niet abnormaal is. Wel wil spr. rekening houden met verd.'s aard en de houding van den stiefvader. De zoon was geprikkeld en angstig; hij trok zijn revolver na een kleine quaestie en schoot zqn stiefvader neer. Van noodweer kan hier. niet worden gesproken. Verd. zal naar de meening van den officier moeten worden gestraft. Den moord achtte spr. niet bewezen, wel echter doodslag. Spr. wil eenige verminderde toerekeningsvat baarheid op dit oogenblik aannemen. Spr. persisteerde bij zijn eisch: acht ja ren gevangenisstraf. Daar het hernieuwd me van alles verteld over jou." Kane bloosde verlegen en keek naar de neuzen van zqn schoenen. „Ze zegt, dat je met haar verloofd bent," vervolgde Rawlins. Kane keek verschrikt op. „Hè?" „Wat scheelt er aan? Is het niet waar?" „Wel neen!" „Ze heeft een alleraardigsten ring." „Ma'ar we zqn niet verloofd!" kermde Kane. „Gek, dat ze het zich dan verbeeldt! Over het algemeen schijnt Annabelle nogal gezond verstand te hebben." „Maar we zijn niet verloofd," herhaalde Kane koppig. „Ze denkt het tooh vast. Je bent toch niet van plan haar in den steek te laten, hoop ik?" „Ik ik heb het nooit met haar over trouwen gehad." „Je voelt je toch niet te goed voor een koriste?" Kane wiebelde onrustig heen en weer. „Ze ziet er niet onaardig nit," merkte Rawlins op. „Regelmatig gezichtje. Goed figuur, maar dat spreekt vanzelf. Opval lend blond; gebruikt blonde haarspelden. Ik heb op den vloer van den wagen ge keken, toen ik thuis kwam, maar dezen keer had ze er geen verloren. Ze zou nog zoo'n kwade vrouw niet zijn voor een jongmensch met veel geld en veel tijd. Waarom trouw je niet met haar?" „O Rawlins, scheid uit!" Maar Rawlins scheen deze smeekbede niet te hooren, want hij vervolgde pein zend: „Annabelle neemt bet heele geval een- Groote sorteering, in effen en gewerkt, 75 cent per el. Verkrijgbaar bij: Leiop naam op den zelfkant Vraagt onze stalen-collectie onderzoek zoo lang heeft geduurd, eischte spr. aftrek van een deel van de voorloo- pige hechtenis (van 22 Januari13 Juni). Pleidooi. De verdediger mr. Kokosky, noemde den eisch van den officier van justitie on- menschelijk. Leg een straf op, aldus pleiter, gelijk aan de voorloopige hechtenis. Pleiter had nog gesproken met professor Bouman en deze had gezegd: „hoe eerder de man naar huis wordt gestuurd, hoe beter". Mocht de rechtbank verdachte toerekeningsvat baar achten, dan dient de rechtbank re kening te houden met de unanieme ver klaring der deskundigen, dat hij volko men afwijkt van de norm en dient die abnormaliteit bij de op te leggen straf tot uiting te brengen. Uitspraak 26 dezer. DOOR EEN TREIN AANGEREDEN Zaterdagochtend 8 uur is op het spoor wegemplacement te Roozendaal naast de rails het lichaam gevonden van den 23- jarigen J. Jonkers uit Rotterdam, werk zaam bij de electrische tractie. De man leefde nog enkele oogenblikken, maar gaf spoedig den geest. Het lijk is naar het r.-k. ziekenhuis Charitas vervoerd. Uiter lijke verwondingen werden niet waarge nomen, zoodat men aanvankelijk voor een raadsel stond. Dr. Konings, die ontboden werd, constateerde een halswervelbreuk, zoodat aangenomen wordt, dat de onge lukkige een duw van een passeerende machine heeft gekregen. Verstopping en slechte spijsvertering maken U ellendig en humeuriq. Neem bijtijds de zeer zacht werkende Foster's Maagpillen, het bekende en beste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar f 0.65 per Bacon. stig op. Trouwens, als een jongedame zich de moeite getroost heelemaal van Merrill Beach hierheen te rijden, meer dan vveilig mijl, dan blijkt daaruit wel, dat het haar ernst is. Ze kwam natuurlijk niet alleen voor jou, Kane. Ze wou den heelen boel hier eens bekijken. Ze had veel gehoord over Kilbourne Heights en ze wou weten, of het waar was. Dat wijst op gezond verstand. Ze was niet van plan haar positie op te geven om op een paar ge meubelde kamertjes terecht te komen. Ze wou eerst zeker van haar zaak zijn en ze heeft ongetwijfeld een goeden smaak, want ze was buitengewoon ingenomen met alles." Kane was ten einde raad. „Een practisch meisje," vervolgde Raw lins. „Ze wou weten, of je vader heusch rijk was. Ik kon het haar niet precies ver tellen, maar ze kon wel zien, dat hij niet bepaald arm was, natuurlijk. Dat zei ze eerlijk en ik kon het haar niet tegen spreken. Ik wil ook niet beweren, dat ze van alle gevoel ontbloot is. Ik ben er van overtuigd, dat ze echt op jou gesteld is, hoewel ze het je kwalijk neemt, dat je haar veronachtzaamd. Ze laat zich alleen niet door haar gevoel beheerschen. Ze denkt zelfs, dat i k geld heb. Maar dat is natuurlijk malligheid; ze scheen het zoo vanzelfsprekend te vinden, dat ik het hart niet had, haar de waarheid te ver tellen." Kane kwam wankelend overeind en be gon onrustig te ijsberen. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1