EEIIMEMENDE L1HOLODPER a. MUSSEII Hn. N.V. STOOMWSSCHERIJ „DEN HELDER" NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buii&ngarsdsch overzicht. HEEREN-BAAI Heerenbaai EEN DUBBELTJE KONIJN's Vleeschwaren 59ste JAARGANG Aandrang op stopzetting van den Duitsche vlootaan- bouw. - Fransch-Duitsche toenadering. - Het plan Young en de conferentie van deskundigen. - Het con flict tusschen kerk en staat in Italië. - Richtingver andering in Rusland. FEUILLETON WILHELMINASTRAAT 63 67 Het is voor ons natuurlijk heel eenvoudig U te ZEGGEN, dat ons bedrijf uiterst modern is ingericht, doch wij stellen U gaarne ten allen tijde in de gelegenheid zich hiervan te komen overtuigen. Zoo gemakkelijk te wasschen Zoo moeilijk te verslijten Kleur-, wasch- en zon-echt SPOORSTRAAT 122 COURANT &Xïk& Abonnement per J> maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65; binnen land f 2.—, Nederl. Oost- en VVest-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.—. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER Ju. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewjjsno. 4 ct. Stopzetting van den Duitschen vloot- aaubouw? De Engelsche pers is de mee ning toegedaan dat waar tal van regee ringen, terwille van Duitschland, 'n ader lating ondergaan door het plan Hoover, Duitschland, bij wijze van tegenprestatie, thans vrijwillig zal bijdragen tot verbete ring van de atmosfeer in Europa, en dat door stopzetting van vlootaanbouw en het niet doorzetten van een afzonder!qKe tolunie met Oostenrijk. Duitschland zelf denkt daar echter an ders over, zooals men hieronder uit een Wolff-bericht uit Berlijn kan opmaken. Doch eerst geven wij eenige Engelsche Eersstemmen. Zoo vraagt de „Times", of et te veel zou zijn, wanneer men van Duitschland met het oog op de aan dit land gedane concessies verwacht, dat het zelf zal medewerken bij de Europeesche samenwerking. De toezegging van den Rijkskanselier, dat het bespaarde geld niet voor bewapening gebruikt zal wor den, beteekent eigenlijk niet veel. Wan neer Duitschland werkelijk bereid is, mede te werken aan de consolideering van den vrede in Europa, dan bestaat thans gelegenheid om dat te toonen. Het blad wijst er op, dat ondanks de geringe sterkte van de Duitsche vloot, het bouwen der pantserkruisers Helaas voor andere staten aanleiding is geweest om even eens tot den bouw van groote oorlogs schepen over te gaan. Het gevaar blijft bestaan van een wed strijd in bewapening ter zee tusschen Duitschland en Frankrijk, wanneer Duitschland den bouw van de dit land door het Verdrag van Versailles toege stane oorlogsschepen, blijft voortzetten. Zelfs wanneer het Duitsche volk het niet wenschelijk zou achten beide schepen op te geven, dan nog zou de bereidwilligheid om den bouw gedurende den tijd dat de andere naties hun offers brengen ter wijle van het herstel der Duitsche wel vaart, een welkome daad van hoffelijk heid zijn, die ongetwijfeld ten gunste moet komen aan den Europeeschen we deropbouw. Tegelijkertijd zou een des noods tijdelijk opgeven van de plannen tot economische aaneensluiting met Oos tenrijk, een zeer gunstige uitwerking hebben, aangezien de voorgenomen over eenkomst der Duitsch-Oostenrijksche Tolunie in eenige landen als een zeer ernstige stap beschouwd wordt, die zelfs naar de meening van Briand, den Euro peeschen vrede in gevaar zou kunnen brengen. Ook de „Daily Herald" bepleit in on geveer dezelfde bewoordingen bij Duitschland het stopzetten van den bouw der pantserschepen en het laten varen van de Tolunie-plannen. Deze opmerkingen hebben, naar Wolff uit Berlijn meldt, aldaar een onaangena- men indruk gemaakt, hoewel men zich be wust is dat de uitlatingen der bladen geen officieele voorstellen zijn. Men moet, aldus wordt te Berlijn opge merkt, de volkomen absurde verhouding tusschen de vloten van de geallieerde mogendheden en die van Duitschland onderstrepen. Bovendien zou staking van den bouw van het pantserschip, die jaren lang zal duren, de ernstigste oeconomi- ECHTE FRIESCHE 20-50ct. per ons door E. J. RATH. 44) Als Hilda openlijk beschuldigd was. zou ze het verontwaardigd ontkend hebben. Telkens en telkens weer hield ze zich voor: „Wij zijn verantwoordelijk. We moeten onze vrienden beschermen!" Deze woorden werden als het ware een eentonige formule, die ze telkens en tel kens weer herhaalde in een wanhopige poging het zelf te gelooven. We zijn het aan de Harlans verplicht. We mogen het niet goed vinden!" Een lid der familie Kilbourne was ten minste bereid de eer te redden. „Arme Minnie? Het zou ellendig zijn!" Dit dacht Hilda bij zichzelf, terwijl ze uittoog op de boodschap, waar alle ande- ren voor bedankten. Ze wilde Minnie s ongeluk niet op liet geweten van de fami lie Kilbourne hebben. Rawlins heuioette haar met een niets kwaads vermoedenden glimlach, toe» ze hem aantrof op het ter ras en liij opstond om een stoel voor haai te lialen. „Ga liever een eindje met me loopen, zei ze. „Ik moet je wat vertellen en ik wil liever niet gestoord worden." Sternen slenterden ze weg. sehe gevolgen hebben. Ten aanzien van de tolunie wordt er op gewezen, dat meri eerst de behandeling daarvan door het Internationaal gerechtshof zal moeten afwachten. Van meer optimisme getuigt een be richt uit Parijs over een Fransch-Duit sche toenadering, naar aanleiding van een bezoek dat de Duitsche ambassadeur te Parijs, von Hoesch, Woensdag ge bracht heeft aan den Fransehen premier Laval. In het algemeen wordt deze stap met voldoening begroet en men is van mee ning, dat hij zal bijdragen tot ontspan ning van den toestand. Al wordt ook van verschillende zijden er den nadruk op gelegd, dat de uitwerking grooter ge weest zou zijn, indien men van Duitsche zijde eerder dit initiatief had genomen en al wijst men er op, dat het een tacti sche- manoeuvre betreft, om eventueele eischen voor te zijn, men is toch algemeen van-meening, dat een ernstige schrede is gedaan op den weg van verbetering der Duitsch-Fransche betrekkingen. De conferentie van deskundigen, die zich zal hebben bezig te houden met de practische verwezenlijking van het plan Hoover voor een schulden-vacantie ge durende een jaar, zal volgens de laatste berichten op 17 Juli te Londen bijeen komen. Het Hbl. schrijft daarover o.m.: De Fransche regeering had weliswaar liever gezien, dat de deskundigen te Parijs zouden zijn bijeengekomen, maar de Britsche regeering, die reeds tijdens de Fransch-Amerikaansche onderhande lingen het denkbeeld van een conferen tie der bij het plan-Young belanghebben de mogendheden had opgeworpen, heeft er prijs op gesteld de commissie van des kundigen te Londen te doen bijeenkomen en men heeft zich te Parijs naar dezen Engelschen wensch moeten schikken, hoe moeilijk dat ook valt. De zaak is natuurlijk dat men te Parijs ernstige vrees koestert dat de conferen tie over de practische uitvoering van het plan van Hoover zou kunnen worden tot een conferentie over het plan-Young en alle verzekeringen ook van Amerikaan- sche z;jde, dat het hier uitsluitend gaat over een vacantiejaar voor schulden en herstelbetalingen en president Hoover nooit gedacht heeft aan een herziening van de schuldenregelingen, kunnen het onbehagen te Parijs niet wegnemen, noch de beduchtheid voor hetgeen er wel licht op de conferentie te Londen nog weer zal worden uitgespookt. Daar komt nog bij, dat men in na tionalistische Fransche kringen zich zeer bezorgd maakt over een mogelijk ver band tusschen de financieele en de ont- wapeningsquaesties. Het geschil tusschen kerk en staat in Italië is er sinds de laatste pauselijke encycliek niet beter op geworden. Giurati, de secretaris-generaal van de fascistische partij, heeft aan alle onder secretarissen de volgende circulaire ge zonden: Op aanwijzing van den chef der regee ring en leider van het fascisme is het gelijktijdig lidmaatschap van de fascisti sche partij en dat van een organisatie, die verband houdt met de Katholieke Actie, verboden. De bladen te Rome en in de provincie wijden, aldus een B.T.A.-bericht, lange commentaren aan de laatste encycliek van v.ROSSEM'sTROOST den Paus, waarvan ze de verklaring-weer leggen. Arnaldo Mussolini schrijft in Popoio d'Italia: Gewend aan hun bevoor rechte positie in het verleden, zijn de geestelijke autoriteiten in de provincie bij de ontbinding van katholieke organi saties, die hier en daar verkeerd is uit gevoerd, uit hun rust opgeschrikt en zij hebben noodkreten geslaakt en om hulp geroepen. Tengevolge van deze noodkre ten is de Paus, als steeds waakzaam, tus- schenbéide gekomen op een dergelijke ruwe wijze, dat zelf de Italiaansche katho lieken verwonderd waren. Wij vergeten niet en wij zeggen dat ook tot de fascisten, da de Paus in zijn eigen oogen en in die van de katholieken der heele wereld een goddelijk mandaat uitoefent. Volgens de correspondent van de Vos- sische Zeitung te Rome zou de Italiaan sche regeering van plan zijn het concor daat met het Vaticaan op te zeggen. De d finitieve beslissing hieromtrent zou Donderdagavond in een Kabinetszitting worden genomen. Een belangwekkende redevoering van Stalin over koerswijziging in Rusland. Dezer dagen heeft Stalin in Moskou een zeer belangwekkende redevoering gehou den. „De rede van Stalin is een omschrij ving van vele punten van critiek, die de buitenwereld op het groote experiment in Rusland kan uitoefenen"schrijft de Nw. Rott. Crt. Het blad vervolgt dan: Voor den buitenstaander bevat zij dan ook wijsheden, die hem reeds lang be kend waren, maar die de sowjetregeering in de laatste jaren ad absurdum had wil len voeren. Stalin klaagt dat de toeloop naar de fabrieken heeft opgehouden, dat de nij verheid lijdt onder gebrek aan arbeids krachten. Maar het was immers bekend, dat het Russische volk een volk van landbouwers is, die men heel moeilijk van hun land losmaakt Daarom is vroeger al de zooveel ^aanlokkelijker kolonisatie in Siberië steeds zeer beperkt gebleven. Dat volk levert niet een onbeperkt aantal fabrieksarbeiders op. De verklaring die Stalin zelf geeft voor de moeilijkheden, is een omschrijving van de omstandigheden, welke vooruit de schaarschte aan fabrieks arbeiders deden verwachten. Maar verder heeft men zich over de rede van Stalin niet te beklagen. Zij had gehouden kunnen worden door een liberaal in een propagandabetoog tegen het communisme, Stalin is goed vooruit strevend: In de voorziening van levens behoeften en in de woningtoestanden moet verbetering komen. Het onpersoon lijke in de fabrieksarbeid moet weer wor den teruggedrongen, desnoods door her stel van de oude arbeidsweek. Veel moeilijkheden wijt hij aan de nivelleering! Hij is het, die betoogt dat men in de loonregelingen niet genoeg rekening houdt met de waarde van den gepresteerden arbeid. Maakt men geen verschil tusschen geschoolde en onge schoolde arbeidskrachten, dan heeft de I ongeschoolde werkman geen reden om jzich te bekwamen, en komt de geschoolde niet tot zijn recht. Stalin gaat zelfs zoover, ironisch te spreken over de eigenwijze nrvelleerders. Een dergelijk betoog komt in Rusland telkens weer terug, als men industrieel en oeconomisch vastgeloopen is tengevol ge van verregaand dilettantisme. Een man, die in zijn grooten tijd niet minder radicaal en niet minder een boerzjoei- jager geweest is dan Stalin in de laatste jaren was, welke in 1924 op het groote partijcongres reeds opzien, door een boet predikatie van vrijwel gelijke strekking te houden. Dat was Zinowjef. De geschiedenis herhaalt zich nooit ergens zoo consequent als in Rusland! DE STRIJD OM ONTBINDING VAN DEN PRUISISCHEN LANDDAG. De Pruisische landdag heeft zich met 229 stemmen tegen 190 uitgesproken tegen de door den Stalen Helm gevraagde ontbinding van het huis. Het lot van den landdag zal nu door het op 9 Augustus te houden referendum worden beslist. Een voorstel der communisten tot op heffing van het verbod van de Sparta- kiade werd eveneens verworpen. Voor stemden alleen de communisten. De Duitsch nationalen stelden daarop voor, den Berlijnschen hoofdcommissaris van politie, in verband met diens houding tegenover de Spartakiade, uit zijn functie te ontslaan; dit voorstel werd verworpen met 227 tegen 165 stemmen. EEN NOODVERORDENING VOOR BADEN? Naar de Neue Badische Landeszeitung verneemt, is de Badensche regeering voornemens binnen eenige dagen een noodwet af te kondigen tot dekking van de tekorten op de Badensche begrooting. De salarissen der ambtenaren zullen met TEL. 524 „Marian heeft me verteld, dat je weigert weg te gaan," begon Hilda. „Ik ben ge komen, om je te zeggen, dat je weg moet". Haar gebiedende toon viel hem op en hij vroeg zich af, wat Marian eigenlijk gezegd had. „En als ik je dan nog zeg", vervolgde Hilda, „dat dit het oordeel is van de heele familie, dan zie je zelf de noodzaak in". „Is het ook jouw oordeel?" „Zeer zeker". „Waarom?" „Je bent slim genoeg om dat te begrtj- Pen" j „Ik zou het toch graag uit jouw mond hooren". Hilöa's oogen schitterden, maar fel en koud, als metaal. „De grap is nu ver genoeg gegaan zei ze We zien in, dat we ons vergist hebben."Het is tijd, dat er een eind aan komt. We weten niets van je; eerst waren we natuurlijk nieuwsgierig, maar dat is nu voorbij. Je bent hier in huis als loge en logé's 'blijven niet langer, dan ze wel kom zijn. Je zult wel zoo vriendelijk wil len zijn vanmiddag te vertrekken t „Je motiveering lijkt me nogal zwak zei hij minzaam. Hilda kon het niet ontkennen. Ze zag zelf wel in, dat haar woorden onnoozel moesten klinken, maar ze was niet van plan met Wade Rawlins over de Harlans te praten. Hij zou haar standpunt mis schien verkeerd uitleggen. „Het doet er niet toe, wat je vindt", verklaarde Hilda. „Ik hoef je heelemaal geen redenen op te geven. We zeggen eenvoudig, dat je moet verdwijnen en daarmee uit". 5 pet. verlaagd worden, terwijl de finan cieele betrekkingen tusschen den staat en de gemeenten in het nadeel der gemeen ten zal worden gewijzigd. De gemeenten zullen de financieele nadeelen moeten oom penseeren door eveneens de salarissen van gemeente-ambtenaren en -personeel met 5 pet. te veriagen. GROEIENDE COMMUNISTISCHE ACTIE IN BULGARIJE. De communistische beweging in Bul garije, aldus een V.D. bericht, boekt, na haar succes bij de jongste verkiezingen, nieuwe resultaten. In het geheele land is de beweging roeiende. Te Jamboel kwam het tot bloedige botsingen tusschen tex tielarbeiders en politie. De arbeiders partij, die officieel de leiding der sta kingsbeweging heeft, propageert onder de staking der tabaksarbeiders te Philip- popel en omstreken de staking, zoodat men daar elk oogenblik kan rekenen op het uitbreken van het conflict. Te Sliven is de staking der textielarbeiders in vol len gang. -Duizenden arbeiders hebben het werk neergelegd. Twee revolveraan slagen op textielfabrikanten hadden geen succes. Eenige malen kwam het tot bot singen met de politie. Ook in de staatskolenmijnen te Pernik, bij Sofia dreigt de staking. Naar verluidt, zullen de 26 mandaten, die de communisten bij de laatste verkie zing hebben behaald, nietig worden ver klaard. De zetels zullen over de andere partijen worden verdeeld. De democraten- entente krijgt op deze wijze 8 zetels, het nationale blok 10 en de socialisten de overige 8 zetels. DE ANTI-CHINEESCHE TROEBELEN IN KOREA. Het Chineesche consulaat te Seoel bestormd. Volgens Chineesche berichten, die alsnog onbevestigd zjjn, hebben Koreanen opnieuw het Chineesche consulaat te Seoel aangevallen, geplunderd en ten slotte vernield. Van de 500 Chineezen, die in het consulaat een toevlucht hadden gezocht, is een deel gedood, de anderen gewond. De Chineesche consul-generaal is in het bureau van den Japanschen gouverneur-generaal gevlucht. HET CONFLICT OVER OOST GROENLAND. Toch occupatie door Noorwegen. Naar te Kopenhagen ter bevoegder plaatse met zekerheid verluidt, zal de Noorsche regeering, zoo gauw het Deen- sche antwoord op de laatste nota morgen overhandigd zal zijn, tot occupatie (inne- ming) van Oost-Groenland overgaan. KRUISERS MET GEBREKEN. Waarschijnlijk tengevolge van constructiefouten. In vjjf der nieuwste kruisers der Ame rikaanse!^ marine zjjn defecte gietstuk- ken op de achtersteven ontdekt, n.1. op de Chester, de Louisville, de Chicago, de Northampton en de Augusta. De fouten worden toegeschreven aan een verkeerde wijze van gieten of aan foutieve ontwerpen. GANDHI. Men heeft aan Gandhi gevraagd hoe hij zich bij zijn bezoek aan Londen zal klee- Groote sorteering, in effen en gewerkt, 75 cent per el. Verkrijgbaar bij: Letop naam op den zelfkant Vraagt onze stalen -collectie „Waarom zegt je vader het me niet?" „Dat weet je evengoed, als ik". „Of anders je moeder „Ik ben hier niet om ruzie te maken", viel ze hem in de rede. „Je moet weg vandaag nog". Ze stonden stil en met opgeheven hoofd keek ze hem aan. „Ik dacht", zei hij inconsequent, „dat je me kwam vertellen, wat jij dacht van het duistere hoofdstuk". Hilda schudde boos het hoofd. „Dat doet er niets toe. Duister hoofd stuk! Je bent in staat genoeg leugens over je zelf te verzinnen. Daar hoeven anderen heusch niet ook het hoofd nog over te breken". „Wat voor leugens, Hilda?" „Ben je vergeten, wat je aan myn zus ter verteld hebt? De fantastische leugen, dat je Franklin Fielding zou zijift Rawlins streek zich aandachtig ovei de kin. „Hoe weet je, of dat een leugen is? vroeg hij. „Omdat ik heb opgebeld Hilda zweeg boos en balde de vuisten Nooit had ze dit willen bekennen. Het was vernederend, dat ze geïnformeerd had in de stad. „We begrepen allemaal, dat het een leugen was," zei ze snel. „Maar ik ben heusch niet hier om over zulke dingen i te boomen. Ik kom je alleen verteilen, je Kilbourne Heights verlaten moet en daarmee uit." „Het spijt me," zei Rawlins. „Vandaag nog!" „Mijn taak is nog niet volbracht. Hij voelde, dat dit volkomen waar was. Zijn taak? Hilda keek hem aan. Een vraag kwam haar op de lippen, maar ze bedacht zich. Het zou hem nooit geluk ken haar weer te laten vragen naar het duistere hoofdstuk van Wade Rawlins. „Weiger je?" vroeg ze, nauwelijks in staat haar stem te beheerschen. „Laat eens zien." Hij zweeg onuitstaanbaar lang, tuurde naar het gras en was blijkbaar geheel vergeten, dat zij stond te wachten. „Nu?" vroeg ze vinnig. Rawlins keek verwonderd op. „O, neem me niet kwalijk. Ik was je vergeten. Laat eens zien! Ja ik weiger." Hilda ontstelde van zijn antwoord, hoe wel ze bij intuïtie had begrepen, wat zijn antwoord zou zijn. Ze trilde van machte- looze woede. Ze durfde nauwelijks spre ken. „Ben je krankzinnig?" vroeg ze. „Weet je wel, wat je zegt?" „Ja zeker. Daar dacht ik juist over." „Maar het is onmogelijk!" Rawlins schudde langzaam het hoofd. „Heelemaal niet onmogelijk," zei hij. „Heb je dan geen greintje eergevoel?" Hij haalde slechts de schouders op. Hij was heel tevreden, dat Hilda hem in een koppige stemming had gebracht. Voor zijn cevoel was hij nu minder verantwoorde lijk. „Is het je om geld te doen?" vroeg zei plotseling. Rawlins zweeg weer een tijdje, voordat hij antwoordde: „Tk wil niet zeggen, waarom het mij te doen is en ik hoop dus, dat je niet verder zult aandringen." Het was om dol te worden, de manier, waarop hij zich in geheimzinnigheid hul-: de, maar zelfs in haar razernij zag ze in, DE BESTE TELEFOON 339 gen. Plotseling begon ze te lachen, tar tend en dreigend. „Ik waarschuw je, dat het hiermee nog niet is afgeloopen." „Dat is heel vriendelijk van je." „Den eersten keer, dat ik je zag, heb ik je al gewaarschuwd, dat het hier een ge vaarlijke streek is voor landloopers." „Ja dat herinner ik me nog best." Ze keerde zich met een ruk van hem af en liep snel weg met opgeheven hoofd. „Je bent niet waard, dat ik je veracht!" riep ze hem nog toe. „Daarover zouden we nog wel eens een boom kunnen opzetten," zei Rawlins on- verstoorbaar. Maar Hilda was verdwenen. XXVI. Verder werd er door de familie Kil den. Gandhi antwoordde dat zijn lenden kleed hem als vanzelf was gekomen. Hij meende goed te zullen doen om te Londen zijn kleeding steeds zooveel uit te brei den, als daar misschien in dat klimaat dringend werd geboden. Hö meende zich in Engeland te moeten vertoonen, niet zooals de Engelschen hem wenschten te zien, maar zooals zijn ver tegenwoordigend karakter het eischte. Hij was n.1. de vertegenwoordiger van het Br.-Ind. Congres voor zoover dat congres de half verhongerde, bijna naakte dorpe lingen van Br.-Indië vertegenwoordigde, Als uw rug, leden en spieren pijn doen; als gij u prikkelbaar, vermoeid en zenuwachtig voelt; als de urine be wolkt is of pijnlijk, kunnen uw nieren verzwakt zijn. Misschien door een ge vatte koude, overmatig werk of zorgen, doch wat ook de oorzaak zijn moge, de verzwakte nieren moeten versterkt worden. Beproef Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, het sedert jaren bekende "middel. Als de nieren traag worden en het bloed niet meer geregeld filtreeren, blijven urinezuur en andere onzuiver heden in het bloed achter. En deze schadelijke stoffen kunnen ischias, spit, rheumatiek, waterzucht, blaasaandoe- ningen en niergruis veroorzaken. Vraag het aan uw eigen kennissen en hoor hoe zij Foster's Pillen prijzen. Bij alle drogisten enz. 1.75 p. flacon. hoe nutteloos het zou zyn, verder te vra- was> begon ze ernstig te overleggen, hoe ze Minnie Harlan zou kunnen redden. Ze betwijfelde het wel eens of het haar plicht was zich verder met deze quaestie bezig te houden. „Als Minnie Harlan," dacht ze by zich zelf, „niet genoeg gezond verstand en zeltbeheersching heeft om te beletten, dat ze zich aan den eersten den besten vreemdeling vergooit, in hoeverre is het dan myn plicht me met het geval te be moeien?" Ze overpeinsde het ernstig in haar ka mer, de deur op slot niet het.oog op in- dnngers. Was de familie Kilbourne ver antwoordelijk voor Wade Rawlins? In de eeiste plaats moest Minnie gered worden en wel door de oorzaak der verleiding to doen verdwijnen. Maar deze redeneering gaf haar geen voldoening. I oen ze wel tien keer het heele geval overpeinsd had, bleef ze plotseling voor bourne niet meer gesproken over den '}aar toilet staan, steunde met beide han- gast. Zelfs Hilda zei geen woord meer|[_ai1 °P de tafel en bekeek nauwkeurig over hem. De heer Kilbourne vond het iaa' spiegelbeeld Het resultaat van deze noodig plotseling voor zaken naar de stad beschouwing was een diepe rimpel en een te gaan. Mevrouw Kilbourne, die oor- Ul,d'"ukking van minachting, spronkelijk het onzalige plan geopperd „Wees eerlijk!" zei ze. had den gast weg te sturen, vermeed ver- e keerde zich af van den spiegel en der het onderwerp. Iets in Hilda's manier begon weer rusteloos heen en weer te van doen deed haar zwijgen. Ze kreeg een '°open, handen gevouwen op de borst, flauw vermoeden, dat ze zich noodeloos f" n hangend hoofd. Weer b!ecf ze bezorgd had gemaakt over Marian. Ze be- ao' den spiegel staan, greep het eigenlijk niet goed en ze wilde V- 1 es eer|yk. zei ze. rustig aanzien hoe alles loopen zou. Marian was -zegevierend, maar hield zich kalm; ze wist. wanneer ze moest zwij gen. Rawlins bleef de beminnelijke huis vriend. zonder een zweem van verlegen heid na het hem gestelde ultimatum. Nadat Hilda's eerste woede bekoeld Maar het was moeilijk eerlijk te zijn, want telkens als ze het probeerde, maakte een groote verwarring zich van haar meester. Ze schaamde zich, haar intiemste gedachten bloot te leggen om de waarheid te vinden. (W'ordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1