TEXEL. WIERINGEN. BREEZAND. ANNA PAULOWNA. Sport. ra, cïi'opr o^r m mek gen en mooie beloften, blijkbaar aan op ondergang onzer beschaving. Hooge tariefmuren, die om verschillen de landen worden opgetrokken, dienende z.q. voor bescherming van eigen handel en welvaart, ontnemen den leiders er volkeren het uitzicht over het geheele operatieterrein der wereld zoodat bij ee voortgang der zaken, als die we op het ooqenblik waarnemen, we geneigd zouden zün te zeggen, dat alles op een groote catastrofe moet uitloopen, met zich slee- pende ook de scheepvaart, waarbij gij Er bleken echter termen aanwezig te zijn om de uitspraak aan te houden en een nieuw onderzoek te gelasten, aange zien niet absoluut was buitengesloten, dat de recidivist geheel of gedeeltelijk niet toerekenbaar moest worden geacht voor zijn onsociale handelingen. Deze zaak werd dan heden voortgezet en. behalve de eigenaar van het rijwiel, wien echter thans slechts een zeer onder geschikte rol was toebedeeld, werden als getuige gehoord de heer J. H. ig- gers, reclasseeringsambtenaar en ae zenuwarts, dr. M. J. ter Raa, verbonden aan het gesticht te Bakkum. denkt uw carnere te maken. Als toegevoegd verdediger opponeerde Tg midden van dezen heksenketel zien mr. Smal en wegens andere samenstelling echtgr geiukkig nog staan enkele der rechtbank werd de zaak opnieu krachtige mannen, die ongetwij- behandeld, welke behandeling e oht i fe]d hetzelfde motto voeren als J. P. Coen. huisstraf voor verdachte niet gewenscht Mannen, die met alle kracht die in hen wel dat hij werd ondergebracht in het is aisnog trachten de volkeren der aarde Dsychopatengesticht „Rekken", waar n ij tot bezinning te brengen en het geloof in onder goede leiding kan worden gesteio.de mogelijkheid daarvan nog niet hebben De heer Wiggers vereenigde zich metvcrlore» dit adres en noemde gew one e* i [)e productiemogelijkheid der wereld is door vervolmaking d„ machines. daarvoor niet noodzakelijk. zulk een geweldige hoogte gestegen als De heer officier requireerde ter be- j nQoit te voren, waardoor de wereld eigen- schikkingstelling en gevangenisstraf van kjk ook rjjker js dan ooit te voren. En 1 dag met aftrekking van 1 dag. !het spreekt toch vanzelf, dat, waar er veel Mr. Smal sloot zich bij dit requisitoir, geproduceerd WOrdt, daar is ook veel te dat verdediger de beste oplossing vond, gaarne aan. EXAMENS. consumeeren. En hoe meer de mensch zal hebben te consumeeren, hoe rijker hij zich zal gevoelen, dus m.i. zal een leider dien weg wel opwillen. Het komt er dus maar op aan, dat de consumptie in overeen stemming gebracht wordt met de groote productie, waarvan het noodwendige ge volg moet zijn, dat vervoer op gro^e D, 1-»D» h°e"; ÏÏE mogelijkheden behoort, da, er binnen MUL O -diploma. Izienbaren tijd weer meer vraag naar De 'jongeheer P. Witte Oz. van Zuid- j scheepsruimte zal komen, dan er kan wor- Haffel ging te Rotterdam over van de 2e den aangeboden en hiermede weer een 'bloeitijd voor de scheepvaart zal intreden. Het spreekt vanzelf, dat dit niet een questie is van een dag of een jaar, doch naar de 3e klasse H.B.S. UITREIKING DER DIPLOMA'S EN AFSCHEID VAN DEN DIRECTEUR DER ZEEVAARTSCHOOL, DEN HEER P. VIJN. wanhoopt niet en tracht van hier het ver trouwen mede te dragen, dat redding van de wereld mogelijk is en schaart u aan de zijde van die groote mannen, die nog hoopvol gestemd zijn en den moed niet Voor de leerlingen en leeraren van de Zeevaartschool alhier was het Woens m£t de gedachte, dag een geweichtige a9'"'e^ plaats 'dat de toestand op scheepvaartgebied d? Ultrelkm,g2 ifleeSqen de s hooi van dien aard is, dat er voor U geen ca*- waardoor een 12-tal leerlingen de schooi gingen verlaten, doch ook nam de direc teur der school afscheid, wegens zijn be noeming tot directeur aan de Zeevaart- tegen met de vaste overtuiging, dat er voor u een plaats is, waarin ge nuttig kunt s^hoTfe Vlissingen welke functie hij *ijn en mede kunt helpen omnog mooier scnooi ie v nssiuy en sch00ner op te bouwen, datgene wat men de laatste vijftien jaren heeft ver woest. 1 Sept. a.s. zal aanvaarden Aanwezig waren: Burgemeester Oort, de heer W. H. Lap en D. C. Dros, als leden Comm. v. Toez. o. h. Zeev. Onder wijs, Mevr. Vis en verder leeraren en verder leeraren en leerlingen der school. De heer Vijn, richte als directeur eerst even het woord to de leerlingen, die de school gingen verlaten. Spr. wees er daarbij op, dat men nu niet naar zee moest gaan met de meening, dat het zee mansleven slechts rozengeur en mane schijn zal brengen: wij, (de heer Schmidt en ik) hebben U er reeds meermalen op gewezen zei spr. dat het zeemans leven somtijds zeer hard is, en veel in spanning van U zal eischen. De heer Lap zal als voorz. der Comm. v. Toezicht en als oud-gezagvoerder nog even het woord tot ieder uwer afzonderlijk richten: enkele zullen daarbij wel eens iets vernemen, dat hun minder aangenaam is: het wordt ech ter geheel voor uw eigen bestwil gezegd en wij hopen, dat ge het niet verkeerd zult opvatten, zooals dit hier eerder al eens is geschied. Ik geef nu verder het woord aan den heer Lap. Mijnheer de Directeur. Met genoegen geef ik. zei de heer Lap, weer gevolg aan uwe uitnoodiging om de diploma's uit te reiken aan die leerlingen, die er dit jaar voor in aanmerking komen. Voordat ik daartoe over ga, zult U me evenwel wel willen veroorlooven een enkel woord tot hen te spreken en zou dat gaarne doen aan de hand van de woorden ,,Ende despereert niet". Dit waren de woorden, die Jan Pieters Twijfelt niet aan de mogelijkheid daar van, „Ende desespereert niet". Vervolgens werden de diploma's door den heer Lap uitgereikt: No. 1 J. Kramer en no. 2 J. Herlée, ontvingen als prijs een boekwerk, van de Ver. v. Zeevaartk. Onderwijs, betrekking hebbende op de koopvaardijvloot in de oorlogsjaren. Verder feliciteerde de heer Lap, de jongelui nog even met het behaalde suc ces, het deed spr. zeer veel genoegen, dat bijna alle leerlingen in dezen malaisetijd direct naar zee konden gaan. Gij hebt dit te danken aan den Directeur of aan de kruiwagen, die ge bezit in de besturen der verschillende maatschappijen. Toont, zei de heer Lap, dat gij de kruiwagen, waarin ge zit, waardig zi.jt, opdat niet „de kruier" u in den steek laat. Ook richtte de heer Lap zich nog even tot de leerlingen van het eerste leerjaar. Spr. had vernomen, dat in deze klas de ijver zeer, zeer veel te wenschen over laat. Laat dit anders worden, er zal in de toekomst veel vraag zijn naar „werkers", harde werkers en zoo als gij thans doet. komt ge er niet. Vervolgens richtte de heer Lap zich tot den vertrekkenden directeur. Voor dat ik de mij opgedragen taak als voorzitter der Comm. v. Toezicht beëindig, moet ik nog even het woord richten tot den heer Vijn. Allereerst wil ik u en de leeraren even feliciteeren met het behaalde eind-succes met dezen cursus, aan 12 van de 16 leer lingen kon het einddiploma worden uit zoon Coen, de grondlegger van het Ne-1 gereikt; wij zijn overtuigd, dat het niet derlandsche gezag in Ned.-Indië sprak, taan UWen ijver is te wijten, dat niet alle toen donkere wolken zich boven zijn hoofd samenpakten en er aan ontkomen van een nederlaag bijna niet viel te denken. De regent van Djacatra, gesteund door de Engelschen, waren zijn gezamenlijke overmachtige tegenstanders, die hem op een gegeven oogenblik wel noodzaakten 16 zijn geslaagd. Het is voor u, mijn heer Vijn, een dubbel gedenkwaardige dag, n.1. het afscheid van 12 uwer leerlin gen en tevens de laatste dag, dat ge aan de Texelsche Zeev.school verbonden zijt. Vier a vijf jaar hebt ge hier den scepter gezwaaid. Uw verblijf in deze gemeente de wijk te nemen naar de Molukken. doch zal voor (j njet onaangenaam zijn ge in het uiteindelijke succes om de te Dja catra gestichte factory te beschermen, wilde hij ondanks alles niet wanhopen. Met de grootste krachtsinspanning streefde hij naar het bereiken van het door hem gestelde doel en wij zijn op het weest, omdat gij succes gehad hebt aan deze school. Het afscheid zal u daarom zeer zeker niet prettig stemmen, ge zult straks het gevoel hebben, dat een gezag voerder van een schip heeft, die voor het laatst de valreep van het vaartuig af- oogenblik er nog de levende getuigen van, gaat, dat hij jarenlang heeft bevaren en dat hij ten slotte gelijk gehad heeft niet te waarop hij veel prettige dagen heeft ge- wanhopen. En als ik op het oogenblik den toestand op het gebied van de scheepvaart naga, dan ziet het er voor u ook alles behalve aanlokkelijk uit en lokt het niet aan, daar bij uwe carrière te zoeken. Doch direct rijst dan bij mij de vraag, waar dan wel met eenige kans op succes een loopbaan begonnen kan worden. Want niet alleen boven de scheep vaartwereld kraakt en scheurt het zwerk, zoodat groote aantallen schepen gedoemd zijn werkeloos in de havens op te leggen, terwijl andere nog tegen niet of zeer sleten. Namens de commissie v. Toez. roep ik U een hartelijk vaarwel toe. Wij moeten uw besluit, om naar Vlissingen te gaan, eerbiedigen Deze stad toch heeft de grootste inrichting op dit gebied in ons land en wij kunnen niet anders doen dan u feliciteeren met het feit, dat men u be noemd heeft uit de groote lijst van sollici tanten naar dc betrekking van directeur aan de school aldaar. Wij zien u echter noode vertrekken en hopen, dat het u al daar goed zal gaan! wij twijfelen niet of de liefde voor het zeevaarkundig onder wijs zal u ook daar weder het succes bren- slecht loonende vrachten blijven varen gcn. dat ge hier zoo ruimschoots hebt ge- om het bedrijf gaande te houden, doch oogst. deel voor een groot deel te danken aan de capaciteiten en ijver van den vertrek kenden directeur. De heer Vijn bracht beide heeren dank voor de hartelijke woorden tot hem ge sproken. Ik heb hier werkelijk, vervolgde spr., aangenaamd gewerkt, toen mijn be noeming dan ook uit Vlissingen afkwam heb ik eerst even geaarzeld ze aan te ne men. Ik neem echter niet vool goed afscheid van Texel en hoop hier dikwijls terug te komen. Het aantal leerlingen a. d. school is gestegen tot 50; dit succes komt ook voor een groot deel voort uit den ijver van de leeraren en uit de prettige mede werking, die ik steeds van burgemeester en wethouders en van de Comm. van Toe zicht heb ondervonden. Tot slot richtte de heer Vijn zich nog even tot de geslaagde leerlingen. Spr. hoopte dat hij ze op Texel, in vacantie- dagen nog dikwijls zou ontmoeten. De vertrekkende directeur eindigde met de woorden: „Mocht gij in uw later leven moeilijkheden ondervinden, wendt u dan tot mij: als directeur van de Zeevaart school te Vlissingen heb ik veel aanraking met experts van de groote stoomvaart maatschappijen, en ik zal steeds voor u doen wat ik kan." Den Burg. W ASCHDEMON STR ATIE. Het was aanvankelijk slechts een gering aantal dames, dat de demonstratie met den wasohoompressor „Wasohras" bijwoonde, welke Dinsdagavond in café „Den Burg" gehouden werd, doch langzamerhand werd dit aantal grooter, terwijl ook eenige hee ren kwamen aanzetten. Of de laatsten ook belang stelden in het wassohen of in de aanwezige dames, was ons niet duidelijk. Eerst bleek er echter geen waschgoed te zün, uoch een paar huisvrouwen haalden wat van huis, dus kon de demonstratie beginnen. Groote wasch tobben werden in het mid den der zaal gezet en de dames schaarden zich in grooten kring hieromheen, nieuws gierig op welke wüze, de heer, die de monstratie hield, de wasch zou doen. De De goederen werde* op de vuilste plek ken met zeei eeatneerd (wat nu juist nk* heel vlug gingy daarna in kouc water even gedompeld, en in warm water met zeeppoeder gezet. Nu begon de eigenlijke demonstratie. Gedurende 6 minuten werd met den „waschras" het goed behandeld. Deze behandeling is uiterst eenvoudig, de „wasohras" is een soort stamper, die in ruime mate lucht doorlaat en welke in het water ineen gedrukt wordt, zonder dat de te wasschen goederen eenige schade lij den; door den wasohcompressor telkens hoog op te lichten wordt opnieuw lucht toegevoegd en worden de goederen daar door gereinigd. De uitkomst was schitte rend na de behandeling, waaraan de da mes zelf mochten deelnemen, zag het waschgoed er prachtig uit, het werd uit het heete sop genomen, even met den „waschras" in koud water omgespoeld, en klaar was de wasch. Bü het uitwringen werd door een der aanwezige dames de behulpzame hand geboden, het ging door den heer niet erg handig. Indien echter een wringer op de waschkuip geplaatst wordt, behoeft men bü de behandeling met den „waschras" niet met de handen in het water te komen, terwijl door de dames, die zelf de behandeling meemaak ten, beweerd werd, dat men op deze ma nier van het wasschen niet moe wordt. Met de grootste belangstelling werd de behandeling gevolgd en reeds werd be stelling gedaan» Wasschen is en blijft in een huishouden een der voornaamste bezigheden en besnaring van arbeid hier- bii wordt steeds gaarne aanvaard. Naar wij vernemen is ook te Oudeschild een demonstratie gegeven voor een volle zaal. De WaaL ZUIDERZEEWERKEN. Tot buitengewoon opzichter bü de werk zaamheden aan de Texelsche düken heeft de Minister van Waterstaat gedurende de Oosterland en der Christ. School te Den Oever een schoolreisje naar Amsterdam gemaakt. De reis ging met autobussen naar Van Ewijcksluis en vandaar per tram naar Sehagen en verder per trein naar de hoofdstad. Trots een paar regenbuitjes was het weer schitterend. Een bezoek werd ge bracht aan „Artis". een boottocht gemaakt door de stad, een wandeling naar den overkant van het IJ ondernomen, enz. Dat de jeugd van dit alles volop genoot, ligt voor de hand. Van tijd tot tijd werden ververschingen toegediend, die zich goed lieten smaken. Des avonds keerde men per trein naar Anna Paulowna terug, waar de autobus sen gereed stonden het gezelschap huis waarts te brengen. Behouden en wel keer de men dan ook weer thuis en waren allen voldaan over deze prachtig geslaagde reis, die dank zij de uitstekende leiding bü al len lang in herinnering zal blijven. ook op het gebied van handel, landbouw, veeteelt, industrie, enz. enz., nemen wij hetzelfde verschijnsel waar, n.1. slapheid in zaken, geen bevredigende uitkomsten en een onzekere toekomst. De naweeën van den grooten oorlog doen itch nu eerst ontzaggelijk gelden en niemand weet waarheen dat alles zal lei den. Hebzucht en eigenbaat verdringen zich en uit den baaierd te halen wat er te halen is, onverschillig blijkbaar voor het uiteindelijke resultaat, doch alleen, be dacht op voorloopig eigen gewin, stuurt nten onder schoonschijnende redevoerin- Burgemeester Oort voerde vervolgens als hoofd dezer gemeente nog even het woord. Spr. feliciteerde eerst even de leer lingen der school met het behaalde succes en sprak den wensch uit, dat het verblijf in deze gemeente voor de geslaagden de aangenaamste herinnering zou achterlaten. Verder riep Z. Ed. achtb. den vertrekken den directeur een hartelijk vaarwel toe. Namens het gemeente-bestuur bracht hij den heer Vijn hartelijk dank voor alles wat hij voor de school had verricht: de school is in de laatste jaren in bloei toe genomen, deze bloei was naar spr. oor- zomervacantie benoemd den heer M. J. v. d. Berg, technisch student. KERKNIEUWS. %o sterend. Ds. J. J. Buskes, predikant bü de Ger. Kerk H. V. te Oosterend, is beroepen als zoodanig bü de Ger. Kerk H. V. te Mid delburg. Hippol ytushoef. T POLITIE. Gevonden: twee üfwiel'belasting- merken in zwart lederen étui en een bril. V erloren: een damesmuts en een gouden armbandhorloge. Inlichtingen enz. bü den gemeentebode. EEN LEELIJKE VAL. Bü het stoeien op het voetbalveld kwam de jongen O. B. Dinsdagavond zoodanig te vallen, dat hü zich vrü ernstig aan den arm bezeerde. Geneeskundige hulp werd ingeroepen van dr. Bleeker. Aangezien het jongmensch nogal wat pijn had, heeft men voor alle zekerheid te Alkmaar een foto laten maken, waaruit bleek, dat ook een stukje van een der vezels af was en werd dit aldaar verder behandeld» Onze plaatsgenoot, de jongeheer O. Bos- ker, leerling aan de U.L.O. van het Insti tuut „Hommes" te Hoogezand, slaagde voor het toelatingsexamen aan de R.H.B.S. met 5-jar. cursus aldaar. Westerlan d. ONWEER EN RADIO, J.1. Dinsdagmiddag, tijdens een zwaren regenval, gepaard gaande met een paar felle bliksemflitsen, werden te Wester- land de Iraden der Radio-Centrale ge troffen, welke b;i enkele aangeslotenen storing veroorzaakte. Schade van betee- kenis en persoonlijke ongevallen deden zich nelukkig niet voor. Abonné's van de Itadio-Centrale en zij, die ei pen toestellen bezitten, zullen goed doen bii onweer hun toestellen uit te schakelen. Den Oever. EEN 8CHOOLREISJE. JJ. Dinsdag werd met de kinderen der 6e, 6e en 7e klassen der O. L. School van IN HET VEEN ZIET MEN OP GEEN TURFJE. Zoo denken verscheidene arbeiders in het bollenbedriif er ook vaak over en ne men dan voor eigen tuintje wel eens wat bollen van hun patroon mee. Behalve dat dit oneerlijk is, handelt men, door dit te doen, ook onverstandig, want er is nog wel verschil tusschen een turfje en een bol. Turf is goedkoop en de eene turf zal niet veel in prijs verschillen met de an dere, maar zelfs nu de bloembollen over het geheel weinig opbrengen, zijn er toch altijd nog wel enkele soorten, b.v. nieuwe variëteiten, die voor den kweeker groote waarde hebben. Het is echter aan den bol niet te zien of hü een paar centen of een paar gulden kost. Daarom zou het niet alleen eerlijker, maar ook verstandiger zjjn, wanneer men met die verkeerde ge woonte, om zoo maar wat mee te nemen, brak en behoorlijk aan den baas om wat bollen vroeg. Menig knecht toch weet niets van de waarde der verschillende bol len af en neemt dus maar wat mee, terwijl het natuurüjk onzin is in een tuintje bol len te gaan planten van een paar gulden het stuk, die geen mooier bloemen geven dan bollen van een paar centen. Een knecht van den heer G. A. Preijde moest tot zijn schade en schande onder vinden, dat dit stilletjes meenemen wel eens verkeerd kan uitpakken. De heer Preijde kwam namelijk tot de ontdekking, dat er bollen verdwenen uit een mand, half gevuld met de dure soort „Advance", die op 75 per kilo genoteerd staat. Hij deed aangifte bij de politie en deze onder vroeg daarover den knecht J. P„ die van de ontvreemding verdacht werd.. Tijdens het verhoor kwamen uit zijn zakken eenige bollen te voorschijn en ook op de andere vermiste bollen kon beslag gelegd wor den. Het bleek, dat P. in een tijdsverloop van drie weken, door met eiken schafttijd wat mee te nemen, in totaal een 10 kg. bollen bijeengegaard had, waarvan 1 kg van de soort van 75. Het schijnt niet P.'s plan i eweest te zijn de bollen van de hand te doen; hij wilde ze te gelegener tijd in een tuintje uitplanten.. Nu aangifte gedaan is, volgde behalve inbeslagname, proces verbaal. Misschien dat menigeen, die ook bo venstaand spreekwoord op verkeerde ma nier in toepassing bracht, voortaan maar liever aan een ander denkt, n.1.: Wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht. V. C. J. B. Heden, Donderdagavond, 8 uur bijeen komst. P. Hoexum, leerlinge eener Mulo-school in Den Helder, is na afgelegd examen te Den Helder en Alkmaar geslaagd voor het Mulo-diploma A. Dinsdagavond ongeveer 10 u. bemerkte de heer H. J„ die op de fiets langs de Zandvaart reed, dat aan den overkant een vrouw in het water lag. Hij sprong te water, zwom naar de drenkelinge en wist haar op het droge te brengen. Met behulp van den schoonzoon, die zocht naar de reeds vermiste vrouw, werd zij naar haar woning op Cérès gebracht. Door toepas sing van kunstmatige ademhaling wist men het bewustelooze slachtoffer weer bij te brengen. Naar wij vernemen is haar toestand nog zorgelijk. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. Berkhout van Ber gen; L. Arends van Onstwedde; H. Schui ling en gezin van SI een; C. Lindeboom van Kampen. Vertrokken L. van der Meij naar Dokkum; Tr. M. Meeldijk naar Sehagen; W. C. Spies en gezin naar Utrecht; Ch. E. Ufkes naar Den Helder; Mej. C. C. E. van 't Noordende naar Texel; W. Stellema en gezin naar Laren; Mej. M. Vader naar Den Helder; G. Beuling naar Berkhout. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Hendrik, z. v. J. Stevens en J. Baving; Tannetje, d. v. P. de Waal en J. M. van Dalem; Frederik, z. v. A. Kos ter en M. Kranenburg; Jan Berend, z. v. G. H. Reis en S. Ch. Lubbers; Geertruida Maria, d. v. J. P. Huiberts en G. J. Hoo- geveen. ONDERTROUWD: C. van Harten en N. Wüma. GETRONWD: H. Siebenga en A. Hel- frich. BOUWVERGUNNING. Aan den heer H. Meilink, Stoomweg, is vergunning verleend tot het bouwen van twee broeikassen» Donderdag. 16. 23 en 30 Juli van 5 tot 7 uur is namiddags en Zaterdag 18 en 25 Juli en 1 Augustus des middags van 3 tot 5 uur. zal de rijksontvanger in zijn kan toor aan de Molenvaart no. 22 zitting houden ter behandeling van de aanvragen om kostelooze rijwielmerken. RESTAURATIE DER R. K. KERK IN DE SPOORBUURT. Men heeft een aanvang gemaakt met het verrichten van herstellingen en het verfraaien van de r.k. kerk in de Spoor- buurt. Zij. die als moeder beschouwd kan worden van de schoone dochter in Bree- zand (de nieuwe kerk) steekt nu wel erg bij deze af. Het is natuurlijk onmogelijk haar te evenaren, maar men wil toch pro- dat bestuur, mevrouw DaalderKouse- beeren de oude kerk een mooier aanzien band, door ongesteldheid haar medewer- te geven. king niet kon verleenen. Men hoopt haar niet alleen spoedig hersteld, maar dan Het is den heer H. Jonker van Veer- Jfvens weer als bestuurslid bjj de afdee- burg gelukt t ,or kennismaandag de 1'ng terug te zien. Vaak wordt gevraagd, Maskerspelers uit Bergen te Inga- °J df £>nd nog we1 red™ van bestaan geeren. Opgevoerd wordt „Overschotje", i hee«' &tf' bea"tw.00trdde dle vraa? bf^ een comedie in drie bedrijen van Dario vesfigend, want het ideaal: premievrtf Nicodenii. Overschotje moet een heel aar-1 staatspensioen voor iedereen, heeft men dig stuk zijn, wat ook wel blijkt uit hetn0R alt*ld nlet bereikt- En 200 men daarin feit, dat het langen tyd achtereen met al s]au£t> dan n°S zal de afdeeling niet op groot sucoes in Amsterdam is eeSDeeid De Maskerspelers vormen een goed gezel' schap, hier welbekend. We behoeven slechts de vertolking van „De Oceaan- vlucht", het vorig jaar hier opgevoerd, in herinnering te brengen en twijfelen dan niet, of er wacht ons een mooie avond. Door de vrouw van den woonwagen bewoner H. S. werd aangifte gedaan, dat haar man gepoogd had niet nader te noe men handelingen te plegen met zijn 15- jarige stiefdochter en haar zelf, toen zij. wakker geworden door het verzet, dat het meisje bood, tusschenbeide wilde komen, met een dolk heeft bedreigd. De politie heeft den man, die reeds drie jaar gevan genisstraf achter den rug heeft, aange houden. De dolk werd op hem bevonden en daar vrees voor herhaling of uitvoering van de bedreiging bestond is hij in arrest gesteld. Hoewel hij tot nu toe niet bekend heeft, zijn de bewijzen zoo tegen hem, dat overbrenging naar Alkmaar wel spoe dig zal volgen. AUTORIT OUDEN VAN DAGEN. Een beetje meer zon en wat minder regen hadden het feest voor onze oudjes, die Woensdag hun jaarlü'kschen toer maakten, zeker nog wat feestelijker ge maakt. Maar bü een tocht in auto's is men gelukkig niet al te afhankelijk van het weer en zij, die in hun gtroot aantal levensjaren wel een erger tegenslag gehad zullen hebben dan een regenbuitje, zij werden niet terneer gedrukt door hét min der gunstige weer, maar hebben volop ge noten van den mooien toer van ongeveer 130 km naar Bergen, Egmond, Heilo en. geheven mogen worden. Want deze feest dagen moeten blijven bestaan. Op de medewerking van de autobezitters zal men steeds kunnen rekenen, omdat zij meegenieten met hen, wien het feest aan geboden wordt. En met zoo'n werkzaam bestuur als de afdeeling heeft, zullen het klok' feestdagen die klinken als een Mevrouw Buy, dankt, namens de ouden ,.aKerb den heer Stammes, voor de vrm,. i wo°rden en de autobezitters hes.HiL.K- bereidwilligheid, auto en tijd Het h f1 te bellen. Mlen uurslid Harder tenslotte, dankte wélsl»mnMedegewerkt hadden aan het *2Re" va" dezen dag, wekte op lid te worden van de afdeeling of familie en tn en snrak ^ore/zich aan te slui ten en sprak den wensch uit, allen een volgend jaar weer te zamen te zien. Succes-nieuws. Wieringen. Dinsdagavond j.1. speelde Succes i een vriendschappelijken wedstrijd tegen Flevo l van den Oever. Om ruim half acht blaast scheidsrechter Metselaar de elftallen in het veld. Succes heeft enkele invallers, terwijl F. enkele nieuwe krachten in het veld brengt, v. d. Griendt wint den toss en verkiest het ge ringe windnadeel. Geijsen brengt den bal aan het rollen en er volgt meteen een aanval op het F.-doel. De F.-verdediging is echter op haar post en weet den bal steeds naar voren te plaatsen. Aan den anderen kant is het Rijkers, welke zijn voorhoede steeds aan het werk zet. Een corner op het S.-doel bezorgt een gevaar lijk moment als de F.-midvoor den bal tegen Alkmaar en niet minder van het samen- den paal kopt. Dan is het weer de beurt aan zijn, met zoo'n groot aantal „menschen, waarmee je nog eens kunt praten over dien goeien ouden tijd". Met glundere gezichten kwamen dan ook de oudjes tegen achten uit de 39 auto's gestapt en hadden weldra een S. Enkele spannende momenten voor het F.- doel volgen. De S.-rechtsbinnen komt even in botsing en moet even het veld verlaten. In deze periode is S. sterk in den aanval. De S.- linksbinnen zet den bal schuin voor het doel en het is de toedoopende S.-rechtsbuiten, die den bal in het net deponeert (io). Flevo, niet plaatsje gevonden in de zaal van den heer ontmoedigd, pakt flink aan, de midvoor pro- W. Kossen, waar Meester Raap hen met beert het enkele malen, doch de S.-verdediging pianomuziek inhaalde. Een kopje koffie, een koekje en een sigaar en de praatjes van den dag werden voortgezet, terwijl de heer Raap met zijn pianospel de gezellig heid verhoogde. Het werd echter zoo lang zamerhand bedtijd en dus moest aan alle genoeglijkheid, een einde gemaakt wor den, maar niet vóór er nog een enkel woordje gezegd was. De heer Stammes kon aan de opgewekte gezichten wel zien, dat iedereen het er over eens was: het feest is weer goed ge slaagd! Hulde bracht hij aan het bestuur der afdeeling van den Bond voor Staats- pensionneering, dat dezen dag aan de oud jes had bereid. Het had heel wat hoofd geeft hem als het ware geen gelegenheid, toch weet hij even later, als een der S.-backs komt te vallen, den gelijkmaker in het doel te depo- neeren. Met dezen stand gaat de rust in. Na een korte pauze wordt gedraaid en krijgt S. het geringe windnadeel. De F.-verdedi ging krijgt het zwaar te verantwoorden, wat v. d. Griendt en c.s. echter wel is toevertrouwd. Ook de F.-keeper weet enkele malen op cor recte wijze in te grijpen. De S.-linksbuiten geeft een paar mooie schoten op doel, de F.- keeper weet erger te voorkomen. Flevo's aan vallen zijn niet bijzonder gevaarlijk, er wordt te veel getalmd, waardoor de S.-verdidiging steeds kan ingrijpen. De S.-midvoor krijgt nog mooie kans om de leiding te nemen, doch zijn schot gaat rakelings naast. Geen van beide weet meer te doelpunten, zoodat het einde breken gekost, nu de stuwende kracht uit komt met gelijken stand (i—i). VRIJDAG 17 JULI. Hilversum, 298 M. 6.45—12.00 VARA,. 12.004.00 AVRO, 4.00 8.00 VARA. 8.00ti.oo VPRO, 11.0012.00 VARA. 6.45700 en 7.307.45 Gymnastiekles o.l.v. G. Kleerekoper. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht door Martien Beversluis. 10.30 Voor de zieken. 11.3012.00 Grammofoonpl. 12.152.15 Concert Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. M.m.v. mevr. Geijsel (zang). 2.152.45 Voordracht in het Groningsch door H. E. Buurman. 2.454.00 Concert AVRO-kwartet o.l.v. D. Groeneveld. 400 Orgelspel Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 6.00 Ds. Horreus de Haas: „Wat is socialisme" 6.15 Vervolg concert. 6.45 Actueel Allerlei door het N. V. V. 7.00 Slot concert. 7.30 Politieber. 7.45 Mr. Smeenge: „De waarde van goed on derwijs en de Vereeniging „Volksonder wijs" 8.00 Lezing. 8.30 Piano-concert door Joh. de Molenaar. 9.00 Ds. K. H. Boerseman: „Hoe staat het Vrijzinnig protestantisme tegenover politieke en maatschappelijke vraagstukken". 9.30 Vervolg piano-concert Joh. de Molenaar. 10.00 Vrijz. Godsd .Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Slot piano-voordracht. 11.0012.00 Grammofoonplaten VARA. Huizen, 1875 M. Algem. Programma verzórgd door den KRO. 8.009.15 Grammofoonpl. 10.0011.30 Grammofoonpl. 11.3012.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.001.45 Concert KRO-kwintet o.l.v. P. Lustenhouwer. I.452.30 Orgelconcert Evert Haak. 3.004.30 Concert KRO-kwartet (piano, viool, altviool, en cello). 4.305.00 Grammofoonpl. 5 007.00 Concert KRO-Kunst-Ensemble o.l.v. P. Lustenhouwer. 7.007.30 Causerie door H. Th. Arts. 7.308.00 Declamatie door A. Laudie. 8.0011.00 Aansluitibg met het Concertge bouw „De Prins van Oranje" te Venlo. Me dewerkenden: Philharmonisch Gezelschap; Muziekvereen. „Fanfare Venlo"; Venlosche orkestvereeniging „O.K.N.V."; Dubbelkwar- tat „Inter Nos'; Dubbelmandoline-kwartet „Onder Ons"; The United Jasz Orchcstra"- Weser" Attraction» Kapell* „Rhein und II.0012.00 Grammofoonpl. ZATERDAG 18 JULI. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VARA-uitzending. '^5 en 7-45 Gymnastiekles o.l.v. U. Kleerekoper. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitz. voor Arbeiders in de Continubedrij ven. Nacky N. Mulder (levensliedjes), Loc Dekker (pianobegeleiding), toespraak e» grammofoonplaten. 12.00 Politieber. 12.15 Concert VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en grammof o I.45 Pauze. 2.15 Grammofoonpl. 2.30 Uitz. ter inleiding van de Intern. Arbei ders 01i«mpiade te Weenen. Grammofoon platen. Toespraak door H. Grim: „Inter nationale verbroedering van Arbeiders door de „Natuurvrienden"". 3.00 Dr. Sajet: „Het belang van lichamelijk gebrekkigen om toe te treden tot onzen bond". 3.15 Orgelspel door Joh. Jong. 3.45 Microfoon-reportage vanuit den Dieren tuin te Rotterdam. 4.15 "Grammofoonplaten. 4.40 P. Krijt: „Internationale Arbeiders Espe rantisten Beweging". 5.00 Grammofoonpl. 5.05 Otto van Tussenbroek: „Reizen en trek ken." 5.35 Vragenhalfuurtje. 6.00 S.D.A.P.-kwartiertje. 6.15 Grammofoonpl 6.30 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.00 Friesch uurtje m.m.v. mevr. Doe Haas- dijk (zang), Johan Jong (pianobegeleiding en orgel) en J. Winkelman: „Us Fryske Strijd"-. 7.30 Politieber. 7.45 Vervolg Friesch uurtje. 8.15 VARA-Varia. 8.20 Bestuursmededeelingen. 8.30 Concert VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 9.00 Bij de Pomp door Teun de Klepperman. 9.15 Vervolg concert. 9.30 „Pak"-Idylle, vacantie-reisgenoegen in één bedrijf uit het Engelsch van Grattan, naar de vrije bewerking van Charivarius. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg concert. 10.30 Voordracht door W. v. Cappeller 10.5512.00 Grammofoonplatenconcert. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-uitzending. 8.009.15 Grammofoonpl. 10.0011.30 Grammofoonpl. II.30 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.001.30 Concert KRO-sextet o.l.v. P. Lus tenhouwer. 1.30 Postduivenber. '•352.30 Grammofoonpl. 2.30 Vragenhalfuurtje. 3-004.30 Kinderuur. 5.00—6.00 Concert KRO-Kunst-ensemble o.l.v. P. Lustenhouwer. 6.00 Esperanto-berichten. 6.15 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart. 6.35 Vervolg concert van 5 00. 7.15 A. J. Stofmeel: „Iets over ziekten en be schadigingen van bloembollen- en knollen. 7.45 N. M. de Zwager: „Een technisch praatje over athletiek". 8.0011.00 Concert KRO Salon-orkest o.l.v. M. van 't Woud. M.m.v. de Familie Hoff- mann. tt 0012.00 Grammofoonnl.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 6