Kannewasser verkoopt uit N.V. STOOMWASSCHERIJ „DEN HELDER" DE ONZICHTBARE HAND. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht HEERENBAAI Af Ie v een O p ve ring steeds binnen #eek. rzoek zelfs binnen RugpijnNieren Pillen Nr. 6999. EERSTE BLAD ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1931. 59ste JAARGANG De agenda van de raadszitting van de Volkenbond. Internationale conferentie van oorlogbestrijders. - Duitsche ministers naar Italië. - Ontslag van den Belgischen minister van financiën? - Het Amerikaan- sche vlootbouwprogram voor I932- FEUILLETON HEVEA WILHELSVIINASTRAAT 63—67 TEL. 524 LUCHTVAART De postvluchten naar en van Indië. Mollissen verbeterd Scott's record. GEMENGD NIEUWS. Ernstig motor-ongeluk. Onweer. Bij het baden verdronken. LDERSCHE COURANT Abonnement per 3 maanden b(j vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel! 1.65; binnen land f 2.—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.—. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25,11.35. Losse nos. 4 ct.; fr.p.p.6ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewjjsno. 4 ct. De raadsagenda van de a.s. zitting van den Volkenbondsraad, die in September onder voorzitterschap van Lerroux aan vangt, is Donderdagmorgen bekend ge- Hidskt Onder een twintigtal quaesties, op de agenda vernield, bevindt zich het advies van het Internationale Gerechtshof inzake de Duitsch-Oostenrijksche Tolunie waar uit blijkt, dat verwacht wordt, dat dit ad vies dan uitgebracht zal zijn. P't is de eenige quaestie op de agenda, die de mo gelijkheid van een belangrijke discussie oplevert, hoewel verwacht mag worden, «at buiten den Raad belangrijke particu liere besprekingen gevoerd zullen worden. De quaestie inzake de mogelijkheid van toetreding der Europeesche staten-niet- leden tot de conventie tot oprichting van een Internationale Hypothecaire Land- bouwcrediet Bank, waarover het organi satiecomité, dat 9 September bijeenkomt, advies zal uitbrengen, behoort verder met het rapport der Poolsche regeering over den toestand van Poolsch Opper-Silezië naar aanleiding der onlusten in November verleden jaar, tot de meest interessante punten der agenda. De internationale van oorlogsbestrijders houdt een conferentie te L.yon. Op deze conferentie zijn door de groepen van alle aangesloten landen rapporten uitgebracht. In 22 landen werken niet minder dan 43 groepen. Noch straffen, noch vervolgin gen houden de werkzaamheden der groe pen tegen. Ook de ontbonden vereenigin- pen zetten hun werkzaamheden in gewij zigd en vorm voort. De Zweden hebben zesduizend personen een belofte afgelegd om geen enkelen wa- pendienst te verrichten. Zij eischen vol ledige ontwapening en stopzetting van de fabricage van alle oorlogstuig. Een advo caat, die in Tsjechoslowakije reeds vele dienstweigeraars voor de rechtbank ver dedigd had. gaf een overzicht van de wet geving op dit gebied in de verschillende landen en stelde voor aan de ontwape ningsconferentie te Genève de volgende eischen te stellen. 1. In alle landen moet onderzocht wor den welke militaire wetten in strijd zijn met de grondwet, en deze wetten moeten worden afgeschaft. 2. Misdaden, waarbij geen kwade be doeling voorzit, zijn in een beschaafd land onmogelijk. 3. Wanneer handelingen, waarbij geen kwade bedoelingen voorzitten, geen mis daden zjjn, dan is dit bij de militaire dienstweigering geen reden tot verzach ting van straf, maar een reden tot vrijstel ling van straf. De Duitsche ministers naar Rome. Na Frankrijk en Engeland is nu Rome aan de beurt van een Duitsch bezoek. Ook dit bezoek aan Mussolini zal zeker zijn nut hebben. Woensdagavond zijn Brüning en Curtius naar Rome vertrokken. Het programma van het bezoek aan het Vati- caan is Donderdag bekend gemaakt. Wij laten het hier volgen: Zaterdag in den namiddag tusschen zes en zeven uur zullen de beide ministers zich van de Duitsche ambassade naar het Vaticaan begeven om, na een bezoek te hebben gebracht aan den Staatssecretaris Kardinaal Paceili door den paus in parti culiere audiëntie te worden ontvangen. Het bezoek aan het Vaticaan zal door Kardinaal Paceili beantwoord worden met een tegenbezoek, terwijl aan het diner in besloten kring, dat des avonds in de Duit sche ambassade wordt gegeven, de pause lijke staatssecretaris eveneens zal aan zitten. De Duitsche ministers zullen ontvangen worden op het Vaticaan met de gebruike lijke ceremonieel voor bezoekers van hun rang. Ontslag van den Belgischen minister van financiën? De Brusselsche corr. van de w. Rott. Crt. meldt, dat er geruchten gaan over het aanstaande ontslag van den heer Houtart, minister van financiën. Zijn portefeuille zou overgaan in handen van den heer Carton. Volgens sommigen zou de heer Houtart hiertoe hebben be sloten, indien de bezuinigingen, welke hij van elk lid der regeering voor zijn depar tement heeft geëischt, niet worden door gedreven tot het uiterste. Eet Amerikaansche vlootbouwprogram voor 1932 behelst een z.g. „vliegdek", twee moederschepen voor vliegtuigen, zes duikbooten, een kruiser van tiendui zend ton met kanonnen van zes inch, in overeenstemming met het verdrag van Londen, en een destroyleider, evenals een volledige uirusting voor het moederschip „Ranker", dat thans in aanbouw is. Het program, dat in totaal 129.385.000 dollar kost, is onderworpen aan de goedkeuring van Hoover. De kruiser, het z.g. „vliegdek", is niet een moederschip in de beteëkenis van het verdrag van Londen, doch veeleer een kruiser, waarvan de brug zal worden in gericht voor kanonnen van zes inch en vanwaar men slechts een beperkt aantal vliegmachines zal kunnen lanceeren. Een avontuur van den Parjjschen Meester-Detective Mare Michel. Naar het Fransch van SYLVAIN RENARD. 6. (Nadruk verboden.) Ga^vèn0aannS''t Ze) iky.'ka,meer nu" beurt." kant en kyk wat er ge- Hij ging een eind naa.. u i de ledepop in miin ks ei1 ik nam ridder met zijn licha i.!?en' draaide den den voorkant naar het ■oma" latten '"et vlak voor de opetongin èf,Óóldat hij stond. Toen, terwijl ik zoovel trt mogelijk naar rechts uitweek, drukt! 'i tegen de achterzijde van de ledepop 'LI dat die min of meer tegen het hekwerk leunde. Het beweegbare deel van het hek vloog open en op hetzelfde moment, kreeg de ledepop een ontzettende stoot, die het ding achterover in het schip deed tuime len. Het metaal van de wapenrusting rammelde en kletterde op het marmer van den vloer. „Genadige hemel!" schreeuwde de jonge Martinac, en doosdbleek stoof hij van het koorhek weg. „Kom eens kijken," verzocht ik, en voerde hem naar de plaats, waar de lede- pop lag, met de „bovenledematen" uit gespreid, het metaal verwrongen door HET CONFLICT TUSSCHEN BOLIVIË EN PARAGUAY. Naar aanleiding van het conflict tus schen Bolivië en Paraguay over het Cha- c,o-gebied, hebben de regeeringen van de Ver. Staten, Mexico, Cuba, Columbia en Uruguay aan deze twee landen een nota gezonden, waarin zij aangemaand worden een niet-aanvalsverdrag te sluiten. Bolivië heeft verklaard, dat het bereid zou zijn een vrdrag te overwegen, dat den vrede en de rust in het gebied in kwestie zou garandeeren. ECHTE FRIESCHE luumtiitmtinuttnumui» 20 50 a. per ons verschaft 11 walken van penat f VIER EN TWINTIG MIDDELBARE SCHOLEN IN ROEMENIË GESLOTEN. Wegens bezuiniging. De Roemeensche minister van Onder wijs heeft om redenen van bezuiniging voor September de sluiting van 54 middel bare scholen gelast. DE SPAANSCHE GENERAAL BEREN- GUER VOOR DEN KRIJGSRAAD. Twintig jaar gevangenisstraf geëischt Voor de tweede maal sedert het uitroe pen der Spaansche republiek heeft gene raal Berenguer, de Spaansche oud-minis ter-president onder de monarchistische dictatuur, die er van beschuldigd werd den krijgsraad te hebben bewerkt, die in dertijd twee officieren ter dood veroor deelde, die hadden deelgenomen aan de onlusten te Jaca in December van het vo rige jaar, voor den krijgsraad terecht ge staan. Generaal Berenguer, die, nadat hij zich ter beschikking van de nieuwe regee ring had gesteld, gearresteerd werd, be vindt zich als gevangene in de citadel van Segovia. Hij is 58 jaar oud en lijdende aan een pijnlijke ziekte. De procureur- generaal van den krijgsraad eischte thans te oen hem twintig jaar gevangenisstraf. De krijgsraad zal later uitspraak doen. DE NAUTILUS NAAR TROMSÖ VERTROKKEN. De duikboot van Wilkins, de Nautilus, is volgens een V D.-bericht Woens dagavond uit Bergen naar Tromsö ver trokken om vandaar de reis naar Spits bergen voort te zetten. Een groote men- schenmenigte had zich aan de haven ver zameld en vele kleine booten vergezelden de duikboot tot buiten de haven. Prof. Bjerknes van het Geophysisch Instituut te Bergen sprak als zijn meening uit, dat de duikboot juist op een gunstig tijdstip in de IJszee zal aankomen. Hij sprak ver trouwen uit in de wetenschappelijke resul taten, die men met de Nautilus zal kunnen bereiken. lichtloopend i v iftËÉËi n den val. Ik boog mij over het ding heen en wéés. Daar stak, met kracht door de dikke stalen borstplaat gedreven, de „grimmige dolk". „Genadige hemel," riep Paul nog eens. „Genadige hemel, 't is de dolk, de lede pop is gestoken, precies zooals André!" „Ja," bevestigde ik- „En nu zal ik U laten zien, hoe dat kunstje in zijn werk gaat." Ik nam hem mee terug naar het koor hek. Van den muur ter linkerzyde van het altaar, haalde ik een met eigenaar dige ornamenten versierd, ijzeren voor werp naar beneden, het had iets wlrg van een korte speer. Het scherpe einde daarvan stak ik in een holte in den link- schen stijl van het draaiende deel van het koorhek. Daarop trok ik met kracht aan den steel van den speer en de eene helft van den stijl maakte zich over de heele lengte los van de andere, van den vloer tot aan het bovengedeelte en boog naar binnen in de richting van het al taar, alsof zij met een scharnier aan den grond verbonden was. Het andere deel van den stijl bleef op zijn plaats. Toen ik net stuk, dat zich van het andere had los- h^nuiakt' n°s 'neer omlaag drukte, !!u«nn we een tamelijk luiden klik, een en een vlo.eV ,s.<:hoof terzijde eenL'!et'!npWerpisi uitholling, ongeveer El™ dleP> werd zichtbaar waarin de kon lig •ukte il den speer, die ik van'?]!™'* geV°m beweesbai-p z.icl?,l)aar. waarin de gen Met mHn ?,aii den ko" «g- den hefboom Z''e Rewicht ,lr,lkt* uw I*yuu oen muur had ge haald en in de holte van den stUl had gestoken iets naar voren en trok on die manier het beweegbare stuk van den stijl in de uitholling, het kwam nu op dezelfde hoogte als de vloer te liggen. Onmiddellijk volgde een scherpe klik van het metaal, alsof een sterk voerende pal ergens in wipte. Dat was ook inder daad het geval, want het stuk bleef op zijn plaats liggen en vertoonde geen neiging om terug te springen. Nu liep ik weer naar de ledepop, en na een paar minuten rukken en trekken, slaagde ik er in, om den dolk uit de wa penrusting te trekken. Ik ging met het wapen terug naar het koorhek en stak het gevest in een opening, het bovenste ein de van het post-gedeelte, dat in de sleuf van de vloer rustte- Het wapen bleef zit ten, ofschoon niet heel stevig; de punt van het lemmet wees naar boven. Toen ik daarmee klaar wTas, begaf ik me weer naar de hefboom, trok er nogmaals met alle kracht aan, en de beweegbare helft van de stijl zonk nog verder omlaag, tot op den bodem van de uitholling. Ook de dolk bevond zich nu geheel onder de oppervlakte van den vloer. Toen de halve post op den bodem van de holte was aan gekomen, hoorden we opnieuw een klik; blijkbaar het verspringen van een tweede pal. Ik trok den hefboom, de vreemd- gevormde speer, uit het gat; direct gleed het stuk van den vloer, dat terzijde was geschoven, terug en bedekte den halven post met den dolk erin. Er was nu aan den vloer bij het koorhek niets bijzon-1 ders meer te zien. Daarop sloot ik het poortje in het koor hek; we gingen allebei zoover mogelijk terzijde. Ik nam de speer.die ik uit het gat getrokken had en duwde ermee tegen het gesloten koorhek, zoodat het beweeg bare gedeelte opensprong. En toen: klikken van terugspringende veeren. een luid geratel iets suisde door de lucht daarop een doffe slag tegen den Te Tokio Amy Johnson, van wie wij in het vorig nummer reeds berichtten, dat zij Japansch grondgebied had bereikt, is Donderdag middag te Tokio, het einddoel van haar vliegtocht, aangekomen. Zjj is met haar Pussv-Moth vliegtuig in iets meer dan 9 dagen van Engeland naar Japan gevlogen. Het 24ste postvliegtuig vertrokken I I Het 24ste postvliegtuig, de PHA.F.R. i Donderdagmorgen half -zeven van 1 Schiphol naar Ned.-Indië vertrokken. De bemanning bestaat uit de heeren Smirnoff, eerste bestuurder; Hulsebos, tweede; Westrate, boordwerktuigkundige en Pronk, marconist. Te Boedapest. Het 24e postvliegtuig is 12 uur 10 te Boedapest geland en daar om 13 uur op gestegen met bestemming Belgrado. AMERIKAANSCH VLIEGER OP OOST-GROENLAND. Te Reykjavik is bericht ontvangen uit Angmagsalik op Oost-Groenland, dat daar Donderdagmiddag te 14 u. 55 in de nabij heid van de nederzetting de Amerikaan sche vlieger Parker Cramer is geland. Cramer, die uit de Vereenigde Staten komt, hoopt zijn vlucht te kunnen voort zetten en tegen het einde van deze week Kopenhagen te kunnen bereiken. AMY JOHNSON IN JAPAN AANGEKOMEN. Amy Johnson is Donderdag in Japan aangekomen. Met Mumphries samen land de zij te Tatsjikawa om 5 u. 19 's middags. (Men bedenke, dat dit Japansche tijd is, gelijk staande met omstreeks 10 uur 's morgens hier. Red Zij was 28 Juli uit Engeland vertrokken. De reis AustraliëEngeland nog 2 dagen korter. De vlieger Mollison, van wiens verras sen» snelle vlucht van Australië naar En geland wij de laatste dagen reeds melding maakten, is Donderdag om 14-30 op En- gelsch gebied aangekomen. Hij heeft hier mede den afstand AustraliëEngeland twee dagen sneller afgelegd, dan zijn vriend Scott, die in Juni een record van 10 dagen vestigde. Mollison is vorige week Woensdag uit Wyndham in Australië vertrokken en den afgeloopen Woensdagavond bereikte hij Rome. Donderdag had hij, met buitengewoon slecht weer te kampen, onweersbuien, slagregens en mist- Nadat hij het Kanaal was overgestoken, w as hij dan. ook gedwongen op het strand bij Pevensey een noodlanding te doen, maar zijn toestel is daarbij niet bescha digd. Zoodoende kon hij korten tijd later weer opstijgen en om 16.30 uur kwam hij op het vliegveld te Croydon aan, waar een groote menigte hem met luid gejuich be groette. Mollison heeft een Dehavilland-Gypsy- vliegtuig gebruikt, dezelfde soort als waarmede Scott onlangs zijn record maakte. Naar verluidt, zal Mollison ongeveer een maand in Engeland blijven en dan een poging doen ook het record voor de reis in omgekeerde richting te verbeteren. Mollison is 26 jaar oud en afkomstig uit Lanark in Schotland. Voordat hij in 1928 naar Australië ging, had hij een ver bintenis van 5 jaar bij de Brltsche Kon. luchtmacht gehad. Binnenland. achtermuur van de kapel. Het was de dolk. Ik wees Paul, dat de helft van den stijl, die in den vloer was weggezonken, weer op zijn plaats teruggevoerd was, zoodat de linkerpost weer dezelfde dikte had als die van rechts. „Hier!" zei ik, terwijl ik mij tot den jongen Martignac wendde en op den be weegbaren stijl klopte „Daar hebben we de onzichtbare hand, die den geheimzin- nigen dolk hanteert! Maar wie, voor den drommel, zet deze hinderlaag op? Ik keek hem recht in de oogen toen ik hem deze vraag stelde. „Mijn vader is de eenige, die een sleu tel heeft," antwoordde hij aarzelend; „het is voor een ander practisch onmogelijk hier binnen te komen, behalve dan voor u," voegde hij er met een flauw glimlach je aan toe. Wéér keek ik hem strak aan, maar het was duidelijk, dat hij de eenig-mogelijke conclusie nog niet getrokken had. „Kijkt u eens, monsieur de Martignac," zei ik rustig en ernstig, „de vraag die ik u stellen moet, *is wel pijnlijk, maar ik mag die toch niet achterwege laten. Is uw vader geestelijk heelemaal in even wicht?" Hij keek me met verschrikte oogen aan en werd vuurrood. „Ik ik weet het niet," kwam het na een lange pauze, en toen zweeg hij weer. „Vertel me de volle waarheid," drong ik zacht aan." Hebt u nooit vermoedens gehad? U hoeft heusch niet bang te zijn om mij alles te zeggen." „Wel," zei hij langzaam, het was duide lijk. dat het hem moeite kostte om te spreken ..ik moet toegeven, dat ik wel eens heb gedacht, dat vader soms 'n beetje veem»! as. Maar m ppp nie Te Rotterdam. Gisterennacht is op den Binnenweg te Rotterdam een motorfiets, waarop twee personen zaten, tusschen twee auto's be kneld geraakt- Een der berijders is ge dood, de ander is ernstig gewond. Laatstgenoemde is de 27-jarige smid bankwerker A. Albers uit de Josephstraat. A. heeft een verbrijzeld linkerbeen en is in het ziekenhuis aan den Coolsingel op genomen. EEN VLUCHTENDE MAN, DIE SCHIET. Tijdens het onweer van Woensdagnacht bemerkten de zoons van den landbouwer Van Egdom onder Ede onraad in het kip penhok- Toen zij op onderzoek uitgingen, vluchtte een man weg. Bij de achtervol ging schoot hij een der zoons met een zwaar kaliber-revolver door het dijbeen. Hierdoor wist de man in de duisternis te ontkomen; hij is verder waarschijnlijk met een auto gevlucht. Bij de achtervolging heeft hij enkele voorwerpen, o.a. een pot lood en een horloge, verloren. Waarschijn lijk is het een Duitscher of een Neder- landsch grensbewoner. VERDUISTERING. De 36-jarige reiziger H. W. K„ in dienst bij de N.V. Tabaksfabriek Gruno te Gro ningen, heeft Donderdag voor de recht bank te Groningen terechtgestaan, omdat hij te Groningen en in andere plaatsen van ons land gelden heeft geïnd en die te eigen bate heeft gebruikt. Zoo heeft hij ruim 1400 verduisterd- De eisch luidde 7 maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. ONDER EEN AUTO. Donderdagmiddag is te Hillegom een werkman vlak voor een vrachtauto van zijn rijwiel gevallen, doordat een der trap pers van zijn fiets een trottoirband raakte. De man werd overreden en was onmiddel lijk dood- De identiteit van den man is nog niet vastgesteld. Een transformatorgesouw op Voorne getroffen. Uit Spijkenisse meld men: Woensdagnacht heeft hier een kort doch hevig onweer gewoed, dat verge zeld ging van een buitengewoon zwaren regenval. Omstreeks 1 uur trof het he melvuur de bovengrondsche hoogspan ningsleiding en sloeg in het transforma torgebouw. In den plaatselijken transfor mator is een groot gat geslagen, waar door 180 liter olie wegvloeide. In alle wo- ningen werd het electrische licht ge doofd- Gedurende een uur was het ge- heele eiland Voorne van electrisch licht verstoken- De plaatselijke storing duur de tot 9 uur Donderdagochtend, doordat een nieuwe transformator uit den Briel moest worden gehaald. Boerderij getroffen. Te Nieuwlieeten is de boerderij van den landbouwer H. J. ten Dam door den bliksem getroffen. De boerderij is geheel afgebrand, maar het woonhuis bleef ge spaard. Elf varkens en zestig kippen zijn in de vlammen omgekomen. zelf altijd voor oogen gehouden, dat ik me moest vergissen. En ik heb ook altijd gehoopt, dat niemand er iets van zou merken- Ik houd ontzettend veel van mijn vader." De laatste woorden, die zoo roerend- eenvoudig klonken, werden met een heesche, trillende stem gezegd. Ik knikte en het duurde even voor ik het stilzwijgen dat gevolgd was, verbrak en voortging: „Het is absoluut niet noodig, dat er vreemden in deze zaak gemoeid worden, dat we een schandaalhistorie krijgen. Er moet natuurlijk iets gedaan worden, dat spreekt vanzelf, maar dat kan zonder eenigen ophef gebeuren. Als ik u een raad mag geven, gaat u dan nu een praatje bij uw vader maken en vertel hem wat we ontdekt hebben." Ik klopte weer tegen den gespleten stijl. Paul de Martignac toonde zich heel dankbaar voor mijn raad. Hij drukt-e ste vig mijn hand, nam den sleutel mijn duplicaat dien ik hem gaf en verliet de kapel. Het duurde bijna een uur voor hij terugkwam, nog al opgewonden. Hil I vertelde mij, dat- de conclusie, die ik, al had ik die niet met even zooveel woorden uitgesproken, duidelijk had laten door schemeren, juist was De oude Charles de Martignac had de hinderlaag opgezet, zoowel op den avond, dat* de valet bijna, gedood was, als den afgeloopen nacht. Trouwens, het stond vast, dat hii dit jaren achtereen, avond aan avond gedaan had. Hü had het bestaan van het yerraderlijk mechanisme leeren kennen uit een oud j handschrift in de bibliotheek van het kasteel. Het was in vroegere, onveilige tijden uitgedacht en aangebracht ter be Te Eefde is de bliksem in een boom geslagen, juist toen de metselaar J. E. daar per fiets passeerde. Hij werd van zijn fiets geslingerd en kreeg brand wonden aan een arm. 104! Gisteren werd de oudste inwoonster van Maastricht, mevrouw de weduwe Magné, 104 jaar. VERDUISTERING DOOR EEN COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN. De Haarlemsche politie heeft aange houden den 51-jarigen commissionnair in effecten G. te Haarlem, die ten nadeele van een cliënt, die verpleegd wordt in een ziekeninrichting aldaar, een bedrag van 8265 heeft verduisterd. IN EEN TEIL KOKEND WATER GEVALLEN. Maandag is een driejarig kind van een winkelier te Heerlerheide in een teil ko kend water gevallen. Het kind is Woens dagavond in het St. Jozef-ziekenhuis te Heerlen aan de gevolgen overleden. Te Ncordwijk een 15-jarig meisje en een heer. Uit Noordwijk meldt men: Bij het baden in zee zijn Woensdag avond ongeveer 9 uur bij het radiosta tion Nora verdronken het 15-jarige meisje T- v. d. H. en de 41-jarige heer W. F-Lintz, van de Ceintuurhaan te Am sterdam. Het meisje was in een mui ge raakt, en de heer Lintz wilde haar red den. Het meisje was lid van een dames- athletiekvereeniging te Amsterdam, welke kampeert in de Ark in het Lange- veld, gemeente Noordwijk. De heer Lintz was bestuurslid van deze vereeniging. De Noordwijksche reddingsbrigade en een der dokters van het Marla-gesticht te Noordwijkerhout waren spoedig aanwe zig. Alle pogingen om de levensgeesten op te wekken, waren echter vruchteloos. De lijken zijn vervoerd naar de begraaf plaats te Noordwijk. XakiMe Tuekm. VcloolXa/cen Eiken dag van uw leven staat gij bloot aan inwendige vergiftiging uw eenige bescherming tegen overtollig urinezuur en andere schadelijke on zuiverheden wordt gevormd door ge zonde, krachtige werking der nieren. Als gij uw gezondheid op prijs stelt, dient gij de eerste verschijnselen van nierzwakte te kennen. Rugpijn, hoofd pijn, aanvallen van duizeligheid en urine-stoornissen zijn op zichzelf reeds ellendig genoeg, zij worden bovendien dikwijls gevolgd door rheumatiek, nier waterzucht, blaaszwakte, graveel en niersteen. Grijp de kwaal krachtig in haar wortels aan. De versterkende, heelende en opwekkende hoedanigheden van Foster's Rugpijn Nieren Pillen worden sinds jaren door velen geroemd ont hun uitstekende werking bij verzwakte nieren, waardoor deze organen weder in staat gesteld worden om het bloed zuiver en rein te honden. Bij alle drogisten enz. 1.75 p. flacon. scherming van het gouden kerkvaatwerk, dat in een verborgen kluis achter het altaar bewaard werd. Deze ruimte had Monsieur de Martig nac, nadat de kerksieraden een minder geheimzinnige bewaarplaats hadden ge kregen, gebruikt om zonder dat iemand daqrvan wist de juweelen van zijn overleden vrouw op te bergen. Ze was 'n jaar of twaalf geleden gestorven en Paul vertelde, dat zijn vader sinds haar dood eigenlijk nooit meer geheel zichzelf was geweest. Ik gaf den jongen de Martignac mijn verwondering te kennen over het feit, dat op den avond dat André door den dolk was getroffen, de hinderlaag vrij vroeg gesteld moest zijn vóór den aanvang van den kerkdienst. Immers, als ik hem goed begrepen had, zei ik tegen Paul, had zijn vader de gewoonte het mechanisme iederen avond laat in werking te stellen en het 's morgens weer af te zetten, vóór iemand anders de kapel kon betreden. De jongeman antwoordde, dat het een gevolg moest zijn geweest van de vergeetachtig heid van zijn vader een door diens nerveuzen toestand vaker voorkomend verschijnsel. Tijdens den kerkdienst, toen het koorhek had opengestaan, was er na tuurlijk niet het minste gevaar geweest, dat de dolk in „actie" zou komen, maar nadat het hek 11a afloop van den dienst was dichtgetrokken (door den valet. of wellicht door den ouden Martignac zelf, dat wist Paul zich niet meer te herinne ren), toonde het geheimzinnige mechanis me zich in zijn volle kracht, op het oogen- blik dat André naar het altaar wilde gaan om het brevier van den pastoor te halen- (Slot volgt).

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 1