Onze Legpuzzle. mahler-besse&cie Prijsvermindering Dames-Confectie. HEUSCHÜ Alg. Goöp. „Helder" St. Nicolaas- geschenk 1 Het adres voor een waardevol en practiscli VAN WILLIGEN VIERDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS BORDEAUX WIJNHANDELAREN I Chaieau Rouge Ziet onze speciale Etalage. Ï_°sï\ssafiSaft t&rszsïz voor VAN ZATERDAG 21 NOVEMBER 1931 nummer zijn zes de legpuzzle verdeeld over de van In dit AGENTSCHAP DEN HELDER Wij ontvingen eenige partijen Dames-Mantels, alle met bont, welke wy voor extra lage prijzen in verkoop brengen. o>!$È! PREDIKBEURTEN huisvrouwen. GEMENGD NIEUWS De smokkelarij aan de Oostgrens. Koningstraat 102, Tel. 60 Afdeeling Kleeding het meest vertrouwd adres. Vlssöherij. Cbnsfant 7riepmch herders» •JULIANADORP. WESTSTRAAT UW 2 komen tot rust; slaap, kalmte, zclibeheersching, Mijnhardt's Zenuwtabletten CALLANTSOOG. stukken opgenomen verschillende pagina's. Op- en ondergang van Zon- en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Wintertijd. Maan Zon Hoogwater Nov. Z 22 M 28 D 24 W 25 D 26 V 27 Z 28 op: 14.32 14.44 15.02 15.25 16.00 16.51 10.28 17.58 11.19 ond. 4.22 5.35 6.51 8.08 9.22 op: ond: 7.29 15.59 7.30 15.58 7.82 15.57 7.33 15.56 7.35 15.55 7.37 15.54 8111. 6.53 7.29 8.01 8.43 9.06 9.40 nam 7.12 7.45 8.17 8.50 9.23 9.58 7.39 15.03 10.16 10.36 voor Licht op alle voertuigen: Wintertijd. hadden ze me niet een haringslaatjo be reid in den vorm van een ster, zoo kunst zinnig, dat je er bijna haring voor zou willen zijn om aldus na je dood te worden versierd. Wij menschen krijgen in den regel een houten kistCroquetjes wa ren er, waarbij u het water uit den mond liep er waren gevulde sinaasappelen, er was een respectabele pudding van slag room, er was een boterkoek, er was een caramelpudding, er was.ja, wat was er niet? Dit alles nog alleen maar voor het stof felijk welzijn der leden. Verder was er ijverig en hard gewerkt aan kussens, kleeden, handwerken, welker pracht een mannenpen nu eenmaal niet vermag te beschrijven en aangezien wij er geen vrouwelijke redactrice op nahouden, moe ten wij er verder over zwijgen. Tenslotte was er nog mevrouw De BoerKorver, die een nieuw weefgetouw demonstreerde. En heelemaal tenslotte de heer Govers van de Weststraat met een nieuwe syphon, waarmee hij demonstreerde, en waarmede men in weinig oogenblikken zijn eigen spuitwater kon maken of ook andere dranken mousseerend. Men doet er bijvoorbeeld witten wijn in, drukt op de knop en prrt! er komt champagne in het glas. De flesch is namelijk zoodanig inge- Bij het op 29, 30 Sept. en 1 Oct. j.L richt dat men een patroon bevattend te 's-Gravenhage gehouden examen voor vloeibare koolzuur, aan den drank, die het Staats-Praktijk-Diploma van Handel zich in de flesch bevindt, kan toevoegen, en Administratie slaagde onze plaatsge-1 Dit alles werd Donderdagmiddag door noot. de heer P. H. Kruyff. Genoemde en voor de leden der afdeeling gedemon- heer was leerling van den heer J. Boon,streerd. Er was groote belangstelling voor een en ander; de expositie der diverse handwerken was slechts om aan de leden eens te laten zien wat vervaardigd was, de schotels, die er waren, werden ver loot ten bate van het Jacobafonds der Ver- eeniging (uitzending van huisvrouwen) en Zaterdag Zondag Maandag 2-1 Nov. 22 23 16.31 uur. 16.29 16.28 Vertegenwoordiger J. HOFSTRA Polderweg 42 Telefoon no. 531 Kelder Hoofdgracht 77 D. VAN DOK, Telefoon no. 520 TRADER HORN IN DE BIOSCOOP". WITTE Spannend en boeiend. Wij hebben beloofd nog terug te zullen komen op de film, die heden en volgende avonden in de „Witte Bioscoop" wordt gedraaid, n.1. „Trader Horn". Er is aan leiding voor bovendien, want de gisteren avond gegeven eerste voorstelling had buitengewone belangstelling ontmoet, zoo dat het theater vrijwel uitverkocht was. De film is ontegenzeggelijk buitenge woon, maar daar men in de vrije natuur niet altijd de beschikking had over een geschikte belichting zijn de beelden niet altijd even scherp geworden. Het is jam mer, maar daaraan is nu eenmaal niets te doen. Buitengewoon zijn de opnamen ze ker en men staat vol bewondering voor het werk der operateurs. Zij zijn er in geslaagd de in de Afrikaansche oerwou den en op de vlakten levende dieren in hun natuurstaat te filmen en hadden daar bij dikwijls heel bijzondere buitenkansjes. AANRIJDING IN DE KONINGSTRAAT. Vrijdagmiddag pl.m. vier uur had ter hoogte van de firma Coltof in de Koning straat een aanrijding plaats tusschen een jongen, komende uit de richting van de Spoorstraat en een juffrouw, die van het n, s u Koningsplein kwam. Naar onze kleine be- i„ lKeJ:n,.buitenkans a!s men °P' richtgever ons mededeelde hield de jon- Prins Hendriklaan, alhier. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag- o7 morgen is alleen geopend de apotheek heer Govers hoopt, dat er in den ko van de fa. Smeets-Snel, Weststraat. menden zomer verschrikkelijk veel ge- Van Maandag 23 Nov. tot 30 Nov. wordt dronken wordt (in het nette natuurlijk) avond- en Zondagsdienst waargenomen door A. P. Hoolmans, apotheker, Spoor straat. BOEKHOUDEXAMENS. De heer J. Boon, Prins Hendriklaan 1, dan verkoopt hij veel syphons en kool- zuurpatronen. Dan waren er de kopjes thee, die, boven en behalve de door den demonstrant wel willend aangeboden glazen, waren ver krijgbaar gesteld, en de koffer-grammo foon, waarmede mevrouw Bruckman, die bericht ons, dat er voldoende candidatenais maar nieuwe leden zat in te schrijven, zich hebben aangemeld voor het examen (je aanwezigen gezellig bezighield. Èh; van de Ver. van Leeraren in de Handels- daarmede valt van dezen wetenschappen, zoodat het te Den Helder Veel meer te zeggen, wordt afgenomen. middag PLUIMVEETENTOONSTELLING. De Pluimveevereeniging „Den Helder Van Houten's Hlm. 's Avonds waren allen weer op het ap pèl. Dat wil zeggen: voor elke huisvrouw, en Omstreken", deelt ons mede, dat zij die er des middags was, waren er des dit jaar, en wel in December, een tentoon stelling organiseert en verwijst de expo santen naar de advertentie in dit num mer. avonds twee teruggekomen. Zoodat Musis goed bezet was. Bovendien kwam, nadat het eerste deel van de film was vertoond, een gansche gymnastiekclub naar bin nen, die uitgerekt en uitgehalsterd was, en nu ook nog eens wilde zien waar de Van Houten's cacao vandaan kwam. En de arme verslaggever, die evenwel dezen avond nog eenige lotgenooten had en dus niet geheel in deze zee van Heldersche huis- en aanstaande huisvrouwen teloor HELDER'S MANNENKOOR. ANNIE WOUD. Betreffende bovengenoemde altzange res, welke aan het concert van Held. Mannenkoor a.s. Dinsdag haar medewer- king verleend, volgen hieronder kritie- die arme verslaggever kwam ken uit binnen- en buitenland. I danig in de verdrukking Toen de gym- Karel de Jong in Haarlem's Dagblad 29 nastiekclub gezeten was, kon er dan ook, September 1926: i bij wijze van spreken, geen muis meer bij. Stralende glans werd aan den avond ver-1 Van de fabriek Van Houten was een leend door de medewerking van onze stad- vertegenwoordiger aanwezig met een genoote Annie Woud. Wie bezit zooals zij technicus, die in een film een en ander zoo'n intuïtief juist aanvoelen van elke com- yan fabricage en het reusachtige, al- positie, zulk een vermogen om stemming te 0nr0 -Ir scheppen, zulk een ontroerende klank in de bedrijf te Weesp liet zien. Heel stem j Weesp riekt naar de cacao en de „poe- Herman Rutters in ..Alg. Handelsblad" 8 ders", dat zijn de meisjes, die er werken, Maart '28 na de uitvoering van „Der Messias" zijn er populair bij de Weesper jongeling door de C.O.V. te Amsterdam onder Hubert schap. We konden ze hier aan den arbeid Cuypêrs in het Concertgebouw met orkest z[m> en menjg huisvrouwelijk hart werd van het Concertgebouw: .'getroffen door het intensieve, dikwijls U Tof Slr1- poolende werk, da. de,e meisjes „N. Haarl. Courant" 28 Januari '28 over de moeten doen. Sorteeren aan een doorloo- opvoering van Le Laudi van Hermann Suter penden transportband, haastig rangschik- door „Toonkunst" te Haarlem met het U. S. ken van bonbons in de doozen, verpakken, D- onder Lieven Duvosel: etiketteeren, enz., enz., dat alles zagen wij Wij danken dit eerstens aan onze heerlijke op de film passeeren. Het was duidelijk Woud, die In haar ontzag- j te zien weik een ingewikkelde behande- zingen rechtstreeks kiemde uit innige religio- name kan maken van een leeuw, een ree vervolgend, haar bespringend, en doodend, waarbij dan in een minimum van tijd. een tweetal collega's komen toeloopen en de leeuwen onderling den buit betwisten, waarbij een hunner een leeuwin als wij goed zagen gewond achterblijft? Is het voorts geen buitenkans als heele kudden antilopen, olifanten, neushoorns, wilde honden en hoe ze meer heeten voor de lens komen? Voeg daarbij nog de zeer merkwaardige opnamen der menschen- rassen, eveneens in hun handel en wandel opgenomen, en dat alles, de dieren zoo wel als de menschen met de specifieke geluiden die erbij hooren, en men heeft eenigszins een denkbeeld van deze film. Ook de artisten die er bij betrokken wa ren, hadden het voorwaar niet gemakke lijk. Eenmaal zagen wij een opname van een aanstormenden leeuw, dien de camera man tot vlak voor zijn toestel heeft opge nomen. Ook de landschappen zijn soms over weldigend mooi, hoewel uit den aard der zaak meer werk is gemaakt van de verfil ming van menschen en dieren. Prachtig belicht waren de negertypen, zoodat wij hun gezichtsvorm en eigenaardigen haar dos zeer scherp konden opnemen. Het door de film heengeweven roman tisch verdichtsel moet men op den koop toenemen: voor wat hoort wat en een zóó prachtige natuurfilm als deze ziet men voorwaar niet eiken dag. Het bijprogramma is ook heel aardig; een grappige teekenfilm, prachtig ge kleurde opnamen een poppendroom van dans en zang, een uitgebreid jour naal enz. openen den avond. Een speciale aanbeveling voor deze film is onzerzijds onnoodig: ademloos volgt men de avonturen der stoutmoedige rei zigers en een zucht van ontspanning stijgt op als ze weer uit een gevaarlijke situatie gered zijn. Eenmaal wordt een meisje door een leeuw vervolgd en op het laatste oogenblik wordt de koning der dieren door een speerwerp gedood. Ja, filmactrice zijn is niet altijd zoo rustig als typiste! „TROPENADEL". gen links aan en reed hjj de juffrouw tegen haar voorwiel, zoodat dit geheel verbogen werd. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. HET VERKEERSONGELUKJE IN DE JONKERSTRAAT. In onze courant van Dinsdag vermeld den wij dat een der chauffeurs van de firma Kaan uit de Jonkerstraat, Zater dag het ongeluk had met een vrachtauto tegen een huis te rijden, waardoor dit be schadigd werd. De firma verzoekt ons mede te deelen dat dit niet door één harer eigen chauf feurs veroorzaakt is, doch door een bui tenstaander, die in de cabine was geklom men om de auto te verplaatsen. MET DRIEDUIZEND GULDEN EN EEN AUTO ER VAN DOOR. Drie Heldersche jongens op stap. Donderdagavond heeft de 22-jarige G. W. K. ten nadeele van zijn vader een be- dx-ag van 3000 gulden gestolen en is er met twee vrienden, de 24-jarige J. A. P. en een zekere T. S., vandoor gegaan. De drie jongemannen ixebben een auto ge huurd. met chauffeur, en zijn met de Noor derzon vertrokken. Gisterenmorgen is een extra politiebericht door Hilversum uit gezonden om het viertal op te sporen. Wij vernemen van den garagehouder G. W. Manshanden, dat de jongelui Don derdagavond om half acht bij henx geko men waren en hem verzochten hen naar Alkmaar te rijden. M. voldeed aan dit ver zoek en ook toen de jongens in Alkmaar waren aangekomen en zeiden door te wil len naar Amsterdam, reed M. ze daarheen. De nacht werd doorgebracht met cafébe zoek. Zware verteeringen werden echter niet gemaakt, 's Morgens verzocht het drietal aan M. hen naar Rotterdam te brengen. Daar namen zij afscheid van M. met de bedoeling naar België te gaan. Manshanden keerde gisterenavond om zes uur hier met zijn auto terug. De jonge- nu 'te trachten in België werk te vinden, daar1 hun «lat hier niet gelukte. Dit heeft reeds herhaalde malen succes opgeleverd. Zoo werd Dinsdag op den Cranenburgerstraatweg een auto aange houden, die bij onderzoek dubbele wanden en een dubbelen bodem bleek te hebben, waaruit niet minder dan 250 pond koffie en tabak te voorschijn werd gebracht. De bestuurder werd aangehouden en naar Kleef overgebracht, waar tevens de eigenaar, die op den wagen stond te wach ten, gearresteerd werd. Eenzelfde lot ondergingen twee inwo ners van Nijmegen, die eveneens met voor smokkelen ingerichte personenauto's de grens trachtten te passeeren. Teneinde voorts te voorkomen, dat tusschen smok kelaars en douaneambtenaren een onge- wenschte verstandhouding tot stand komt, worden de ambtenaren geregeld ver plaatst. SMOKKELKONING GEPAKT. DEN HELDER ZONDAG 22 NOVEMBER 1931 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat), 's Avonds 6.30 u., Ds. F. W. J. v.d. Poel Bediening van het Heilig Avondmaal Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: „Zelfinkeer"(Luc. 15:17) Gerei. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.30 u., Ds. Joh. Meynen Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Leesdienst Donderdag 7.30 u., de heer N. v. d. Kraats Chr Gerei. Kerk (Steengracht). 'sMorgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de heer W. Meynhout, theol. stud. van Apeldoorn Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers Maandag 23 November, nam. 8 uur, Ds. P. H. Borgers, Bijbellezing, Onderwerp: Paulus' Zendingsreizen Donderdag 26 November, nam 8 uur, Deutscher Verein. Doopsgez. Gem. De eigenaar van de geheimzin- 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts nige gepantserde smokkelauto's? Oud-Kathoüeke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur kerkdienst Past. Th. Moleman Evangelisatie (Palmstraat). T 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u., Ds. R. C. W. J. Hoek Evangelisatie (Geb. Middenstraat 117) Woensdagavond 8 uur, Lichtbeelden (zie advertentie) Leger des Hcils. 's Morgens 10 uur, Heiligingssamen- Te Aken is een in Eupen (Nieuw-Bel- gië) wonend smokkelkoning gevangen ge nomen, die aan het hoofd van een wijd- vertalkte smokkelorganisatie stond, meldt de „Limb. Koerier". Hij wordt er ook van veMacht, de eigenaar van de gepantserde smokkel auto's te zijn, die o.a. eenige malen de Ne- derlandsch-Duitsche grens zijn gepas seerd. mevr. de Boer—van Rijk in de hoofdrol, siteit en daarom verder draagt "dan deze wereld. „Frankische Tagepost", 31 Aug. *3J: Annie Woud is de gelukikge bezitster van een der machtigste altstemmen, die ik ooit bïuonale^dUpTe61 Stra'ende h°0Rt<! e" bijn& neemt ha§r eigen acoom- med" 06 y van Haarlem NEDERL. VEREENiGïNG van Een drukke dag. ren*^"derdag LL, want toen wa al van -r1Svro"wen, leden der afdeeling, Én Hao n\°/^ena 10 uur a* *n touw. arvóór hadden ze ook al gewerkt: KeoWfcajitoor i Ko«*toa#êrfiat 76 vorens zij geschikt is voor de consumptie. Heel anders dan koffie of thee, die be trekkelijk slechts weinig bewerkingen behoeven te ondergaan. Vooraf hadden we gezien hoe de cacao gekweekt en ge plukt wordt en de groote vruchten open gemaakt, waarna de boonen naar Holland worden verscheept. In de fabrieken te Weesp krijgen zij dan hun verschillende bewerkingen. Van Houten is, zooals men weet, de oudste fabriek in ons land, en het is ook wijlen O. J. van Houten geweest, die het procédé voor het eerst heeft toegepast waarbij het zeer hooge percentage vet uit de boon verwijderd wordt en deze daar door tot de smakelijke chocolade wordt die wij allen kennen. Aardig was het idee om aan de eigenlijke film vooraf te doen gaan eenige kinderopnamen, die wel aantoonden welk een genot zoo'n kopje cacao biedt. Ook kregen we daardoor enkele gezichten te zien op Weesp, het stadje der cacao. Behalve de fabricage in verschillende stadia wordt ook een over zicht gegeven over de bijhedrijven dezer fabriek: de eigen drukkerij, eigen carton- nagefabriek, eigen bank- en plaatwer kerij, eigen brandweer, enz. Het slot. Het slot was een dankwoord van me vrouw Dekker speciaal aan twee dames, die zich zeer verdienstelijk hadden ge maakt bij de theeschenkerij des middags: mevrouw Thieman en mevrouw Schoonen- berg, alsmede eenige aanbeveling tot deelname aan den cursus Ziekenverple- Wij herinneren hierbij nogmaals aan de voorstelling, die morgenavond in „Casino" wordt gegeven door de N.V. Het Schouwtooneel (Adr. v. d. Horst en Jan Musch), waarbij Henri van Werines- kerken's Indische blijspel „Tropenadel" wordt opgevoerd. Onze groote actrice, Esther de Boervan Rijk, zal daarin de rol vervullen van juffrouw van der Kooij en wie haar daarin eenmaal heeft gezien, zal niet verzuimen ook thans naar Casino te gaan. Onbetaalbaar is haar entrée, on betaalbaar haar Amsterdamsch jargon, onbetaalbaar ook haar houding en gedra gingen tegenover het „deftige" Indische publiek met mr. „Sweet" aan het hoofd. Teneinde iedereen in de gelegenheid te stellen deze prima voorstelling te gaan zien de naam „Schouwtooneel" waar borgt ons reeds prima krachten zijn de prijzen uiterst laag gesteld. VERTOONING VAN DE RADIOFILM VAN DE N.C.R.V. Woensdag a.s. zal de radiofilm van de N.C.R.V. in de Geref. Kerk in het Juliana park vertoond worden. „De klokken lui den", zoo heet deze film. Deze titel herinnert aan den rustigen Zondagmorgen, waarop de dorpsklok de schare ter kerke noodt, zegt het program ma. Dan zijn er duizenden in ons land die niet medegaan, omdat ziekte, zwakte of ouderdom ze dat belet. Dan is de N.O. R.V. er, welke door morgenwijding en kerkdienst tracht te vergoeden, wat ge mist wordt. Daarvan spreekt vooral het eerste deel van de N.C.R.V.-film. De film Is in den zomer van het jaar 1931 vervaardigd volgens het ontwerp en de plannen van den heer D. Peereboom, hoofdbestuurslid der N.C.R.V., leider harer propaganda. De opnamen zijn met medewerking van den ontwerper gemaakt door den heer Jan Jansen, terwijl de film vervaardigd is door de N.V. Polygoon te Haarlem. Voor bizonderheden verwijzen we naar de in dit nummer voorkomende adver tentie. GEKNOEI BIJ EEN LOTERIJ. Een Inferieure hoofdprijs. Onder bovenstaanden titel namen wij in ons nummer van Dinsdag 1.1. een be richt op betreffende een door een Haar- lemsch inwoner gewonnen hoofdprijs der vereeniging Heliomare (r.-k. herstellings oord voor longlijders enz.), welke prijs blijkens het prospectus zou bestaan uit een door den paus beschikbaar gestelden gouden rozekrans bezet met jaspisstee- nen. Bij in ontvangstname door den win naar bleek, dat de rozenkrans niet van goud, doch van verguld metaal was en met goedkoopere steenen was bezet, zoo dat K. de zaak in handen der politie heeft gesteld. Naar „De Tijd" mededeelt, bevat de aldus door den betrokkene vermelde geschiedenis, welke ontleend is aan het „Volksblad („Volk") niet juist; naar het blad vermeldt, zou de betrokkene hebben geweten, dat de waarde niet hooger was dan 200.en getracht heeft er 5000. voor te maken. Omtrent het bod van 1000.dat den winnaar gedaan was door een der be stuursleden, schrijft het blad; dat dit ge schiedde omdat bedoeld bestuurslid wist, dat K., de winnaar, niet katholiek was en dus de ideëele beteekenis ervan niet voor hem zou gelden. Toen de schilder later tegen het bestuur zeide, dat hij er al 1000.— voor had kunnen krijgen, was men ten hoogste verbaasd, dat hij dit bij na vorstelijk aanbod niet had aangeno men. Verder werd in het pauselijk schrij ven gesproken van een „prachtigen roze krans van jaspissteenen met goud geket- tingd". Deskundigen en niet-deskundigen Strenge maatregelen van Duit- overtuigden den man toen, dat de stoffe- sche zijde. Personenauto's aan- waarde nog geen 150.— bedroeg. In het begeleidend schrijven had moeten ge nou n. worden gesproken van een „verguld zil- De Nijmeegsche correspondent van het veren" inplaats van een „gouden" mon- „Handelsblad" schrijft: tuur en van „lapis" in plaats van „jaspis"- In verband met den sterk toenemenden steenen. smokkelhandel in het Nederlandsch-Duit- sche grensgebied hebben de Duitsche autoriteiten den laatsten tijd strenge maat regelen getroffen, om het euvel te be-J strijden. Het aantal ambtenaren is sterk uitgebreid met gewezen militairen van de Rijksweer, die hun 12-jarig dienstverband volbracht hebben. Niet alleen de hoofdwegen, maar ook de Binnenland. komst. Onderwerp: „Des Christens bidden. 's Middags 3.30 uur, Openluchtsamenkomst i.h. Plantsoen 's Avonds 8 uur, Heilsbijeenkomst Onderwerp: „De weenende Jezus" o.l.v. van Kapitein J. Segaar Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. en 's avonds 5 uur 's Morgens 9.30 Samenkomsten. Ned. Herv. Gem. 'sMorgens 10 u., HUISDUINEN. Ds. E. R. Damsté u.a. JUWEELENDIEVEN GEARRESTEERD. Twee Russen en een Pool te Amsterdam aangehouden. Enorme keuze Uiterst lage prijzen Ziet onze Etalage Voor eerste klas Klesding naar Maat: Naar wij vernemen hebben rechercheurs Jtivan het bureau Singel Amsterdam op binnenwegen zijn thans bezet en er wordt drietal vreemdelingen aanmv dag en nacht gepatrouilleerd. Mocht Het gSden die verdaiht Sen eeS smokkelaars al gelukken door het cordoneryan veraaent ge maanden geleden uit een winkel van ïteede nè ,fc de fa- Citroen in de Kalverstraat een kost- H!Xm L„°P„uT ^„^„atT)e ambtenaren bare broche te hebben eestol€n' na b" de fa. Begeer in de Leidsóhestraat een mis lukte poging tot een soortgelijken winkel derde en vierde cordon, zijn met karabijnen bewapend en treden streng op tegen elk verdacht transport. De visitatie bij het passeeren van de grens is zeer verscherpt en vooral wordt nauwlettend toegezien op personenauto's. Het bliift, ook in het vischbedrijf, een eenigszins gedrukte toestand. Hooge prij zen worden niet gemaakt. Door de kotters worden op zichzelf geen onbevredigende vangsten gemaakt, maar deze visch komt, in het algemeen, hier niet aan den afslag. Het verschijnsel kent men en daarop ko men we later nog wel eens terug. Er wordt door de andere vaartuigen nog veel puf aangevoerd. Ook dit verschijnsel goed tot zich te laten doordringen, wordt een krachtiger brandend vraagstuk, dat door breede groepen bewust onder de oogen moet worden gezien. Garnalen doen nog weinig prijs. De vooruitzichten blijven weinig bemoedi gend. Haring wordt in geen groote hoeveel heden aangevoerd en het klinkt wat te- gensti'iidig, maar deze geringe aanvoer is misschien voor dit kleinbedrijf nog het beste, want de prijzen blijven daardoor ging, die van de afdeeling uitgaat. En behoorlijk od peil, want de vraag schijnt het Bondslied tot slot. j normaal goed te blijven. voor Her nieuwe merk Messen en Scharen van frappeerende snijkracht, gefabriceerd van nieuw gepatenteerd snelsnijstaal. Hygië nisch wijl roestvrij. Eenig fabrikant: SOLINOIM diefstal te hebben gedaan. De gearresteer den zijn een Rus, een Russin en een Pool, die onder verschillende namen en vermoe delijk op vervalschte papieren reizen. Zij behooren tot een internationale bende en ontkennen aan bovenvermelde misdrijven schuldig te zijn. Het personeel van de fa. Begeer heeft de mannen echter stellig herkend, maar bü de fa. Citroen herkende men hen niet. Intxxsschen is het politioneel onderzoek naar de praktijken van het trio nog niet geëindigd. („Hbl."). Buitenland. INBRAAK IN EEN JUWELIERS WINKEL TE LONDEN. 10.000 gestolen. Inbrekers, die zich een weg gebaand hadden door een 40 cm dikken muur, heb ben kans gezien door te dringen in den ondergrondschen brandkelder van de fa. Walter Davies Sons te Londen waar hun een buit in handen viel ter waarde van 10.000. De heeren waren klaarblijkelijk geen niexiwelingen in het vak, zij hebben ge werkt met rubberhandschoenen en kost bare toestellen gebruikt voor het laten springen van de deur. Zuurstofflesschen hebben zij achtergelaten. Dezelfde firma is twee maanden ge- leden ook al door inbrekers bezocht. Wegens de verbouwing, die op 't oogen blik aan de O. L. School no. 1 alhier plaats heeft, zal één klasse leerlingen tijdelijk worden gehuisvest in de noodwoning van den heer C. Hollander aan de Langevliet. Dit is dezelfde noodwoning, waarin dezen zomer de heer J. Stuurman zijn kappers zaak heeft gedreven. De heer K. de Bokx te Huisduinen, die tot koster van de Ned. Herv. Kerk aldaar is benoemd, heeft deze functie aanvaard. Morgen, Zondag 22 Nov., zal de kerk te Huisduinen wedr in gebruik worden ge nomen. Zooals reeds eerder is gemeld, is zij wegens het verrichten van eenige her stellingswerken eenige weken buiten dienst geweest. PREDIKBEURTEN. i*l.* I arbeidslust en levensvreugde kceren weer door het gebruik van Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté Avondmaalsviering Zendingsgebouw „Do Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 7 uur de heer Th. Looy, van Zwijndrecht PREDIKBEURTEN. Zendingsgebouw „Ster der Hopo", Maandag 23 Nov. 's Avonds 7 uur, de heer Th. Zwijndrecht. Looy, - L

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 9