HEVEA NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA üuitentandsch overzicht E S. I. KHSSEIh KONIJN's Vleeschwaren Vr. 6989. EERSTE BLAD 59ste JAARGANG De financieële crisis in Duitschland. - De toestand minder zorgwekwend dan gemeend werd? - Een be dekte versterking van de Belgische legermacht. - Een bezoek van Henderson aan Parijs. FEUILLETON mST«uK.0®™ oT"' xxvin. De financieële crisis in Duitschland. Z/c/i t/oopencC s/zersfer/c OOST-INDIE. WEST-INDIË In Hollandia veroorzaakt een keelziekte talrijke sterfgevallen. BINNENLAND. SPOORSTRAAT 122 DRAGON DONDERDAG IR uii mot OURANT Abonnement per 3 maanden by vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65; binnen land f 2.—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.—. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Ja. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIÊN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. De financieele toestand In Duitschland mag zonder overdrijving als zeer critiek worden aangeduid, doch de aanvankelijk gelanceerde berichten, als zou er een run op de banken hebben plaats gehad en de bevolking in paniekstemming ver- keeren, zijn wel een weinig overdreven geweest. De Berlijnsche correspondent van het Hbl. sprak zelfs van een „betrek kelijke rust" in Duitschland, al zijn de toestanden natuurlijk allesbehalve nor maal, door de sluiting van de banken. De bedoeling van dezen regeeringsmaatregel was om het bankpersoneel gelegenheid te geven rustig zonder door opdringende files van klanten gestoord te worden, zich op Donderdag en Vrijdag( op een van die dagen zal de regeering een dui delijk program nopens haar verdere poli tiek publiceeren) voor te bereiden. In die sluitingsdagen kon dan het noodige geld voor de die dagen periodiek plaatsheb bende groote uitbetalingen van Ioonen en salarissen ter plaatse gebracht worden, terwijl ook het publiek van den eersten schrik kon bekomen. Van het niet uitbe talen van loonen of salarissen tengevolge van de banksluiting schijnt dan ook abso luut geen sprake te zijn. Dezelfde corres pondent, dien we hierboven reeds noem den, schreef o.m. nog aan zijn blad dat „het schrikbeeld van een nieuwe inflatie roorloopig onzinnig is, omdat inflatie een gevolg is van een teveel aan geld of waaraepapier, terwijl in het tegenwoor dige stadium te weinig geld aanwezig is." Intusschen zijn de moeilijkheden in Duitschland nog ver van hun oplossing verwijderd- Een van de meest ernstige en onaan gename verschijnselen is, dat de rechtsche en linksche radicalen met ijver aan het werk zijn om den toestand voor de berei king hunner bedoelingen uit te buiten. Het Handelsblad schrijft daarover o.m.: Van de communisten kan men natuur lijk niet anders verwachten, maar dat de nationaal-socialisten en de Duitsch-natio- nalen, die het monopolie der vaderlands liefde voor zich opeisohen, in de waarlijk benarde omstandigheden waarin hun Duit sche vaderland verkeert, niet beter weten te doen dan zich gereed te maken voor den beslissenden strijd tegen het be staande regime, dat getuigt zeker wel van een geestesverwarring, die tot ern stige beduchtheid voor de toekomst aan leiding geeft. Instede dat het nationale gevaar de nationale geschillen doet rus ten, ziet men helaas juist in Duitschland het tegenovergestelde. Hier moet het na tionale gevaar dienen om de nationale ge schillen uit te vechten. De positie der regeering wordt hier door ten zeerste verzwakt. Want in het buitenland moet deze propaganda en vooral die van de rechtsche elementen, met hun tegen de vervullingspolitiek der rageering gerichte leuzen, wel zeer die pen indruk maken. Hoe moet men in het buitenland huiveren zijn financieele hulp te verleenen aan Duitschland, waarin de bezadigde en waardige woorden van den rijkskanselier Brüning onlangs in zijn tot Frankrijk gerichte radio-rede gespro ken, worden overstemd door het nationa listisch gebral in tal van bladen en ver gaderingen. Geld dat is het eerste wat Duitschland noodig heeft, doch hoe zal het buitenland daar op het oogenblik toe overgaan, nu het er zoo donker in Duitschland uitziet? De Nw. Rott. Crt. schrijft: Vac een zekeï standpunt uit beschouwd kan men meenen, dat Duitschland op het oogenblik een weer zeer harde, maar in het geheel niet onverdiende les krijgt, welke, als er binnen enkele weken een uitweg uit de crisis mooht worden gevon den, nog goede vruchten kan dragen. Die les is, dat het zeer gevaarlijk is, te doen alsof op korten termijn geleend geld eigen kaptaal is en dat een land, hetwelk voorloopig geheel van buitenlandsche credieten afhankelijk is, goed doet om met zijn geldschieters in harmonie te blijven. Ongeveer in denzelfden geest schrij ven ook verschillende Fransche bladen, waarvan de meesten van meeuing zijn dat Duitschland, zonder politieke waarborgen, geen crediet op langen termijn van Frankrijk zal kunnen krijgen. Enkele nationalistische bladen staan zelfs afwijzend tegenover iedere Fransche hulpactie. Zij wijden beschouwingen aan de oorzaken van de Duitsche crisis en komen dan tot de conclusie, dat dit land er zelf de schuld van is en dat het er zich dus zelf ook maar uit moet redden. Het Petit Journal daarentegen schrijft, dat Europa er aan moet denken, dat Dutischland er noodzakelijkerwijs een deel van uitmaakt. De economische en sociale belangen der landen grijpenz oodanig in elkaar, dat de ondergang van het eene land ook de andere zal treffen. De verant woordelijke staatslieden moesten reeds op een conferentie vereenigd zijn om de groote problemen op te lossen en zich niet met nietige detail-kwesties bezighouden. Wie zal het initiatief nemen voor een der gelijke grootsch opgezette conferentie? door 46) E. J. RATH. dat ^ac^e Rawlins, ik verzeker je, waard froo-t nieuws is. Het is meer geld a? 'I6 ooit in .ie leven ergens voor gegeven hebt. Jk heb nog nooit gejokt, ..Vijf dollar", zei hij 'OoTS-Ik™or!» „Ik vraag pr niet' ,S""" onverschillig. „Laat me die vyf dollar zien", zei ze Hy haalde een bankbiljet te voorschiin en ze stak er de hand naar uit. Toen ze het goed en wel in haar bezit had keek vint r°nd 0m te zien of er Seen luister- in h!? waren- Daarna fluisterde ze hem bet oor; „Hilda is verliefd op je!" hn7u,.eed ee.n staP achteruit om te zien, maar hVT u.ltza??i' of hij gelukkig was, apoor van gduïaPPig tele,,rgesteId' Geefl ;:Sochtriek je?"vroe*ze- oo^naar maar Marian kon haar Ben .-„h" 0<?ren, nauwelijks gelooven. >.J>en ie dan met h':5r>" De directeur der Darmstadter- en Nationalbank Jakob Goldw' idt. Een versterking van de Belgische leger macht? De correspondent van de Nw. Rott. Crt- te Brussel schrijft aan zijn blad: Herhaaldelijk reeds gingen in de Ka mer, toen graaf de Broqueville nog mi nister was, stemmen o.p ten einde iets naders te vernemen omtrent de reorgani satie en de daarmede gepaard gaande ver sterking van het gendarmeriekorps, dat van machinegeweren en zelfs van lichte veldartillerie zou worden voorzien. De Kamercommissie, welke de gendar merie onder hare bevoegdheid heeft, blijkt nogmaals bij de regeering om uitleg te hebben verzocht, waarop door den nieu wen min. van landsverdediging is geant woord, dat de organisatie en de dienst der gendarmerie geen wijziging hebben on dergaan. Alleen wordt het gebruik van „gendarmerie-elementen" voorzien, welke bestemd zijn om in oorlogstijd aan de lichte regimenten der verschillende leger korpsen te worden toegevoegd. Dit is fei telijk geen nieuwigheid daar de gendar merie, in den laatsten oorlog afgezien van hare gewone rol nog meer dan 1000 strij ders aan het veldleger heeft geleverd. Henderson naar Parijs. De Engelsche minister van buitenlandsche zaken, Hen derson, is Dinsdag uit Londen naar Parijs „Geef me die vijf dollar terug," zei hij streng. „Wade Rawlins, dat doe ik natuurlijk niet. Het is heusch waar. Ze houdt van je, maar nu ik zie, hoe jij het opvat, zie ik pas, hoe stom het van haar is." Hij schudde droevig het hoofd. „Je hebt me bedrogen," verklaarde hij. „Je hebt geen eerly'k haar op je heele hoofd." „Ik heb je niet bedrogen! Ze houdt heusch van je!" „Natuurlijk doet ze dat, kleine uilskui ken. Dat wist ik al lang." Marian keek hem ernstig aan. „Je schijnt nog al wat eigendunk te hebben, Wade Rawlins. Je wist het dus al lang. Dat zal Hilda interesseeren. Ik zal probeeren of ik het haar kan verkoo- pen!" Hij liep haar na zoo hard hij kon, maar ze ontsnapte hem. Toen Rawlins Hilda hierna zag, was hij er van overtuigd, dat Marian haar het nieuws verkocht of vrijwillig meegedeeld had. Hilda was verlegen en gereserveerd en dit kon niet alleen veroorzaakt zijn dodr de vraag of hy al dan niet op KU- bourne Heights zou blijven. Ze vermeed hem zooveel mogelijk en wanneer dat on mogelijk was, behandelde ze hem met koele minachting. Ze wisselden alleen een paar gemeenplaatsen, maar hy voelde voortdurend, dat ze hem beschouwde als een minderwaardig individu. Hy begreep, dat hij tegenover Marian zyn mond voorbij gesproken had. Bezoekers van Europeesche hoofdsteden. Links: de Amerikaansche minister van buitenlandsche zaken, Stimson, tot dusver te Rome, thans naar Parijs vertrokken. Rechts van boven naar beneden: Mac- Donald en Henderson, die 16 en 17 Juli te Berlijn aankomen. vertrokken, waar vandaan hij zich heden (Donderdag) naar Berlyn zal begeven om met MacDonald samen het bezoek te be antwoorden, dat Bruning en Curtius on langs aan Engeland brachten. Henderson verklaarde voor zijn vertrek, dat het doel van dit bezoek niet alleen was de vriendschap tusschen Engeland en Duitschland te bevorderen, maar ook die tusschen Frankrijk en Duitschland. Het bezoek had onder buitengewone omstan digheden plaats, maar Henderson sprak de hoop uit, dat de beslissing van de B.I.B. den toestand zou verhelderen. Ih den trein van Calais naar Parijs heeft Henderson naar aanleiding van de besprekingen, die hij te Parijs en Berlijn gaat houden, tegen een correspondent van Reuter gezegd: „Het eenige doel van het overleg zal zijn meeningsverschillen te overbruggen en aan den stap van Hoover voortgang te verzekeren. Men heeft in zekere kringen de meening geopperd dat de Engelsche regeering de aan Duitsch land te verleenen hulp afhankelijk heeft gesteld van zekere voorwaarden- Dit is on juist. De Engelsche regeering heeft het plan-Hoover onvoorwaardelijk aanvaard en stelt er alleen prijs op voor de actueele moeilijkheden een oplossing te vinden. Ik vertrouw dezelfde gezindheid te Parjjs en Berlijn te zullen vinden." Paniek onder badgasten. Aan de kust te Blankenberghe (België) en elders blijkt Maandagavond en Dins dagochtend tengevolge van het feit, dat de plaatselijke banken weigerden om goudmarken te wisselen tegen Belgisch geld onder de talrijke Duitsche badgas ten een paniek te zijn ontstaan. Velen verkochten de goudmarken, welke zij nog bezaten, aan allen wie ze koopen wilden tegen vier francs in plaats van acht francs den dag te voren. Verscheidene Duitsche gezinnen zyn Dinsdag terug gekeerd. In de Boheemsche badplaatsen hebben de berichten over de financieele crisis in Duitschland onder de talrijke Duitsche badgasten een paniek teweeg ge bracht. Een groot deel hunner brak hun verblijf te Karlsbad, Marienbad en Fran- zensbad af. Hun ongerustheid werd nog vergroot, doordat de filalen van de ban ken weigerden Duitsche marken te wis selen, terwijl particulieren niet meer dan 5 tot 6 kronen per mark wilden geven. De burgemeester van Marienbad achtte het noodzakelijk een proclamatie te publi ceeren. waarin hij de badgasten kalmeer de en hen waarschuwde voor overdreven berichten en paniek. De Invloed der Duitsche crisis op de randstaten- De gebeurtenissen in Duitschland wor den ook in de Baltische landen met groote opmerkzaamheid gevolgd. De Duitsche crisis laat zich reeds op Letland gelden. Bij de internationale Bank te Riga zijn gedurende de beide afgeloopen dagen meer dan 2 millioen lat (goudfranken) op gevraagd, by de bank van Libau in den- zeli'den tijd bijna l millioen franken. De banken te Riga verkoopen de rijksmark nog tegen den ouden koers, doch weige ren aankoop van rijksmarken wegens afwezigheid van noteeringen. De regeering van Letland heeft in ver band met den zich toespitsenden toestand een wetsontwerp uitgewerkt, dat groote overeenkomst vertoont met de laatste verordening van den rijkspresident. Hierbij wordt de regeering van Letland gemachtigd, borgtochten voor inleggel- den, by de spaarbanken en.saldi, over te nemen, voor het geval de betreffende ban ken daarom verzoeken, en den staat over eenkomstige garanties verleenen. FINANCIEELE MOEILJKIIEDEN OOK IN HONGARIJE. Boedapest, 14 Juli. De financieele crisis in Duitschland heeft aanleiding ge geven, dat de Hongaarsche regeering maatregelen heeft genomen om eventueele gevolgen van de in Duitschland bestaande moeilijkheden voor het economische leven in Hongarije te verhinderen, of althans tegen te gaan. Om deze reden heeft de regeering be sloten een verordening af te kondigen, volgens welke elke financieele instelling en firma's, die zich uit hoofde van hun bedrijf bezig houden met de afwikkeling van credietzaken hun kassen op 14, 15 en 16 Juli gesloten moeten houden. HET TAALGEBRUIK IN BELGIË. De Senaat heeft Dinsdag met 10811 stemmen en 7 onthoudingen het voorstel tot wijziging van het taalgebruik bij het Lager onderwijs aangenomen. BOUW VAN TWAALF TORPEDOBOOTEN. Voor Amerika. Het Amerikaansche departement van marine zal op 15 Juli den bouw van twaalf torpedobooten aanbesteden. De aanbestedingen moeten voor 1 October zijn ingediend. stand, dat ten gevolge van die regeling Paradise, met een vrij ver uiteenwonende bevolking van pLm. 4000 zielen, geen di recte beschikking heeft over eenige me dische hulp, terwjjl daardoor in Nickerie twee geneesheeren wonen? Zou de minister willen bevorderen, dat in de toekomst ook de bevolking van Pa radise weer over voldoende geneeskun dige hulp zal kunnen beschikken? ONVOLDOENDE GENEESKUNDIGE HULP. Vragen van mevr. De Vries Bruins. Het Tweede Kamerlid mevr. De Vries Bruins heeft aan den minister van Kolo niën de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat op 4 Mei j.1. te Paradise een barende vrouw en haar kind zyn overleden, zonder dat medisch-verloskundige hulp, die reeds uren vóór den dood van moeder en kind was ingeroepen, aanwezig was? Is de minister bereid mede te deelen, op welke gronden aan den gouverne- ments-arts van de standplaats Paradise is toegestaan, zich te vestigen te Nickerie, op een afstand van circa l1/, uur stoo- mens van zyn eigenlijke standplaats? Acht de minister het een juiste toe- Het „Soer. Hbld." verneemt uit Ternate dat in Hollandia een buitengewoon eigen aardige keelziekte is uitgebroken, waar aan reeds meer dan 20 personen zijn over leden. De resident van Ternate heeft zich met spoed derwaarts begeven. Dit is een groote tegenslag voor de nederzetting Hollandia in Noord-Nieuw- Guinea, waaromtrent de onlangs uit Indië ontvangen bladen nog zulke gun stige berichten brachten. O.a. schreef men aan het „Bat. Nbld." van de zijde der Vereeniging Kol. Nieuw-Guinea: Met het s.s. „Ophir" der K.P.M. is de heer Swaving, na eenigen tijd op Java te hebben vertoefd, naar Nieuw-Guinea te ruggekeerd. Genoemde heeft daarbij op zich genomen de zorg voor de overbren ging van de door de familie Abels aan de kolonie geschonken 3 rammen en 17 sohapen, van welke gewaardeerde schen king wij destijds gewag hebben gemaakt. Behalve genoemd vee, werden mede door bemiddeling van den heer Swaving naar Hollandia overgebracht 5 geiten en een gelijk aantal schapen, toebehoorende aan den heer Van Zuylen, die zich met gezin in Augustus voor Nieuw-Guinea zal inschepen, om aldaar eveneens de fok kerij ter hand te nemen. Tegelijkertijd zullen eenige gepension- neerde onderofficieren uit Ambarawa naar de kolonie vertrekken, zoodat van lieverlede een kern van ernstig willende kolonisten zal zijn gevormd, wier energie een hecht fundament zal vormen, om Hol landia binnen afzienbaren tijd in een bloeiende nederzetting te herscheppen. Voorts werden een complete radio-in stallatie en een dynamo aan de kolonie geschonken. Zoo kan dan worden geconstateerd dat de kring der begunstigers zich gestadig uitbreidt. teekent de Red. van de Nw. Rott. Crt. bii dit bericht aan. Zoo gemakkelijk te wasschen Zoo moeilijk te verslijten K'eur-, wasch- en zon-echt Groote sorteering, in effen en gewerkt, 75 cent per el. Verkrijgbaar- bij: Letop naam op den zelfkant Vraagt onze stalen-oollectie Marian xwioer, dat ze het niet over verteld htra; dat ze hem alleen maar ge plaagd had met een bedreiging. Hij ge loofde haar niet, want hij vond Marian alles behalve bescheiden. Hy maakte zijn gevolgtrekkingen uit Hilda's gedrag en vroeg zich angstig af, wat ze wel van hem moest denken. Het was inderdaad iets anders, dat Hil da's teruggetrokkenheid veroorzaakte. Marian sprak de waarheid ze had Raw lins' overmoedige woorden niet herhaald. Als hy hiervoor niet zoo bang geweest was, had hij wellicht Hilda's moeilijk heden kunnen begrijpen; want Hilda was radeloos, niet over een onhandige opmer king van hem, maar over haar eigen posi tie tegenover Rawlins. Ze bemerkte, dat ze meer moeite met haar zelfbeheersching had, dan gewoon lijk. Ze was bang en toch geboeid, over weldigd. Zoo bouwde ze een muur rond zichzelf en hij begreep niet, waarom. De heer Kilbourne keerde terug uit de stad en trof nog steeds zijn logé aan. Het verwonderde hem niet. Persoonlijk vond hy het een geruststelling, want Annabelle kon ieder oogenblik terugkomen. Kane was er zelfs nog meer op gesteld, dan zyn vader, dat hun gast zou blijven, want ook hij vreesde Annabelle. Hoewel zorgvuldig ieder gesprek over den Iogó vermeden werd, had de familie Kilbourne toch een gevoel, alsof er een mijn onder hun huis was gelegd, die Wade Rawlins ieder oogenblik kon doen ontploffen. Wat de schade van die ont- ploffin- ten slotte zou zyn, durfden ze steeds versch TELEFOON 339 niet berekenen, maar allen, behalve Marian, vreesden het ergste. Het bericht, dat de Harlans een gecostu- meerd bal zouden geven in de schuur bracht eenige afleiding. Iedereen had het druk met zijn costuum. Kleeren zijn al tijd een goed kalmeerend middel, als ten minste de pry's er niet op aan komt; de Kilbournes bepaalden dus hun gedachten tot kleeren en maakten toebereidselen voor het feest Zelfs Hilda vond het een welkome af leiding te overpeinzen, wie ze zou voor stellen en ten slotte de geschikte kleeren te vinden, als koningin van Scheba. Marian was Pierrette, zooals gewoonlijk jonge meisjes. Kane zou d'Artagnan vooretellen. Mevrouw Kilbourne zou gaan als een statige Martha Washington. Ze hoopte, dat haar man haar partner zou willen zyn, maar hij voelde meer voor Captain Kidd. Er was dus van alles te maken en te bestellen. Hilda was zoo verdiept in de voorbe reidselen, dat ze te elfder ure iets bedacht. To enhet haar te binnen schoot, overwon ze haar tegenzin en vroeg het Rawlins ronduit. „Ja, natuurlijk," zei hy'. verbaasd over haar vraag. „Wist je niet, dat ik ook uit- genoodigd was?" „Ik heb er heelemaal niet aan gedacht. Ben je van plan te gaan?" „Ik heb al aangenomen." ,,Je moet niet gaan," zei ze beslist- „Waarorn niet?" „Je zoudt ons allen in groote verlegen heid kunnen brengen." „Ik zal voorzichtig zijn," beloofde hij. V.A.R.A. EN ALGEMEEN PROGRAMMA. Naar aanleiding van de reportage door de V.A.R.A. op den Algemeen Program madag over den Hilversumschen zender op Maandag 13 dezer van een Boskoop- sche kweekerij uit heeft het Landelijk Comité Belangen Luisteraars, het vol gende telegram aan den minister van waterstaat gezonden: Protesteeren met grooten nadruk tegen verzorging alge meen programma door V.A.R.A. op Maan dag, 13 dezer, bij reportage-bezoek kweekerij-Djjkhuis. Meenen dat in de hoogte steken van de arbeidersregeering van een speciaal land, de hoop uitspre ken, dat een dergelijke regeering ook in ons land aan het bewind zal komen en uitnoodigingen aan leden van een om- „Dat Is niet genoeg, Rawlins. Kan je dan niet je verstand gebruiken? Ga niet te ver. Wij hebben je toch heusch goed en royaal behandeld." „Ongetwijfeld, Hilda." „Gedraag je dan ook zoo tegenover ons en blijf weg." Haar stem klonk meer smeekend dan gebiedend. „Ik zou niet weten, hoe ik me nu nog terug zou kunnen trekken," zei hij, hoofd schuddend. „Ik vraag je niet te gaan als per soonlijke gunst." Het kostte Hilda moeite dit te zeggen, maar ze deed het met eere. „Dat spijt me, want dat maakt het nog moeilijker voor me," antwoordde hij. Ze verwachtte dit, maar ze wilde het nog niet opgeven- Ze had een voorgevoel, dat haar dwong nog één poging te wagen. Ze was zelfs bereid zich te vernederen. „Ik tob er over," zei ze. „Ik kan het niet verklaren, maar ik heb een voorgevoel, dat er iets gaat gebeuren. Het moet ge vaarlijk zijn. Toe, ga niet." „Ik moet gaan." „Wil je dat zelfs niet voor me doen?" Hy vond het vervelend, dat ze het hem op die manier vroeg. Het dwarsboomde zijn eigen plannen. Ze was gevaarlijk ver leidelijk, maar weer schudde hy het hoofd. „Ik kan het niet doen, Hilda," zei hij. „Waarom niet?" „Dat kan ik je niet zeggen." Als hij een uitbarsting verwachtte, stelde ze hem teleur. Met een kleine bui ging ten teeken dat ze zijn antwoord aan vaardde. verliet Hilda hem- Ze was t» roepvereeniging in het bijzonder, niet in een algemeen programma thuis behoo- ren. Vertrouwen, dat uwe Excellentie nu eens onverwijld tot krachtige maatrege len zal overgaan. LANDELIJK RUITERFEEST TE BERGEN. Wedstrijden om de Prov. kam pioenschappen voor landelijke rtjvereeniglngen in N.-Holland. De V.V.V. te Bergen organiseert in samenwerking met het Hoofdbestuur van de Nederl. Federatie van Landelijke Rij- vereenigingen op 25 Juli op de Vinken- krocht (het voormalige Duitsche inter- neeringskamp) wedstrijden voor de Lan delijke Rijvereen. in N.-Holland om de Prov. kampioenschappen, waaraan door 12 afdeelingen zal worden deelgenomen. Sommige vereen, komen met twee 8-tallen vind! je ïoverdrev/en. - -ypjeJDRAGON^hu, niet Kunnen leven, PUBE VIBölNIfl SHAG Maar zonder m'n pijpje ,JDRAGON:5hag zou ih nie' l»CTJ. Ptfi lONj Rjioaouw vA/r meun Pt MO en GluOfO voor pijp en cigaret moe om er over te strijden, maar haar booze voorgevoel bleef, hoewel ze het niet nader kon definieeren. Ze besloot niet naar het bal te gaan. Ze gaf toe, dat het een laf besluit was, maar ze kon niets winnen met moed. Ze was te lang in de buurt van het kruitmagazijn geweest; de anderen konden het er op wagen, als ze er zin in hadden, maar zij had er genoeg van. Hilda had geen bravour genoeg om aanwezig te willen zijn bij den socialen val der familie Kilbourne. Ze voelde, dat het komen moest. Het Scheba-kostuum was klaar en met een zucht borg ze het achter in haar kast. Ze zuchtte, want ze wist, dat het een suc ces was en dat ze het waarschijnlijk nooit zou dragen. Ze had het verschillende ma len voor den spiegel aangetrokken en ze moest zichzelf eerlijk bekennen, dat het haar een heidensche, koninklijke schoon heid verleende, waar men versteld van zou staan. Maar, toen de avond van het feest aan brak. haalde Hilda het weer te voorschijn, riep een der dienstboden om haar te kap pen en begon zich vastberaden te meta- morphoseeren in een Oostersche ko- ningu. Er was een goede reden, die haar van plan had doen veranderen. Marian was 's middags bij de Harlans geweest en Minnie had haar kostuum laten zien, dat volgens Marian alles in luisterrjjkheid overtrof, dat ze nog ooit gezien had. Het was iets van het Fransche hof, voor zoover men uit Marian's beschrijving kon op maken. fWerdt vervolgd).

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1