HELI Een kostbaar bezit GRATIS. VAN DONDEKD G 24 DECEMBER 1931 Vierde BSad. r ■>w.rrr zij, die z'ch vart PSggFheden af, voor min- stens drie maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot 1 JANUARI verschijnen de nummers China en Japan. residentie. BINNENLAND. De Kerstgroet van de Koningin. BUITENLAND. Hst moratorium van Hoever. 5ÏÏSJS' lede° van Afgevaardigden toegevoegde amende- ment, waarin toekomstige revisie of an nuleering der oorlogsschulden wordt verworpen zonder eenige bespreking heeft goedgekeurd. Het Hoover morato rium heeft thans de kracht van wet ge kregen. De besprekingen te Bazel. Fostviuchten van en naar lnd?ë. De Southern Star verongelukt. Poging tot doodslag. Het spoorwegongeluk bij Dagenham. GEMENGD NIEUWS. JULIANADORP. CALLANTSOOG. ADM. HELD. CRT. Op -en ondergang van Zon- en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Wintertijd. Zon Hoogwater Dec. Z 27 M 28 D 29 W 30 D 31 V 1 Z 2 Maan opond. 18.29 10.24 19.57 10.44 21.23 10.59 22.48 11.11 11.23 op: ond: sm. nam. 8.07 15.52 10.09 10.30 8.07 15.52 10.51 11.14 8.07 15.53 11.38 8.08 15.54 0.02 0.26 8.08 15.44 0.50 1.16 ALKMAAKSCHE kaasmarkt in de Op liet Binnenhof, waar de Eerste Kamer gisterenochtend vergaderde, ver schenen omtreeks 10 uur een aantal afgezanten van de ook in hetbuitenlan- beroemde A'kraaarsche kaasmarkt. Dra gers van het Oranje en het Gele Veem waren daar met hun bekende 150 K.G. wegende «berries'' en ondanks de koude gekleed in hun witte pakken met kleu rige stroohoeden. Het was een Alkmaar- sche kaasmarkt in miniatuur. I)e bedoe ling was, onze senatoren te herinneren aan den deplorabelen toestand, waarin de Nederlandsche kaasexport zich be vindt, hetgeen duidelijk gemaakt werd neesche troepen, op een zevental groote borden, waarop Ten Noorden van Moekden vindt een o.m. te lezen „Wat doet onze regeering". 1 slag plaats, waarbij aan beide zijden veel Prima Edammer kaas kost als hoogste j artillerie gebruikt wordt, marktprijs 22 cent per pond. In Spanje zijn de invoerrechten 38 cent. Tochwor-j Japansehe bommen op rsjintsjc den de sinaasappelen hier vrij ingevoerd I Een Russisch bericht uit Tokio meldt, Ook op de invoerverboden en hooge in-,dat Japansehe bombardementsvliegtuigen voerrechten van andere landen werd de Dinsdag Tsjingtsjou hebben gebombar- vlootbouwprogramma der regeering is de aangevangen moeilijkheden voorboden aangenomen, goedgekeurd met 323 tegen worden van catastrofen. Door den terug- 276 stemmen. s,aK van het oeconomische leven op don politicken toestand en omgekeerd, zal de algemeene toestand nog ingewikkelder worden. Bij dit ingewikkeld probleem moe ten door de regeeringen de feiten worden Japansehe successen in Mantsjoe- onder oogen gezien, overeenkomstig den rije. Fakocmen door de Japanners bezet. De in Mantsjoerije oprukkende Japan sehe troepen hebben thans de stad Fa- koemen, die honderdduizend inwoners telt, bezet. Fakoemen was een der voornaam ste basis voor talrijke ongeregelde Chi- Zaterdag Zondag Maandag aandacht gevestigd. Lang zou dit demonstreeren echter niet duren, omdat het bestuur der Vereeniging van Kaashandelaren in Noord-Holland, waarvan deze demonstratie uitging en dat vertegenwoordigd was door de heeren G. Grondsma, voorzitter, uit Alkmaar, C Kroon uit Hoorn, secretaris en C. Keg uit Zaandam, buiten den waard gerekend had, in casu buiten de politie, die deze demonstratie, hoe vreedzaam ook, niet kon toestaan. Zoo werden de kazen en de berries in een hoek van het Buitenhof gedreven, waar ze neergezet werden. Onderwijl 0 13 11 34 8 08 15 55 1.42 2.10 J ging het bestuurslid Keg aan het hoofd- 1 ah 11*47 «OQinf.fi 9 sa o09 bureau van politie vergunning vragen. 1.40 11.47 8.08 10.56 2. j verschillende Eerste Kamerleden, die zich naar het Binnenhof begaven, namen het geval in oogenschouw en ook minister De Geer toonde zijn belangstelling door kennis te nemen van hetgeen op de borden stond. Na lang wachten arriveerde de heer Keg met twee politiemannen in een taxi en bracht een vergunning mede. De stoet begaf zich toen langs den Langen Vijverberg, het Tornooiveld, de Koningskade, naar het Staatsspoorstation, vanwaar de terugreis naar de kaasstad weder werd aanvaard. voor Licht op alle voertuigen: Wintertijd. 26 Dec. 27 28 16.21 uur 16.22 16.22 Het uur gewijzigd. Om aan bezwaren, die van verschillen de zijden zijn geopperd, tegemoet te komen, heeft de Koningin besloten de uitzending van haar Kerstgroet op den Eersten Kerstdag niet van 4—5 uur, maar van 1—2 uur te doen plaats hebben. Nader meldt men dat de uitzending van den Kerstgroet van de Koningin op den Eersten Kerstdag van 12 uur zal plaats hebben door de A.V.R.O. (Hilver sum, golflengte 298 M.) en door de N.C.R.V. (Huizen 1875 M.). KERSTFEEST AAN HET UDDELERMEER. De Koningin en Prinses Juliana zijn Maandagmiddag naar het theehuis aan het Uddelermeer gereden, waar in de groote conversatiezaal een Kerstboom was geplant. Deze was versierd door Prinses Juliana en meisjes der naaiver- eeniging te Uddel, waarvoor dit Kerst feest gold. Ongeveer 40 meisjes waren tegenwoordig. De Prinses deed een Kerstverhaal, waarna enkele liederen werden gezongen, chocolade enz. gepre senteerd, en aan ieder een geschenk is overhandigd. Ongeveer half zes vertrok ken de Koningin en de Prinses weer naar Het Loo. KERSTFEEST TEN PALEIZE HET LOO Dinsdagavond hebben de Koningin en het personeel van de hofhouding van Het Loo het kerstfeest ten paleize aldaar ge vierd. Ongeveer 5 uur waren de 180 genoodig- den in de groote eetzaal aanwezig, waar een prachtige kerstboom prijkte en ver sieringen waren aangebracht. Bij het verschijnen van de Koningin en Prins Hendrik zette een dameszangkoor een van de ingestudeerde kerstliederen in. In dit koor zong o.a. Prinses Juliana mee. De heer Corn. Wijers, organist van de Groote Kerk te Apeldoorn, begeleidde op het orgel. Ten slotte hebben alle genoodigden een geschenk ontvangen. Het was negen jaren geleden, dat een dergelijk Kerstfeest ten paleize Het Loo gevierd werd. DE STRIJD IN DE TEXTIELNIJVERHEID. De firma W. Kan te Oldenzaal heeft al haar stakend en arbeiders met ingang van 21 dezer ontslag aangezegd. NATIONAAL CRISISCOMITE. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft Dinsdag het wetsontwerp tot beperking van den in voer (contingenteeringsontwerp) zonder hoofdelijke stemming aangenomen. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. deen*. De Japanners wierpen 23 bommen De Chineesche verliezen en de aangerich te schade zouden zeer aanzienlijk zijn. Een Reuterbericht uit Tokio meldt: Het gevaar van Japansehe operaties tegen Tsjintsjou schijnt nu voorbij. Volgens de laatste persberichten trekt een groot deel van de Japansehe troepen na de operaties tegen de bandieten terug in de zone van den Zuid-Mantsjoerijschen spoorweg. Een moederschip voor vliegtuigen en een kruiser zullen naar Port-Arthur ver trekken, voor geval van nood. De nieuwe president van China, Li Sen. De Senaat ratificeert het mora torium. De Senaat heeft het moratorium van Hoover met 69 tegen 12 stemmen gera tificeerd. Bij de debatten over het Hoover va- cantiejaar in den AmerikaansChen Senaat Dawes Amerikaansch vertegen- ejscj1te de Republikeinsche senator John- woordiger. son, dat de onbeschermde betalingen in Generaal Dawes, de. Amerikaansche Jem^HTvefw" tTefSenToreS zicht ambassadeur te Londen is door president Jun- t geheel ander vacantiejaar Hoover benoemd tot leider van de Ame- bebb ver«ljcbt dan thans aanJ de rikaansche delegatie ter ontwapemngs- 1 conferentie. orde is. Omtrent de ratificatie van het Hoover De senator Swanson, de ambassadeur moratorium kan voorts nog gemeld wor- Gibson de gezant Wilson en een vrouwe- d d t d Senaat b t d get Huis van toestand. Er zal slechts volgens oecono mische wetten kunnen worden gehandeld. Zekere beschouwingen schijnen de com missie van zeer groot belang. Transfer betalingen door een land in een omvang, dat deze de betalingsbalans schade be rokkenden, moeten den momenteelen chaos nog verscherpen. 1 )e bevrijding van den debiteurstaat van een ondraaglijken last zal mogelijk den last op een credi- teurstaat overhevelen, die zijnerzijds in zijn hoedanigheid van debiteur niet in staat zal zijn dezen last te dragen. De eenige stap welke duurzaam het vertrouwen zal kunnen herstel'en, is de aanpassing van alle schulden tussclien de staten onderling (herstel- en andere oorlogsschulden) aan den huidigen ont redderden toestand van de wereld. Ein delijk zijn stappen noodzakelijk, om de energieke maatregelen, waarmede de Duitsche regeering de stabiliteit van haar valuta verdedigt, duurzame uit werking te verzekeren. De commissie doet op de regeeringen een beroep, on verwijld te beslissen en daarmede nieuwe hoop te geven op een verbeteren van de ernstige crisis, welke allen in gelijke mate drukt. Het rapport werd hedenavond tegen 10 uur door alle leden der commissie onderteekend. Het rapport zelf zal eerst na Kerstmis worden gepubliceerd. President Beneduce zal van de com missie opdracht krijgen, na de verzorging van de officieele vertaling van het rap port in de Duitsche, Fransche en Ita- liaansche taal deze teksten, welke even eens als officieel zullen gelden, namens de commissie te onderteekenen. De offi cieele vertaling in de drie andere talen zal waarschijnlijk eenige dagen duren, zóodat het rapport zelf pas na Kerstmis zal kunnen worden gepubliceerd. De leiders der verschillende delegaties ziju voornemens nog in den loop van den nacht ten laatste Donderdagmorgen uit Bazel te vertrekken. Een gift van de K.N.V.B. Het bestuur van de Kon. Ned. Voetbal bond heeft na overleg met de financieele commissie van dien bond machtiging ge vraagd aan de leden van de bondsverga dering om aan het Nationaal Crisiscomité 10.000 uit te keeren. De senaat van het Delftsche studenten corps heeft 1000.aan het nationale crisiscomité afgedragen. Dit bedrag is ge heel uit vrijwillige bijdragen bijeenge bracht. Het Nationaal Crisiscomité deelt mee, dat de tweede verantwoordingsljjst van bij de dagbladen ingekomen giften, ge sloten is met een totaal bedrag van 24.681.50. In totaal is thans bij de dag bladen ontvangen 95.221.73. de delegatie worden benoemd. STIMSON NOEMT DEN TOESTAND IN MIDDEN EUROPA VERONTRUSTEND. De correspondent van de Times te Washington zegt vernomen te hebben, dat Stiinson, de minister van buitenland- sche zaken, in de financieele commissie van het Huis van Afgevaardigden een vertrouwelijke verklaring heeft afgelegd over den toestand in Centraal Europa, welken Stimson als hoogst verontrustend heeft gekenschetst. Hij wees er op dat elk oogenblik ernstige gebeurtenissen kun nen plaats hebben en dat men zich hier op moest voorbereiden. DE WERKLOOSHEID DUITSCHLAND. IN Het aantal werkloozen in Duitschland is in den tijd van 1 tot 15 Decmber met 290.000 gestegen en bedraagt thans jaar steeg 278.000. het aantal werkloozen met Het rapport spreekt zich noch uit over de betrekking tusschen de herstelbetalingen en den Dult- schen noodtoestand, noch over de betalingsmogelijkheid van Duitschland in de toekomst. Een officieel communiqué betreffende het advies van de commissie van de B.I.B. is hedenavond laat gepubliceerd. Het advies van de commissie vermeldt in hoofdstuk I allereerst een overzicht van den huidigen toestand en bespreekt in hoofdstuk II de oorzaken, in hoofd stuk III de maatregelen der Duitsche 5.249.000. In denzelfden tijd vanliet vorig regeering. In het vierde hoofdstuk komt het dan tot de volgende conclusiesHet staat vast, dat Duitschland het uitstelbare deel der annuïeiten, na afloop van het Hoover-jaar niet zal kunnen transfe reeren! De commissie verwijst in deze naar de voorbetsldlooze ernst van de crisis, waarvan de omvang ongetwijfeld de „be trekkelijk korte depressie" overtreft, waarop het nieuwe plan het oog heeft gericht. Het nieuwe plan ging uit van de per manente uitbreiding van den wereldhan del, waarbij de herstelbetalingen een factor van geringere beteekenis zou worden. Feitelijk is het tegendeel ge schied. Niet alleen is de wereldhandel inge krompen, maar ook de feitelijke lasten van de jaarlijksche annuïteiten zijn met 40 pet. verhoogd. Het Duitsche probleem vereischt een gemeenschappelijk optreden, dat slechts van de regeeringen kan uit gaan. Het probleem zelf heeft een be teekenis. De commissie Wiggin heeft reeds in Augustus een buitengewoon ernstige waarschuwing doen hooren. De gebeurtenissen wachtten niet. De crisis heeft geweldige afmetingen aangenomen. Indien niets gebeurt, zullen Heen. De „Reiger" is gisteren om 6 uur 56 uit Athene vertrokken, om 11 uur 24 te Mer- sa-Matru aangekomen, vandaar om 12 uur 6 vertrokken en om 14 uur 30 te Caïro aangekomen. Terug. De „Ekster" is gisteren 5 u. 55 uit Djask vertrokken, 10 u. 33 te Boesjir aange komen, vandaar om 11 u. 18 vertrokken en 15 u. 25 te Bagdad aangekomen. Het ongeluk blijft den luchtpostdienst vatn Australië naar Engeland en terug vervolgen. Nu is weer de Southern Star, het vliegtuig, waarmee Kingsford Smith de Kerstpost van de verongelukte Southern Sun naar Engeland heeft ge bracht en waarmee hij Dinsdag met de Nieuwjaarspost naar Australië zou terug- keeren, verongelukt. Het toestel moest een noodlanding doen in de buurt \an Orpington, toen het op weg was naar Croydon om de brievenmalen in te ne men. Het kwam tegen een boom op en werd ernstig beschadigd. De vlieger en de twee passagiers, die hem vergezelden, bleven ongedeerd. Deze vlieger was niet Kingsford Smith, maar Allen, de man die ook aan het stuur zat van de Southern Sun, toen dit vliegtuig op Malakka ver ongelukt is. Toen Dinsdagochtend het bericht van het ongeluk verspreid werd, was nog niet bekend of Kingsford Smith tijdig een ander toestel zou kunnen krijgen om als nog zijn Nieuwjaarsvlucht te onderne men. Een nader bericht meldt, dat het licht erg slecht was toen Allen tot zijn nood' landing gedwongen werd. Hij kwam in een boomgaard terecht en alle drie de schroeven van het toestel werden ver nield. ter verpleging opgenomen. Woensdagmor gen was de toestand, die oorspronkelijk zeer ernstig leek, aanmerkelijk verbeterd. Proces-verbaal is door de politie opge maakt, hoewel het lang niet zeker is, dat hier van sch'id kan worden gesproken. Twee jaar gevangenisstraf ge- eiseht. Voor de Haagsche rechtbank stond gisteren terecht een twintigjarige tuinder uit Rijswijk, thans gedetineerd. Hem is ten laste gelegd, dat hij op SOctoberj.l. op een jachtveld onder Rijswijk op 40 m afstand uit een met hagel geladen jacht geweer heeft gescholen in de richting van een onbezoldigden rijksveldwachter, die evenwel door het schot niet werd geraakt. Subsidiair was bedreiging met doodslag ten laste gelegd. Verdachte ontkende, in de richting vari den jachtopziener te hebben geschoten. Toen hij in gezelschap van een kameraad in het veld was, zag hij nadat een haas door hem was geschoten plotseling een in blauwe kiel gekleed persoon, die een paard bij de hand hield. Deze riep daarop „staat stil of ik schiet". Onmid dellijk daarop werd een schot gelost. Verdachte riep daarop, dat kan ik ook en schoot daarna met zijn geweer in de lucht. Geëischt werd twee jaar gevangenisstraf. Uitspraak 5 Jan. a s. SCHIP GESTRAND. De kustwacht rapporteert, dat op de Oostpunt van Vlieland een geladen schoe ner is gestrand. De sleepbooten „Oceaan" en „Texel" zijn ter assistentie uitgevaren. Vlot gebracht. Men meldt uit Terschelling: Het Nederlandsche motorschip Presto, kapitein P. Bakker, dat gistermorgen bij Vlieland aan den grond is geraakt, is Woensdagmiddag door de sleepbooten Oceaan, Texel en Volharding vlot ge bracht. Het schip is geladen met gerst, komt van Denemarken en is bestemd1 voor Rotterdam. AMSTERDAMSCH NOTARIS GEARRESTEERD. Naar het H.blad verneemt, is Dinsdag te Amsterdam een notaris gearresteerd, wegens een reeks verduisteringen ten nadeele van cliënten. De notaris is op gesloten op het hoofdbureau van politie en zou vandaag ter beschikking van de justitie worden gesteld. POGING TOT DOODSLAG. De politie te Hollandscheveld heeft pro cesverbaal opgemaakt tegen een landbou wer te Zuideropgaande onder Hoogeveen, die Zondagavond een schot uit een revol ver heeft gelost op een mede-inwoner dier plaats. Den getroffene is de kogel langs de kin geketst, doordat hij zich snel bukte. Buitenland. DE INSTORTING IN DE VATICAANSCHE BIBLIOTHEEK. DE GENTLEMAN-INBREKER. Serge deLenz, de Fransche gentlemar.. inbreker, is Woensdag voor de boetstraf felijke rechtbank van Brussel verschenen. De verdediging betoogde, op grond van een geneeskundig rapport, dat Serge de Lenz, die trouwens in België alleen wegens het dragen van een valschen naam kon worden vervolgd, als ontoe rekenbaar moest worden beschouwd. De rechtbank was het met deze opvatting niet eens en veroordeelde hem dan ook tot zes weken gevangenisstraf en betaling van een geldboete van 182 francs. De gentleman-inbreker zal na zijn straf aan de Fransche justitie worden overgeleverd. OVERVAL OP EEN KASLOOPER. Te Hamburg is een bode die werkloos- heidsuitkeeringen deed, gistermiddag door een onbekende overvallen en tegen den grond geslagen. De man riep om hulp, waarna de aanvaller op de vlucht sloeg. De bode liet zijn tasch, waarin zich een groot bedrag aan uitkeeringsgelden bevond, achter en achtervolgde zijn aan valler die evenwel kon ontkomen. De bode is naar de plaats waar hij zijn tasch had achtergelaten teruggegaan, doch viel daar bewusteloos neer. Hij is naar een zieken huis vervoerd. Men zal zich nog wel herinneren, dat Vrijdag bij Dagenham een passagierstrein in botsing is gekomen met een goederen trein. Dit ongeluk is wel door een merk- waardigen samenloop van omstandigheden veroorzaakt. Toen de goederentrein het station Dagenham binnenkwam, stond het voorsignaal onveilig. De machinist ver minderde vaart en stond stil voor het inrij- signaal. Meteen werd dit op veilig go- plaatst, waarop de machinist zijn trein weer in beweging zette. Toen dit geschied de, is de koppeling tusschen den 28sten en den 29sten wagen van den goederen trein gebroken. De locomotief met de eer ste 28 wagens reed verder, het achterstuk van den trein bleef staan voor het inrij- signaal. Even later kwam de passagiers- trein aan en vond ook weer het voorsig naal op onveilig. De machinist verminder de zijn vaart, maar zijn trein had reeds het achterstuk van den goederentrein bereikt voor dat de vaart er uit was. Als het niet zoo mistig was geweest, had de machinist van den passagierstrein het sluitsignaal van den goederentrein moeten zien en zou hij tijdig hebben kunnen stoppen. Nu moest hij in de meening verkeeren, dat de baan tusschen voorsignaal en inrij- signaal vrij was en dat het voldoende was als hij zijn trein tot stilstand had gebracht bfi het bereiken van het laatste signaal. Zooals men weet, zijn bij het ongeluk twee menschen dadelijk omgekomen, een remmer van den goederentrein en een passagier. Van de 33 gewonden verkeert er nog een in levensgevaar en is de toe stand van negen ernstig. De overigen zijn er betrekkelijk goed afgekomen. POGING TOT ONTVOERING Naald met bedwelmende stol. Woensdagmiddag, zoo vertelt de ,,News Chronicle", werd een meisje dat voor een Drie lijken geborgen.. Nog vier j winkel in Holborn te Londen stond te kijken, aangesproken door een goedge- kleede vrouw, die haar arm aanraakte en zeide dat er een speld in haar mantel had gezeten. De vrouw deed alsof zij iets weg gooide, ging heen, doch kwam enkele oogenblikken later terug en sprak het meisje opnieuw aan. Zij herinnerde aan het voorval van zooeven, zeide dat zij zich onwel gevoelde en vroeg of het meisje haar naar haar auto wilde begeleiden. Het meisje voelde zich niet op haar ge mak en snelde naar het kantoor in de buurt, waar zij werkzaam was, en waar zij in elkaar zakte. De dokter van de fir ma werd ontboden en constateerde dat haar een verdoovend middel was toege diend, blijkbaar met een naald voor on- derhuidsche inspuitingen. Na eenige uren kwam het meisje weer bij. Alle meisjes van het kantoor werden door den dokter gewaarschuwd tegen wat er gebeurd was. is een doos of tube „Zij"-Crême. Zij be schermt Uw gelaat even afdoende tegen guur herfstweer of felle winterkou als een waim bontmantel of behagelijke pels het Uw lichaam doet. Binnenland. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Dinsdagmiddag te ongeveer half een had op de Nieuwesloot een vrij ernstig auto-ongeval plaats. Een luxe wagen, be stuurd door den heer H. Th. S. te Alkmaar, reed met vrij snellen gang op de Nieuwe sloot, toen plotseling het 5-jarig zoontje van den heer Swager, wonende aldaar, voor den wagen liep. Hoewel de bestuur der krachtig remde, kon een aanrijding niet voorkomen worden. Per ziekenauto werd de kleine, die een ernstige wonde achter het oor had, naar het St. Elisabethziekenhuis vervoerd en DE BUITENLANDSCHE ARBEIDSKRACHTEN IN FRANKRIJK. De Kamer heeft in een nachtvergade ring met algemeene (450) stemmen een wetsontwerp aangenomen tot bescher ming van de Fransche arbeiders. Voort aan mag geen enkel bedrijf meer dan 10 pet. buitenlandsche krachten in dienst hebben. Ieder buitenlander die zich in Frankrijk wil vestigen, heeft daartoe een speciaal vergunningsbewijs noodig. Tot dusver was het aantal in Frankrijk wer kende buitenlandsche krachten zeer groot; in de industrie werd hun aantal op 25 procent geschat. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Het aantal werkloozen in Engeland be droeg 14 December 2.572.602, wat een ver mindering met 54.722 vergeleken bij de vorige week is. DE BELGISCHE ZEEVISSCHERIJ VRAAGT OM BESCHERMING. De heer Baels, voorzitter van den hoogen raad voor de zeevisscherij, heeft gis eren aan den eerste-minister een ver- w overhandigd, strekkende tot het treffen vandnngende maatregelen om de visscherfl tegen den ongewoïï grootea invoer van vreemde visch t® beschermen. IMt verzoekschrift drwet verscheidene duizenden handteekeningen van reeders, stuurlieden, visschers, en vertegenwoordigers van alle industriën welke van de visscherlj afhankelijk zijn. HET FRANSCHE VLOOTBOUW- PROGRAM AANGENOMEN. nrntnmUal ,^rar!®c.'ie Kamer J maar niet de Weener polka, maar de Ame rikaansche, op de wijs van God zegene protocol van de vorige zitting, waarin het onze oorlogsschuldenaren"' V („Daüy Express^ Het Congres danst vermisten. Den geheelen nacht is men bezig ge weest met het opruimen van de puinhoo- pen van het ingestorte deel van de Vati- caansche bibliotheek. Geruimen tijd heeft de Paus zelf het reddingswerk geleid. Tot nu toe heeft men drie lijken geborgen. Er worden nog vier arbeiders vermist, die tijdens de instorting in de kelders werk zaam waren. DE ALCOHOLPOLITIE SLAAT EEN GOEDEN SLAG. Installatie van een millioen dol lar in beslag genomen, 100 ar restaties verwacht. De Amerikaansche alcohol-politie heeft gisteren een goeden slag geslagen. Zestig agenten van de drankbestrijdingspolitie deden een inval in een der voornaamste z.g. „speakeasies" van New York, in de schouwburg hij Broadway. De geheele installatie, ter waarde van een millioen dollar, werd in beslag genomen. Men verwacht ruim honderd arrestaties. AMERIKAANSCHE REVOLVERBANDIETEN. Een bekend bandiet uit Chicago, D, Tagnatti, en een man die nog niet ge ïdentificeerd worden kon, zijn door ban dieten van een concurreerende bende per auto ontvoerd en op een stille plek neer geschoten. Een derde slachtoffer bleek nog niet te zijn overleden. Hg werd naar een ziekenhuis overgebracht, doch zijn toestand is hopeloos. VERONGELUKT OP DE THUISREIS, Zooals wij elders in dit blad gemeld hebben, heeft de „Tuscania" op haar reis van New-York naar Engeland Zaterdag bijzonder zwaar weer ontmoet, waarbij een van de vrouwelijke passagiers doof, een overkomend zeetje tegen het dek is gesla gen en zoo ernstig is gewond, dat zij nog voor de aankomst te Glasgow is overleden. Er zit aan dit sterfgeval een bijzonder tra gische kant, omdat de overledene na een veertigjarig verblijf in Amerika, waar zij keukenmeid was bij een rijke New-York- sche familie, eindelijk eens door de fa milie, bij wie zij diende, in staat was ge steld de Kerstvacantie bij haar familie in Ierland te gaan doorbrengen. De vrouw had er zich veel van voorgesteld haar oude tehuis weer te zien. Haar man wachtte haar op te Belfast, weiüig vermoedende <iat hij alleen gekomen was om zijn vrouw te helpen begraven. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK. Een volle autobus, die van een honden wedren uit Wimbledon terugkeerde is in Kingsburry, toen de chauffeur wilde uit wijken voor wielrijders, met groote snel heid tegen een lantaarnpaal gereden. De autobus sloeg over den kop en werd ge heel vernield. Achttien passagiers wer den zwaar gewond, twee van hen zijn reeds overleden. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Vrijdag ie Kerstdag, 's Morgens 10 uur, Ds. E.R.Damsté 's Avonds 6 uur, Kerstfeestviering Zondag 27 December. Geen dienst Zendingsgebouw „De Ster der Hope". Vrijdag le Kerstdag, 's Morgens 10 uur en 's avonds 7 uur de heer Aksen, Beverwijk Zaterdag 2e Kerstdag. Geen dienst Zondag 27 December. 's Avonds 7.30 uur, Ds. F. Tollenaar van Den Helder KERSTFEEST. Het Kerstfeest, voor de jeugd, die de catichisatielessen volgen van Ds. Damsté, is vastgesteld op Maandag 28 Dec. a.s., des avonds 7 uur, in de Ned. Herv. Kei'k, alhier. BILJART-SEANCE. De biljartkunstenaar, J. van der Laan, uit Bussum, zal Vrijdagavond as. (1ste Kerstdag), des avonds 8 uur, in het ,J)orpskoffiehuis" van den heer P. de Haan een biljart-seance geven. Wij ver wachten een druk bezoek. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente Maandag, 28 Dec. 's Avonds 7.30 uur, Ds. E. R. Damsté Kerstfeestviering

Heldersche Courant | 1931 | | pagina 5