11 Onze Legpuzzle. BRANDSTOFFEN Van Willigen .1 VAN DINSDAG 1 DECEMBER <93'- Tweede Blad. In dit nummer njn zeven stukken van de legpuzzle opgenomen, verdeeld over de verschillende pagina's. Ter kennismaking lü CADEAU Heldersche Steenkolen- en Anthraciethandel Tel. 228. Polderweg 34. STADSNIEUWS Visscherij. ean m cje vakman fifntit gm&wk. Horlogerie Suisse Spoorstraat GEMEENTERAAD SALONPOPPEN SPEELGOEO ?-S I J s' /j LEPELS EN VORKEN 65 ct. 80 ct. lOO ct. Weststraat. HOTEL „DEN BURG" Licht op voor al"» voertuigen: Wintertijd. joiT 1 Dec16.21 uur. 16 21 De laatste stukken van de puzzle zijn dus vandaag opgenomen en nu aan den slag met opplakken, dat natuurlijk plaats kan hebben op een gewoon vel wit papier en dan met spoed inzenden aan ons bureau in ieder geval voor Donderdagavond Op de envelop gelieve men, in den linker bovenhoek, te schrijven „legpuzzle Yeel succes allemaal Voor de goede oplossers worden de na- volgende prijzen beschikbaar gesteld: een hoofdprijs van 25.in geld, één tweede prijs van 10 in geld, twee prijzen van 5.— in geld en 4 prijzen van 2.50 in geld. Verder nog 32 andere prijzen, in totaal dus 40 prijzen. weieens dat de kermis uit den tijd is, dat zeer velen ook van buiten onze gemeente, gezien het bezoek, toch wel gesteld zijn op de kermis; dat de kermis een veel beter karakter heeft gekregen dan voorheen, en naar mate de zeden zijn verbeterd ook de wijze van kermisvieren is vooruitgegaan; dat toch voor de gemeentefinanciën de kermis een niet te onderschatten bron van inkomsten is; dat nu wel blijkt uit het voorwoord van het College, bij het aanbieden der begroo ting 1932, dat de gemeentefinanciën er gunstiger voorstaan, doch dat bij aan neming der begrooting, toch nog 165 op centen op de personeele belasting, 6 pet. van onze gunstig bekend staande geven wij gedurende deze week een lm. Schilderstukje bij aankoop van 3 H.L. Deze zijn het ophangen waard in Uw woonkamer. wegenbelasting en 55 opcenten op de Ge- meentefondsbelasting zullen worden ge- jgb^ yg g WATERLEIDING TUINDORP. Donderdagmorgen geen water Blijkens een in dit nummer voorkomen de advertentie zal het Tuindorp Donder dagmorgen van 9 u. v.m. tot 12 u. 's mid dags geen water kunnen betrekken. Men houde daarmede dus rekening. SLUITING DOUCHE-BADINRICHTING Blijkens een kennisgeving van den schout-bij-nacht, commandant der marine, zal de douche-badinrichting van 21 Dec. 1931 tot en met 8 Jan. 1932 gesloten zijn in verband met uit te voeren voorzienin gen. DE INDISCHE MAIL. Woensdag In ons land. De boottrein van het motorschip P. C. Hooft, hetwelk 1 December te Genua zal aankomen, Woensdagmorgen 2 December te 's Gravenhage (S.S.) te 9 u. 49 aan komen. STEUN AAN WERKGEVERS. Vraag van don heer Biersteker. In de raadsvergadering van 20 October vroeg de heer Biersteker of het college van B. en W. er zijn aandacht aan zou willen schenken, of er misschien in onze gemeente aanleiding bestaat om ten aan zien van de steunverleening of van de werkverschaffing in eenigszins agdere richting te sturen. De heer B. had de be doeling na te gaan, of het wellicht moge lijk zou zijn om de werkgevers, die het zelf op het oogenblik niet al te breed hebben, in de gelegenheid te stellen zich van goed- koope werkkrachten te voorzien, door van gemeentewege een toeslag op de loon en te geven. De heer Biersteker wees er daarbij op, dat de gemeente Amsterdam ook reeds in die richting werkzaam was, door het ver- leenen van premies voor het laten ver richten van onderhoudswerkzaamheden aan huizen e.d. B. en W. zetten in een uitvoerig schrij ven uiteen waarom van hen geen voor stellen in dezen geest zijn te verwachten. Dit schrijven is ter inzage gelegd voor de leden van den Raad. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Tegen de afschaffing van de kermis. Door de Afd. Den Helder van den Ne- derlandschen Bond van Koffiehuis-, en Restauranthouders en Slijters is het hierbij ingesloten request aan den Raad p Gemeente toegezonden. Geeft met verschuldigden eerbied te ennen de afdeeling Den Helder van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis houders en Slijters. mvcn4 RaidkentniS Senomen dat in uwen Raad, te houden 0p Woensdag 2 Dec. a.s. zal worden behandeld een voorstel tot afschaffing van den Kermis- dat adressante uwen Raad beleefd in overweging geeft dit voorstel niet te wil- te willen aannemen en motiveert deze conclusie in het volgende; dat door 'n groot aantal neringdoenden welke hunne bedrijven hebben ter plaatse waar de kermis wordt gehouden een extra goaeontvangst genoten wordt; j i Hermis een niet te onderschatten voordeel is voor het vreemdelingenver keer, niet alleen tijdens de kermis, maar at menigeen door het bezoeken van onze stad tijdens de kermis, ook "daarna nog vaak naar Den Helder zal komen- dat hieruit toch blijkt, al beweert men heven* dat 'adressante meent dat de gemeente financiën nog niet zoo'n gunstig beeld geven om hiermede te motiveeren de in komsten der kermis best te kunnen mis sen. Alle redenen waarom adressante uwen Raad beleefd in overweging geeft het voorstel tot afschaffing van de kermis niet aan te nemen. 't Welk doende, De afd. Den Helder van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, w.g. J. BURGER, Voorzitter. v/.g. E. WOUD, Secretaris. Den Helder, November 1930. Eiken dag haast zien we hier het be drijvige gedoe van de uitvarende en bin nenkomende visschersvloot, en zij, die het bedrijf wat dieper bekijken, weten met hoeveel moeite en zorg en werkkracht deze bedrijfstak wordt beoefend. Zij weten, dat in dit vak, waarin voor de consumptie-mogelijkheid van den mensch moet worden gezorgd, evenals in dat andere bedrijf, den landbouw, hard wordt gearbeid. En het is voor diegenen daarom des te schrijnender, dat thans dit bedrijf een poover bestaan oplevert en dat het zich al scherper afteekent, dat het, vooral reeds voor kleinere vaartuigen moeilijker wordt het bestaan gaande te houden. Door al de drukkende bepalingen der omringende landen, die vroeger goed af zetgebied waren voor de visscherij, ziet het er ook voor de visscherij eenigszins troosteloos uit, zooals deze troosteloosheid voor den landbouw zich reeds heeft vol trokken. Het kan zijn, dat bij eenige uitbreiding van het binnenlandsch afzetgebied er nog een vleug zal komen, maar veel kans, dat b.v. de garnalenteelt zoo gunstig zal wor den als in den vorigen winter, is er in het geheel niet. Overal op de markten, zoowel binnens lands als in het buitenland, kunnen de garnalen de onkosten nauwelijks op brengen. Met het „zaad" voor de drogerij kon vangen visch aan boord snel bevriezen, zal in korten tijd de invoer van Noorsche bevroren visch ophouden daar deze dan overbodig is, zegt de brochure". Er zit in die snelbevriezingstechniek wel in hoofdzaak, volgens ons inzicht, dit groote voordeel, dat er stabilisatie in de vischprijzen kan worden verkregen, waardoor ook stabiliteit in het vischbe- drijf kan ontstaan. Door de tot dusverre bekende bewaring van visch in ijs was het slechts mogelijk gedurende enkele dagen de visch te be waren, terwijl toch de kwaliteit minder werd. Er was dus spoedig een moment, dat de visch absoluut van de hand moest worden gezet hoe ook de marktgesteld- heid was. Er was daardoor geweldige schomme ling in opbrengst, onafhankelijk van de vischvangst zelf. Daarin kan door de snelbevriezings- methode dus invloed worden uitgeoefend op de prijszetting. Dit geldt natuurlijk voor normale tij den. Deze crisistijd, waarin alles abnor maal is, kan niet als basis gelden, waarop iets kan worden gebouwd. Toch heeft de snelbevriezingsmethode ook nog wel waarde in dezen tijd, omdat uitgebreider binnenlandsch gebied kan worden voorzien van visch, juist door de grootere houdbaarheid van de visch, Wie er meer van wil weten, kan zich wenden tot den heer Arie Schippers, Wes terstraat 11 te Rotterdam, Postbox 1017. WERKELOOSHEIDS VERZEKERIN G. Verschenen is het Jaarverslag 1930 van bovengenoemden dienst. Wü ontleenen er het volgende aan: Arbeidsbemiddeling. De be middeling in het algemeen. In 1930 zijn de cijfers der bemiddeling in vergelijking met vorig jaar eenigszins teruggeloopen. Dit is een gevolg van de weinige werk gelegenheid in deze gemeente, vooral voor de transportarbeiders, en wel voornamelijk wat betreft het lossen van kolen voor de Marine. Mede tengevolge van de niet onbelang rijke drukte in de bouwvakken, welke ook een poos lang nog wat worden verdiend, gedurende het verslagjaar nog steeds aan- doch die groote vangsten komen den laatsten tijd niet meer voor. Vermoed wordt, dat deze groote gar- nalenscholen zijn getrokken naar het ondiepe gedeelte der Waddenzee, waar ze door de dieper gaande vaartuigen niet vallen te achterhalen Men hoopt althans met het koudere weer, dat ze, mochten daar garnalen zijn, weer naar het diepere water zullen trek ken. De kotters trokken uit ter Noordzee vangst. Over de prijzen der gevangen visch was men verleden week ook niet te best te spreken. Wanneer er geen vol doende afzetmogelijkheid is, ligt het voor de hand, dat de vischprijzen daarvan den invloed ondergaan Vermoedelijk zal men zich in visschers- kringen ook ernstig beraden om te trach ten door de moeilijkheden van dezen tijd heen te komen. SNELBE VRIEZING. Naar aanleiding van ons artikeltje, waarin gewag werd gemaakt van de snel- bevriezing, toegepast o.a. in Mexico voor het preserveeren tegen bederf van garna len, waardoor de garnalenvisscherij zich heeft kunnen ontwikkelen tot een belang rijke bedrijfstak, zond de heer Arie Schippers te Rotterdam ons zijn brochure over de Kaydy-snelbevriezingsmethode. In kort bestek deze brochure citeerende komt genoemde snelbevriezingsmethode hierop neer, dat deze werkt zonder me chanische kracht, zoodat ook vooral op kleinere schepen, zooals op kotters, dit systeem kan worden toegepast. De voordeelen van de Kaydy-vries methode, ten opzichte van andere metho den, zijn: 1. Belangrijke besparing in de aan schaffingskosten der installatie. 2. Belangrijke besparing van ruimte aan boord der trawlers. 3. Het verzekerd zijn van voldoende calorieën, wat bij de mechanische instal laties, aan boord van trawlers, niet moge lijk is. 4. Geen extra brandstoffen noodig. 5. Eenvoudige, afdoende werkwijze. 6. Verzekerd te zijn van een houdbaar artikel. 7. Visch aan land te brengen, gelijk staande in kwaliteit, met levende visch. 8. Geen afval gaat verloren. (Het af val der visch kan n.1, ook bevroren wor ®n e" dua bij aankomst van het schip leverd) v*8<dlmeeRabriek worden afge- zen forndnt8ifb<.ilisatie van de marktprij- allen tiidP t OI,lno°dig is de visch te standiuhedJn harkten en gunstiger om- pl nn16" worde" afgewacht). Zoodra Hollandsche trawlers, pas ge- den Helder hield, daalde het aantal aanbiedingen van werkzoekenden. Het aantal personen, hetwelk uit andere gemeenten alhier door bemiddeling der arbeidsbeurs werd geplaatst, verdubbelde, terwijl het aantal Heldersche arbeiders elders tewerk gesteld tot de helft is terug geloopen. Werkloosheid onder do schilders, tim merlieden en metselaars kwam gedurende het verslagjaar, uitgezonderd gedurende de maand December, bijna niet voor. De bemiddeling voor de vrouwen was het afgeloopen jaar ongeveer gelijk aan die van het vorig jaar. Het aantal aanbiedin gen van jeugdige arbeidskrachten was alhier zeer gering, hetgeen in meerdere plaatsen van ons land voorkomt. Beroepskeuze. Van het gemeentelijk bureau voor be roepskeuze, hetwelk .in een der lokalen van den Dienst bleef ondergebracht, werd een zeer ruim gebruik gemaakt. Zuiderzeesteunwet. In verband met door den Burgemeester van deze gemeente aan de Centrale Com missie Zuiderzeesteunwet uit te brengen adviezen, nopens aanvragen om tegemoet koming van belanghebbenden in den zin der Zuiderzeesteunwet, werden door den Dienst de noodige inlichtingen verstrekt. Door tusschenkomst van den Dienst werd wekelijks aan 2 belanghebbenden het toe gekende bedrag uitgekeerd. De werkzaamheden als Districts- Arbeidsbeurs. Met uitzondering van St. Maarten en Vlieland was er in het afgeloopen jaar in alle tot het District belioorende gemeenten een correspondent der arbeidsbemiddeling aangesteld. De bemiddeling in het District is in vergelijking met vorige jaren eenigszins toegenomen. Dit was het gevolg van de gelegenheid tot plaatsing van arbeiders voor de in cultuurbrenging van den Wie- ringermeerpolder en tengevolge van het meer gebruik maken van de arbeidsbe middeling door landbouwers in verband met de gevoerde propaganda in 't district. Werkloosheid. De werkgelegenheid in het afgeloopen jaar was belangrijk beter dan in voor gaande jaren, hetgeen vooral een gevolg was van den belangrijken nieuwbouw in deze gemeente. Evenwel was het ook in dit jaar niet mogelijk de werkloosheid onder de ge schoolde arbeiders afdoende te bestrijden, omdat de gelegenheid om een belangrijk aantal van deze arbeidskrachten te plaat sen, ontbrak. Het aantal arbeiders hetwelk bij de Zui derzeewerken werkzaam was verminderde, daar de werkzaamheden zich meer naar de Friesche kust verplaatsten. Daartegenover staat, dat de in deze ge meente en in Anna Paulowna opkomende bloembollencultuur, vooral gedurende de zomermaanden, steeds meer arbeidskrach ten noodig heeft. Een nadeel van deze werkzaamheden is echter, dat in dit bedrijf zeer veel seizoen werk voorkomt, tengevolge waarvan gedu rende de wintermaanden steeds vele men- schen, die in dit bedrijf arbeid vinden, werkloos worden. Van de door de Commissie voor Werk verruiming aan B. en W. ter uitvoering voorgestelde werken konden in 1930 wor den uitgevoerd: le. het afmaken van den weg Midden- vlietDoggersvaart 2e. het vergrooten van den vijver in de „Donkere Duinen" en het spitten van gronden aldaar. Voorts was het gemeentebestuur ge noodzaakt de steunregeling voor uitge trokken en reglementair nog niet recht hebbende leden van werkloozenkassen ge durende 1930 intact te houden. Gedurende dit jaar werd in totaal aan steun uitgekeerd een bedrag van 16.024.99. Tevens werd aan de personen die uit- keering uit de steunregeling of uit de werkloozenkassen ontvingen, cokes ver strekt tegen gereduceerden prijs. Subsidie. De toeneming van het aantal tegen werkloosheid verzekerde leden van orga nisaties in deze gemeente bleef gedurende het verslagjaar aanhouden. Een 9-tal bijlagen (statistieken, over zichten enz.) zijn aan het verslag toege voegd. WINKELNIEUWS. Naaimachinehandel A. Hildering. Zes jaren terug opende de heer A. Hil dering in de Spoorstraat zijn bij vele huis vrouw n bekende zaak in naaimachines, stofzuigers en kinderwagens. Hedenmid dag wordt aan den overkant een geheel nieuw onbetrokken pand betrokken, dat door practischer indeeling der beschikbare ruimte een overzichtelijker beeld geeft van de geëtaleerde goederen. Het bestaande pand, hoek Palmstraat, is daartoe door den heer Van der Leek geheel opnieuw opgetrokken en een smaakvol geveltje is ontworpen, dat voor onze winkelstraat wederom een groote aanwinst is. De heer Van der Leek heeft de g'roote ruimte zoo economisch mogelijk gebruikt, waardoor de bezoeksters een goed overzicht krijgen van een en ander. Er is een diepe winkel ruimte ontstaan, die zoowel aan de Spoor straat- als aan de Palmstraatzijde étalage- ramen heeft. Zooals men weet heeft de heer Hildering een groote voorraad van het hierboven genoemde; als stofzuiger exploiteert hij het merk Suctor, dat door verschillende groote lichamen gebruikt wordt. Van kinderwagens zijn er de nieuw ste modellen (1932), terwijl ook aan naai machines de keus groot is. Deze worden meer en meer door de fabrikanten tot sier lijke meubels omgebouwd; wij zagen er bijvoorbeeld een, die geheel als dames- schrijfbureau is ingericht, en met enkele handgrepen kan worden omgetooverd tot een naaimachine. Ook een electrische handnaaimachine wordt gaarne voor u ge demonstreerd; de gebruikster kan de snel heid electrisch regelen door middel van een kniehevel. Trapnaaimachines worden geheel ingebouwd als salonmeubel in den handel gebracht. Aannemer van dezen verbouw is de heer Hagen, Brakkeveldweg. Electrische instal latie is aangebracht door den heer De Jong, het schilderwerk werd verzorgd door de firma Schoneveld, terwijl inrichting en wandbekleeding in handen war»" van de firma's Harjer en Govers. Hedenmiddag wordt de nieuwe zaak geopend. Verschenen is een vervolgagenda voor de vergadering van morgenavond. Hierop komen voor voorstellen tot uitgifte van grond in erfpacht aan J. Doezie, H. Hagen, R. Zoetelief, J. A. Zoetelief, J. W. London en J. Beemsterboer, en tot ver koop van grond aan F. W. Ham, alsmede een voorstel tot in- en afvoer van gron den in en van het Grondbedrijf. Erfpachtsuitgfite. B. en W. stellen voor: ten behoeve van den bouw van negen woningen in voortdurende erfpacht uit te geven aan F. M. F. Fels Sr., te Den Hel der, het terrein gelegen aan de Begonia- en Crocusstraat, groot ongeveer 1030 m2, tegen een jaarlijkschen canon van 0.45 per m2. Zoo juist ontvingen wij een schitterende collectie moderne Salonpoppen vanaf f 2.90 Heeft U onze speciale SPEELGOED AFDEELING lste etage al bezocht '-•iStev.;. - O* Aankoopen van, diverse perceelen Brakkeveldweg. Ingevolge besluit van den Raad d.d. 15 Juni 1920, werd het driehoekige stuk grond gelegen aan den Brakkeveldweg nabij de Anemonenstraat en de spoor baan aangewezen tot plantsoen en op dezen grond een bouwverbod gevestigd. Ter uitvoering van dit besluit zijn des tijds pogingen aangewend om de van dit stuk grond deel uitmakende perceelen Brakkeveldweg 113 van de onderschei dene eigenaren aan te koopen, teneinde na slooping der opstallen over te kunnen gaan tot den aanleg van zoodanig plant soen. Deze pogingen konden tot dusverre ech ter slechts matig geslaagd genoemd wor den. Voorzoover overeenstemming werd bereikt, werd van de gemeente reeds een uitgave gevorderd van 5332.kosten van overdracht inbegrepen. De onderhandelingen met de eigenaren der overige perceelen, t.w. die van de perceelen Brakkeveldweg, nos. 111, zijn destijds afgestuit, voornamelijk omdat geen, overeenstemming, wat de koopprij zen betreft, kon worden verkregen. In verband met door twee dezer eigena ren ingediende aanvragen tot ver(her)- bouw der woningen aan den Brakkeveld weg nos. 1 en 3, hebben B. en W. ge meend een verdere uitvoering van het uit breidingsplan ten aanzien van alle nog niet aangekochte perceelen weder onder het oog te moeten zien. Zooiang toch het bovenomschreven bouwverbod op den grond rust, kunnen, ingevolge de bepa lingen der woningwet, deze aanvragen niet in gunstige overweging genomen worden. B. en W. zijn dan ook van meening, dat het niet lange? aangaat deze eigenaren nog langer in het onzekere te laten, doch dat tot aankoop der perceelen dient te worden besloten. Uit het resultaat dezer onderhandelingen blijkt, dat de ge vraagde verkoopsprijzen in totaal beloo- pen 16.050.Rekent men hierbij een bedrag ad ƒ450.voor kosten van over dracht, welke kosten voor rekening der gemeente komen, dan zal met den aan koop een totaal-bedrag van 16.500.ge moeid zijn. B. en W. achten het uit een oogpunt van welstand zeer gewenscht die maatregelen te nemen, welke leiden tot algeheele ont ruiming van den grond. De commissies van bijstand voor de pu blieke werken en voor de financiën zijn in meerderheid vóór, de commissie voor het grondbedrijf is in meerderheid tegen aankoop. Ook is het advies ingewonnen van de Gezondheidscommissie welke de ziens wijze van B. en W., n.1. dat het voor een juiste uitvoering van het uitbreidingsplan noodig en uit een oogpunt van welstand gewenscht moet worden geacht, dat de woningen Brakkeveldweg nos. 111 ver dwijnen, geheel kan deelen. Voorgesteld wordt thans aan te koopen: van C. J. Lebbe het huis en erf aan den Brakkeveldweg no. 1 (240 m2) voor de som van 3500. van C. Kok no. 3 (242 m2) voor 3000.—; van mevr. wed. H. KrijnenGroot de nos. 5 en 9 (164 m2) voor 4500. van H. Jansen te 's-Gravenhage no. 7 (75 m2) voor 2500. van J. van Leeuwen no. 11 (179 m2) voor 2550.—. Erfpacht en verkoop van grond. B. en W. stellen voor aan R. J. M. Zoe telief uit te geven in erfpacht een terrein aan de Begoniastraat, groot circa 1140 m2 voor den bouw van 8 woonhuizen. Canon 25 cent; aan J. A. Zoetelief alsvoren, groot 420 m2, voor den bouw van 3 woonhuizen. Canon van 25 cent; aan J. W. London en J. Beemsterboer als voren, groot 1260 m2, voor den bouw van 9 woonhuizen, canon 25 ct.; aan H. Hagen alsvoren, groot 850 m2, voor den bouw van 6 woningen, canon 25 cent. Verder stellen B. en W. voor aan F. W. Ham alhier te verkoopen het bij hem in erfpacht zijnde terrein aan den Brakke veldweg, groot ongeveer 122 m2, waarop reeds een woning is gebouwd. Koopprijs 7 per m2. Grondbedrijf. In Bijlage 194 is opgenomen een staat aangevende de waarden van gronden, wel ke voor het Grondbedrijf worden in- en afgevoerd. Overname weg. B. en W. schrijven aan den Raad: In uwe vergadering van 23 Juni j.1. wer den wü gemachtigd om met het bestuur van den polder „Het Koegras" een over eenkomst te sluiten nopens het aan dien polder overdragen van het beheer en het onderhoud van het sinds eenigen tijd ge reed gekomen gedeelte van den weg van Julianadorp naar de stad, namelijk het ge deelte van dien weg, dat ligt tusschen den Langevliet en de Doggersvaart. Achteraf hebben wij het evenwel beter geoordeeld, dat, behalve het beheer en het onderhoud, ook de eigendom van het on- derwerpelijke weggedeelte aan den polder wordt overgedragen. Het polderbestuur is berei^ daartoe zijn medewerking te ver- leenen. Aanvankelijk lag het in ons voornemen, om ter verzekering van de belangen der gemeente, de overdracht van den eigen dom onder bepaalde voorwaarden te doen geschieden, doch tengevolge van deswege met het polderbestuur gevoerde corres pondentie, achten wij het stellen van die voorwaarden thans niet meer noodzakelijk, omdat zonder deze de gemeentelüke be- Deze 'man zit te aenxen. Hjj denkt aan vroeger jaren. Vroeger toen hii nog thuis was bij z'n ouders. Het komt hem in herinnering hoe ge zellig het daar toch was. O, in z'n tegenwoordig, z'n eigen huis houden, is het ook gezellig, héél gezellig. Maar nu en dan komt het hem voor dat er iets ontbreekt aan die gezelligheid. Het schijnt hem toe, dat er bij de huise lijke gezelligheid vroeger iets meer was dan tegenwoordig. Lang zit hii te denken wat het toch wel kan zijn, dat hii tegenwoordig niet heeft en vroeger wel. Hü gaat vergelijken: Dit was er vroeger thuis: dit is er nu ook. Dat was er vroeger thuis: dat is er nu ook. Na uren ontdekt hü, dat z'n ouders ge* abonneerd waren op de „Heldersche Courant". Dat is hij niet! Vreemd, dat hii daar niet eerder aan gedacht had! Hii begrijpt: Dat moet het zijn wat hü tegenwoordig niet heeft en vroeger wel had. Deze man dacht niet alleen, hij han delde ook. Hii abonneerde zich direct op de „Hel dersche Courant". Het was een kleine moeite voor hem. Hij schreef even een briefkaartje. Voor U is het nóg makkelijker. U hebt alleen maar dit biljetje in te vullen cn op te zenden of aan onze be zorgers mede te geven, en voortaan ont vangt U geregeld de courant thuisbezorgdt. Doet U ook als deze man. Direct! Ondergeteekende wenscht abonné te worden op de „Heldersche Courant" 1.50 (alléén voor de Stad Den Helder); a 1.65 (alléén voor Texel, Wieringen, Anna Paulowna, Koegras, Julianadorp, Oudesluis, 't- Zand, Kolhorn, Barsinger- horn, -WierdngerwaardBreezand, Callants- oog, Kleine Sluis), 2.(voor overig Nederland). Naam Adres TELEFOON 55 Uitzending voor de Sint Nicolaasavond n Horsd'oeuvrevarié,Zalm, Kreeft enHuzarensalades Slagroompudding langen voldoende zullen zijn gewaarborgd. Voorgesteld wordt bedoelde transactie af te sluiten indien de Polder de slijtlaag van basalt met teer nieuw heeft opgej leverd. TEGEN EEN HUIS GEREDEN. Maandagmorgen kwam een groenten- auto, behoorende aan zekeren Br., uit de richting Javastraat de Van Galenstraat inrijden. Gekomen bü het kruispunt Van GalenstraatKrugerstraat kwam daar te- gelükertqd van de richting Singel de auto van den heer Sch. aan. De bestuurder van de groentenauto raakte, misschien door een poging om een botsing te vermü- den, zü'n stuur kwüt en reed met een vaart tegen het perceel, tegenover melk handel Scheer. De woning werd bescha digd, evenals de auto. EEN AANRIJDING. Gisterenmiddag reed de zoon van den slager L., op de Laan, met zün transport fiets, waarop een- slagersmand, toen hü een stilstaande auto moest passeeren. Waarschünüjk doordat zoodoende wei nig ruimte overbleef, reed hü tegen een anderen wielrüder op, een majoor van de landmacht, die van den anderen kant kwam. Het rijwiel van den laatste werd ge havend, terwül de slager en zün rüwiel er zonder kleerscheuren afkwamen. De zaak is in der minne geschikt, wat o.i. een goede maatrege' is. Veel ongerief en last wordt daardoor voorkomen. ONVOORZICHTIGHEID CH3STRAFV. Een jongen ven ongeveer twaalf .jaltr, Veen geheeten, wilde met zün ongeveer zevenjarig zusje een wèdstrijd houden, om te zien wie het eerst over de üzeren hekken, welke voor een tweetal huizen op, den Parallelweg staan, kon klauteren. Vol üver klommen zü tegen het üzer- werk op, doch met het ongelukkige gevolg dat de jongen met een züner beenen in eep Üzeren hekpunt viel en zoodoende aan hel hek bleef hangen. Op zün hulpgeroep schoten eenige voorbügangers toe, die hem uit zün lastige positie bevrüdden en hem in den woning van den heer Pauli binnenbrachten. De jongen had een vrü ernstige bloe dende beenwonde bekomen. Een waarschuwing voor alle onvoorzich tige jongens en meisjes.

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5