MAHLER-BESSE CIE- De resultaten van onze legpuzzle. BORDEAUX WIJNHANDELAREN Derde BSad STAÜShltUWS AGENTSCHAP DEN HELDER LIKEUR C0RDIAL MEDOC Sint-Nicolaas in het Tehuis voor Ouden van Dagen. Mmloac fijnte gtecknk. Horlogerie Suisse Spoorstraat PREDIKBEURTEN Vergaderingen, vermakelijkheden enz. VAN ZATERDAG 5 DECEMBER 1931. on Zon- en Maan Op en onderganeva en tijd van hoogw Wintertyd. Ma8n f^nd.: op: ond: sm. nam 857 13.42 7.50 15.48 5.82 6.— 5 30 14.01 7.51 15.48 6.28 6.55 7^04 14.27 7.52 15.48 7.21 7.46 8.32 15.07 7.53 15.48 8.09 8.33 9.44 16.05 7.54 15.47 8.56 9.19 10.37 17.18 7.55 15.47 9.42 10.04 Dec Z 6 M 7 D 8 W 8 D 10 V 11 11 10.37 17.18 7.00 10.4 y.4Z 1W.U4 12 11.11 18.40 7.56 16.47 10.26 10.49 Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Zaterdag 6 Dec16.19 uur. Zondag 6 16.18 Maandag 7 16.18 Bij het de vorige week gehouden examen te 's jïravenhage, voor le stuur man groote vaart, slaagden onze stad- genooten R. Zwaan en P. Scheer en voor 2e stuurman W. Bremer. Onze vroegere stadgenoot, de heer J. A. L. Werkhoven, werkzaam als tee kenaar bij de Ned. Spoorwegen (dienst van Tractie, afd. Bouwbureau electrifica- ti) te Utrecht, is geslaagd voor het exa men van opzichter bij b.g. dienst en als zoodanig 1 Januari 1932 wordt aange steld. „TOONKUNST". Dir. A. J. Leewens. Dinsdag 22 December a.s. geeft boven genoemde afdeeling een buitengewoon concert in de Nieuwe Kerk aan de West straat. Ten gehoore zal worden gebracht een van Handel's beroemdste oratoria, n.1. „Judas Maccabaus". Dit werk, dat Han del in 1746 in 35 dagen tijds heeft gecom poneerd, behoort tot een der geweldigste scheppingen van den grooten meester. Het is vol pakkende en glanzende melo dieën, en met name de ouverture is een der merkwaardigste „programmastuk ken" van vroeger tijd. De tekst, vervaardigd door Thomas Morell, behandelt de overwinning van Judas den Maccabeeër, den volksheld van de Joden, op de Romeinsche veld- heeren in den Diadochentijd. Aan de uitvoering van genoemd werk wordt door „Toonkunst" groote zorg be steed. Medewerking zal worden verleend door een Symphonieorkest, bestaande uit leden der Marinekapel, terwijl mevrouw VelthuisHuchhorn de recitatieven vol gens toenmalige traditie op het klavier zal begeleiden en de heer Feike Asma het kerkorgel zal bespelen. Als solisten treden op mevr. Ankie van Wickevoort Crommelin, Den Haag, sopraan; mevr. M. GünthertBreet, Den Helder, alt; de heer Kees Smulders, Baarn, tenor, terwijl de heer Joh. Nelis- sen, Bloemendaal, de baritonpartij zal zin gen. Ondanks de groote kosten aan de uit voering van dit oratorium verbonden, be ijvert „Toonkunst" zich een ieder in de gelegenheid te stellen, dit mooie en groot- sche werk te kunnen hooren. Speciaal de slotrepetitie op Maandag 21 December waar het geheele werk met volledige be zetting gaat, zal tegen gewone prijs wor den toegankelijk gesteld. Men raadplege betreffende een en an der de afiches en de in de „Heldersche j Courant" te plaatsen advertentie. Vertegenwoordiger J. HOFSTRA Polderweg 42 Telefoon no. 531 Kelder Hoofdgracht 77 D. VAN DOK, Telefoon no. 526 Waarzal ik Zondagmiddag mijn kopje thee drinken? En met mijn familie het middagmaal ge bruiken? By het te 'sGravenhage den 4en |f\J HOTEL „DEN BURG" dezer gehouden examen, slaagde voor het machinisten diploma B, de heer Th. J Snel te Huisduinen. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, apotheker, Kanaal- weg. Van Maandag 7 Dec. tot 14 Dec. wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door H. J. Rootlieb, apotheker, Binnen haven. STORTING IN HET CRISISFONDS. De heer Herschel, Koningstraat, heeft besloten, zooals per advertentie heden wordt bekend gemaakt, gedurende de eerstvolgende acht dagen, 5 van zijn bruto-ontvangsten af te dragen aan het crisis fonds, dat dezer dagen is opgericht. De heer Herschel doet dit mede in de ver wachting, dat anderen ziin voorbeeld zul len volgen. DE HEER BOT EN DE STEUN VOOR VISSCHERS. Bij de rondvraag in de raadsvergadering van j.1. Woensdag heeft de heer Bot be pleit het verstrekken van steun voor de kustvisscherij, in den geest zooals die in het voorjaar gegeven wordt aan de ha- xingvisscherij, n.1. in den vorm van een toeslag op het loon. Abusief werd in ons raadsverslag vermeld, dat de heer Bot bepleitte het verstrekken van steun aan haringvisschers, en daar deze vermelding aanleiding heeft gegeven tot misverstand, wordt op verzoek van den heer Bot zijn vraag hierbij gerectificeerd. CURSUS IN LEERBEWERKING. W" hebben in ons nummer van Don derdag een berichtje geplaatst betref fende een cursus in lederbewerking, ge geven door de studio van Oapelle uit Deventer. Teneinde de resultaten daar van m wijderen kring bekend te maken en ook met de bedoeling, indien daarvoor belangstelling genoeg bestaat, dezen win ter nog zoo'n cursus te geven, had de heer Stevenson, een der leerlingen van den cursus, en zooals men weet onder wijzer aan de Groen van Prinstereschool, welke zelf ook een cursus geeft in han denarbeid, in zijn leslokaal in deze school een tentoonstellinkje der inzendingen in gericht, dat Vrijdagavond was openge steld. Als we nagaan, dat deze cursus in het geheel slechts 4 weken duurt, tel kens van 3 uur, dus in totaal 12'uur dan zijn de behaalde resultaten onge twijfeld schitterend te noemen. Wij zagen er althans keurig werk van de verschil lende leerlingen. Eerst wordt les gege ven in het beschilderen en in elkaar zet- w-Ift" ide» V00l-werpen; de volgende fase hüttm°delleeren, tenslotte wordt het batikken onderwezen. Er was in dit laatste keurig werk geleverd, o.a. een groote, prachtig bewerkte handtasch zagen wy. De leerlingen worden in de kleurenkeuze en combinatie geheel vrij gelaten; de cursisten ontvangen hun ge reedschap alsmede een vel leer gratis De prijs van een zoodanigen cursus van 12 lesuren met inbegrip van het ma teriaal, bedraagt slechts f 15.—, hetgeen dus zeer goedkoop is. Zooals gezegd, is het de bedoeling bij voldoende deelname dezen winter nog een cursus te geven. Tot 1 Januari kan men zich daarvoor opgeven bij mevrouw een, Spoorstraat of den heer Stevenson, Janzendwarsstraat. Zondags: Diner f 1.50 Zoo kwam dan de Sint heel prozaïsch per auto en was ai binnengestapt, voor wij er goed en wel erg in hadden. Zooals men weet heeft men in het Te huis van Ouden van Dagen sedert een drietal jaren ook een Sint Nicolaasfeest. Hebben de oudjes die daar verblijven het altijd opperbest, deze dag is echter wel een bijzondere feestdag voor hen. Het be gint des morgens al en den geheelen dag wordt het voortgezet om zijn hoogtepunt des avonds bii het bezoek van den Sint te bereiken Mevrouw Bot en mevrouw Triest waren dit jaar ook weder druk in de weer ge weest om alles voor elkaar te zetten. Bij de burgerij hadden ze aangeklopt om een geldelijke bijdrage, terwijl ook vele winkeliers werden bezocht, die ook gaven afstonden. Er is dit jaar dan otk weer flink gege ven en zoodoende hebben de dames weer veel voor de veroleegden kunnen koopen. Voor de aankomst van den Sint zaten de oudjes al in verwachting van wat er komen zou. De Sint, die zoo langzamerhand een dagje ouder wordt, al zou je dat niet aan hem zeggen, deelt hier en daar een wijze vermaning uit, wat een oud man zooals hy wel mag doen. Ook maakt hy een praatje met het dochtertje van den huis meester en heeft ook voor haar een vader lijke vermaning, doch boos is hy niet op haar, want zij mag zelfs even aan zy'n baard voelen. Ook voor het dienstmeisje, de „huisplaag" volgens den Sint, heeft hy een paar woordjes, maar zij heeft niets voor hem, hoe hij ook bedelt. Het is niet mooi om zoo'n ouden man, die het zoo goed meent, teleur te stellen. Voor ieder heeft Sinterklaas 'n woordje en het is eigenlijk verwonderlijk hoe grap pig hy nog voor zijn leeftijd is. Maar mis schien is dat wel de gewoonte in Spanje. Al is Sinterklaas niet op zijn paard ge komen, toch hebben de oudjes daar wel voor gezorgd. In den tuin staan nog vol doende worteltjes en andijvie om 't paard heelemaal naar Spanje te kunnen bren- ben en de Sint is werkelijk verheugd als hij dat hoort. De oude Jannetje, die den Sint niet meer kan zien, mag even zy'n baard be tasten om zich te overtuigen dat hy het werkelijk is. Zij maakt een grapje met den goedheilig man, wat hii zich glimlachend laat aanleunen. Daar is hy dan ook Sint Nicolaas voor. Zoo langzamerhand is de Sint begonnen om zijn goede gaven uit te deel en. Voor een ieder heeft hij wat meegenomen, waar uit blijkt, dat de boekhouding van den Sint in orde is, al krijgt Piet af en toe nog wel een standje. Voor de mannen is er rookgerei en warm ondergoed. Voor de vrouwen is er ook heel wat en allen ziin opperbest te vreden. Ook de huismeester en ziin vrouw en zy'n dochtertje zijn niet vergeten, en evenmin de dienstbode, die zich ondanks e presentjes niet laat overhalen. ïwJÜtii 8?' J1 Sint Nicolaas iemand der vpmi kleindochtertje van een er bhthdi uwh gelukkig denkt hii I verheugd db* v/1- is aardj* te zien hoe sentiesfs Plk,61ne ",eis-'e met haar pre- vÏÏr dèelt n. Q-"^ waarin haar vauer oeelt De Sint heeft voor ieder nok Da^'Yomt1L'd«fn Sl,)ec,llaas meegenomen. Dan komt de redenaar onder de ver pleegden aan het woord. Van Vooren heet hij en hy heeft met het stijgen der jaren nog niets van ziin praatlust ingeboet. Mo gelijk is deze zelfs nog wel vergroot. Hartelijk bedankt hii den Sint, dat hii voor hen zoo'n verre reis heeft willen maken om hen zoo veel moois te brengen. Ook de dames van het comité en van het bestuur bedankt hii en zoo praat hij nog een poosje door. Dankbaarheid klinkt uit ziin woorden, dat hii en zijn medeverpleegdën hier hun levensavond onbekommerd zien dalen. De heer Poortman, van het bestuur, brengt dan ook dank aan Sint Nicolaas voor zijn vele gaven en eveneens aan de dames Bot en Triest voor het werk, dat zij zich hiervoor hebben getroost. Nadat de Sint hier en daar nog eens vermanend heeft gesproken, gaat hii weer verder. Voor den ouden man is het een zeer uitgebreid we?t. hii heeft nog vele menschen te bezoeken, maar bii doet het met liefde. Er zijn dingen waar je zelfs als Sint Nicolaas niets aan kan veranderen, hoe vervelend dit soms ook is, en zoo had hij Donderdagavond ook regen en wind te trotseeren om de oudjes in het Tehuis voor Ouden van Dagen in de Jan in 't Veltstraat te bezoeken. Oorspronkelijk was het de bedoeling geweest, dat de Sint met muziek van het „Stedelijk Muziekkorps" Ingehaald zou worden, doch de weersomstandigheden waren van dien aard, dat dit onmogelijk was. Zelfs zün paard moest de Sint achter laten, daar hii zijn beestje er niet aan durfde wagen, daar dit nog een paar zware dagen voor den boeg heeft. ST. NICOLAASFEEST. Men schrijft ons: Evenals voorgaande jaren, is St. Nico laas Zondag den 6en December a.s. de gast van het Helder's Fanfarecorps. De Sint met z'n zwarte knecht zullen zich voorafgegaan door het Helder's Fanfare corps en begeleid door een groot aantal kinderen, ten 1.30 uur vanaf het repetitie lokaal in de Jonkerstraat naar het Casino gebouw begeven, alwaar een groot feest ter zijner eener zal worden gegeven. Bij ongunstig weer gaat de rondgang niet door en worden de ouders verzocht, de deelnemende kinderen voor 2 uur in Casino, aan het daar aanwezig personeel af te geven. De volgende route wordt gevolgd: Om halftwee vertrek van de Jonker straat, Jan in 't Veltstraat, Limburg Stirumstraat, Ruijghweg, Parallelweg, Spoorstraat, Koningstraat, Kanaal weg tot aan het Casinogebouw. ST. NICOLAAS TE HUISDUINEN. Evenals het vorige jaar wordt door het Bestuur van „Huisduiner Belang" ook nu wederom een St. Nicolaasfeest geor ganiseerd voor de Huisduiner jeugd. Op Zaterdag 5 December des namid dags te half drie is het plan weer en goeden vakman 4 y den Helder wind dienende St. Nicolaas te verwel komen bij de voormalige z.g. „Tuintjes" door de kinderen, met welwillende me dewerking van de muziekvereeniging Harmoniekapel „Winnubst", waarna zij in optocht langs de duinen en door het dorp marcheeren naar „Dennenheuvel", waar de heer Chef Kreuger belangeloos zijn zaal beschikbaar stelde en vele kin dervrienden de kleintjes een paar aardi ge uurtjes zullen verschaffen. DERDE ABONNEMENTSVOORSTELLING. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, zal de derde der reeks abonnementsvoor stellingen, dezen winter alhier gegeven, plaats hebben op Dinsdag 8 dezer. Als dan komt „Het Schouwtooneel" (dir. Alb. van der Horst en Jan Musch) met het En- gelsche tooneelstuk „Zijn Testament". De schrijver, Arthur Pinero, is een be kend auteur; in dit, voortreffelijk voor tooneel geschreven stuk legt hij er den nadruk op hoe het kwade onverhoeds een kinderlijke, tot liefde geboren na tuur, bespringt en haar tot een daad be weegt, die later blijkt een ernstige mis daad te zijn. „Wie uwer zonder zonde is" had Pinero als motto voor dit stuk kun nen kiezen. Wij willen van den inhoud verder lie ver niets vertellen om den bezoeker van a.s. Dinsdag niet de spanning omtrent het verloop te ontnemen. Laat ons liever eenige persoordeelen weergeven. Zoo schreef het Handelsblad, dat het een on derhoudend en boeiend stuk is, dat gele genheid geeft tot knap, vaak zelfs sterk spel. De toeschouwers hebben soms met ingehouden adem zitten luisteren, aldus dit blad. „Een uiterst zorgvuldige interpretatie, die tot het eind van de voorstelling voort durend meer boeide en een in alle op zichten voortreffelijk geslaagd spel." Dat was het oordeel van de N. Rott. Crt. Het Volk: Hier stond een ensemble op de planken, dat zich in geen enkel op zicht de mindere hoeft te voelen van de buitenlandsche z.g. „ster"-gezelschappen, welke hier soms met zooveel bombarie worden aangekondigd. De ontvangst van de vertooning was zeer hartelijk. De voornaamste rollen worden bezet door de dames Marie Holtrop, Dogi Rugani, H. Rijken-van Rijk, Pine Beider Rolien Numan. Heeren: Ko van Dijk, Ezerman, Sam. de Vries, Jaap v. d. Poll, van Staalduynen, Willem de Vries, Emiie van Stuwe, U. Groenier, S. Veltman. Tenslotte worde hier herinnerd aan de plaatsbespreking, welke Zaterdagmiddag plaats heeft als aangegeven in de adver tentie. „Hoeveel oplossingen denk jij, dat we krijgen?" vroeg ons jongste redactielid aan het op-een-na-jongste. „Vijfhonderd", antwoordde deze. „Vijfhonderd! Och man, vijftienhon derd!" was het antwoord. „Je zuster op een onderzeebootl" was het ietwat eigenaardige antwoord, dat hij kreeg. Toen kwam nummer drie er bij te pas. Nummer drie was eigenlijk een cynicus. Hii moest van die flauwsies met al dat gepuzzel niets hebben; het leven was zelf een onopgeloste puzzel, zoo zei-d-ie, en als je nou nog allerlei dingen moest uitknip pen; was het heelemaal hopeloos. Tegen zoo'n opvatting redeneer je na tuurlijk niet; 't best is het hoofd te schud den en tegen elkaar te zeggen: „hii heeft hem vanmorgen leelijk staan!" Nummer drie dan gaf toch ook nog zijn meening, als volgt: „Jelui willen weten hoeveel oplossingen er komen? Twaalf, op den kop af geteld! Meer niet!" Er waren nog andere opvattingen; de meest uiteenloopende getallen werden ge noemd, uiterst kleine, maar ook fantas tisch groote. Maar niemand had er natuur lijk eenige flauwe „Ahnung" van in hoe ver de prijsvraag zou inslaan. Inmiddels naderde de dag waarop de laatste stukken werden opgenomen. Het duurde niet lang of onze jongste bediende begon te klagen over pijn in zijn kuiten. Eigenlijk moet dit zy'n „haar" kuiten, want het betreft hier vrouwelijke kuiten. Die pijn of kramp ontstond do_ordat ze ieder oogenblik naar boven moest om een oompleet stel kranten te halen met de puzzel-fragmenten. Nu zal n zeggen: waarom haalt dat meissie dan niet een heelé verzameling ineens naar beneden; dan kan ze daarvan afleveren? En dan kunnen we u tot ons genoegen mede- de e le n, dat ook zijzelf op dit snuggere denkbeeld kwam, waardoor al aanstonds de miin in de kuiten aanmerkelijk minder werd. En steeds kwam de dag voor de op lossing nader. Met spanning zagen wy hem komen: zou de prijsvraag ingeslagen hebben of zou het een mislukking worden?.... En toen Donderdag de krant uitkwam, duur de het geen uur of de eerste oplossingen waren in ons bezit. Toen de hierboven genoemde cynicus aan het einde van zijn dagtaak naar huis ging, bedroeg het aantal ingekomen op lossingen acht en twintig. „Zie je wel!" mopperde hy, „dat het niets wordt!" Des avonds ging het „tik-tik-tik" in de brievenbus. De eene brief was er nog niet in gedeponeerd of de andere volgde, zoo dat extra lichting noodig was. Den vol genden dag was de hoeveelheid oplossin gen aangegroeid tot een stapel. Toen het tijd was voor de ^ostbus, werd een extra actentasch meegegeven. Resultaat: tachtig oplossingen. Een speciaal puzzle-departe- ment werd op onze administratie aange steld om de brieven te openen. En kwa men tot nu toe de oplossingen druppels gewijs binnen, weldra begon de stroom te vloeien; persoonlijk, per post en op nog nadere wijze werden de oplossingen ge bracht, en onafgebroken hield dat aan. Het werd een stapel waar schier niet door heen was te komen en wij wilden toch gaarpe iedere oplossing stuk voor stuk controleeren en nagaan. Het bleek ons aldra, dat er veel animo voor deze puzzle was geweest, en toen het dan ook op een tellen aankwam, hadden, als steeds, de pessimisten ongelijk. Er kwamen 1500 oplossingen in, waarvan 1130 goede. Hieronder waren enkele in zenders in hoofdzaak kinderen die veel werk gemaakt hadden van het op plakken; een had er een lang niet onver dienstelijke Micky-Mouse bij geteekend. Ook waren er veel berijmde bij. Blijkbaar hebben ook ouden van dagen er zich mee vermaakt; daarvan getuigt het volgend rijm: Als trouwe lezer van uw courant, Nam ik ook dit werk ter hand, Maar ik had er meer karwei aan Dan een ander die goed zien kan. Een lezeresje uit Murmerwoude was bang, dat haar oplossing te laat kwam. Gelukkig kunnen wij haar langs dezen weg geruststellen; of zy by de gelukkige winnaars is, kunnen wy hier niet uit maken. Een man van 75 jaar, Knipte haastig met de schaar De puzzlestukken uit de krant Met een beverige hand. Hier volgt een typisch briefje met taal fouten en al van een meisje op Texel (naam laten wy weg): „Mijnheer, Hier zendt ik u de legpluzzus. Die ik met veel moeite in elkaar gezet heb. Mijn moeder zei: ..Zie maar dat je wat windt". Ik schrijf niet mooi wat ik ben er zeenuachtig van.'. De Jongejuffrouw V. Oorrie, Corrie, je 5 bent nog niet best in de Nederlandsche I taal, hè? DEN HELDER ZONDAG 6 DECEMBER 1931 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. WeststraatJ. Geen dienst Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, WestplelnJ 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: »Verwachting« (Mt. 11:3) 2de advent Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.30 u., Ds. Joh. Meynen Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 6.30 u. de heer N. van der Kraats. Donderdagavond 7.30 uur, de heer N. van der Kraats. Chr Geref. Kerk (Steen gracht). 'sMorgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. T. A. Bakker, van IJmuiden. Des v. m. bediening H. Avondmaal. Woensdag 9 Dec., des avonds te 8^ uur, Ds. H. Janssen, Leger- en Vloot- predikant in algem. dienst Zendingsbijeenkomst Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 u., W. F. ten Rouwelaar Proponent te Amsterdam. Woensdag 9 December, nam. 8 uur, Ds. P. H. Borgers Onderw.„Paulus' Zendingsreizen" Donderdag 10 December, nam 8 uur, Deutscher Verein. Schwester Chr. Glassinger. Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 6.30 u., Ds. R. C. W. J. Hoek Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 'sMorgens 10 uur kerkdienst Past. Th. Moleman Leger des Hells. Geen opgaaf ontvangen Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté Dinsdag 8 December. Derde abonnementsvoorstelling „Zijn Testament", Casino, half 9. Woensdag 9 December. St. Nicolaasfeest, Casino, uur. Donderdag 19 December. Uitvoering Handelsschoolvereen., Casino, 8 uur. S. Sj., een jongen van 10 jaar, schrijft ons, dat hij alles klaar had op de laatste stukken na. Toen hij die wilde opplakken, bleek het papier te zy'n gekrompen. Hij heeft toen alles zorgvuldig afgeweekt en dat ging met dat krantenpapier slecht. Tenslotte is het aardig voor elkaar ge komen. Onze complimenten, S. Met de Heldersche Courant in de hand, Komt men door liet gansche land, dicht, goed bedoeld, maar niet bepaald origineel, een andere oplosser. Annie van den Brink, aan de raadsel vriendjes welbekend, heeft een reusach tige papieren brief geschreven. Niet min- DE COURAN Morgen, buurvrouw! Morgen! Mooi weer, hè? Fijn, buurvrouw, fijn! Hoe gaat het nou met je man? Mag hij alweer werken? Volgende week, zei de dokter, zou- die 't maar eens probeeren. Ja, 't is nou net zes weken, dat-ie thuis is! Jonge, jonge, is dat alweer zóó lang? Waar blijft de tijd? Ja, maar hij heeft er zich nog al in ge schikt. Och, je weet, buurvrouw, wij trekken regelmatig uit de Ongevallenwet. Nou, en z'n baas heeft ook af en toe eens aan hem gedacht, dus wat dat betreft hadden we geen zorgen. Neen, buurvrouw, da's waar, maar ver veelde hij zich niet erg? Dat ging nogal, buurvrouw, hij houdt gelukkig nogal van lezen. Nou, en dan haalde Marietje weer eens wat voor hem uit de Leeszaal. En driemaal in de week de krant. Welke krant? Welke krant? De Heldersche natuur lijk, wat dacht je dan? Nou ja, je hebt toch ook andere kran ten, buurvrouw! Wij lezen geen andere kranten. Geen andere dan de Heldersche? Welnee, waarom zouwen we, buur vrouw? Je vindt er alles in wat je weten wil, al het nieuws van de wereld en uit Den Hel der zelf en de dorpen. Uitvoerig en vlug, hoor, dat kan ik je verzekeren! Groote ver slagen van alle mogelijke vergaderingen. In Den Helder? Ja, natuurlijk, in Den Helder ook, maar ook van Texel, Wieringen, Anna Paulowna, Callantsoog, Breezand, Ewijcksluis, enz. En mijn man, die van Texel is, zooals je weet, vindt het wat fijn. Hij kent al die namen en hij leest al dat nieuws van a tot z. Boven dien is er nog binnen- en buitenlandsch nieuws ook, zoodat je werkelijk geen andere krant noodig hebt! Nou, buurvrouw, als jij 't zegt, zal 't wel zoo zijn! En weet je wat aardig is? Eiken Zater dag dat bijvoegsel, 't Juttertje. De kinderen zijn er gek op om de raadsels en de briefjes. Ja, wij lezen het ook graag. Doen jelui aan schaken of dammen? Er is elke week zoo'n groote schaakrubriek in. Nou, voor me man een heele afleiding, dat begrijp je. 's Zondagsavonds, als Piet en Koba komen, doen we wel eens een spelletje. Piet houdt eigenlijk meer van een kaartje, zie je. Maar onze Gerrit, die vindt het fijn! Hij is nou zestien, maar me man zegt, hij wordt nog een Euwe. Een wat, buurvrouw? Nou ja, dat is zoo'n schaakkerel, die wedstrijden wint. Maar kom, ik mot de aard appels opzetten, anders krijg ik last met de kinderen, als ze uit school komen. Voor mijn man komt het er, nou ie thuis is, niet zoo erg op aan, maar de jongens vallen om van den honger als ze thuiskomen. Dat geloof ik graag, buurvrouw. Nou, ajuus, hoor! 't Beste met je man! Ajuus, buurvrouw! SI QNVTIOH 'oN MVAI

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5