JULSANADORP. CALLANTSOOG. Strandwedstrijden, WiERIMSEN. TEXEL. BREEZAND. ANNA PAULOWNA. Doodelijk ongeval. heim 43832; Fa. Schotten, Schagen 44000; P. de Geus, St. Maarten 44100; J. Mazereeuw, H. Butter, Scholten en Lin- denmulder, Opperdoes 44330; A. K. Pik, Barsingerhorn 44884; J. Faus, N. Nie- dorp 44892; Gebrs. Boekei, Oude Nie- dorp 44950; P. J. Boersen, Schade11 45000; C. C. Otten, Wormerveer S 4o090, Fa. Boer en Dekker, Wormerveer J 45300. Jac. Huiberts, Alkmaar 45900; Fa. Kein- per en Hoogverst, Warmenhuizen J lowna 47390; Jac. Beers Dz„ Bergen Bos en Beetstra, Bouwbedryf, Anna Fau- 49400; H. Blanken en J. Lodder, -V Me- dorp 49900; P. Veenis Amsterdam 50312; W. Speets, Sneek 46500 De begrooting van den bouwkundige S. Vis te Oudkarspel bedraagt 41600. De gunning is nog niet bekend. BEGIN VAN BRAND. Door onbekende oorzaak ontstond Maandagmorgen j.1. een begin van brand in een schuurtje van de Wed. A. v. o. aan den Rijksweg alhier. Genoemd per ceel is in gebruik bij den heer A. d. H. die eveneens aldaar woont en er op het oogenblik een partijtje wol enz. in had op geslagen. De eigenaresse, die den brand ontdekte, riep onmiddellijk hulp in, en door omwonenden en daar werkzaam zijnde personen, werd het brandje spoe dig gebluscht, zoodat er geen verder ge vaar te duchten was. Aan de Rijkskweekschool voor Onder wijzeressen) te Alkmaar, is onze plaats- genoote mej. G. Tigchelaar bevorderd van de le naar de 2e klasse. Zondag 2 Augustus organiseerde de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer haar jaarlijkschen wedstrijd in het maken van zandfiguren. De tijd is voorbij, dat men van te voren angstvallig rekening hield met festiviteiten in omliggende ge meenten. Callantsoog begint meer en meer een trekpleister te worden in de zomer maanden. Half elf was de tijd, waarop ver zameld zou worden, maar reeds om negen uur verschenen de eerste deelnemers be laden met schelpen, stokken en andere attributen, terwijl velen bovendien een welgevulde „stikkenbuul" met zich voer den. Was het weer aanvankelijk nog niet schitterend, langzamerhand klaarde de lucht meer en meer op en toen om half elf de deelnemers groepsgewijze opgesteld zich naar het strand begaven, was reeds met eenige zekerheid te zeggen: 't zal wel losloopen. Ou het strand waren de werkzaamheden reeds eenige uren begonnen, 't Was dan ook geen kleinigheid om daar voor 150 deelnemers en deelneemsters vakken uit te zetten, palen te slaan, touwen te span nen en alles, heel nauwkeurig, groepsge wijs en genummerd in te deelen. Maar hei, strandfeest is populair en vele handen waren dan ook bereid gevonden om de zaak te bespoedigen. Toen de kinderen het strand bereikten was alles keurig in orde, en kon aan de indeeling worden be gonnen. Wel was het de moeite waard, waarvoor gestreden werd, want mooie prijzen waren door de commissie aangekocht Keurjg uitgestald op tafels in het Raadhuis had den zij reeds de kinderen in bewondering gebracht en menigeen zal zijn of haar keuze reeds gemaakt hebben als het ge maakte werkstuk zoodanig mocht zijn, dat zij tot de hoogst getaxeerden mochten be- hooren. De inwendige mensch werd bij dit alles niet vergeten en al spoedig deden allen zich L goed aan limonade, koek en biscuit. Tot half drie mocht gewerkt worden, dan was het eindigen en mocht de jury haar taak beginnen. Deze was inmiddels om 2 uur oo het Raadhuis bijeengekomen en door Mr. D. Breebaart als zoodanig ge- installe- rd. Deze jury bestond uit de dames Kerk .ïeer, Verwoerd, Breebaart en Van der Velde en de heeren Soholten en Smit. De heer Smit, die bij afwezigheid van den permanenten" voorzitter, Dr. E. E. Oter- doom, het voorzitterschap bekleedde, zette in 't kort de werkzaamheden van de jury uiteen, waarna men zich strandwaarts be gaf. Het was werkelijk geen lichte taak, die djury had te vervullen. Niet alleen was het beoordeelen op zichzelf geen ge makkelijke taak, maar ook was het ter rein zoo uitgestrekt, dat eenige kilometers moesten worden afgelegd, voordat men zich een goed beeld had gevormd en met eenige genistheid tot waardeeringscijfers geven kon overgaan. Het sein tot eindigen A rheumatiek.jicht.griep, hoofd-, kieg- enzenuwpijnwordtvoIgensöOOOgenees- A TT d I A hoeren op de meeat afdoende wijze bestreden door Togaltabletten. Togal B ft a S J gchaadtnoch Uw hart, noch Uw maa« en kan duB worden ingenomen doorhen rt 5 j cht verdragen. Togal hielp waar andere middelen Reen baat brachten. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. f Ü.ÖU Met gereefde zeilen kwamen ze aan- rel Houtkamp lüe pr.; Jacob Groothoff 17e pr.; Piet Wey 18e pr.; Jacob Breed 19e pr.; Jacob Bakker en Klaas Hollander 20e pr.; Chris van Leeuwen 21e pr.; An- ton Swaerts 22e pr. Groep V: Meisjes van 1215 jaar. le pr. Gré en Co Hoogvorst, dromme- daris, 42 punten; 2e pr. Jaantje de Vries, paard, 42 punten; 3e pr. Lies Veuger, vlinder, 42 punten. Verder Toos Tholen Hippolytushocf. De kermis mocht zich, dank zij het mooie weer, in een druk bezoek verheu- gen, vooral Zaterdag, toen men wel °ver de hoofden kon loopen. Wij gelooven, dat de verschillende kermisinrichtingen dan ook goede zaken maakten. Wat het verloop der kermis betreft, bij de aanwezigheid van eenige honderden en Willy Havy 4e pr. Trien Zeeman Zuiderzee-arbeiders en de groote massa 5e pr. Alie Schagen en Alie Rentenaar 6e pr. Dina ten Boekei en Jannie Baken 7e pr.; Greta Grabowsky 8e pr.; Bets j zegd worden, dat tot heden, uitgezonderd hier en daar eens een kleine schermutse Bakker 9e pr.; Regina Schager 10e pr.; ling, deze zeer ordelijk verloopt. VERJAARDAG H. M. DE KONINGIN MOEDER. was inmiddels gegeven en de jeugd kreeg daardoor de gelegenheid ook de ^kstuk ken van anderen te gaan bewonderen. L er viel te bewonderen. I Na afloop van de beoordeeling begaf de jurv zich weer naar het Raadhuis om daar tot'de vaststelling der prijzen over te gaan. intussohen had het Fanfarecorps „Cal- fenS' zich op de muziektent opgesteld en eaf eenige nummers ten beste om zoo doend 3 de wachttijd op prettige wijze te bekorten. Nu pas bleek hoeveel mensehen op het strand aanwezig waren. Het stroomde voortdurend dorpwaarts en het plein was in ©en oogenblik meei dan vol. 't ""as bijna 6 uur toen de jurv zich naar "e burgemeesters woning begaf, waar inmiddels de prijzen door de regelings commissie waren opgesteld. De voorzitter, mr. D. Breebaart, nam hier allereerst het woord. Hy drukte er zijn voldoening over uit, dat het feest zoo uitnemend geslaagd was. Voor een niet gering deel was dat te danken aan de groote medewerking, welke van alle kan ten was genoten. Hij bracht een woord van dank aan de beide „charmante" dames, wien het gelukt was een zoo groot bedrag bijeen te krijgen, aan de commissie, welke de prijzen had pekocht, aan de regelings commissie voor haar voorbereidende werk zaamheden, het fanfarecorps voor zy'n prettige muziek, die door de wachtenden zeker gewaardeerd was, aan de leveran ciers voor hun werkelijk schitterende ge schenken en last not least aan de jury voor haar omvangrijk en belangrijk werk. Alles bijeengenomen is dit feest gewor den een groote voldoening voor de jeugd door de behaalde prijzen en voor de V.V.V. door het welslagen van het feest. Hy geeft dan het woord aan den voorzitter van de jury, den heer E. Smit. Deze zegt allereerst, dat de jury een moeilijke, doch dankbare taak heeft eehad. Het gemaakte werk was over het algemeen goed, terwijl door meerderen heel mooi werk was ge leverd. Hij gaat dan over tot het opnoe men der toegekende prijzen, tevens ver meldt hij het gemaakte werkstuk en het sporing mogen zijn voor de oudere jon- aamtal toegekende punten. Het maximum gens en meisjes om een volgend jaar ook aantal te behalen punten bedroeg 60. De mee (e doen- Hij spreekt den wensch uit, uitslagen waren als volgt: dat de deelname het volgend jaar nog Groep I. Meisj'es 6 9 jaar. grooter mag zijn. Ie prijs Lies Kossen, sa J pa en vi Het heeft de jury menige zweetdroppel vU» T7 te 'm^Piptie, en Aae-ie Kater' gekost, maar spreker is er van overtuigd, I zullen overheerschen. Lammeren waren PU 'wrtS ove, denken er weder veel voor deken Md van het jaar. Trien Vries en Trijntje Weii, 5e pr.; Annie als hij en dat zij. mocht een volgend jaar Baken 6e pr.; Gerrie Zeeman 7e pr.; Oor- weer een beroep op hun medewerking rie Bakker en Neeltje Toes 8e pr.; Maar- worden gedaan, gaarne hieraan gevolg Burgerlijke Stand van Texel van 14 Aug. GEBOREN: Jan, z. v. Arle Wuis en Cornelia Jeannette Kikkert; Bernard, z. v. Pieter Bakker en Maartje Jans Geense. OVERLEDEN: Martha Rendina Leo- pold, 50 jaar, gehuwd met Johannes An- dreas Gerhardus Stompff. AUTO-ONGEVAL. Gistermiddag geraakte bjj het passee- jgjj van verschillende auto s een bakkers- publiek ti g ïutoVïïnVden heer Bremer b« Hermans hoeve op den Koogerweg, zoodanig uit den koers, dat zij recht op een hek in reed; het hek werd over grooten afstand' tegen den grond geworpen. De auto werd slechts een weinig beschadigd. l)e stuurder kwam met den schrik vrij. De Cocksdorp. De Zeereerw. heer Roovers, vroeger pastoor alhier, thans te Egmond, is be noemd tot pastoor te Haarlem, parochie St. Joannes de Dooper. Den Burg. EXAMEN. De heer M. J. Oele, onderwijzer aan de U.L.O.-school alhier, slaagde te Utrecht voor acte Fransch L. O. Annie Swaerts 11e pr Groep VI: jongens 1215 jaar. le pr. Leo Scholten, boot, 48 punten; 2e pr. Henk Vries en Jo Breed, kruiser, 48 punten; 3e pr. Jan Houtkamp, schip, 46 punten. Verder Jacob v. Scheijen en Hans Godijn 4e pr.; Wim Groothoff 5e pr.; Jan Tholen 6e pr.; Piet Bakker en Dirk v. Scheijen 7e pr.; Jan v. d. Bosch 8e pr.; Arend Toes en Jan Modder 9e pr.; Jan Putting 10 pr.; Dirk Bakker 11e pr.; Arie Liefhebber 12e pr.; Klaas Baken 13e pr.; Gerrit Baken 14e pr. Groep VII: Jongens en meisjes van 15 jaar en ouder. le prijs met bijzonderen lof van de jury, Aafje Vos en Alie Luikes Butter, nijlpaard, 57 punten; 2e pr. Jacob Vos Pzn., Troelstra, 45 punten; 3e pr. Jacob Vos Azn„ Charley Chaplin, 44 punten. Dan was het einde van het uitdeelen daar. De heer E. Smit spreekt dan nog een slotwoord. Hij hoopt, dat de mooie prijzen, vooral van groep VII, een aan De verjaardag van H. M. de Koningin- Moeder is alhier, door 't uitsteken van de vlag van de torens, van Rijks- en gemeen- tegebouwen, j.1. Zondag niet ongemerkt voorbijgegaan. PROMOTIE WITVLIET. De heer C. Witvliet, Rijksveldwachter brigadier alhier, is bevorderd tot briga dier-majoor brigade-commandant en wordt 7 September a.s. overgeplaatst naar Dok- kum. Voor den heer Witvliet een praeht- promotie, waarmede wij hem van harte feliciteeren, doch daar hij alhier als poli- tieman en als burger zeer hoog staat aan geschreven, zien wy hem noode vertrek ken. MARKTOVERZICHT. HELDER—V.V.A. 4— De thuisclub neemt revanche. Helderis spel. We hadden Helder niet meer in actie gezien, sinds haar laatste competitie-wedstrijd. De hernieuwde kennismaking met de ploeg der withemden is niet direct tegengevallen. Niet dat het spel der withemden een overweldigen den indruk maakte, dat niet, maar het vertoon de was toch wel van dien aard, dat het elftal in de komende competitie een beduidende rol zal gaan vervullen. Er zat een goed verband in het elftal wat in een nieuwe opstelling uitkwam dat zeker Wn aiin thans reeds volop in den tyd een goed teeken is. Er werd althans met over -„j„ onVianpnaanvnpr OD de leS gespeeld en men wist zijn plaats te kiezen, van den ö^e-scDapeiiaanvoer op ue ^,6 malen werd cr te kort„ g€speeld en Texelsdhe markt eil toch was er j ook door sommigen wel eens te lang gepingeld, slechts een hok vol Olluere dieien aangt-1 maar men volhardde hierin niet. De midden- bracllt. De kooplust hiervoor was nog ZOO j bn;e bep nu eens goed mee, gaf wel eens te gering, dat ook de volgende week, de hard aan, maar wist toch wat plaatsen was. sc ha Den nog wel niet den marktaanvoer t Achter werd soms een mistrap begaan, maar in de 2e helft waren de backs er veel beter in; het opstellen moet nog verbeterd worden. De tje Bakker 9e pr.; Neeltje Blom 10e pr.; zullen geven. Het strandfeest behoorde ^G^en zeker J 20 tot J 25 zouden hebben Jopie Vulmar 11e pr.; Wies Kamphuis hiermede tot het verleden en is buiten 1 130 'keeper kon het nog best, heeft eenige malen pl. m. 300 stuks, de prijs gaat echter *>teed I moo; gered. De voorhoede liet goed samenspel meer achteruit; nu betaalde men J 16 tot j z;en. 3ak was een prima rechtsbuiten, minder 19, voor lammeren, die enkele weken zjjn couega op den linkervleugel. Het binnen- trio was qua combinatie zeker geen misluk king en wist ook van doorzetten. Een enkele Dat het er drassiger is dan vroeger, is zeker. En dat komt al weer door de dich ting van het Amsteldiep en door de ver gevorderde afdamming van de Zuiderzee. Gemiddeld komt het water reeds een 20 tot 25 cm hooger dan vroeger en dus wordt ook het schorveld van het Kuitje geregeld meer omspoeld dan vroeger. Eertijds toch lag, in den zomer, dat buitenveld vele weken droog en ontstond er dus een droge ondergrond, terwijl er nu, haast bij elk vloedgetij, water in de geultjes komt te staan. Is het buitenveldje, de schorgrond. dus daardoor moerassig? Dat lijkt me niet. De ondergrond blijft kleihoudend, hetgeen wel blijkt uit het piersteken als het Kuitje droog ligt. Moerasgrond, waar het wegzakken mo gelijk is, lijkt het me daar allerminst. Mis schien dat men hier of daar tot de knieën door het „zinkelwier" kan gaan. maar ook dat lijkt me onwaarschijnlijk. Waar ik ook liep, meer dan een wegdrukken in het water heb ik niet gemerkt, omdat een vluggaan over het soppende gras, door zakken voorkwam. Den bezorgden vader zou ik willen raden zelf eens poolshoogte te nemen en niet bang te zijn voor een paar natte voe ten. Misschien vindt hij daar bij het uitje zooveel onschuldige gelegenheid tot vermaak voor zijn zoon. dat hij het niet erg zal vinden, als die eens met bemod- aerde schoenen en kousen thuis komt. Want schoon is het er, tenminste als er «ets in je zit van vrijbuitersnatuur. die de 12e pr.; Hanny Kamp-huis 13e pr.; Tilly van He-mert 14e pr.; Aagje v. Sdheijen 15e pr. Groep II. Jongens 6—9 jaar. le Drijs Bob Verwoerd, schip, 44 pt.; 2e pr. Harold Grabowsky, schildpad, 42 pt.; 3e pr. Piet Smit, schip, 39 pt.; verder Piet Liefhebber 4e pr.; Gerrit de Vries 5e pr.; Jan van Honschooten 6e pr.; Jaap Hoogvorst 7e pr.; Alje Breed 8e pr.; Jan de Vet 9e pr.; Jan Prins 10e pr.; Teun en Simon Mooy 11e pr.; Jan Visser 12e pr.; Arie Nieuwland 13e pr.; Carel Scholten gewoon goed geslaagd en een groot suc ces geworden voor het altijd parate be stuur der Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer. SPELEN MET LUCIFERS. Het zoontje van den heer Sch. speelde 14e pr.; Klaas Boontjes 15e pr.; JanZondagmorgen op het erf van de wed. Kamphuis 16e pr.; Rudi Verwoerd 17e pr.; i aan den Kleiweg met lucifers bij den Kees Kater 18e pr.; Adriaan Baken 19e hooiberg, waardoor deze in brand ge- pr.; Jan van Scheijen 20e pr.; Piet Roos raakte. Gelukkig kon men spoedig ingrij- 21e pr.; Eddy Smit 22e pr.; Jacob de Jong 'pen, daar de kleine baas zelf kwam ver- 23e pr.; Piet. Bakker 24e pr. tellen: „Het brandt al". Van alle kanten Groep III. Meisjes 9—12 jaar. werd hul boden zoodat m le prys Engeltje Wey en Annie Vries, T - u hert, 45 pt* 2e pr. Trudi van der Velde, brandsplu'L met emmers ooievaar, 44 pt.; 3e pr. Annie de Vries en a er. een snelle uitbreiding van het Trijntje Dekker, margrieten, 44 pt.; verder j vuur 'con tegengaan. De spuit kon ten- Rie van Honschooten 4e pr.; Tootje Te-1 slotte, nadat de halve berg was verplaatst ten'burg 5e pr.; Marie Timmerman 6e pr.; en omgezet, den brand blusschen. Nel Thomasz 7e pr.; Rensje Middellie 8e pr.; Jaantje en Grietje Kater 9e pr.; Annie Zwaan 10e pr.; Anneke Grabowsky 11e pr.; Tini Visser 12e pr.; Maartje Ambuul 13e pr.; Grietje Kater Ad. 14e pr.; Jeanne Grabowsky 15e pr.; Lientje Groothof 16e pr.; Grietie de Vries 17e pr.; Engeltje Zeeman 18e pr.; Gerry van Twuyver 19e pr.; Neeltje Langereis en Aagje Ambuul 20e pr.; Corry Mooii 21e pr.; Greta de Vries 22e pr.; Pietertje Hoep 23e pr.; I De aanvoer van rundvee was onbetee- maal echter werd hier wel eens te lang ge kenend: er stond slechts één koe aan de j d™ald, het leder te lang bij zich gehouden en een beetje onvruchtbaar kick-and-rush ge speeld. Dat moet bepaald afgeleerd worden; lijn, waarop zoo goed als in het geheel niet werd geboden. De kalveren deden ongeveer nog den prijs van vorige week, niettegenstaande op de markten elders vry slechte pryizen worden betaald. De varkens stijgen thans nog steeds in prys, de hoogste prijs was vorige week nog 22 cent per pond, terwijl thans op de boerderijen reeds 23Vi cent wordt gegeven. In den wolhandel begint eenig leven te, komen. De heer D. Keyser Sz. althans eilke.,e JO"?ere k"cht.e" °P de, proff gestuld, a a -iaaa ui werden. We vonden het aanvalsspel nog het heeft dezer dagen ruim iOOO vachten ge- beste> vooral rechts_ en linksbinnen waren ko-Ciht. De prijs IS eöhter treurig, min- goed, en de linksbuiten was ook niet kwaad, stens 1 per kg te laag; betaald werd Een andere uitblinker was de doelman, die slechts 57/4 et. per kg. I beslist uitmuntende capaciteiten bezat en zijn Het aantal handelaren aan de eiereilivei- club voor een grootere nederlaag behoed heeft. door een snelle, goed doorgevende attaque, be sloten met een onverwacht schot (de tegen partij moet het niet zien aankomen); daarvan moet het succes komen. Al met al kan deze proef-combinatie geen mislukking genoemd worden. V.V.A. V.V.A., de oude A'damsche 2e klasser, pro beerde eveneens een nieuwe opstelling, waarin ling was deze week niet groot, de handel was hierdoor iets vlugger, de prijs echter hooger, pl.m. 4.25 voor 60 kg. eieren. De middenlinie en achterhoede waren goed zonder meer. Er waren daar zwakke momen ten; een andere keer weer was het spel uit stekend. We gelooven wel, dat de E. C. een nieuwe Met het leggen van de kabels, waarmede proefneming niet overbodig zal achten, vanaf de Electr, gen, den 24-jarigen, opgehuwden, G. Noorden in den Veerweg bjj zijn motor- Centrale te Den Burg, het vliegkamp „De Mok" van electriciteit zal worden voorzien, is Maandag een aan vang gemaakt. LEGER DES HEILS. Sinds Vrijdag vertoeft in onze haven de E\ angelie-motorboot „t ebe an het n;et Jn Helder's verdediging boterde het nu Leger des Hens. De „heilsmatl'ozen heb- en dan niet. Men liep elkaar nogal eens in den ben hun ruime tent opgeslagen op een weg en naar den verkeerden man. WA nam perceel land van den heer Joh. Roeper j de leiding met een magnifiek schot van den 2—0. De wedstrijd. De wedstrijd werd op het bijterrein gespeeld, daar het hoofdterrein nog niet klaar is. De gasten speelden voor rust met den vrij krach- tigen wind in den rug. Ze waren deze periode iets meer aanvallend, zonder dat echter van een blijvend overwicht gesproken kan wor- Zondagmorgen, ongeveer half 5, von- jr„ D den arbeiders, die naar hun werk gin-aan de Koogenstraat. Verschillende spre- j linksbinnen en nog voor rust werd het 2 wordt genomen; doch deze brengt geen succes R. is nu gedurig in den aanval, welkt aHen' zeer gevaarlijk zijn. Na eenige aanvallen van Z. schiet Beneker van R. net over. Bij een aanval van R. valt v, d. Wal de mid-voor passeert en schiet onhoud baar in, 30 voor R. Na een corner voor Z. schiet Bloemvliet, even te hoog, over. Eenige corners voor R. geven geen voordeel. Rust komt met 30 voor Racing. Om 8 uur 4 min. laat Dol het spel hervatten, Z. begint met eenige goede kansen te scheppen, doch tot schieten wordt men niet vrij gelaten. Nu stranden de R.-aanvallen veelal op buiten spel. Een mooi schot van Boot gaat naast. Zeer moeilijk moment voor den Z.-keeper, het loopt echter goed af, want de bal gaat naast het doel. Z. speelt nu stukken beter en is ge regeld op de R.-helft. Het is opvallend zoo wei nig vertrouwen men in den rechterwing van Z. heeft; trouwens, als men deze nog eens aan 't werk zet, maakt hij niets klaar. Schapenköt- ter kan niet op tegen Darphorn. Na een corner voor Z., die Suijlekom over schiet, volgt er een voor R„ die geen voordeel geeft. Na een pracht- schot van ver, schiet Marsman goed in, 40 voor R. Het is voor Z. nu verloren spel; zal men de eer nog weten te redden? Een mooi schot van Suijlekom gaat net over. Schapen- kotter schiet, de bal wordt teruggezonden, hij slaat nu den bal neer, waarvoor een vrije schop wordt gegeven. Dan schiet Schapenkötter naast. Beide partijen zetten elkander herhaalde lijk buitenspel. De Z.-keeper redt nog eens door op tijd uit te loopen, waarna DlS het ein de aankondigt. De opbrengst voor de fondsen was 75.65. Dinsdag a.s. ZeemachtHelder II en ten slotte Vrijdag a.s. ZeemachtH.R.C. III (voor deze wedstrijden is een fraaie plaquette be schikbaar gesteld door het bestuur van Zee macht). Uitslagen vriendschappelijke wedstrijden. Blauw WitWacker O6 Weensche prof club), rust O4. 't GooiAustria 212, rust 16. Mooi verdiend dus. VitesseAustria 22, rust 20. DE WEDSTRIJDEN OM DEN PRINS HENDRIK-BSKER. „Haarlem" wint. Zondag vonden op het „Haarlem"-terrein de jaarlijksche wedstrijden plaats om den Prins Hendrik-beker. Het weder werkte niet bijzonder mede, maar dat zal dan ook wel de oorzaak zijn geweest, dat de belangstelling niet zoo groot was als andere jaren. De straffe zijwind drukte eenigszins de prestaties, wat b.v. goed merkbaar was bij het nummer polsstok hoog springen. De fraaie beker werd voor de achtste maal gewonnen door de H.A.V. „Haarlem", met den of van een insluitpartij. Dat was het lang punten; no. 2 werd de A.V. 1023"' vóór «lint Trt TI oldor'c iror/lfiHminrr K/-\for/1 o V10+ nu t tt t - Neeltie Eikel 24e pr.; Louise Schager 25e 1 rijwiel liggen. De jonge man gaf geen teekenen van leven meer, zoodat onver wijld, behalve de dokter, ook de politie werd gewaarschuwd. Inderdaad kon de dokter slechts vaststellen, dat de dood reeds eenigen tijd geleden moest zijn ingetreden. De politie stelde terstond een onderzoek in, waarbij kwam vast te staan, dat de heer Noorden des nachts omhalf2"Van de Wieringer kermis naar huis was vertrokken. Aan de nog duide lijk zichtbare sporen op den weg was te zien, dat het motorrijwiel hevig geslin gerd heeft en tenslotte is omgeslagen. Waarschijnlijk is de ongelukkige door te snel rijden de macht over zijn motor kwijt geraakt. Een diepe gleuf in den weg wees er op, dat het motorrijwiel, na het omstaan, nog over een afstand van 7 m is voortgeschoven. pr.; Ali de Groot 26e pr..; Diet Mooij en Jo ten Boekei 27e pr.; Trien Roos 28e pr.; Geertie Baken Kd, 29e pr.; Tony Bakker 30e pr.; Gerda Arendsen 31e pr.; Reinie Boontjes en Trien Zeeman 32e pr.; Dieu- wertje de Haan 33e pr. Groep IV. Jongens 912 jaar. le prijs Jan Breed, ooievaar, 48 pt.; 2e pr. Teun Oskam en Jan Hoogvorst, hert, 45 pt.; 3e pr. Dirk Visser en Jan Vos, auto, 45 pt.; verder Piet Timmerman 4e pr.; Dé Verwoerd 5e pr.; Simon Kruit 6e pr. (de visscherman op de fontein); Gerrit Baken Szn. 7e pr.; Piet Breed 8e pr.; Piet v. d. Bosch 9e pr.; Casper Swaerts en Cor- nelis Hoogsohagen 10e pr.; Klaas Baken 11e pr.; Jacob Breed en George Rentenaar 12e pr.; Theo Houtkamp 13e pr.; Gerhard Scholten 14e pr.; Pim Tholen 15e pr.; Ka- kers o.a. ds. Visser en ds. Groeneberg In de Helder-gelederen werd door sommigen braaf gekankerd (of dat wat helpt!), tegen de pauze kwam de witte voorhoede eerst p.:s goed in actie, zonder echter dat dit succes bracht. Een penalty werd niet benut. In de 2e helft speelde er een geheel ander Helder-elftal. Onmiddellijk stormde de voor hoede in razend snel tempo naar voren en liep de roodzwarte verdediging van den voet, die finaal overrompeld was. De keeper bleek hier echter het struikelblok, die hooge en lage ballen vallend en springend uit zijn doel hield. Deze speler werkte werkelijk uitnemend. Eindelijk moest hij zwichten voor een harden schuiver van Burger en later had Bak twee-, maal succes, door na snel toeloopen een weg gewerkte bal in het doel te jagen. De VVA-ers kwamen maar enkele keeren over de helft en de doelman had het zeer rustig, die maar twee maal ernstig bedreigd is geworden. Uit een vrijen schop werd het tenslotte 4—2, waar mede het einde kwam. - -v.u Helder speelde na rqst zeer goed en met veel Zaterdagavond in Hotel Texel te Den enthousiasme en.de mondjes bleven dicht voeren op de bijeenkomsten het woord; tot heden toe is de belangstelling van het publiek niet groot geweest. Het Heils leger is dan ook niet gelukkig met het weder; het lokt niet aan om bij deze hitte in een tent eenige uren door te brengen. Zaterdagavond kon de bijeenkomst in de tent wegens de slechte opkomst niet doorgaan. Een bijeenkomst, die toen op het Marktplein werd gehouden trok veej publiek. Zondagmiddag hadden de „Heils- matrozen" zich naar het strand te De Koog begeven, waar eveneens veel toe hoorders de verschillende sprekers volg den. De bijeenkomst van Zondagavond was slecht bezocht. AANBESTEDING. Door den architect N. Schermer, werd Burg aanbesteed, het bouwen van een Scheidsrechter Geurts was met de leiding be- ongereptheid lief heeft en die zich alleen kostelijk kan vermaken door zich te ver meien in het leven rondom hem en in zee en die vreugde geniet van de wisselende tinten langs dijk en wad en gluurt naar de schaduwbeelden, die grillig gevormde wolkgevaarten werpen op de zongeketste vlakte van de zee en waar alle dingen een taal spreken, die slechts gehoord wordt door hem, wiens oor daarop is ingesteld en wiens hart dat in zich weet op te ne men. Onthoud het, hen, die de geaardheid hebben dergelijke, niet te omschrijven, vreugden in zich op te nemen niet en tracht slechts te beluisteren datg ene, waarnaar hun hart uitgaat. Niet graag zou ik een waarschuwing van naar het kuitje te gaan willen lancee I woonhuis aan de Willeminalaan te Den last' die kem in soede handen was. voor rekening van den heer H gestevend en duidelijk onderscheidde ik Kalis, slechts één man aan boord. Telkens moet ik het bewonderen, dat deze mannen van de natuur in hun eentje zoo'n, toch niet zoo heel klein vaartuig, weten te regeeren onder allerlei omstandigheden. Het roer werd op het „pennetje" gezet, de man hield het vaartuig op den wind, liep rustig naar het zeilsval, streek de fok! daarna het zeil en liet rustig het anker vallen. Alsof er geen vuiltje aan de lucht was, wijl het toch halve stormkracht woei, was het schuitje gebracht in den opper van den Helderschen wal. En dan, kalm met de handen in de zak ken, even gluren of het zaakje er goed bij ligt, dan naar omlaag en een bakkie gezet en dan naar kooi, om vóór dag en ren. Zelf heb ik en hebben mijn jongens dauw weer anker op te gaan, en de dag ff.j 'l- ^ro°te vreu9^en beleefd en nog taak van poeren en aalzeilen waarschijn- altijd biedt de onbegrensdheid daar haar.l'jk weer op te vatten subtiele genoegens. Hoe hoog het water komt te staan, kan men gemakkelijk nagaan aan de richel wier en rommel tegen het steenen glooiinkje en op de grasberm en boven dien zegt de rij van duizenden en dui zenden alikruken u wel tot hoe hoog het water daar spoelt, omdat alikruken, al thans een paar uur per dag, toch wel het zeewater zullen behoeven om durend in het leven te blijven. Terwijl ik nog bezig was van graspol de schuitjes den opperwal genaderd, de schutjes den opperwal genanderd. Het leven van onze over-voorouders. £én met de natuur met wie ze opgroeien en waarvan ze weten, dat ze afhankelijk zijn. Maar ze buigen gaarne voor haar macht en ze genieten, bewust en soms misschjen onbewust van hare ongekunsteldheid en van hare ongereptheid, die tevens is van een schoonheid, die het prijzen ver te bo ven gaat. Robinson. Ingeschreven werd als volgt: Timmerwerk: G. Zoetelief 2080; Bruin J 1909; Gebr. Timmer 1890; J. v. Wes- sem 1795; Bakker en Koorn 1786; Gebr. Schoenmaker 1777; P. van 't Hoog 1775; H. Zijm 1758. Metselwerk: Th. Buisman 2293; G. Lognxan 2275; A. de Kort 2176; H. Zondag a.s. komt Blauw-Wit op visite. WEDSTRIJDEN TEN BATE VAN HET M.S.F., HERWONNEN LEVENS KRACHT EN DE PLAATSELIJKE VER. TER BESTRIJDING DER T.B.C. ZeemachtH^R.C. II o4. Deze wedstrijd is zeer verdiend gewonnen door R. en Z. werd op overtuigende wijze ge- Koorn f 2048; C. Keijzer 2130' I Voigt- slaSen- w'j moeten hierop laten volgen, dat het Zn 1QR7- 'w fïpiic 7- elftal sewijzigd was, wat een verzwakking 2025; L. Bruin 1965; N. Graaf 1958. Loodgieterswerk: J. Agter 165- Jb Kiljan 143; P. Oele 142.25; N. de Graaf 137.50. Schilderwerk: S. Smit 410; .T. C. Roe per 348; P. Boon 343; D. Toolens 300. Electr. werk: Knopperts 49 80- rI Schitterend weer hoegenaamd geen wind, R. Daalder 45; J. Agter 40. j wint den toss en zal spelen met de zon in het - - - - 'gezicht. Zeer veel voetballiefhebbers willen wel van het spel genieten, doch hebben geen cent over voor het goede doel; zij blijven daarom beteekende. Wat H.R.C. II betreft, dat was een ploeg die keurig spel te zien gaf. Zeer goed samen spel werd vertoond, de balcontrole was in orde, terwijl men ook zeer tactisch speelde, o.a. wat plaatsen van den bal en bivitenspelzetten be trof. Over den wedstrijd het volgende; Het werk is den laagsten inschrijvers gegund. HET BADSEIZOEN. Het aantal badgasten, dat thans In deze gemeente vertoeft, is buitengewoon groot. Waar men zich ook op ons eiland bevindt, overal ziet men de vreemdelingen in groo ten getale loopen. Vry wel alle pensions en hotels zijn geheel gevuld, terwijl ook de jeugdherberg zich steeds in een zeer druk bezoek mag verheugen. Jammer, dat de sterke wind in de laatste dagen het be zoek aan het strand minder aangenaam maakt, vele toeristen trachten zich wel in de duinen en bosschen te vermaken, doch maar buiten het hek kijken. De eerste aanval is voor R. en na 7 min. spe len weet Marsman na het uitloopen van den Z. keeper kalm in het net te schieten, 1o voor R. Vrij spoedig nadat opnieuw is afgetrapt, volgt een aangeschoten „hands", door Mulder veroorzaakt, waarvoor Dol een strafschop toe kent, die wordt benut cn den stand brengt op 2o voor R. Er is 9 min. gespeeld. Nu volgt een schot van Henning, hetwelk wordt gekeerd, Suylekom schiet daarna maar wordt gemakkelijk afgewezen. Ook een mooi schot van links van R. wordt keurig gekeerd Z. komt er even beter in, is nu meer in den aanval. Darphorn zet de voorhoede aan het hot Texelsche strand is voor hen toch de werk, doch de aanval, die volgt strandt grootste aantrekkelijkheid POLITIE. Gevonden: 2 badpakken. op buitenspel. Gevaarlijk moment voor Z.-doel, de keeper redt de situatie. R. zet nu geregeld bui tenspel. Nadat Henning voor den grond is ge- loopen, ontvangt Z. een vrije schop. v. d. Wal moet om te redden corner trappen, welke goed het Haagsche „Ving en Lenig". De Hagenaars hadden echter met pech te kampen. Hun beste man b.v. werd gedisqualificeerd (Karman, in den hordenloop). Uit een sportief oogpunt beschouwd leverde de jonge Kaan. die op de 110 M. horden het Nederlandsche record evenaarde, de beste pres tatie. Daarnaast dient met eere genoemd de 100 M. van Berger in de finale, die er in slaag de om het baanrecord van v. d. Berge (10.8 sec.) met 0.1 sec. te verbeteren. Tenslotte verdient de vertesprong met 7.I71/» M. van v. Welsenis als winnaar, een eervolle vermelding en wel speciaal omdat de aanloop recht tegen den wind in geloopen moest wor den. H. de Boer, kampioen van Engeland op dit nummer, moest zich met de 2e plaats te vreden stellen. Van der Zee won het polshoog met een sprong van 3.70 M. Dat wettigt de voorspelling, dat het Ned. record (3.80 M.) niet veilig meet staat. Eysker wierp den discus 40.65 M. en werd ook eerste in het kogelstooten, 12.20 M. De andere nummers geven geen aanleiding tot een nadere bespreking. FRAAIE DAMESSUCCESSEN TE BRUSSEL. In de internationale atletiekwedstrijden te Brussel heeft de Nederlandsche damesploeg zich zeer onderscheiden. „De Telegraaf" vermeldt de volgende resul taten: Discuswerpen: 1. Pels 34-79 M., 2. Munnikes 32.18 M., mej. Rombouts werd 6e. Hoogspringen. 1. Leefsma 146 M. <u- ker werd 5e met 1.35 M. 100 M. 1. Schuurman 12.2 sec., 2. Martin, op 2 M., 4. Dumce. - Kogelstooten. 2. Munnikes 9.46 M., 3- Bakker 8.80 M„ 5. Leefsma 7.88 M. 80 M. horden. 2. Leefsma, op 1 M. achter Miss Tiffin (13 sec.). Speerwerpen. 1. Beerman-Rombouts 30.59 M., 3. Mulder 29.18 M., 5- Munnikes 24.63 M., 6. Leefsma 2346 M. 4 X 100 M. estafette. 1. Nederland (met Aen- genent, Dumee, v. Aalten, Schuurman), 50 sec., 4. Nederland II (met Leefsma, Rombouts, Pels* Martin). WAT DAMES VERMOGEN. Mej. Braumüller in actie. Op den tweeden dag der Duitsche athletiek- kampioenschappen voor dames, te Maagden burg gehouden, is het wel mej. Braumüller ge weest, die zeer van zich heeft doen spreken. Deze jongedame beëindigde den vijfkamp als nieuwe kampioene met het record van 375 P- of 24 meer dan het record bij de Brandenburg- sche kampioenschappen. Met een schitterende recordprestatic van 42.28 M. speerwerpen ver beterde zij haar oude record met 2.01 M. Haar prestaties in 100 M. hardloopen (13 sec.), speerwerpen (42.28 M.) en hoogspringen (1.4' M.) leverde volgens de internationale punten- tabel een nieuw wereldrecord driekamp op (voor vijfkamp bestaat geen internationaal re cord). Voorts maakte zij in het nummer ver springen een sprong van 5 M. en haalde zij m het nummer kogelstooten 11.36 M. Er werden in deze wedstrijden diverse records verbeterd. (Zie verder pag. 3 van het eerste blad)*

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 6