GEMENGD NIEUWS. Het vergïftigingsgeval te Erica. de ontvoerde kinderen te du sseldorf. groote brand te gendt. Wederom brand op de Koloniale Tentoonstelling te Parijs. Sport. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. Legerberichten l^arineberichien. Stoomvaartbdnchten. ernstig ongeluk te delft. Treindiefstallen in den Poolschen corridor. motorfietsongeluk. Marktberichten. postduivensport. Visscherijberichten. Radiografisch Weerbericht Binnenland. Omtrent het vergifügingsgevaUe^Erma meldt de corresP° "'j^heid der patiën te Emmen. dat de mee Levcnsgevaar is bij ten thans voorintgaa^^ tl>rwiii tai van niemand meer aanw^ig- t Ejw j hun ar. SrCnTnbhÏvattei Omtrent het onderzoek naar de n .«int qisterenmorgen een onderhoud et dr- T. van Heelsbergen te Utrecht, die mededeelde, dat het uiterst moeilijk zal zijn de juiste oorzaak vast te stellen. In 99 pet. der gevallen van vleeschvergif- tiging kan men niet tot een juiste definitie komen. Men is thans in het Centraal labo ratorium zoo ver gekomen, dat men be paalde gegevens heeft om het onderzoek in zekere richting voort te zetten. Het hoofd van den gemeentelijken vleeschkeu- ringsdienst te Emmen vestigt er de aan dacht op. dat geruchten als zoude het ge bruik van kanaal-water oorzaak van het voorgevallene zijn, als uit de lucht gegre pen moeten worden beschouwd. Het onderzoek heeft daaromtrent nog niets uit gewezen en is nog in vollen gang. Ook de directeur van den provincialen keurings dienst te Assen kon omtrent het onder zoek in het laboratorium van dezen dienst nog geen nadere mededeeling doen. Het stoffelijk overschot van het over leden meisje wordt hedenochtend op de r k, begraafplaats te Erica teraardebesteld. Bij de Amsterdamsclie politie is bericht gekomen, dat de beide Duitscbe kinderen, die uit een pension aan den Anistel aldaar door een jongeman zijn meegenomen, te Dusseldorf bij dien vader der kinderen zijn aangekomen. Hiermede is de zaak voor de politie afgedaan. Vier woningen afgebrand. Gistermorgen omstreeks half elf is brand uitgebroken in de z.g. Wieringen- boak, onder Gendt, bij Nijmegen. De sterke wind blies de vlammen over de huizen in de buurt, ongeveer vijftien kleine boerenwoningen, bijna alle gedekt met riet. Vier woningen zijn geheel afge brand. De brandweer rukte met een motorspuit uit en gaf spoedig water met twee stralen. Door het snelle optreden slaagde zij erin, de belendende perceelen te behouden. Na ongeveer meester. Buitenland. Thans op een der amusements eilanden. Donderdag heeft wederom een brand gewoed op de Internationale Koloniale Tentoonstelling te Parijs. Van een ramp. zooals de vernieling van het Nederland- i im.rpnr nor SC^e Pavüjoen kan hier niet gesproken herva e p j worden, maar niettemin bedraagt de aan- oorzaak had de Emmer igerichte schade adlthonde9rdduizend frank. De brand woedde ditmaal in een paviljoen op het amusements-eilandje Reuilly, in het meer van Daumesnil. In dit paviljoen werden producten van uitheem- sche goudsmeedkunst en glasblaaswerk verkocht, terwijl er ook een kunstsmederij en een glasblazerij in gevestigd waren. Door de ligging op het eiland kon de brandweer al zeer spoedig water geven. Na ruim een uur met het blusschingswerk te zijn bezig geweest, slaagde de tentoon stellingsbrandweer erin, het vuur meester TWINTIG KISTEN MET DYNAMIET IN DE LUCHT GEVLOGEN. Groot aantal gedood. havenarbeiders Gemeld wordt, dat Donderdag in de Chileensche haven Coronel 20 kisten met dynamiet in de lucht zijn gevlogen, waar bij behalve het feit, dat zeer aanzienlijke schade werd aangericht, een groot aantal havenarbeiders den dood vond, terwijl vele andere personen, o.m. de Britsche consul, ernstig werden gewond. Naar verluidt, is het ongeluk ontstaan door het onvoorzichtig behandelen der met dynamiet gevulde kisten. te worden. DUITSCH SCHIP AAN DE ZWEEDSCHE KUST? Bij het eiland Hassioe is een reddings boei aangedreven met den naam erop van het Duitsche schip „Karin II". Korten tijd tevoren heeft men in de nabijheid van de Zweedsche oorlogshaven Karlskrona een schip met gebroken mast zien rond drijven. Men vreest, dat de „Karin II" slachtoffer is geworden van den hevigen storm, die langs de Zweedsche kust heeft gewoed heeft, doch zekerheid hieromtrent bestaat niet. Ook omtrent het lot van de bemanning verkeert men in het onzekere. DE OVERSTROOMINGEN IN DE PROVINCIE KWANTOENG (CHINA). Meer dan 3000 menschen om gekomen. Naar wordt meegedeeld, wordt het aan tal personen, tengevolge van de overstroo mingen in Kwantoeng omgekomen op over de 3000 bepaald. De wateren van de j Noord-rivier en van de Oost-rivier zijn i Sport in Beeld, 7 Juli. Tekst: Een voorbe schouwing voor den „Grooten Prijs van Neder land" door Bert Prinsen Geerligs. De Steun- verleening aan het Nederlandsch Olympisch Comité, teneinde uitzending van Nederland- sche athleten naar Los Angeles mogelijk te maken, door H. A. Meerum Terwogt, en de gewone rubrieken. Van de illustraties noemen wij de opening van een nieuw zwembad in Ede, internationale athtletiekwedstrijden in Rotterdam, internationaal turnfeest te Amster dam, waarbij een overzicht van den massalen opmarsch in het Stadion, verder wieier- en scherm wedstrijden, het vertrek van Nederland- sche athleten naar Londen, enz. De Stad Amsterdam, 10 Juli. Een juffrouw achter een tennisracket wordt als het meisje met den „handspiegel" voorgesteld. Van Am- sterdamsch nieuws is er de groote brand van Becht Dyserinck, vernieuwingswerkzaam heden aan het wegdek van het Damrak, een stuk van de Vijzelgracht, dat bestemd is te ATH LETIEL Selectiewedstrijden van den N. H. A. B. Zondag 19 Juli a.s. zullen op het terrein van ZEG te Zaandam de Selectiewedstrijden voor de Nederiandsche kampioenschappen plaats hebben. Er worden vele inschrijvingen ver wacht.^ Het aantal prijzen zal, indien de in schrijving groot genoeg is, voor elk nummer meer dan drie zijn, zoodat ook de minder goede athleten groote kans op een prijs hebben. Het programma luidt: Heeren. Loopen: 100 M., 200 M., 400 M., 800 M., 1500 M., 5000 M. Springen: Verspringen met aanloop, hoog springen met aanloop, polsstokhoogspringen, hink-stap-sprong. Werpen: Discuswerpen, speerwerpen, kogel- stooten. Estafette: 4 maal 100 M., 4 maal 400 M. Dames. Loopen: 100 en 200 M. Springen: Hoogspringen en verspringen. Werpen: Discuswerpen, kogelstooten, speer werpen. Estafette: 4 maal 100 M. Voorts zal bij genoegzame deelname ook het nummer touwtrekken plaats vinden, zoo moge lijk voor alle klassen. VOETBAL. DE ADSPIRANTENDAG VAN DEN N.H.V.B. Mooie successen van de Heldersche deelnemers. Met een enkel woord is reeds van deze wed strijden melding gemaakt. Thans nu wij het totaal-resultaat van dit tournooi onder oogen kopwerk der witjes was in een woord af, ter wijl het zwakste punt het schieten was, dit gebeurde niet altijd even zuiver. Door deze overwinning moest Helder A tegen KFC A, welke wedstrijd door de withemden met 42 werd gewonnen, nadat de eindstand (11) ge lijk was, waarna elke partij drie strafschoppen kreeg te nemen. K. benutte er één, doch de H.-midvoor schoot ze alle drie in de touwen. Evenals in den eersten wedstrijd was ook nu Helder haar tegenpartij de baas, en hebben de witjes den eersten prijs ook dit verdiend, door beter spel dan hunne tegenstanders. Het B-elftal speelde tegen KW B en wist het door zwak spel van den r.half, die beide doelpunten op zijn geweten heeft, niet verder te brengen dan 22, zoodat ook hier de straf schoppen moesten worden genomen. Na het nemen hiervan was de stand wederom gelijk (44) I bij de tweede serie benutte KW er één en Helder twee, en was het B-elftal dus met 65 winnaar. In de finale kreeg Helder B als tegenstander KFC B en wisten de witjes met overtuigende cijfers te winnen, daar zij door een 8o overwinning beslag legden op den eersten prijs. Het jongste kampioens-elftal (Helder C) moest den strijd aanbinden tegen Assendelft B. In een goed gespeelden wedstrijd wisten met 41 te zegevieren. Nu kreeg H. in d finale QSC B, waarvan HRC C met 31 had verloren. De witjes speelden in strijd lang niet zoo best als tegen Assendelft verscheidene mooie kansen werden door de H.-voorhoede om zeep gebracht, slechts één maal konden zij den Q.-keeper verschalken, met welken stand het einde kwam en was dit het derde achtereenvolgende elftal, dat den eersten prijs verwierf. Het D-elftal moest den strijd aanbinden tegen Alcmaria C. Het bleek al spoedig dat ook dit Alcmaria-elftal tegen het technisch heter spelende elftal der witjes niet was opge- gewassen. Als het eindsignaal klinkt, hebben de onzen met liefst 10—4 gezegevierd, in een door H. goed gespeelden wedstrijd. Deze uit slag pleit vooral voor de schotvaardigheid der LEVERINGEN. De levering van het voor het Garnizoen Den Helder benoodigde zout is opgedra gen aan de firma Kolff en Vis, te Kraling- scheveer. HR. MS. „AREND". Hr. Ms. flottielje-vaartuig „Arend" is Donderdag van Curagao vertrokken op thuisreis naar Nederland. HET OEFENINGSESKADER. Het oefenverband, bestaande uit Hr. Ms. „Heemskerck", de onderzeebooten z,'i|„0 9" en „O 10" en de torpedobooten Z 7" en „Z 8", is gisteren te Travemiinde et 3—1 haa aangekomen. De torpedobooten „Z 7" en LZ n we )(z 8" hebben 6 dezer Göteborg aangedaan voor brandstofaanvulling. Hr. Ms. mijn- legger „Van Meerlandt" lag Donderdag avond voor anker voor Le Havre. HR. MS. MIJNENLEGGER „PRINS VAN ORANJE". Vlot van stapel geloopen. Gisterenmiddag is van een van de hel lingen van de internationale scheepsbouw maatschappij Intermaas te Slikkerveer de voor den dienst in Indië gebouwde mijnen- legger „Prins van Oranje", met goed ge stuk van de Vijzelgracht, dat bestemd is te lumai-resuiiaat van ait tournooi onder oogen i vuur uc M-uoivaaruigncm uci legger „frins van Uranje met goea ge worden gedempt, uit Wijk aan Zee zijn diverse krijgen, blijkt het dat in alle afdeelingen veel voorhoe e. Als tweede tegenstander moesten vojg water gelaten, in tegenwoordig- mooie plekjes gekiekt, ook in de buurt van i1S te genieten geweest van op flink peil staan- d?n strijd aanbinden tegen Hollandia B. minister van Defensie den Aii.„-„. tt-m...:™ de wedstruden. Vanaf 's moreens 0.10 tot 6 tmr Het is al gauw te zien dat deze twee aan neia van aen minister van ueiensie, aen Alkmaar, Castricum, Enkhuizen. De midden pagina's worden in beslag genomen door een fraaie opname van de Golf van Napels met den Vesuvius, enz. Dan zijn er nog een paar mooie landschapopnamen, o.a. aan den rand van het Vondelpark, en een aantal zeer mooie photos van verschillende werkstukken, zooals die na afloop van de dagtaak door de arbeiders wor den achtergelaten. Ook in dit nummer is na tuurlijk de i.T.O.S.A. niet vergeten. Tenslotte noemen wij nog de opname vn een bos campa nula's. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan de Witt, ii., 8 Juli v. Suez. Saparoea, u., 8 Juli v. Genua, thans dalende en veel terrein in de pro- 1 Singkep, t„ 9 Juli v. Port Said. vincie Kwantoeng, dat blank stond komt Johan v. Oldenbarnevelt, 9 Juli te Batavia. P. C. Hooft, u., 9 Juli te Southampton. Poelau Tello, t., 8 Juli v. Singapore. J. P. Coen, t., pass. 9 Juli Perim. weer droog. VERGIFTIGING DOOR ONDEUGDELIJK VLEESCH. Kon. Holl. Lloyd. Eemland, t., 8 Juli v. Bahia. Maasland, t., 8 Juli v, Antwerpen. Waterland, 10 Juli te A'dam. Tijdens een bruiloftsmaaltijd te Alt Dubensko (district Rybnik) zijn ongeveer Munster, u., 8 Juli v. Paranagua. 50 gasten ongesteld geworden. De ont- ,ei,ra ventana, u., 7 Juli y. Lissabon. t weekuur was men den brand boden geneesheer constateerde bij alle I zieken vergiftigingsverschijnselen, ten De afgebrande buizen werden bewoond door den heer J. Willeimsen, de wed. W. Willemeen, J. Hubbers en J. Vorselen. De oorzaak van den brand is onbekend. De sdhade wordt door verzekering gedekt. AANGETEEKENDE BRIEF MET 4850 GESTOLEN. Eiken Vrijdagmorgen ontvangt de N.V. Bakovenbouw van H. P. den Boer te Dor-de uitbarstingen drecht, van den bankier Lauryssen te Breda een geldzending per aangeteeken- aen brief. Gistermorgen was de brief niet ontvangen. Bij informatie bleek, dat de brief uit Breda, die dezen keer 4850 aan bankpapier bevatte, op den gewonen tijd was verzonden. Toen men zich om inlich tingen wendde tot het postkantoor te Dordrecht, bleek, dat de kennisgeving voor dezen aangeteekenden brief reeds 's morgens vroeg in de postbus was ge daan, en, dat de aangeteekende brief 10 minuten over acht door iemand was afge haald. Van den man was natuurlijk geen spoor te ontdekken. De man, die naar het schijnt goed op de hoogte was met den gang van zaken bij de N.V. Bakovenbouw, had zeer waarschijnlijk de beschikking over een sleutel van de postbus op het postkantoor. Reeds eenigen tijd is een van de drie sleutels van deze postbus zoek. gevolge van het gebruik van bedorven vleesch. DE NOG STEEDS BRANDENDE PETROLEUMPUT IN MORENI. Naar aan de „Nemzeti Ujsag" geseind wordt, brandt de petroleumput in Moreni nu al veertien maanden, het onderaard- sche gerommel neemt voortdurend toe en hebben een volkomen Attika, u., pass. 10 Juli Vlissingen. Sierar Ventana, u., 9 Juli v. Madeira. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Ajax, 9 Juli v. Aquilas. Aurora, 9 Juli v. Oran. Ceres, 8 Juli v. Algiers. Colombia, u., pass. 8 Juli Azoren. Eos, 8 Juli v. Lissabon. Fauna, 11 Juli te R'dam. Ganymedes, 9 Juli v. Constanza. Jason, t., 8 Juli Flores gep. Nereus, 7 Juli v. Danzig. Van Rensselaer, u., pass. 8 Juli Ouessant. Telamon, 9 Juli te Lissabon. Zeus, pass. 8 Juli Gibraltar. In het gebouw de Korenbeurs te Delft is Donderdagmiddag omstreeks half vijf een ernstig ongeluk gebeurd. Eenige leden vaa de commissie voor de openbare werken waren n.1. op den zolder geklom men teneinde na te gaan welke herstellin gen gedaan moesten worden voor de res tauratie van het gebouw. Het raadslid, de vulkanisch karakter gekregen, terwijl de H'?L® a t„h am' mond van de sonde zich tot een krater - - L - heeft verbreed. Volgens de meening van deskundigen worden dagelijks ongeveer 2 millioen kubieke meter olie vernietigd. Thans neemt men proeven met nieuwe blusch-methoden, teneinde eventueele grootere rampen te voorkomen v. Hamburg. Nereus, 8 Juli te Stettin. Rhea, 6 Juli te Kingston. Stella, 10 Juli te IJmuiden. Euterpe, 9 Juli v. Santander. Hebe, 9 Juli te Catania. Orpheus, pass. 10 Juli Holtenau. Vulcanus, 10 Juli te Hamburg. Grijpskerk, 9 Juli van Beira. Bennekom, 9 Juli v. Cristobal. Clio, 10 Juli te R'dam. Doros, 9 Juli v. Civita Vecchia. Baarn, u., 8 Juli v. Mollendo. Brielle, u., 8 Juli v. Buenaventura. Brion, 10 Juli v. A'dam. Costa Rica, t., 12 Juli te A'dam verwacht. De Duitsche transito treinen, die den Poolschen corridor passeeren worden in Cottica, 8 Juli v. Barbados, den laatsten tijd herhaaldelijk door die-Perseus, 10 Juli v. A'dam. venbenden geplunderd. Op het traject Rhea, 7 Juli v. Kingston. ThornGozzlershausen, waar de treinen1 Titus, 10 Juli v. A'dam. hun vaart moeten verminderen, springen Triton, 10 Juli v. A'dam. 's nachts leden van de benden op den goe derenwagen. Pakken met goederen, tex- tielwaren, sigaren, sigaretten enz. gooien zij op bepaalde plaatsen waar handlan gers langs de spoorlijn staan opgesteld naar buiten. Deze handlangers rapen de goederen op en trachten ze zoo spoedig mogelijk aan den man te brengen. Het is de politie thans gelukt de bende onscha delijk te maken. Tot nog toe zijn elf per sonen gearresteerd, die allen in het dis trict Thorn wonen. De bewoners uit de omgeving konden de gestolen goederen heer Th. Schulton, is daarbij door den dikwijls voor buitengewoon lage prijzen zolder gezakt, waarvan de planken waren vergaan en van een hoogte van ongeveer 8 M. op den vloer gevallen. De heer Schulton werd ernstig gewond. Hij brak een dijbeen en een pols en had bovendien een wond aan het hoofd bekomen. Na door twee doktoren ter plaatse voorloopig te zijn verbonden, is hij naar het St. Hip- polytus gesticht vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Eén doode. Tw:;teravond 7 uur reed de 18-jarige W. ha'd een bemanninq van 10*koppen en was °nk uit Schevenincen ner motorfiets c... _„u._ koopen. Een deel der gestolen goederen ter waarde van 15.000 mark, die de dieven hadden opgeslagen kon door de Pool- sche spoorwegautoriteiten in beslag wor den genomen. TWEE SCHEPEN IN DEN STORM IN HET NOORDEN VERGAAN Uit Malmö wordt gemeld, dat men vreest, dat het Duitsche stoomschip Gir- dengard, dat Woensdag uit Oskarshamm is vertrokken met bestemming naar Norr- köping in den storm is vergaan. Het schip Kon. Paketvaartmaatschappij. Nw. Zeeland, 8 Juli te Sydney. Siaoe, 8 Juli te Belawan. Tasman, 8 Juli v. Algoabaai. Haleron Lijn Stad Dordrecht, 9 Juli te B. Ayres. HollandAmerika Lijn. Bilderdijk, 7 Juli v. Norfolk. Delftdijk, 7 Juli te Seattle. Grootendijk, 9 Juli Vlissingen gep. Damsterdijk, 6 Juli v. Cristobal. Narenta, 7 Juli v. Portland (Ore). Veendam, 8 Juli v. New-York. Edam, 9 Juli te Vera Cruz. HollandAfrika Lijn. Westerkerk, 9 Juli v. Hamburg. Klipfontein, t., 10 Juli te Tanga. Kinderdijk, 10 Juli v. Londen. Giekerk, t., 10 Juli te R'dam. Heemskerk, u., 10 Juli v. Kaapstad. Nijkerk, 9 Juli v. Port Amelia. 1 Springfontein, 9 Juli v. R'dam. over letsel. uit Scheveningen per motorfiets 2waar geladen Aangezien het schip nog niet ter bestemder plaatse is aangekomen en men geen enkel teeken van leven heeft gekregen, vreest men, dat het een slacht offer van het slechte weer is geworden Zekerheid hieromtrent bestaat echter nog niet. Wel staat vast, dat de schoener Marie. waarnaar twee Zweedsche oorlogsschepen vergeefs hebben gezocht, in de nabijheid van Oeland is vergaan. Het schip had waarschijnlijk eveneens 10 man aan boord. w /en Utrechtschen straatweg bij nu Len' met zÜn vader als duo-rijder, achterband,'watS ,°pee"S r "f0"*, de steboven geraakte't ™oU}rflets fnder- leir hii kree.,7 0 vader kwam te val- onmiddellijk dood" ^ledelbreuk en was - - De. zoon kreeg geen Lijn. AUTOBUS IN EEN SLOT GEBEDEN. Twee zwaar gewonden. Donderdagavond is, vermoedelijk door dat de chauffeur werd afgeleid, bij het kiuispunt der wegen naar Markelo, Rijs- sen. Goor, een autobus van den heer M. J. van Balveren uit Silvolde met 14 in-Ivoor EEN STEIGER INGESTORT. In het nieuwe kantoorgebouw, dat in het Kp'ilJmoi van Berli-in op den hoek van de 1 st rasse en de Neue Köndgstrasse ae firma Karstadt lende inzittenden werden door glasscher-1 steiger, ven verwond, twee van hen zwaar. De ineestortWanTP iZe^i ",6tselaa''s stonden, ingestort. Be slachtoffers werden zwaargewonden zijn naar het ziekenhuis j d? ^ra^'!f.r omW het te Al aelo vervoerd. De autobus is ernstig beschadigd. vr« uitgehaald, vier moesten met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis wor den gebracht, de toestand van een der metselaars is zeer ernstig. HollandWest-Af ri ka Maaskerk, t., 7 Juli v. Conakry. Scheldestroom, u., 8 Juli te Bordeaux. HollandAustralië Lijn Abbekerk, t., 9 Juli Finisterre gep. HollandO.-Azië Lijn Ouderkerk, t., pass. 7 Juli Perim. Billiton, u., 8 Juli v. Manilla. Gemma, t., 9 Juli v. Hongkong. HollandBritsch-Indië Lijn. Bovenkerk, 9 Juli v. Hamburg. Meerkerk, 10 Juli v. R'dam. Ridderkerk, u., 9 Juli Perim gep. JavaChinaJapan Lijn Tjisadane, pass. 9 Juli Gibraltar. Tjibadak, 8 Juli v. Hongkong. Tjisalak, 7 Juli te Batavia. Tjisarola, 8 Juli te Shanghai. Tjinegara, 9 Juli te Manilla. JavaNew-Yorn t-ij„ Enggano, 8 Juli v. Pt. Said. Medon, 9 Juli te Pt. Said. Merauke, 8 Juli v. Boston. Neleus, pass. 9 Juli Perim. Tapanoeli, 10 Juli te Sabang. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, u., 9 Juli v. Colombo. Baloeran, t.( 10 Juli v. Tanger. Sibajak, u., 10 Juli v. Marseille. Soekaboemi, t„ 10 Juli Dover gep. Modjokerto, 10 Juli te R'dam. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Baloeran, t., 8 Juli v. Marseille. Kota Tjantli, t., 8 Juli Perim gep. Modjokerto, t., 10 Juli te R'dam verwacht. SibajakT u., 9 Juli v. Marseille. SilverJava Pacific-lijn. Bintang, 6 Juli te Calcutta. Kota Gede, 8 Juli v. Calcutta. Silverhazel, 8 Juli v. Singapore. F.mzetco Lijn. Jonge Johanna, pass. 9 Juli Gibraltar. gauw is er, op 6 terreinen tegelijk, onafgebro- elkander gewaagd zijn, om beurten verkeeren beide doelen in gevaar. Bij een Hollandia- aanval loopen de beide backs elkander in den weg en kan de rood-witte midvoor van dichtbij gemakkelijk scoren. Hoe de witjes ook wer ken, de goed spelende Hollandia-keeper is niet te verschalken en blijft de stand dus 10 voor Holl., waardoor het D-elftal zich met den tweeden prijs tevreden moet stellen. Helder E moest tegen KW C spelen. Na twee maal twintig minuten spelen was de stand de wedstrijden. Vanaf 's morgens 9.30 tot 6 uur nam. ken gespeeld. Dank zij een verzorgde regeling verliep de gansche reeks van 64 wedstrijden als op rolletjes. Het gaat niet op een gedetailleerde beschrij ving te geven van al deze ontmoetingen, maar inzonderheid het spel van de Helder-adspiran- ten, alsook die van HRC, moet veel voldoe ning hebben gegeven. Er groeit daar een ras van goede voetballers op in „Hollands Noord punt", schrijft het Groentje. Alles bij elkander was het wel een drukke, doch schitterend ge slaagden voetbaldag, die een treffend beeld gaf van den steeds toenemenden groei der beoefe ning van dezen mooien sport. Thans de balans, voorwat onze vertegen woordigers betreft: Helder: Drie ie prijzen )A, B en C), twee 2e prijzen (D en G) en twee 3e prijzen (E en F) HRC: Een ie prijs (B), twee 2e prijzen (D en E) en twee 3e prijzen (A en C). Alzoo geen slecht resultaat. Algem. Vergadering N-H.V.B. De jaarlijksche algemeene vergadering van den N.H.V.B. zal worden gehouden op 30 Augustus a.s. te Alkmaar. Tijd en lokaliteit zal nader worden bekend gemaakt. H.R.C.-nieuws. WEST-FRISIA I—H.R.C. I TE ANNA PAULOWNA (Aanvang half drie). Morgen vindt op het B.K.C.-terrein te Anna P-aulowna een groote propagandawedstrijd plaats tusschen de ie elftallen der vereeniging W.-Frisia en H.R.C. Het is wel een groote eer zij met 2—0 hadden achtergestaan. Dit op zich- voor de Heldersche roodjakken dat zij op ad- zelf is al een mooie prestatie, dat het laagste vies der jonge ie klasser als tegenpartij zijn elftal zich in de finale wist te plaatsen. De verkozen. i jeugdige witjes kregen nu als tegenstander Wij verwachten dan ook dat de Racers mor- KFC D, hetgeen een zware tegenpartij voor gen deze zoo bij uitstek geschikte gelegenheid de baby's was, zij verloren dan ook, zij het zullen benutten en toonen, dat de serieuze slechts met een oneven goal (32). Nadat de training en de gespeelde oefenwedstrijden de onzen met 3O achter stonden, kwamen zij ploeg op een hooger plan hebben gebracht, het laatste kwartier sterk in het offensief en zoodat zij voor de Enkhuizer rood-gele een sloten de witjes K geheel in. H. scoorde twee- goede tegenpartij zullen zijn. maal achter elkaar, terwijl een paar minuten Het elftal vertrekt per auto om circa 2 uur, voor het einde de KFC-ers door het oog van vnaf het clublokaal: Scheidsrechter is de heer een naald kropen, toen de kleine 1-buiten van heer Deckers en verschillende autoriteiten. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw E. A. van Voorthuizen, waarna het schip snel in het natte element gleed, onder luid gejuich op den wal en het ge toeter van vele stoombootjes in de buurt. Op een van de andere hellingen staat een zusterschip van de „Prins v. Oranje" op stapel: „De Gouden Leeuw", welke over eenige maanden te water gelaten zal worden. Zooals men weet, worden deze schepen gelijk (11), zoodat dus ook hier de straf schoppen de beslissing moesten brengen. Na het nemen der strafschoppen was de stand weer gelijk, daar elke partij er slechts één van de drie wist te benutten. Bij de tweede maal gebouwd voor rekening van het departe wist de witte r.binnen niet beter te doen dan 1 ment van koloniën, onder toezicht van het ze alle drie te missen, waardoor K. er maar één moest maken om winnaar te zijn; ook dit spande geducht, daar zij er slechts één van de drie in konden krijgen en was de stand dus 32 voor KW C. Helder E moest tegen Alk maar B spelen om den derden en vierden prijs. De witjes wisten dezen wedstrijd met 2O te winnen, waardoor zij in het bezit kwamen van den derden prijs. Helder F kreeg Zaanlandia C als tegenpartij. Nadat de onzen met 1o hadden voorgestaan, verloren zij toch nog met 2I. Z.'s tweede goal viel pas een paar minuten voor het einde. Vermelding verdient zeer zeker nog de wijze, waarop de kleine H.-keeper een goed inge schoten strafschop schitterend wist te stoppen. F. moest nu tegen QSC C spelen, doch daar deze niet wilden spelen, kwamen de witjes gemakkelijk aan de overwinning, daar Helder F nu reglementair met 5o heeft gewonnen, hatgeen hun tevens den derden prijs bezorgde. En tot slot, lest best, het zevende adspiran- ten-elftal (Helder G), deze moesten kampen tegen CSV B. De baby's zetten de kroon op het werk door CSV met 42 te slaan, nadat departement van defensie. Bij Kon. Besl. is aan den luit. ter zee der ie kl. P. Koenraad vergunning verleend tot het aannemen en dragen van het ordeteeken van officier der Orde van Nichan Iftikhar van Tu nis, hem door zijn Hoogheid den Beij van Tunis geschonken. Luitenant ter zee 2e kl. N. Guilonard, die bestemd is voor den dienst in Oost- Indië, zal 15 dezer met het m.s. „Indra- poera" uit Rotterdam die bestemming volgen. H. Brussel. Hier volgt de opstelling Goudswaardt Siersma de Wijn Stolk Scholten Stompedissel Kaptein v. Til Beneker Sanders Schapenkötter Zij, die met den georganiseerden fietstocht HRC willen vergezellen, worden verwezen naar de in dit blad voorkomende advertentie. De Enkhuizers komen als volgt uit (het geheele kampioenselftal) Van der Zei Oerlemans van der Kroon Edelenbosch Bakker Krul Peereboom Ramkema Jelles Stelling Horsman Vooraf speelt Julianadorp. BKC 1 tegen JVC 1 van HOLLANDIA. Het Hoornsche Hollandia, dat dit seizoen naar de 3e klasse is gedegradeerd, schijnt er weinig voor te gevoelen daar erg lang te ver toeven. De zaken worden blijkbaar energiek aangepakt, hetgeen ook de juiste methode is. Wij vernamen dezer dagen, dat de bekende spelers gebr. Freeze, waarvan inzonderheid Toon" zeer veel voor de rood witten heeft ge- daan' bun oude liefde zijn teruggekeerd en zij het volgend jaar hulp zullen verleenen om Hoorn zoo spoedig mogelijk weer haar 2e klas ser terug te geven. (Groentje). Anna Paulowna. Woensdagvond had B.K.C. 1 bedoek van de V.V.M.P. van Den Oever. De thuisclub kwam met vijf invallers uit; de bezoekers telden vier reserves. Na een harden strijd, waarin van beide kanten flink is gewerkt, wist B.K.C. met 20 te winnen, dank zij twee goals van Klerk. Helder-nieuws. MET DE ADSPIRANTEN NAAR ALKMAAR. Fraai succes der witjes op het N.-H. V. B. adsp.-tournooi. Zij behaal den drie eerste, twee tweede en twee derde prijzen. Op het Zondag 5 Juli j.1. gehouden adsp.- tournooi van den N.-H. V. B. te Alkmaar, werd bovengenoemd schitterend resultaat door de witjes behaald, en kwamen zij hierdoor als nummer één uit het tournooi te voorschijn. dichtbij tegen de bovenlat schoot; was de bal even latger geweest, dan waren zij zelfs nog ge lijk geweest, daar dit schot dan voor den even eens kleinen K.-keeper onhoudbaar was ge weest. De witjes behaalden dus den 2en prijs, hetgeen voor hen wel een speciale felicitatie waard is. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen en diploma's door den voorzitter van den N.-H. V. B. uitgereikt. Daar het intusschen al zeven uur was geworden, moest het gezelschap zich voor het vertrek gereed maken. Na een gezellige reis kwam alleen weer behouden thuis. Bij de thuiskomst stond de witte aan hang aan den trein en was over de behaalde successen van onze jongens hoogst voldaan. Daar de witjes zich stipt hebben gehouden aan de orders der geleiders, hebben zij door hunne medewerking dit voor ons allen tot een prettigen en onvergetelijken dag gemaakt. H.G.H.—M.F.C. Morgen, Zondag 12 Juli, wordt er tusschen de Heldersche Groentehandelaren en de Me- demblikker Football Club een wedstrijd ge speeld, die iets belooft te worden. Daar zij een paar weken terug zoo'n aardigen en gezel- 1 ligen wedstrijd hebben gespeeld verwacht men ook nu weer een genoeglijken en eerlijken strijd. Een prachtige medaille is beschikbaar gesteld. Aanvang half twee. Verder speelt om half drie het Heldcr- veteranen-elftal tegen de M.F.C.-veteranen. De M.F.S.-ers zijn menschen tusschen de 35 eti 48 jaar. P.V. „Hollands Noordpunt". Bovengoemde vereeniging hield Zaterdag 4 Juli haar 7e concours voor oude duiven vanaf Limoges (Frankrijk), afstand 834 K.M. De vogels werden om 6.25 uur in vrijheid gesteld met Zuiden wind. De eerste vogel werd om 8.17 getoond. De laatste prijsvliegende duif Zon dagmorgen omstreeks 8 uur Zaterdagavond waren 11 duiven thuis. In concours 112 duiven. De prijzen werden verdiend als volgt: H. A. Mensink ie, se, 17e, 19e pr. (52 p.); J. v. Riel 2e pr. (24 p.)H. Prins 3e, 23e pr. (24 p.); C. Puhl 4e, 12e, 14e pr. (48 p.)C. v. Doorn 6e, 9e, 18e, 27e pr. (45 p.); C. Bu:s 7e, 13e, 15e, 21e, 26e pr. (48 p.)F. Schoiten 8e, 11e, 24 pr. (35 P-); H. v. d. Wal 10e pr. (16 p.); H. L. Mulder en Zn. 16 pr. (10 p.); Bok en Vos 20e pr. (6 p.); A. Felkers 22e pr. (4 p.); M. v. Dijk 23e pr. (3 p.)H. Wiedenhoff 28e pr. De vogels kwamen trots het minder gunstige weder goed af, zoodat ook thans niet veel ver- op Eierenveiling Den Helder. 0 9 Juli. Aangevoerd 19638 kipeieren: bruin 3-904.40, wit 3.60—4.30, kleine eieren 3.303.50; 97 eendeieren 3.50, p. 100 stuks ALKMAAR, 10 Juli. Kaasmarkt. (Voorloopig bericht). Fabrieks- kaas: 50 stapels kleine 38; 7 stapels commis sie 36.50; 1 stapel middelbare 37; boeren kaas: 6 stapels kleine 37-5o; 31 stapels com missie 41. In totaal 95 stapels, wegende 165,000 kg. Alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAAR, 10 Juli. Graanmarkt. Aangevoerd 210 H.L.'s als: 26 H.L. tarwe 5-50—6; 75 H.L. gerst chev. 6.507.90; 42 H.L. haver 6.507.25; 10 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen 10; citroenboonen 15; 1 H.L. blauwmaanzaad; 56 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (groote) 7-90; grauwe erwten 430, alles per 100 kg. Handel goed. AMSTERDAM, 10 Juli. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 41,600 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Juli. 1800 st. bloemkool ie s. 15.1018.30; bloemkool 2e s. 5.707.30 per 100 stuks; 8000 48,000 kg. roode kool 5.40—6.80; 400 kg. gele kool 6.902-7.80; 2600 kg. witte kool 3 3 80; 225 kg. zilvernep 15; 125 kg. slaboonen 3336; 4400 kg. tomaten: A 29.70; B 28.10; C 27.80; CC 21.70; 124,000 kg. aardappelen: Schotsche muizen 5.40—8; Duc of York 56; eigenheimers 57.80; drie lingen 55.90, alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 10 Juli. Schotsche muizen 5.407.30, drielingen 2.905.30, kleine 1.802.60, blauwe eigen heimers 6.606.70; zilvernep 15.70, peulen 25, roode kool 6.306.40, gew. witte kool 44-30, alles per 100 kg., bloemkool 6.90 15-90 per 100 stuks. 1- J Alvorens wij tot een kort overzicht overgaan uezen werden geleden. Wij verwachten van de door de „Helder -adsp. gespeelde wed- j Bordeaux wcer een nink kwantum vogels. In strijden, willen wij de jeugdige withemden feil- korven VOOr dezen vlucht Dinsdag 14 Juli van 9 Juli. Aangebracht door korders: 1149 tongen 10.39 kleine tongen 7 tarbotten 29 kisten schol I 24 kisten schol II 8 kisten schar 10 Juli. Aangebracht door korders: 435 tongen p. 920 kleine tongen 4 tarbotten 12 kisten schol T 15 kisten schol II 4 kisten schar p. st. ƒ0.75—0.39 0.10—0.05 8.005.00 p. k. 8.156.85 2.35—1.10 4.20-3-90 st. 0.500.40 o. 100.05 6.005 00 12.00—5.80 2.952.20 4.25—400 citeeren met dit buitengewoon mooie succes, zij hebben den naam van „Helder" op waardige j wijzp verdedigd en de wit-zwarte kleuren hdog gehouden. Met den trein van half acht vertrok het 85 personen groot zijnde gezelschap, onder leiding van den adspiranten-leider, den heer C. Kelder, naar Alkmaar, alwaar zij circa half negen arri veerden. Om half t;en namen de eerste wed strijden een aanvang; op vijf van de zes op het Sportpark aanwezige velden werd op dit tijd stip door de witjes gespeeld. Helder A speelde tegen Alcmaria A, welke door H. met 21 werd gewonnen. De Alcmarianer. kunnen met dezen uitslag tevreden zijn, daar 41 beter het krachtsverschil had weergegeven. Het samen spel en plaatsen van H. was goed in orde, het 6 tot 7.30 uur. Aanvang vergadering 8.30 uur. Inkorven voor Zaandam Zaterdag II Juli van 56 uur. Inkorven voor Dordrecht Woensdag 15 Juli van 68 uur. Inkorven voor Baarle-Nassau Zaterdag 18 Juli van 12.303.30 uur. Veel succes. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebruik moesten eenige ingezonden stukken tot een volgend num mer blijven staan. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteriologische Instituut te de Bilt Hoogste stand 765.5 te Ztirich. Laagste stand 748.8 te Ingö. Verwachting: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wei nig verandering in temperatuur.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 7