A.J. DE VRIES, Gosdkoope Groanien cadeau ajouren Advertentiën, BETREKKINGEN teTiuur2 TE KOOP ZOEKLICHT-AUTO P. J. VAN DRIEL UW NAAIMACHINE DEFECT A.HILDERI F\ G. Joh. van der Lee OSSENTONG 50 c. BACON 22 c. Spoorstraat. Advsrtesren doet verkoonsn. TE HUUR Radiografisch Weerbericht IVJarineberichten. Stoom vaartberichten. JULIANADORP. Sport. Burgerlijke Stand van Den Helder FVlarktben'chten. tot 31 Augustus. WAARSCHUWING Zaterdag a.s. een y2 pot zeer fijne Boerenmeisjes Spoorstraat 78 Tel. 156 per ons. Telf. 192. Te koop een in volle werking zijnde Smederij met groote werkplaats en opslagterrein, met mooi Woonhuis. Inlichtingen bij den Makelaar P. BREGMAN, Loodsgracht 46. A. HILDERING te ruimen, waar de kopervoorraad van ge- buren en kennissen kan worden geborgen. Deze kopervoorraad zullen wij aanc Comité doen toekomen en de resu zullen schitterend zijn. Zend mij spoedig uw a^ken menlijk een en ander te Opreken. Mej. Kraan, Ruyghweg 145. Mijnheer de Redacteur. beleefd een plaatsje in uw ^waarvoor bfl voorbaat myn dank. verblijdend is het te kunnen consta- Pren dat. ons Gemeentebestuur blijk loeft een open oog te hebben voor de vei ligheid harer inwoners. Getuige de om bouwing der toegangen van de Geref. Kerk (Julianapark) overeenkomstig de eischen der Politieverordening! Doch wat te denken; zoo het geldt een gebouw voor publieke vermakelijkheden, als het oog daarvoor wordt gesloten? Want ben ik goed ingelicht, dan is in de bioscoop „Tivoli" aanwezig een gaan derij, plaats biedend voor circa 4 a 500 personen. De trap nu, die toegang en te vens uitgang geeft tot deze gaanderij, be vindt zich in het midden der benedenzaal, een andere uitweg is er niet! Onnoodig te zeggen, dat zoo hier onverhoopt brand mocht ontstaan, het tumult en de gevolgen hiervan niet zijn te overzien. Mag hier niet geëischt worden, dat b.v. een nooduitgang gemaakt wordt? Waar in de Geref. Kerk eenmaal per week gevaar voor het leven aanwezig kan ziin, geldt dit voor de bioscoop zeven maal per week, en in nog erger mate, aangezien er geen rookverbod bestaat, en het te gebruiken materiaal eveneens licht brandbaar is. En wat te denken van dat open oog van ons Gemeentebestuur voor de veiligheid, zoo 't geldt de boottochten der E.S.O.N.A.? Is hier door het Gemeentebestuur niet iets aan te doen? Zijn deze booten zee waardig voor tochten naar de Zuiderzee werken, Harlingen en Terschelling? Is er materieel aanwezig bij een eventueel ongeval? B.v. een of meerdere reddings gordels, een anker of sloep? Zie, M. de R„ deze zaken wilde ik even onder de aandacht brengen, in het ver trouwen, dat ook hier de noodige voor zichtigheid betracht zal worden, en het verwijt ongegrond, als zou ons Gemeente bestuur eenzijdig ziin in het doen toepas- 8( der Politieverordening ten opzichte der veiligheid. Den Helder, 31 Juli 1931. Hr. Ms. AREND. Teruggekeerd. Hr. Ms. Arend is gistermiddag van de reis naar West-Indië alhier binnengekomen. De vergunning van officier van den marine stoomvaartdienst ze kl. M. A. Weiter, om uit Oost-Indië te repatrieeren met het m.s. Chr. Huygens, is ingetrokken. Luitenant ter zee 2e kl. jhr. A. van Geen, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, zal 19 dezer met de P. C. Hooft van Tandjong- De reserve eerste luitenants C. A. J. Vissers, mr. G. J. P. Folmer, en de reserve tweede luite nants A. Boekkooi en A. I. de Bruijne van het regt. kust-art., voor herhalingsoefeningen onder de wapenen, zullen op 8 Augustus a.s. in het genot van groot verlof gesteld worden. De reserve 2e luitenantA. J. Rutgers en E. L. Molt van het regiment kustartillerie, voor herhalingsoefeningen onder de wapenen, wor den op 15 Augustus a.s. in het genot van groot verlof gesteld. De dienstplichtigen van het korps luchtdoel- artillerie, ie schoolcompagnie, die op 20 Juli j.L voor herhalingsoefeningen onder de wape^ nen zijn gekomen, vertrekken op 5 Aug. met groot verlof. De dienstplichtigen lichting 1927, van het korps ponntonniers en torpedisten, komen op Priok vertrekken. De bij de zeemacht nieuw benoemde officier j 13 Augustus a.s. voor herhalingsoefeninen on- van gezondheid 2e kl. E. W. Creijghton, is ge-der de wapenen, plaats van opkomst Dor- plaatst aan boord van Hr. Ms. \\achtschip te drecht. Willemsoord. 3 Augustus. Overgeplaatst: van de marinekazerne Oed- joeng naar Hr. Ms. De Ruyter, de luitenant ter zee der 2e kl. J. Winsser, van de marinekazerne Oedjoeng naar den dienst „Conservatie Tor pedojagers", de luitenant ter zee der 2e klasse A. R. Kiès. Kapitein der mariniers F. Lugt, ie officier bij de afdeeling van het korps mariniers te Rotterdam, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 23 September met het m.s. Sibajak zijn nieuwe bestemming volgen. Luitenant ter zee 3e kl. der marine-reserve J. J. Walpoott, dienende aan boord van Hr. Ms. rpedoboot Z 8 te Nieuwediep, wordt 8 de:. 11 het genot van groot verlof gesteld. Officier van den marinestoomvaartdienst ie kl. F. Damave, wien vergund is uit Oost-IniJïê te repatrieeren ,is 22 Juli met de Johan van Oldenbarnevelt van Tandjong-Priok vertrok ken. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huygens 5 Aug. te Amsterdam. Marnix van St. Aldegonde, u., 4 Aug. v. Suez. Poelau Tello 5 Aug. te Amsterdam. Prins d. Nederlanden 5 Aug. v. A dam n. Batavia, Poelau Bras, u„ 4 Aug. te Sabang. JJohan de Witt. 5 Aug. v. Batavia. Johan v. Oldenbarnevelt, t., pass. 4 Aug. Perin P. C. Hooft, u.. 3 Aug. v. Belawan. Tarakan, t„ 4 Aug. v. Padang. Saparoea, u., 3 Aug. v. Penang. Salabangka, u., 4 Aug. te Genua. Talisse. t.. 4 Aug. te Liverpool. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Amazone, 3 Aug. v. Oran. Barneveld, u., pass. 1 Aug. de Azoren. De aanwijzing om naar Nederland terug te Brielle, u., 31 Juli v. Talcohuano. W. Tj. K. De inzender vergist zich in zooverre dat het balcon van Tivoli wel twee uit gangen heeft. Eén aan de rechterzijde, welke in de zaal uitkomt en één aan de linkerzijde, welke in den foyer uitkomt en verder naar beneden leidt. Red. Held. Crt. NED. BOND VAN ARBEIDERS IN LANDBOUW-, TIUNBOUW- EN ZUIVELBEDRIJF. Ledenvergadering. Woensdagavond hield de afdeeling Koe gras van den Ned. Bond van Arbeiders in het Land-, Tuinbouw- én Zuivelbedrijf een ledenvergadering in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. Aanwezig waren slechts 22 van de 78 leden. De voorzitter, de heer Groenink, open de met een woord van welkom de verga dering, en memoreerde even, dat dit een belangrijke bijeenkomst was. De notulen werden door den secretaris, den heer Jac. van der Haag, gelezen en na het stellen van een paar vragen, goed gekeurd. Een bespreking over de gehou den feestvergadering volgde, en het bleek, dat elk lid een bedrag van 44 cent in het tekort daarvan moet bijpassen, waarmede dan deze zaak in orde is. Verder werd ook met nadruk gewezen op de handelingen van den vorigen secre taris; het bestuur werd gemachtigd en op gedragen ,ook dat zoo spoedig mogelijk in orde te brengen. Daarna volgde voorlezing van diverse ingekomen stukken, o.a. van de directie van den Wieringermeerpolder aangaande den werktijd, enz.; voorts van den Held. Bestuurdersbond over de toezending van de maandkaarten enz., en tenslotte van het Hoofdbestuur van den bond een do cument, handelende over de aangenomen nieuwe contributieregeling, uitkeeringen, enz., enz. waarna nog eenige stukken van ondergeschikt belang werden voorgelezen. Vervolgens werd mededeeling gedaan over de bijwoning van een kortgeleden gehouden vergadering, om weer te ko men tot het vieren van een St. Nicolaas- feest voor alle kinderen in het Koegras, zooals dat ook voor eenige jaren terug ge houden werd. Hiertoe waren dan ook verschillende bewoners uit alle deelen van onze omgeving uitgenoodigd, en het resul taat van deze besprekingen was, dat men unaniem zich er voor verklaarde, om weer Gezamenlijk een St. Nicolaasfeest te orga- niseeren. Daartoe is een commissie in het ven geroepen welke de voorloopige plan nen nader tot uitvoering zal brengen, waarna binnen korten tijd een algemeene Ver9adering 2a' worden belegd. Na deze mededeeling volgde eenige gedachten- wisseling, maar men was het er over eens at het feest op de boven aangegeven Wlize zou worden gehouden. Bij de rondvraag werd naar voren ge bracht, dat als men tegen den winter tijde- 'j* naar zijn werkelijke woonplaats ver- |rekt, men dan ook als lid naar die afdee- i,n9 moet worden overgeschreven, waarop het antwoord van den penningmeester be vestigend luidde. herder niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering, met dank voor de gevoerde discussie, gesloten. EEN POSTDUIF OPGEVANGEN. Door den jongeheer B. Thomas aan de Langevliet, alhier, is opgevangen een Postduif, die aan een der pootjes een gummiering heeft gemerkt A 71/759 keeren van den luitenant t. zee der 2* klasse jhr. A. van Geen met het mailschip P. C. Hooft, den igen Augustus '31 van Priok, is ingetrokken. Hij zal nu met het m.». Marnix v. St. Aldegonde repatrieeren De luitenant ter zee 2e klasse rap dt Kon. Mar. Reserve, W. de Boer, wordt den 6en Aug. '31 geplaatst aan boord van Hr. Ms. Gruno, tot het medemaken van een* oefening van 3 achtereenvolgende maanden. De I Augustus j.1. benoemde Officier van Gezondheid der 2e klasse E. W. Creijghcon werd op dien datum aan boord van Hr. Ms, Wachtschip te Willemsoord geplaatst Korporaal-schrijver A. van Haarlem is 28 Juli '31 per mailschip Simon Bolivar uit West- Indië in Nederland - teruggekeerd. BEHOUDENS BIJZONDERE OMSTAN DIGHEDEN vergunning verleend om van Nederl.-Indië naar Nederland terug te keeren, aan: luitenant t. zee ie kl. A. J. H. br. van Lijnden per P. C. Hooft 19 Aug. '31 v. Priok; idem 2e kl jhr. A. van Geen, per M. v. St. Al degonde 2 Sept. '31 v Priok; majr.-konst. S. v. d. Pol per Joh. de Witt 5 Aug. '31 v. Priok; sergt.-monteur P. C. de Ruiter, majr.-zieken- verpl. J. Mulder, sergt.-torpedomr. W. J. v. d. Valk, id. H. J. v. Weterink, sergt-vliegtmr. W. Mons, sergt.-majr. d. marns. P. J. de Klerk, korpl.-hofmr. A. J. Francoys, id. W. F. A. Wirms,, korpl. der marns. H. H. v. d. Born, mariniers der ie kl. A. C. den Held, M. C. van Uigigelen, H. Kop, H. van den Born, J. M. de Lepper, allen 12 Aug. '31 per Sibajak van Priok; opper- torpmr. C. van Poeljé, sergt.- konst. D. J. Matze, sergt.-bottelier S. la Rooij, Brion, 4 Aug. te Amsterdam. Clio, 2 Aug. v. Volo. Flora, 3 Aug. te New-York. Minerva, 3 Aug. v. Algiers. Nereus, 4 Aug. te Amsterdam. Rhea, t., 3 Aug. v. Havre. Stella, 3 Aug. v. Venetië. Bennekom 5 Aug. te Antwerpen. Berenice 3 Aug. v. Sanchez n. Havre. Hermes 4 Aug. te Stamboul. Dos, 4 Aug. v. Vigo n. Amsterdam. Irene, 4 Aug. te Pasages. Poseidon, 4 Aug. v. Vigo n. Lissabon. Telamon, 4 Aug. v. Torrevieja n. Lissabon. Ajax, 5 Aug. v. Amsterdam. Bode<„ aven, u., 3 Aug. v. Mollendo. Deucalion, 5 Aug. te Genua. Hebe, 5 Aug. v. Amsterdam. Orpheus, 4 Aug. v. Danzig. Perseus, 5 Aug. v. Amsterdam. Rhea, r Aug. v. Amsterdam. Titus, 1 Aug. v. P. au Prince. Stella, 4 Aug. te Triëst. Trajanus, 4 Aug. te Tarragona. Kon. Paketvaartmaatschappij. Both, pass. pass. 4 Aug. Gibraltar. Houtman, 2 Aug. v. P. Natal. Noord-Holland, 3 Aug. te Sydney. Siberoet, 2 Aug. v. Bangkok. Sigli, 2 Aug. v. Rangoon. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, u., 3 Aug. v. Lissabon. Kennemerland, 2 Aug. te Buenos-Aires. Orania, t., 4 Aug. v. Lissabon. Attika, u., 1 Aug. te Pernambuco. Gelria, u., 4 Aug. v. Santos. sergt.-torpmr. W. W. Brouwer, sergt.-vlieg tuigmr. S. Hoomans, kwartiermr. H. A. van g.' te~An'^'erpen. Amersfoort, korpl.-konstabel P. T. den Haan, kt i r ,T schoenmaker D. Augustin. korpl.-machinisten Maaslan u„ pass. 5 Aug. Fernando Noronha. J. Veldhuis, J. Last, A. v. Brenkelen, H. C. ^erra Ventana, u., 3 Aug. te Santos. Eijmers, O. Kuijpers, J. D. Coone, W. Gjalte- Montferland, t., 4 Aug. te Bahia. ma, N. Bakkum, mariniers ie kl. J. J. A. Munster, t., 30 Juli v. Sao .Francisco. Gales, H. J. den Os, E. J. Stuut, J. A. Zwaan, Salland, t., 5 Aug. 's av. te IJmuiden verw. M. C. Wagner, allen 19 Aug. '31 per P. C. HollandAmerika Lijn. Hooft van Priok; sergt.-majr. der marns. A. Zonnenberg, majr.-torpedomr. J. Schot, per Indrapoera 26 Aug. '31 van Priok; sergt-schr. J. Burger, korpl.-machinist A. Bartels, mari niers der ie kl. M. van Vuuren, J. A. F. X. v. Vilsteren, J. H. L. Treffers, J. W. Mulder, J. J. de Rijcke, tamboer ie klasse M. F. An- driessen, allen per M. v. St. Aldegonde 2 Sept. '31 van Priok; sergt.-hofmr. A. Willebrandt, per Baloeran 9 Sept. van Priok; opper-schrij- ver J. W. F. Éverts, Bootsman H. H. Velting, sergt.-monteur B. Scheffer, sergt.-vliegtmr. P. C. Visser,, korpl.-torpedomr. J. C. Huusen, allen 16 Sept. '31 per Pr. der Nederl. v. Priok; majr.-torpedomr. A. P. de Zwart, sergt.- torpedomakers H. R. Wolff, T. J. van Rooij. C. P. Chrispijn, marin 11 kl. C. B. van Bilder- beek, allen 30 Sept. '31 per C. Huygens van Priok. Schipper J. Quist, 17 Aug. '31 van Schor pioen naar Mar.kaz. Wioord serg.-bottelier J. D. v. d. Waal I26 Aug. van Wachtsch. W.o. n ar idem. Opper-schipper A. Rook, 5 Aug. van „van Nes" naar „van Speijk". Schipper C. L. Vrijhof, 5 Aug. van „van Speijk" naar „van Nes". Majr.-machinist J. K. Valkier, 3 Aug. van kaz. O.dienst naar „Gelderland". De overplaatsing van den majoor-machinist J A. Grötzinger van Hr. Ms. Wachtschip te W.oord naar Hr. Ms. Gelderland is ingetrok ken. Sergt.-majr. v. d. marns. W. F. H. Stoltz, 24 Aug. '31 van afd. R'dam naar kaz. W.oord. Met ingang van 1 Juli 1931 werden de on- dervolgende vliegtuigmakers ie kl. (M) be vorderd tot korporaal- vliegtuigmaker (M D. A. de Wijn, A. M. Harmelink, T. v. d. Meulen, M. j. Fr van Worselen, G. Beider, L. Klok, J. B. Tap, Th. A. G. v. Brakel, G. Bes sels, G. Visser, J. E. Hermes, K. Lijbrink, J. G. van Aggelen, W. Polman, H. C. Ferree, N. L. H. Conneman, L. T. Sermondt. Stoker ie kl. J. Boekei werd 1 Aug. 1931 bevorderd tot stoker-olieman; stoker ie k'. F. W. M. Rek, als voren tot korpl.-stoke- op 1 Juli '31; korpl.-hofmr. L. W. Sparnaaij als voren tot sergt.-hofmr. op 18 Juli '31; majr.- konst. L. Sallem, als voren tot opper-konsta- bel op 30 Juli '31; sergt.-konst. Trietsch als voren tot majr.-konstabel op 30 Juli '31; kwar- tierm. M. van Dijk als voren tot bootsman op 1 Aug. '31; korpl.-vliegtuigmr. C. J. de Wiidc, id. J. M. Zeegers en id. A. van der Graaf, als voren tot sergt.-vliegtuigmaker op Aug. '31; stoker ie kl. A. van der Wal als voren tot stoker-olieman op 1 Aug. '31. Kwartierm. J. Dekker legde den 27en Juli j.1. het examen voor hoogeren rang met gunstigen uitslag af. Met ontslag uit den Zeedienst: matroos 2e kl. L. van Loon op 26 Juli '31. Beemsterdijk, 4 Aug. v. Rotterdam. Edam, 3 Aug. v. Havana. Delftdijk, 4 Aug. te Cristobal. Grootendijk, 2 Aug. te Tampico. Lochgoil, 5 Aug. v. Vancouver. Maasdam, 5 Aug. v. Rotterdam. HollandO.-Azië Lijn Meerkerk, u., 30 Juli te Genua. Oldekerk, t., 4 Aug. v. Singapore. Gemma, t., 5 Aug. te Suez. Nias, u., 3 Aug. v. Singapore. Oostkerk, pass. 4 Aug. Vlissingen. JavaChinaJapan Lijn. Tjisondane, 4 Aug. te Batavia. Tjikembang, 3 Aug. v. Hongkong. Tjisondari, 4 Aug. te Shanghai. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, u., 4 Aug. v. Gibraltar. Djambi, 4 Aug. v. Rotterdam. Deli, u., 4 Aug. te Soerabaja. Kóta Agoeng, u., 4 Aug. te Soerabaja. Djember, u„ 5 Aug. te Antwerpen. Insulinde, t., pass. 5 Aug. Kaap del Armi. Kota Nopan, u., pass. 5 Aug. Suez. 11 (Vervolg van pag. 2 van het 2e blad). ATHLETIEK IN OOST-INDIE. Bij de athletiekwedstrijden, welke werden gehouden te Soerabaia en die werden georga niseerd door de Nederlandsch-Indische Athle- tiek Unie, dongen ook vele leden van de Ma rine sportvereeniging „Zeemacht" mede. On derscheidene van deze leden wisten zich als prijswinnaar te plaatsen. Alle nummers te samen vormden een tienkamp, waarvoor tevens persoonlijke prijzen werden gegeven. Als „Zee macht over eenige goede korte afstandloo- pers had kunnen beschikken, was de eerste prijs 10-kamp vrij zeker voor deze vereeniging geweest. Dat de serg.-konst. D. J. Matze no. 2 op de 800 M. is geworden, is in hoofdzaak te wijten, dat hij afgetraind was op den langen afstand, in hoofdzaak op de 10 K.M. Hieronder laten wij de persoonlijke resul taten volgen: Speerwerpen. ie pr. luit. ter zee 3e kl. F. W. v. Duim 44.78 M.; 2e pr. korp.-macht. J. J. v. d. Lans 41.16 M. Kogelstooten. ie pr. luit. ter zee 3e kl. F. W. v. Duim 11.01 M.; ae pr. stok. ie kl. J. Baa9 10.38 M. Discuswerpen. ie pr. luit. ter zee 3e k!. F. W. v. Duim 33.58 M.; 2e pr. korp.-macht. J. J. v. d. Lans 30.12 M. 800 M. hardloopen. 2e pr. serg.-konst. D. J. Matze. POSTDUIVENVEREENIGING VICTORIA. Zondag 2 Augustus hield onze vereeniging haar 3de buitenlandsche wedvlucht vanaf Soignies, afstand 270 K.M. In concours 122 duiven, los te 10.30 uur met N.O. wind en bewolkte lucht. Prijzenn werden behaald door: Kramer 1, 16, 18, 20; Goosen 2. 11. 12, 13; Maas 3; G. J. de Wit 4, 7; Fillerup 5, 8; Bunck 6, 17; Geus 9, 10; Th. de Wit 14, 15, »9- De eerste duif werd geconstateerd om 5.2 uur, de 20e om 6.36 uur. De duiven hebben deze reis zeer slecht weer gehad. Zondagavond waren er in 't geheel 30 duiven binnen, terwijl er 's Maandags nog een enkele volgde; dit/is tot op heden wel de slechtste reis. Vrijdag a s. inkorven van 6 tot 8 uur voor Quievrain, tevens Derbyvlucht voor jonge duiven. Ver der veel succes. POSTDUIVENVER. „HET NOORDEN". Bovengenoemde vereeniging hield haar 3e buitenlandsch concours met jonge duiven van af Soignies, afstand 270 km. Dit is een ware rampvlucht geworden. Op sommige hokken zijn er van 50 tot 80 pet. verloren gegaan. Voorwaar geen klein aantal. Gelost om 10 uur 30 min. met N.-O. wind, werd de eerste duif om 4. u. 23 m 27 sec. geconstateerd. De prijzen werden door de navolgende leden gewonnen: C. Cheret 1, 2, 9; IJ. Hankes 3, 5,1 7, 14, 15; Spiekman 4; K. Holtz 6, 13/ 16, 18; Sorel 8; P. Dirks 10; Bontes 12; Schotting 11; Schellinger 17, 19; M. Klaassen 20. Vrijdag inkorven van 68 uur voor Qui- vrain. De datums voor de navlucht zijn: 15 Aug. Schagen,22 Aug. Wormerveer, 29 Aug. Dordrecht. P. V. „HOLLAND'S NOORDPUNT". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 1 Augustus haar 3e concours voor jonge duiven vanaf Vilvoorde (België), afstand 227 km. De vogels werden eerst om 1 uur 10 min. gelost met een Oostenwind. Bij aankomst was de wind N.O., kracht 9*/2. In concours waren 193 duiven. Deze vlucht is een van de slechtste geweest van dit seizoen. Wat hier de oorznnk van is, weten wij niet, maar in geen geval is dit de wind geweest. De prijzen werden verdiend als volgt: H. A. Menzink ie, 2e, 8, 15e pr., 78 p.; J. Nebbeling 3e, 14e, 29e, 34e, 35e, 36e pr., 35 P-; A. Felker» 4e, 27e, 28e, 32e pr., 22 p.; C. Buis 5e, 6e. toe, 26e, 30e, 31e pr.. 57 P-; C. Puhl 7e. 9e, 22e, 23e, 33e pr., 43 p.; F. Scholten 11e, 24e pr., 16 p.; H. Prins 12e, 16e, 38e, 39e pr., 26 p.; Bok en Vos 13e, 21e. pr., 18 p.; H. L. Mulder en Zoon 17e, 18e, 37e pr., 17 p.; H. v. d. Wal 19e. 20e pr., 13 P-; J- M. Peters, 25e pr., 1 p. De eerste duif werd getoond om 5-55-2 uur, de 39e of laatste prijsvliegende duif om 8.12.6 uur. De opbrengst van de Dorus Rijkersvlucht van Lier was 498. Hier komt nog bij de op brengst van verloting, zoodat de totale opbrengst won ongeveer 600. Dit is weer eens een mooi resultaat op gebied van lief dadigheid. Vrijdag 6 Augustus inkorven voor Neufville (België). van 4 en 5 Augustus 1931. ONDERTROUWD: R. J. Baas en T. v. DoornJ. C. W. Ph. v. d. Vliet en M. Eder; J. Bommel en Z. VermeerW. A. Visser en A. M. Sterk N. U. F. Schu- macher en J. C. HofA. v. Hecke eD A W Rnp<?plrpri GETROUWDM. Leefsma en M. B. Coltof. BEVALLEN: M. B. Broier—Rond, ck; E. Th. Bruggemande Zwart, z. ;C. Au* sumde Rooij, d.; F. H. Harmelink— Denekamp, d. OVERLEDENE Wed. C. Smits, 76 j. Geboren: JOKANNA KLASINA, Dochter van D. PLOOY en A. N. PLOOYBontes. Den Helder, 5 Aug. 1931. Marine-Hospitaal. Burgerafdeeling. Ondertrouwd JAN A. v. d. WAL en GRIETJE RIEMERS. Den Helder, 6 Aug. 1931. Piet Heinstraat 13. Huwelijksvoltrekking 20 Aug. DANKBETUIGING. Aan allen, Familie, Vrienden en Bekenden en niet het minste aandeOranje-Harmonie-Kapel onzen hartelijken dank voor de ondubbelzinnige bewijzen van belangstelling, op den 26sten Juli j.1. aan ons bewezen. Namens allen, W. KRAMER. Den Helder, Vischstraat 100. STEDELIJK MUZIEKKORPS. Het Bestuur van b.g. korps brengt hiermede hartelijk dank aan- allen, die van hun sym pathie blijk gaven met het behaalde succes op het, op 26 Juli j.1. uitgeschreven Nat. Concours door de Harmonie „Excelsior" te Noord-Schar- woude. AAKGEBODEN Gevraagd een WINKELJUFFROUW. Adres: Filiaal C. JAMIN Gevraagd een net MEISJE voor heele dagen, tegen 1 Sept. AdresBureau van dit blad. Voor direct gevraagd een net MEISJE, f7 per week. Geen waseh. Adres: DE BEURS, Breestraat 12. Gevraagd een flinke Jongen. Loon f 5.per week. Adres: Bureau van dit blad. Flink net MEISJE gevraagd, niet beneden 17 jaar, van 7.30 tot 3 uur. Adres: Spoorstr. 100 AANGEBODEN De kapitein W. W. B. Halbertsma, van het regiment kustartillerie, is toegelaten tot de studiën Hoogere Krijgsschool en zal met in gang van 2 November 1931 bij die inrichting gedetacheerd worden. Aan den kapitein van den Generalen Staf G. J. Sas is het onderscheidingstcekcn van Ridder ie kl. in de orde van St. Olaf van Noorwegen toegekend. De ie luitenant C. F. Tilman van trein II artillerie brigade, is met ingang van 1 Septem ber a.s. overgeplaatst bij school reserve-off. on bereden artillerie; 2e luitenant R. F. Swaving Dijkstra van 1 Regt. Onber. Art. bij 2 R. O. A.; kapitein A. Cramwinckel van 8 Regt. Veld.- Art. ontheven uit zijn functie van adjudant en ter beschikking gesteld van den Minister van Koloniën; ie luitenant der militaire admini- AMSTERDAM, 5 Aug. 1931. Op de gehouden veemarkt waren aanvoer en pryzen als volgt: 345 vette kalveren, le kw. 0.64—0.70; 2e kw. 0.54—0.62; 3e kw. 0.40 0.50, per kg., levend gewicht; 46 nuchtere kal veren 814; 520 varkens, wegende van 90 110 kg., 5859 ct.; zware varkens 56—58 eb en vette varkens 5254 ct. p. kg.; slachtge- wicht. Uit Denemarken acht wagons geslachte runderen. Aardappelenmarkt. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de pryzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, zynde 1060 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Aug. Groentenveiling. 1800 stuks bloemkool le s. 4.10 5.20; 2e s. 11.10, per 100 stuks; 900 bos wortelen 1.703, per 100 bos; 725 kg. peen 3.70; 18000 kg. roode kool les0.60; 1800 kg. gele kool le s. 0.80; 10300 kg. witte kool 0.60 —0.70: 6200 kg. uien 2.70—4; drielingen 5.20 5.60; nep 8.809.20; 1300 kg. zilvernep 7.50 —7.80; 900 kg. slaboonen 5.80—8.10; 7600 kg. aardappelen: Schotsche muizen 5.305.60; Duc York 2.203.60; eigenheimers 3.904.40; drielingen 5.70—6, alles per 100 kg. Schagermarkt van Donderdag 6 Aug. 17 paarden 227410; 5 veulens 140 180; 3 stieren 110275; 14 geldekoeien (magere) 100150; 73 geldekoeien (vette) 250380; 12 kalfkoeien 300375; 2 pin ken 140170; 45 nuchtere kalveren Te huur een ruim HUIS met GARAGE en SCHUUR en ruim 5000 M2 GROND, geschikt voor bollen cultuur of andere gewassen. Brieven onder Nr. 655, aan het Bureau van dit blad. GEVRAAGD Net Meisje zoekt eenvoudig SLAAPKAMERTJE. Brieven onder Nr. 654, aan het Bureau van dit blad. AANGEBODEN Allen die wenschen deel te nemen aan de Zoeklicht propa ganda, worden verzocht heden middag half twee of hedenavond 7 u. in de Prins Hendriklaan (voor de Te koop een pracht Strandtent woning van den heer de Böck) vierkant model, 2 X 2 M., zeer te komen, vanwaar de auto geschikt om op de flets mede vertrekt te nemeH- 1Adres: Kanaalweg 5huis. TE KOOP VOOR AFBRAAK. Door den Directeur van Ge meentewerken zal op Dinsdag 11 Augustus a.s. bij enkele inschrijving v. afbraak verkocht worden de Woningen Bassingracht Nrs. 164, 165 en 166. Inlichtingen en voorwaarden van den verkoop zijn te bezich tigen aan het Bureau van Gemeentewerken, Kerkgracht 10. Zwemclub „DE FRISSCHE MORGEN" Zondagmiddag 9 Augustus a.s. des n.m. half drie, ZWEMWEDSTRIJDEN aan den dijk. Snelzwemmen voor jongens van 12 tot 15 en van 15 tot 18 jaar, benevens touwtrekken. Verder popduiken door de leden en een pantomine vertoond door de leden. Aanmelding voor de wedstrijden bij de heeren Langkamp, Spoorstraat 84 en De Waard, Langestraat 3 en des avonds aan het zwemlokaal. Deelnemers kunnen gebruik maken van het clubgebouw om zich te ont- kleeden. KOMT ALLEN Mooie CANO te koop, prijs f17.50. Te bevragen: Watersport vereen. H.W.N. Vacantie-Opruiming van prima Meisjes- en Jongens- Chirurg Gn /rouwenarts, sandalenen Rublinschoenen m in „De Kleine Winst", Koningstraat 31. Dengene, die Dinsdag aan de VerverschingsbarSTEINMAN Ligstoelen huurde, worden in hun eigen belang aangeraden die terug te bezorgen aan de Bar, daar de namen bekend zijn Ververschingsbar STEINMAN, Huisduinen. Te koop een Bedstel met Springbak en Ledikant, een zwaar Veerenbed met Ledikant, Huiskamerstoelen, groote, mahoniehouten Linnenkast (prachtkast) enz. Prima nieuwe Dressoirs tegen de laagste prijzen. Ook te ruilen voor andere goederen. Adres: K. SCHUURMAN, Californiestraat 35. Laten wij haar dan vakkundig nazien of inruilen gl voor een nieuwe. Wij geven hooge inruilwaarde, JE hebben de grootste keuze naaimachines en geven m de langdurigste garantie. Prijzen vanaf f 55. Ook in huurkoop. Eerste Alkm. Naaimachinehandel Den Helder, Spoorstr. 85 Tel. 449. Denkt U om den Uitverkoop in het Kousen-en Tricotagehuis? Hier koopt U op het oogenblik zeer voordeelig. In onzen Uit verkoop verkoopen wij tevens VOOR IO CENT een pracht kous Fille d' Ecosse p. Slaboonen 3 2 p. Snijboonen p. Postelijn f 0 14 st. Andijvie 2 Komkommersi a 2 Bloemkoolen geven wij bij aankoop van f 2.50 ter waarde van f 0.55 (limonades of gedistilleerd gelden niet voor deze reclame) Deze Boerenmeisjes zijn van eerste kwaliteit Californische »Chorie« Abrikoos. Onze Limonades, 55, 65 en 73 cent per fl. Beleefd aanbevelend, 8 26; 20 schapen (magere) 2226; 67 schapen (vette) 30—35105 lammeren 16—26; S 2 Komkommers i' varkens (mager) 1417; 67 varkens (vette) 2 roode Kooien 2 bos Wortelen 0.460.51; 265 biggen 913; 6 konijnen 0.401.35; 74 kippen 0.751.50. Prima waar. Eierenveiling. Vraagt prijs voor inmaak. 96524 kipeieren 4.204.90; kleine witte P.S. Briefkaarten worden vergoed. 3-30; 367 eendeieren 3.50—3.70. I g Tuinstraat - Tuindorp. Naar waarnemingen verricht in den morgen 6 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 763.3 La Cortina Laagste stand 756.4 Den Helder Verwachting: Meest zwakke, N.W.Z.W. wind, ge- stratie A. J. M. van Gulick van 4 Regt. Veld- j deeltelijk bewolkt, waarschijnlijk regen Artillerie, overgeplaatst bij 2 Regt. Veld-Artil- of onweer, weinig verandering in tempe- lerie. I ratuur. of Fille d' Ecosse m. zijde. 1ste kl. goed, ijzersterk, a f 0.75 Aanbevelend, K. SCHUURMAN, J Spoorstraat 114. j Heeft U Logé'sof Badgasten eet dan kwaliteit Aardappeien en Groenten 5 kilo aardappelen, 2 pond boonen, 4 andijvies, 2 bos wor telen, 2 komkommers, 1 roode kool, 2 bloemkoolen, alles te samen voor 50 ct. N.B. Puike aardappelen 8 ct. per kilo, per 5 kilo 6 cent per kilo. Sk. LAAR BRAKKEVELDWEG 55 Tuindorp Smeder vindt U in da Gravondw.str. 3 3 pond Slaboonen voor 10 ct. 4 pond Tuinboonen voor 10 ct. Bestelt thans Uw Inlegboonen enz. enz. enz. enz. KOMT U EVEN KIJKEN Beleefd aanbevelend. f. KAL'S. of uitslaan wordt door ons met spoed behandeld. Spoorstraat 85. Tel. 449.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 3